هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۱۴:۱۶ دوشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۴

دزيره

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۲۲ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از ماه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 201
آفلاین
پرفسور دليل ديگه اي براي قدرت مند شدن توسط ماگل ها وجود نداره؟

پیام زده شده در: ۱۳:۲۴ دوشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۴

الیور وود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
پروفسور از تدریس خوبتان تشکر میکنم.با اجازه می خواستم جواب زاخاریاس رو بدم
همونطور که استاد گفت اگر جادوگرا با جادوگران دیگر ازدواج می کردند بعد از چند نسل جادوشان ضعیف می شد ولی ازدواج با ماگلا باعث قدرتمندتر شدن اونا میشد.ولدمورت هم به همین دلیل قویه.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۶ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴

ساتانيكا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۲ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۴ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
ساتانيكا:پرفسور ميدونم يكم سوالم بي ربطه اما خواهشا ميشه بگيد كي اسطوره هاي شرق رو رو شروع ميكنيد من بي صبرانه منتظرم

ارادتمند-ساتانيكا ملوني

كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۵:۵۲ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
من هم واقعا از ندریس زیباتون تشکر میکنم
یه سوال:ببخشید پروفسور اگر یک فرد نیمه خالص با یه ماگل ازدواج کنه بعد اون موقع چی میشه؟؟؟....یعنی قدرتهای جادویی بچشون خیلی کم میشه؟؟؟؟؟...یا زیاد؟؟؟؟؟.....یعنی مثلا اگر ولدمورت با یه ماگل ازدواج کنه بچشون چه شکلی میشه و قدرتش چقدره؟؟؟؟...لطفا توضیح بدید...........

پیام زده شده در: ۰:۳۴ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴

واگاواگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۳ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۲۸ دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 274
آفلاین
ببهشید پروفسور میخواستم بپرسم که کسانی که هم پدرشون و هم مادرشون ماگل هستند ولی خودشون جادوگر(نصداق کاملش هرماینی) چه جوریاس؟....میشه در مورد اونا هم توضیح بدین و همینطور بگید اگر یک خون خالص با یک همچین نژادی ازدواج کنه سرنوشت بچشون به جه صورت خواهد بود!...با تشکر از درس های واقعا دوست داشتنی تون!...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۲۷ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۴

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
استاد فکر کنم درس رو کاملا فهمیدم فقط یه چیزی می خواستم بگم شما گفتین که داخل فلات موجودات جادویی سیاه یافت نمی شد ولی اگه دقت کرده باشین توی شاهنامه شواهدی وجود داره که نشون می ده جانوران سیاه هم وجود داشتن مثلا هفت خان رستم که یه مرحله اش جنگ با دیو ها بود که البته سیاهن مرحله ی دیگه ی اون راجع به اژدها ها بود که اونا هم سیاهن در ضمن باید بگم که درستون خیلی شیرینه

پیام زده شده در: ۶:۳۸ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۴

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۳۵:۵۹ پنجشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
درس پنجم
ادامه‌ي درس جلسه‌ي قبل
هر جادوگري كه به دنيا مي‌اومد نسبت به محيط اطرافش يه نظري داشت. اگر فقط كمي خشم و نفرت در ذاتش مي‌بود بوسيله‌ي اين قدرت اون‌ها كم‌كم به سمت استفاده از جادوهاي سياه مي‌رفتن. البته رفتن به سراغ جادوهاي سياه ربطي به بد بودن نداره‌ها! و البته برخلاف تمام نقاط جهان در ايران بحث نژاد مطرح نبود. زيرا جادوگراني كه قدرت سياه رو تصاحب ميكردند به اين نتيجه رسيده بودند كه هرچيزي كه دارن از اين قدرته و ربطي به پدر و مادرشون نداره.
و البته بحث سر اينه كه اين افراد با اين قدرت سياه چه كاري انجام مي‌دادند. همون‌طوري كه قبلا گفتم در داخل فلات گياهان جادويي زيادي وجود داشت كه هم مي‌شد از اون به عنوان سم استفاده كرد و هم وسيله‌اي درماني. ولي برخلاف گياهان ما موجودات جادويي سياه نداشتيم.
به خاطر همين موضوع موجودي يا چيزي نبود كه اين افراد اونو به كنترل در بيارن. قدرت سياه بسيار عظيم بود و خالص. هرقدر كسي بيشتر به درون اون مي‌رفت، بيشتر مي‌خواست اونو تصاحب كنه. ولي همون‌طور كه براي جادوگران يوناني گفتم جسمشون توانايي حمل يك چنين قدرتي رو نداشت. و البته ايرانيان تشنه كسب دانش بودند تا استفاده از اون. به خاطر همين بسياري از جادوگران سياه همون اول و قبل اين كه كاري انجام بدن نابود مي‌شدند و قدرت سياه دوباره به مكان اوليه خودش برمي‌گشت. بعد از مدت‌هاي مديدي جادوگران سياه از فلات‌هاي ايران خارج شدند و قدرت‌هاي سياه رو با خودشون به ساير مكان‌ها بردند. و به دليل دوري از منبع عمرشون كوتاه مي‌شد. همين امر باعث شد كه اين قدرت سياه كمي ضعيف شود. و توانايي حمل اون براي افراد بيشتر مي‌شد.
نكته: اين موضوع ضعيف شدن قدرت كه من دارم مي‌گم براي چيزي نزديك 2000سال طول كشيد.

همه‌ي جادوگران براي شروع به جادو به يك عامل تحريك كننده احتياج داشتن. اين عامل تحريك كننده براي جادوگران سياه، قدرت سياه بود. ولي براي ديگران هيچ.
قدرت سياه به درون جادوگراني كه اون رو نفي مي‌كردند نفوذ مي‌كرد و از اونجايي كه نمي‌تونست اونا رو به سمت خودش بكشه قدرت جادويي اون‌ها رو از بين مي‌برد. ولي اگه اون افراد يك عامل تحريك كننده براي خودشون پيدا مي‌كردند قدرت سياه توانايي از بين بردن نيروي جادويي آن‌ها را نداشت. چون در ايران مسئله‌ي نژاد مهم نبود و جادوگراني كه به اين سرنوشت دچار مي‌شدند نمي‌دانستند كه جادوگرن. فقط به دليل احساس در توانايي در ساخت معجون‌ها بود كه قدرت باقيمانده‌ي خودشون رو استفاده مي‌كردند.

خب من فكر كنم براي امروز در مورد ايران تا همين‌جا بس است. الان مي‌خوام چيزي كه بهتون قول داده بودم بحث نژاد براتون صحبت كنم.

يك خون خالص بسيار قوي بود و تا سه نسل پس از اون اگر با افراد خالص ازدواج مي‌كردند. فرزندان قدرتمندي بوجود مي‌اومد ولي بعد از اون كم‌كم جادوگران رو به ضعف مي‌رفتند. ولي براي چه؟

يك خون خالص توانايي حمل جادوي زيادي رو داشت. فرزندشون هم قدرت پدر و مادرش رو به ارث مي‌برد و تا سه نسل بعد از اون هم اين شخص براي كنترل اين قدرت مشكلي نداشت. ولي اين خوني كه به نتيجه‌هاي اون‌ها مي‌رسيد استفاده شده بود و ضعيف. بدن اين فرد توانايي نگه‌داري اين قدرت رو داشت. ولي نمي‌تونست از اين قدرت استفاده كنه. چون اجراي جادوش ضعيف بود. در عوض دير خسته مي‌شد.
ولي اگه مثلا پدر اين فرد با يك مشنگ يا يك نيمه‌خالص ازدواج مي‌كرد به دليل داشتن خون استفاده نشده بوسيله‌ي جادو اين فرد جادوهاي قوي‌تري انجام مي‌داد.
براي مثال دليل اينكه افراد به سوي جادوي سياه رو ميارن اين است كه جادوهاي قدرتمند رو به راحتي انجام خواهند داد. همين امر در جادوي سفيد هم صادقه ولي در جادوگر سفيد زمان بسيار زيادتري بايد براي كسب چنين قدرتي صرف مي‌شه.
بسياري از خون‌خالص‌ها به اين دليل از جادوي سياه استفاده مي‌كنن چون فكر مي‌كنن ابهت پدرانشون رو بهشون برمي‌گردونه.
دليل اينكه ولدمورت از همه‌ي اون‌ها قوي‌تر شده همينه. چون ولدمورت خون‌خالص نيست و نيمه‌خالصه. و اگه از اون در اجراي جادوي سياه بهره ببره جادوهاي بسيار قدرتمندي رو باعث مي‌شه.

!

پیام زده شده در: ۶:۴۷ یکشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۴

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۳۵:۵۹ پنجشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
اره. و در ايران هم جادوي سفيد اصلا وجود نداشت. نابودي جادوي سياه در فلات ايران چيزيه كه به خيلي زمان بعد برميگرده و بعد نابود مي‌شه.
نمي‌خوام درس جلسه‌ي بعدم رو خراب كنم و الان بيشتر توضيح نمي‌دم.

من رفتم كتاب 6 رو بخونم
موفق باشين

!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۰ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴

واگاواگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۳ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۲۸ دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 274
آفلاین
استاد یعنی جادوی سیاه از قبل از وجود انسان ها در فلات وجود داشته؟.....اگر اینطوریه جادوی سفید در کجا وجود داشته و اینکه پس چرا الان جادوی سیاه در ایران نحو و نابود شده در حالی که تو ایران فقط جادوی سیاه وجود داشته؟...اینو دیگه نمی تونید منکر بشید که ختن ختن سر دسته ی جادوگران سیاه ایران بوده که خودش یک مصری بوده...در ضمن جادوی کلاسیک رو هم در رابطش توضیح خواهید داد؟....راستی در مورد شکست جادوی سیاه ایران در برابر جادوی سفید هم اگر می شود توضیح دهید...و می تونم بپرسم شما چه طوری فهمیدید که این نظریه اشتباهه اگر میشه در رابطه با اون هم بحث کنید و بنده رو توجیح کنید... ببخشید که پر حرفی کردم ولی این حرف شما منو وا داشت که این سوالا رو بپرسم ...لطفا منو ببخشید...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۴۳ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴

شون پن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۱۱ دوشنبه ۶ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۰۳ سه شنبه ۱ دی ۱۳۸۸
از آمریکا،سانفرانسیسکو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 197
آفلاین
استاد یعنی این جادو را ایرانی ها به وجود نیاوردند و اینکه قدمت این جادو بیشتر از دوران فراعنه است؟

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.