هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: كتاب هفتم : هری پاتر و قدیسهای مرگبار
پیام زده شده در: ۱۱:۰۱ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
نقل قول:
يك معني Hollow كه من تا اونجا كه من ديدم بهش توجه نكرده "وقف كردن" است ...

hallow، نه hollow!
بنابراین هالوین هم میره، چون هالوین با اِ بیشتر نوشته میشه تا با اُ.( توی آکسفور جونیر هم نوشته دو تا املا داره)
پس، بازهم به جنبه ی نمادیت کلمه ی قدیس یا هالوو( ال بدون تشدیده، ولی اُو تشدید میشه، البته من فونتیکم زیاد گسترده نیست. توی فرهنگ دانشگاهی آریانپور نوشته بود) برمیگردیم، من حتما در مورد قدیسهای باستان و نمادشون چیز جمع خواهم کرد، الآن چندتا یادمه(یعنی از یک ساعت پیش که دنبال کردم) میگم:
باربی: قدیس دختر باکره
پگاسوس: قدیس حیوانات
البته ایران باستان هم زیاد قدیس داشته، مثل مهر یا میثر، که بیشتر قدیس و نماد بوده تا خدا.
پس ما برای پیدا کردن رمز کتاب هفتم؛ باید دنبال تاریخ، قدیسهای نمادی و نماد باشیم.
چند نفری توی سایت خبره هستن در این مورد، لطفا یکم بیان دانش خودشون رو در اختیار ما قرار بدن.
انگیلیسی وسطی هم شاید بدرد بخوره، شاید هالوو اصلا برای انگلیسی جدید نباشه، ومال انگلیسی قدیم و یا وسطی باشه.
از رولینگ بر میاد.

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۱۰:۴۵ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

میراندا  گوشاک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۹ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 107
آفلاین
من فکر می کنم که قدیسهای مرگبار میتونه نمادی از هورکراکس باشه که اگر کسی اونو نشناسه مسلمأ باعث مرگش میشه و این میتونه ردگمکنی رولینگ باشه

kimia

پیام زده شده در: ۱۰:۱۳ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۰ سه شنبه ۴ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
سلام به همه. تبریک . بالاخره مامان ژوان مغور اومدن . آقا من که بعید میدونم این همون اسمه باشه که زیر دوش پیداش
کرد ! آخه این اسم پدر سوزی که این انتخاب کرده کار دو سال مطالعه ی مبهماته . ولی در مورد این اسمه :
این اسمه میدونید منو یاد چی میندازه ؟ارباب حلقه ها. اول بگم کجاش بعد ربطشو میگم . کتاب سوم . اونجا که آراگورن
میره توی اون کوهستان که ارواح پیمان شکن رو متحد خودش کنه . یادتونه که . حالا چراش رو میگم . به اسم دقت کنید :
Deathly hallows ...
در مورد لغت اول توی لغتنامه ی آکسفورد که یه لغت نامه ی انگلیسیه(نه آمریکایی یا اسکاتلندی) اینو نوشته:
Like a dead person ; Suggesting death
اینم مثال هاش :
Her face was deathly pale / the house was deathly still .
دقت کردید؟ به نظر من اسم کتاب بیشتر شبیه قدیس های مرده وار هستش تا قدیس های مرگبار . (اگر فرض کنیم که لغت دوم
قدیس معنی بده) .برای همین یاد ارباب حلقه ها افتادم . این قدیس ها ممکنه مثلا ارواح انسان های خوبی باشن که میان به جنگ
ولدی جون . ( هی ... کسی اسم دامبلدور رو آورد ؟!!! من بیگناهم ! ) ربطی هم به رون و هرمیون و اینا نداره . البته این نظر
منه . دوست دارم نظر بقیه رو هم در مورد نظرم بدونم ...
ضمنا دره با حرف " او" نوشته میشه . این " هالو" با حرف" آ" هستش.

پیام زده شده در: ۱۳:۰۱ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

undertaker

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۸ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۵۹ یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۸۶
از Izengard
گروه:
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
dar mored mani deathly

ba vojode einke man alan dar US hastam ;einghadr ke toye Iran shogh baraye rishe yabiye einkalame ast einja nist vali ehsas man mige manish FANI hast az chand ta az doostan ham porsidam dar mored Hallow ham hamegi be etefagh migan sheye pas be oun doosti ke katbharo ba asas shey va shakhs va makan taghsim bandi karde boud pishnahad mikonam joloye ein title benevise "shey!"

ba tashakor az hamegi

پیام زده شده در: ۳:۰۹ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۳۹ یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 24
آفلاین
من خواستم فقط چند تا اتفاق ديگه كه تو هالووين اتفاق افتاده رو بگم
1.جنگ پدر مادر هري در دره گودريك در هالووين بوده والبته مردنشون (هم دره گودريك داره هم هالووين)
2. death day party فكر كنم مال نيك بي سر بوده.
3.اولين باري كه هري ولدومورت رو شكست داد.
4.اولين حمله به خانم نوريس.
5.اولين بازديد از هاگزميد.
خوب تو كتاب پنج و شش هيچ اتفاقي نيفتاده ولي اين اتفاق هايي كه من و بالا مرلين كبير گفت خوب به اندازه كافي مهم هستند پس بايد به اونا توجه كرد .
يه چيز ديگه امكان داره deathly يعني مثل ادمهاي مرده كه اين كلمه فقط سه بار اكه اشتباه نكنم به كار رفته به همين معني و توي زبان انگليسي بيشتر همين معني رو ميده شايد ما با مرگ مستقيم سرو كار نداشته باشيم و فقط با نوع جديد بين مرگ و زندگي روبرو باشيم مثل اتفاقي كه براي سيريوس افتاد من فكر كنم اون نمرده و فقط يه نوع شبيه به مرگ رو تجربه مي كنه يا حتي تبديل به روح شدن كه درواقع مردن نيست .

هدويگ 2 سابق

پیام زده شده در: ۲:۲۸ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

مسعود زماني

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۵ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۰۴ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۸
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
سلام
يك معني Hollow كه من تا اونجا كه من ديدم بهش توجه نكرده "وقف كردن" است ...

اگر فرض بر اين باشد كه منظور رولينگ "وقف كردن" بوده (البته احتمالاً همون قديسان درست هستش) بايد ديد كه چرا عده اي واقفان مرگبار ميشوند؟؟؟!!!!!

در وقف فردي بدون چشم داشت دنيوي بخشي از داراييش (داشته هايش) را كه ميتواند جانش هم باشد(قرباني!!!!!) براي يك هدف عاليه در اختيار ديگران بگذارد....

عمل چه افرادي ضمن داشتن شروط بالا ميتواند منجر به مرگ ديگران بشود؟؟؟؟؟

من خودم زياد به اين موضوع مطمئن نيستم ولي اين هم خوب يك تئوري است

پیام زده شده در: ۰:۴۴ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۱:۲۹ چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1286 | خلاصه ها: 1
آفلاین
خب بازم من اومدم این وسط یه چیزایی رو متذکر بشم!

هالوین!! خیلی هاتون متوجه شدید که معمولا در شب های هالووین در ماجراهای هری پاتر اتفاقاتی میفتاد.

سنگ جادو- آمدن آن غول کوهستان
تالار اسرار - رفتن هری پاتر و دوستانش به جشن پنجاه سالگی مرگ نیکلاس و بعد از اون اولین حمله باسیلیسک که همه در شب هالوین رخ داد

شرمنده! دیگه بقیشو یادم نیست!!
فکر کنم کتاب سوم شب هالوین شب حمله سیریوس به تابلوی گریفیندور بود؟؟

در کتاب چهارم در شب هالووین انتخاب قهرمانان سه مدرسه صورت گرفت که اتفاق عجیبی که رخ داد انتخاب شدن هری پاتر به عنوان نفر چهارم بود.

در کتاب پنجم و ششم نیز فکر میکنم حوادث بخصوصی روی داد.. ممنون میشم اگه کسی یه بار این چیزا رو چک کنه چون من کتاب دم دستم نیست و همینا رو هم توی کتابای الکترونیکی گشتم!!

امضا چی باشه خوبه؟!

پیام زده شده در: ۰:۳۸ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
ببینید دوستان، hallow کلمه ی جا افتاده ایه، و معنی قدیس و یا خرمقدس رو نمیده، بلکه منظورش قدیسه، مثل باربی، نماد و قدیس فلان چیز(یادم رفته!).
پس به این نتیجه میرسیم که رولینگ دنبال چیزهای نماددار بوده، پس به دنبال قدیس و نماد رفته.
هری باید سه هورکراکس مجهول رو، از روی نمادهای اونها پیدا کنه.
من یک مقاله گذاشتم و مچ شدن هورکراکسها رو با هم توضیح دادم، اما نمادها رو نه.
اگر موافقید، بیاین در مورد جنبه ی قدیسیت و یا نمادیت هورکراکسها بحث کنیم.
البته شاید هری سفری به مصر کنه، مصر، منشاء قدیسها و شاید قوم بنی حام، منشاء علوم دنیا.
البته به نظر من منظور از عنوان کتاب رو همون جنبه ی نمادیت قدیسها میدونم.(از همه خلاصه تر من نوشتم )

ویرایش شده توسط مالدبر در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲ ۰:۴۵:۰۷

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۰:۰۲ شنبه ۲ دی ۱۳۸۵

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
شاید بهتر بود رولینگ همراه این اسم توضیحی هم می داد!
توی هر دو کلمه این عنوان عجیب ابهام وجود داره. DEATHLY HALLOWS. کلمه deathly که به معنی مرگ گونه و مرگباره و hallow که معنی مقدس و قدیس رو می ده. قدیسان مرگبار.
نکته ای که در کلمه hallow وجود داره اینه که جزو کلمات رایج انگلیسی نیست. چون توی پاکت دیکشنری آکسفورد وجود نداره. پاکت دیکشنری شامل رایج ترین و مهم ترین کلمات انگلیسیه و به ندرت پیش می یاد که کلمه ای توش نباشه و در این یه مورد خاص نزدیک ترین کلمه Halloween هستش.
حالا خود کلمه قدیس و ترکیب عجیبش با مرگبار که یه نوع پاردادوکس ایجاد کرده. اصولا قدیس یه صفت مذهبیه و به هر آدمی لقب قدیس نمی دن. توی تاریخ مسیحیت هم به افرادی که به نوعی از نظر ایمان برتر از بقیه بودن و کارای خیر زیادی کردن قدیس گفته می شده. هری پاتر کتابیه که اصلا از تعالیم دینی و مسیحی خیلی فاصله داره، برای همین انتخاب یه همیچین اسمی خیلی عجیبه.
در مورد مرگبار هم ابهاماتی وجود داره. توی دیکشنری آکسفورد برای این کلمه یه معنی خیلی کوتاه و ساده اومده: like death. توی فارسی معادل قشنگی واسه این کلمه نداریم. مرگبار نمی تونه معنی کاملا درستی باشه و مرگ گونه هم نچسبه. ترکیبش با قدیس به قدیس یه جنبه منفی داده. انگی که اصلا نمی شه به قدیس چسبوند.
قدیسان رو می شه یه گروه آدم خوب تصور کرد که طبق معنای تاریخی این کلمه دست به کارای نیک می زنن و مرگبار هم احتمالا به این دلیل که مجبورن در راهشون آدمای زیادی رو از بین ببرن و در آخر به جایی می رسن که در عین قداست مرگ آور هم شدن. در عین خوبی بد بودن. درست مثل قصه های سرزمین اشباح و پایان تراژدیک دارن شان.
به راحتی می شه حدس زد که این گروه خوب هری، رون و هرمیون اند. قدرت جادویی هری هم اون قدر زیاد هست که بتونه در راه از بین بردن ولدمورت مرگبار هم بشه. اما فقط یه مساله می مونه: هری پاتر و قدیسان مرگبار؟ اگه هری خودش یکی از قدیس ها باشه، دیگه هری پاتر اول این اسم زیادیه.
شاید هم قدیسان مرگبار گروهی باشن که ما تا حالا باهاشون آشنا نشدیم؟ از رولینگ هیچی بعید نیست! شاید هم اصلا انسان نباشن. چون hallow معنی مقدس هم می ده و می تونه شی هم باشه که به نظرم احتمالش کمتره...
و اما ترتیب کتاب ها. به نظرم کتای آخر تلفیقی از همه این مسائله: شی: هورکراکس ها، مکان: دره گودریک، انسان: ر.ا.ب

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۴۶ جمعه ۱ دی ۱۳۸۵

لاسه لانته

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۵ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۴۵ سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱
از از اعماق سایه های شب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 98
آفلاین
من فکر نکنم دیگه دامبی و سریوس برگردن رولینگ از قصد این اسم خفنو انتخاب کرد چون هم با ابهته هم گیج کننده ....
خواسته بچه ها در ایام کریسمس بیکار نباشن

مواظب پشت سرتون باشید من همیشه در کمینم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.