هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: شبیه بودن 80% کتاب هری پاتر با ارباب حلقه ها
پیام زده شده در: ۰:۵۴ دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۴

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
ببینم واقعا شما آثار جی آر تالکین رو با اثر رولینگ مقایسه می کنید؟؟؟آخه کجای کار این دوتا نویسنده به هم شبیه غیر اینکه بگیم هر دوتا تو ژانر فانتزی مینویسن؟؟؟؟فکر کنم زننده این تاپیک احتمالا چون فکر کرده تو کتاب شیش دامبل یه حلقه تو دستش داشته که دستشو سیاه کرده فکر کرده این کتابها 80 درصد بهم شبیه هستن وگرنه این کتابها حتی از نوع طرز نوشتار هم زمین تا آسمون باا هم فرق دارند

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۱۹:۳۷ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۳ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
از بالای برج ایفل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 221
آفلاین
ببینین من کتاب ارباب حلقه ها رو نخوندم بجز فصل اول کتاب اولش رو!ولی احساس می کنم فیلمش با کتابش نباید زیاد فرق داشته باشه عکس هری پاتر! من شخصا نمی تونم وجه تشابه خاصی در هردو اینا پیدا کنم بجز همون یک شیطان ویک پسر بچه که باید اونو از بین ببره وآخرش خودش ودوستش تنها می مونن!مرگ دامبلدور و گاندولف اصلا شبیه هم نیست !ما شخصیت اسنیپ نداریم وکلا من فکر نکنم رولینگ دامبلدور رو بر گردونه مثل فیلم های هندی!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۱۸ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:

okhart نوشته:
نقل قول:

hardy boys نوشته:
نقل قول:

استرایدر نوشته:
کتاب ارباب حلقه ها یه شاهکار به تمام معناست.خلاقیت تالکین با تقلید رولینگ قابل مقایسه نیست!اگه نگاهتون به کتاب سیلماریون می افتاد (که مکمل ارباب حلقه هاست و نوشته تالکینه) اون وقت معنای خلاقیت می فهمیدین! شما اگه کتاب ارباب حلقه ها رو خونده باشین اونوقت میفهمین!

ببین منم کتاب ارباب حلقه هار رو خوندم و با تو هم موافق هستم که کتاب ارباب حلقه ها موضوع قوی تری نسبت به هری باتر داره ولی رولینگ داستان خودش رو خیلی بهتر و جذاب تر از نویسنده ارباب حلقه ها {یادم نیست اسمش چیه}بیان کرده مثلا خود من وقتی کتاب ارباب حلقه هارو می خوندم خیلی سریع حوصلم سر میرفت چون نویسنده همش داشت به حاشیه می برداخت و کمتر به شخصیت های داستان اشاره میکرد ولی بر عکس رولینگ بسیار زیبا و جذاب مینویسه به طوری که آدم موقع خوندن اصلا حوصلش سر نمیره مثلا همین کتاب 6 من خیلی سعی کردم که این کتاب رو زود تر از سه روز تمومش نکنم چون رولینگ واقعا زیبا مینویسه به طوری که از یک موضوع خیلی کسل کننده یک واقعه هیجان انگیز میسازه و به نظر من این رمز موفقیت رولینگ
در ضمن من برعکس تو فکر نمیکنم که رولینگ یک تقلید کاره.

اقا كتاب اربابه حلقه ها برايه ست 16 به بالاست و به پايينش زياد نميخوره شما كه حوصلت سر رفته شايد معنايه درستشو نفهميدي البته قصده توهين ندارم از اين كه رولينگ كمي از كتابه اربابه حلقه ها تقليد كرده واقعا واضحه

ببین اولا سن من بالا ی 16 هست این از این ثانیا شاید تو درست متوجه منظور من نشده باشی منم قبول دارم که ارباب حلقه ها کتاب قشنگی هست وگرنه بیکار نبودم بشینم کتاب به این قطوری رو بخونم ولی نویسنده ارباب حلقه ها همش به حاشیه اشاره میکند و کمتر به شخصیتهای کتاب اشاره میکند و این کار در نهایت باعث میشود حوصله آدم سر برود حتما خودت میدونی که یک نویسنده خوب باید بتواند خوانندگان خودش رو راضی نگه دارد . من نمیگم که نویسنده ارباب حلقه ها این ویزگی را ندارد ولی خانوم رولینگ در این زمینه از اون بهتر است{یادت باشد که من دارم این دو کتاب را با هم مقایسه میکنم
در این مورد هم که تو میگی رولینگ یک تقلید کاره منم نمیگم رولینگ همه ایده هاش از خودش بوده ولی شما واقعا دارید بی انصافی میکنید که به رولینگ میگید تقلیدکار

پیام زده شده در: ۱۷:۱۴ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴

اوکهارت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۲ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۰۴ شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹
از ازكابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
نقل قول:

hardy boys نوشته:
نقل قول:

استرایدر نوشته:
کتاب ارباب حلقه ها یه شاهکار به تمام معناست.خلاقیت تالکین با تقلید رولینگ قابل مقایسه نیست!اگه نگاهتون به کتاب سیلماریون می افتاد (که مکمل ارباب حلقه هاست و نوشته تالکینه) اون وقت معنای خلاقیت می فهمیدین! شما اگه کتاب ارباب حلقه ها رو خونده باشین اونوقت میفهمین!

ببین منم کتاب ارباب حلقه هار رو خوندم و با تو هم موافق هستم که کتاب ارباب حلقه ها موضوع قوی تری نسبت به هری باتر داره ولی رولینگ داستان خودش رو خیلی بهتر و جذاب تر از نویسنده ارباب حلقه ها {یادم نیست اسمش چیه}بیان کرده مثلا خود من وقتی کتاب ارباب حلقه هارو می خوندم خیلی سریع حوصلم سر میرفت چون نویسنده همش داشت به حاشیه می برداخت و کمتر به شخصیت های داستان اشاره میکرد ولی بر عکس رولینگ بسیار زیبا و جذاب مینویسه به طوری که آدم موقع خوندن اصلا حوصلش سر نمیره مثلا همین کتاب 6 من خیلی سعی کردم که این کتاب رو زود تر از سه روز تمومش نکنم چون رولینگ واقعا زیبا مینویسه به طوری که از یک موضوع خیلی کسل کننده یک واقعه هیجان انگیز میسازه و به نظر من این رمز موفقیت رولینگ

اقا كتاب اربابه حلقه ها برايه ست 16 به بالاست و به پايينش زياد نميخوره شما كه حوصلت سر رفته شايد معنايه درستشو نفهميدي البته قصده توهين ندارم از اين كه رولينگ كمي از كتابه اربابه حلقه ها تقليد كرده واقعا واضحه

پیام زده شده در: ۱۷:۲۷ جمعه ۸ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

«هانا آبوت» نوشته:
خیلی ها این طور فکر می کنن ولی به نظر من این طور نیست.
موقعی که فیلم های ارباب حلقه ها رو تلویزیون نشون می داد دوستام شخصیت های هری پاتر و ارباب حلقه ها رو با هم مقایسه و جایگزین می کردن. حتی یکی رو دیدم که داشت می گفت نویسنده هاشون یکی اند!
ولی من نسبت به هری پاتر غیرتمندم و می گم که تکه و هیچی هری پاتر نمی شه!

دراینکه هری باتر بهتر از کتاب ارباب حلقه هاست هیچ شکی نیست

نقل قول:

استرایدر نوشته:

ویرایش شده توسط monalizza در تاریخ ۱۳۸۴/۷/۲۶ ۶:۵۰:۵۸

پیام زده شده در: ۱۵:۲۸ جمعه ۸ مهر ۱۳۸۴

هانا سوزان آبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
خیلی ها این طور فکر می کنن ولی به نظر من این طور نیست.
موقعی که فیلم های ارباب حلقه ها رو تلویزیون نشون می داد دوستام شخصیت های هری پاتر و ارباب حلقه ها رو با هم مقایسه و جایگزین می کردن. حتی یکی رو دیدم که داشت می گفت نویسنده هاشون یکی اند!
ولی من نسبت به هری پاتر غیرتمندم و می گم که تکه و هیچی هری پاتر نمی شه!

تا لحظه مرگ هری پاتریست خواهم ماند!!

پیام زده شده در: ۱۵:۱۵ جمعه ۸ مهر ۱۳۸۴

فرانک لانگ باتمold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۰ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۴۰ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵
از سنت مانگو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 305
آفلاین
من میگم اگه بخوایم
شباهت کتاب هارو بگیم یا فیلما
باید بگیم همه یه تقلیده در صورتی که این غلطه
اینجوری ارزشه کار مویسنده پایین میاد
شاید کمی شبیه باشن ولی پنج درصدم نیست
اون کمی شباهتشونم به خاطر موضوعات فرعی
موضوعه اصلی از زمین تا اسمون فرق میکنه
ببخشید این نظر شخصی من بود.

عضو تیم دراگون (کوییدیچ)
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده
مدیر کتابخانه ی گریفیندور ( خصوصی و محرمانه)

پیام زده شده در: ۱۳:۲۴ جمعه ۸ مهر ۱۳۸۴

بارتیموس کراوچ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۱ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۰۰ جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴
از زیر علامت شوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 87
آفلاین
به نظر من هم این دوتا به هم شباهت دارند
فرودو هم شبیه هری
سواران سیاه شبیه دیوانه سازها یا همون دمونتراها
گندالف شبیه دامبل
و ولدی شبیه سارومان(اول خوب بود و کم کم به تباهی کشیده شد)
حلقه هم برای سائورون مثل جاودانه سازها برای ولدی میمونه که اگه نابود بشه کارشون تمومه

شاید مرگ دامبل هم مثل مرگ گندالف باشه !! دیدید که گندالف برگشت...

در ضمن دیدید که هری داره تو کتاب تنها میشه ! مثل فرودو و سام!!!!

فرودو هم مثل هری وظیفه سخت نابود کردن حلقه (جاودانه سازها) رو داشت !!!

در کل شباهت های زیادی دارن ولی نمیشه گفت هری پاتر از اون کپی برداری شده!!! ممکنه رولینگ یک سری الهام از اون گرفته باشه فقط!!

همین... در کل من به همه پیشنهاد میکنم اول سه تا کتاب و همچنین هابیت رو بخونن بعد نظر بدن

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۱۷ جمعه ۸ مهر ۱۳۸۴

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
به نظر من كه شباهت خيلي كمي دارن مثلا ميشه گفت كه سنگ جادو مثل همان حلقه موردور باشه كه اين بار ولدمورت براي جاوداني به أن احتياج داره اما از جهت هاي ديگر زياد شباهتي نداره
كلا كتاب ارباب حلقه ها سنگين و كلاسيك هستش و اصلا شباهتي با متن راحت و پر كشش هري نداره

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۱۱:۰۸ جمعه ۸ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
من نمیدونم شما ها کتاب ارباب حلقه هارو خوندید یا نه ؟کسانی که خونده باشند مطمئنن شباهتهایی رو بین این دو کتاب میبینند البته این شباهت ها در فیلم ارباب حلقه ها اصلا مشخص نیست مثل نوزگول ها که بسیاری از شباهت های دیوانه ساز ها رو دارن یا شباهت ها یی که بین گندلف و دامبلدور از لحاظ رفتاری وجود دارد و چیزهای دیگه ای که اگر شما کتاب ارباب حلقه ها رو بخونید متوجه میشید ولی شباهت بین این دو کتاب حداکثر حداکثر حداکثر 10 % بیشتر نیست من نمیدونم شما 80% از کجا آوردید؟؟؟
ولی من بعد از خوندن کتاب ارباب حلقه ها به این نتیجه رسیدم که رولینگ قبل از نوشتن هری باتر از قبل یک نگاهی به کتاب ارباب حلقه ها انداخته؟البته این نظر منه.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.