هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس دفاع در برابر جادوي سياه
پیام زده شده در: ۱:۳۱ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۳

مازامولا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۱ سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۲ جمعه ۱ آبان ۱۳۸۸
از موزمالستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
میدونم یه ذره دیره ولی میشه منم بیام سر کلاس؟

آداس این جا وطن من است!

پیام زده شده در: ۴:۰۳ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
استاد امتیاز نمیدین مغزم درد گرفت جواب شما رو از بین اینهمه حرف کشیدم بیرون(الان می گه بچه پرو 10 امتیازنم ازت کم میکنم )

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۳:۵۵ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۲:۲۰:۵۴ یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
از شیون آوارگان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1286 | خلاصه ها: 1
آفلاین
خب هر چند نظمش زياد نبود ولي خوب بود. اميدوارم همه اين كار رو انجام بدن تا خوب ياد بگيرن.. يادتون باشه قبولي در امتحان دفاع در برابر جادوي سياه بدون تلاش نميشه!

هرگز نمی‌توانی از کسی که تو را رقیب خود نمی‌داند ببری

پیام زده شده در: ۳:۵۱ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
جلسه اول:نفرین مطلق صلیبی و آوادا کداورا وراهای مقابله با اونا از اول نونورودزالتو (معادل فکر و تلقین)، سورنون فلنون
و پرتگو از راه دور و چاکو از نزدیک با تلفظ سخت(البته اینا هیجکدوم به نظر من در مقابل آوادا کداورا موثر نیست وگرنه هری نمی شد پسری که زنده ماند عشق و محبت مهمه البته sorry استاد)
دوم پروسکینکو سپر مدافعی در دست به وجود می اورد که می تونه مقابل انواع تلسمهای شوم از جمله آواداکداورا به ایسته( که این در مورد آوادا کداورا باید به مورد 1 اشاره کرد)
سومی سورنون فورتسکیو لونانون برای پرتاب کردن اشیا به طرف حریف
چهارمی لورتوبروتو برای بی خود کردن حریف که هیچ طلسمی نکنه برای مبارزه هم مناسب نیست
5-لاووسیون که معادل ردیکلیوس هست با این تفاوت که بی چوب دستیه
6-اوبلسماتانیا در مقابل باسیلیسک استفاده میشه و برای محافظت از ما در برابر چشمای اونه حیف که زمان کوتاهی داره
اینم تکلیف استاد

برای این کار کافیه یه شکلات بخوریم حالا قورباغه ای شد بهتر (لوپین به هری شکلات داد در کتاب سوم)

[b][color=996600]
بينز نامه
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۲:۴۳ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از شیون آوارگان
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
جلسه‌ي هفتم
خب خب... خودمم عقب نمونم تا بيستم بيشتر فرصت نيست.
اول كلاس من بايد يك سري نكاتي رو بگم:
مي‌دونيد كه امتحانات نزديكه پس بايد بيشتر تلاش كنيد... من تا اونجا كه مي تونم سعيمو مي‌كنم امتحان اسون باشه ولي قول نمي‌دم.
چيزايي كه خيلي احتمالش هست تو امتحان بياد وردهاست كه مي‌خوام يه مطالعه روشون داشته باشين.
اگر درساي داده شده رو با دقت بخونين مطمئنا مي‌تونيد نمره بياريد...
و اما درس امروز!
براي سبكي كار امروز روش مبارزه با شيطان جنون رو تمرين مي‌كنيم... منظور از سبكي اين نيستش كه مبارزه با چنين موجودي آسونه! منظورم اينه كه وردش رو تقريباً همه بلدين.
قدم اول فكر كردن به چيزهاي خوبه... مثلا فكر كردن به برتري تو يك مسابقه‌ي كوييديچ... براي اين كه راحت باهاش كنار بياين سعي كنيد يك خاطره‌ي پرت رو به ياد بياريد چون روش شياطين جنون طوريه كه اول خاطرات نزديك تر رو مي‌گيرن و غم‌انگيزترين خاطرات گذشته رو زنده مي‌كنن و بعد ذره ذره همه‌ي خاطرات خوب رو مي‌بلعن و خاطرات بد رو به يادتون ميارن. تا وقتي كه تقريبا به جنون مي‌رسيد!
خب زياد ترسناكش نكنيم
وردي رو كه لازم دارين اينه... بعد از اين كه متوجه حضور شيطان جنون شديد چوبدستيتونو به سمتش مي‌گيريد و به اون خاطره‌ي دور و شاد فكر مي‌كنيد و بعد مي‌گوييد:اكسپكتو پاترونوم!

گفتم كه هر چي خاطره‌ي شادي كه به ذهن مي‌آرين از لحاظ زمان دورتر باشه شانس بيشتري داريد.

تكليف اين جلستون اينه كه يك دانش‌آموز زحمت بكشه و تمامي وردهايي رو كه تا اينجا آموزش دادم بصورت يك جدول بنويسه تا خوندنش براي همه راحت تر باشه.
ضمن اين كه يه سوال ساده مي‌پرسم:
براي گرم شدن بدن بعد از روبرويي با شيطان جنون چه كنيم؟

پیام زده شده در: ۱:۲۱ جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۳

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از شیون آوارگان
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
دوشيزه لونا لاوگود انگليش خيلي متاسفم اما من اون تيكه از كتاب رو توي درسم نوشته بودم و براي اينكه شما وقتتون رو تلف نكرده باشين 5 امتياز در نظر گرفتم.

دوشيزه هرميون گرنجر بيست نمره‌ي كامل از انجام يكي از تكاليف رو مي‌گيرن. و چون انگليسيش رو هم نوشتن از اون يكي 5 امتياز.
در مورد جواب آخرتون بايد بگم كه درست كردن يك پورت‌كي براي اشخاص كار ساده‌اي نيست و اين كه يه كم وقت مي‌بره. توي يه موقعيتي كه خطر زيادي تهديدتون مي‌كنه وقت درست كردن يك پورت‌كي نيست.

دوشيزه لونا لاوگود فارسي هم مورد بامزه‌اي رو گفتن ولي بايد بگم كه اين كارا شوخي بردار نيست. برحال 5 نمره‌ي كلاسي هم براي شما.

پیام زده شده در: ۲۳:۰۷ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
استاد در مورد تکلیف شماره 1:
می شه از خروس یک عکس جادویی گرفت بعد اونو به تعداد زیاد با یک ورد ساده تکثیر کرد تا هر کسی با خودش 3-4 تا داشته باشه بعد اونها رو با ورد خاموشی جادو کرد که سر و صدا نکنن وقتی با یک باسیلیسک مواجه شدیم اول تلسم اوبلوسمتانيا رو اجرا میکنیم بعد ضد طلسم خاموشی رو واسه عکس خروسها بعدش کار باسیلیسک زاره چون صدای 3-4 تا خروس به جای یک خروس براش حکم آوادا کداورا رو داره... (من بعد اینکه اون دفعه خشک شدم زیاد در اینباره فکر کردم و اطمینان دارم این راه جواب میده )

[b][color=996600]
بينز نامه
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۲۱:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳

هرمون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۸ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۳ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 259
آفلاین
"Of the many fearsome beasts and monsters that roam our land,there is none more curious or more deadly than the Basilisk, known also as the King of Serpents. This snake, which may reach gigantic size and live many hundreds of years, is born from a chicken's egg, hatched beneath a toad. Its methods of killing are most wondrous, for aside from its deadly and venomous fangs, the Basilisk has a murderous stare, and all who are fixed with the beam of its eye shall suffer instant death. Spiders flee before the Basilisk, for it is their mortal enemy, and the Basilisk flees only from the crowing of the rooster, which is fatal to it."
این هم انگلیسی اش لونا همه را از قبل کامل گفته بود دیگه لازم نبود تکرار کنم .

راه های مشنگی در آوردن صدای خروس :
1- صدای خروس را در سل فون خود ضبط کرده هنگام مواجه با باسیلیسک آن را به صدا در آورید
2- یک شکلات ویس فرم با صدای خروس بخورید
3-تمرین کنید با دهان صدای خروس در آورید .
وردی که میشه برای در آوردن صدای خروس از آن استفاده کرد :
1-روسترآنسایل: برای انجام این افسون فقط باید انتهای چوب را رو به بالا نگه دارید و بگید روسترانسایل

2-کرونروس : برای اجرای این ورد باید چوبتون را در نزدیکی دهان نگه دارید و آرام چوب را فشار دهید و بگید : crownrous

وردی که میشه برای تغیر حالت یک سنگ به خروس از آن استفاده کرد :
ترنساینتوروس باید توجه بکنید که چوب را صاف به طرف سنگ بگیرید حرکت موجی خفیفی رو به سمت بالا در چوب ایجاد کنید و بگید ترنسای,نتوروس(transay,netorous )

کار های دیگری که میتوانید برای فرار از دست باسیلیسک انجام دهید
1-اگر گواهی نامه ی اپریت دارید میتونید خودتون را اپریت کنید .

2- هر چیزی را که در اطرافتونه را تبدیل به پرت کی (رمزتاز) کنید . برای اینکار باید از ورد : پورتوس استفاده کنید .در مواقع ضروری مثل برخورد با باسیلیسک وزارتخونه شما را برای نداشتن مجوز بازخواست نمیکنه .

3-مورد اول و دوم درست است .

world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air... much that once was is lost... for none now live to remember it

بدون نام
باید یک حرکت دورانی در مچ انجام بدیم بعد ورد قوقولی قوقو رو بگیم اما باید توجه کنیم که(لی)کشیده ادا بشه نقل قول:

مرلين نوشت
اوه دوشيزه لاوگود يه بحث مسخره رو ول كنيد.
برسيم به جلسه‌ي بعدمون!
جلسه‌ي ششم
امروز براتون يك چيز تازه دارم.
شما براي مبارزه با يكي از موجودات سياه و بسيار خطرناك آماده مي‌شين كه در حال حاضر فكر مي‌كنم يكي از اونها در اختيار ولدمورته!
سلطان مارها! مار يا اژدهايي بزرگ كه در واقع باسيليسك نام داره… طبق تعاريف موجود اين جانور با چشماش مي‌تونه بكشه،… يك تيكه از توضيحاتي كه در موردش داده شده رو براتون بازگو مي‌كنم:
«از وحشتناك‌ترين جانوران و هيولاهايي كه در سرزمين ما زندگي مي‌كند اين بازيليسك است. از اين جانور خطرناك‌تر و ترسناك‌تر وجود ندارد. او را به نام سلطان مارها نيز مي‌شناسند. اين مار هنگام بلوغ بسيار بزرگ مي‌شود و صدها سال عمر مي‌كند. از تخمي كه زير قورباغه بگذارند متولد مي‌شود. روش كشتن عجيبي دارد، علاوه بر دندان بزرگ زهرآلود نگاه مرگ‌آوري دارد. هر كس به چشمان آتشينش نگاه كند فوراً مي‌ميرد. عنكبوت‌ها از بازيليسك مي‌گريزند،‌زيرا براي آن‌ها دشمن خطرناكي است. اين جانور عجيب فقط از بانگ خروس مي‌ترسد كه برايش خطرناك و مرگ‌آور است.»
خب! طبق توضيحات كاملا مشخصه كه اون از دو راه مي‌تونه به شما خيلي صدمه بزنه… يعني شما رو بكشه!
يكي از راه دندون‌هاي زهرآلود و ديگري كه خطرناك‌تر هم هست چشمانش. يكي از راه‌هاي فهميدن اين كه يك بازيليسك در نزديكي شماست اينه كه ببينيد عنكبوت‌ها در يك گوشه جمع مي‌شوند و سعي دارند بگريزند با سرعت زياد. براي جلوگيري از تولدش هم بايد از رشد تخم مار در زير قورباغه جلوگيري كنيد.
اما اگر با اين هيولا مواجه شديد بايد چه كنيد؟
شما راه‌هاي زيادي براش دارين كه نمي‌تونيد در اون لحظه‌ي خاص كه اون مي‌تونه با خيره شدن در چشمان شما بكشتتون يا با دندوناش تيكه پارتون كنه به فكرتون بيارين. يكي از اين راه‌ها ايجاد صداي خروسه كه واضح بهش اشاره شده. براي اين كار شما مي‌تونيد از افسونش كه يه كم مشكله استفاده كنيد. با اين كار بازيليسك رو فراري مي‌دين و جونتون نجات پيدا مي‌كنه!
اما اگر نتونيد اين افسون رو به اجرا دربياريد و بيشتر در تغييرشكل تبحر داريد مي‌تونيد يك شي در اطرافتان را تبديل به خروس كنيد تا اون هيولا رو فراري بدين.
همه‌ي اين كارها به كارتون مياد اگر به موقع انجام بشه و توي چشماي اون هيولا خيره نشيد.
جديدترين كشف من يك راه براي ايجاد سپري مناسب براي چشمان بوده كه شما رو در مقابل ديدگان آتشين بازيليسك محافظت مي‌كنه! درسته كه راه‌هاي ديگري هم وجود داره كه چشم رو نفوذناپذير كرد اما اون راه‌ها حداكثر مي‌تونن از مرگ شما جلوگيري كنند ولي شما خشك مي‌شيد و تا برگشتن به حال اول بايد خيلي صبر كنيد.
براي اجراي اين ورد حتما به چوب جادوگريتون نياز داريد.
اون را به طرف بين دو ابرو و چشم ها مي‌گيريد و مي‌گوييد: اوبلوسمتانيا
نشانه‌ي اين كه بفهميد ورد رو درست اجرا كرديد سفت شدن پلك‌هاست.
بعد از اجراي اين ورد شما به راحتي مي‌تونيد به چشماي بازيليسك خيره بشين و چيزيتون نشه! فقط مشكل اين ورد اينه كه مدت زيادي دووم نداره و شما بايد بارها اون رو اجرا كنيد.
من اون رو از روي يكي از طلسم‌هاي قديمي اسپانيايي برداشتم و با طلسم‌هاي باستاني ايتاليا تركيب كردم و چيز قابل توجهي رو بوجود آوردم.
براي جلسه‌ي بعد تكليفتون اينه:
1- افسون‌هاي موجود براي ايجاد صداي خروس
2- نوشتن يك مقاله‌ي دو برگي در مورد بازيليسك

پیام زده شده در: ۱۴:۳۱ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳

lona lovegood

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ مهر ۱۳۸۶
از قطار سریع السیر هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 100
آفلاین
چییییییییییییییی؟!!!!
بابا قبول نیست من کلی زحمت کشیدم کتاب جلد دو رو آوردم تایپ کردم اونوقت به من 5 نمره می دین؟

lona

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.