هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: مخالفت انتشارات تنديس با ديگر منتشران،چرا؟
پیام زده شده در: ۹:۵۴ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

سالازار اسلیترینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۷ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۳۰ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۷
از پایان...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 121
آفلاین
ناظر محترم انجمن هری پاتر به زبان فارسی

با توجه به محتوای این تاپیک که مربوط انجمن هری پاتر به زبان فارسی میشود به علت پایین آوردن حجم تاپیک های انجمن اتاق ضروریات این تاپیک به انجمن تحت نظارت شما منتقل شد.

با تشکر
سالازار اسلیترین(ناظر)

[b]The sun enter

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ یکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
نقل قول:

خانم نوریس1 نوشته:
به نظر این حقیر اولین شرط یک مدیر متانت و بردباری است. یک مدیر با درایت هرگز با تحدید به احترامی که شایسته اوست نرسیده و در های بی حرمتی را خود بروی اعضا گشوده. تذکر با تهدید و ارعاب متفاوت است و نتایج ناخواسته ای را به بار می آورد . حتما میگویید ایشان تذکر داده انذ اما لحن کلام ایشان مدبرانه نبوده است و در نتیجه اعضا را به تند گویی و دفاع متقبل سوق داده.

سلام دوست عزيز
خوشحالم كه شما با اين دقت مطالب رو زير نظر داريد

گفته ايد:اولین شرط یک مدیر متانت و بردباری است

من هم سئوالي دارم:متانت و بردباري تا به كي؟
شما اگر از اول بحثها در جريان صحبتها بوديد اين حرف ها رو نميزديد...اين بحثها از نظرات اخبار شروع شد و به انجمنها كشيد

مطمئنم كه من صبر و بردباري لازم رو در اين موارد اعمال كردم و متاسفانه دوستان از اين صبر سو استفاده كردند

من حتي راه و روش انتقاد منطقي رو نشونشون دادم و حتي گفتم شما مطابق پست بنده پست بزنيد

اما باز شروع كردن كه چرا زهره گفته بوده كپي رايت تنديس عوام فريبانست!!!!!!!!
ده ها بار اعلام كردم نشر زهره به ما چه ارتباطي دارد؟اونا بايد مسئول كارهاي خودشون باشد..باز گوش نكردن و حرف خودشان را ميزدند!!!!
----------------
دوست عزيزي كه معتقدي اون صحبتهاي من از صبر و حوصله خارج بوده...خيلي اعتقاد داشتند كه اصلا من نبايد براي نظرات آنها ارزشي قايل ميشدم..ولي بنده فكر ميكردم كه انها انتقاد صحيحي رو انجام ميدهند ولي با روش ان آشنا نيستند
كم كم دريافتم كه خير...نيت انها چيزي جز بر هم زدن آرامش سايت نيست

كساني كه مرا از نزديك ديده اند ميدانن كه شخصا انسان ارامي هستم ولي چجور شده است كه مرا مجبور به انطور جوابگويي كرده اند ...خدا ميداند!!!!

وقتي به شما بگويند رشوه بگير..انتظار داري چه عكس العملي از من ببينيد؟
بگويم حق باشماست ما 3 ميليارد از نشر زهره گرفتيم كه تنديسو بكوبيم؟ان هم وقتي يك قران هم نگرفتيم؟!!!!!

بنده تنها در مواردي عصباني ميشوم كه به سايت و اعضاي من توهين شود و تا موقعي كه آنها شروع به توهين كردند نكرده بودند هيچ برخوردي با انها نداشتم..((اگر چه بارها بايد طبق قوانين سايت حذف كاربر ميشدند))
متاسفانه شروع كردند به دست پيش گرفتن كه تو به ما توهين كردي!!
من هنوز هم در اين نقل قولهايي كه زدي توهيني نميبينم و هنوز هم معتقدم هر كس نوشته هاي مرا توهين بداند از زبان فارسي هيچ چيز سرش نميشود!!!

گفته بودي طرفداران زهره!!!جواب درست حسابي نداشتند كه بدهند...خواستم بپرسم از كجا فهميدي بنده طرفدار زهره هستم؟

ویرایش شده توسط کرام در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۳ ۱۴:۴۵:۲۳

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۲۳:۳۷ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

نوربرت2000

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۳۷ پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۴ پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۸۵
از نروژ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
اتفاقا میتونیم درست بحث کنیم اما طاقت شنیدن انتقاد و جربزه قبولش و اعتراف به اینکه من اشتباه میکردم رو نداریم.
مثلا دارم میگم کسانی مثل nenil15 یا great lili با آدرس کامل یه قسمت از متن اصلی رو با هردو ترجمه با هم مقایسه می کنن و نظرشونو میگن که با این مقایسه به نظر من ترجمه مثلا اسلامیه بهتر و روون تره بعدش لیلی اونز میاد میگه آره با نظرت موافقم این جمله گنجی میتونست بهتر از این باشه.... اما خیلی هم غلط نیست چون همه کلمه ها سر جاشونه و درست مطابق دیکشنری برگردونده شدن. پس ترجمه گنجی خوبه.

میفهمی چی میگم همش مغلطه. حالا میگیم هر کی حق داره نظر خودشو داسته باشه درست اما چرا تو لفافه اون یکی مترجم رو خراب میکنین آدمو حرص میده. این قضیه بچه سال بزرگسال که دیگه خیلی بوی نا میده.
ما بدمون نمیاد با منطق بحث کنیم اما جواب منطقی نمیشنویم. به نظرم منظور بعضی دوستان (خانم نوریس 1)هم همین بود.
من نمی فهمم کجای این ترجمه بچه گونه و مخصوص 10-12 ساله هاست که اینطور براش دست گرفتین؟

ج1
ص279

پاراگراف آخر
هیولای درون سینه اش از شور و هیجان نعره میکشید. هری به جینی خندید و بدون کلامی با دستش به حفره ی تابلو و بیرون از آن اشاره کرد.ظاهرا لازم بود به گردشی طولانی در محوطه مدرسه بپردازند تا در طول آن اگر فرصتی یافتند درباره ی مسابقه گفتگو کنند.

خودتون قضاوت کنین.
----------------------------------------------------------------------
ببین مونالیازا جون، انصاف هم واسه آدم خوب چیزیه. من با اینکه همه این چیزا رو از قبل میدونستم اما به خاطر دلت رفتم و مقاله کذایی رو خوندم. ...خوب منظورت چیه؟ اولا که اینایی که گفتن همش مربوط میشه به قضیه سانسور در ایران. اگه اینجا زندگی نمیکنی و نمیدونی چه خبره از دوستات بپرس بهت میگن. حدود 26-27 ساله که انقلاب اسلامی شده و یک سری قوانین مذهبی رعایت میشه. یکی از اون قوانین هم سانسور در مطبوعاته ، آره بابا جون اینجوریه که بعضی از مترجما صلاح میبینن که کل جمله کذایی رو حذف کنن تا مجوز ارشاد بگیرن و بعضی ها هم که از قوه تخیل و نبوغ برخوردارن کلمات رو به مصلحت و ضرورت عوض میکنن که بالاخره من و تو خواننده نکته پنهان رو بگیریم. به قول معروف میگن دوست بفهمه دشمن نفهمهو ظاهرا وزارت ارشاد هم در این حدشو قبول کرده و مجوز میده. حالا اگه بعضی ها نگرفتن که چی به چیه تقصیر مترجم و ناشر و وزارت ارشاد نیست که مسلمون. بازم بگم یا هی میخواین اینا رو زورکی به اسم ایراد به ما قالب کنین . ایراد به جا بگیر از اسلامیه من نوکرتم هستم کلی هم ازت تشکر میکنم که منو متوجه اشتباهم کردی اما بالا غیرتا درست ایراد بگیرین. یا اینکه خودتونو خلاص کنین و بگین مال اسلامیه ایرادی نداره اما ما مال گنجی رو ترجیح میدیم. منم میگم ناز شستتون که اینقدر صادقین و این حق شماست که انتخاب کنین. خدا رو شکر چیزی که از این نظر فراوونه جای انتخابه.

من منتظر جوابم.

ويرايش شد!(فكر كنم شما عضو تازه وارد نباشي كه ندوني پست پشت سر هم ممنوعه!....پس چرا!؟)
ناظر انجمن...دامبلدور

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۳ ۲۰:۴۸:۳۰

در عرصه هری پاتر اول ویدا اسلامیه آخر هم ویدا اسلامیه!!

پیام زده شده در: ۲۲:۲۱ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۹ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۲۴ پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
از كوچه ناكترن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 136
آفلاین
در مورد نقل قول اول شما بگم كه هيچ تناقصي ديده نميشه
من دارم ميگم آهاي هواداران دو نشر چه با لطافت چه با خشانت بحث شما تموم نميشه ، چون نميتونيد درست بحث كنين ، خودم هم نميتونم ، پس الان ميگين ساكت باش ، درسته كه نميتونم چيزي بگم ولي به عنوان ناظر و حتي به عنوان يك عضو ساده ، وضعيت سايتي كه مدتهاست مورد علاقه ي منه قبول ندارم و از اونجايي كه ناظر هستم و يك سري اختياراات دارم ميخوام تا اونجايي كه ميتونم وضع رو تغيير بدم

شما درست ديدين كسي در مورد مردن حرف نزده و منظور من از مردن همين بحث و جدل هاست

بعد هم من اگه بخوام از نشر زهره بگم كه هيچي، اصلا بهتره چيزي نگم چون به قول دوستان ( نوربرت 2000 ) جملات اصلا صاف و صوف نيست و خودت بايد يه بار براي خودت ويرايش كني تا بفهمي چي شد!
بالاخره يك كتاب با دو ترجمه و ويراستاريه مختلفه ، اگه قرار بود شبيه هم باشه كه نميشد! بيشتري ها هم هر دو نسخه رو خوندن ، ولي متاسفانه نشون داديم كه نميتونيم در مورد اين ترجمه ها درست بحث كنيم

پیام زده شده در: ۲۱:۳۳ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

خانم نوریس1

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۶ چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۲۳ پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 9
آفلاین
با سلام .خسته نباشید به ناظر محترم ماندانگاس،

قبل از بسته شدن تاپیک لازم میدونم به چند نکته که ظاهرا باعث رنجش و سوء تفاهم شده است اشاره ای داشته باشم. باشد که به امید خدا کدورت ها رفع شده و همه اعضا و مدیران و ناظران محترم با آرامش و علو نفس به بحث و نقد سالم بپردازند .
طبق آنچه فرمودید:

نقل قول:
بدون هيچ طرفداري كوركورانه از هر نشري اعلام ميكنم كه اين تاپيك رو قفل ميكنم

و همچنین:

نقل قول:
يه گروه كه فكر ميكنه چي شده حالا! آقا جان شما حالا هي بيا طرفداري كن بگو نشر من! نشر مورد علاقه ي من اينجور اونجور ، نشر رقيب بره بميره طرفداراش هم همينطور ! خب مردن شما به چي رسيدي؟

تناقضی در این دو گفته مشاهده میشود که اینجانب علاقه ای به باز کردنش ندارم.
نکته دیگر اینکه به شخصه هرگز در پستی ندیدم کسی آرزوی مرگ کسی را کرده باشد(شاید بوده و بدست ناظرین پاک شده) اگر چنانچه بحث در مواردی به خشونت و کدورت راه پیدا کرده به دلیل بی حوصلگی در جواب دادن و یا صرفا تکذیب یک نظر بوده است. تا آنجا که این حقیر فرصت دنبال کردن مباحث را داشتم ، به گفته شما "طرفداران" نشر محترم تندیس غالبا با دلایل مستند از دو ترجمه مذبور انتقاد کرده اند بجز در مواردی که باز به گفته شما با"طرفداران" نشر محترم زهره به مجادله پرداختند. اما چنین استناد دقیق به دو ترجمه قید شده را کمتر در پست های طرفداران عزیز نشر زهره دیده ام(لطفا به کلمه کمتر دقت بفرمایید) ایشان غالبا به آوردن دلایلی از این دست بسنده کردند:

نقل قول:
(کرام)بنده و هري و كل اين سايت با خانم اسلاميه هيچ مشكلي نداريم..شما اگه با ما مشكلي داريد تشريفتونو از اين سايت ببريد!!

نقل قول:
old tiger(من نه تنها از انتقاد نمی رنجم بلکه انتقاد را بهترین هدیه از جانب منتقد می دانم اما آنچه که در این چند صباح بر این صفحات نقش بسته نه تنها نقد نبوده بلکه تنها نشاندهنده همان فرهنگی است که این دیار را به اینجا رسانده است.

نقل قول:
(منالیزا)من این نمونه رو دیگه نمیپذریم تو هین به یک مدیر , من به عنوان یه مدیر هرگز اجازه نمیدم که به مدیر دیگری توهین کنی , شما به کسی توهین کردی که من خیلی دوستش دارم من برای بی ادبی شما واقعا متاسفم چون نشان دهنده ریشه انسانیت هست که کاملا شما ریشه انسانیتتون رو چند پست هست دارید نشون میدید جای شما باید در همون سایت ویدا باشه شما به درد همونجا میخورید نه اینجا , چون اینجا همه با ادبن نه بی ادب

به نظر این حقیر اولین شرط یک مدیر متانت و بردباری است. یک مدیر با درایت هرگز با تحدید به احترامی که شایسته اوست نرسیده و در های بی حرمتی را خود بروی اعضا گشوده. تذکر با تهدید و ارعاب متفاوت است و نتایج ناخواسته ای را به بار می آورد . حتما میگویید ایشان تذکر داده انذ اما لحن کلام ایشان مدبرانه نبوده است و در نتیجه اعضا را به تند گویی و دفاع متقبل سوق داده.
این مطالب را به این جهت گفتم که بدانید راه برای کمال . مدیریت درست ناهموار است اما شما که مسئولیت مدیریت را پذیرفتید باید بر خود مسلط باشید . اگر خواهان بحث سالم . فنی هستید از خود شروع کنید و الگویی برای کاربران باشید.
جواب لحنی تند و گستاخ ،گستاخی و تند گویی متقابل است.

نقل قول:
راستش خسته شدم
کسی که این جمله منو((چرا تعصب چشماتونو كور كرده؟چرا اين رو ميبينيد و ان يكي رو نميبينيد؟ينجاست كه باز بحث هميشه من مياد كه در نقد منطقي...نقاط قوت و ضعف بايد باهم ديده شوند))....توهین تلقی کنه و به صورت بالا برخورد میکنه..معلومه اصلا از فارسی چیزی درک نمیکنه!!!
و کسی که از فارسی چیزی درک نکنه..برای چی نگرانش باید باشه؟

اینکه تو خانم گنجی رو رقیب خانم اسلامیه نمیبینی..این نظر توئه و احترامش واجب

ولی چرا همین حق نظرو برای دیگران قایل نمیشی؟همه حرف من همینه!!آقایون...خانوما!!نطرات فرق میکنه!!نظر شما نظر همه نیست...حالا هی شما بگو گنجی فلانه گنجی بهمانه...هیچ کسی به خاطر این حرفا نظرش عوض نمیشه!!!حالا هی صداتو ببر بالاتر!!!!

در مورد عرض اندام هم دوستان میدونن تا حالا بنده اینطور برخورد نکردم ....شما منو مجبور کردید..همین

نظر شما:خانم گنجی قابل رقابت با خانم اسلامیه نیست
نظر من:هیچکدوم ترجمه ایده الی ندادن که من بخوام انتخاب کنم
نظر یکی دیگه:خانم گنجی بهتر از خانم اسلامیه ترجمه کرده

نظرات فرق میکنه حالا هی تو این سایت داد و فریاد کن
مطمئن باش به هیچ جا نمیرسی

با اجازه‌ی کرام عزیز من این پست رو هم مثل بقیه‌ی پست‌های غیر مرتبط پاک به زودی پاک می‌کنم تا بعدش ببینم کی می‌خواد دوباره بحث الکی راه بندازه! اون وقت نشونشون می‌دم عرض اندام یعنی چی! غیر از پست فنی ببینم هر کی پست زده پاکش می‌کنم.

نقل قول:
جیمز پاتر هم که همش میاد و عرض اندام میکنه و نفس کش میطلبه . این با دموکراسی تناقض داره جیمی جون .
کرام جان در ضمن اگه ( اینطور که گفتی چشمهای کور توهین نیست ) پس چشمهای کورتو باز کن و مقایسه های قبلی منو منطقی بخون .

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ویرایش ناظر:
1- ادب خوب چیزیه که متأسفانه شما ازش بهره‌ای نبردید.
2- من نفهمیدم با کدوم یکی هستی؟ آخه جدیداً قهرمان پرورش اندام شدم!
اگه این ویرایش زیری رو می‌گی که کار اون یکی ناظره. اتفاقا شما بهتره چشای کورتو (که توهین نیست!) باز کنی! .

چنین بگو مگو شایسته افراد اهل ادبیات و کتاب نیست. از کاربران گرفته تا ناظران و مدیران محترم.

برقرار و پایدار باشید!

پیام زده شده در: ۱۹:۳۶ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۹ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۲۴ پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
از كوچه ناكترن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 136
آفلاین
خب به عنوان ناظر انجمن بدون هيچ طرفداري كوركورانه از هر نشري اعلام ميكنم كه اين تاپيك رو قفل ميكنم به دليل اينكه طرفداران گنجي هر حرفي بزنند طرفداران اسلاميه قبول ندارند و بر عكس، خب چه فايده اي داره؟ به جز توهين و اعصاب خورد شدن و خراب شدن كيبورد؟ چرا كيبورد خراب بشه؟ چون كه نميتونين همو بزنين محكم روي دكمه هاي كيبورد ميزنين و تايپ ميكنين خب خراب ميشه ديگه !
ولي من ميگم كه آخه فكر نكنم با حرف زدن اين دو گروه به نتيجه برسن مخصوصا يه گروه كه فكر ميكنه چي شده حالا! آقا جان شما حالا هي بيا طرفداري كن بگو نشر من! نشر مورد علاقه ي من اينجور اونجور ، نشر رقيب بره بميره طرفداراش هم همينطور ! خب مردن شما به چي رسيدي؟
هر چي يه گروه ديگه مياد با لطافت حرف ميزنه اون يكي گروه با خشانت ميزنه ميكشه ! چه خبره... من هم پيشنهاد ميكنم يه ميتينگ تو سالن كشتي ورزشگاه آزادي يا فيلد تير اندازي ورزشگاه آزادي بذاريم اونجا راحت تر حرف ميزنين و اگه از طرفداراي كانتر استرايك هستين از سرور خواهش كنين كه تايپ كنه : ChangeLevel_de Dust2يا يه همچين چيزي!
توي دو تاپيك همچين بحث هايي درست شد و به نتيجه نرسيد اينجا ميرسه؟ آلبوس جان اين تاپيك هم همونه هيچ فرقي نداره!
من پيشنهاد دارم كه اين تاپيك قفل بشه از اين به بعد هم هر پستي كه در اين مورد زده شد پاك بشه . چه طرفداراي زهره چه طرفداراي گنجي.. چون اعضا نشون دادن كه جنبه ندارن البته اعضا كه چه عرض كنم بعضي ها به عنوان مهمان ميان ...
بگذريم ، من اين پيشنهاد رو توي فروم ناظرين هم مطرح ميكنم اگه مخالف بودين بگين ! آلبوس جان اگه شما هم مخالفتي با قفل كردن اين تاپبك داري بگو، از همه ناظر ها و مديراني كه اين تاپيك رو ميبينن هم ميخوام كه نظر خودشونو بگن.
در صورت راي موافق ، اين تاپيك پس از مدتي قفل مشه كه يه وقت نگين ناظرشون اومد يه چيزي گفت و قفل كرد و تموم شد آهااااا كشف كردم ...پس اينا نشر زهره هستن يا آهاااا دوباره كشف كردم اينا نشر تنديس هستن كه الكي اون بالا نوشتن جادوگران و جنبه انتقاد ندارن و هر چيزي رو تكذيب ميكنن ، البته بدون اين كارا هم اين حرفا زده شده پس فرقي نداره ولي خب...
ديگه اينكه من اينجا ديگه پست نميزنم پس خوشحال باشين هر چقدر خواستين بعد از پست من هر چي خواستين بگين ، مثلا يارو خله يا ناظر ديوونه ، فرصت خوبيه از دست ندين تا قبل از قفل شدن وقت دارين... نميدونم شايد به بيماري اي كه جيمز عزيز گفت دچار شدم ولي خب كار از محكم كاري عيب نميكنه

ویرایش شده توسط ماندانگاس در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۲ ۰:۲۶:۴۰

پیام زده شده در: ۱۵:۳۲ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

کریچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۲۰ پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲
از خانه ي شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1223
آفلاین
از اول تاسیس سایت صحبت در مورد ترجمه ی مترجم های مختلف تو سایت باب بوده و چون خانم اسلامیه از مقبولیت و مشهوریت بیشتر نسبت به سایرین برخوردار بود و کارش قوی تر بود بیشتر در مورد اون صحبت شد اون موقع انتقادهای زیادی از خانم اسلامیه شد که خیلی هاشون مثل خیلی از انتقادهای شما از خانم گنجی منطقی و درست بود اما نه هیچ کدوم از شما نه خود خانم اسلامیه اون موقع نبودند تا جوابی به اون انتقادها بدن
به هیچ کدوم از شما نمی یاد یک شبه طرفدار ترجمه ی خانم اسلامیه شده باشید شما اون موقع کجا بودید ؟ جوابی برای گفتن نداشتید یا جواب دادن رو کاری بیهوده میدونستید؟
در اون زمان انشارات زهره به واسه ی دوستانی که با این نشر همکاری میکردند وتو سایت هم عضو بودند پا پیش گذاشت و سعی کرد به نظرات خواننده ها احترام بگذاره و ترجمه ای از کتاب ششم در اختیارشون بگزاره که نسبت به کارای قبلی هم از اشکالات کمتری برخوردار باشه هم به خواست بچه ها بیشتر نزدیک باشه حالا اگه کتاب اومده و با اونی که انتظار داشتیم فرق داره بحثش جداست
مطمئنا اگه انتشارات تندیس در اون زمان حاضر میشد زودتر از زهره این کار رو بکنه ما خیلی خوشحال می شدیم که این کار رو با همکاری انتشاراتی انجام بدیم که تو این کار تجربه داشته باشه و قبلا بارها این کار رو انجام داده باشه اما این چنین نشد
اگه بعضی از اصطلاحات خانم اسلامیه در ترجمه ی خانم گنجی استفاده شده به دلیل خوب بودن این معادل هاست توی سایت بارها در مورد معادل ها صحبت شد و نشر زهره از این صحبتها استفاده کرد نتیجش این شد که بعضی ها رو که بچه ها نپسندیده بودن عوض کرد و اونایی که دیگه بین همه مصطلح شده بود و معادلهای قویی بودن باقی موندند
اگر شما ترجمه ی خانم گنجی رو دوست ندارید و اون رو ضعیف میدونید دلیل نمیشه و حق ندارید به ایشون توهین کنید
این که انتشارات تندیس مجوز رسمی برای کتاب های هری پاتر داره نه به ما ربطی داره نه به شما پس صحبت کردن در موردش بیهوده اس و اگه خیلی خواستار ادامه ی بحث هستید برین تو سایتی که خبر دروغی بودن مجوز رو داد چون تو سایت جادوگران چنین خبری اعلام نشد
در مورد اسم این تاپیک هم بگم که اسم خوبی نیست و کلا تاپیکی نیست که وجودش لازم باشه پس به زودی و بعد از مشورت با دیگر مدیران پاکش میکنم

تعصب چشاتون رو کور کرده اصطلاحه دوست من نه فحش ولی چشم کورتو باز کن فحشه مطمئنم خودت فرق اینا رو خوب میدونی
در مورد توهین هایی که میگید شده هم بگم شما تا حالا فکر نکردید ممکنه تعداد پستهایی که توش توهین شده بیشتر از اون چیزی باشه که شما دیدی ولی توسط ناظران یا مدیران پاک شده باشه؟
در آخر بگم که مقایسه ی یک مترجم با مترجم دیگه کاریه که خود شما شروع کردید تا قبل از این هر کدوم از مترجم ها یک تاپیک برای خودشون داشتن که در مورد اون مترجم توی اون تاپیک صحبت میشد اما تاپیک مقایسه ی سمیه گنجی و ویدا اسلامیه دقیق و فنی تاپیکی بود که به دلیل پستهای مقایسه ای شما در تاپیک مترجم های دیگه زده شد وخود شما پرورشش دادید و با پستاتون باعث شدین توجه ها رو به خودش جلب کنه مطمئنا اگه شما پستی تو اون تاپیک نمیزدین اون تاپیک به سرعت پاک میشد

كريچر مرد ؛ زنده باد كريچر

پیام زده شده در: ۱۴:۴۸ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
نقل قول:
Nenille15 نوشته:
چه بیند در آینه کور ؟ ( کور از نظر کرام توهین نیست بلکه نقص عضو محسوب میشه .پس کسی بهش بر نخوره )

خوب عزیز من، شما علاقه داری حرف مردمو چپکی برداشت کنی! البته نوعی بیماری روانی هم هست که بیمار همیشه به همه بدبینه و کوچکترین حرفی رو هم توهین به خودش تلقی می‌کنه که البته مصداق شما نیست!
به هر حال کرام گفته بود تعصب چشم شما رو کور کرده، این رو هر کسی یه کم حرف زدن حالیش باشه می‌فهمه که یه اصطلاحه! به این معنی که تعصب خشک شما روی خانم اسلامیه مانع از بحث صحیح و نقد درست اون می‌شه. حالا شما علاقه دارید اون رو توهین به خودتون تلقی کنید بحثش جدا گونه‌س و به مسائل دیگه‌ای برمی‌گرده!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۰۲ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۰ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۷ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۸۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 56
آفلاین
افرادی مثل بلیز زابینی و the great lili باعث افتخارند و تقریبا" همه چی رو برای صدمین بار گفتند
چه بیند در آینه کور ؟ ( کور از نظر کرام توهین نیست بلکه نقص عضو محسوب میشه .پس کسی بهش بر نخوره )

پیام زده شده در: ۱:۰۱ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
اولا great lili عزیز، خیلی خنده داره که سه نفر از طرفداران خانم اسلامیه ایشون رو به اسم کوچیک صدا کردن و شما توجه نکردید!

و دوما اینکه من ناظر این فروم نیستم! هر چی دلتون می‌خواد اینجا داد و فریاد کنید ناسزا بگید توهین کنید مثل همیشه! من اینورا نیستم! خیالتون تخت!

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.