هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ایا سریوس بلک در جلد 7 باز میگردد.دامبلدور چطور؟؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ سه شنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
billy weasly جان من با توجه به برداشتهایی که از متن تو کردم بهت جواب میدم
اول در مورد اینکه تو میگی که حتی دیگه مرگخواران هم به اسنیپ اعتماد ندارند البته بهتره بگی بعضی از آنها چون که در آخر کتاب ششم هر دستوری که اسنیپ به مرگخوارن میداد مرگخواران بدون چون و چرا ازش اطاعت میکردند حالا به هر جهت فکر میکنم که تو فقط به یک طرف قضیه نگاه میکنی یعنی اینکه میگی به خاطر مرگخواران به اسنیپ اعتماد ندارند پس اسنیپ طرف دامبلدور هستش در صورتی که قضیه عکس اینهم امکان دارد منظورم اینه که شاید حالا همشون هم نه ولی بعضی هاشون به اسنیپ اعتماد نداشته باشند ولی در عوض از اون طرف اعضای محفل هم به اسنیپ اعتماد نداشتند و فقط به خاطر دامبلدور بودش که به اسنیپ اعتماد میکردند مثلا همین سیریوس به طور علنی به همه نشون داده بود که اصلا به اسنیپ اعتماد ندارد حالا شما اصلا بخاطر اینکه سیریوس با اسنیپ از دوران بچگی سر جنگ داشتند سیریوس رو بذاریید کنار بذاریید کنار من آدم های عاقلتری رو مثال میزنم که بخاطر دوران کودکی روی این قضیه قضاوت نکنند مثلا لوپین که گفت من چون به دامبلدور اعتماد دارم و دامبلدور هم به اسنیپ اعتماد دارد پس منم به اسنیپ اعتماد دارم یعنی در حقیقت لوپین اسنیپ رو به خاطر دامبلدور قبول داشت نه به خاطر شایستگی هاش یا مثلا پروفسور مک گونگال که در روز حادثه گفت:
دامبلدور همیشه میخواست به ما ثابت کنه که دلیل خوبی برای اعتماد به اسنیپ داره
خب این جمله هم نشون میده که حتی مک گونگال هم که یک جادوگر عاقل و بی طرف هست .اون هم به اسنیپ بدبین بوده و دامبلدور هم قصد داشته به اون ثابت کنه داره اشتباه میکنه
پس نگو که چون مرگخواران به اسنیپ اعتماد نداشتند پس این ثابت میکنه که اسنیپ طرف دامبلدوره چون که این دلیل موجهی نیست اگر اینجوری باشه که تو میگی منم میتونم بگم که چون که خیلی از اعضای محفل به اسنیپ اعتماد نداشتند پس اون حتما طرف ولدمورته.میبینی با این دلایل هیچ کدوم از این نتیجه گیری ها درست نیستند
اما در مورد اینکه میگی اسنیپ در هر حال باید دامبلدور رو میکشت چون که اگر هم این قول رو نمیداد آخرسر ولدمورت میگفت که این کار رو کنه
خب در اینجا جا داره که من به شما تذکر بدم که اسنیپ به دامبلدور وفاداره نه به ولدمورت . اسنیپ اگر واقعا به دامبلدور وفادار باشه اگر ولدمورت هم این ماموریت رو بهش بده نباید بهش عمل کنه اولا که میتونه بخاطر محفل در مقابل ولدمورت مبارزه کنه و کشته بشه که اینجوری آبرومندانه هم هست حالا میگیم اصلا اسنیپ آدم ترسویی هستش و این کارو نمیکنه ؟ خب اشکال نداره یک راه بهتر هم هست اسنیپ میتونست خیلی راحت از پیش ولدمورت یکراست بره پیش دامبلدور و بگه آقا جون جریان از این قراره حالا بیا من رو مخفی کن و دامبلدور هم اون رو مخفی میکرد و خودش راز دارش میشد اینجوری هم مجبور نبود قاتل بشه نه هم دیگه لازم بود قول شرف بده و هم دست ولدمورت بهش نمیرسید تازه در نتیجه کارم تغییر نمیکرد چون که اگر اسنیپ دامبلدور رو نمیکشت و به ولدمورت نشون میداد که طرف دامبلدوره دیگه هیچ وقت نمیتونست آفتابی بشه و حالا اگر دامبلدور رو میکشت باز هم نمیتونست آفتابی بشه چون که حالا دیگه تمام دنیای جادویی دنبالش هستن
بعدشم تو تا حالا کجا خوندی که یک فردی با قلب پاک بیاد رئیس خودش رو که آدم بسیار فهمیده ای هستش و خیلی سرش میشه رو بکشه بخاطر اینکه خودش زنده بمونه و بعد تازه همه بگن آره کار درستی کردی اصلا با عقل جور در میاد
اگر میبینی که اسنیپ دامبلدور رو کشته مطمئن باش که این کار از روی وفاداریش نبوده

پیام زده شده در: ۱۱:۱۲ سه شنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۴

chong

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 94
آفلاین
اولاً توهین به دامبلدور اصلاً کار درستی نیست و چه مرده و چه زنده اونقدر قابل احترام هست که در موردش درست حرف بزنیم
در مورده سریوس هم هیچی معلوم نیست ما می دونیم اون هنوز در حال رفتن به اون دنیاست ( این رو نیک بی سر گفت ) پس اینقدرام نمیشه قاطع گفت که اصلاً بر نمی گرده هر چند احتمالش خیلی خیلی کم باشه

پیام زده شده در: ۱۰:۴۹ سه شنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۴

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
ـــــ
امكان زيادي هست كه روحش برگرده من واقعا به اين اعتقاد دارم چون آدم شادي نبود البته احتمالش كمه ولي اميدوارم ولي چه حالي مي ده سيريس به خاطر هري به صورت روح برگرده و هري بميره

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱۶:۵۳ دوشنبه ۹ آبان ۱۳۸۴

هانا سوزان آبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
ببینم چرا شما نمی خواین باور کنین:
دامبلدور مرده!!!!!!!!!!!!!!!

دلیل می خواین؟ اینم دلیل:
1- تابلوش= هر مدیری وقتی بمیره تابلوش می ره روی دیوار.
2- اسنیپ= اسنیپ اونو کشته. از کجا معلوم؟ اون با مامان دراکو پیمان ناگسستنی بسته بود که اگه دراکو نتونست کاری رو که لرد سیاه از ش خواسته بود (کشتن دامبلدور) رو انجام بده اسنیپ اون کارو بکنه. و ما این رو هم می دونیم که هر کی از پیمان ناگسستنی سرپیچی کنه می میره. پس ما به این نتیجه می رسیم که اون واقعا دامبلدورو کشته. وگرنه خودش می مرد.

خب حالا نظرتون چیه؟

تا لحظه مرگ هری پاتریست خواهم ماند!!

پیام زده شده در: ۱۲:۲۷ دوشنبه ۹ آبان ۱۳۸۴

chong

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 94
آفلاین
در مورده برگشت سریوس فکر نمی کنم که امکان زیادی وجود داشته باشه سریوس مرده و به قول دامبلدور هیچ جادویی نمی تونه مرده رو زنده کنه اما در مورده خود دامبلدور مطمئن نیستم شاید واقعاً نمرده باشه و این فقط یک کلک برای گمراهی مرگ خوار ها باشه
به خاطر داشته باشیم دامبلدور تا آخرین لحظه به اسنیپ اعتماد داشت و من شخصاً به اعتماد دامبلدور اعتماد می کنم

تا ابد خیر بر شر و روشنایی بر تاریکی پیروز است
زنده باد اعضای محفل

پیام زده شده در: ۲۲:۵۳ یکشنبه ۸ آبان ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
نقل قول:

جرج نوشته:
من واقعا نمیفهمم که چه اصراری میکنید و میگین که اسنیپ بی گناهه بابا اسنیپ وقتی دامبلدور رو کشته دیگه بی گناهیش چیه اسنیپ دامبلدور رو کشت چون قول شرف داده بود چرا قول شرف داده بود؟ چون که طرفدار ولدمورت بوده وگرنه نه زوری بود نه اجباری بود خودش داوطلبانه پای قول شرف دادن رو وسط کشید و خودشم داوطلبانه قول داد خب اگر طرف دامبلدور بوده دیگه مخش که عیب نداشته بره الکی قول شرف بده

آقا من خودم اعتقاد دارم که دامبلدور مرده ولی چه دامبلدور مرده باشه و چه زنده باشه مطمئن باشید که اسنیپ خیانتکاره

این بحث چندین بار تو تاپیکای مختلف انجام شده اما من دوباره مجبورم نظرمو در مورد خیانت اسنیپ به تفصیل اینجا مطرح کنم.

کتاب 6 فصل دو
وقتی بلاتریکس اسنیپ رو به خیانت متهم می کنه و با کلی سوال بمبارونش می کنه اسنیپ میگه :«قبل از اینکه به تو جواب بدم .... تو می تونی حرفهای منو به بقیه اونهایی که پشت سر من حرف می زنند و درباره خیانت من به لرد سیاه داستان سرایی می کنند، منتقل کنی.»
این جمله نشون می ده که اسنیپ در میان مرگ خوارا جایگاه محکمی نداره و خیلیها هستند که اعتقاد دارن اون داره به لرد خیانت می کنه و به نظر اونها لرد در مورد اسنیپ اشتباه میکنه. به این مکالمه میان بلاتریکس و نارسیسا قبل از اینکه به خانه اسنیپ برسند توجه کنید:
« بلاتریکس: تو نباید اینکارو کنی. تو نمی تونی بهش اعتماد کنی.
نارسیسا: لرد سیاه بهش اعتماد داره مگه نه؟
بلاتریکس: به نظر من لرد داره اشتباه می کنه.»

این مکالمه به راحتی نشان می دهد که مرگ خواران به اسنیپ اعتماد ندارند. خوب در چنین موقعیتی نارسیسا و بلاتریکس وارد می شوند. بلاتریکس کلی اسنیپ رو با اتهاماتش مورد حمله قرار میده و بعد نارسیسا از اون کمک می خواد برای چه کاری؟
«اسنیپ: اگه دراکو موفق بشه، بیش از هر کسی عزت و احترام پیدا می کنه.
نارسیسا: اما اون موفق نمی شه. چطور ممکنه موفق بشه وقتی که خود لرد هم ... منظورم اینه که هیچ کس تا به حال نتوانسته.
»
چه کاریه که تا به حال هیچ کس نتوانسته انجام بده؟ قطعا کشتن دامبولدور. اما اگه اسنیپ قول نمی داد باز هم باید دامبولدور را می کشت.به این قسمت توجه کنید:
« نارسیسا: تو می تونی اینکارو به جای دراکو انجام بدی.
اسنیپ: من فکر می کنم که لرد می خواد در آخر من این کارو بکنم. اما می خواد دراکو در ابتدا سعی خودشو بکنه.
»
خوب، اسنیپ می دونه که در آخر کار به دستور والدمورت باید دامبولدور را بکشه و هنوز هیچ قولی هم نداده. پس اگه قول بده چیزی عوض نمی شه به چز اینکه اعتماد مرگ خوارا را به خودش جلب می کنه و دیگه نمی تونن بگه که اسنیپ خائنه. اسنیپ انتخابی را کرد که هر جاسوسی که توی اون موقعیت قرار می گرفت، مجبور به انجامش می شد. به متن کتاب برگردیم.
« نارسیسا: آیا قول شرف(ناشکستنی) می خوری؟
بلاتریکس: آیا گوش نمی دادی؟ سعی خواهد کرد. همان کلمات تهی همیشگی. همون از زیر بار وظیفه بیرون خزیدن.
اسنیپ: حتما. من قسم ناشکستنی می خورم.
دهان بلاتریکس از تعجب باز ماند .... الی آخر
»

فکر می کنم دلایل فوق کافی باشد که اسنیپ هیچ راهی به جز این نداشت که قسم بخورد. اما بعد قضیه را به دامبولدور گفت و حتی حاضر بود که خودش نمیرد اما اینکار را نکند.(مکالمه ای را که هگرید در جنگل شنیده است.)
دامبولدور مانند همیشه می دانست که داشت چه کار می کرد. اولویت او پیش برد برنامه اش برای نابودی والدمورت است نه حفظ جان خودش.

ویرایش شده توسط Gandalf Grayhem در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۹ ۱۱:۴۰:۵۶
ویرایش شده توسط Gandalf Grayhem در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۹ ۱۱:۵۳:۱۶

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۱۷ یکشنبه ۸ آبان ۱۳۸۴

رز زلرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۸ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۳۶ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵
از خوابگاه مختلط هافلپاف!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 181
آفلاین
من فكر مي كنم دامبلدور راه بازگشت داره مثلا ممكنه رولينگ تو جلد هفت بياد بكه براي اينكه يه نفر بميره حتما بايد از ته قلب روي اون جادوي آوداكادارا يا يه چيزي مثل اين
اما بعيد ميدونم سيريوس برگرده

هافلپاف هرم نبض آتشين ماست در شرجي عشق و اشتياق
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۱ یکشنبه ۸ آبان ۱۳۸۴

بانو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۵ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۳۱ دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۵
از هر جا كه سكوت و تاريكيش باعث بريده شدن نفس ها مي شه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
من فكر مي كنم برگشتن سيريوس خيلي دور از ذهن باشه.راجع به كمك كردنش به هري مطمين نيستم ولي مسلما بي تاثير نخواهد بود.
خوب چيزي كه مشكوكه مرگ دامبلدوره خيلي راه مسخره اي براي مرگ اون بود پس من به احتمال زياد من فكر مي كنم كه دامبلدور نقش پر رنگي داشته باشه.در ضمن من مي گم احتمال وجود داشته باشه كه اون بر گرده .مگر اينكه.....خوب من خيلي روي اين موضوع فكر كردم كه شايد رولينگ به عمد مرگ دامبلدور رو ساده نشون داده نميدونم اگر دامبلدور واقعا مرده باشه شايد رولينگ مي خواسته نشون بده كه مرگ حتي براي بزرگترين جادوگر هم وجود داره اون هم يك مرگ ساده......

پیام زده شده در: ۱۵:۲۵ یکشنبه ۸ آبان ۱۳۸۴

اریکا زادینگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۲ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸
از يه جايي نزديك خدا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 570
آفلاین
من فكر ميكنم هم دامبلدور و هم سيريوس بالاخره يه جوري توي كتاب هفت نقش پيدا ميكنن چون هم هري به كمك اونها به خصوص راهنمايي هاي دامبلدور نياز داره و هم اينكه امكان نداره رولينگ به همين راحتي اونها رو كنار بگذاره

The power behind you is much greater than the task ahead of yo

JUST JUST HUFFELPUFF !

پیام زده شده در: ۱۴:۵۲ یکشنبه ۸ آبان ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
در کتاب هفتم لوپین و اسنیپ هم کمک شایانی به هری خواهند کرد

گندلف جان من با نظر شما موافقم که میگید دامبلدور مرده و دیگه هم راه برگشت نداره ولی ممکنه بتونه از طریق تابلوش به هری کمک کنه ولی من واقعا نمیفهمم که چه اصراری میکنید و میگین که اسنیپ بی گناهه بابا اسنیپ وقتی دامبلدور رو کشته دیگه بی گناهیش چیه اسنیپ دامبلدور رو کشت چون قول شرف داده بود چرا قول شرف داده بود؟ چون که طرفدار ولدمورت بوده وگرنه نه زوری بود نه اجباری بود خودش داوطلبانه پای قول شرف دادن رو وسط کشید و خودشم داوطلبانه قول داد خب اگر طرف دامبلدور بوده دیگه مخش که عیب نداشته بره الکی قول شرف بده

آقا من خودم اعتقاد دارم که دامبلدور مرده ولی چه دامبلدور مرده باشه و چه زنده باشه مطمئن باشید که اسنیپ خیانتکاره

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.