هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اگه ولدمورت هورکراکسس داشت واسه چی پی سنگ جادو رفت؟
پیام زده شده در: ۱۲:۱۰ پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۵

آراگوگ قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۵۹ جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۸۶
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
شاید به خاطر اینکه لرد از هیچ چیزی برای زنده نگه داشتن خودش دریغ نمیکرد و سنگ جادو رو هم به عنوان یه چیز اضافه برای زنده نگه داشتن خودش میخواست.

مرلین بزرگ نگهدارتان!!!تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۰۵ پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
توی کتاب به صراحت گفته برای تهیه یک بدن برای خودش

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱۷:۰۲ یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۴

ارباب تاریکی ها

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۴ پنجشنبه ۲۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۳۰ چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱
از سرزمین ناشناخته سیاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
سازنده ی جان پیچ ها به سوالات پاسخ میده :
1- جان پیچ یه وسیله برای نگه داشتن روح فرد در خودشه و فقط از اون محافظت می کنه تا وقتی جسم فرد از بین میره همه ی روح اون فرد همراهش نیست و مقداری از اون به زور توی وسایلی نگه داشته شده و به همین دلیل فرد قاد به همراه بردن تمام روح خودش که هنوز وجود داره نیست و نمی تونه بمیره.
2- با توجه به خصوصیات جان پیچ باید گفت که جان پیچ نمی تونه به برگشتن روح فرد به جسمی که مال خودش باشه بکنه و باید از یک سری جادو یا اکسیر حیات یا معجون هایی که فقط بد ترین جادوگران حاضر به خوردن اون هستن استفاده کنه تا بتونه به بدنش برگرده.
3- ولدمورت برای این به دنبال سنگ جادو رفت که در اون زمان نمی تونست به اون معجون ها و اکسیر های جادوی سیاه دسترسی داشته باشه (فقط می تونست از خون تک شاخ استفاده کنه که اون هم فقط کمی اونو نیرومند می کرد) و به همین دلیل از ساده ترین راه باقی مونده استفاده کرد : به دست آوردن سنگ جادو برای ساخت اکسیر حیات. و اون هم برای یک بار استفاده و نه بیشتر چون ولدمورت حتی از وابسته شدن به سنگ جادو نیز متنفر بود و در ضمن اگر اونو ازش می دزدیدن یا اتفاق دیگه ای برای سنگ می افتاد براش خیلی بد می شد و جان پیچ یک بار مصرف نیست و تا زمانی که به دست کسی نابود نشه می تونه صاحبش رو از مردن مصون کنه ولی سنگ جادو ممکنه تموم بشه.

امضا :
ارباب تاریکی ها
مخترع جادوی سیاه و جان پیچ و مخترع بسیاری از معجون های سمی و ذهن جویی و چفت شدگی و ...

پیام زده شده در: ۱۳:۲۹ یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
منم با نظر آلبرت وافلینگ موافقم اینجا باید یک مقدار نظارت به علاوه ی نظافت بشه چون از پست شماره ی 50 آقای بلیز زابینی هیچ چیز قابل خوندنی نداره هیچ کسی هم پست های یکخطی رو پاک نمی کنه(اون وقت من جای دیگه 50 خط پست میزنم میگن هماهنگ نیست پاک میشه)

آقای بلیز زابینی من باپست شماره 50 شما در مورد سنگ جادو وجاودانه ساز موافقم فقط چند تا نکته که نظر خودمه اظافه میکنم
1: در مورد پیر شدن ولدمورت من فکر میکنم که ولدمورت میتونه وقتی جسمش فرسوده وغیر قابل استفاده شد به راحتی جسمشو عوضکنهچون در هر حال بخش های از روحش از بدنش بیرونه واگه این بخش از روح رو هم از بدنش خارج کنه(یا به یکی از مرگخوار هادستورات لازم رو برای این کار بدهمیتونه جسمشو عوض کنه
2:هیچ نکته ای در مورد این موظوع که اگه کسی اکسیر حیات مصرف کنه
پیر نمیشه در کتاب نیومده به نظر من اگه کسی از اکسیر حیات استفاده کنه اونم پیر میشه ولی بر عکس هرکوراس روحی در خارج بدن نداره و نمیتونه جسمشو عوض کنه
به نظر من دلیل اینکه ولدمورت هرکوراس رو به سنگ جادو ترجیح داده چند مورد است 1
1در زمانی که ولدمورت میخواسته جاودانه بشه امکان درست کردنسنگ جاذو رو نداشته احتمال بخاطر سخت بودن درست کردن سنگه یا اینکهسنگ به مواد خواصی برای ساخته شدن احتیاج داشتهکه در 600 سال اخیر فقط یکی از روش ساخته شده
2سنگ جادو رو همه ی مردم میشناختن و اگه ولدمورت از اون استفاده میکرده همه میفهمیدن وممکن بوده سعی کنن سنگ رو بدزدن که در اون موقع دیگه ولدمورت نمیتونسته از اون اکسیر درست کنه
3سنگ جادو فقط یک روح رو جاودانه میکنه ولی ولدمورت به وصیله ی هرکوراس میتونسته 7 تا روح داشته باشه که درموقع لزوم میتونسته از اکسیر استفاده کنه و جسمش و اون بخش از روح که درون جسمش بوده را جاودانه کنه ولی به نظر من ولدمورت با جادو های پیشرفته هم میتونسته همین کار رو انجام بده
4 هرکوراس برای بیشتر مردم ناشناخته بوده و اگه ولدمورت از اون استفاده میکرده اکثر مردم نمیدونستن که اون از چی استفاده میکنه طبق گفتهی کتاب فقط دامبلدور و اسلاگ هورن در مورد هرکوراس میدونستن
5 ازسنگ جادو واکسیر حیات باید مرتبا استفاده کرد در نتیجه امنیت اون ها کم میشه ولی هرکوراس رو بایدمحافظت کرد ومیشه یک جایی رو درست کرد که خود آدم هم نتونه بهش دستبزنه چه برسه به کس دیگه

در آخر من به خودم اجازه میدم که این نکته رو متذکر بشم که دیگه هیچ نکته ی جدیدی نمونده کهبه این پست ها اضافه بشه چون تو 50 تا پست اول بهطور کامل همهچیز گفته شده من از نا ظر محترم در خواست میکونم اگه صلاح میدونن این تایپک رو قفل کنن(پاچه خواری مدرن)
باتشکر از همه که در این بحث شرکت کردن و عرض معضرت مجدد

پیام زده شده در: ۳:۱۹ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۴

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۴ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰
از هر کجا که خون اشامی باشد بلید هم هست .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 251
آفلاین
من قبلا توی این بحث شرکت کردم ولی فکر کردم بازم بیام .
سنگ جادو از هورکراسها بهتر بود به چند دلیل.
1.سنگ جادو تمام نشدنی و هورکراس تمام شدنی.
2.با خوردن اکسیر سنگ میشه تا عبد بدون کمک کسی زنده بود ولی اگر ولدمورت دوباره بمیره و یه خادم وفادار کمکش نیاد که قسمتی از بدنش رو بده و خون دشمنش رو بگیره دوباره باید سالها مثل یه زالو زندگی کنه.
3.سنگ جادو باعث میشد زودتر به بدنش برگرده تا مجبور باشه از خون اسبها بنوشه.
4.هورکراسها مومکن به دست کسی کشف و نابود بشن چون تعدادشون زیاده و از خود ولدمورت دور هستن.
و نمیتونه 7 تا هور کراس رو پیشه خودش نگه داره.
ولی سنگ جادو یکیه و میشه همیشه در کنارش باشه تا کسی ندزدتش. پایان (رجوع شود به صفحه های قبل)

خوشحالم كه دوباره برگشتم.

پیام زده شده در: ۱۶:۰۸ سه شنبه ۲۰ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب من بخاطر آقای دنی یک بار نظرم رو میگم ولی کلا همیشه گفتم بحثهای توی این تاپیکها زیاد جالب نیستن چون کسی بر نمیگرده پستهای قبلیه آدم رو بخونه برای همین بعد از یک مدت مثل همین دیروز به آدم این احساس دست میده که انگار این همه دلیل ( که آقای دنی در پستشون اشاره کردند ) که آوردم تمام مدت داشتم با دیوار حرف میزدم به همین دلیل آرتیکوس کاملا حق داره که دیگه وارد این بحثها نشه چون قطعا اونم از دیدن این چیزها عصبانی میشه ولی خب برای اینکه حضور مفیدی داشته باشم اجازه بدین من به عنوان نفر اول موضوع بحث رو به همون موردی که دنی جان اشاره کردند عوض کنم ( اجازه هست )

به نظر من ببخشید از نظر کتاب سنگ جادو ماده ای هست که اکسیر حیات تولید میکند و هر کس از آن بنوشد میتواند جاودانه زندگی کند

و جاودانه ساز هم هر وسیله ای میتواند باشد که شخص میتونه با استفاده از جادوهای پیچیده مقداری از روح خودش رو درون آن بریزد و در نتیجه تا زمانی که آن جاودانه ساز سالم باشد شخص میتواند به زندگی خودش ادامه بدهد .
( دنی جان برای اینکه من دیدم در اینجا امکان مچ گیری وجود دارد چون میدونم تو دیروز پست منو خوندی یک تذکرم بدم که ولدمورت همیشه میخواست وسایلی رو تبدیل به جاودانه ساز کند که ارزش جادویی داشته باشد ولی اصولا هر وسیله ای میتواند جاودانه ساز باشد و پست دیرو یا پریروز من با توجه به علایق ولدمورت بود)

خوب اینها چیزهایی بودند که کتاب بهشون اشاره کرده بود ولی در کنار این مسائل . مسائل دیگری نیز ذهن آدم رو مشغول میکنه که در کتاب به آنها جوابی داده نشده که من از اینجا به بعد حدسیات و نظرات خودم رو مینویسم :

به نظر من سنگ جادو اکسیر حیات را تولید میکند ولی اگر کسی به آن شخص حمله کند که از سنگ جادو استفاده میکند و طلسم کشنده ای را به سمت او بفرستد در اینجا سنگ جادو به هیچ دردی نمیخورد و اون شخص میمیرد چرا که مثلا شاید طلسمی به آن شخص بخوره که باعث انفجار وی بشود در اون صورت فقط داشتن جاودانه ساز است که میتواند او را از مرگ حتمی نجات دهد . همچنین از نظرات دیگر من در مورد سنگ جادو آن است که سنگ جادو هیچ وقت تمام نمیشود . آن اکسیر است که تمام میشود و دوباره به وسیله سنگ جادو ساخته میشود .

حالا نظرات من در مورد جاودانه ساز که باز هم صددرصد نظرات خودم است : به نظر من جاودانه ساز ها فقط باعث میشوند که شخص زنده بماند اما از پیر شدن آن شخص جلوگیری نمیکند مثلا همین ولدی خودمون ! به نظر من اگر ولدمورت صد سال عمر کنه مثل یک آدمه صد ساله به نظر میرسد و به همین دلیل توانایی هاش هم کمتر میشود اما با این تفاوت که تا زمانی که جاودانه سازهایش سالم باشند وی زنده میماند . یعنی منظورم اینه که شاید ولدمورت یک روزی برسه که از فرط پیری قدرت نفس کشیدن هم نداشته باشد ولی چون جاودانه سازهایش سالم هستند باز هم زنده است

تا جایی که یادم میاد هر چی از این مسئله برداشت میکردم گفتم اگر بدا نکته دیگری یادم اومد حتما اضافش میکنم . برای تمام نظرات خودم هم دلیل کافی دارم حالا قدم به قدم از همه خواهش میکنم برای اینکه بحث این تاپیک داغ شه اول همون طور که دنی جان فرمودند هر کس نظرات خودش رو بگه بعد در آخر راجع به نظریات هم بحث میکنیم

خواهش دیگری هم که دارم هر کس به پستهای قبل از خودش توجه کنه بهتره برای اینکه بتونیم به طور دائم به بقیه گوشزد بزنیم هر کس در پایان پست خودش همین جمله منو بنویسه چون به نفع هممونه . شاید خیلی از شما متوجه منظورم نشید ولی باسه کسانی که تمام تلاششون رو برای بیان نظرات خودشون به بهترین شکل انجام میدن این خیلی مهمه که بقیه پستهاشون رو بخونن و راجع به آنها نظر بدن فقط توجه شما به پستهای منه که منو خوشحال میکنه . امیدوارم همکاری لازم رو به عمل بیارید

با تشکر

پیام زده شده در: ۹:۵۰ سه شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۴

لوسیوس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۳ دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۵۲ پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 229
آفلاین
منم نظرم این بیده. من فکر کنم سنگ جادو باعث طول عمر می شده نه باعث این که کسی یک فرد رو بکشه اون دوباره زنده بشه یعنی اگه سنگ جادو رو داشته باشی و بعد کسی تو رو بکشه کشته می شی.
و کسی که جادودانه ساز داره بالاخره بعد از اینکه عمرش تموم شد از بین میره دیگه.

من برگشتم

پیام زده شده در: ۱۴:۴۷ دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
البته آرتیکوس یادت باشه رولینگ هر موقع که میخواست یک چیز رو توی کتابای بعدیش توضیح بده در کتابهای قبل یک نشونه هایی میذاشت که ما میفمیدیم که خودش میخواد توی کتابای بعدی در این مورد بنویسه مثل موقعی که هری توی کتاب سنگ از دامبلدور پرسید : چرا ولدمورت میخواست پدر مادر منو بکشه ؟ و دامبلدورم جواب داد : این سوالت رو الان نمیتونم بهت جواب بدم و سوالاتی از این قبیل که در کتابهای بعدی بهشون جواب داده شد و سوالاتی که ما هم اکنون منتظر جوابش هستیم . ولی به نظر من بحث سنگ جادو در کتاب اولش کامل تموم شد و هیچ نکته ناگفتنی نمونده چون از نظر رولینگ هیچ سوالی نمونده . منم مثل شما فکر میکنم که این موضوع کاملا تموم شده
در مورد ر.آ.ب هم میدونم که اصلا ربطی به این موضوع نداره ولی یک توضیح بدم که اولا چون که اول نامه گفته خطاب به لرد سیاه میشه تقریبا مطمئن بود که اون یک مرگخواره 95%
و همچنین چون که از اسمش رو به صورت مخفف بکار برده نشون میده که هر شخصیتی که بوده ولدمورت او رو به خوبی میشناخته و اونم ولدمورت رو بخوبی میشناخته و همچنین از متن نامه پیداست که ولدمورت همون موقع هم دنبال ر.آ.ب میگشته ( چون توی نامه شرح جزییات داده ) . و چون کسانی که طرف محفل هستند همیشه به سمت محفل و دامبلدور پناه میبرن پس میشه اینطور برداشت کرد که اون کسی بوده که تکرو عمل میکرده پس باز میشه اینطور نتیجه گرفت که علت اینکه تک نفره کار میکرده این بوده که از یک گروهی خارج شده یعنی از گروه مرگخواران ( البته شاید این دلایل درست نباشن ولی فکر میکنم درست باشن )
در مورد سنگ جادو هم فقط میتونم بگم که هر کسی نمیتونه ازش استفاده کنه به وقت احتیاج داره

پیام زده شده در: ۱۲:۱۴ دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
خب اين تاپيك موضوع جالبي داره و جواب ان هم كاملا در كتاب داده شده..اميدوارم بتونم شما رو قانع كنم

كاربرد سنگ جادو:سنگ جادو باعث ميشه از مردن فرد جلوگيري كنه و فرد به زندگيش ادامه بده

خوب حالا بايد مردن رو تعريف كرد:جدايي روح از جسم براي هميشه

خب پس سنگ جادو باعث ميشه روح انسان از جسمش جدا نشه و اگر هم جدا هست....اين جدايي هميشگي نباشه و فرد بتونه به جسم خودش برگرده

فرق هوركراكس و سنگ جادو در همينه:
هوركراكس باعث ميشه فرد شانس ديگه اي براي زندگي پيدا كنه...و چنانچه فرد بميره....روحش به ديار باقي نره...و منتظر بمونه تا به زندگي خودش برگرده

سنگ جادو:سبب ميشه كه فرد ناميرا باشه و سبب جدايي روح از جشم را خنثي ميكنه
---------
ولدمورت ميخواست به وسيله سنگ جادو به جسم خودش برگرده..((چيزي كه هوركراكس از اون دريغ مبكرد))..البته هوركراكس باعث شد كه شانس مجدد زندگي را بدست بياره
هنگامي كه نتونست سنگ جادو رو بدست بياره....نقشه ديگه اي براي بازگشت به جسمش كشيد و طلسمي جديد براي بازگشت به جسم خودش اختراع كرد

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۱:۱۹ دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
بليز عزيز جواب من!:
نقل قول:
آرتیکوس ولی باز هم به نظر من ولدمورت اگر سنگ جادو رو داشت اون رو بدست کسی نمیداد
اگر او موفق به دزدیدن سنگ جادو میشد در اینکه همه میفهمیدند که اون سنگ جادو داره شکی نیست ولی اون نمیزاشت کسی به سنگ جادوش دست بزنه همون طور که هیچ وقت حرفی در مورد جاودانه سازهاش به کسی نزده بود چون همیشه میترسید خبر اینکه خودش جاودانه ساز دارد درز پیدا کنه و اون وقت همه میفهمیدند که او چطور جاودانه شده با اینکه خودشم یقین داشت که غیر از خودش هیچ کس نمیتونه جاودانه سازهاش رو پیدا کنه ولی بازم این موضوع رو در خودش مخفی نگه داشت . سنگ جادو هم همین کافیه اون یک چنین چیزی رو به مرگخوارانش نشون بده و روش استفاده از آن را نیز یاد بده همشونم جادو کنه . توی کتاب بارها دیده شده که طلسمهای فراموشی همیشه موثر نیستند به هر حال یک جور ریسک به حساب میاد اونم وقتی که ممکنه عده ای از مرگخواران بخوان جاسوسی کنند یا اینکه پشیمون شن و بخوان از گروه بیان بیرون کسانی مثل ر.آ.ب که برای انتقام از ولدمورت دنبال جاودانه سازها افتادن به نظرت امکان نداره یک نفر دیگه مثل ر.آ.ب پیدا شه که برای انتقام از اربابش سنگ رو بدزده همون طور که ر.آ.ب یکی از جاودانه سازهای ولدمورت رو نابود کرده؟

من حرفتو در مورد اينکه ولدمورت بذاره کسي سنگ جادوش رو لمس کنه قبول دارم ولي گفتم ولدمورت اگه خيلي به قدرت سنگ احتياج داشته باشه مي تونه اونکار ور بکنه.
ولي در مورد ر.آ.ب ما هنوز هيچ اطلاعي ازش نداريم نه ميدونيم کيه نه ميدونيم چه طوري از موضوع هوروکس ها متوجه شده نه ميدونيم که آيا اونو تونسته نابود کنه يا اصلا زنده است يا نه؟(چه جاي هيچ کدوم اين سؤال ها اينجا نيست)
ولي به نظر من ر.آ.ب نتونسته بوده هوروکس رو نابود کنه دليلم رو هم فکر کنم در تاپيک مربوط به ر.آ.ب گفتم.پس لطفا در همونجا بخونيد البته اگه خواستيد.

نقل قول:
درضمن من فکر نميکنم که توي هاگوارتز طريقه استفاده از سنگ جادو رو به کسي ياد بدن چون که فکر نميکنم چنين درسي در اين رابطه در هاگوارتز وجود داشته باشه اونم در زماني که تنها سنگ جادوي موجود نابود شده . تازه اگر دقت کرده باشي دامبلدور هم زياد موافق استفاده از سنگ جادو نبوده چنانچه در کتاب هري پاتر و سنگ جادو با خوشحالي از نابود شدن سنگ خبر داد و از اون گذشته شايد خيلي از کساني که در دنياي جادوگي هستند از وجود چنين سنگي بي خبر باشند چه برسه که ديگه بخوان از آن استفاده کنند يکي از دلايلم هم آن هست که ديگه غير از کتاب سنگ جادو ديگه هيچ وقت در کتاب صحبتي در اين باره نشده به جز زماني که باز مربوط به همون قضيه نيکلاس فلامل بوده به همين دليل من فکر ميکنم بخش بزرگي از جامعه جادوگري از قضيه سنگ جادو بي اطلاع هستن و يا در مورد اين قضايا کنجکاوي نميکنند .

منم نگفتم که ياد ميدن منظورم اين بود که کسي که مدرسه رو تموم کرده باشه سنگ جادو رو حداقل براي يکبار شنيده و در صورت داشتنش بهتر ميتونه طريقه استفاده از آن رو بفهمه.
ولي درسته در کل جامعه جادوگري در مورد سنگ جادو کنجکاوي نميکنن چون کيمياگر نيستن و نميتونن اونو بسازند.

نقل قول:
در مورد اون قسمتم که گفتي که چرا در آخر گفتي با توجه به کتاب سنگ جادو از بين نميره بايد بگم که استدلال من اينه که رولينگ هميشه هر چيزي رو که در کتابش توضيح ميده به طور کامل توضيح ميده و همه نکته ها و مفهوم هاي مبهم رو براي ما روشن ميکنه و اگرم مطلبي در کتاب مبهم بمونه آن را در مصاحبه هايي ازش صورت ميگيره بهش اشاره ميکنه که به همين دليل به نظر من وقتي که در مورد تموم شدن سنگ جادو حرفي نميزنه منظورش اينه که سنگ جادو هيچ وقت تموم نميشه . من از روي اين استدلال گفتم که با توجه به کتاب سنگ جادو هيچ وقت تموم نميشه . چون هميشه اين ويژگي رو در کتاباي رولينگ ديدم

خب قبلا هم گفتم شايد رولينگ بخواد مارو در اينجا گمراه کنه همونطور که در کتاب هري سؤال در مورد حمله ولدمورت به او کرد و در سه کتاب بعدي بهش اشاره نشد و در کتاب 5 رولينگ شک رو وارد کرد و در موردش توضيح کامل داد.(البته اين شک براي سنگ جادو به نظر من نميتونه باشه و اين فقط يه مثال بود)
پس رولينگ بعضي موقع ها توضيح کامل رو ميذاره براي بعد که تأثير بيشتري بذاره.

مرسي
هموني که تو ميشناسي
آرتيکوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.