هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۷:۴۲ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
harry+POTTER عزیز فکر میکنم شما درست متوجه نشدین چون من جواب پست یک نفر دیگرو دادم نه جواب شما رو
من در مورد پست شما نظری ندارم که بگم و نه مخالف حرف شما هستم ونه موافق چون اصلا چنین قسمتی رو در کتاب یادم نمیاد که بخوام در موردش نظر بدم

پیام زده شده در: ۱۶:۲۶ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

roozbeh

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۳ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۴۷ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 37
آفلاین
بلیز عزیز.شماسوال منو درست متوج نشدی.من میگمدر کتاب6اسنیپ به بلاتریکس میگه دامبلدور به من اطمینان نداره وگرنه دفاع در برابر جادوی سیاهو بهم میداد.ولی تو کتابه 6این پوستو بهتش داد.پس چرا مرگخوارا شک نکردن؟(لطفا جواب بدید)

پیام زده شده در: ۱۵:۵۰ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
استیو لئوپارد جان :
بهتره بدونی که اگر دامبلدور یک نفر رو معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه بکنه دلیل بر این نیست که به او اعتماد نداره چنانچه دامبلدور لوپین و مودی رو نیز معلم کرده نکرده ؟ پس دلیل نمیشه دامبلدور به مودی و لوپین اعتماد نداشته بعدشم ولدمورت این درس رو نفرین کرده مدرسه رو که نفرین نکرده یعنی خب یک استاد که درس دفاع در برابر جادوی سیاه رو تدریس میکنه بخاطر اینکه این درس نفرین شده است دیگه نمیتونه دو سال متوالی به تدریس در این درس ادامه بده ولی دلیل نمیشه که اون فرد بمیره یا از هاگوارتز بیرون شه در ضمن دامبلدور آدم دانایی هست و هیچ وقت کسی رو از این راه از هاگوارتز نمیندازه بیرون یک نکته دیگه هم که هست گفتم بهتره بدونی توی کتاب مفحل ققنوس هم دامبلدور میخواست اسنیپ رو معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه کنه ولی آمبریج اومد و خودش معلم شد اگر کتاب رو با دقت خونده باشید یک جا بود که آمبریج برای مصاحبه به کلاس اسنیپ اومده بود که متن کتاب رو درست یادم نیست ولی یک چنین چیزی بوده :
آمبریج : شما سالهای متوالی میخواستید که معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه بشید
اسنیپ : بله
آمبریج : پس چرا تا به حال موفق نشده اید
اسنیپ در حالی که دندانهایش را به هم میفشرد گفت : برای اینکه شما اومدید و معلم شدید
آمبریج : اه بله
این متن ثابت میکنه که دامبلدور حتی از سال پیش هم مجبور بوده که اسنیپ رو برای این درس انتخاب کنه
بعضی وقتها آدم از روی اجبار باید یک نفر رو برای یک کاری انتخاب کنه خودت بگو اگر مدرسه معلم دفاع در برابر جادوی سیاه نداشت بهتر بود یا اینکه اسنیپ معلم میشد فوقش سال بعد دوباره میرفت معلم معجون ها میشد

پیام زده شده در: ۱۵:۴۴ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

ردلی پارکرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۱۸ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱
از لندن_ کوچه دیاگون_ شماره 15_ منزل پارکر پیر _ اگر کسی جواب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 40
آفلاین
ببینید دانبلدور کاملا میدونست که اسنیپ با جادوی سیاه آشنایی داره بنابر این اون با اعتماد قبلی که از اسنیپ به دست اورده بود اونو بهترین فرد برای آموزش این درس میدونست.

تصویر کوچک شده
جادوی پاتر:صحفه کتاب یا پرده سینما؟؟؟؟
[quote]اگر در دنیای عادی هری یک پسر بچه

پیام زده شده در: ۱۵:۳۷ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

lord.valadmort

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۴ دوشنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۴۳ دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۸۵
از موزه حیات وحش تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
چون به اسنیپ اعتماد داشت و در این چند سالی که با اسنیپ بود اسنیپ خیلی اظهار وفاداری و شایستگی می کرد و دامبلدور چاره ای جز این نداشت. و خوندیم که چه جوری دستمزد اعتماد دامبلدور را داد.

پیام زده شده در: ۱۵:۲۹ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
خب دلایل که زیاده که چرا این درسو داد ولی دامبلدور در طلسم بودن این درس شک داشته! و بگم در این باره فکر نکنم با کسی مشورتی کرده باشه! و وقتی باهری به اون خاطره رفت نظریه اش رو برای هری گفت! پس مطمئن نبوده این درس طلسم شده

زمانی که اسمشو نبر برگشت اوضاع جامعه جادوگری بهم ریخته بوده! و این با وحشت مردم روبه رو بوده و دامبلدور هیچکی رو پیدا نکرده(همونطور که بچه ها گفتن) و چون می دونسته اسنیپ به این درس علاقه داره اونو انتخاب میکنه البته نه برای اینکه اونو به خواسته اش برسونه تنها از سره مجبوری البته ممکنه دنبال معلم بوده .و چون پیدا نکرده اسنیپ رو گذاشته و بعد دنبال معلم معجون سازی بوده که تنها انتخابش اسلاگهورن بوده البته باز بگم دامبلدور مطمئن نبوده اسلاگهورن حرفشو قبول کنه چون تا آخرین لحظه هم اسلاگهورن مقاومت کرد
البته نظر دوستمون که به خاطر اسلاگهورن درس دفاع در برابر جادوی سیاه رو به اسنیپ داده نظر خیلی منطقی و درستیه و کلا با تمامه کارهایه دامبلدور جور در می اد

و شاید می خواسته هری در سال ششم از چیزایی که اسنیپ می دونسته بهره ببره در حالی که رو لینگ درباره ی این درس در سال ششم زیاد توضیح نداده و این برام خیلی عجیبه و سواله!

نظر آخرم که دامبلدور تمامه کاراش رو حساب کتابه و در کتاب هفت دلیل اینکه چرا این درسو اسنیپ گرفت قشنگ معلوم می کنه

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۱:۱۶ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۵ جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
از ایران-تهران-تهرانپارس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
خوب دامبلدور همیشه جادوگر خوبی بوده بنابراین به اسنیپ اعتماد میکنه .از طرفی میخواد با بر اورده کردن ارزوی اسنیپ اون را طرف خودش نگه داره .ثانیا در اول کتاب 6 اومده که با این کار اسنیپ خودش رو نشان میده .چون نوعی به یاد گذشتها می افته.

فقط هری پاتر

پیام زده شده در: ۱۰:۵۳ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

استیو لئوپارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 88
آفلاین
اگه داملبلدور نمیخواست اسنیپ از هاگوارتز بره که اونو معلم جادوی سیاه نمی کرد چون (برای دفعه هزارم میگم) دامبلدور میدونست که هیچ معلم دفاع در برابر بیش تر از یک سال دووم نمی آره و اگه دامبلدور به اسنیپ اعتماد داشته باشه به هیچ وجه اونو از دست نمیده حتی شده از روش اجبار ولی به نظر اجبار نبوده دامبلدور جادوگر بزرگیه و اگه بگیم از روی اجبار این شغلو به اسنیپ داده یه جورایی درست در نمی آد من مطمئنم که دامبلدور میدونسته اسنیپ بعد از یه سال شرشو کم میکنه به نظر من دامبلدور یه نقشه درست و حسابی داشته شایدم اگه به نظر بعضی ها دامبلدور نمرده و فقط برای گول زدن ولدمورت نقشه کشیده میخواسته که اسنیپ بدون حضور اون توی هاگوارتز نباشه تا نتونه هر کاری دلش میخواد بکنه

بادها چون به خروش آيند ابرها دير نمي پايند
اشكها لذت امروزند يادها شادي فردايند

پیام زده شده در: ۲۲:۰۹ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
خب دلایل مختلفی میتونه داشته باشه :
1- دامبلدور نتونسته بود که استاد جدیدی برای درس دفاع در برابر جادوی سیاه پیدا کنه و از انجا که تنها گرزینه باقی مونده اسنیپ بود اون هم به اجبار اسنیپ رو انتخاب کرد
2- بخاط اسلاگهورن که میخواست به خاطر قضیه جاودانه سازها اون رو به هاگوارتز بکشونه و از طرفی نمیخواست اسنیپ از هاگوارتز بره برای همین او رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرده
3- شاید دامبلدور فکر کرده که اسنیپ دیگه کاملا اصلاح شده و حتی اگر دامبلدور اون رو معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه کنه دیگه اسنیپ میتونه پاک بودن خودش رو حفظ کنه
4- شایدم خواسته یک مرام چیزی بزاره آرزوی دیرینه اسنیپ رو براورده کنه

پیام زده شده در: ۲۱:۵۰ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

roozbeh

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۳ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۴۷ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 37
آفلاین
من فکر میکنم دامبلدور به هر کی اعتماد کنه قابله اعتماده.ولی من یک سوال دارم.در کتاب6اسنیپ به بلاتریکس میگه دامبلدور به من اطمینان نداره وگرنه دفاع در برابر جادوی سیاهو بهم میداد.ولی تو کتابه 6این پوستو بهتش داد.پس چرا مرگخوارا شک نکردن؟(لطفا جواب بدید)

تا زمانی که میتونم عاشق باشم والدمورت سوسکه :bigkiss:

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.