هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: قدح انديشه و افکار دامبلدور
پیام زده شده در: ۱۳:۳۰ دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۴

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۱ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۲ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۷
از نامعلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 295
آفلاین
خب من فکر میکنم که یه جور قانون جادویی برای کسی که وارد قدح میشه وجود داشته باشه که بر اساس اون نمیشه از محدوده خاطره طرف خارج شد چون کسی که وارد خاطره یک نفر میشه باید به جزییاتی که برای صاحب خاطره هستش توجه بکنه وگرنه دیگه معنایی نداره که بری توی خاطره فرد x بعد کارهایی که فرد y میکنه رو دنبال کنی .

در مورد سوال فلور هم فکر کنم که اگه هری بتونه از خاطرات دامبلدور استفاده بکنه خیلی براش میتونه مفید باشه ولی همه خاطرات دامبلدور که داخل قدح نیستن . در این صورت کار هری کمی سخت میشه

The Death Prophet is coming to U

Enemies of the heir beware

قدح انديشه و افکار دامبلدور
پیام زده شده در: ۲۲:۰۴ یکشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
من چون نمی خواستم دوباره تاپیک بزنم گفتم بحث اونکه تموم شد حالا یک بحث دیگه درباره قدح اندیشه

به نظر شما ممکنه دامبلدور تمامه خاطراشو که برای هری خوبه در یک جا پنهان کرده باشه تا هری در مواقع مورد نیاز بره سرشون؟مثلا همین قدح اندیشه دامبلدور به نظر من تجربه ی دامبلدور در طول زندگیش خیلی زیاد بوده و باید خودش این فکرو می کرد که ممکنه تجربه هاش به درد هری بخوره
مثلا چطور دامبلدور این همه قدرت پیدا کرد و شد بهترین جادوگر زمان خودش از چه راهی و چه چیزایی یاد گرفت فکر کنم هری اگر خاطره ها رو داشته باشه بتونه به تنهایی راهشو برای مراحل بعد پیدا کنه چون دامبلدور و تجربه هاش همیشه کمکش کردن حالا که دامبلدور نیست افکارش اونو کمک می کنن بازم باید بحث کنم و یکم فکر دوباره نظراتمو می گم

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

Re: درون قدح انديشه
پیام زده شده در: ۲۱:۳۶ چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
البته به نظر من هری راه خروج از قدح رو یاد گرفته چون در کتاب پنجم هری به طور خود آگاهانه وارد قدح شد یعنی از قبل قصد چنین کاری رو داشته و مطمئنن اون هرگز نمیخواسته منتظر بمونه تا اسنیپ بیاد و اون رو از خاطرش بیرون بکشه از روی این موضوع میتوان اینطوری نتیجه گرفت که هری بلده چه طوری از قدح خارج بشه همون طور که در کتاب هم نوشته شده بود هری قصد داشت قبل از رسیدن دوباره اسنیپ از درون خاطره در بیاد فقط از زمان غافل شده بود
در ضمن در یکی از خاطرات دامبلدور که دامبلدور رفته بود به پرورش گاه که به تام ریدل بگه جادوگر هست و.......در آخر دامبلدور فقط به هری میگه که فکر میکنم دیگه بسه و بعد مدتی هر دو میان بیرون میخوام بگم که در این قسمت اصلا گفته نشده که دامبلدور دست هری رو گرفته بلکه هری خودش به تنهایی آمده بیرون

ویرایش شده توسط hardy boys در تاریخ ۱۳۸۴/۷/۲۱ ۱۵:۱۹:۴۲

پیام زده شده در: ۲۱:۱۶ چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۴

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
منم خودم مثل ايليدان و hard boys
تصوري از سياهي مطلق دارم شايد وقتي از محدوده ي خاطره دور بشيم در تاريكي مطلق بمانيم و اصلا" نتوانيم از قدح بيرون بيايم
و تا أخر عمر در أنجا بايد توي تاريكي وول بخوريم

به نطرم رولي بايد بيشتر راجع به قدح توضيح بده مثل موقع خارج شدنشان در كتاب اشاره شده كه دامبل دست هري رو مي گيره و بيرون ميان و اگر توجه كرده باشين هيچ وقت هري خودش از قدح خارج نشده و هميشه يك نفر او رو بيرون كشيده و اين يكي از نكته هاي مبهم جزييات كتابه ....
خوب نمي خواستم موضوع رو به اينجا بكشونم
اما جدا" نظر شما راجع به دور شدن هري از خاطره چيه ؟؟؟؟
بقيه كاربران محترم هم لطف كنند و نظر بدن

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۱۶:۰۸ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
به نظر من شخصی که در درون قدح اندیشه هست از یک حدی نمیتونه از شخص صاحب خاطره دور شود و اگر این کار را بکند محیط اطرافش تیره و تار شده و همچنین صداها را به وضوح نمیشنود و اگر از شخص صاحب خاطره بیشتر دور شود دیگه به جایی میرسد که جز سیاهی چیزی وجود ندارد.
البته در مورد نظر نوربت باید بگم که رولینگ در یکی از مصاحباتش گفت که خاطرات درون قدح همشون مربوط به خاطرات شخص صاحب خاطره نیست و قسمتهایی هم وجود دارد که جزو خاطرات شخص نیستند اما از طریق نیروی جادویی قدح در درون قدح وجود دارند و این نیروی جادویی قدح انیشه است.به عنوان مثال در فصل بدترین خاطره اسنیب در کتاب 5 مطمئنن اسنیب در دوران نوجوانیش حرفهای سیریوس و جیمز و دوستانش را نشنیده بود ولی در درون قدح اندیشه هری در کنار بدرش و سیریوس و لوبین و بیتر نشسته بود و به حرفهایشان گوش میداد.

پیام زده شده در: ۱۲:۲۲ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۵۶ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 131
آفلاین
با نظر منالیزا مخالفم به نظرم از محدوده اون شخص بیرون بیاد میره تو سیاهی و همون حس بی نهایت یا خاطره دیگه ای جایگزین میشه یعنی یک چرخش در قدح و یا از قدح بیرون میاد و پایان خاطره ولی کلا ارزش بحث کردن نداره،اگه می رفت اگه فلان می کرد اگه ها رو باید گذاشت برای پیرزن ها بشینن با هم حرف بزنن هزار تا اگه میگن.اما فعلا شما در جوانی هستید و به جای وقتتون رو با بیهوده جواب دادن پر کنید از عقل تون استفاده کنید و تو یه تاپیک دیگه شرکت کنید!

پیام زده شده در: ۰:۵۱ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
دوستان عزيز کاملا دقت داشته باشيد که فقط يکبار ميگم
من تا اين لحظه 4 تا پست از اين تايپيک پاک کردم اگر پستي نيم خطي و يک خطي , اظهار وجودي , ارزشي , من موافقم و من مخالفم , حرفهاي فرندشيپانه مثل قربونش برم و فداش بشم و .. , و پستها خارج از جواب اين سوال سريعا پاک ميشه و در ضمن اگر اين موارد بيش از 10 مورد از اين لحظه افزايش پيدا کنه سريعا تايپيک قفل و بعد پاک ميشه
اين رو بگم فقط يکبار گفتم براي اخرين بار

و در ضمن براي اينکه زياد هم پستم بي مورد نباشه منم نظرم رو بگم
به نظر من اگر فردي که در خاطره فردي ديگريست و بخواد از نزيديکيهاي صاحب خاطره دور بشه مطمئنا که نيتونه بره دنبال يه چيزه ديگه اي . چون همونجوري که اين دوست عزيز اشاره کردند تو همون فصل و همون خط اومده که هري ميدانست که اگر اسنيپ بخواهئ به مسيري غير از مسير پدر و دوستان پدرش برود او ديگر نميتواند جيمز را دنبال کند
خب اينجا يه موضوع روشن شده اينکه يه کلمه منفي به نام نميتواند در جمله وجود داره يعني اينکه بخواد مثلا جيمز رو ببينه نميتونه که شايد ممکن اصلا هيچي نبينه و اگر اينجوري بشه که نتونه هيچجا رو ببينه ممکن هست گم بشه و يا هزار تا اتفاق ديگه نميدونم منظور رو فهميدين يا نه

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۲۲:۰۲ شنبه ۹ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
در جلد سوم هری باتر و محفل ققنوس فصل 28 بدترین خاطره اسنیب نوشته بود:
هری با نگرانی به بشت سرش نگاهی انداخت. اسنیب که هنوز غرق در سوال امتحانی اش بود با آنها فاصله زیادی نداشت .اما این خاطره اسنیب بود و هری میدانست که اگر اسنیب در محوطه مدرسه به سمت دیگری برود او دیگر نمیتواند به دنبال بدرش برود.
خب جمله بالا عین جمله کتاب هست که من براتون نوشتم و در این جمله به روشنی گفته شده که هری مجبور هست که به دنبال اسنیب برود چون این خاطره اسنیب است.

پیام زده شده در: ۱۹:۱۷ شنبه ۹ مهر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۸ سه شنبه ۱ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
شاید کسانی وارد خاطره شخص دیگری می شدند فقط می توانستند در محدوده ی همان خاطره این طرف و طرف بروند یعنی فقط چیزهایی رو ببینند و بشنوند که صاحب خاطره دیده یا شنیده یا در اطرافش اتفاق افتاده...
شاید هم اگر هری از اون محدوده بیرون میرفت وارد محدوده ی خاطره های دیگری می شد.مثلا خاطره ای که قبلا در قدح بوده.

درون قدح انديشه
پیام زده شده در: ۱۸:۵۱ شنبه ۹ مهر ۱۳۸۴

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
در تمامي كتابها وقتي هري توي قدح انديشه بود چه با دامبلدور چه به تنهايي مثل وقتي كه در خاطره ي اسنيپ به خودش ياد أوري مي كرد كه نبايد زياد از او دور شود و ...
هيچ وقت از محدوده ي فرد اصلي كه خاطره به او تعلق داشت دور نمي شد.
به نظر شما اگرهري از محدوده ي فرد صاحب خاطره دور مي شد و به دنبالش نمي رفت چه اتفاقي مي افتاد ؟
(فقط جواب اين سوال رو بدهيد و حاشيه نرويد )

[b][size=medium][color=990

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.