هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ایا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "اوادا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۴:۱۸ سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
نقل قول:
هرميون با حالتي نجواكننده گفت : اواداكدوارا
تعدادي از بچه مانند رون با نگراني به هرميون خيره شدند . لبخني نامحسوس دور لبهاي مودي را در برگرفت و گفت : اه ، بله ، طلسمي است بسيار بد . اواداكدوارا .... طلسم مرگ
....
مودي چوبش رو بلند كرد و هري وحشت و لرزش مرگ رو احساس كرد . مودي غرشي كرد و گفت : اواداكدوارا

خب در بالا مودي 2 بار ميگه اواداكدوارا چرا اخريش عمل كرد من ميگم چرا ؟
چون بار اول داشت اون رو معرفي ميكرد و قصدش كشتن نبود اما بار دوم قصدش كشتن عنكبوت بود كه عنكبوت هم درجا مرد

خب اين قسمتي از پست 8 از موناليزا بود.بگم كه مناليزا اين نكته اي كه اشاره كردي خيلي جالب بود من كه بهش تا حالا توجه نكرده بودم و كساني كه اعتقاد دارن كه دامبلدور زنده است و اسنيپ بي گناه از اين نكته ات ميتونند استفاده شاياني ببرند.اسنيپ اواداكداورا رو گفت و يه طلسم ديگري(كه از قضا سبز هم بود)به طرف دامبلدور ميفرسته.اينجوري نقشه اي بين آلبوس و اسنيپ بوده و موضع كسايي كه اعتقاد دارن كه اسنيپ گناهكاره رو تا حدودي از بين ميبره.
ولي چون من هميشه يه جواب توي آستينم دارم جواب اينم ميدم...هوم...بذار ببينم...آها!ايناهاش!
ببين دقيقا معلوم نيست كه لحظه اي كه هرميون و مودي گفتن(مودي براي بار اول) اواداكداورا چوبدستي دستشون بوده يا نه!ولي اگه بر فرض بگيريم كه چوبدستي دستشون بوده بايد طرز گرفتن چوبدستي را در نظر بگيريم.هري در كتاب اول چگونگي گرفتن صحيح چوبدستي و گفتن جادو را ياد گرفت پس نميشه چوبدستي رو به هر حالتي كه ميخوايم بگيريم و جادو كنيم!پس من نتيجه ميگيرم كه چوبدستي در بار اول مودي جوري در دستش بوده كه جادو عمل نميكرده ولي در بار دوم عنكبوت رو نشانه گرفته و به طرز صحيح ورد رو گفته و عنكبوت نيز مرد!

نقل قول:
پرتاب شدن دامبلدور بعد از برخورد طلسم با بدنش مشكوكه

هووم.....خب به نظر من اسنيپ در موقع گفتن ورد كينه شديدي از دامبلدور داشته و نيروي فوق العاده قوي اي به وجود آمده بود كه باعث پرت شدن دامبلدور ميشه.اين احتمال ميره كه اسنيپ ورد رو با تنفرش قاطي كرده باشه كه جادويي جديد كه خاصيت كشنده بودن و همچنين پرت كردن را با هم داشته باشه.مثل بعضي مواقع نادر كه جادوهاي دو نفر با يكديگر مخلوط و اثري ديگري بر فرد جادو شده ميگذاشت.
ولي يه چيز ديگه هري در كتاب 6 در كلاس اسنيپ وقتي كه اسنيپ چوبدستيشو به طرف هري ميگيره هري به سرعت جادو دفاعي(كه فقط جادو را منحرف ميكنه) رو با صداي بلند ميگه و به خاطر قدرت زياد طلسم اسنيپ به عقب پرتاب ميشه.چرا اين اتفاق براي اواداكداورا نيفته؟كه شدت بيشتري داشته باشه(در مورد كشتن كه فرقي نميكنه ولي اثرات جانبي مثل پرت شدن بدليل قدرت زياد شدن طلسم تغيير ميكنه).

نكته ديگري براي بحث نديدم
مرسي
آرتيكوس

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۱۴:۴۳ دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب اخه مگه ميشه رولينگ بياد به قول شما براي بزرگ نشون دادن مرگش نوشته هاي خودش رو ضد و نقيض كنه اينجوري كه نيست رولينگ هنوز انقدر ابله نشده كه خودش موقع نوشتن اون ، براي بزرگ نشون دادن مرگش بياد خاصيت همه چي رو عوض كنه

من هنوزم معتقدم در مورد طلسم هاي نابخشودني كم خونديم و اطلاعاتمون خيلي كمه يعني رولينگ فقط اون رو به ما معرفي كرده كارايشش و مفيديتش و حتي نحوه استفاده اش رو هنوز توضيح نداده اين جمله پايين رو مودي داره به بچه ها تو فصل چهاردهم ميگه

نقل قول:

"Avada Kedavra's a curse that needs a powerful bit of magic behind it - you could . all get your wands out now and point them at me and say the words, and I doubt
I'd get so much as a nosebleed. But that doesn't matter. I'm not here to teach you how to do it

مودي ميگه : نفرين اواداكدوارا نياز به يه قدرت جادوي فراوان دارد . شما ميتوانيد همين حالا چوبتان را بلند كنيد و به سوي من بگيريد و اين طلسم را به زبان اوريد ، اما من حتي شك دارم كه يك قطره خون هم از دماغ من بيايد . ولي اصلا مهم نيست ، من اينجا نييومدم كه راه و روش نفرين مرگ را به شما بياموزم .

خب اگر تو جمله بالا دقت كنيد مودي اخر جمله ميگه اصلا مهم نيست من اينجا نييومدم كه راه رو روش نفرين مرگ را بياموزم
خب مسلما معلوم هست كه رولينگ فقط معرفيش كرده و درمورد كارايياش چيزي ننوشته چون مودي به بچه ها اينو ميگه كه قرار نيست راه و روش نفرين مرگ رو ياد بگيريد
ميشه نتيجه گرفت اطلاعاتمون بسيار كمه درمورد طلسم نابخشودني

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۷:۴۳ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

دنیس کریوی.

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۰۴ یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
بله، اسنیپ از آواداکدوارا استفاده کرده به دلایل زیر:

1- به خاطر اینکه اسنیپ سوگند ناگسستنی یا یک همچین چیزی بسته بوده و مجبور بوده به قولش عمل کنه وگرنه گور به گور می شده!
2- دامبلدور به اسنیپ التماس می کرد که نکشتش!

Dread Lord In Progress...

پیام زده شده در: ۱۶:۲۴ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

فینیکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۵۹ شنبه ۲۶ دی ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
سلام به همه عزیزان
من چون از دامبلدور خیلی خوشم میاد و باور نمی کنم که مرده باشه این
نظریه تخیلی به ذهنم رسید که:
اگه به یاد داشته باشید شبی که دامبلدور ریغ رحمت رو سر کشید در دو زمان دو نفر به هری گفتن که نمی تونه ذهنشو خوب ببنده یکی دامبلدور قبل از رفتن به غار و یکی هم اسنیپ بعد از کشتن دامبلدور .
نظریه من اینه که اسنیپ موقع کشتن دامبلدور از یک طلسم دسته جمعی استفاده کرد تا ایک خاطره اشتباه که در اون دامبلدور میمرد و از برج پرت میشد رو در ذهنشون جایگزین کنه و همینطور که دوستان هم اشاره کردن کسی که از طلسم اواداکداورا استفاده میکنه باید منظورش کشتن باشه که اسنیپ نمیخواست این کارو بکنه.
و حالا در مورد پرت شدن دامبلدور : این کار برای واقعی تر جلوه دادن مرگ دامبلدور بوده اون خون هم همینطور و این گفتن چطور این همه ادم که جسدشو دیدن ولی نفهمیدن که مرده باید بگم که دامبلدور قویترین جادوگر در بین اون همه ادمه پس واسش کاری نداشته که ادای مردن در بیاره و مه گول بخورن و یکی از دوستان هم گفته بود که وقتی جسد دامبلدور اتش گرفت دوباره زاده شد که من میگم امکان نداره چون اون موقع الان اون یه بچه است ولی میشه گفت که وقتی جسد اتش گرفت و یک مقبره سفید اونجا نمایان شد دامبلدور با کمک فاکس غیب شد چون هری هم دید که یک ققنوس با خوشحالی داشت پرواز میکرد.

پیام زده شده در: ۱۲:۴۴ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 526
آفلاین
من توي اين پست يك جمع بندي كه مربوط به موضوع تاپيك ميشه و همچنين پست اولي كه هري پاتر زد كردم تا ديگه بحث بيخود و تكراري پيش نياد...هزار نفر گفتن كه خون براي اينكه پرت شده از برج بازم ديدم يكي ديگه همينو گفته...اگر موافقيد هيچي نگيد اگر مخالفيد با دليل حرفتون رو بزنيد...اينم جمع بندي...البته كمي تا اندازه اي سليقه اي است ولي سعي كردم حرفاي رو بگيرم كه منطقي تر به نظر بياد:
=======
آرتيكوس:در مورد بيرون آمدن خون از دهان دامبلدور من بگم كه دامبلدور بعد از برخورد طلسم از بالاي برج ستاره شناسي به زمين مي افته.پس طبيعي هستش كه به خاطر شكستن اعضاي بدن مقداري خون از دهنش خارج بشه كه پزشكي كه بخواهيم بگيم اينجوري ميشه:اعضاي بدن پس از افتادن بدن از ارتفاع زيادي خورد و در نتيجه بعضي از رگهاي بدن پاره ميشه و مقدار خون درون معده و ريه ها به خاطر فشار وارد اومده فشرده و مقداري خون به طرف دهان ميفرستند.

در مورد مودي: كه منظور مودي قلابي اين بوده كه استفاده از اين جادو به پشتوانه و شخصيت قوي جادويي نياز داره پس يه دانش آموز سال چهارم وقتي اين طلسم رو ميگه به خاطر نداشتن شخصيت قوي جادويي حتي باعث خون آمدن از دماغ اونم نميشدند
و همچنين اينكه در اونجا كسي نميخواست مودي رو بكشه پس نيتي كه در اجراي طلسم هست خيلي مهمه

درجه بندي طلسم نابخشودني بر اساس همون قدر اطلاعات ناقصي كه داريم:
اوداكداورا: يا ميكشه يا نميكشه...ديگه ضعيف كشتن معني نداره

كروشيو(شكنجه گر):نسبت به نفرت موجود در فرد از كسي يا چيزي ميباشد و همچنين اينكه طرف چقدر از شكنجه دادن لذت ميبره

طلسم فرمان:اول اينكه اجرا كننده بايد خودش بلد باشه دوم اينكه به استقامت طرف مقابل بستگي داره

ولي اين مهمه كه آيا اسنيپ واقعا از آوداكدوار استفاده كرده؟اين بحث مهميه كه متاسفانه زياد روش بحث نشد يعني دلايل منطقي براش اورده نشد به غير از اينكه دامبلدور مرده پس بايد طلسم آوداكداورا باشه ولي يه حرف حالب كه زده شد اين بود:
درمورد اینکه اسنیپ طلسم آواداکداورا رو بکار برده شکی نیست چون طبق اون پیمان ناگسستنی که با نارسیسا بسته بود باید کار آلبوس بزرگ رو تموم میکرد ...خلاصه هرکس کلک بزنه طلسمو که نمی تونه کلک بزنه .....

همچنين پرتاب شدن دامبلدور بعد از برخورد طلسم با بدنش مشكوكه چون:
پرتاب شدن دامبلدور هيچ ربطي به عظمت نداره...اين غير ممكنه كه رولينگ براي نشون دادن عظمت يك شخصيت ، يكي از نكات اثبات شده كتابش رو تغيير بده..در ضمن..كاملا با حرف دو ثانيه قبلش تناقض داره ...دامبلدور التماس كنه(فرض ميكنيم كه التماس كرده منو نكش) و خودشو خار كنه و بعد براي بزرگ جلوه دادن دامبل بعداز خوردن طلسم پرواز كنه تو اسمون كه مثلا با عظمته؟

من فكر كنم با اينكه در اين تاپيك به سوال اصليش هنوز جواب كاملا قانع كننده داده نشده ولي كار تاپيك تمومه...مگر اينكه بخواييم قضيه مردن دامبل رو با موضوع اين تاپيك ادغام كنيم چون اين دوتا خيلي به هم وابسته اند

با تيييشكر از برنامه خيلي خوبتان

پیام زده شده در: ۱۱:۵۰ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۵ جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
از ایران-تهران-تهرانپارس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
نه

====

سرژ:مرسي از نتيجه گيري بسيار دقيقت

اينو پاك نكردم كه بگم پست فينگليش من پاك ميكنما...حوصله فارسي كردن رو ندارم..پس پست فارسي بزنيد

با تشكر از اين دوست عزيز خداي استدلال

سیریوس: سرژ این چیه این وسط آخه نگرش داشتی؟؟ ولی چون ناظر تازه وارد اینجا هستی و نمیخوام دلت بشکنه این پست فرارزشی باقی میمونه تا بقیه هم فیض ببرن

به نظر ما اين دوست ما خواسته مختصر و مفيد صحبت كنه و خودشو خسته نكنه!!جايزه كاليبر طلايي به ايشون تعلق ميگيرد!!

ویرایش شده توسط سرژ تانكيان در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۹ ۱۲:۴۷:۳۹
ویرایش شده توسط سیریوس(God Father) در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۹ ۱۷:۴۷:۱۷
ویرایش شده توسط کرام در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۱۰ ۱۵:۰۴:۴۶

فقط هری پاتر

پیام زده شده در: ۹:۳۴ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
من باید اول از همه بگم که به نظر من دامبلدور مرده ولی اسنیپ به دامبلدور خیانت نکرده بلکه طبق دستور دامبلدور اون رو کشته تا بتونه ولدمورت رو فریب بده در نابودی ولدمورت کمک کنه چون ولدمورت یک جادوگر قوی و اگه دامبلدور نمرده باشه میفهمه

اگه نظر بالا رو قبول داشته باشین این کاملا مشخص میشه که اسنیپ از طلسم ((اودا...)) استفاده کرده ولی چرا دامبلدور حاظر شده که در اون وضع ودر زمانی که مرگخوار ها تو قلعه هستن کشته بشه
به نظر من دلیلش این بوده که اولا میدونسته که با کشته شدن دامبلدور مرگخوار ها از اونجا میرن ودوما چون با خوردن اون معجون ظعیف شده بوده و مرگ رو پیش بینی میکرده خواته که از مرگش بهترین استفاده رو بکنه

در مورد خون و وجود طلسم قوی و ضعیف منم با نظر آقای بلیز زابینی موافقم برای همین هم چیز جدیدی اظافه نمی کنم

پیام زده شده در: ۷:۵۶ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
درمورد اینکه اسنیپ طلسم آواداکداورا رو بکار برده شکی نیست چون طبق اون پیمان ناگسستنی که با نارسیسا بسته بود باید کار آلبوس بزرگ رو تموم میکرد ...خلاصه هرکس کلک بزنه طلسمو که نمی تونه کلک بزنه .....
با نظر بیل ویزلی و بلیز هم موافقم اینها همه ش برای بزرگ جلوه دادن مرگ آلبوس بوده و بس ولی رولینگ از پس اینکارم درست حسابی برنیومد با سوتی های تابلوش..........چیز دیگه ای نمیگم (نمی نویسم ) چون همه ی مطالبو نظر های قبلی گفتن و تقریبا همه چی روشنه.....

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۲:۵۹ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

تام ریدلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۲ پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۳ پنجشنبه ۶ دی ۱۳۸۶
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 150
آفلاین
من هنوز یک چیزی رو متوجه نشدم! مگه می شه وردر رو لفظی اجرا کرد و بعد عملا یک چیز دیگه از آب در بیاد؟! یعنی تقلب می شه کرد؟! در دو متنی که من دیدم از کتاب ششم هر دو جا به صورت لفظی اوادا کداورا اجرا شده! در مورد پرت شدن که به نظر من تنها مور مشکوکه یه چیزی می گم که شاید یک سره چرند باشه ! اما خب بذار بگم : چرا در مرود اوادا کداورا هم مثل طلسم فرمان ، قدرت اجرا به مفعول(!!) طلسم هم بستگی نداشته باشه؟! [نمی دونم در مورد کروشیو هم این طور بود یا نه ( فکر می کنم که نه!)] یعنی چون آلبوس بزرگترین جادو گر دوران مدرن و و و .. هست این اتفاق براش می افته! نه به خاطر شکوه سقوط که به طور جدی به خاطر قدرت اش! / و خب در مورد جاودانه ساز ها ( ممکنه بابت این، ناظر مونالیتزا نیک- به قول مرشد - پیامم رو حذف کنه! نه؟! و لی خب به خطرش می ارزه! ) رفیق زابینی! این که گفتی رو در پستم نوشته بودم! با در نظر گرفتن همین نظریه ی تو هم اگر فکر کنیم می بینیم " دوباره به سراغ جاودانه ساز ها رفتن" چیز بی خودیه! اون ها همین که به وجود میان باید سبب جاودانه شدن جادوگر مربوطه رو بچینن دیگه! چرا دوباره باید رفت سراغشون؟! و خب کسی هم انگار تازه وارد ها رو تحویل نمی گیره!

پیام زده شده در: ۱۹:۲۶ شنبه ۸ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
پیتر جان حرف شما اصلا امکان نداره !!!

چرا هیچ کس به مرگ دامبلدور مشکوک نشه ؟ فوقش یک نفر مشکوک نمیشه ! دو نفر مشکوک نمیشه ! ده نفر مشکوک نمیشه !!!!! یعنی فکر میکنی امکان داره یک ملت به این مرگ مشکوک نشن ؟

نقل قول:
در ضمن هری بدن دامبلدور رو دیده بوده و با تعریفی که هاگرید باسه بقیه کرده اونا هم فکر کردن دامبلدور مرده

شاید این یکی از عجیب ترین حرفهایی باشه که من در این بحث ها شنیده باشم ببینم یعنی شما فکر میکنید جسد دامبلدور رو فقط هاگرید و هری دیدن ؟ پس اون همه دانش آموزی که اونجا جمع شده بودن چی ؟ یعنی به نظر شما امکان داره که جسد بزرگترین جادوگر دنیا رو بدون بررسی خاکش کنن ؟ اینکه دیگه جسد دامبلدور رو اساتید به اضافه مقامات وزارت خونه دیدن فکر نکنم توش شکی باشه !!! مگه میشه فقط هاگرید بیاد جسد دامبلدور رو بزاره توی تابوت ؟ بدون اینکه کسی بخواد یک نگاهی بندازه ؟ باز اسنیپ بود یک چیزی !

در مورد نظر دیگتونم بگم که چنین دلایلی امکان نداره ! یعنی به نظر شما مرگخوارانی که زندیگشون کشت و کشتار با ویژگی های طلسم آواداکدورا آشنایی ندارن ؟ این کاملا محاله ! اصلا امکان نداره ! پس ولدمورت اونا رو برای چی تو گروهش راه داده ؟ مرگخواری که ندونه طلسم آواداکدورا چیه دیگه باید بره تو آشپزخونه هاگوارتز شروع به کار کنه !!!!!!

و اما در مورد نظر منالیزا جان :

من راستش با نظر شما کمی تا قسمتی مخالفم !!!

و بخش عمده مخالفتم هم سر جریان همون خونه هست !!!

ببینین بله درسته اگر آدم بمیره خونه درون بدنش هم از فعالیت می ایسته ! ولی باید توجه داشته باشید که که خون همون لحظه لخته نمیشه ! حداقل به یک مدت زمانی احتیاج داره !!!

دامبلدور ماکسیمم ده ثانیه بعد از به قتل رسیدنش بدنش با زمین تماس پیدا کرده . به نظر من این مدت برای لخته شدن خون یک انسان زمان بسیار کم و ناچیزیه !

و به نظر من این دلیل نمیشه که چون دامبلدور مرده بنابراین دیگه نباید خونی هم ازش بیرون بیاد !!!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.