هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کتاب شاهزاده دو رگه توي کمد کلاس معجون سازي چي کار مي کرد؟
پیام زده شده در: ۳:۰۹ سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۷

سپتیما

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۳۵ جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۴:۲۳ چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹
از جایی دور ،دور تر از همه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 79
آفلاین
همان طور که خیلی ها اشاره کردند آن محل ،محل کار قبلی اسنیپ بوده و او هم کتابی مانند اون کتاب را در آن جا نگهداری می کرده تا در صورت لزوم به کسانی که کتابشان را گم میکردند و کتاب نداشتند ( به هر جهت) آن کتاب و چند کتاب دیگر را که در آن جا بودند را به آن ها غرض می داد.(مانند کاری که اسلاگهورن کرد)
ولی به احتمال زیاد آن کتاب گزینیه آخر او بوده است. به خاطر این که نکات زیادی را که خودش به دست آورده در آن کتاب قرار داشته.
ممکن است حتی آن کتاب به دست فراموشی سپرده شده باشد ومانند دیگر کتاب ها ی هم شکل خودش برای روز مبادا در آنجا فراموش شده باقی مانده بوده.
ولی احتمال نقشه بودن هم وجود دارد.

تصویر کوچک شده

[i][size=small][color=FFFF00]If you wish for something long enough, it will definitely

پیام زده شده در: ۱۹:۴۲ یکشنبه ۲ تیر ۱۳۸۷

سيموس  فينيگان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۵۲ دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 392
آفلاین
ویکتوریا
فکر کنم اشتباه کردی!اسنیپ به کلاس دفاع در برابر جادوی سیاهی رفت که کوییرل،لاکهارت،لوپین و...توش تدریس می کردند و اسلاگهورن به دخمه رفت.

در مورد سوال تاپیک هم فقط میشه گفت اونو اونجا جا گذاشته بود.

ویرایش پرسی ویزلی :
این تاپیک در اینجا جمع بندی شد !

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۶ ۱۹:۱۲:۵۷

[size=large][b]و جسم سیمو

پیام زده شده در: ۲۲:۴۵ شنبه ۱ تیر ۱۳۸۷

ویکتوریا ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۹ سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۵۹ دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱
از ویلای صدفی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 70
آفلاین
مگر کلاسهای اسنیپ در دخمه ها یعنی دفتر خودش برگزار نمی شده؟اما کلاس اسلاگهورن جای دیگری بوده پس چطور ممکنه که کتابو جا گذاشته باشه؟

[b]« فکر جنگ را با

پیام زده شده در: ۲۰:۰۶ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
پروفسور سوروس اسنیپ ، استاد معجون سازی بوده ... صد در صد قبل از اینکه هوریس اسلاگهورن برای تدریس معجون سازی بیاد و سوروس اسنیپ برای دفاع در برابر جادوی سیاه انتخاب بشه اونجا دفتر کاری سوروس اسنیپ بوده !

و سوروس اسنیپ کتابهای خودش رو در اون قفسه قرار می داده ... وقتی برای تدریس دفاع در برابر جادوی سیاه انتخاب می شه کتابای معجون سازیش رو ور نمی داره و خب این کتاب هم جزوشون بوده !

پیام زده شده در: ۱۰:۵۰ چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۶

لرد هری پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۴ سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۵۱ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
از بالای جسد ولدومورت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 206
آفلاین
بابا خوب معلومه چون اونجا قبلآ محل کاراسنیپ بوده و مطمئنآ بعضی از وسایلش جا مونده از جمله کتاب معجون سازیش

عشق من اسنیپ

پیام زده شده در: ۱۳:۵۰ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
در مورد این سوال میتونیم از چند جهت به مساله نگاه کنیم مسلمه که از هر زاویه به این مساله نگاه کنیم جواب متفاوتی خواهیم داشت.

========================

حالت اول رو به این صورت در نظر میگیریم که اسنیپ خادم لرد باشه:

توجه به این نکته لازمه که هرکسی در درون خودش گرایشی غزیزی به سمت سیاهی داره که به این مساله در کتاب های هری پاتر بسیار توجه شده همون طور که در جاهای مختلف کتاب اشاره شده مثلا در کتاب شش اسلاگهورن به تام میگه جادوگر های با استعداد همیشه به جنبه(تاریک)جادو کشیده میشن . با توجه به این مقدمه شاید اسنیپ قصد داشته با استفاده از این کتاب این غریزه درونی هری رو بیدار کنه و اونو به سمت تاریک جادو بکشونه که تا حدودی هم موفق شد بود و دلیلی هم که کتاب رو از هری نگرفت هم همین بود کشیدن هری به سیاهی اگه دقت کرده باشین در کتاب شش بعد از مبارزه بین هری و دراکو . هری فهمید که طلسم سکتوم سمپرا یه جادوی سیاه ولی باز در غار شاهد بودیم که از این طلسم دوباره استفاده کرداگه توجه کرده باشین این قسمت خیلی شبیه به کتاب های جنگ ستارگانه که امپراتور سعی میکنه دشمنانشو به جای کشتن به سمت خودش یعنی قسمت تاریک نیرو بکشونه در واقع به جای اینکه اونها رو از بین ببره با خودش متحد میکنه و به قدرت خودش اضافه میکه اگه یادتون باشه در کتاب یک هم لرد ولدومورت یه چنین درخواستی از هری کرد. در کل باید بگم که اسنیپ قصد داشته با کمک این کتاب هری رو هم مثل خودش به جادوی سیاه بکشونه که دیگه وقتی هری در سیاهی غرق شد راه بازگشتی نداشته باشه.

========================

حالت دوم رو به صورت عکس در نظر میگیریم. یعنی اسنیپ در جبهه سفید که در این قسمت دو نظر به ذهن من میرسه:

اول: همون طور که دوستان اشاره کرده شاید کتاب رو فراموش کرده ولی چرا برای چی باید کتاب به این مهمی رو که سالها براش زحمت کشیده بود فراموش کنه کتابی که یادگار مادرش بوده
به نظر من اسنیپ ناخواسته به سمت جادی سیاه کشیده شد و یکی از اون دلایل پدر هری بود اسنیپ به خاطر اینکه همواره از طرف جیمز تحقیر میشد خشم و کینه زیادی روح اون رو ازار میداد و همون طور که در بالا گفتم به واسطه غریزه درونیش به سمت تاریک جادو کشیده شد تا از جیمز انتقام بگیره و حالا بعد از گذشت چندین سال که خودشو پیدا کرده و به سمت سفیدی برگشته می خواد همه چیزو فراموش کنه برای همین سعی میکنه اون کتاب که در واقع دروازه ورود او به سرزمین سیاهی بوده رو فراموش کنه کتابی که اونو به جادوی سیاه مرتبط میکنه حلا که اسنیپ داره اون لکه سیاهو از وجودش پاک میکنه بهترین راه فراموشی کتابه.

-----------------------------------------------

دوم : این نظریه در واقع ادامه قسمت اول نظریه قبل
همون طور که گفتم اگه قبول کنیم که اسنیپ ناخواسته و بخاطر تحریک های جیمز و دوستانش به سمت سیاهی کشیده شد شاید خاسته از پسر جیمز انتقام بگیری و هری وارد این بازی بکنه و با استفاده از اون کتاب قصد داشته هری رو نابود کنه.

========================

بعضی از دوستان این نظر رو داشتند که اسنیپ کتاب رو برای کمک به هری داده به نظر شما ایا اموزش جادوی سیاه کمک محسوب میشه شما با هر بار استفاده از یک وسیله ممنوع بیشتر در اون غرق میشید و بیشتر در تاریک فرو میرید نمونه بارزش هم سیگار جادوی سیاه هم به همین ترتیبه شما با هر بار استفاده از اون بیشتر در درون اون غرق میشید که دیگه به جایی میرسید که جای برگشتی وجود نداره مثل خود لرد حالا قضاوت با شماست ایا هدف اسنیپ کمک بوده.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

دوست داشته توی کمد باشه !!!!
پیام زده شده در: ۸:۴۸ یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۵

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
این سوال جالب نبود چون خیلی واضحه که جوابش چیه !
اهم اهم
کتاب شاهزاده ی دورگه یا معجون سازی پیشرفته از قبل اونجا بوده و به قول خود اقای اسنیپ قبلا این دخمه متعلق به ایشون بوده .
اگه یه وقتی یکی کتابشو جاگذاشته بود یا معلم کتاب نداشت میتونه از اون استفاده کنه .
اگه یه خنگی کتابشو گم میکرد یا مینداخت تو دریاچه از اون کتاباب استفاده میشد تا وقتی کتاب نو بخرد و مثل هری جلد اونو قدیمی کنه .
امیدوارم جواب سوالتو گرفته باشی .
[font=Impact][color=003366]

پیام زده شده در: ۱۸:۲۷ شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۵

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام . از نظر من :
1- استاد اسبق این درس سوروس اسنیپ بوده و اون کتاب مال اون بوده پس طبیعیه که اون کتاب در اون قفسه باشه .
2- شاید شما بگین چرا اسنیپ اونو با خودش نبرده ؟ جواب :
1- رولینگ خواسته که این جوری بشه .
2- ممکنه که اسنیپ یادش رفته اونو ببره .
3- چون هری در امتحان سمج در معجون نمره ی خوبی نیاورده و اسنیپ وقتی فهمید استادیش در این درس به اتمام رسیده می دونسته که هری کتاب معجون سازی نگرفته و اون کتابو اونجا می گذاره که هری اونو بگیره .
البته اینها همه فکر منه شاید صحت نداشته باشه ولی من هم نظرم رو گفتم .
ارادتمند شما سوروس اسنیپ

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۱:۰۵ شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۵

آلبوس پرسیوال ولفریک  دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۵ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۰۹ جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 281
آفلاین
من با نظریه سوم موبیدیک موافقم.چند وقت پیش در سایت مقاله ای می خواندم مبنی بر اینکه ممکن است تمامی این موارد توسط دامبلدور رهبری شده باشد , یعنی در حقیقت خود دامبلدور به عمد هری را با ولدمورت روبرو کرده است تا وی توانایی و آمادگی برای مبارزه نهایی را کسب کند.چون او به خوبی می دانسته که تنها کسی که می تواند ولدمورت را از بین ببرد هری است وبس.پس برای همین امر خواسته تا او را ورزیده کند.البته این مورد موردی است که بسیاری موارد دیگر را نیز زیر سوال می برد لیکن به نظر من مطقی ترین جواب برای سوال این تاپیک هست و با اتکا به آن می توانیم جواب این تاپیک را هم بدهیم.یعنی در واقع خود آلبوس به عمد کتاب را در گنجه قرار داده تا هری به آن دسترسی پیدا کند و از آن سمت هم مراقب بوده که مبادا کتابها به اشتباه داده شود.

پیام زده شده در: ۷:۱۰ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۲ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۲ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
در این مورد می تونیم چند احتمال رو در نظر بیگیریم.
اول اینکه کتاب رو خانم رولینگ بر حسب اتفاق در این کمد قرار داده زیرا نیازمند به یک حادثه برای پیش برد داستانشه. این یک احتمال بعید نیست. خانم رولینگ هم ممکنه به حادثه نیاز داشته باشه. من معتقدم خانم رولینگ در جاهای دیگری از کتاب هم با فراموش کردن چگونگی انجام اتفاقات سعی کرده داستانش رو پیش ببره. در این مورد میتونم به کتاب اول هری اشاره کنم که هاگرید میتونه هری رو از خانه ای که توسط جادوی رازداری محافظت می شده در حالی که رازدار پاترها یعنی پتی گرو هنوز زندست و بعیده که مکان اختفای اونها رو به هاگرید گفته باشه، پیدا کنه.
دومین احتمال اینه که اسنیپ فراموش کرده باشه کتاب رو با خودش ببره. این موضوع به نظر من از محال ترین احتمالات. می دونیم که اسنیپ همیشه به اصل و نصب اهمیت زیادی میداده. حتی الآن هم که از نظر من اسنیپ طرف دامبلدوره باز هم از این عقیده که اصل و نصب اهمیت فراوانی داره دست برنداشته. با توجه به این موضوع امکان نداره که اسنیپ یکی از یادگارهایی رو که از مادر اصیل زادش به جا مونده رو فراموش کنه و داخل یک کمد جا بگذاره.
سومین مورد اینه که کتاب از قصد در این مکان قرار گرفته و طبق یک نقشه به هری میرسه. در این مورد میتونم بگم که احتمالش از نظر من وجود داره. چون هری باید بتونه دل اسلاگهورن رو بدست بیاره. اون باید خاطره رو از اسلاگهورن بگیره و برای این کار بهترین روش اینه که اسلاگهورن رو به یاد لی لی بندازه. قدرت هری در ساختن معجون بارها و بارها لی لی رو به یاد اسلاگهورن می یاره. و در نهایت هر چند که معجون فلیکس به کمک هری می یاد ( که اونهم به خاطر داشتن این کتاب بدست اومده ) ولی بازهم یادآوری شباهت هری به لی لی و علاقه اسلاگهورن به لی لی به هری کمک میکنه تا خاطره رو بدست بیاره. اما در این مورد مشکلاتی وجود داره. اول اینکه باید دامبلدور بدونه که هری کتاب معجون سازی رو نداره ( که ممکنه با توجه به با اطلاعی هری از تدریس معجون سازی توسط اسلاگهورن، دامبلدور حدس زده باشه که هری این کتاب رو تهیه نمیکنه ) و دوم اینکه علاوه بر هری، رون هم این کتاب رو نداشته. بنابراین ممکن بود کتاب شاهزاده بدست ررون بیفته نه هری. هر چند رون دوست وفاداریه اما علاقه زیادی هم به جلب توجه داره و این احتمال که کتاب رو به هری نمیداد و یا اصلاً مثل هری ازش استفاده نمی کرد وجود داشت.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.