هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در کتاب پنج هری برای نجات سیریوس از زمان برگردان استفاده نکرد
پیام زده شده در: ۲:۱۱ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴

کارادوک دیربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۴۰ سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۰۹ سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۶
از جهنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 329
آفلاین
سيريوس كسي بود كه ميخواست دلاورانه كشته بشه.
نه اينكه دوستاش برن بجنگن اون راحت تو خونش لم بده.
اون ميخواست حس سودمنديشو به ديگران ثابت كنه و بخاطر همينم از دامبلدور گلايه داشت كه چرا نميذاره از خونه بياد بيرون.
به سيريوس حس پوسيدن و افسردگي دست داده بود و ميخواست به هر نحو ممكن، وجودشو به ديگران اثبات كنه و بخاطر همينم شجاعانه كشته شد.
درون شرايط هم به هيچ وجه نميشد از ساعت زمان استفاده كرد. درون هاج و واج پشه هم پر ميزد، چه عمدي و چه غيرعمدي كشته ميشد. چه برسه به اينكه هري در حال جنگيدن يه كپي از خودشو ببينه كه ميخواد سيريوسو نجات بده!
بهرحال حقيقت رو بايد قبول كرد. چه خوش و چه ناخوش و تلخ.
ولي من باز هم نميخوام باور كنم كه سيريوس مرده، مثه كساييكه نميخوان باور كنن كه ولدمورت با تمام قدرت بازگشته!

پیام زده شده در: ۸:۱۷ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴

کارادوک دیربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۴۰ سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۰۹ سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۶
از جهنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 329
آفلاین
من اصن فك نميكنم كه سيريوس مرده باشه!
بنظر من برگشتن به زماني كه شرايطش اونطور بود، كار عاقلانه اي نبود. :no:
ولي سيريوس نمرده! :banana:

ویرایش - ناظر

هی من هیچی نمیگم شما هم هیچی نمیگید.
شما باید درون تاپیک ها با هم گفتگو و بحث کنید نه اینکه چت کنید.
این چه وضعشه.از این به بعد با این تاپیک برخورد شدیدتری میشه.اگه حرفی ندارید پست نزنید.اگه هم حرفی دارید اول پستهای قبلی رو بخونید.(تمام مواردی که شما میگید تو پستهای شما 1 تا 30 هست).

پیام زده شده در: ۱۸:۵۰ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴

يوناس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۴ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۳۱ چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۶
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
مرگ سيريوس يه حقيقت بود .. بعضي چيزا تو زندگي واقعي هست كه بايد پذيرفتشون .. باورش سخته تحملش غيره ممكنه ولي كسي كه نيروشو به كار ببنده از پس همه چي بر مياد!
استفاده از اون ساعت .. يه جور فرار مي شد .. ولي هميشه براي پيدا كردن راه فرار از هر چيزي استفاده مي كنيم .. شايد بايد امتحانش مي كرد .. شايد

تمامي آدميان داراي نيرويي دروني هستند كه

پیام زده شده در: ۱۸:۳۳ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴

رگولوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۵ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۸
از Number Twelve Grimmauld Place
گروه:
کاربران عضو
پیام: 108
آفلاین
من سيريوس رو خيلي دوست داشتم ..ولي اگه هري از زمان برگردان استفاده مي كرد داستان لوس مي شد خود رولينگ هم تو يكي از مصاحبه هاش گفته بود كه هدفش از كشتن سيريوس اين بوده كه مي خواسته خوانندهاش با حقيقت مرگ مواجه شن و بدونن هميشه همه چيز طبق خواسته اونا نيست .من با مودي هم موافقم زمان برگردان از كجا مي اورد ؟؟؟؟؟ اصلا امكان نداشت چون حتما خودشو مي ديد ....

Draco Dormiens Nunquam Titillandus

پیام زده شده در: ۱۶:۳۵ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۱۸ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
یکی بگه آخه از کجا زمان برگردان پیدا میکرد؟
استفاده از اون زیر نظر وزارت سحر و جادو باید باشه.
تازه طبق قوانین اون نباید در زمان تغییر ایجاد کنه.

پس نتیجه می گیریم اون باید قبل از اینکه سیریوس بمیره باید از زمان برگردان استفاده میکرد.(دقیقا همونی که Lord Voldemort گفت من کاملا باهاش موافقم)

هشیاری مداوم

پیام زده شده در: ۰:۰۹ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
یکی از جالبترین افکار بشر، ایده جابجایی در بعد زمان است.
البته اگر از يک بعد دیگر به قضیه نگاه کنیم همه ما مسافر زمان هستیم. همین الان که شما اين را ميخوانيد، زمان در حول و حوش و به پیش میرود و آینده به حال و حال به گذشته تبدیل میشود. نشانه اش هم رشد موجودات است. ما بزرگ میشويم و میمیریم. پس زمان در جریان است.

آلبرت اینشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص نشان داد که این کار از نظر تئوری شدنی است. بر طبق این نظریه اگه شیئی به سرعت نور نزدیک شود گذشت زمان برايش آهسته تر صورت میگیرد. بنابراین اگر بشود با سرعت بیش از سرعت نور حرکت کرد، زمان به عقب برگردد. مانع اصلی این است که اگر جسمی به سرعت نور نزدیک بشود جرم نسبی ان به بینهایت میل میکند لذا نمیشود شتابی بیش از سرعت نور پيدا کرد. اما شاید یه روز این مشکل هم حل شود. بر خلاف نویسنده ها و خیالپردازها که فکر میکنند سفر در زمان باید با يک ماشین انجام شور، دانشمندان بر این عقیده هستند که اینکار به کمک يک پدیده طبیعی صورت میگیرد.

حالا اینها رو گفتیم ولی چند اشکال در اين کار است. اول اینکه اصلا نفس تئوری سفر در زمان يک پارادوکس(تناقض) است. يک مثال : اگر من در زمان به عقب برگردم , به تاریخی که هنوز بدنیا نيامده بودم پس چطور میتوانم انجا باشم. یا مثلا اگر برگردم و پدربزرگ خودم را بکشم پس من چطور بوجود اومده ام؟ يک راه حلی که برای این مشکل پیدا شده است، نظریه جهانهای موازی است. طبق این نظريه امکان دارد چندین جهان وجود داشته باشد که مشابه جهان ماست اما ترتیب وقایع در انها فرق میکند. پس وقتی به عقب برمیگردیم در يک جهان دیگر وجود داريم نه در جهانی که در ان هستیم. طبق این نظريه بینهایت جهان موازی وجود دارد و ما هر دستکاری که در گذشته انجام بدهیم يک جهان جدید پدید می اید
==================================
در اوایل این تاپیک بحث بر سر این است که چطور ممکن است شخص مرده بدونه هیچ تناقضی زندگی مجدد پیدا کنه. ایده جهان های موازی یکی از اون مواردیه که میتونه به سادگی به این سوال جواب بده. البته این فقط در حد یک ایده است و بسیاری از نکات قابل بررسی با این نظریه نیست.
همچنین اصل نظریه نسبیت در بالا قرار گرفته.
کلا یه مقدار به موضوع فکر کنید. قابل تامله!
------------------------------------------------------------------------------
ای دوستان عزیز من نظرات همه شما جالب و قابل قبوله .فقط سعی کنید مطالبو تکراری نگید .تمام این مطالبی که شما گفتید به صورت مفصل در صفحات نخست این تاپیک گفته شده. شاهد همکاری شما هستیم. با این حال چند تا پست منفجر شد

ویرایش شده توسط باک بیک در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۳۰ ۲۰:۴۸:۲۸

پیام زده شده در: ۱۱:۳۲ چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۴

اما گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۲۴ جمعه ۵ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۱۰ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
از گريفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 57
آفلاین
تارا جان فكر نمي كنم با كشتن يه شخصيت محبوب توي كتاب طرفداراش زياد بشن ولي اون حرف شما درست است كه گفتي اون توري داستان بي مزه مي شد به نظر من هم اگه هيچ كس قرار نبود در دنياي جادوگري بميره داستان بي مزه ميشد.

ولي كلا هري اون موقع نمي تونسته كه جلوي مرگ سيريوس را بگيره چون ممكن بود خودشو ببينه و اتفاق بدي بيوفته.

He is their friend

تصویر کوچک شده

چرا در کتاب پنج هری برای نجات سیریوس از زمان برگردان استفاده نکرد
پیام زده شده در: ۹:۴۱ چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۴

پادما.پتيل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۲ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۸ سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 92
آفلاین
البته خيلي خيلي ببخشيدا فكر نكردين سوال يكم غير منطقيه اگر اينطور بود كه يعني توي دنياي جادوگرا نبايد هيچكس ميمرد و داستان خيلي بي مزه تر از اوني ميشد كه فكرشم بكنيد بعدشم من نمفهمم هري اونموقع از كجا زمان برگردون مي اورد يه چيزديگه هم هست كه نگفتم رولينگ اينكارو براي پر طرفدار تر كتابش كرده(منظورم مرگ سيريوسه )

Only Raven

username امـ در پاتر مور :

HazelDawn14257

پیام زده شده در: ۸:۵۸ دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
در باره ی زمان برگردان باید حتما" یه دور با دقت کتاب 3 رو بخونید تا روشن شوید
تو کتاب 3 نه کج منقار در زمان حال مرده بود و نه سیریوس در زمان حال تحویل دیوانه سازها شده بود
در واقع دامبلدور از قبل پیش خودش گفته بوده که من بعدش هری و هرمیون رو با زمان برگردون میفرستم تا کج منقار و سیریوس رو نجات بدن و بعد که دامبل میبینه کج منقار فرار کرده میفهمه که بله.. هری و هرمیون با زمان برگردون اومدن و نجاتش دادن .. پس میاد برای اینکه تغییری در زمان به وجود نیاد میاد هری و هرمیون رو با زمان برگردون به نجات کج منقار و سیریوس میفرسته ...
در واقع دامبلدور تغییری در اتفاقات به وجود نیاورده بلکه برای وقوع آنها کمک کرده
..
پس تو کتاب 5 هم اگر در لحظه ای که سیریوس به داخل تاق نما افتاد ، یه نفر اونو نجاتش داده بود میشد نتیجه گرفت که اون شخص با زمان برگردون اومده .. و سپس میومدن یه زمان برگردون به طرف میدادن که تو برو به گذشته و سیریوسو نجات بده تا کارت کامل بشه ...
ودر تموم اینها تغییری در وقایع روی نمیده

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۴:۰۷ دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
اگه قرار باشه از زمان برگردان برای هر اتفاقی استفاده بشه دامبلدور میتونست 16 سال پیش برای نجات لی لی و جیمز از اون استفاده کنه و یا خیلس چیزای دیگه.بنطر من استفاده از اون ساعت محدودیتهایی داره

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.