هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هری پاتر چی بهت یاد داد؟
پیام زده شده در: ۱۷:۴۵ جمعه ۲۲ دی ۱۳۸۵

آراگوگ قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۵۹ جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۸۶
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
به من یا داد تو درو دیوار دنبال مرگ خوار ها باشم و به کاراگاهی علاقه پیدا کنم!

مرلین بزرگ نگهدارتان!!!تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۵۹ جمعه ۲۲ دی ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
به من یاد داد مثل یه هیپوگریف قوی باشم!مثل ولدمرت بی احساس و قاتل!ومثل اسنیپ خائن!یا مثل دامبلدور مثل یه پیر خرفت عمل کنم!مثل سیریوس از زندان افکار فرار کنم!مثل دادلی شکمو و قلدر باشم!مثل دم باریک رفیق فروش باشم!مثل رون حسود باشم!مثل فرد و جرج مبتکر باشم......اما از هری هیچی یاد نگرفتم!

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

پیام زده شده در: ۱۶:۰۸ جمعه ۲۲ دی ۱۳۸۵

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
تا از چه دیدی به هری پاتر نگاه کرد
هری پاتر باعث شد من به کتاب رو بیارم
فهمیدم همیشه هر انسانی حتی اگر در داستانها هم باشد به کمک دوستانش نیاز دارد
اینکه هر چقدر طرف مقابل قدرتمند باشه از تلاش دست بر نداریم هیچ وقت نا امید نشیم
و مهمترین نکته که واقعا در هری پاتر دیدم اینه که خیلی از بر بچ سایت از طریق کتاب هری پاتر نوشتن داستان رو شروع کردند و بطور حتم اگه کارشون رو ادامه بدند به موفقیت های بزرگی میرسند
پس نمیشه گفت هری پاتر به ما هیچ چیز یاد نداد

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

پیام زده شده در: ۴:۱۴ جمعه ۲۲ دی ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
يادم داد شب امتحان فيزيك 2 وقتي ميبيني هيچي نمي فهمي بري كتاب هري پاترو بياري بشيني بخوني.
بعد سر امتحان جملات آلبوس دامبلدورو بنويسي.بعد مدير ازت تعهد بگيره.بعد...

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵

كورن اسميت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۷ شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۱۶ چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۷
از کوچه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 352
آفلاین
هری پاتر به من چیز خاصی یاد نداد...در واقع در این بشر هیچ نکته ی مثبتی وجود نداره
مرتب که نیست ، نظم رو هم که رعایت نمی کنه ، همش تو کار قانون شکنیه ، بسیار آدم فضولیه ، با همه تریپ کل داره ، درس نمی خونه ، همش با پارتی بازی نمره میاره و ....
تنها نکته ی مثبتش شجاعتشه که اونم حتما به خاطر فضولیشه
اگر از خود کتاب بخوام چیزی یاد بگیرم بازم چیز خاصی نیست...شاید بشه دامبل رو در بعضی مسائل الگو قرار داد ولی بقیه نکته ی مثبتی ندارن

[b][size=medium][color=336600][font=Arial]ما همگی اعتقاد داریم که باید خدا را کشف کرد.دریغا که نمی دانیم هم چنان که در انتظار او به سر می بریم ، به کدام درگاه

پیام زده شده در: ۱۱:۳۳ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵

ادوارد جکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۴ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶
از وسط سبيلاي هوريس كنار نيكي پلنگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 356
آفلاین
هري پاتر چيزي به من ياد نداد

فقط باعث شد من از درسم عقب بيفتم

البته چيزايي هم ياد داد نه اينكه هيچي ياد نداشته باشه

مثلا قدرت دلبستن رو ياد داد

اينكه در ناميدي بسي اميد است

كار گروهي چه ارزشي دارد

اما كلا از درس منو باز كرد

روح جنمار قديم ميكند:

[url=http://ww

پیام زده شده در: ۲:۳۴ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵

استیو لئوپارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 88
آفلاین
هري غير از چيزهايي كه بهم ياد داد خيلي چيزها هم بهم هديه كرد.
من وقتي كه كتاب هري رو براي اولين بار خوندم در وضع روحي خوبي نبودم و اگه چيزي نبود كه منو از اون حال دربياره و بهم آرامش بده حتما دق مي كردم من اون مواقع و حتي حالا هنوز هم وقتي مشكلي دارم و چيزي اذيتم ميكنه به هري پناه مي برم چون منو از اين دنيا جدا ميكنه و به دنياي خودش ميبره و حس مي كنم توي دنيايي هستم كه قادر به انجام هر كاري هستم و قدرت تازه اي پيدا مي كنم هري باعث ميشه كه مشكلاتم رو فراموش كنم در كل از هري و از رولينگ خيلي ممنوم كه اين لحظه هاي قشنگ رو بهم هديه دادند هري پاتر براي من خيلي فراتر از يك كتاب و يه داستان معموليه هري براي من آرامش بخش و پناهگاهي براي فراموش كردن مشكلاته

بادها چون به خروش آيند ابرها دير نمي پايند
اشكها لذت امروزند يادها شادي فردايند

پیام زده شده در: ۰:۲۶ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵

پروتی پتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۸ پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲:۲۳ شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
ویدا اسلامیه آخر کتاب 5 یه متنی نوشته به عنوان "حرف آخر" نمیدونم یادتون هست یا نه ؟ به نظر من قشنگترین جواب برای این سوال که هری پاتر چی یادتون داد همین باشه !

" خون جادویی همان نیروی والا و ارزشمندی است که در ابتدای آفرینش در کالبد تک تک ما دمیده شده و ما را از قدرتی لبریز ساخته که با آن میتوانیم کوه را به لرزه در آوریم "

"در درونمان هاگوارتزی وجود دارد که در آن میتوانیم به پرورش این نیروی ارزشمند درونی بپردازیم و بدانیم که چوبدستی ما دست همت ماست و ورد ما کلام معجزه گرمان ..."

رولینگ توی کتابهای هری پاتر تمام و کمال زندگی آدمها رو نقد کرده . ولی غیر مستقیم یعنی آدمها همون جادوگران و کره ی زمین ما دنیای جادوگری . همونطور که تو زندگی ما روی زمین آدمهای خوب و بد وجود دارن توی دنیای جادوگری هم جادوگرای خوب و بد وجود دارن مثل "دامبلدور " و "ولدمورت " . همونطور که تو دنیای ما خیلی وقتا دولت یا حکومت به دست یه گروه احمق میفتن و وضعیتو به هم میریزن توی دنیای جادوگری هم دیدیم که وزارت افتاده بود دست فاج و دور و وریاش که همه چیو به هم ریختن ...

هری پاتر چیز عجیب غریبی نیست اگه دور و ورمونو ببینیم دقیقا داره اتفاق میفته . فقط ظاهرشون فرق داره ... ولدمورت با چوبدستی آدم کشی میکنه ، ما با اسلحه و بمب و ...
پس سراسر هری پاتر داره به ما چیز یاد میده . داره یاد میده مثل دامبلدور باشیم " سرسخت شجاع منطقی جسور ... "
یاد میده همیشه آدمهایی مثل مالفوی هستن که به خاطر حسادت روحیمونو ضعیف کنن ولی ما میتونیم مثل هری باشیم و توجهی بهشون نکنیم راه خودمونو بریم و موفق بشیم .
خیلیا مثل ولدمورت از وقتی چشمشونو باز میکنن دنبال قدرت و شهرت هستن و به خاطرش حتی آدم میکشن . حالا تو دنیای ما میتونه آدم کشی نباشه ، بردن آبروی یه نفر باشه یا ... در عین حال کسایی مثل دامبلدور هستن که از خودشون مایه گذاشته باشن ، تلاش کرده باشن و خیلی کارای مهمی هم کرده باشن ولی هدفشون خدمت بوده باشه نه شهرت ! دامبلدور 12 تا کاربرد خون اژدها رو کشف کرد و کلی کارای دیگه ... سه بار بهش پیشنهاد شد که وزیر سحر و جادو بشه . حالا کسی هست که بتونه بگه دامبلدور برای به دست آوردن قدرت این کارا رو کرد ؟! دامبلدور هدفش خدمت بود . اگه کلی مرگخوارو کشت یا باهاشون جنگید هدفشون این بود که دنیای جادوگری رو از وجود سیاهی پاک کنه نه این که بگه " من خیلی قدرتمندم و خیلی حالیمه و ... "
این برمیگرده به همون چیزی که ویدا اسلامیه گفته . یعنی " خون جادویی همان نیروی والا و ارزشمندی است که در ابتدای آفرینش در کالبد تک تک ما دمیده شده و ما را از قدرتی لبریز ساخته که با آن میتوانیم کوه را به لرزه در آوریم "
دامبلدور و ولدمورت هردو از اون قدرتی که میتونه کوهو به لرزه در بیاره لبریز بودن ولی چقدر متفاوت عمل کردن ! دامبلدور کجا و ولدمورت کجا ؟؟ وقتی اسم از قدرت ولدمورت میاد به خودمون میلرزیم و وقتی اسم از دامبلدور میاد آرامش همه ی وجودمونو میگیره ...
توی دنیای جادوگری همه توی هاگوارتز بزرگ میشن و" یاد میگیرن" مثل آدمها که همه یه جا بزرگ میشن ولی یکی میشه مثل ولدمورت و مرگخوارها یکی میشه مثل دامبلدور و حتی هری .
رولینگ باطن کثیف ولدمورتو میاره جلوی چشم ما و ما رو ترغیب میکنه که تمام داستان با هری همراه بشیم و تشویقش کنیم که "باهاش بجنگ نابودش کن !" رولینگ صریحا داره میگه که باید با بدیها مبارزه کنین باید نابودشون کنین . میتونین مثل دامبلدور برای خدمت بجنگین یا مثل هری برای "انتقام " مهم اینه که تلاشتونو بکنین و برای رسیدن به این هدف هرکاری شده بکنین حتی اگر قیمتش این باشه که مردم مسخرتون کنن و روزنامه ها بنویسن شما دیوونه این . یعنی دقیقا مثل هری که با اینکه اذیتش کردن ناامید نشد و از حرفش برنگشت و در آخرم دیدیم که بالاخره به هدفش رسید و دنیای جادورگی باور کردن که " ولدمورت واقعا برگشته "

پیام زده شده در: ۱۷:۲۳ چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۵

بارون خون آلود old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۱۷ دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۷ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 64
آفلاین
1- امیدمون رو از دست ندهیم
2- عشق بگین چه میکنه :banana: :banana:
3- قدر پدر و مادر را بدونیم

هیچ وقت با ناظران ور نروید
چون عاقبت خوشی نداره!!!

پیام زده شده در: ۱۲:۲۰ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۵

ریتا اسکیتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۳۱ پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰
از تو اتاقم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 568
آفلاین
من تنها چيزي كه از هري پاتر ياد گرفتم اين بود :bigkiss:
اينم ياد گرفتم :fan:
ياد گرفتم عشق بورزم(بوووووووووووووووووووووووق)
بي ناموسيم ياد گرفتم :banana:
ديگه چي ياد گرفتم
باقيش به قوه تخيل خودتون بستگي داره

... بگذرم گر از سر پیمان
میکشد این غم دگر بارم
می نشینم شاید او آید
عاقبت روزی به دیدارم...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.