هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هدف دراکو چه بود ؟ کشتن دامبلدور يا ورود مرگخواران ؟
پیام زده شده در: ۲۱:۴۵ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۱ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۲ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۷
از نامعلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 295
آفلاین
نه حق با شماست مونتاگ عزیز

حواسم به شنل نامرئی نبود که موقع رفتن برای پیدا کردن هورکراکس تنش کرده بود ولی مرحله بعدی را یادم بود که دراکو از پیدا کردن جاروی دیگه تعجب کرده بود و از دامبلدور پرسید که کی همراهش بوده و در ضمن هری هم به خاطر طلسم دامبلدور تکون نمیتونست بخوره و در آخر هم که رزمرتا هم هری رو میبینه و هم دامبلدور رو دیگه فرصتی نمیکنه تا به دراکو حبر بده و اونها یکراست به برج میرن و خودشون با دراکو روبرو میشن ..درسته
ممنون که از اشتباه درم آوردی چون این تیکه رو فراموش کرده بودم

ولی در مورد خود اصل تاپیک من همچنان معتقدم که دف هر دو کار بوده و به عبارت دیگه در راستای هم این دو کار رو دراکو میخواسته که انجام بده

The Death Prophet is coming to U

Enemies of the heir beware

پیام زده شده در: ۲۰:۴۸ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
فکر میکنم شما یه اشتباه کوچیکی میکیند لیلی اونز
چون رزمرتا موقع خروج دامبل و هری فقط دامبل رو دیده چون هری زیر شنل بوده
موقع برگشتن هم دراکو در حال انجام نقشه بوده و از وجدو هری خبر نداشته
موقع گفتگوی دامبل و دراکو هم هری زیر شنل بوده و به وصیله ی دامبل قفل شده بوده و نمیتونسته تکون بخوره

دراکو فقط تونسته دوتا جارو ببینه و از دامبل پریسده کس دیگه ای هست یا نه که دامبل گفته نه

البته لازم به ذکره که دراکو از رزمرتا خبر گرفته ورزورتا هم بهش گفته دامبل رفته یه نوشیدنی بخوره

البته ببخشید که ن با شما مخالفت کردم ها

پیام زده شده در: ۱۹:۳۹ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۱ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۲ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۷
از نامعلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 295
آفلاین
نقل قول:
خوب به نظر من این نشون میده که ولدمورت یا قصد کشتن دامبل رو نداشته(البته در اون شرایط) یا اینکه مطمئن بوده که دراکو شکست میخوره حتی با رسیدن مرگخوار ها چون اون نمیدونسته که دامبل قراره ضغیف بشه و ...

نکته خیلی جالبی بود,ولی اینو باید در نظر بگیری که مادام رزمرتا به دراکو خبر میده که دامبلدور و هری محوطه مدرسه رو ترک کردن و دراکو هم این موقع رو بهترین زمان برای این دیده که عملیات مرموزی رو که انجام میداد و این همه ازش انرژی میگرفت در همون ساعات اول انجام بده و خودش رو خلاص کنه چون در آخر یا خودش میمرد یا دامبلدور کشته میشد و در هر دو صورت این فشاری که در کل سال بر روی دراکو بود برداشته میشد
ولی در مورد اینکه ولدمورت میدونست دامبلدور قراره ضعیف بشه مرددم چون رفتن این بار دامبلدور با دفعات قبلی که مدرسه رو ترک میکرد فرق داشت چون هری رو هم با خودش برده بود و این باعث مشکوک شدن دراکو شده ولی از طرف دیگه مگه مادام رزمرتا به دراکو خبر نداده بود که دو نفر از مدرسه خارج شدن پس چرا وقتی به بالای برج رسید هیچ سوالی در رابطه با اینکه هری کجاست نکرد؟؟ برای این مورد من جوابی ندارم

در مورد بحث اصلی تاپیک هم من فکر میکنم هدف در واقع هر دوی این کارها بوده چون دراکو به دامبلدور میگه من اون کمد رو تعمیر کردم تا راهی باشه به بیرون از هاگوارتز و بدون حصارهای جادویی تو تا مرگخوارها وارد بشن پس مشخصه که یکی از اهداف این بوده و در مورد کشتن دامبلدور هم همونطور که بلیز گفت میتونیم به جمله نارسیسا در ابتدای کتاب اشاره کنیم که میگفت دراکو از پس این کار بر نمیاد و از طرف دیگه مرگخوارها هم با حضورشون و گفتگوهاشون وقتی دراکو مردد مونده بود نشون میدن که یکی از اهداف و حتی اصلی ترینشون کشتن دامبلدور بوده چون گری بک با خشونت میخواست کار دراکو رو انجام بده ولی بقیه مانعش میشن.

The Death Prophet is coming to U

Enemies of the heir beware

پیام زده شده در: ۱۹:۱۵ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
نقل قول:
در مورد حرف دومتم راست میگی . من آدم موذی تر از اسنیپ ندیدم . آخر سرم ما اصلیت این مارمولک رو نمیفهمیم

برای این حرفت بلیز یه مدرک هم دارم
توی کتاب 6 فصل 15 اسنیپ به دراکو میگه من نقشم رو خوب بازی میکنم و... که خوب این نشون میده که اسنیپ بسیار مارمولک تشریف داره
همین موضوع من بسیار مشکوک کرده که البته جای بحثش اینجا نیست

_________________________-
شما به اسم مرگخوار های که برای کشتن دامبل اومدن نگاه کنید همه آدم های جدید و احتمالا درجه دو یا درجه سه
بعد به مرگخوار های که برای گرفتن پیشگویی اومدن نگاه کنید
همه آدم های درجه یک در ضمن خود ولدمورت هم بود

خوب به نظر من این نشون میده که ولدمورت یا قصد کشتن دامبل رو نداشته(البته در اون شرایط) یا اینکه مطمئن بوده که دراکو شکست میخوره حتی با رسیدن مرگوار ها چون اون نمیدونسته که دامبل قراره ضغیف بشه و ...
و این مرگخوار ها نمیتونستن از دست دامبل سرحال قصر در برن

اگه به این نکته توجه کنید به نظر میرسه که ولدمورت اصلا فکر نمیکرده که دامبل بمیره پس به نظر من اون با این نقشه قصد کشتن دامبل رو نداشته بیشتر دونبال دراکو بوده و نمیخواسته اسنیپ دخالت کنه چون احتمالا لو میرفته

ولی بعد از اینکه فلیت ویک به دفترش رفت اون باید دخالت میکرد و اگه دقت کرده باشین وارد درگیری نشد و اگه هری نبود همه فکر میکردن اسنیپ هنوز طرف خودشونه

ولی یه نکته رو بگم به نظر من نقشهی دراکو این بوده که شبی که دامبل بیرون رفت حمله کنن که به طور تصادفی همون موقع کارش با کمد هم تموم شده

البته من هم قبول دارم که اسنیپ هیچ چیزی از کمد و ... نمیدونسته و لرد هم نخواسته به اون بگه چون از جریان پیمان بین اسنیپ و نارسیسا خبر داشته و نمیخواسته اسنیپ دخالت کنه

پیام زده شده در: ۱۹:۰۵ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
ببینید دراکو دراون لحظه که می خواست دامبلدور رو بکشه یه جورایی لای منگنه گیر کرده بوده.یکی به خاطر اینکه لرد سیاه اگر کوچکترین اشتباهی ازدراکو می دید می تونست مادرشو قربانی کنه و دیگری اینکه جون خود دراکو در خطر بود . ما در فصل 27 کتاب ششم می بینیم که دامبلدور می خواست دراکو رو متقاعد کنه که
اسنیپ طرف محفله ومطیع دامبلدور.(در مورد اینکه اسنیپ دورادور به دستور دامبلدور مواظب کارهای دراکو بوده و...)
دامبلدور به گفته خودش به این دلیل جلو کارهای دراکو رو نگرفت چون فکر می کرد لرد سیاه ممکنه یه جوری ار این موضوع با خبر بشه ودراکو رو بکشه .
به نظره من دامبلدور این موضوع رو می دونست که دراکو جرئت کشتن اورا نداره وبه خاطر همین می خواست کاری کنه که یا بهتر بگم یه جوری نشون بده که اسنیپ اورا کشته تاهم دراکو زنده بمونه وهم اسنپ را پیش لرد سیاه عزیز تر کنه تا اسنیپ نیز بتونه به عنوان بهترین مرگ خوار لرد سیاه نقش جاسوس رو بهتر برای دامبلدور بازی کنه.
پ ن:البته اینکه چرا من فکر می کنم اسنیپ طرف دامبلدور است نیاز به یه تاپیک جداگانه داره تا بهتر بتونم براتون توضیح بدم.

پیام زده شده در: ۱۸:۲۴ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هوووم ! راست میگی اینکه اسنیپ آخرین نفری بوده که از موضوع با خبر شده یکم عجیب به نظر میرسه .

ببینین راستش یه چندتا مسئله مبهمه . مثلا چطوری اسنیپ فهمید که باید بالای برج بره ! این خودش خیلی جالبه و تنها جواب منطقی هم که برای این موضوع وجود داره اینه که همه مرگخواران از قبل از این موضوع خبر داشتند و قرارشونو اونجا گذاشته بودن .

ولی دراکو نمیخواست که اسنیپ از زمان حمله آگاه بشه که با توجه به وجود نارسیسا این کار به نظر ناممکن میرسید . چون نارسیسا خودش میخواست که اسنیپ هر طور شده به دراکو کمک کنه . پس طبیعتا هر خبری که پیدا میکرده یه جوری اسنیپ رو هم در جریان میذاشته .

خب حالا اگر این فرض رو درست بگیریم ( البته به نظر امکان نداره ) اسنیپ به نفعش بوده که همونجا میمونده . چون اگر وارد جمعی میشده که هر دو طرف فکر میکردند که با آنهاست بعد یه مدت ممکن بود تابلو بشه . چون برای هر دو طرف این سوال پیش میامده که این چرا اینجا ایستاده .

اما یه موضوع دیگه هم برای اثبات این مسئله وجود داره و اون اینه که اتاق اسنیپ توی دخمه ها بود که با قسمت های عادی قصر خیلی فاصله داره و شاید به همین دلیل اسنیپ صدای جنگ رو نشنیده .

و البته با توجه به این موضوع یه دلیل دیگم هست که درستی حرف منو اثبات میکنه و اون اینه :

هرمیون که اشک در چشمانش حلقه زده بود آهسته گفت :
- جلوی دفتر اسنیپ با لونا بودیم . ما ساعت ها اونجا پرسه زدیم اما هیچ اتفاقی نیفتاد ، نمیدونستیم طبقه بالا چه خبره رون نقشه غارتگر رو با خودش برده بود ...تقریبا نمیه های شب پروفسور فلیت ویک با شتاب از پله ها پایین اومد .

با توجه به حرف هرمیون چون که دخمه ها از جاهای دیگه فاصله بیشتری داشته حتی اونا هم صدای درگیری رو نشنیدن پس اسنیپ هم نمیتونسته صدایی شنیده باشه که از خطر متوجه بشه .

خب در این دو موضوع که من در بالا مطرح کردم هم دلیل احتمالی شما رو گفتم و هم دلیل خودم و فکر میکنم که اگر این دو دلیل رو با هم مقایسه کنیم به این نتیجه برسیم که کاملا امکان داشته که اسنیپ از جنگ بی خبر مونده باشه .

در مورد حرف دومتم راست میگی . من آدم موذی تر از اسنیپ ندیدم . آخر سرم ما اصلیت این مارمولک رو نمیفهمیم

پیام زده شده در: ۱۸:۱۰ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
هوم!!!!!!!

به اینجاش فکر نکرده بودم! ولی بازم به نظرم اسنیپ از امدن مرگخوارا خبر داشته نمی دونم آخه همه ی محفلی ها اونجا بودن! ولی اسنیپ نبود! بازم می گم ممکنه اسنیپ دنبال یک چیزی می گشته! یا یک کاری می کرده!

در مورد اون حرفم ناگهان به ذهنم رسید! ببینم ولدمورت چی کار که بهش پیوستن؟ موزی تر و آب زیرکاهتر از اسنیپ دیدی؟!!!!!!! اسنیپ داره دو طرف رو خراب می کنه! پس امکانش هست!

مونالیزا جان ببخشید یکم بحث منحرف شد!

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۸:۰۲ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
نه مخالفم
من فکر مکینم که دراکو برای کشتن دامبلدور تصمیم گرفته بود که مرگخواران رو وارد قلعه کنه اما کاملا مخالفم که این نقشه اسنیپ بوده . چون حتی روح اسنیپم از این موضوع با خبر نبوده و دیدیم که موقع ورود مرگخواران فلیت ویک اونو صدا کرده .

علاوه بر تمام اینها دراکو در دو جا گفته بود که نمیخواد اسنیپ بهش کمک کنه :

اولین بار ملاقات دراکو و اسنیپ بود که هری فال گوش ایستاده بود . اونجا اسنیپ سعی داشت که از نقشه دراکو سر دربیاره اما دراکو مخالفت میکرد و میگفت که تو میخوای تمام افتخارش برای تو بشه اما من نمیزارم و خودم میخوام تمام این کارها رو انجام بدم . از اینجا میتونیم نتیجه بگیریم که تا اینجاش که نقشه اسنیپ نبوده .

بار دومم رویارویی دراکو با دامبلدور بوده که دراکو به دامبلدور گفت : اسنیپ همیشه سعی میکرد که از نقشم سر دربیاره اما من بهش نمیگفتم چون که میدونستم میخواد مقام من و بگیره و......

پس از این گفتگوها ما میتونیم به راحتی نتیجه بگیریم که این نقشه اسنیپ نبوده بلکه نقشه دراکو بوده و دراکو نیز تا لحظه آخر نقشش رو به اسنیپ نگفته .

البته این موضوع رو هم یادت باشه که ولدمورت به دراکو دستور چنین کاری رو داده بود پس او باید به ناچار دستور ولدمورت رو انجام میداد و البته بر طبق دلایلی که در بالا آوردم دراکو نمیخواست کسی کمکش کنه بخصوص اسنیپ !!!

نقل قول:
یک چیزی به ذهنم رسید شاید اسنیپ بخواد ولدمورت رو بکشه که این همه ازش حساب میبرن! عجب چیزی!!!!!!!!!

هوووم ! این مسئله از یه جهت خیلی جالبه و اون اینه که اسنیپ در کتاب محفل ققنوس کاملا به سود محفل و دامبلدور کامل کار کرد که در اصل باعث شد که ولدمورت هم زمان چند چیز رو از دست بده از جمله عده ای از مرگخوارانش رو ، پیشگویی رو و از همه مهمتر همه فهمیدند که ولدمورت برگشته . اما اسنیپ در کتاب ششم زرتی زد دامبلدور رو کشت .

اگر دقت کنید این دو مسئله کاملا با هم مغایرن و این موضوع چند نکته رو بیشتر به ما نشون نمیدن که خودتون فکر میکنم فهمیدین .

اما از یه چیز مطمئنم و اون اینه که حتی اگر اسنیپ کاملا هم از محفلی ها و هم از مرگخواران جدا باشه ولی طرفداری نداره که بهش بپیوندن و هر رازی که داره فقط خودش میدونه ( البته من شدیدا فکر میکینم که رولینگ اینجا اشتباه کرده )

پیام زده شده در: ۱۷:۴۵ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
بلیز جان شدیدا با اینکه ولدمورت از قول شرف خبر داشت مخالفم!
بازم تاکید می کنم نظر من اینکه وارد شدن مرگخوارا به هاگوارتز نقشه ی اسنیپ بوده و نه دستور لرد بلکه به نظرم ولدمورت از همچین نقشه ای خبر نداره!!!!! و دراکو تنها ممکنه به دلیلی مثل خودشیرینی پیش اسنیپ تو ماموریتش کمک کرده باشه یا بهتر ب هم تبادل کردن!

اسنیپ قول داده دراکو رو کمک کنه !
و دراکو قول داده تو نقشه به اسنیپ کمک کنه!

یک چیزی به ذهنم رسید شاید اسنیپ بخواد ولدمورت رو بکشه که این همه ازش حساب میبرن! عجب چیزی!!!!!!!!!

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۷:۳۲ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
فلور جان من فکر میکنم اینکه اسنیپ در مرگ دامبلدور دخالت کرده دوتا دلیل میتونسته داشته باشه .

اولیش این متنه که از توی کتاب دراوردم :

- فکر میکنم که او در نظر داره که آخرسر ، من این کار رو بکنم . اما تصمیم گرفته که اول دراکو سعی خودشو بکن ، میدونی اگر به فرض محال دراکو موفق بشه من میتونم مدت بیشتری در هاگوارتز بمونم و نقش مفیدمو در مقام جاسوس تکلمیل کنم .

با توجه به این گفته من فکر میکنم که اسنیپ فکر میکرده که آخرسر ولدمورت این دستور رو بهش میده و به همین دلیل اینجور بی پروا عمل کرده .

دلیل دومم هم دادن قول شرفه ! میدونیم که اسنیپ وظیفه داشته که به دراکو کمک کنه و در صورت اینکه دراکو موفق نشه او راهشو ادامه بده . میدونیم که دراکو جرات حمله به دامبلدور رو نداشت و به عبارتی جرات اینو نداشت که دامبلدور رو بکشه . پس در نتیجه نقشه اش نیمه تموم میموند . اینجا بود که اسنیپ باید نقش خودشو ایفا میکرد . اسنیپ باید به دراکو کمک میکرد و چون دراکو قادر نبود که دامبلدور رو بکشه پس اسنیپ باید این کار رو بخاطر خودشم که شده بود انجام میداد .

و البته من فکر میکنم که ولدمورت از جریان قل شرف خبر داشته . این موضوع رو تا حدودی میشه از رفتار مرگخواران تشخیص داد . چرا که اگر دقت کنید مرگخوارا همشون از اسنیپ حساب میبردند و به دستور اسنیپ گوش میدادند . در کتاب به وضوح به این نکته اشاره شده که وقتی اسنیپ دستور میداد تمام مرگخوارا بدون چون و چرا از دستوراتش اطاعت میکردند و از همین جا میشه گفت که ولدمورت خیلی اسنیپ رو قبول داشته و شاید یکی از دلایل اعتمادشم به اسنیپ همین آگاهی از جریان قول شرف بوده .

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.