هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا دامبلدور مرحوم شده؟یا همش یه کلکه؟
پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ شنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۴

نیکلاس فلامل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۹ یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۴۹ شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۴
از hogwarts
گروه:
کاربران عضو
پیام: 227
آفلاین
به نظر من هم دامبلدور نمرده است به خاطر اینکه:
1.دامبلدور خیلی قوی و به این راحتی ها نمی توانست شکست بخوره
2.شاید دامبلدور از روی قصد این صحنه سازی را انجام داده تا مرگ خواران و ولدومرت دیگر به او توجهی نداشته باشند و او به راحتی کارش را انجام بده
خانم رولینگ قبلا هم ما را خیلی سر کار گذاشته اند شاید هم این بار هم سر کار باشیم

:bigkiss: dostar
dostar to harry potter 2

پیام زده شده در: ۱۶:۳۸ دوشنبه ۲ آبان ۱۳۸۴

هانا سوزان آبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
دامبلدور مرده. مشخصا مرده. فکر خودتونو به کار بندازین. چند تا دلیل مشخص داریم:
1- تابلوش= هر مدیری وقتی بمیره تابلوش می ره روی دیوار.
2- اسنیپ= اسنیپ اونو کشته. از کجا معلوم؟ اون با مامان دراکو پیمان ناگسستنی بسته بود که اگه دراکو نتونست کاری رو که لرد سیاه از ش خواسته بود (کشتن دامبلدور) رو انجام بده اسنیپ اون کارو بکنه. و ما این رو هم می دونیم که هر کی از پیمان ناگسستنی سرپیچی کنه می میره. پس ما به این نتیجه می رسیم که اون واقعا دامبلدورو کشته. وگرنه خودش می مرد.
و خیلی چیزای دیگه که اگه برین نظرای بقیه رو بخونین می فهمین.
اگه یه ناظر نیاد نظر منو پاک کنه, فکر کنم نظر خوبی دادم!

تا لحظه مرگ هری پاتریست خواهم ماند!!

پیام زده شده در: ۲۰:۳۰ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۰ سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۰:۰۹ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
من یادمه اینجا نظر داده بودم..کوتاه و بلندشم نمیدونم..میدونم که نظرم بود..یعنی چیزی بود که به ذهنم رسیده بود و اتفاقا ندیدم کس دیگه ای در مورداون صحبت کرده باشه..و جدا مسخره است که پست کسی را به خاطر کوتاه بودن حذف کنید اصلا اشتباه کردم که تو این فروم بچه گانه نظر دادم....بچه ها با هم بازی کنید...ای دی من را هم پاک کنید...اصلا اتفاق مهمی نمی افته...چون من قطعا دیگه اینجا نمی ام..شماها هنوز به اون مرحه نرسیدین که بتونین مثل انسانها عاقل بحث کنید...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هوم. دوست عزیز ناراحت من. پست کسی رو به خاطر کوتاه بودن حذف نمی‌کنن. به خاطر عدم ذکر دلیل کافی حذف می‌کنن. شما در خیلی از فروم‌ها می‌بینید که حتی مثلاً خود منم پستم زیاد طولانی نیست. ضمناً بهتره ادب و نزاکت رو رعایت کنید.

ویرایش شده توسط James Potter در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۱ ۲۲:۵۰:۲۱

[img align=right]http://www.sharemation.com/bluestar58/Shamloo.jpg?uniq=-sxbdi1[/img]

پیام زده شده در: ۶:۴۷ جمعه ۲۹ مهر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
اخطار! اخطار!

اخطار به کلیه‌ی افرادی که قصد فعالیت در این تاپیک رو دارن. میزان پست‌های چرت و بی‌خودی در این تاپیک بسیار بالا بود. دیروز دوصفحه و امروز نزدیک به سه صفحه پاک شد از این تاپیک. اما از این لحظه به بعد، ببینم یکی از اعضا، هر کی می‌خواد باشه، پست بی‌خودی زده، برای پستش دلیل نیاورده، پیشنگلیش زده، یا هر گونه پستی زده که قوانین پست زنی رو درش رعایت نکرده، شک نکنه که به اولین مدیری که دیدم می‌گم آی‌دیشو بلاک کنه!!! فکر هم نکنید الکیه. قرار شده اعضای اضافی رو حذف کنیم! پس سعی کنید جز اعضای اضافی نباشید!

ضمناً کلیه‌ی کسانی که پست زده بودن و پستشون پاک شده توجه کنن. اگه می‌خوان می‌تونن دوباره پستشونو بزنن ولی با توضیح و تفصیل بیشتر. اگه دوباره به همون کوتاهی و اختصار بنویسید پاک می‌شه.

هوم! بدون تشکر از هیچ کس! جیمز پاتر!
ناظر خیلی خشانت‌آمیز فروم!

ویرایش شده توسط James Potter در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۱ ۱۸:۱۹:۱۱

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۴۷ پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
نظرات جالب خوندنی و...... با دلیل هایه فراوان!
من همه ی نظرهارو خوندم واقعا وقتی نظرات رو می خونم شک می کنم که دامبلدور مرده بعد دوباره نظر اونی که می گه مرده رو می خونم شک می کنم نمرده!

به هر حال من بر اثر دلایلی دیر به جمع بحث کنندگان سایت پیوستم!

در مورد اینکه دامبلدور مرده به نظر من مرگی مسخره تر از مرگ دامبلدور ندیده بودم! من فکر می کردم یک مرگ پر از حادثه باشه در حالی که خیلی صحنه آروم بود! برای همین شک می کنم که مرده باشه چون جادوگری به قدرت دامبلدور عجیبه اینقدر مضحک بمیره! البته قبول دارم ضعیف شده بود ولی هرچی بود از دراکو و اسنیپ قدرتش بیشتر بود! و می تونست با اونا مقابله کنه ولی تعجب می کنم که دراکو خیلی راحت چوبدستی دامبلدور رو از دستش پرتاب می کنه و دامبلدور خیلی خونسرد در مقابل اون می ایسته و شروع به صحبت کردن می کنه درحالی که من مطمعنم دامبلدور خیلی سریع می تونست چوبدستیشو با چیزایی که در سالهایه زندگیش آموخته بود بدست بیاره و دراکو رو بکشه ولی در این میان فقط صحبت می کنه شاید فکر می کرده کسی به دادش می رسه در حالی که نرسید!

از اون مشکوک تر اینکه هری رو طلسم می کنه و نمی زاره کاری انجام بده در حالی که هری زیر شنل نامریی بود و راحت می تونست دراکو رو هدف قرار بده! اگر اینکه دامبلدور به قدرت هری شک داشته که اینم بعیده چون دیده که می تونه در مقابل دشمن مبارزه کنه اگرم فرض کنیم که یک مرگخوار می یومد بازم هری می تونست اونو از پشت سر خلع صلاح کنه چون کسی که نمی دونست اون دور و اطرافه!

ولی یک چیزی رو می تونم دلیل بر نمردن دامبلدور بگم که اونم اینکه اسنیپ قبل از به زبان اوردن طلسم یک لحظه نگاهش به چشمانه دامبلدور می افته در این هنگام ممکنه هزاران چیز بین این دو نفر رد و بدل بشه! و همون نظریه چوچانگ که چیز دیگری رو در ذهنش گفته
و یک دلیل برای اینکه دامبلدور چرا هری رو خشک کرد می تونم بگم اگر و تنها اگر اینها همه نقشه بوده و چون هری خبر نداشته دامبلدور اونو طلسم می کنه تا به اسنیپ حمله نکنه و دلیل دیگه اینکه می خواسته حتما هری این ماجرا رو بدون دخالت خودش ببینه! چون همونطور که می دونیم هری هرگر نتونست ذهنشو ببنده و ممکنه اسمشونبر از طریق ذهن هری مطمعن بشه که دامبلدور مرده و از این جهت از اسنیپ و دراکو مطمعن بشه که کارشونو انجام دادن در حالی که در ظاهر قضیه چیزه دیگه ای هست!
یا همون موردی که بچه ها اشاره کردن به پرواز ققنوس خوشحالی از جسد دامبلدور که دلیل بر این باشه که دامبلدور زنده است

یک چیز دیگه که عجیبه اینکه چرا همه پیش بیل بودن و کسی پیش دامبلدور نبود!!!!یعنی اینقدر بی ارزش بود! عجیب اینجاست که وقتی همه می رن پایین هنوز دامبلدور اون پایینه این همه وقت دامبلدور رو ول کردن؟ مشکوک نیست به نظرتون ممکنه دامبلدور جسدشو شبیه سازی کرده باشه؟

اگرم دامبلدور مرده باشه ممکنه به صورت روح بیاد این امکانش خیلی بیشتره چون رولینگ در این موارد محدودیتی نزاشته پس ممکنه اون ققنوس روح دامبلدور بوده که مثل ققنوس بوده و بره یکجایه دیگه
نکته مشکوک دیگه اینکه ققنوس بعد از اون آواز غیبش زد همونطور که هری با خودش فکر کرد با رفتن دامبلدور ققنوس هم رفته ممکنه ققنوس با دامبلدور رفته باشه یا بعدا اگه دامبلدور مرده باشه با روحش بره!

نکته ی دیگه اینکه ولدمورت خواهان هاگواتزه پس دامیلدور می تونست خودشو پنهان کنه و بزاره بیاد هاگوارتز و اونجا اونو به دام بندازن بازم نقشه

اینکه فقط دامبلدور می خواسته نشون بده مرده و بعد خودش کارهای مهمتری رو انجام بده(نمی دونم حالا چه جور کاری)

اینا چیزایی بود که می شد گفت دامبلدور نمرده
ولی کلا من همیشه باور دارم رولینگ مرده رو زنده نمی کنه چون در کتاب جادوگری در پس چهره ی هری پاتر می بینیم رولینگ واضح گفته من هیچوقت در دنیای جادویی مرده ها رو زنده نمی کنم
ولی باید بگم اگر دامبلدور نمرده پس رولینگ مرده رو زنده نکرده بلکه مرده اصلا نمرده بود و مرگ دامبلدور صحنه سازی شده بوده!

ولی خب من از جهاتی فکر می کنم دامبلدور مرده چون در آخر که هری با ولدمورت رودرو میشه باید تنها رودرو بشه (اینو یکی از بچه ها هم گفته بود)
و اینکه هر زندگی ای پایانی داره شاید دامبلدور هم مرگش اینجوری باشه
ممکنه دامبلدور از زندگی سیر شده بود و از مسولیتاش خسته برای همین مرگ رو پذیرفت

تابلویی که تو اتاق مدیر گذاشته شده می خواد اینو برسونه که واقعا دامبلدور به جمع مردگان پیوسته ولی مگه تابلوها حرف نمی زنن! پس ممکنه تابلو دامبلدور بتونه به هری کمک کنه و اونو راهنمایی کنه حتی اگر مرده باشه

شاید با نابودی ولدمورت همه ی مردگان زنده بشن که امکانش خیلی کمه خیلی خیلی کم

آخرین نظرم اینکه اگر انسان بخواد بمیره هرجا باشه می میره و هیچ چیزی جلوی مرگ رو نمی تونه بگیر حتی علم و دانشو قدرت و جادو

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

دامبلدور كيه؟
پیام زده شده در: ۱۳:۴۴ پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۴

تام ریدل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۰ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 560
آفلاین
اول از همه بايد بگم كه اگر رولينگ به اين روالش ادامه بده واقعا به نويندگيش گند ميزنه ميره.يعني ديگه اون قدرت نوشتنشو از دست داده كه مثلا در كتاب هاي قبل ما بيشتر روي جرياينات و اتفاق هاي فكر ميكرديم.حالا رولينگ ديگه جريان خاصي پيش نكشيده به جز جاودانه ساز ها(با اينكه ترجمه خانوم گنجي رو ميخونم ولي بازم بايد بگم جاودانه ساز.هوركراكس؟هوكراكراركراكس؟هويكيموكراكس؟اسمش تو ذهنم نميمونه)و با اين اتفاق طوري خواسته ضعف نوشتن خودشو بپشونه.
خب.به نظر من دامبل 50مرده و 50 درصد نمرده.من فقط براي نمردن يه دليل ميتونم بيارم.اونم اينه كه رولينگ وقتي سيريوس رو كشت كاري كرد كه ما مطمئن بشيم كه رولينگ شوخي نداره تو كشتن و يه جاني درجه يكه.ميزنه ميكشه.و انتظار داشته باشيم كه دامبلدور هم مثل سيريوس بلك بميره.و بعد رولينگ بياد كاري كنه دامبل نميره و ما شوكه شيم.
نميدونم چرا پستم اينجوري شد.من اصلا اهل نقل قول نيستم.فقط نظرات بروبچز رو خوندم اينا به ذهنم رسيد.ايشالا در نوبت بعد خودم نظريه بدم.
نقل قول:

وزير سحر جادو تنبل:
اسنيپ هم تو اين كار مهارت داره و ميتونه اواداكداورا رو گفته باشه و در ذهنش ورد ديگه اي اجرا كرده باشه.

يه لحظه تصور كن كه تو در ذهنت بگي«گوگولي مگولي» و با زبان بگي«جججيگر»...
اصلا ميشه؟مگر اينكه از استعداد گراپ برخورد دار باشي!
گفته آوداكداورا و تمام.زده كشته .مگر اينكه چوبدستيش ساخت ايران باشه خوب كار نكنه.
نقل قول:

وزير با حزب بالا آمده:
ولي من ميگم دامبلدور و اسنيپ هم عهد ناشكستني بستن. چرا؟ اون دو تا دست روي كاور يادتونه؟ اون دست يه زن نبود. دست يه مرد بود اينو خوب ميدونيم. و اون يكي دست چروكيده و پير بود.

واقعا فكر ميكني اين دست مال زن نبود؟واقعا دست اسنيپ اينقدر ظريفه؟يهو بگين «دوشيزه اسنيپ».اون دستي كه ميگي چروكيدست.چروكيده نيست.دست منم الان اينجوريه.نكنه منم جاودانه ساز پيدا كردم؟.كلا مذكر جماعت دستشون اينجوريه ديگه.چيزي كه به نظر من مصلمه اينه كه دست خشن تره اسنيپ و اون دست نازكه مال نارسيسا.

تصویر کوچک شده
نقل قول:

نويل:
دامبلدور کسی نیست که جان اطرافیانشو به خطر بندازه یعنی اون شب اعضا محفل و یه عده از دانش اموزا در معرض خطر مرگ بودند

يكي از نكاتي كه اثبات ميكنه دامبل مرده اينه.
نقل قول:

كرام،وب مستري كه زنده ماند:چون دامبلوري كه با هري به هاگوارتز اومد نميتونست راه بره چه برسه به اينكه بدوئه!!!!

كرام جان.شما هنوز متوجه نيروي عشق نشدي؟رولينگ در همه جا از اين نيروي عشق استفاده ميكنه.فكر كنم رولينگ كمبود عشقي داشته.مطمئنن براي اين حركت دامبلدور جواب ميده كه به دليل نيروي عشق به بچه ها نيرو گرفته و دويده!در كتاب هفت شايد ببينيم مك گونگال هليكوپتري ميزنه!
نقل قول:

كرام:اگر فرض رو بذاريم رو جانور نما بودن دامبلدور شايد بتوان گفت كه دامبلدور با ققنوس رابطه عجيبي داره!!!شايد ققنوس باشه!!چون جسدش خود به خود اتش گرفته و اين مشكوك ميزنه

فكر كنم دامبل جانور نما بود نه؟فكر كنم ققنوس بود .نميدونم.اينم جز چيز هايي كه هري تاحالا نميدونست كه كسي كه مثلا جانور نماست موقع مرگ شايد تاثير روش بزاره.مثلا شايد مك گونگال ميو ميو ميكنه.
ولي جدا،آتيش گرفتنش به خاظره رابطه نزديك با ققنوس يا حتي جانور نما بودنش بود.از ديد ناقص من.
نقل قول:
كوييرل:من با اینکه که چوبدستی دامبلدور هنوز پیش خودش موافقم و موضوع اون چوبدستی که به هوا رفت یا شاید به دست مالفوی رسید چی میشه تا اونجایی که من یادمه مالفوی از افسون خلع سلاح استفاده میکنه ولی چوبدستی دامبلدور به پرواز در میاد شاید دامبلدور قبل از اینکه مالفوی از این ورد استفاده کنه چوبدستیشو به بالای برج میفرسته تا بعدا اونو برداره

در همه جا وقتي اكسپليارموس ميخونن چوب دستي پرتاب ميشه و به نوعي به پرواز در مياد.حتي در كتاب 5 اگر يادتون باشه نويل اكسپليارموس زد تو وزارت خونه كه چوب دستي هري و مرگخواره(يادم رفت كي بود)كلي پرتاب شد اونوتر.
نقل قول:
اسنیپ همیشه به دامبلدور وفادار بوده اون جون دامبلدور رو نجات داد اونم موقعی که دامبلدور یکی از جاودانه سازها رو نابود کرده بود.من فکر میکنم اینا تماما یه نقشه بوده

اون جريان قبل از پيوند ناگسستني رخ داد.
من در مورد اسنيپ هم ميگم 50 درصدي خيانت كاره.(من كلا هميشه در تست زدن هم 50 درصد ميزنم )

نكته مشكوكي كه نظر منو جلب كرد افكار خنده داري بود كه هري در مراسم خاكسپاري داشت.

اگر دامبلدور قابليت ققنوس رو داشته باشه كه اتيش بگيره و دوباره زنده شه.پس بايد بگيم تا آخر زمان زندست نه؟پس عمر جاويد داره.ولدمورت رو گزاشته تو جيبش پس.بابا بيخيال.تصور كنين دامبلدوري كوچك و نحيف از خاكسترش هوهو كنان بوجود بياد؟

نقل قول:
تو راه وقت برگشتن وقتی دستش درد گرفت آلبوس کلمه ای رو به زبون آورد گفت که اون معجون شفا بخش نبوده ودیگه اسمی از اسنیپ نیاورد که مشخص میکنه که منظورش معجونی بود که اسنیپ برای شفای دستش به اون خورونده

a.dambledore عزيز.اون معجوني كه اسنيپ به دامبلدور داده بود براي خوش شدن دستش اگر دقت كني به چند ماه قبلش بر ميگرده.موقعي كه براي دست دامبل چنين اتفاقي پيش افتاد.اينجا كاملا واضحه كه دامبلدور به معجون درون قدح اشاره كرده بود.
فصل27.صفحه223.خانوم گنجي:
دامبلدور با ضعف گفت:«بهتر شدم»گرچه گوشه دهانش پيچ خورد.«اون معجون....نوشيدني سالمي نبود...»

نقل قول:
اون ماده ای که مرگ خورا رو زمین ریخته بودند اجازه ی عبوررو به هیچ احدی نمیداد از جمله" فوکس"

به نظر تو واقعا ققنوس فقط ميتونه از اين راه بياد؟
نقل قول:
یک مورد دیگه برای عدم مرگ دامبل به نظرم رسید و اون این بود که وقتی دامبلدور هری رو با طلسم بدون کلام جادو کرد هری شاهد کل ماجرا بود و وقتی که ماجرا تموم شد طلسم هری هم تموم شد ؟؟؟

منم خودم مشكوكم.ولي اين طلسم خشك كننده فكر كنم در قدح انديشه وقتي هري پدرش رو در حال آزار اسنيپ ديده بود ديدم كه اسنيپ هم بعد از يه مدتي دوباره آروم آروم تونست حركت كنه.و حالا چرا هري يهو فهميد؟احساس ميكنم چون تو اون يك دقيقه پاياني تلاشي براي اين كار نكرد .فقط خشكش زده بود.ولي بازم مشكوكه
نقل قول:
میدانیم که او میداند که هری وقتی تنها 13 سال داشت میتوانست یک پاترونوس مادی ایجاد کند. ما میدانیم که اسنیپ میداند هری تا بحال توانسته 5 بار در برابر ولدمورت ایستادگی کند و بر او چیره شود

هيچ كدومشون دليل بر قدرتمند بودن هري نداره.فقط اون پاترنوس يه خورده شايد لوپين روي هري خيلي كار كرده.مگه تو جلسات الف دال هرمايني درست نكرد؟فوقش دوسال بزرگتر بود ديگه.دو سال فكر نكنم مهم باشه.
بيشتر اتفاقاتي كه باعث شد هري از چنگ ولدمورت فرار كنه تصادفي بود.من هنوز كتاب 1 و 2 رو نخوندم .ولي در كتاب 4 شانس آورد وگر نه مرده بود.چوبدستي هاشون از يه جنس بود.بعشدم سرعت عملش براي كوييديچ بود و ربطي به نيروي جادويي قدرتمند هري نداره
نقل قول:
نقشه او برای اسنیپ این بود که خود او(دامبلدور) را بکشد و در آخر سال فرار کند.

مگه دامبلدور مريضه كاري كنه خودش بميره.دقت كنيد.نگيد كه با اين نقشه مثلا ولدمورت خيال ميكنه و فلان ميكنه.همه ميدوينن كه ولدمورت فقط براي وجود دامبلدور نميومد به هاگوازتر.و فقط از اون كمي ميترسيد.حالا مثلا دامبل خودشو بزنه به مردن ولدمورت مياد همرو تار مار ميكنه و بعد دامبلدور يهو بيا غافلگيرش كنه؟اون زماني كه دامبلدور بود تو اين دنيا مرگخوار ها زدن بروبچز رو داغون كردن.چه برسه كه با خيال راحت بدونن اصلا دامبلدوري نيست.
و در آخر اين بحث اينه كه وجود دامبلدور هزار برابر مفيد تر از نقشه هايه كه در غيابش اجرا ميشه.

يه نكته فني:اسم همه اعضاي سايت جادوگران تو كتاب اومد به غير از من.هيچ جا اين رولينگ به سرژ تانكيان نقش نداد.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۷ پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
سلام من که میگم دامبلدور مرده و دیگه هم راه برگشتی نداره به نظر من رولینگ در کتاب شاهزاده دورگه در بعضی جاه ها نتونسته منظور خودش رو درست توضیح بده(سوتی داده) و در نتیجه خواننده گمراه شده و نتایج دیگری از نحوه داستان گرفته به عنوان مثال خیلی از شما میگید که چون طلسمی که اسنیپ به سوی دامبلدور فرستاد باعث پرتاب شدن دامبلدور شده پس اسنیپ از طلسم آواداکدورا استفاده نکرده و یک طلسم دیگری را به سوی دامبلدور فرستاده یا میگید که چرا جسد دامبلدور آتش گرفته؟
خب به نظر من هدف رولینگ از این قسمت هایی که نوشته بوده این بوده که میخواسته عظمت دامبلدور رو یک طوری وصف کنه مثلا وقتی که من اون قسمت از کتاب رو که جسد دامبلدور شروع به سوختن کرده بود رو خوندم به نظرم اومد که مقصود رولینگ از آن دود روح دامبلدور بوده که داشته به بیرون از جسمش میرفته چون نوشته بود که :
در آن هنگام چند نفر جیغ کشیدند از اطراف بدن دامبلدور و میز زیر آن شعله های تابناکی بیرون زد که زبانه کشید و بالا و بالا تر رفت و بدن او را پنهان کرد دود سفید در مسیر مارپیچی به هوا رفت و شکل های عجیبی پدید آورد در یک لحظه نفس گیر به نظر هری رسید که ققنوسی را دیده است که شادمانه در پهنه آسمان پرواز میکند اما لحظه ای بعد اتش ناپدید شده بود و به جای آن آرامگاه مرمرین سپیدی که جسد دامبلدور و میزی را در بر گرفته بود که بدننش بر روی آن در آرامش بود
بقیه دلایلی هم که بقیه میگن دلایلی هستند که موضوع میتواند کاملا بر عکس قضیه باشد مثلا میگین که هاگرید شنیده که دامبلدور و هاگرید داشتند در مورد یک موضوعی بحث میکردند راستش وقتی که من اون قسمت رو خوندم به نظرم رسید که اسنیپ دیگه حاضر نیست یک کاری رو برای محفل انجام بده و حالا دامبلدور باید اون کار رو انجام بده(فکر میکنم اسنیپ میگفت که دیگه نمیخواد برای دامبلدور جاسوسی کنه و به همین دلیل دامبلدور عصبانی شده بود)
یا مثلا میگین فوکس در اون موقع که داشته گریه میکرده چی کار میکرده مگه اشک ققنوس خاصیت شفا دهندگی نداره ؟ اولا اینکه خب شاید اون در آن لحظه فقط داشته گریه میکرده و کار خاصی انجام نمیداده بعدشم رولینگ بارها اعلام کرده که قصد نداره طلسمی را درست کنه که باهاش بشه مرده هارو زنده کرد

ویرایش شده توسط گندلف خاکستری در تاریخ ۱۳۸۴/۷/۲۹ ۱۰:۳۴:۳۳

پیام زده شده در: ۱۸:۱۹ پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۴

ارنی پرنگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۴۶ شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۶
از اتوبوس شوالیه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
سلام ، من بیشتر مطالب سایتی رو که گفته شده خوندم. و یه قسمتهاییش رو که در مورد اسنیپ بود ترجمه کردم:

سرنخ هایی در صفحات کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه وجود
دارند که امکان مرگ خوار نبودن اسنیپ ، وفادار ماندن به دامبلدور و مشغول کار بر روی دستورات دامبلدور بودن وی را تایید میکنند.

1-اسنیپ دوبار به نارسیسا و بلاتریکس دروغ گفت
در خلال ملاقاتی که اسنیپ در فصل دوم با نارسیسا و بلاتریکس در منزلش داشت، سعی میکرد تا به آنها ثابت کند که چرا در تمام سالهایی که فرصتهای زیادی برای کشتن هری داشت، این کار را انجام نداد.

Of course, it became apparent to me very quickly that he had no extraordinary talent at all. He has fought his way out of a number of tight corners by a simple combination of sheer luck and more talented friends. He is mediocre to the last degree..." (HBP pg 31/36)

اما ما میدانیم که اسنیپ میداند که این حرف ها دروغ هستند. ما میدانیم که اسنیپ میداند هری یک جادوگر قدرتمند است. میدانیم که او میداند که هری یک مارزبان است. میدانیم که او میداند که هری وقتی تنها 13 سال داشت میتوانست یک پاترونوس مادی ایجاد کند. ما میدانیم که اسنیپ میداند هری تا بحال توانسته 5 بار در برابر ولدمورت ایستادگی کند و بر او چیره شود.
2-چیزی که هاگرید شنید

بعد از مسموم شدن رون هری در حال صحبت با هاگرید است و هاگرید از دهانش در میرود که چیزی را که نباید میشنیده شنیده است:

I was comin' outta the forest the other evenin' an' I overheard 'em talking -- well, arguin'. ... I jus' heard Snape sayin' Dumbledore took too much fer granted an' maybe he -- Snape -- didn' wan' ter do it anymore ... Dumbledore told him flat out he'd agreed ter do it an' that was all there was to it." (HBP pg 405/380)

این سرنخ این حقیقت را به ما میگوید که اسنیپ دستورات دامبلدور را هر چقدر هم که برایش سخت و ناخوشایند هستند انجام میدهد.
و حالا، ما همچنین مطمئن هستیم که دامبلدور نقشه ای دارد که باعث گرفتاری و دردسر اسنیپ است و دامبلدور اطمینان دارد که ماموریتی که اسنیپ با آن موافقت کرده به خوبی پیش میرود.

3- هیچ استاد دفاع در برابر جادوی سیاهی بیشتر از یکسال دوام نیاورده است

در تمامی کتابهای هری پاتر که تاکنون منتشر شده اند این موضوع که هاگوارتز هر سال یک معلم دفاع در برابر جادوی سیاه داشته است به شکل برجسته ای نمایان است.

در آخرین کتاب، هنگام ضیافت گروه بندی، هری، رون و هرمیون در مورد همین موضوع بحث می کنند که با انتخاب اسنیپ برای این درس شگفت زده میشوند.

"Well, there's one good thing," [Harry] said savagely. "Snape'll be gone by the end of the year." "What do you mean?" asked Ron. "That job's jinxed. No one's lasted more than a year...Quirell actually died doing it..." (HBP pg 167/159)

و بعدا معلوم شد که هری درست میگفته است. وقتی تام ریدل بعد از ده سال غیبت برای گرفتن شغل معلمی برای این درس نزد دامبلدور میرود ، دامبلدور این درخواست او را رد میکند و در جواب سؤال هری، دامبلدور به ما سرنخهای مهمی در مورد موقعیت استاد دفاع در برابر جادوی سیاه هاگوارتز میدهد:

"Was he after the Defense Against the Dark Arts job again, sir? He didn't say..." "Oh, he definitely wanted the Defense Against the Dark Arts job," said Dumbledore. "The aftermath of our little meeting proved that. You see, we have never been able to keep a Defense Against the Dark Arts teacher for longer than a year since I refused the post to Lord Voldemort." (HBP pg 446/418)

بنابراین، خود دامبلدور اقرار میکند که می دانسته ولدمورت درس مذکور را نفرین کرده است. این بدین معنی است که دامبلدور وقتی اسنیپ را بر این شغل گمارده از طلسم بودن این شغل آگاهی داشته است. اما او هیچ وقت قصد نداشته اسنیپ بیش از یکسال بر سر این شغل بماند. نقشه او برای اسنیپ این بود که خود او(دامبلدور) را بکشد و در آخر سال فرار کند.

با کمی تغییرات از سایت:

dumbledoreisnotdead.com

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۵۷ یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۴

mehad

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۰ یکشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۱۶ چهارشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۴
از سفارت انگلستان در هند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
آلبوس رفت

1-وقتی آلبوس تو غار به هوش اومد گفت کهضعیف شده

2-تو راه وقت برگشتن وقتی دستش درد گرفت آلبوس کلمه ای رو به زبون آورد گفت که اون معجون شفا بخش نبوده ودیگه اسمی از اسنیپ نیاورد که مشخص میکنه که منظورش معجونی بود که اسنیپ برای شفای دستش به اون خورونده

3-وقتی صدای در اومد آلبوس بدونه پشت در کیه بلا فاصله هری را منجمد کرد تا به خاطر اون جونش رو از دست نده وبعد که فهمید حدسش اشتباه بوده و جای یه مرگ خوار مالفوی جلوشه دیگه دیر شده بود چون خلع سلاح بود

4-وقتی اسنیپ سر رسید آوادا کداورا رو صریحا فریاد زد و شکی تو اجرای اون نیس چون اگه نقشه بود چرا قبلا فلیت ویک رو زده بود؟

5تو دفتر مدیر وقتی هری با مک گونکال وارد شد تابلوی آلبوس رو تو تابلو های مدیران مرحوم هاگوارتز دید در حالی که سال پیش که آلبوس برکنار شده بود اثری از اون نبود

6-اون ماده ای که مرگ خورا رو زمین ریخته بودند اجازه ی عبوررو به هیچ احدی نمیداد از جمله" فوکس"

و هیچ جای ناراحتی برای پیرمردی که این همه حماقت رو با هم انجام داده نیس

Arthur.Dumbledore

پیام زده شده در: ۱۶:۴۷ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
ظاهراً رولینگ این بخش از متن رو در نسخه‌ی انگلیسی حذف کرده شاید چون فکر می‌کرده خیلی مشخص و واضح گفته شده. اما در نسخه‌ی آمریکایی کتاب حالا به هر دلیلی، این بخش حذفی چاپ شده. از کجا معلوم که دامبلدور نمی‌خواسته ولدمورت فکر کنه اون مرده؟ اصلاً عجیب نیست.
*ممکنه اینم یکی دیگه از سوتی های رولینگ باشه

چرا دامبلدور با وجود این که هری شنل‌نامرئی پوشیده بود و از دید مهاجمان پنهان بود، اونو همون جا طلسم کرد که هیچ حرکتی نتونه بکنه؟ آیا غیر از این بود که می‌دونست هری ممکنه مانع از انجام نقشه‌ی از پیش‌تعیین شده‌ش باشه؟
*منم فکر میکنم دامبلدور میدونست که هری در هر صورت برای نجات هون میاد برای همین نمیخواست هری تو این ماجرا صدمه ای ببینه.

چرا فوکس که همیشه در نجات جان دامبلدور می‌کوشید، این‌بار دست به هیچ کاری نزد و سعی نکرد دامبلدور رو نجات بده؟
*خب این قضیه جای بحث داره فوکس بهترین دوست دامبلدوره پس اگه واقعا خطری دامبلدور رو تهدید میکرد فوکس اولین نفری بود که خودش رو برای نجات دامبلدور میرسوند.آیا دامبلدور به ققنوس گفته بود که هیچ دخالتی نداشته باشه؟

از کجا معلوم که اسنیپ یه طلسم دیگه به کار نبرده باشه و چیزی که از چوبدستی خارج شده یه نور سبز خالی نبوده؟
*منم مثل دامبلدور نظر خوبی نسبت به اسنیپ دارم منم فکر میکنم که اسنیپ با دامبلدور قبل از ناپدید شدنش ذهن خوانی داشته

جسد دامبلدور هیچ وقت دیده نشد! آخرین باری که جسدشو دیدیم همون صحنه‌ی مرگش بود. بعد از اون هیچ گاه جسداونو به طور مستقیم ندیدم. همون طور که چوبدستیشم غیب شد! معلوم نشد کجا رفت. آیا چوبدستی دامبلدور این قدر بی‌اهمیت بود که دیگه هیچ صحبتی ازش نشه؟
*در مورد جسد دامبلدور من فکر میکنم هاکرید واقعا فکر کرد که دامبلدور مرده و در مورد چوبدستی مالفوی از افسون خلع سلاح استفتده کرد یعنی باید پوبدستی دست مالفوی باشه ولی قبل از اون چوبدستی توسط دامبلدور به بالای برح به پرواز در اومد

شاید یکی از مشکوک‌ترین موضوعات مورد بحث همین آتیش‌گرفتن جسد دامبلدور باشه! جسد دامبلدور یهو بلند می‌شه، خود‌به‌خود آتیش می‌گیره بعدشم توی یه قبر سفید پنهان می‌شه!! این شما رو یاد چی می‌ندازه؟ آتش گرفتن ققنوس پیر و تولد ققنوسی تازه! و در یه آن هری تصویر یه ققنوسو می‌بینه که در آسمان آبی به پرواز درمیاد. از همه‌ی این مسائل می‌شنه نتیجه گرفت که دامبلدور این قابلیت رو داره که اگر هم واقعاً هم مرده باشه، حالا یا با قدرت خودش یا با استفاده از قدرت ققنوس،‌ دوباره به زندگی برگرده>مدتی طولانی بعد از مرگ دامبلدور صدای آواز غمناک ققنوس شنیده می شه. همه‌ی ما می‌دونیم که اشک ققنوس خاصیت شفابخش داره. فوکس در تمام این مدت چیکار می‌کرده؟ آیا فقط اشک خالی می‌ریخته؟
*در مورد جسد دامبلدور اصلا چرا باید آتیش بگیره آیا ممکنه که فوکس دامبلدور رو با خودش برده باشه.بعد از آتیش گرفتن هری فقط یه تابوت میبینه از کجا معلوم که توش جسد باشه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.