هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ;کتاب های صوتی
پیام زده شده در: ۱۲:۵۵ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۶ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
خب من هم با نظر vbearn و هری پاتر موافقم.برای انجام این طرح به صورت گروهی یه سری مقدمات و امکانات لازمه که من سعی می کنم به طور خلاصه اینجا مطرح کنم:
- اول اینکه باید یه فضا و مکان مناسب وجود داشته باشه تا چند نفری که قراره این کارو انجام بدن اونجا جمع بشن و کار کنن (منظورم یه استودیوی حرفه ای و تخصصی نیست ولی بالاخره باید یه فضای مناسب وجود داشته باشه)

- نگید که هر کس دیالوگ های خودشو ضبط می کنه و بعد صداها با هم مونتاژ می شه چون این کار هم خیلی دشواره و هم نتیجه ش ضعیف و غیر قابل استفاده می شه.

-برای انجام این طرح به یه کارگردان احتیاج داریم.کسی که تا حد قابل قبولی با بازیگری،نحوه ی حس گذاری و اکسنت گذاری روی دیالوگ ها و... آشنا باشه و ضمناً فضای داستان رو بشناسه.
-همونطور که گفتم این کار حتماً باید به صورت جمعی و در یک مکان به خصوص انجام بشه درست مثل خوندن پیس نمایشنامه یا فیلمنامه.

-صدای بعضی از کاراکتر ها خیلی به خصوص هستن و برای پیاده کردنشون به اشخاص ویژه ای احتیاج داریم.مثلاً کاراکترهای مسنی مثل دامبلدور و مک گوناگول و شخصیت هایی مثل:اسنیپ،هاگرید،پتونیا و ورنون دورسلی،دابی و...ضمناً نباید فراموش کرد که در داستان هری پاتر با وجود فانتزی بودن نوع داستان،شخصیت ها عموماً چندان فانتزی و غیر متعارف نیستند.

-به جز صدای کاراکترها به موسیقی مناسب،افکت های مختلف و متناسب با فضای داستان و... احتاج داریم.

-از نظر وسایل و امکانات مورد نیاز من مثل سایر دوستان چندان بدبین نیستم.توی یه اتاق ساکت و به وسیله ی یه ضبط صوت و میکروفون نسبتاً خوب هم می شه یه کار قابل قبول ر پیاده کرد(شخصاً همچین تجربه ای داشتم و نتیجه ش مطلوب بوده)

-باز هم تأکید می کنم به یک تیم نسبتاً حرفه ای نیازه،یک تیم متشکل از افرادی که نه فقط صدا و بیان خوبی داشته باشن بلکه تا حدودی با هنر بازیگری آشنا باشن تا بتونن حس و فضای داستان رو از طریق دیالوگ هاشون منتقل کنن.

خب همونطور که خودتون هم می بینید مشکلات زیاده ولی به هرحال آرتور پیشنهاد خوبی رو مطرح کرده و هیچ کاری هم غیر ممکن نیست.
اگه توی سایت نتئنستیم این کارو انجام بدیم شاید شخصاً این طرح رو با یه تیم حرفه ای پیاده کنم و نتیجه ش رو برای سایت بفرستم.

پیام زده شده در: ۴:۳۷ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
کار بسیار جالب و مشکلیه
به نظر من هم جمع و جور کردن تعداد زیادی برای این کار مشکله و اینکه یه نفر بتونه این کارو انجام بده خیلی بهتر خواهد بود البته افراد دیگه ای میتونن در جاهای دیگه به کار کمک کنن

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱:۰۳ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
برای میکروفن یه چیزی پیدا میکنم که حداقل نویز رو داشته باشه.
برای برنامه هم یه چیزی پیدا میکنم که توی این کار خوب باشه
مثل jetaudio یا نرم افزارای حرفه ای تر.
شما هم اگه نرم افزار یا میکروفن خوبی داری ممنون میشم کمک کنی

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶

محمد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۱ شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۱۹ پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 75
آفلاین
من وقتی این تاپیکو دیدم، تازه واسه اولین بار ترغیب شدم کتاب های صوتی انگلیسیو بخونم (منظورم اینه که بشنوم!). دستتون درد نکنه! اگه شما نگفته بودین من اصلا کتابای صوتی رو نمی دیدم. انصافا خیلی جالب بودن. ولی کتاب انگلیسیو فقط یه نفر می خونه. من هم فکر می کنم اگه تعداد خواننده ها زیاد باشه، خیلی چیز جالبی از آب در نمیاد. مثلا اگه واسه هر شخصیت یه صدا داشته باشم یه ذره کتاب نا مفهوم میشه و توجه آدم بیشتر به صدا جلب میشه تا داستان. شاید اگه یه نفر بخونه و برای هر شخصیت، خودش یه صدا در بیاره بهتر باشه. البته نمیشه منکر استعداد خواننده ی کتاب امریکایی شد. واقا که استاد تغییر صداست.
به هر حال اگه کمکی از من بر بیاد (البته بیشتر منظورم کمک نرم افزاری و ضبط و این چیزاست چون فکر نمی کنم خیلی استعداد خوانندگی داشته باشم!) در خدمتیم.
یه چیز دیگه.شما نیاز به تجهیزات ضبط دارید.درسته که کار، خیلی حرفه ای نیست ولی به هر حال با این میکروفون های عادی و برنامه Sound Recorder ویندوز که نمیشه چنین کاری رو ارایه داد؟! برای این قسمتش فکری دارین؟

بشتابید، بشتابید، هری پاتر به موبایلتون میاد!
[url=http://www.jadoogaran.org/modu

پیام زده شده در: ۱۶:۲۰ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
ممنون که استقبال کردید.
دوستانی که فکر میکنن صداشون خئبه میتونند دو-سه خط از کتاب رو بخونن و اونو با فرمت mp3 برای من بفرستن. تا چند نفر رو انتخاب کنیم.
یرای فرستادن هم میتونند یه جا آپ کنن و لینکش رو برام پی ام کنند یا برام ایمیلش کنند.
هر کدومش که خواستید.
در ضمن از ساحره ها نیز درخواست همکاری میکنم :D
مهلت ارسال تا پایانن خرداد.

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۳:۲۸ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
من هم نيز حاضر به همکاري مي باشم صدام بد نيست!(يه جورايي افتضاحه!!!)
خوب ببينين صداي انسانها شيش تا ناحيه داره ما اگه ميخوايم که واقعا اين کارو بکنيم به شش نفر که بتونن هر کدوم توي يک ناحيه حرف بزنن احتياج داريم 3 تا ساحره و 3 تا جادوگر...خوب اين براي شروع کار لازمه...البته اگه مثل کتاب صوتي اينگيليسيش ميتونه همشو يه نفر بگه ولي خيلي استعداد شديد تغيير صدا و وقت ميخواد که خيلي سخته...
حالا از شوخي گذشته صداي من بين ناحيه 4 و 5 و بيشتر نزديک به 5 هستش(اگه اطلاعات بيشتري ميخواين براتون ميدم)و بدم نيست صدام حاضرم کمک کنم اگه واقعا جدي باشه ضمنا من پيشنهاد ميدم اگه واقعا يه همچين کاري شد جادوگران ميتونه اونو بفروشهو براي سايت يه منبع در آمد بشه اينجوري ما ميتونيم به سايتي که دوستش داريم هم کمک کنيم

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۱:۴۸ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶

جرج  ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۵ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۳۶ یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
از مغازه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
به نظر من میشه این کار رو انجام داد.

ولی باید یک گروه چند نفر ی مثل 5 نفر تشکیل بشه تا بتونن این کار رو انجام بدن. اگر اعضا زیاد باشه این کار مطمئنن انجام نمیشه.

در اخر هم باید بگم که اون کسی که میخواد کتاب رو بخونه باید صدای خوبی داشته باشه.

اگر به یک انسان فرصت پیشرفت ندهید لیاقت چندان تاثیری در پیشرفت او نخواهد داشت. ناپلئون

پیام زده شده در: ۲۱:۳۶ جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۳:۱۷ سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
خب سلام
من که موافقم به نظر من فکر جالبیه فقط مدیرهای سایت باید پشتبانی کنن و به نظر من یه رو بزارن مسئول صدا ها و کسانی که به نظر خودشون صداشون خوبه برای اون یکی بفرستن البته صدای خودشون تا یه کار منسجم و عالی انجام بدن
(در ضمن اینم بگم صدای من کلفته)چکش

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۲۰:۳۹ جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۶ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
منم موافقم.هر چند اين جور طرحها به برنامه ريزي منسجم و مديريت قوي احتياج دارن ولي انجامشون غير ممكن نيست.
انتخاب صداي شخصيت ها هم بايد با دقت نظر زيادي انجام بشه.
يكي از اعضاي سايت رو مي شناسم كه در اين زمينه تجربه داره و فكر كنم بشه روي كمكش حساب باز كرد.
خودم هم در صورتي كه كاري از عهدم بر بيام هستم!(بابا تواضع!)

راستي راجر جان بد نيست در مورد پيشنهادت و نحوه ي ارسال فايل ها بيشتر توضيح بدي.

پیام زده شده در: ۶:۴۴ جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

عبدله

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۳ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۴۹:۳۰ دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
از آن سوی سرزمین جادویی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 71
آفلاین
به نظر من هم فکر جالبیه ولی از قدیم گقتن : کار هر کس نیست خر من کوفتن گاو نر می خواهد و مرد کهن. جند تا دیالوگ از چندتا شخصیت می فرستم ببنید چه طوره.
راستی اگه بشه برای شخصیت ها لهجه خاصی رو در نظر گرفت به نظرم جالب بشه. مثلا تصور کنید که هاگرید رشتی حرف بزنه

جنگیدن و دوباره جنگیدن و ادامه دادن به جنگ فقط زمانی که اهریمن را دور نگه دارد مهم است هرچند آن را به طور کامل از بین نبرد

آلبوس پرسیوال والفریک برایان دامبلدور

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.