هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۱۳:۲۲ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
10 امتياز به ريونكلا بخاطر توضيحات واقعا كامل و بي نقص پروفسور ديويس...به نظر من اين توضيحات درباره عصا و چوبدستيها واقعا شايسته تقديرن به بچه هاي هاگوارتز تبريك ميگم بخاطر داشتن همچنين استادي!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۲۷ سه شنبه ۷ تیر ۱۳۸۴

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۳۵:۵۹ پنجشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
طريقه‌ي انجام جادو در قديم:
با عصا:
شكل عصا: يك شي چوبي بلند كه بسته به قد شخص تنظيم مي‌شد و تا شانه‌ي جادوگر مي‌رسيد. روي آن يك شي كريستال مانند بود كه بعد از مدتي بر حسب نوع قدرتي كه اون شخص براي انجام دادن جادوها از اون كمك مي‌گرفت تغيير مي‌كرد. اين قدرت‌ها عبارت بودند از (جادوي سفيد، جادوي عناصر، جادوي ذهن، جادوي سياه) براي مثال شخصي كه شاخه‌ي نكرومنسري از قدرت جادوي سياه رو انتخاب مي‌كرد روي عصاي اون تبديل به يك جمجمه مي‌شد. و ديگر قابل تغيير نبود.
مقداري پر، دم، دندان، زهر و ... موجودات جادويي از هرنوع هم در چوب يا بين چوب و كريستال قرار داشت. از اين نوع موجودات مي‌شه شيردال (گريفين)، ققنوس، باسيليسيك، شيمر، اژدها، مانتيكور و... نام برد كه اين چيزا سبب افزايش قدرت جادويي شخص مي‌شد.

طريقه‌ي استفاده از عصاي جادويي: براي استفاده از قدرت جادويي، شخص جادوكننده بايد با يكي از قدرت‌هاي جادويي كه بالا گفتم ارتباط برقرار مي‌كرد و اجازه‌ي انجام جادو رو مي‌گرفت كه كمي شبيه مراسم مذهبي بود و مدت زمان زيادي طول مي‌كشيد. و به همين خاطر خيلي از جادوهاي انجام شده كند بودن ولي بسيار قدرتمند. سريع‌ترين جادويي كه شخصي انجام داد روشن كردن عصاي خودش مربوط به جادوي آتش از قدرت عناصر بود و طولاني‌ترين جادوي فردي انجام شده چهار روز و نيم بود كه مربوط به جادوي سياه بود كه باعث نابودي يك دهكده شد.

جادوهايي كه با عصاي جادويي انجام مي‌شد به قدري قوي بود كه اگر سپر مدافع حريف كمي ضعيف بود يا حريف دير اقدام به ساخت سپر مي‌كرد هيچ وقت نمي‌تونست از دوئل زنده بيرون بياد. و اگر شخصي با عصا در مقابل يكي از جادوگران امروزي كه با چوبدستي دوئل مي‌كنند قرار مي‌گرفت اصلا مهم نبود كه جادوگر امروزي چه جادويي استفاده مي‌كنه اون حتما مغلوب مي‌شد.

روش استفاده از عصا براي جادوگران تا مدتها ادامه داشت. ولي عصاهاي ساخته شده خيلي كم بود و خيلي از جادوگرها توانايي رسيدن به قدرت كافي براي در دست گرفتن و استفاده كردن از عصاها را نداشتن و از آن‌جايي كه بسيار اصيل بودند و با خاندان‌هاي اصيل ازدواج مي‌كردند كم‌كم قدرت جادويي اونها رو به تحليل مي‌رفت. (در مورد اصالت و... در جلسات ديگر توضيح داده مي‌شود) و در نهايت باعث ضعيف شدن جادوهاي انجام شده مي‌شد. بعد از حدود 1500 سال جادوگران عصادار از جامعه محو شدن و ديگر كسي به اونا اهميت نمي‌داد و از اونها نمي‌ترسيد. در اين جا نسل‌هاي جديدي از جادوگران به وجود آمد. گروهي به سراغ معجون سازي رفتند كه بعد از مدتي كولي‌ها خودشون رو از آن‌ها جدا كردن و گروهي به سمت پيش‌بيني و طالع‌بيني رفتند كه پيشگوهاي قديم از شاخص‌ترين آن‌ها هستند. (قبلا همه‌ي كارها با عصا انجام مي‌شد) و عده‌اي نيز به سمت ساخت وسايل جنگي جادويي مانند شمشيرها و سپرها يا در بعضي مواقع حلقه‌ها و گردنبندها رفتند.

در اين زمان‌ها چيزي شبيه به دوئل جادوگري وجود نداشت و ارزش و اهميتي براي خاندان‌هاي جادوگري موجود نبود. كه اين باعث شد جادوگرهاي مشنگ‌زاده توانايي كسب دانش را در معجون‌سازي و طالع بيني كسب كنند و مسئله نژاد از بين برود. و دوباره بعضي از سنت‌هاي جادوگري احيا شوند. ولي سنت ساختن عصاهاي جادويي تقريباً نابود شده بود و كساني هم كه طريقه‌ي ساختن عصا را مي‌دانستند از ياد دادن به ديگران خودداري كردند چون قدرت مقابله با اونا رو در خود نمي‌ديدند (فقط اشخاصي كه عصا داشتن (در بين جادوگرها) با هم دوئل مي‌كردند و جادوگران قديمي مي‌دونستن كه حريف افراد جديد نمي‌شوند.)

ساخت اولين چوبدستي:
استادان معجون‌ساز به تدريج دريافتند كه بعضي از چوبها هرچند خاصيت جادويي دارند ولي كاربرد زيادي در معجون‌سازي ندارند و اين چوبها رو بي‌مصرف معرفي كردند. ولي گاهي اوقات از اين چوب‌ها استفاده مي‌شد مثلا براي پيدا كردن آب در مكان‌هاي خشك به دليل اينكه ماده‌ي مورد نياز براي بسياري از معجون‌هاي قديمي آب بود.
در سال 430 قبل از ميلاد مسيح يكي از استادان معجون‌ساز به علت اين كه شرطي رو به كوتوله‌ها باخته بود، توانست اولين چوبدستي رو بوجود بياورد. داستانش از اين قرار بود كه: (( از قدح استفاده مي‌كنم ))
(( دره‌اي رو نشون مي‌ده به عمق بسيار زياد كه در پايين اون كوتوله‌ها موفق به كشتن يك اژدها شده بودند و قلبش رو در آوردند. يك استاد معجون‌سازي كه بي‌نهايت به ماده‌هاي جديد براي معجون‌ها علاقه‌مند بود تلاش مي‌كنه كه قلب اژدها رو از اون‌ها بخره. ولي كوتوله‌ها اونو نمي‌فروشن و يه شرط براش ميزارن كه اگر موفق شد كه كل اژدها مال اون ولي اگه شكست خورد. 10 سال معجون‌هاي مورد نياز اونا رو مجاني آماده كنه و معجون‌ساز قبول مي‌كنه.
در اتاق كارش قلب اژدها رو ريسه ريسه مي‌كنه و سه ماه روشون كار مي‌كنه ولي چيزي نميابه و عصباني مي‌شه براي اينكه شرط رو باخته بود و ريسه‌ها قلب اژدها رو به طرف چوبهاي درخت خاس پرتاب مي‌كنه كه يه جرقه‌ي شديد ايجاد مي‌شه و تمام كارگاه اونو مي‌سوزونه. ))

!

پیام زده شده در: ۱۳:۴۲ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
آفلاین
1- اين قدر به عصا گير دادين كه! من در اولين فرصت در مورد عصا صحبت مي‌كنم! پس اين قدر نپرين بهش

2- در مورد قدح از دو تا از دوستام خواستم كه جلوي من اين كار رو انجام بدن. من خاطره‌ي ديدن اين كار رو گذاشتم شما ببينين

واضح بود؟ اگه بازم سوالي هست بفرماييد

!

كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۱۰:۰۴ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
زاخی:پروفسور ببخشید.
پروفسور:بله؟؟
زاخی:ولی استادا باید تا هفته ی دیگه به سوالات جواب بدن.البته نه همه سوالات.حد اقل باید به چند تا سوال بچه ها در مورد درس این هفته جواب بدن.
پروفسور:فضولیش به تو نیومده.
زاخی:ببخشید.من فقط میخواستم یاد آوری کنم.
پروفسور:بزار برم از پروفسور گودریک بپرسم.
....

پیام زده شده در: ۱۷:۲۶ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
من که از اول کلاس ساکت بودم می گم که
من: اجازه پروفسور
پروفسور: بفرمایید
من: چطور اون قدح حاوی چند خاطره از افراد مختلفه؟ و اینکه چطور شما تونستید اینها رو در اون دوراب بیابید؟
پروفسور: فکر کنم کمی توضیح دادم
من: ولی واضح نبود من متوجه نشدم
پروفسور: باشه در آخر کلاس توضیح می دم
من: پروفسور در این کلاس کار عملی هم داریم؟
پروفسور: اگر موقعیت پیش بیاد بله
من: در مورد جنگ ماگل ها با جادوگرها کتابی نیست که بهش مراجعه کنیم؟
پروفسور: روی تخته می نویسم
من: در اون زمانها(زمانهایه قدیم) دوئل در ملع عام ممنوع بوده؟
پروفسور: متاسفانه نه ولی بعد از چندین سال وزارتخانه متوجه شد که ماگل ها به وجود جادوگر شک کردن برای همین 500 سال پیش بیانه ای دادن که دوئل در ملع عام ممنون هست
من: ممنون پروفسور
و دوباره به ادامه ی درس گوش می دم

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۶:۰۲ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
آفلاین
زمان درس دادن من پنج‌شنبه هاست. و پنج‌شنبه به علاوه ادامه‌ي درس در مورد عصاها صحبت مي‌كنيم!

!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۶ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

نامفادورا تانکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۵ پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۱۷ سه شنبه ۲ تیر ۱۳۸۸
از همونجایی که دلبر خونه داره
گروه:
کاربران عضو
پیام: 149
آفلاین
نامفادورا:پروفسور
پروفسور : دیگه چیه
نامی در حالی که تازه اومده بوده تو باغ میگه: میشه بگین پس الان چی میگین؟!!!

عا

كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۱۴:۴۲ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
زاخی:ببخشید پروفسور؟؟
پروفسور:بله؟؟
زاخی:این عصاها جریانشون یه؟؟
پروفسور:مگه نفتم بعدا توضیح میدم؟؟
زاخی:چرا.ولی منظورم این بود که از کجا اومدن و چه شکلی ساخته شدن؟؟؟مثل چوبهای جادوی خودمون هستن؟؟؟
پروفسور:اینارم بعدا توضیح میدم.

پیام زده شده در: ۱۲:۵۰ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
5 امتياز براي ريونكلا بخاطر درس عالي پروفسور ديويس و رسيدگي خيلي خوب به كلاس!ّ

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۷:۰۲ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
آفلاین
خب من نمي‌دونم الان وقت دارم سوالا رو جواب بدم يا نه! يا بايد بزارم براي 5شنبه‌ي ديگه! ولي خب فعلا الان جواب مي‌دم تا هفته‌هاي بعد

به بن ((White Boy)) از گريفندور: اون موقع چوبدستي نداشتن از عصا استفاده مي‌كردن و معمولا كريستال با كمي از پرهاي موجودات جادويي در روي عصا

اليور وود ((White Lad)) از گريفندور(هافل‌پاف): بله با عصاشون جادو مي‌كردن. در جلسه‌هاي ديگه شايد اگه وقت شد شايد بيشتر نشونتون بدم.

چو چانگ از گريفندور: 1-من تمام مطالب مربوط به تاريخ جادو رو تدريس خواهم كرد ولي امسال بيشتر مربوط به تاريخ قبل از ميلاد مسيحه
2- اون عصا به مشنگ‌ها كمك مي‌كنه كه سرپا بايستن! ولي جادوگران اون زمان به عصاشون كمك مي‌كردن كه سرپا بايسته. (يه عصاي جادويي در صورت مرگ صاحبش بي‌استفاده مي‌موند. و هيچ كاري نمي‌شد باهاش انجام داد. مگر اينكه يكي از خاندان اون بياد و عصا رو برداره)
3- اون موقع نظم بيشتري وجود داشت (دوباره از قدح انديشه) جادوگرا بعد از اجازه‌ي رسمي از رئيس خودشون (در جنگ‌هاي بين قبيله‌اي يا بين‌كشورها) به سمت همديگه مي‌رن و به هم نگاه مي‌كنن (نزديك به يك دقيقه)و در پشت هر كدوم از اونا رئيس اجازه‌ي دوئل رو صادر مي‌كنه و اونا شروع به دوئل مي‌كنن.

ققنوس از راون‌كلاو: وردها رو بايد برين از ساير اساتيد دفاع در برابر جادوي سياه يا بخش دوئل يا طلسم‌ها بپرسين. من در چيزي كه اطلاع كمي دارم نظر نمي‌دم. (در مورد عصاها بعدا)

مانيا ((Gray Gill)) از اسليترين: ها! آهان مثل اينكه اصلا از اسليترين كسي نيومده بود سر كلاس! خوب براي اين كه كمي روابط بهتر بشه بهتره از يكي از بچه‌هايي كه بودن بپرسين و ديگه هم دير نكنين!

پاتريشيا وينتربورن از هافل‌پاف و نميد از گريفندور: من مگه گفتم اينا در اصل مال 1300 سال پيشه! ما در تاريخ با حقايق سروكار داريم. كافيه شما كتاب تاريخي رو بخونين و اون صحنه رو بازسازي كنين. من براي تمام درس‌هام همين‌كار رو كردم بخاطر همين هم اين خاطره رو كه شايدم 2 روز عمر نداشته باشه رو تونستم براتون بزارم.

اميدوارم قانع شده باشين!
در مورد عصا هم بعدا بهتون ميگم.

!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.