هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۵:۰۹ دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶

3pıdeh

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۴ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۰۹ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از london.koche dıagon
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
معلومه كه منظور خاصي داشته است به نظر من دامبلدور مي خواسته كه با اين كار نشون بده كه تا اين حد به اسنيپ اطمينان دارد كه حتي اين شغل را بهش سپرده است. و دليل ديگرش اينه كه مي خواسته مثلا به عنوان كاري كه اسنيپ برايش انجام ميده هديه اي داده باشه و شغل مورد علاقه اش رو بهش داد.

فارسي شد! لطفا انگليسي در انجمن هاي فارسي زبان تايپ نكنيد.

ویرایش شده توسط اينيگو ايماگو در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۸ ۱۶:۲۳:۱۲

az zamane tavalod ta mogheı ke fereshte marg be soragham bıad ba potter mımonam

پیام زده شده در: ۱:۲۱ دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶

گابلین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۶ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۵ یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶
از رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
خب مطمئنا دامبلدور از این کار منظور خاصی داشته و من یه حدسایی زدم که شاید قبلا تو این تاپیک گفته شده باشه ولی به نظر من جالبه در موردش بحث بشه.
خب همه ی ما میدونیم که اسنیپ خیلی دوست داشت این پست رو توی مدرسه به دست بگیره ولی به نظر من دامبلدور با ندادن این پست به اسنیپ دو تا هدف رو ممکنه دنبال کرده باشه:
1_ما میدونیم که دامبلدور وقتی ولدمورت این درس رو نفرین کرد حاضر بود و در واقع طرف ولدمورت قرار داشت و به نوعی میدونست که این نفرین کارساز واقع میشه و از طرفی به وجود اسنیپ توی هاگوارتز احتیاج داشت برای همین برخلاف اصرارهای زیاد اسنیپ نمیزاشت اون این درس رو تدریس کنه چون میدونست در آخر منجر به خروج اسنیپ از هاگوارتز و یا شاید اتفاقات بدتر میشه و برای همین اینکار رو نکرد..از همین موضوع میشه نتیجه گرفت که وجود اسنیپ و عملکردهاش بسیار بسیار برای دامبلدور مهم بوده.
2_یکی دیگه اینکه میدونسته اسنیپ با اینکه به طرف جبهه ی سفید برگشته ولی با کمی پیشروی در راستای جادوی سیاه ممکنه دوباره علاقش به جادوی سیاه زیاد بشه و به قولی تشنه ی جادوی سیاه بشه و دامبلدور از این میترسیده برای همین نمیزاشته این اتفاق رخ بده.
البته من بیشتر نظرم روی تئوریه اوله و حدس میزنم که قضیه از این قرار باشه

پیام زده شده در: ۲۲:۰۸ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۲:۲۵ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
نقل قول:

Lindsay Lohan نوشته:
نقل قول:
تورو خدا!!!! يكي اخبار سايت رو كامل بخونه!!!!!!!

صبر کنین ببینم
شما که این قدر ادعا دارین با مطالعه ی اخبار سایت می شه همه چی رو در رابطه با کتاب ها و هری و هر چیزی که مربوط به اونه دریلفت" پس بهتره ۴ تا مجله هم مطالعه کنین:
رولینگ توی یکی از مصاحبه های رسمی اش گفته : فقط همین رو بگم که دامبلدور نمرده (این مصاحبه مربوط به زمانیه که رولینگ سخت مشغول نوشتن کتاب هفت)

رولینگ در هیچ مصاحبه‌ی رسمی ذکر نکرده که دامبلدور نمرده! در عوض چند بار گفته دامبلدور قطعا مرده، یا اینکه من گندالف دیگه‌ای خلق نمی‌کنم!

در این مورد هیچ!!! بحثی در تاپیک نامربوط نباید بشه!

این پست بعد از 48 تا 72 ساعت پاک می‌شه

!

چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۷:۰۲ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 788
آفلاین
سلام به همگي

اولا اينكه اخطار كرده باشم نگيد نگفتيد:

از اين پس نه فقط در اين تاپيك بلكه در همه تاپيك هاي اين انجمن جديت تمام وجود خواهد داشت. پست هاي كوتاه كه فقط نظر را بگوييد و دليلي نياوريد بدون ويرايش اول هم پاك خواهند شد.

در مورد اين تاپيك:

دائما حاشيه مي رويد؛ هنر مي خواهد كه لطف كنيد همش مرگ دامبلدور رو دخالت ندهيد؟؟؟!!!
دامبلدور مرده است، روي اين مورد بحث نكنيد، حيف كه جواب تاپيك دقيق مشخص نيست وگرنه حتما قفل مي شد. شايد هم شد تا چند روز ديگر. در صورتي كه روي مرگ دامبلدور مجددا بحث كنيد برخورد خواهد شد.

به Lindsay Lohan :

اخبار سايت خيلي اعتبار بيشتري نسبت به مجله اي مثل شوكا دارد كه شما مي خوانيد، همان مجله هم مطالبش را از اين سايت ميگيرد. لازم به ذكر است اخبار سايت به روز به همراه ساير خبرگزاري هاي انگليسي زبان و مهم است.

رولينگ: دامبلدور قطعا مرده است !

با تشكر

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

Lindsay Lohan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۱ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۶
از London
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
نقل قول:

صبر کنین ببینم
شما که این قدر ادعا دارین با مطالعه ی اخبار سایت می شه همه چی رو در رابطه با کتاب ها و هری و هر چیزی که مربوط به اونه دریلفت" پس بهتره ۴ تا مجله هم مطالعه کنین:
رولینگ توی یکی از مصاحبه های رسمی اش گفته : فقط همین رو بگم که دامبلدور نمرده (این مصاحبه مربوط به زمانیه که رولینگ سخت مشغول نوشتن کتاب هفت)
خود من هم قبول دارم که بعضی از شواهد حاکی از اینه که دامبلدور مرده مثلا:

۱- اضافه شدن تابلوی دامبلدور به تابلوی مدیره های قبلی که این مورد در صورتی امکان پذیره که شخصی مرده باشه
۲- طلسم آوداکداورا که بی شک کشنده است

اما نباید از این حقیقت چشم پوشی کنیم که رولینگ نویسنده س و فقط اونه که تصمیم می گیره دامبلدور بمیره یا نه چون واقعا رولینگ غیر قابل پیش بینیه" بهترین کارم صبر کردنه...
در ضمن در مورد انتخاب کردن اسنیپ به عنوان معلم دفاع در برابر جادوی سیاه باید بگم هم اسنیپ و هم دامبلدور از نقشه ی دراکو آگاه و سعی در خنثی کردنش داشتن.

پیام زده شده در: ۲۳:۵۹ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

DeL17

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۴ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۱ دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
بله و این دقیقا همون نقطه ضعف ولدمورت که دامبی ازش صحبت می کرد
ولدی فکر می کنه مرگ بدترین چیزه و دامبلدور با مرگ خود(که همش از همون تفشه های بی نظیرشه) مرگ ولدی را امضا کرد و عشقش به هری را ثابت کرد
اما ولدی دوباره از فدرت عشق قافله

پیام زده شده در: ۲۲:۴۰ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

ادگار بونزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۱۹ پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۹
از هر آنجا كه هنوز عشق معنا دارد .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 83
آفلاین
من فقط يه چيزو ميدونم اينكه
دامبي مرده و مرگش يه نقشه بوده چونكه رولينگ هميشه ميخواد
هري رو خطا كار نشون بده و با توجه به حرفي كه هگريد در كتاب 6 به بچه ها ميگه اين شك تقويت ميشه كه دامبي و اسنيپ با كشيدن نقشه قتل ميخواهند اعتماد ولدي رو نسبت به اسنيپ جلب كنن . و چون حالا بزرگترين دشمن ولدي مرده او خودش را نشان خواهد داد و بزرگترين معتمدش هم اسنيپ است .
كه ميتواند به هري كمك كند تا جان پيچ ها را پيدا كرده و خنثي كنند.
دامبلدور هم شايد بر اساس پيشگويي يا هر چيز ديگر اسنيپ رو
معلم دفاع در برابر جادوي سياه كرده است.
وقتي اسنيپ ميخواست دامبي رو بكشه اون از اسنيپ خواهش
كرد اگر اسنيپ با مرگ خوار ها بوده پس بايد ذهنش رو مي بسته
و اگر هم ذهنش باز بوده دامبي خيلي ضعيفتر از اوني بوده كه بتونه ذهنش رو بخونه تازه دامبي اونقدر وقت نداشته كه اين كار
(ذهن خواني) رو انجام بده پس اين خواهش مربوط به كاري ميشده كه در گذشته راجع به آن صحبت شده . نتيجه اينكه اسنيپ محفليه
يك محفلي به تمام معنا.

هري پاتر ابدي شد بياييد ما هم ابدي شويم

پیام زده شده در: ۱۴:۱۴ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۱ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۲ سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶
از هاگواتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
در مورد اسنیپ باید گفت که نمیشه دقیق گفت چه کارست!
ولی من مخالف اینم که اسنیپ به دلیل کاشتن دامبی یک خائن هست که براش دلیل هم دارم ولی این جا در این مورد حرف نمی زنیم!
من بعید می دونم دلیل اوردن اسنیپ این باشه که هری یاد بگیره قیر کلامی طلسم کنه چون بالاخره باید اینو یاد می گرفت و جز برنامه درسیش بوده!
فکر می کنم دامبلدور می دونسته اسنیپ فقط یک سال می مونه! یعنی زود از نقشه ولی یعنی فرستادن دراکو آگاه شده خوب چه بهتر که از همه مهره هاش حداکثر استفاده رو بکنه!
توچه کنید که اسنیپ یک سال می مونه ! دامبلدو فردی هست که به آینده همیشه اعتقاد داره و اعتقاد داره فردایی هست اینو ما توی کتاب 5 فهرمیدیم پس چطور می تونه مطمئن باشه که فقط یک سال قرار هست اسنیپ تو هاگواتز باشه؟
خوب شاید از سرانجام نگفتن پیشگویی به هری درس گرفته باشه
و شایدم اینو پیشگویی کرده باشه...
باید اینم در نظر داشت که کسی نمی اومد این درس رو بده و یک جوری ناچار هم بود بعضیا می گند اسلاگهورن می تونسته درس بده ولی من فکر نکنم یک آدم خیلی راحت طلب مثل اون بخواد به سرنوشت اساتید این درس دچار شه!

Whatever happens, I'll leave it all to chance.
Another he

پیام زده شده در: ۱۳:۱۵ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

DeL17

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۴ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۱ دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
سلام
من با نظر شما مخالفم به نظر من علاوه بر اینکه دامبی می خواست اسلاگو وارد مدرسه کنه از طرفی می دانست که اگر اسنیپرو عوض نکنه هری نمی تونه کارگاه بشه اما این قضیه ربطی به جلب اعتماد اسنیپ نداشت دامبی 15 سال در کنار اسنیپ بود و این کار را مدت ها پیش کرده بود
مرگ دامبلدور هم اتفاقی نبود(مطمۀنم که مرده ) اما مرگش به خواسته خودش بود.
اون توی جنگل از اسنیپ همین را خواسته بود هر 2 تای اونا از نقشه ی دراکو آگاه بودن و فکر می کنم دامبی عملیتات مهمی را به عهده ی اسنیپ گذاشته بود و می دانست تنها راه انجام آن جلب اعتماد ولدمورت برای اسنیپ بود و این تنها در صورت مرگ دامبی بدست اسنیپ امکان پذیر بود (برای همین دامبی اصرار داشت که اسنسپ در آخرین لحضات بالای سر او باشد)

پیام زده شده در: ۹:۴۳ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

مگی پرينر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
نقل قول:
بابا من هنوزم شک دارم دامبلدور مرده یا نه؟ کسی می تونه منو قانع کنه؟

به جون خودم خود رولينگ گفته : دامبلدور قطعا مرده

ديگه بهتر از اين مدرك از كجا مي خواي بياري؟

دقیقا!از این به بعد کسی در این مورد حرفی بزنه مستقیم به مدیران اطلاع داده میشود!دامبلدور مرده است!

ویرایش شده توسط [fa]ايگور کارکاروف[/fa][en]Igor[/en] در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۶ ۱۱:۱۴:۰۶

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.