هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هدف دراکو چه بود ؟ کشتن دامبلدور يا ورود مرگخواران ؟
پیام زده شده در: ۱۸:۰۲ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
ببینید اولین هدف دریکو انجام دستور لرد سیاه بود. یعنی لرد سیاه کاری رو بهش محول کرده بود و اونم موظب به انجامش بود. چه موفق بشه و چه شکست بخوره.

من فکر می‌کنم ولدمورت بیشتر می‌خواست لوسیوس مالفوی رو اذیت کنه، ولی خوب اگه دریکو موفق می‌شد مسلماْ خیلی به نفعش بود. به نظر من دریکو مأمور بود راهی برای ورود مرگ‌خوارا به هاگوارتس باز کنه که ظاهراْ موفق به این کارم شد. اما اینکه ولدمورت فکر می‌کرده دریکو از پس کشتن دامبلدور برمیاد واقعاْ عجیبه چون چنین چیزی منطقاْ ممکن نبود!! به همین خاطره که می‌گم می‌خواست مالفوی رو اذیت کنه.

در هر حال هر دو مورد می‌تونستن از اهداف دریکو بوده باشن.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۲۹ یکشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
بابا سر انگشتای من مو درآورد از بس در مورد اینکه دامبولدور مرده دلیل تایپ کردم. می تونید برید همون دلیلای قبلی تو این تاپیک و تاپیک «آیا دامبولدور مرحوم شده یا ...» بخونید.

دامبولدور از مرگ خودش اینقدر که شما ناراحت شدید ناراحت نشده.

باور مرگ انسانهایی مانند دامبولدور مشکله. این آدما اینقدر بزرگ هستند که هیچکس باور نمی کنه اونا هیچ وقت بمیرن. اما مرگ برای همه هست.

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۵۶ شنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۴

نیکلاس فلامل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۹ یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۴۹ شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۴
از hogwarts
گروه:
کاربران عضو
پیام: 227
آفلاین
من هم با نظر هرمیون موافقم
دامبلدور نمرده است
دراکو وظیفه یه اساسی خودش را کشتن دامبلدور می دونسته اما مطمئن نبوده که از عهده اش بر می اید بنابراین سعی کرد که کمد را درست کند که من حدس می زنم که دامبلدور کاملا از این ماجرا خبر دار بوده است و بعد هم دراکو توانست مرگ خواران را وارد هاگوارتز کند و با کمک انها دامبلدور را بکشد که این کار را اسنیب کرد . اما من فکر می کنم که اسنیب به دستوردامبلدور این کار را انجام داده است تا دیگر مرگ خواران و ارباب تاریکی ها به دامبلدور توجهی نکنند و دامبلدور بتواند به راحتی کار اصلی خودش را انجام دهد

:bigkiss: dostar
dostar to harry potter 2

پیام زده شده در: ۱۵:۳۸ شنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۴

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۱ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۲ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۷
از نامعلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 295
آفلاین
هوم.. بحث جالبی هستش
به نظر من هدف دریکو هر دو این کارها بوده ..در واقع هدف که نه .این برنامه ای بود که لرد سیاه بهش داده بود و دریکو به خاطر خانواده ش مجبور بود که چه بخواد چه نخواد این کارو انجام بده . خود لرد سیاه احتمالا میدونست که دریکو عرضه و قدرت کشتن دامبلدور رو نداره به خاطر همین مجبورش کرد تا اون جعبه رو به هر قیمتی تعمیر کنه تا مرگخوارها بتونن به کمک بیان و از طرف دیگه اگر دریکو میخواست خودش به تنهایی اینکارو بکنه خیلی راحت دستگیر میشد و اینجاست که حضور مرگخوارها لازم میشه.

به طور کلی من فکر میکنم که این دو تا کار هر دو در راستای هم بودن

The Death Prophet is coming to U

Enemies of the heir beware

پیام زده شده در: ۲۱:۴۰ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سرکار بهاره جون

اولا: لطف کنین تو سایت مودب بنویسید.

ثانیا: بعداز خوندن کتابای هری باید متوجه شده باشید که بسیاری از تصمیمات دامبولدور برای افراد عادی و حتی اعضای محفل هم قابل درک نبود.

ثالثا: آنچه برای دامبولدور مهم بود پیشبرد برنامش بود یعنی حفاظت از هری تا سن 17 سالگی و آموزش او که منجر به نابودی والدمورت خواهد شد. اولویت او زنده نگه داشتن خودش نبود.

آخرا: مرگ برای دامبولدور پایان کار نیست. افرادی مثل دامبولدور مهمترین بعد شخصسیتشون نترس بودنشونه (می تونی بری در این مورد فکر کنی.)

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۵۹ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴

کارادوک دیربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۴۰ سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۰۹ سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۶
از جهنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 329
آفلاین
بیل ویزلی کاملاً درست میگه. دریکو هر چقدرم بی‌هوش (ازون لحاظ!) باشه حد اقل بخاطر خودشو خانواده‌ش کاری رو که اربابش میگه میکنه مخصوصاً وقتیکه خانواده‌ش تو چنگ اون باشن! لرد سیاه سوار خر شیطون بشه دیگه پایین نمیاد و بهمه خوب فهمونده که دامبلدور مال دریکو (بخاطر همون مسأله‌ی وزارتخونه که پدرش با چندین مرگخوار در مقابل چند تا بچه مدرسه‌ای کم آورد!!! و میخواست از طریق دریکو جبران کنه.) هستش و هری هم فقط مختص ولدموره. پس تنها دخالتی که ولدمور به مرگخوارا اجازه داده بود بکنن این بود که پیش‌زمینه‌ی رسیدن دریکو به دامبلدور و محافظت از اون رو فراهم سازن که این کارم کردن و چون دامبلدور خوب میدونست که دریکو جنم کشتن کسی مثل اون رو نداره معطل کرد که اسنیپ بیاد و اون حقه رو بکار ببنده. (خارج از بحث نرم یه چیزی هم بگم که تحمیل نمیکنم اون ماجرا 100٪ حقه بوده که یه وقت...!! )

پیام زده شده در: ۱۴:۵۱ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
دریکو به هیچ وجه باهوش نیست.

اولا: خیلی فرقه بین باهوشی و فریبکاری و دسیسه چینی.میشه گفت دریکو یک توطئه کاره نه باهوش.

دوما: فراموش نکنیم که دریکو مجری این دسیسه بود و نه طراح. پس اگه کسی باهوش باشه خود والدمورته نه دریکو مالفوی. (البته باهوشی والدمورت نیز جای بحث داره.)

سوما: دریکو برای رسیدن به هدفش که کشتن دامبولدور بود احتیاج به پشتیبانی مرگ خوارا داشت. اونها وظیفشون کشتن دامبولدور نبود بلکه آماده کردن شرایط برای دریکو بود تا این کارو بکنه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۱۲ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴

اریکا زادینگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۲ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸
از يه جايي نزديك خدا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 570
آفلاین
من فكر مي كنم دراكو باهوش تر از اين حرف ها باشه كه ما فكر مي كنيم چون تونست مرگخواران رو بدون اطلاع دامبلدور وارد هاگوارتز كنه و به نظر من، هم كشتن دامبلدور و هم ورود مرگخواران براش مهم بوده اما فكر مي كنم ورود مرگخواران براش مهم تر بوده باشه چون اگر نمي تونست دامبلدور رو بكشه مرگخوارها مي تونستن كمكش كنن كه همينطور هم شد و خودش جرات اينكه مديرش رو بكشه پيدا نكرد. با اينكه كشتن دامبلدور دستور اربابش يعني لرد سياه بود و در آخر اسنيپ اين كار رو كرد

The power behind you is much greater than the task ahead of yo

JUST JUST HUFFELPUFF !

پیام زده شده در: ۱۵:۰۸ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب اگه به فرض مثال بگبریم که کشتن دامبلدور نتها هدفش بوده پس نباید به جای صرف وقتش برای کشتن دامیلدور به صرف نقشه برای ورود مرگخواران بپردازه در صورتی که این کار رو کرد یعنی تا اونجای که یادم میاد فقط 2 بار خواست به طرز ناشیانه دامبلدور رو بکشه که یکیش گردنبند بود و دیگری هم اون نوشیدنی بود فکر کنم وگرنه تمام وقت دراکو به تعمیر اون بود یعنی اول کتاب هم تو کوچه ناکترن هم به فکر تعمیر اون وسیله بوده هم به فکر گردنبند خب اینجا مساله 2 تاست ورود مرگخواران و کشتن دامبلدور که اگه اینگونه باشه یعنی 2 تا باشه مساله اسنیپ هم میشه 2 تا چون اسنیپ قول داد که به مالفوی برای انجام هدفش کمک کنه

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
قطعا هدف کشتن دامبولدور بوده.
رجوع کنیم به متن کتاب 6، فصل 2 . مکالمه بین اسنیپ و نارسیسا:

اسنیپ: اگه دراکو موفق بشه، بیش از هر کسی عزت و احترام پیدا می کنه.
نارسیسا: اما اون موفق نمی شه. چطور ممکنه موفق بشه وقتی که خود لرد هم ... منظورم اینه که هیچ کس تا به حال نتوانسته.

چه کاریه که تا حالا هیچ کس نتوانسته انجام بده حتی خود لرد؟!
واضحه. کشتن دامبولدور. اگه منظورشون ورود به مدرسه بود که لرد بارها توی مدرسه بوده.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.