هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "آواداکداورا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۳:۴۴ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

Matilda

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۷ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۵۳ جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵
از انتهای چشمان او (Hogwarts)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
من كه فكر نمي كنم !
ببينيد اسنيپ استاد بزرگ معجون سازي!
اسنيپ در مرگ دامبلدور نقش مهمي داشت اما در واقع دامبلدور
با معجوني كه خورده بود مرد!در واقع اگه دقت كنبد تو كتاب گفته كه نور سبز رنگي از چوبدستي اسنيپ خارج شد وبه سقف خورد وبه دامبلدور باز گشت كرد .من فكر ميكنم اون معجون رو اسنيپ درست كرده بود و ميخواست اون با درد بميره!
نظر شما چيه دوستان؟

ویرایش پرسی ویزلی :
این تاپیک در اینجا جمع بندی شد !

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۵ ۱۲:۵۲:۱۲

تا عشق وامید هست_چه باک از بوسه ی دیوانه سازان
(من همون Harry_Hermioneهستم که در این شناسه
عضو ریونکلا شدم!)

پیام زده شده در: ۳:۰۲ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

radikal

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۴ سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۸۵
از وسط اتم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 54
آفلاین
بله اون طلسم واقعی بوده و دامبلدورم مرده دیگه تا حالا
ولی یه سئوال برای من پیش اومد نمیشد نگم
من توی همین سایت زندگی نامه دامبلدورو خوندم تو اون مطالب جالبی بود هر خط از اون با یه سئوال بدون جواب روبرو می شد.
سئوالی که من دارم اینه دامبلدور می تونست بودن چوب جادوگریش جادو کنه ولی چرا با این حال مثل فلک زده ها جلوی اسنیپ واساد تا بکشتش
خوب حالا شما میگید خسته بوده فلان بوده اما مسئله مرگ و چی زندگی هستش اون که نمی تونه سر یه حماقت جونشو از دست بده می تونست؟
اما به هر ترتیبی که بود اون توسط اسنیپ کشته شد به قول خودش آدمای بزرگ و تیز هوش به همون مراتب اشتباهات بزرگی دارند(من اینو قبلن گفتم)

من می دونم چشای من لایق دیدار تو نیست این چشای پر از گناه رفیق و غمخوار تو نیست ا

پیام زده شده در: ۰:۰۴ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

رابستن لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶
از آمپول می ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 646
آفلاین
بله واقعا طلسم آواداکداورا رو به کار بردچون خود رولينگ ناليده آخه
به دو كتاب ارباب حلقه ها و سرزمين اشباح دقت كنين در ارباب حلقه ها فرودو و سام بدون بقيه ي ياران حلقه به سوي كوه فلاكت مي رن و در سرزمين اشباح كرپسلي مي ميره و ونچا زخمي مي شه تا دارن تنهايي به سراغ استيو بره پس رولينگ كار درستي كرده كه دامبلو كشت اين طوري هري تنهايي بايد قضيه رو تموم كنه

ویرایش شده توسط رابستن لسترنج در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۱۵ ۰:۰۹:۱۸

پیام زده شده در: ۱۴:۴۱ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:

درسته حرف شما متین.ولی من نظرم اینه که کس دیگری هم در اتاق بوده.یک شخصیت دیگر.که از نقشه خبر دار بوده و هری رو ازاد کرده که همه فکر کنن دامبلدور مرده.

خوب به نظر من نظر شما اشتباه هست .
1- دامبلدور به هیچ کس به جز هری نگفته بوده که کجا میرن و فکر نکنم دامبلدور شخصی قابل اطمینان تر از اعضای محفل پیدا کنه که موضوع رو بهش بگه .

2- وقتی که دامبلدور با هری میرفت به غار نمیدونست که در اون شب مرگخوارا وارد قلعه میشن . همونجور که دامبلدور بالای برج هم گفت اون اعتراف کرده که اصلا فکرشو نمیکرده که مرگخوارا بتونن وارد قلعه بشن پس در نتیجه با کس دیگه ای هم نمیتونسته از قبل هماهنگ کنه .

3- اون زمانی که دامبلدور به موضوع پی برد چطوری میتونسته با اون دستیار نا مرئیش ارتباط بر قرار کنه و نقشه بکشه ؟

4- اون دستیار نامرئی چطور میتونسته از اون دیوار رد بشه بدون اینکه آن را نابود کنه ؟ با توجه به فرضیه شما اصلا امکان پذیر نیست که اون شخص قبل از اینکه اون دیوار رو بزارن خودشو به اون بالا رسونده باشه . با توجه به متن دامبلدور تازه توی هاگزمید متوجه این موضوع شده و از نظر زمانی کمتر از پنج دقیقه بعد هم در خدمت دراکو بوده و البته هری هم متوجه نکته مشکوکی نشده

5- یادت باشه اون شخص برای فرستادن طلسم باید از زیر شنل بیاد بیرون . والله طلسمش به شنل نامرئیش برخورد میکنه . چطور میتونسته بدون اینکه دیده بشه این کار رو بکنه ؟

6- بهتر نبود این همه تلاش رو در جهت نجات دامبلدور انجام میداد ؟

ضمنا فکر میکنم این بالا گفتی که اسنیپ این کار ها رو انجام داده حالا چرا انقدر نظریت تغییر کرد ؟

نقل قول:

در این مورد کاملا با شما مخالفم.چون ممکنه یک ذره از ردا یا کفش و ... از هری بیرون شنل باشه چون دامبلدور ون ورد رو اجرا کرد و دیگه معلوم نیست که وجود هری رو فهمیده باشه یا نه!

یه ذره از ردا و کفش ؟ مگه میشه ؟ اونوقت خود هری هم متوجه نشه ؟ شنلی که سه نفر زیرش جا میشن یعنی انقدر کوچیکه که هری وقتی که داره خودش با دقت زیرش میپوشونه بازم کلاه کفش جا بمونه ؟

ضمنا دامبلدور وجود هری رو حس میکنه ولی اصلا نمیتونم این دلیل شما رو قبول کنم . اسنیپ بگه چون که دیدم کفش پاتر از زیر شنل افتاده بیرون فهمیدم اونجاست

از اون جالب تر اینه که از بین این همه آدم اسنیپی که تمام تمرکزش روی کاریه که داره انجام میده حواسش بره رو به کفش هری و البته کفششم شناسایی کنه و متوجه تمام ارتباطات بشه .

بعد مگه همین بالا نگفتی یه شخص نارمئی چرا دوباره این شخص اسنیپ شد ؟

نقل قول:
چرا بلیز جان.اگر اسنیپ نمیخواسته جونشو به خطر بندازه اصلا اون پیمان رو نمیبسته.پس میفهمیم که با اصلاع و علاقه این کارو کرده.

با علاقه یا بدون علاقه . آخر سرش با کشتن دامبلدور مگه جون خودشو نجات نداد ؟ روی چه چیزایی اصرار میکنی ها !

نقل قول:

وای ببخشید.من حواسم نبود.الان کتاب رو خوندم دیدم حرف شما درست هست.ولی در کل دامبلدور میتونسته با دست جادو کنه.

مسلمه که میتونه ولی جادوهای ساده مثل تمام جادوگرها . مثل جادوهایی که ولدمورت زمان بچگیش انجام میداد . نه تغییر شکل های پیچیده که حتی شک دارم یک دانش آموز سال هفتمی هم از عهدش بر بیاد

نقل قول:

بلیز جان شما یک موضوع رو دقت نکردی.همه این کارها برای خواننده و گول زدنشه.نه اینکه برای گول زدن هری.
و شما هم از محتویات اون معجون خبر نداری که.وقتی من میگم ریگولاس قبا اون چان پیچو برداشته حتما معجون رو هم تغییر داده دیگه.

اصولا تا جایی که من میدونم دیالوگ ها در جهت گول زدن خواننده هستن نه فضا سازی ها .
مثلا رولینگ بیاد توی کتاب بعدی بگه نه من خالی بستم دامبلدور اونجا حالش خوب بوده ولی من یه جور دیگه نوشتم که انگار داره میمیره .
معمولا نویسندگان در دیالوگ ها سعی میکنند خواننده رو گول بزنند نه در فضا سازی ها . اونم چه نوع فضا سازی ؟ بعضی از فضا سازی ها شکل ظاهری رو بیان میکنن . اما این فضا سازی داره فضا رو برای خواننده توصیف میکنه تا ما بفهمیم شرایط در اون زمان چطوریه و بتونیم تجسم کنیم . نه اینکه توصیف غلط رو در ذهن ایجاد کنه .

موقعی میگن خواننده گول خورده که مثل اسنیپ کسی نتونه ذات حقیقیه اونو شناسایی کنه . با توجه به دیالگو ها و توصیفات ظاهری نه اینجوری که شما میگی....!

در مورد محتویان جان پیچ من واقعا نمیتونم متوجه منظورتون بشم !!
یعنی دامبلدور توی اون گیر و ویر با هری شوخیش گرفته مسخره بازی در بیاره هری رو بترسونه ؟ یعنی میخواین بگین دامبلدور سالم بوده ولی در سن صد سالگی یادش افتاده تا به حال با هری شوخی نکرده ؟

باور کنین دلیلتون خیلی غیر منطقیه . دامبلدور بخواد هری رو بتریسونه اونم توی غاری که پر از جادوی سیاه و در شرایطی که دامبلدور اعتراف کرده حتی به فکرشم نمیرسیده که مرگخوارا بتونن وارد قلعه بشن !

امیدوارم ناراحت نشین ولی اصلا نمیتونم دلیلتونو قبول کنم

نقل قول:

خب بلیز جان وقتی تونست یک لحظه خودشو متمرکز کنه.جونه خودش که اهمیت بیشتری داشته میتونسته اون موقع هم تمرکز کنه.

بله طبیعتا . ولی فکر میکنم تمرکز کردن بدون چوبدستی دیگه خیلی دیر شده . دامبلدور روی چی تمرکز کنه ؟ روی این که سرپا بایسته ؟ ( خوب البته تمام تلاششو بکار گرفت )

ولی یادت باشه دامبلدور اون موقع به فکر جونش نبوده . بیشتر از اینکه به فکر جونش بوده به این فکر بوده که هری رو از اون خطر ناشناسی که داشته بهشون هر لحظه نزدیک تر میشده نجات بده .

طبیعتا اگر میدونست دراکو پشت دره هری رو طلسم نمیکرد ولی خوب اون انتظار حریف قدر تری رو داشته ( احتمالا )

نقل قول:

بلیز تو خودتی واقعا؟
کتابو اونجاشو نخوندی.
نقل قول کتاب:
(اما پیش از انکه هری بتواند طلسمش رو کامل کند گرفتاری دردی طاقت فرسا شد.تعادلش را از دست داد و بر روی چمن ها افتاد و صدای جیغی در گوشش پیچید.اسنیپ میخواست او را تا حد مرگ شکنجه بدهد)
جلد 2 شاهزاده دورگه صفحه 368.

میشه گفت هم بی دقتیه شماست و هم کم کاری مترجم . نباید زود قضاوت کنی فکر میکنم باید جمله بعدی رو هم میخوندی . اسنیپ اونو شکنجه نمیداد بلکه هری اینجور به نظرش رسید در ادامه :

اسنیپ در جایی بر بالای سر او فریاد زنان گفت :
- دستور رو فراموش کردی ؟ پاتر مال لرد سیاهه - نباید به اون کاری داشته باشیم ! برو ! برو !

در این جمله به وضوح نشون داده شده که اسنیپ اون طلسم رو نفرستاده که هیچ بلکه داشته سر اون کسی هم که این طلسم رو میفرستاده فریاد میزده .

همون صفحه 368 ادامه متن شما .

پیام زده شده در: ۱۱:۵۷ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
ضمنا در کتاب به صراحت گفته شده بعد از ان که دامبلدور از اون بالا پرت شدش اسنیپ پس گردن مالفوی رو گرفت از اونجا رفت و در این جمله هیچ نکته مشکوکی به چشم نمیخوره که ما بگیم اسنیپ این طلسم رو آزاد کرده .

من کشته مرده این کشته مرده شدن شما هستم.
درسته حرف شما متین.ولی من نظرم اینه که کس دیگری هم در اتاق بوده.یک شخصیت دیگر.که از نقشه خبر دار بوده و هری رو ازاد کرده که همه فکر کنن دامبلدور مرده.

نقل قول:
در آخر اینکه اسنیپ جلوی اون همه آدم نمیتونه کاری بکنه . هر چند که اصلا روحشم خبر نداشته هری اونجاست

در این مورد کاملا با شما مخالفم.چون ممکنه یک ذره از ردا یا کفش و ... از هری بیرون شنل باشه چون دامبلدور ون ورد رو اجرا کرد و دیگه معلوم نیست که وجود هری رو فهمیده باشه یا نه!

اگر هم کتاب رو خوب خوونده باشی میبینی که گفته شده اسنیپ مغز رو خوب میخونه.پسم ممکنه در مغز دامبلدور اون رو خونده باشه.

نقل قول:
انجام دادن اون قول به معنی نجات دادن جون خودشه . فکر نکنم اشتباهی کرده باشم .

چرا بلیز جان.اگر اسنیپ نمیخواسته جونشو به خطر بندازه اصلا اون پیمان رو نمیبسته.پس میفهمیم که با اصلاع و علاقه این کارو کرده.

نقل قول:
در مورد تونستن یا نتونستن دراکو من در پست قبلیم نه ولی در پست قبلش و پست قبل پست قبلیم به طور کامل در این مورد توضیح دادم . فکر کنم نخوندی برو یه بار بخون اگر مشکلی داشتی در خدمتم

رفتم خوندم و کاملا متعاقد شدم.ببخشید.

نقل قول:
حرفتو تصحیح میکنم در کتاب نه در فیلم !

وای ببخشید.من حواسم نبود.الان کتاب رو خوندم دیدم حرف شما درست هست.ولی در کل دامبلدور میتونسته با دست جادو کنه.

نقل قول:
من که در این مورد کلکی نمیبینم . دیگه این موضوع مثل روز روشنه که دامبلدور اون معجون رو خورده و قدرتشو از دست داده . ضمنا دامبلدور اون موقع که معجون رو خورده از ورود مرگخواران اطلاع نداشته پس چرا اونجا خودشو ضعیف نشون داده ؟

بلیز جان شما یک موضوع رو دقت نکردی.همه این کارها برای خواننده و گول زدنشه.نه اینکه برای گول زدن هری.
و شما هم از محتویات اون معجون خبر نداری که.وقتی من میگم ریگولاس قبا اون چان پیچو برداشته حتما معجون رو هم تغییر داده دیگه.

نقل قول:
در مورد وقتی هم که با جارو پرواز میکرد فکر میکنم در خود کتاب صراحتا به این موضوع اشاره شد که قضیه ورود مرگخواران به قلعه برای چند لحظه مثل یک نیروی محرک برای دامبلدور عمل کرده و اون تونسته چند لحظه خودشو متمرکز کنه . همون کاری که در غار انجام داد و تونست هری رو از چنگ اینفری ها نجات بده

خب بلیز جان وقتی تونست یک لحظه خودشو متمرکز کنه.جونه خودش که اهمیت بیشتری داشته میتونسته اون موقع هم تمرکز کنه.

نقل قول:
توهم نده اسنیپ هیچ جا طلسم شکنجه گر رو روی هری اجرا نکرده

بلیز تو خودتی واقعا؟
کتابو اونجاشو نخوندی.
نقل قول کتاب:
(اما پیش از انکه هری بتواند طلسمش رو کامل کند گرفتاری دردی طاقت فرسا شد.تعادلش را از دست داد و بر روی چمن ها افتاد و صدای جیغی در گوشش پیچید.اسنیپ میخواست او را تا حد مرگ شکنجه بدهد)
جلد 2 شاهزاده دورگه صفحه 368.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۰:۱۸ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

اره بلیز جان من قانع شدم ولی یک نکته هم در کتاب هست که من قسمتیش رو نقل قول میکنم.
(وقتی مرگ خواران از نظر دور میشدند هری متوجه شد که میتواند دوباره تکون بخورد)

پس نتیجه میگیریم که اسنیپ ازادش کرده چو قبلش نمیتونست تکون بخوره.

خوب واقعا جا داره من اضافه کنم که مرده این نتیجه گیریه شما هستم

اولا که همون موقع که دامبلدور از بالای برج افتاد پایین طلسم هری هم ازاد شد اما همون طور که در کتاب اشاره شده بوددر اون لحظه هری بخاطر شکی که بهش وارد شده بود نمیتونست حرکت کنه .

ضمنا در کتاب به صراحت گفته شده بعد از ان که دامبلدور از اون بالا پرت شدش اسنیپ پس گردن مالفوی رو گرفت از اونجا رفت و در این جمله هیچ نکته مشکوکی به چشم نمیخوره که ما بگیم اسنیپ این طلسم رو آزاد کرده .

هر چند که در کتاب هم بارها و بارها به این موضوع اشاره شده که اسنیپ نمیتونه زیر شنل نامرئی رو ببینه . چه در کتاب اول ، چه در کتاب چهارم ، و چه در کتاب ششم . هر دفعه اسنیپ از کنار هری عبور کرده بدون اینکه اونو ببینه پس مطمئن باش اسنیپ نمیتونه زیر شنل رو ببینه .

و در آخر اینکه اسنیپ جلوی اون همه آدم نمیتونه کاری بکنه . هر چند که اصلا روحشم خبر نداشته هری اونجاست .

نقل قول:

اولا نجات اینجا کلمه درستی نیست بهتره بگیم انجام بده.
دوما که قول اسنیپ در صورتی بوده که دراکو نتونه.ولی موقعی که دراکو میتونسته پس کار اسنیپ برای قولش نبوده.بلکه برای سریع شدن کارها بوده.به نوشته بالایی توجه شود.

انجام دادن اون قول به معنی نجات دادن جون خودشه . فکر نکنم اشتباهی کرده باشم .

در مورد تونستن یا نتونستن دراکو من در پست قبلیم نه ولی در پست قبلش و پست قبل پست قبلیم به طور کامل در این مورد توضیح دادم . فکر کنم نخوندی برو یه بار بخون اگر مشکلی داشتی در خدمتم

نقل قول:

این در جواب اون یکی دوستمون بود.ولی بلیز تو هم توجه کن.در کتاب 3 اگر یادت باشه وقتی هری داشت با سرعت سقوط میکرد دامبلدور بدون چوب دستی او را نگه داشت پس معلوم میشه که اینجور طلسم ها ساده هست.

حرفتو تصحیح میکنم در کتاب نه در فیلم !
ما در فیلم هری پاتر دیدیم که دامبلدور با دستش هری رو نگه داشت ولی در کتاب هری با مخ اومد زمین .

هیچ وقت فیلم برای من ملاک نیست . کارگردان فیلم که رولینگ نیست یکی دیگه هست و تمام این ایده ها هم برای یه نفر دیگست . اگر بخوای اینجوری قضاوت کنی خوب در فیلمم وقتی طلسم آواداکدورا به سدریک خورد سدریک پرت شد پس در نتیجه تمام این فلسفه های شما اشتباه از آب در میاد . ( و البته من فیلم رو ملاک نمیذارم )

سعی کن دلایلت با توجه به کتاب باشه نه فیلم .

نقل قول:

بلیز جان من با حرف شما موافقم.ولی ضعف دامبلدور میتونه ساختگی باشه برای کلک زدن.اگر دامبلدور ضعیف بوده چجوری با جارو پرواز کرده و خود را به قلعه رسانده؟

من که در این مورد کلکی نمیبینم . دیگه این موضوع مثل روز روشنه که دامبلدور اون معجون رو خورده و قدرتشو از دست داده . ضمنا دامبلدور اون موقع که معجون رو خورده از ورود مرگخواران اطلاع نداشته پس چرا اونجا خودشو ضعیف نشون داده ؟

در مورد وقتی هم که با جارو پرواز میکرد فکر میکنم در خود کتاب صراحتا به این موضوع اشاره شد که قضیه ورود مرگخواران به قلعه برای چند لحظه مثل یک نیروی محرک برای دامبلدور عمل کرده و اون تونسته چند لحظه خودشو متمرکز کنه . همون کاری که در غار انجام داد و تونست هری رو از چنگ اینفری ها نجات بده .

اگر دقت کنی نه فقط دامبلدور ، بلکه هر آدم مریض دیگه ای هم در دنیای واقعی میتونه چند دقیقه مثل یک آدم سالم رفتار کنه . پس من هیچ موردی رو در این قسمت نمیبینم . برای اینکه بیشتر مطمئن بشی پیشنهاد میکنم به توصیفات کتاب توجه کنی .

نقل قول:

حمله کج کنقار یادم میاد و حق با شماست ولی یه جا که اسنیپ طلسم شکنجه گر رو رو هری اجرا کرد یکی از مرگ خواران گفت مگر دستور لرد رو فراموش کردی؟پس معلومه که اسنیپ هم پیش لرد رفته بوده و نقشه اون رو شنیده.

توهم نده اسنیپ هیچ جا طلسم شکنجه گر رو روی هری اجرا نکرده
اسنیپ تنها جایی که توی این شش کتاب به هری حمله کرد همونجایی بود که من گفتم و اون موقع هم هیچ کس بهش نگفت که این کار رو نکنه و این کج منقار بود که به داد هری رسید و منم در این مورد هیچ وفاداری و حرکت دوستانه ای رو از سوی اسنیپ ندیدم .

ضمنا این اسنیپ بود که به بقیه میگفت هری رو طلسم نکنن . کسی جرات حرف زدن به اسنیپ رو نداشت .

نقل قول:

شاید به دامبل گفته باشه.ولی من الان یک نکته دیگه رو فهمیدم.اقا یکی بره تو کتاب ببینه که قبل از این بحث جلسات چفت شدگی رو تعطیل کرده بود یا نه؟فکر کنم سر اون داشتند بحث میکردند.

جلسات چفت شدگی مربوط به کتاب پنجمن و از سال پیش تعطیل شدن . فکر میکنم کمی بحث در موردشون دیر شده .

در گفتگوی دو نفره دراکو و دامبلدور هم معلوم شد که دامبلدور از جریان پیمان ناگستتنی اسنیپ و نارسیسا بی خبر مونده .

پس مطمئنا موضوع بحث در مورد یکی از کارهای محفل بوده که دامبلدور میخواسته انجام بده ولی اسنیپ احتمالا دیگه از جاسوسی کردن خسته شده بوده . ( شایدم تعقیب دراکو بوده و اسنیپ نمیخواسته اونو تعقیب کنه )

پیام زده شده در: ۱:۱۲ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
در هر حال نظر من اینه که بعضی از طلسم ها از بین میرن و بعضی از آنان پا برجا میمونن . و مطمئنن طلسمی هم که بر روی هری اجرا شده بود از این دسته بوده .

اره بلیز جان من قانع شدم ولی یک نکته هم در کتاب هست که من قسمتیش رو نقل قول میکنم.
(وقتی مرگ خواران از نظر دور میشدند هری متوجه شد که میتواند دوباره تکون بخورد)

پس نتیجه میگیریم که اسنیپ ازادش کرده چو قبلش نمیتونست تکون بخوره.
نظرت جیه!؟

نقل قول:
وما اینکه باز هم باید به این موضوع اشاره کنم که وقت اونا محدود بوده . اونا نمیتونستن هر چقدر که میخوان صبر کنن . اونا باید سریع کارشونو انجام میدادن و قبل از اینکه اتفاق غیر قابل پیش بینی بیفته از اونجا برن

خودت حرف منو زدی.اسنیپ باید سریغ این کارو میکرد تا اتفاق غیر منتظره ای نیفتاده ازا ونجا بره تا کسی به نقشه شک نکنه یا توش اختلال ایجاد نکنه.و یا مرگ خوار دیگری عصبانی نشه و طلسم واقعی رو اجرا کنه.پس خودش سریع کار را انجام داد.

نقل قول:
اسنیپ میخواد خودشو از اون قول نجات بده خوب خودش سریع کار رو تموم میکنه . اصلا نیازی به اصرار کردن نیست .

اولا نجات اینجا کلمه درستی نیست بهتره بگیم انجام بده.
دوما که قول اسنیپ در صورتی بوده که دراکو نتونه.ولی موقعی که دراکو میتونسته پس کار اسنیپ برای قولش نبوده.بلکه برای سریع شدن کارها بوده.به نوشته بالایی توجه شود.

نقل قول:
منظورم جادوهاییه مثل تکون دادن اشیا و .... مطمئنن دامبلدور بدون چوبدستی نمیتونه طلسم های پیچیده بفرسته یا چیز پیچیده ای ( مثل چیزی شبیه بدن خودش ) رو غیب و ظاهر کنه . اگر میتونست که دیگه به چوبدستی نیاز نبود .

این در جواب اون یکی دوستمون بود.ولی بلیز تو هم توجه کن.در کتاب 3 اگر یادت باشه وقتی هری داشت با سرعت سقوط میکرد دامبلدور بدون چوب دستی او را نگه داشت پس معلوم میشه که اینجور طلسم ها ساده هست.

نقل قول:
در آخر بگم که اگر به فرض محال طلسم به قاب آویز خورده دامبلدور وقتی سقوط کرده مرده چرا که دامبلدور بدون چوبدستی و دامبلدور ضعیف و کسی که در شرایط تعادلی مناسبی نیست در اون شرایط هیچ کاری نمیتونه بکنه .

بلیز جان من با حرف شما موافقم.ولی ضعف دامبلدور میتونه ساختگی باشه برای کلک زدن.اگر دامبلدور ضعیف بوده چجوری با جارو پرواز کرده و خود را به قلعه رسانده؟

نقل قول:
هووووم شاید اگر ادامه متنشم با دقت میخوندی میدیدی که اسنیپ ( این فرد فداکار ) میخواسته هری رو طلسم کنه و اگر کج منقار نیومده بوده معلوم نبوده که چه بلایی سر هری میاد . فکر نکنم اسنیپ از هری بخواد ذهنشو ببنده تا موفق بشه اونوقت چند لحظه بعد به قصد کشتنش بهش حمله کنه

حمله کج کنقار یادم میاد و حق با شماست ولی یه جا که اسنیپ طلسم شکنجه گر رو رو هری اجرا کرد یکی از مرگ خواران گفت مگر دستور لرد رو فراموش کردی؟پس معلومه که اسنیپ هم پیش لرد رفته بوده و نقشه اون رو شنیده.

نقل قول:
دامبلدور اصلا از جریان این پیمان گسستنی با خبر نبوده که حالا بخواد به اسنیپ اصرار کنه تا بکشدش .

شاید به دامبل گفته باشه.ولی من الان یک نکته دیگه رو فهمیدم.اقا یکی بره تو کتاب ببینه که قبل از این بحث جلسات چفت شدگی رو تعطیل کرده بود یا نه؟فکر کنم سر اون داشتند بحث میکردند.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۰:۲۲ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱۳:۲۲:۳۷
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
من دو نظر دارم توی پیام قبلیم یکی از نظر هامو نوشتم فکر می کنم خواندنش خالی از لطف نباشه.....
دومین نظرم اینه که شاید این واقعه تمامش نقشه بوده بین دامبلدور و اسنیپ .... وقتی هاگرید داشت به مشاجره های دامبلدورو اسنیپ گوش می داد شنید که اسنیپ به امیادور می گقته: من دیگه نمی توانم این کارو انجام بدم . ...
من فکر می کنم که اون کاری که ازش صحبت می شده کشتن دامبلدور بوده تا ولدمورت خیال کنه که از دست دامبلدور خلاص شده...

منم فکر میکنم که در این تاپیک بار ها و بارها در این مورد بحث شده و شما هم به این دلیل این نظر رو دادین چون پستهای قبلی رو نگاه نکردین
من به عنوان یه ناظر این انتظار رو از شما دارم که همه پستها رو بخونین و اگر میبینید کسی قبلا همین مورد رو گفته و یا آن را رد کرده . شما هم با دلیل نظر ایشونو رد کنین یا باهاش موافقت کنید . نه اینکه انگار بقیه نظرات اینجا بوووقن !

با تشکر بلیز زابینی ناظر انجمن

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۲۲ ۱۴:۰۸:۳۵

پیام زده شده در: ۷:۱۰ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
گلم چه كندوكاري كردي ها ببينين اگه اسنيپ موقعي كه با نارسيسا پيمان بست دستش رو موقع گفتن تمام كردن كار دراكو تكون داده بود (جمله بندي بيست ) كاري كرده باشه كه پيمان به هم بخوره مي شه گفت نكرده اما اگه پيمان درست اجرا شده باشه كه من ميگم شده دامبلي مرده حتما هم مرده فيلم هندي كه نيست يهو بپره بيرون بگه سلام چطوري

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱۵:۰۹ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

در مورد اینکه می گین جادوی فرد بعد از اینکه مرده از بین می ره... به نظر شما بنیانگذارهای هاگوارتز زنده هستن گه هنوز جادوهاشون پا برجاست ... جادویی که روی کلاه گذاشتن... جادویی که روی هاگوارتز گذاشتن تا از نظر ها پنهان باشه یا خانه شماره 12 ... به نظرتون سازنده هاش زنده هستن؟ می شه نتیجه گرفت که از بین رفتن طلسم ممکنه که به مرگ طرف بستگی داشته باشه نه صدر درصد

خوب راستش در مورد این موضوع من در پست قبلیم چیزی نگفتم . نمیدونم منظورتون با من بود یا نه . ولی همونجور که قبلا گفته بودم نظر من اینه که هر طلسمی این حالت رو نداره مثلا طلسم هایی که روی مدرسه ایجاد شدن اینجوری نیست .

البته یادآوری کنم که طلسم ضد غیب شوندگی رو دامبلدور بر روی مدرسه اجرا نکرده . این طلسم از طلسم های باستانی بوده که همیشه بوده . دامبلدور چند طلسم دیگر رو اجرا کرده بود که خودشم اونارو خنثی کرد .

در هر حال نظر من اینه که بعضی از طلسم ها از بین میرن و بعضی از آنان پا برجا میمونن . و مطمئنن طلسمی هم که بر روی هری اجرا شده بود از این دسته بوده .

نقل قول:
بلکه اسنیپ دامبلدور رو کشته(اگه مرده باشه) پس در این صورت که اسنیپ دامبلدور رو بکشه جون دراکو به خطر می افته... می تونستن که دراکو رو مجبور کنن...

اولا یادت باشه که اسنیپ در مورد اینکه ولدمورت بعدها چه تصمیمی میگیره هیچ قولی نداده بوده . قول اسنیپ مربوط به این ماموریت بوده و اون وظیفه داشته در این مورد جون دراکو رو نجات بده . نه در تمام مراحل زندگی دراکو . اسنیپ فقط اون چیزی رو که قول داده بود انجام داد .

دوما اینکه باز هم باید به این موضوع اشاره کنم که وقت اونا محدود بوده . اونا نمیتونستن هر چقدر که میخوان صبر کنن . اونا باید سریع کارشونو انجام میدادن و قبل از اینکه اتفاق غیر قابل پیش بینی بیفته از اونجا برن . به نظر تو اگر اسنیپ خودش سریع دامبلدور رو میکشت و با دراکو فرار میکرد و خودشو از شر این پیمان خلاص میکرد بهتر بود یا اینکه دو ساعت قربون صدقه دراکو رو بره یا بخوان طلسمش کننن و .... ؟

نقل قول:
دراکو اینقدر خودش جاه طلب هست که اگه یه ذره بهش اصرار می کردن حتما یه کاری می کرد...

دامبلدور در این مورد گفته کشتن به اون اسونی ها نیست که افراد جوون فکر میکنن .

بله گفتنش ممکنه اسون باشه اما موضوع اینه که وجدان دراکو در عمل اجازه نمیداد . و متاسفانه وقت مرگ خوران هم برای اصرار کردن محدود بوده ضمنا یادت باشه اسنیپ میخواد خودشو از اون قول نجات بده خوب خودش سریع کار رو تموم میکنه . اصلا نیازی به اصرار کردن نیست .

نقل قول:
منظورتون از جادو های ساده چیه... ما چند تا جا دیدیم که یه جادوگر بدون چوبدستی جادو کنه حتی ولدمورت هم با چوبدستی جادو کرده....

منظورم جادوهاییه مثل تکون دادن اشیا و .... مطمئنن دامبلدور بدون چوبدستی نمیتونه طلسم های پیچیده بفرسته یا چیز پیچیده ای ( مثل چیزی شبیه بدن خودش ) رو غیب و ظاهر کنه . اگر میتونست که دیگه به چوبدستی نیاز نبود .

نقل قول:

در مورد طلسم هم گفتم که اسنیپ تو کتاب 2 فریاد زد Expelliarmus ولی لاکهارت پرتاب شد (پرتاب شد) پس می تونسته یه طلسم دیگه اجرا کنه...

خوب من در این مورد فکر میکردم که این مسئله برای شما واضحه . کلا همونطور که در کتاب اشاره شده طلسم ها وقتی که پر قدرت باشند عوارض دیگری هم دارند مثل طلسم اکسپلیارموس یا خلع سلاح که باعث بی هوش کردن اسنیپ شد . یا طلسم پرتوگو که در حاالت عادی طلسم حریف رو خنثی میکنه ولی بعضی موقع ها میبینیم که افراد پرتاب میشن یا همون مثال شما .... از این مثال ها در کتاب فراوانه .

نقل قول:
ممکنه تو کتاب 7 اولین نکته ای که ذکر می شه شک هری به همین مسله باشه... بالاخره اون تجربه داره و چند تا نمونه از این آواداکدورا رو دیده...

حتما به اولین نکته کتاب هفتم دقت میکنم .

نقل قول:
من با مارك موافقم كه ميگه ممكنه به قاب اويزه خورده باشه .......... دليلش تينه كه وقتي هري پايين برج پيداش كردبازشده بود...............!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر اشتباه نکنم قاب آویز درش باز نبود بلکه خود هری درش رو باز کرده بود . فکر کنم باید با دقت بیشتری کتاب رو بخونی .

ضمنا در مورد قاب آویز بگم که خود قاب آویز تقلبی بوده پس هیچ اهمیتی نداشته که بخوره یا نخوره . ضمنا اگر ضربه اونقدر شدید بوده که دامبلدور رو پرت کرده من در تعجبم که چطور قاب آویز تیکه تیکه نشده .

و در آخر بگم که اگر به فرض محال طلسم به قاب آویز خورده دامبلدور وقتی سقوط کرده مرده چرا که دامبلدور بدون چوبدستی و دامبلدور ضعیف و کسی که در شرایط تعادلی مناسبی نیست در اون شرایط هیچ کاری نمیتونه بکنه .

نقل قول:
رفت؟پس باید جادووی که رو مدرسه کرده بود و مرز غیب و ظاهر شدند هم از بین بره دیگه.پس نتیجه میگیریم که این دلیل قانع کننده ای نیست.

اولا که پیتر عزیز گفتن بعضی از طلسم ها این شرایط رو دارند و بعضی ها ندارن . ثانیا گویا طلسم غیب و ظاهر از طلسم های باستانی بوده که از زمان خیلی قدیم در این قلعه اجرا شده و مربوط به دوره دامبلدورم نبوده .

نقل قول:

نکته دوم اینه که اسنیپ یک جا به هری گفته هر موقع تونستی ذهنتو ببندی و ... . شاید اونجا میخواسته کاری کنه که هری تلاش کنه و ذهن خود رو ببنده.

هووووم شاید اگر ادامه متنشم با دقت میخوندی میدیدی که اسنیپ ( این فرد فداکار ) میخواسته هری رو طلسم کنه و اگر کج منقار نیومده بوده معلوم نبوده که چه بلایی سر هری میاد . فکر نکنم اسنیپ از هری بخواد ذهنشو ببنده تا موفق بشه اونوقت چند لحظه بعد به قصد کشتنش بهش حمله کنه

نقل قول:
نکه سوم این هست که جر و بحث اسنیپ و دامبلدور در جنگل ممنوعه که خیلی چیزها رو میتونه معلوم بکنه.

نکته تکمیلی این نکته شما هم این است که وقتی که دامبلدور رو دراکو با هم بحث میکردند و همونجور هم که من در پست بالاییم توضیح دادم دامبلدور اصلا از جریان این پیمان گسستنی با خبر نبوده که حالا بخواد به اسنیپ اصرار کنه تا بکشدش .

به مستر هری پاتر :
نکته جالبیه قبلا بهش بر خورده بودم . اکتاویوس پیر هم در مقاله زیباشون به این موضوع اشاره کرده بودن و جای بحث داره .

در مورد پست دوم ایگور :
در مورد آدرس اگر ترجمه ویدا اسلامیه رو داری برو صفحه 168 سه چهار تا خط اولشو ببین ( فصل خاندان اصیل و باستانی بلک جلد یکم محفل ققنوس )

نقل قول:
... از اطراف بدن دامبلدورو میز زیر آن شعله های سفید تابناکی بیرون زد که زبانه کشید، بالا و بالاتر رفت و بدن او را از نظر پنهان کرد. ... در یک لحظه ی نفس گیر به نظر هری رسید که ققنوسی را دیده است که شادمانه در پهنه ی آسمان آبی پرواز میکند...

مطمئنن منظور از اون ققنوس یک ققنوس مادی نبوده و تنها دود بوده و من فکر نکنم این موضوع به غیر از روح دامبلدور به موضوع دیگه ای اشاره داشته باشه .

ضمنا بعد از اینکه بار دیگه کتاب رو با دقت خوندم متوجه شدم که نوشته اول جسد دامبلدور رو گذاشتن و بعد این نور به هوا رفت و بعد از اینکه ناپدید شد آرامگاه سپید نمایان شد . در اصل به نظر من این نور مقدمه ای بوده برای به وجود آمدن آرامگاه دامبلدور به کمک سحر و جادو بوده چون قبلش که این ارامگاه نبوده . یه بار این قسمتشو با دقت بخون متوجه میشی .

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.