هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۹:۵۶ شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
نورممد در این تصور است که می تواند جانوری مهاجر را رام کند ، او را متقاعد کنید که این کار بسی احماقنه است
نور ممد توي محوطه هاگواتز نشسته بود روي زمين و داشت با يه كرم فلوبر ور ميرفت تا رامش كنه
-مورگان الكتو : خله گفتم حيوان رام نشدني .
هوم باشه خب اينم وحشتناكه كه
نورممد خيلي آروم داشت ميرفت به سمت يه اسكروت دم بنگي نه دم انفجاري ميرفت تا ازش براي مهماني امشب دعوت كنه چند تا از بچه هاي با مرام هم داشتن تماشاش ميكردن
نورممد : اسكروت قشنگ من بيا پيشم گلم واست زير شلواري ميخرم ها
اسكروت كه در فاصله كمي از نورممد وايساده بود تا چشماش از نور زياد كور نشه غرشي كرد و عقب تر رفت
جاسم : هي نور ممد بايد ازش عاشقانه دعوت كني شاخه گل بدم
نورممد يه شاخه گلم ميگيره دستش و جلو تر ميره كه يهو كورممد با جارو جلوش سيز ميشه
كورممد : تو كي هستي
نورممد : منم ديگه نورممد
كورممد مشتش رو آروم براي نور ممد وا ميكنه تا چيزي رو كه تو دستشه بهش نشون بده
كورممد : اين اسنيچه ؟آره ؟گرفتمش
نورممد : آره برو مسابقه رو تموم كن .
و حالا نورممد دوباره با اسكروتش تنهاست
اما چند تن از بچه ها كه متوجه كار اشتباه نورممد شدن ميرن نصيحتش كنن
- داداش نكن اين كار ها رو اين تو مهموني ميخوردد ها
- نه دلم ميخواد باهاش برقصم
- اه خوب با من برقص به شرطي كه بزاري عينك دودي بزنم
- نه اين خوشگل تر از تو هستش
- هوم باشه ولي گوشت رو بيار
نورممد گوشش رو تا فاصله معيني نزديك ميكنه به دوشيزه گرامي و به حرفاش گوش ميده
نورممد : باشه حق با توست من داشتم كار احمقانه اي ميكردم و گل رو ميده به دوشيزه گرام .
2- ققنوس و تسترال ها و هيپوگريف . ابولهول
جانواراني كه تربيت ميشوند جانوراني هستند كه ميتوانن به راحتي با محيط انساني رابطه برقرار كنند و با توجه به خواسته هاي انسان ها رفتار كنند انها ميتوانند بسياري از كار هاي خود را كنار گذاشته يا آنها را درشرايط كنترل شده اي انجام دهند و به كسي آسيب نمي رسانند حتي ميتوانند كارهايي را كه از آنها خواسته شده را انجام دهند
تك شاخ : با توجه به اينكه تنايي رو ترجيح ميدن داراي محل زندگي معيني هستن
ققنوس : اين موجود قدرت بسياري داره كه تنها در اداره خودش ازشون استفاده ميكنه و همين باعث ميشه كه بشه با رفتار هاي موذيانه تربيتش كرد . و البته از هر كسي ساخته نيست هوش بسيار بالايي داره
ماهي مركب غول آسا : داراي محل زندگي معينه
جانواران دريايي : محل زندگ معين و هوش بالا
برقك : محل زندگي معين و نداشتن اعمال وحشيانه
تسترال : محل زندگي معين هوش بالا
كرم فلوبر : محل زندگي معين نداشتن اعمال وحشيانه
ابولهول : محل زندگي معين هوش بالا

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۹:۲۷ شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نورممد در این تصور است که می تواند جانوری مهاجر را رام کند ، او را متقاعد کنید که این کار بسی احماقنه است ( با نمایشنامه جواب دهید و در ضمن یان سوال 10 نمره دارد)
ایگی:نورممد مگر بهت نگفتم نمیشه اینا رو رام کرد.
نورممد:پرا ایگی ولی داداش کورممد گفت که همه چیز با تلاش درست میشه حتی رام کردن جانوران.
در همین لحظه جانوری مهاجر پشت او ایستاده و در حال تیز کردن ناخن هایش هست.
ایگی:بابا نور ممد به خدا نمیشه رامش کرد بیا این ور تا نرفتی پیش پدر مادر هری.
نورممد:نه تا این حیوان رو راضی نکنم تا برام کار کنه از اینجا نمیرم.
ایگی:ای خدا بعضی جانوران هستند که هوش ندارند و وحشی نیستند و یک جای مشخص زندگی میکنند ولی اگر حیوانی این خصوصیات را نداشته باشه انسان رو میکشد.
یک دفعه نورممد جو گیر میشه و بلند میشه دستاش رو رو به اسمان میگیره و فرید میزنه:جان من فدای خاگ پاک میهنم
و در این لحظات بود که مهاجر اماده شده و به نورممد عزیز حمله کرده.
1 دقیقه سکوت برای ایشون.بفرمایید خرما بخورید.
-----------------------------------
2:طبق قاعده ی داده شده،2 جانور نام ببرید که قابل تربیت شدن باشد نام برید( 5 نمره)
1-اسب:اسب حیوان هست که به اسانی رام میشود.کافی هست این کار را بلد باشی.این حیوان مطیع تو شده و کارهایی که بگی رو انجام میده.
2-جغد:اسانترین رام کردن مال حیوانی هست به نام جغد که با خریدش خود به خود از ان تو میشود.و هوش سر شاری دارد.
--------------------------------------
3:مقاله ای در مورد جانوران تربیت شونده ( درس امروز بنوسید)و حداقل 7 مثال ذکر کرده و بگویید این مثال ها را از روی چه قاعده ای به دست اوردید(منظور از قاعده همان سه قاعده ای ایست که نام برده شد و در ضمن این سوال 15 امتیاز داره)

جغد:
1:هوش نسبتا بالایی
2:سعی بر اعمال وحشیانه نداره
اسب:
3:دارای محل زندگی مشخصیه
گربه:
عقاب:
طوطی:
ماهی:
میمون:

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
نمایشنامه:
من و نورممد در منطقه ای دور دست داخل غاری عظیم که در آن چیزی جز صدای نعره ی یک ترول دیده نمی شد، ایستاده بودیم.
نور ممد که انگار اختیار از او سلب شده بود، با صدای گوشخراشی تاٌکید می کرد: ولم کن... من باید برم... ولم کن... می خوام رامش کنم.
در حالی که آستینش را می کشاندم تا او را از حرکت بازستانم، گفتم: نه! تو نمی تونی اون رو رام کنی اون...
اما قبل از این که صحبتم را به پایان برسانم، او آستینش را از میان انگشتان من آزاد کرد و وحشیانه به طرف داخل غار هجوم برد.
از پشت سر فریاد می کشیدم: صبرکــــــــــــن..!
اما او نه تنها به حرف من اعتنایی نکرد، بلکه مصمم تر از قبل به راه خود ادامه داد. او همان طور به اعماق غار؛ به عبارتی به یک ترول خطرناک و گرسنه نزدیک می شد. من باید جلوی این کار را می گرفتم. اما باید این واقعیت را نیز قبول می کردم که از دست من هیچ کاری برنمی آید.
سرانجام نورممد به ترولی که فریادهای مکررش لرزه بر اندام می انداخت، نزدیک شد و سپس با نیشی که تا بناگوش باز شده بود، جلو رفت.
ترول ابتدا هیچ حرکتی از خود به نمایش نگذاشت. نور ممد نیز از این فرصت استفاده کرد و در حالی که هنوز لبخند گشادش روی لبش خودنمایی می کرد، گفت: من... من اومدم رامت کنم.
من از آن پشت ناله ای سر دادم و رویم را برگرداندم. هر لحظه منتظر اتفاقی ناگوار بودم.
نور ممد دوباره لب به سخن گشود: شنیدی چی گفتم؟... اومدم رامت کنم..!
در همان لحظه ترول با صدایی وحشتناک تر از قبل قدمی برداشت که به اندازه ی قد نورممد و شاید هم بیش تر بود. او نیز در حالی که به خود می لرزید، من و من کنان گفت: ممممن... اومممممدم..!
نور ممد دیگر نتوانست حرفش را ادامه بدهد؛ چون به چماقی گران قیمت چشم دوخته بود که به طرزی حرفه ای به طرف بالا گرفته شده بود و هر لحظه امکان داشت به طرف پایین متمایل شود.
نور ممد حتی وقت نکرد که چوبدستی اش را بیرون بیاورد؛ چون در کمال ناباوری دید که چماق در حال برخورد با آن است.
بعد از آن تنها چیزی را که جلوی خود یافتم نور ممد بود که با درماندگی آه و ناله می کرد و همچنین ترولی که در حال نزدیک شدن به من و نور ممد بود. چوبدستی ام را بیرون کشیدم و طلسمی را به طرف ترول فرستادم.
دیگر به پشت سرم نگاه کردم تا ببینم آن ورد اثر کرده است یا نه؛ چون در همان لحظه با عصبانیت یقه ی نور ممد را کشیدم و گفتم: فرار کن..!
بعد از آن هر دو با هم پا به فرار گذاشتیم. دریغ از آن که ترول همان طور به بیرون از غار نزدیک تر می شد..!

پیام اخلاقی: هیچ گاه سعی در رام کردن یک ترول نکنید!

سوال اول:
فکر می کنم هیپوگریف می تونه جزو این دسته باشه؛ چون: 1- دارای هوش و ذکاوته. 2- زیاد سعی نمی کنم خشونت نشون بده. 3- محل مشخصی هم برای زندگی داره که فکر می کنم اروپا باشه. غول ( من این رو تو کتاب خوندم). آن هم: 1- ممکنه هوشش خیلی زیاد نباشه اما بالاخره تا حدودی دارای هوش هم هست. 2- بر خلاف ظاهر وحشتناکش زیاد خطرناک نیست و کاری به کار کسی نداره. فقط اگر عصبانی شه خطرناک می شه اما در کل میل زیادی به کشتن و خشونت نداره. 3- مکان مشخصی برای زندگی دارن. مثلاً معمولاً تو کوهستان ها و غارها زندگی می کنن.

مقاله:
1- هیپوگریف: هر سه رو داراست. یعنی هم هوش داره، هم سعی بر اعمال وحشیانه نداره و هم مکان مشخصی برای زندگی داره.
2- غول: زیاد سعی بر اعمال که از خشونت منشاٌ می گیره نداره. و تقریباً کاری به کاری کسی نداره در صورتی که... (بالا گفتم!)
3- ترول: همه ی ترول ها تا حدودی با هوش هستن. اما بعضی از اون ها که باهوش تر بودن برای نگهبانی استفاده استفاده می شدن. بنابراین مهار می شن. از طرفی مکان مشخصی برای زندگی دارن. کوهستان، جنگل و رودخانه.
4- سالاماندر: سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.
5- هورک لامپ: سعی بر اعمال وحشیانه نداره.
6- آگوری: مکان مشخصی برای زندگی داره و از طرف باهوش هم هست.
7- سانتور: محل مشخصی برای زندگی داره. سعی بر اعمال وحشیانه نداره. و باهوش است.

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۳:۱۵ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵

آوریل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
طبق قاعده ی داده شده،2 جانور نام ببرید که قابل تربیت شدن باشد نام برید( 5 نمره)

تک شاخ و جروی

قاله ای در مورد جانوران تربیت شونده ( درس امروز بنوسید)و حداقل 7 مثال ذکر کرده و بگویید این مثال ها را از روی چه قاعده ای به دست اوردید(منظور از قاعده همان سه قاعده ای ایست که نام برده شد و در ضمن این سوال 15 امتیاز داره)

هوش نسبتا بالا : ابوالهول، نیزل، ققنوس
سعی نداشتن بر اعمال وحشیانه : نوپک، رنگینک
محل زندگی مشخص : نشانک، گیس جنبانک، سمندر

[size=small]جادوگران برای همÙ

پیام زده شده در: ۲۱:۰۹ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۵

دنیسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۲ شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۴۷ چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲
از هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 809
آفلاین
سلام.
1:نورممد در این تصور است که می تواند جانوری مهاجر را رام کند ، او را متقاعد کنید که این کار بسی احماقنه است ( با نمایشنامه جواب دهید و در ضمن یان سوال 10 نمره دارد)

بيا عزيزم. بيا قربونت عمو نور ممد قاقاليلي -جيمز دارد.

من:ها كيه ؟
نور ممد : كيه؟
من:دنيس، چي كار مي كني نورممد؟
نور ممد : هي...هيچي اين اژدها نمي ياد زن داداش دوستم شه گفتم بيام خرش كنم.
من: چراتو ؟خودم لازمش دارم ،مي دوني يك دوست دارم..
نور ممد:نه بابا.
من: جان ما نگو نه نمي شه.
نور ممد :نه نمي شه.
من:
نور ممد :
من:تموم؟
نور ممد:
من:باشه
حالات نور ممد:
من:
دوباره:
من:
نور ممد:
اول:
دوم:
سوم:
من:
نورممد:
من::banned:
نور ممد:
من:
و:

و به اين صورت نور ممد متقاعد شد كه بدون هيچ حرفي اژدها را به من بده.

2:طبق قاعده ی داده شده،2 جانور نام ببرید که قابل تربیت شدن باشد نام برید( 5 نمره)

1:افعي آبي
2:بد چنگ

+مقاله ای در مورد جانوران تربیت شونده ( درس امروز بنوسید)و حداقل 7 مثال ذکر کرده و بگویید این مثال ها را از روی چه قاعده ای به دست اوردید(منظور از قاعده همان سه قاعده ای ایست که نام برده شد و در ضمن این سوال 15 امتیاز داره)

سازمان ساماندهي و نظارت بر امور موجودات جادويي به طبقه بندي تمامي جانوران،آئميزادگان و ارواح شناخته شده پرداخته است.اين طبقه بندي راهنماي موجزي براي درك ميزان خطرناكي هر موجودي است.اين پنج گروه عبارتند از:

+ + + + + جادوگر كش معروف/اهلي يا رام كردن آنها غير ممكن است.مثل: اژدها ،اسب بالدار ، آكرومانتيولا ، پنج پا ، باسيليسك .
+ + + + خطرناك/نياز به دانش تخصصي دارد/جادوگران ورزيده ممكن است برآنها غلبه كنند.مثل: ابوالهل ، اوكمي ، ايرامپنت .
+ + + قابل مهار توسط جادوگران كاردان مثل : افعي آبي ، آل ، الاغ ، بد چنگ ، برقك ،
+ + بي خطر/اهلي شدني مثل : پري ، پرپرك ، جن خاكي ، جن كوتوله .
+ ملال آور . مثل : چترك ، كرم فلوبر .

قدرت رولو ببين توي سبك من، تعظيم كرد توي دست من
پس تو هم بيا رول بزن با سبكم، ميخوام شاخ جوجه رولرا رو بشكنم

پیام زده شده در: ۱۲:۴۷ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۵

هدویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از هر جا که کفتر میایَ!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 791
آفلاین
1-
مواد لازم:جانور مهاجر ، نور ممد ، هدویگ ، نوک ، شیکم!

گزارش کار:

نورممد داشت قلاده ای رو به سمت جانور می برد تا اونو به گردنش ببنده.تو یه دستش کلنگش بود و تو یه دستش قلاده.

هدویگ هم داشت همینطور پشت سر نورممد حرف می زد تا متقاعدش کنه این کارو نکنه.
هدویگ:ببین نورممد.تو اگه سوار اون جانور بشی یه جفتک می اندازه می خوری زمین.
نورممد:نه بابا.خودم رامش می کنم...غلط می کنه واسه صاحبش جفتک بندازه!
هدویگ:واسه خودت می بری می دوزی؟کدوم صاحب!بشر اون رام شدنی نیست!
نورممد:من رامش می کنم تا ببینی رام شدنی هست یا نه!
هدویگ:ببین نورممد.خداییش اگه یه قدم دیگه بری جلو کنلگتو رو سرت خورد می کنم!

نورممد واستاد.برگشت و در حالی که داشت هدویگ نگاه می کرد گفت:
نورممد:چی داداس؟
هدویگ:هوووم؟!هیچی!
نورممد:خوب پس ساکت شو و فقط نگاه کن.
هدویگ:راستی یه چیزی.یادم رفته بود بهت بگم.بلر گفت واست یه دختر خوب پیدا کرده.
نورممد:راست می گی؟
هدویگ:دروغم کجا بود!اگه بچه خوبی باشی و بی خیال رام کردن جانور بشی خودم واست میرم خواستگاری!
نورممد:برو بابا...از اولش معلوم بود داری دروغ می گی.می خوا منو منصرف کنی!

هدویگ دست توی جیبش کرد و امضای سرژ رو از تو جیبش در آورد!!!
عکس سرژیا رو نشون نورممد داد و گفت:
_بیا!ایناهاش!اینم عکسشه!
نورممد:
هدویگ:حالا میای بریم پیش بلر یا نه؟
نورممد:باشه بریم!
هدویگ:آخیش!

2-
تک شاخ:
تک شاخ همیشه عادت داره گوشه گیر باشه و تنها زندگی کنه.با اینکه تک شاخ ها از انسان ها اجتناب می کنن ، ولی اگه کسی بخواد باهاشون رابطه برقرار کنه ، می تونه از راه درستی وارد بشه.اگه تک شاخ کمی به انسان اطمینان کنه از در دوستی وارد می شه و در مواقع رابطه با انسان هم ساحره ها رو به جادوگرا ترجیح می ده.

هیپوگریف:
هیپوگریف ها ذاتا وحضی به نظر می رسن.ولی در عمل کاری به انسان ها ندارن و بی خودی به انسان حمله نمی کنن.تجربه ثابت کرده که هیپوگریفها فقط در مواقع خطر به انسانها حمله می کنن و در بقیه مواقع تمایلی به درگیری با اونا ندارن.
می شه به راحتی و با احترام گذاشتن به یه هیپوگریف اونو رام کرد و باهاش دوست شد.رفتار با هیپوگریف آدابی داره که اینجا مجال گفتنش نیست.

3-
جانوران کلا یا تربیت می شوند یا نمی شوند!
اگر بشوند که چه بهتر!ولی اگر نوشند چنان با نوک میرم تو شیکمشون که تربیت شوند!
پس نتیجه می گیریم که جانوران به سه دسته تقسیم می شن!
دسته اول تربیت شونده و دسته دوم تربیت نشونده هستند.ولی دسته سوم جانورانی هستند که نیمه تربیت شونده هستند.یعنی می توان با آنها رابطه برقرار کرد ، ولی اگر این رابطه از حدی گذشت ، جانور وحشی شده و مشکل ساز می شود.

عموما جانوری که تربیت بشه برای ما فواید زیادی داره.میشه ازش مثل خر کار کشید!اگه شیر ده باشه مثل گاو ازش شیر دوشید!
اگه پشم داشته باشه مثل گوسفند پشمشو چید!
اگر هم خوش هیکل و تندرو باشه می شه مثل اسب سوارش شد!
جانور تربیت شده می تونه یه سری از دستورات ما رو اجرا کنه.از ما مراقبت کنه و گاهی وقتا توی بعضی کارا به ما کمک کنه.

می رسیم به مثالا:

1-توپک:سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.

2-تسترال:هوش نسبتا بالایی دارد.

3-ققنوس:هوش نسبتا بالایی دارد و سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.

4-تیغالو:سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.

5-رنگمار:سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.یه دلیل دیگه هم اینه که رنگارنگ بودنش خیلی باحاله!

6-سمندر:سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.

7-کرم فلوبر:سعی بر اعمال وحشیانه ندارد

در آخر هم پیشنهاد می کنم از این هفت تا پیشنهاد من حتما یکی دو تاشونو که خیلی مفیدن نگه داری کنید...واقعا به دردتون می خورن.

پیام زده شده در: ۲۰:۱۳ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵

یونا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۱۸ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵
از بيمارستان سوانح و بيماري هاي سنت مانگو-طبقه ي اول نه،طب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
سوال اول
- بيا اينجا... آفرين! كاري باهات ندارم فقط...
به طرف صدا حركت كردم تا ببينم چه خبر است. وقتي آن صحنه ي وحشتناك را ديدم نفسم بند آمد. نورممد در فاصله ي دو متري يك جانور به نظر خطرناك ايستاده بود. معلوم نبود چرا فرار نمي كند و در عوض به آن جانور غول پيكر زل زده. به مغزم فشار آوردم تا يادم بيايد آن موجود بزرگ چيست. آهان! يادم آمد! چقدر خوب كه من هرشب برنامه ي راز بقا را مي ديدم!! نورممد نزديك يك ري ام ايستاده بود!
بازهم چه خوب كه داشتم به كلاس مراقبت از موجودات جادوي مي رفتم و درنتيجه كتاب آن را همراه داشتم! كتاب را ورق زدم و نگاهي به توضيحاتش در مورد ري ام انداختم.
- واي!!‌نه!... اين مگه تو شمال آمريكا و خاوردور زندگي نمي كنه؟! پس چرا اينجاس؟
سريع به طرف نورممد دويدم تا او را از آن موجود خطرناك دور كنم و درضمن كار خيري هم كرده باشم.
اما ناگهان كلمات كتاب جلوي چشمم ظاهر شدند:
كسي كه خون ري ام را بنوشد از قدرت خارق العاده اي برخوردار مي شود...
در حالي كه مي دويدم به اين حالت در آمدم:
بعد روي زمين نشستم، بساط تخمه را پهن كردم و فرياد زدم:
- نورممد! تو موفق مي شي!! رامش كن! مهارش كن!! اصلا اسيرش كن!
نورممد به نظر كمي اعتماد به نفس گرفت و اميدوار شد! يا مي توانست آن موجود را رام كند و من به خواسته ام مي رسيدم، يا نمي توانست! من هم كه جرئت نزديك شدن به يك ري ام را نداشتم پس هرچي شد.
نورممد درتلاش بود و من مشغول تخمه شكستن. ناگهان وجدانم بيدار شد و گفت:
- هي بوقي! بلند شو ببينم. الان نورممد تيكه پاره مي شه!
اهميتي ندادم اما وجدانم ول كن نبود. بعد از اين كه جمله اش را براي سي و يكمين بار تكرار كرد، ديگر نتوانستم تحمل كنم و به طرف نورممد شتافتم!
- ولش كن... تو نمي توني! جونتو نجات بده!!
همان لحظه ري ام سعي داشت با يك حركت آكروباتيك به سمت شكم نورممد بيچاره حمله كند. من هم كه وجدان و خيرخواهي ام به اوج رسيده بود يك شيرجه رفتم و نورممد را از سر راهش كنار بردم. خوشبختانه معلم مراقبت از موجودات جادويي امان آمد و آن موجود را كمي مهار كرد!

آقا اين نور ممد رو هيج جوري نمي شه متقاعد كرد! بقيه وقتشون رو تلف نكنن!!

سوال دوم
اوليش ابوالهول و دومي تك شاخ.

سوال سوم
بعضي از جانوران رو مي شه تربيت كرد. اين جانورها مي تونن اهلي بشن و انسان ها ازشون استفاده كنن. وقتي يك جانور رام مي شه، ديگه به تربيت كننده اش حمله نمي كنه مگر اين كه اون شخص كاري كنه كه نبايد بكنه. ديگه اين كه از دستورات اطاعت مي كنه و مي شه از فوايدش بهره برد!
توپك، ققنوس، برقك، هيپوگريف، نشانك، اسب بالدار و رنگينك مثال هايي براي جانوران قابل تربيت و رام شدني هستن.
بعضي از اونا هوش بالايي دارند مثل ققنوس و اسب بالدار. بعضي ديگه سعي در انجام اعمال وحشيانه ندارن مثل توپك، برقك، رنگينك و نشانك.
مشخصه ي ديگه ي حيوانات قابل تربيت داشتن محل زندگي مشخصه.

هنوز در همين نزديكي شايد منتظر ماست
يك جاده ي جديد يا كه دروازه اي مخفيØ

پیام زده شده در: ۱۶:۳۵ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵

چارلی ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۰۶ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲
از دوستان جانی مشکل توان بریدن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 377
آفلاین
نورممد در این تصور است که می تواند جانوری مهاجر را رام کند ، او را متقاعد کنید که این کار بسی احماقنه است ( با نمایشنامه جواب دهید و در ضمن یان سوال 10 نمره دارد)
-نورممد سلام
-- به !! مخلصیم!!داش چارلیه خودمون چه طوری؟
-به برکت شما بد نیستم!!! چه کار می کنی؟
-می خوام برم یه جانور مهاجر رو رام کنم!!!
-اما نورممد می دونی که این کار غلطی هست . آدمی به هیچ وجه نمی تونه یه همچین جانوری رو رام کنه
-اما من می کنم.
-ببین این کار احمقانه است!!!
-چارلی جون تو رو خدا سیریش!!! نشو
-بیین نورممد پروفسور الکتو گفته ما باید تو رو راضی کنیم که این کارو نکنی.
-پس بگو ... اون چند نفر دیگه هم برای چی اومده بودند همینو می گفتند!!! ما که کلاس این پروفسور نمی آیم برای چی گیر داده به ما؟
-من نمی دونم نورممد جان اما تو نمی تونی راضی شی؟
-نچ!!!
من تن صدام رو پایین اوردم و گفتم:
-نورممد منو سر کار نزار !! راستشو بگو چه قدر می گیری؟!!!!
-خب از اول می گفتی قربون اون مرامت برم!!! 10 گالیون بسه!!
-خجالت بکش مرد حسابی !!این حقوق هفتگیه منه!!
-همینه که هست می خوای یا نه؟
-باشه بیا
-دمت گرم داش خب حالا یه بار دیگه ازم بپرس
-باشه نورممد بیا پشیمون شد و اینکار احمقانه رو نکن
-باشه چارلی جان !!! تو منو متقاعد کردی که این کار کار حمقانه ایه!!!
بدین ترتیب نورممد راضی شد!!!
1- توپک 2- سگ ( فنگ )
3:مقاله ای در مورد جانوران تربیت شونده ( درس امروز بنوسید)و حداقل 7 مثال ذکر کرده و بگویید این مثال ها را از روی چه قاعده ای به دست اوردید(منظور از قاعده همان سه قاعده ای ایست که نام برده شد و در ضمن این سوال 15 امتیاز داره)

1-برقک : سعی بر اعمال وحشیانه ندارد. هوش بالایی دارد(نسبتا)
2-ققنوس : هوش بسیار بالایی دارد.
3-تک شاخ : سعی بر اعمال وحشیانه ندارد . هوش بالایی داررد.
4-کرم فلوبر : سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.
5-توپک : سعی بر اعمال وحشیانه ندارد.
6-نیزل:سعی بر اعمال وحشیانه ندارد .دارای محل زندگی مشخص است.
7-مردم دریایی: چون نام آن ها در کتاب جانوران شگفت انگیز و زیست گاه آنها نامشان هست جانور به حساب می آیند اما تربیت شده. هوش بسیار بالایی دارند.

دلم تنگ شده برات
چون نیستی اینجا برام
من فرشته ی قصه گو تو بودی تو شبام

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۲۲ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۵

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
+نورممد در این تصور است که می تواند جانوری مهاجر را رام کند ، او را متقاعد کنید که این کار بسی احماقنه است ( با نمایشنامه جواب دهید و در ضمن یان سوال 10 نمره دارد)

نورممد را در حالی یافتم که رو به روی یک شیمر نشسته بود و با انجام انواع حرکات آکروباتیک سعی در رام کردن آن داشت. شیمر با قیافه ترسناک شیر مانندش، طوری رو به روی او استاده بود که نشان می داد به زودی حمله خواهد کرد. اما نورممد یا به رویش نمی آورد یا نمی دانست که در آن لحظه رو به روی یکی از خطرناک ترین موجودات جهان نشسته است و به زودی به غذای خوشمزه ای تبدیل خواهد شد.
من که با دین شیمر از ترس در حال سکته کردن بودم، آهسته گفتم: «هی، نورممد، پاشو بیا این ور، الآن می خوردت!» ولی نورممد تقریبا هیچ توجهی نکرد و فقط گفت: «برو بذار به کارم برسم. داره کم کم رام می شه!» من نمی دانم او چگونه به این نتیجه رسیده بود. چون به نظر نمی آمد شیمر تردیدی در شکار طعمه اش داشته باشد.
من گفتم: «ببین، نورممد، این جونوری که الآن رو به روی توئه، امکان نداره رام بشه. بی خیال شو!»
نورممد عصبی گفت: «تو هم هی بیا مزاحم من شو! من اینو رام می کنم. کی گفته نمی شه؟»
من که در تلاش بودم درس های مراقبت از موجودات جادویی رو به یاد بیارم گفتم: «این که عقل درست و حسابی نداره، می شه می کشدت! اصلا واسه همین جلوت واستاده، واسه این که لت و پارت کنه بعدشم بخوردت! به نظر این گوشت آدم این قدر خوشمزه ست که نگو...»
نورممد برای اولین بار علاقه مند نشان داد و گفت: «جدا؟ الآن منو می خوره؟ چه جالب...»
و چند لحظه در فکر فرو رفت، انگار داشت حرفم را هضم می کرد... و بعد ناگهان: «چی؟ می خواد منو بخوره؟» و دو پا داشت و چند صد پای دیگر قرض کرد و فرار کرد و بعد من ماندم و شیمر بی اندازه خطرناک. طوری به من نگاه یم کرد که انگار من...
-واقعا نمی شه تورو رام کرد؟
حالا یکی بیاد منو قانع کنه!

+طبق قاعده ی داده شده،2 جانور نام ببرید که قابل تربیت شدن باشد نام برید( 5 نمره)

الف) اسب بالدار: اسب بالدار از جمله محبوب ترین جانورهاست. انواع اسب بالدار توسط جادوگران تربیت و رام شده و مورد استفاده قرار می گیرند. اسب های بالدار به علت هوش بالایی که دارند به راحتی توسط جادوگران ورزیده رام می شوند.
ب) نشانک: نشانک پرنده ای نحیف است که حالتی غم انگیز دارد. این پرنده فقط در زمانی می خواند که ریزش باران قریب الوقوع باشد. بنابراین بعضی از خانواده های جادوگر آن ها را تربیت و نگه داری می کنند. نشانک به راحتی توسط جادوگران عادی قابل رام شدن است.

+مقاله ای در مورد جانوران تربیت شونده ( درس امروز بنوسید)و حداقل 7 مثال ذکر کرده و بگویید این مثال ها را از روی چه قاعده ای به دست اوردید(منظور از قاعده همان سه قاعده ای ایست که نام برده شد و در ضمن این سوال 15 امتیاز داره)

جانوران تربیت شونده یا اهلی شدنی، جانورانی هستند که می توان آن ها را رام کرد. این جانوران سه دسته هستند:
1) جانورانی که به راحتی توسط جادوگران عادی رام می شوند.
2) جانورانی که توسط جادوگران کاردان قابل مهار کردن هستند.
3) جانورانی که جادوگران ورزیده ممکن است بتوانند بر آن ها غلبه کنند.
جانوران تربیت شونده سه ویژگی مهم دارند:
1) هوش نسبتا بالا.
2) نداشتن گرایش به اعمال وحشیانه.
3) محل زندگس مشخص.
اغلب جانوران تربیت شونده، فقط در صورتی تربیت می شوند که برای جادوگران مفید باشند. بیشتر جادوگرانی که به تربیت چنین جانورانی می پردازند، برای این است که از آن ها استفاده کنند. هفت نوع از این جانوران عبارت اند از:
1) ابولهول: دارای هوش بسیار بالایی است.
2) اسب بالدار: هوش بالایی دارد و صلح جوست.
3) ققنوس: جانوری باهوش است و به اعمال وحشیانه گرایش ندارد.
4)تک شاخ: باهوش است و اصلا به اعمال وحشیانه گرایشی ندارد.
5) هیپوگریف: هوش نسبتا بالایی دارد و جز در مواردی که به آن بی احترامی شود خطرناک نمی شود.
6) لپرکان: تقریبا باهوش است و اصلا خطرناک نیست.
7) نیزل: موجودی مستقل، باهوش و گاهی وحشی اشت.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۲۸ دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۵

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1028
آفلاین
طبق قاعده ی داده شده،2 جانور نام ببرید که قابل تربیت شدن باشد نام برید

توپک : موجود مطیع و آرامی است که می توان ان را در اغوش گرفت یا از این سو به ان سو پرتاب کرد . مراقبت از این حیوان کار بسیار آسانی است .
توپک از جمله حیوانات محبوب در میان نسل های متوالی کودکان جادوگر شده و از محبوب ترين جانوران دست آموز خانگی است .

نشانک : پرنده ای نحیف است که حالتی غم انگیز دارد و به شدت خجول و کمرو به نظر میرسد .
این پرنده تنها در زمان بارانهای شدید پرواز می کند و در زمانهایی که بارانی در شرف باريدن هست ، شروع به آواز خواندن می کند و به همین دلیل جادوگرها از این حیوان برای پیشگویی بارش باران در منازل خود استفاده می کنند .

مقاله ای در مورد جانوران تربیت شونده ( درس امروز بنوسید)و حداقل 7 مثال ذکر کرده و بگویید این مثال ها را از روی چه قاعده ای به دست اوردید(منظور از قاعده همان سه قاعده ای ایست که نام برده شد

جانوارن تربیت شونده اکثرا در مناطقی زندگی میکنند که عوامل طبیعی مثل آب و هوا در کنار غريزه ، به جادوگرها کمک میکنه تا این حیوانات رو رام کنند .

بعضی از این حیوانات به دلیل اینکه به تنهایی قادر به زندگی نیستند ، تن به اسارت و رام شدن مقابل جادوگرها رو میدهند و برخی دیگه به دلیل ترس از مرگ و ادامه زندگی .
عده ای دیگه از این حیوانات به خاطر نجات از شرایط بد زندگی مثل آب و هوای بد ، کمبود غذا و ... به حیواناتی رام شونده تبدیل میشوند .
رام کردن این جانورها در برخی مواقع بسیار ساده و در بعضی شرایط بسیار سخت و دشوار است .
نمونه چند حیوان تربیت شونده :

افعی آبی = هیچ انسانی رو تا به حال نکشته -----» سعی بر اعمال وحشیانه ندارد .
پری = دارای محل زندگی مشخصیه
توپک = سعی بر اعمال وحشیانه ندارد
جن کوتوله = دارای محل زندگی مشخصیه
داربد = محل زندگی مشخصی دارد
رنکینگ = محل زندگی مشخصی دارد
رامورا = دمحل زندگی مشخصی دارد
غول بی بخار= سعی بر اعمال وحشیانه ندارد
کاکلی = دارای محل زندگی مشخصی است

نورممد در این تصور است که می تواند جانوری مهاجر را رام کند ، او را متقاعد کنید که این کار بسی احماقنه است

ساعت 5 صبح بود که نورممد در اتاق پذیرایی مشغول خوردن صبحانه ای تووپ با تمام مخلفات از جمله 7 بربری تازه بود .
- خووف ... ایمروز باید چی کار کونوم ؟ زمینهای ته باخ رو هنوز بیل نزدوم ! ها ... اول باید اونجا رو تمام بوکونوم .
دقایقی بعد نورممد در انباری مشغول پیدا کردن بیل سه سر خودش هست تا برای اولین بار از مخش برای بهتر شدن کارها استفاده کنه و از تکنولوژی روز که بیل سه سر هست استفاده مفید انجام بده و بعد از پیدا کردن وسیله زندگی خودش که همون بیل فرنگی هست به سمت زمین کشاورزی خودش راه میوفته اما ...
- هوووم ؟ این ققنوس َ اینجا چرا گرفته خوابیدَ ؟

نورممد به سمت اژدهایی که رو زمین دراز کشیده و مشغول استراحت هست پیش میره .
- هوووی جونور از اینجا بلند شو بیبینوم ... میخوام اینجا رو شخم بزنوم !! هووووی
اژدها زير چشمی یه نگاهی به نورممد میندازه و به دلیل شعور بالایی که داره به پیرمرد احترام میذاره و بهش چیزی نمیگه .
- با تو هستوما ... تن لشت رو از زمین من ببر بیرون بیبینوم . کلی کار داروم اینجا !
نورممد بیل سه سرش رو میکنه تو شکم اژدها .
اژدهای بدبخت وقتی خشانت بالای نورممد رو میبینه از جاش بلند میشه و دهنش رو باز میکنه تا هیکل مبارک نورممد رو با اتیشی حال بده اما نورممد که به زمینهاش تعصب خاصی داره چنان با بیل به ملاج اژدهای بد بخت میزنه که در جا بی هوش میشه و لحظه ای بعد جسد اژدها با خاک انداز به بیرون از زمین برده میشه .
نکته : نورممد و متقاعد شدن تا حالا نداشتیم والا ! نورممد هر کاری رو اراده کنه تا انجام نده ول کن نیست ... اصل زندگی نورممد این طوری بوده زندگی نامش رو بخون ! همون طور که میگیم مسلمان و دروغ ؟ باید بگیم نورممد و متقاعد شدن ؟

وزیر مردمی اورجینال اسبق

تک درختم سوخت ، پس بذار جنگل بسوزه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.