هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ((آلبوس دامبلدور)) قوی تره یا ((لرد ولدمورت))؟!!!
پیام زده شده در: ۲۰:۲۳ پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
بيلز عزيز:

من از اين جا مي گم ولدمورت مي دونسته هري خلع سلاح شده كه دفعه قبل كه يك مرگخوار اول هري رو خلع سلاح نكرده بود بعد خبر بده ولدمورت زد پدرشو در آورد. خب مسلما بقيه درس مي گيرن كه نبايد قبل از خلع سلاح كردن هري ولدمورت رو خبر كنن.

نقل قول:
اما هرگز جمله ای رو پیدا نخواهید کرد که در اون جمله حرف شما صحت داشته باشه.

مسلما پيدا نمي شه. اكثر حرف هايي كه من در مورد چوبدستي و سنگ و ... زدم بر اساس اين فرضيه بود:

اينكه ما از چيزي خبر نداريم دليل بر نبودنش نيست

چوننمي دونيم كه ولدمورت از ماهيت سنگ خبر داشته يا نه نمي تونيم بگيم نداشته.

ديگه هم در مورد اين تاپيك حرفي ندارم. به نظر من هوش ولدمورت بيشتر بوده و به همين دليل قدرتمند تر از دامبلدوره.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۱۱:۳۷ پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
ببینید نظر من اینه که اون انگشتر یک چیز کاملا جادویی و قدرتمند بود که نظیرش در جهان نیست و برعکس چیزهایی که تنها جنبه تزینی داشتند مثل یادگارها از گروه های چهارگانه این یک شی کاملا قدرتمند بود با قدرتی خارق العاده و ماوراء طبیعی که با این انگشتر میشد مرز جادو های بسیاری رو شکوند.

حتما لزومی نداره که ولدمورت دنبال ارتش دوزخی ها باشه. این میتونه یکی از کارایی هاش باشه .. اما خود دامبلدورم در کتاب گفته که ولدمورت از مرده ها میترسه.. پس میشه این احتمال رو در نظر گرفت که دنبال چنین چیزی نمیره .. و شاید بخاطر همین آگاهی که چقدر به دنیای مرده ها نزدیک شده هیچ وقت این شی رو تبدیل به هورکراکس نمیکرد.

اما ... همونطور که در بالا گفتم این وسیله یک شی کاملا جادوییه و هیچ جادوگری نمیتونه به همین راحتی از کنارش بگذره. مثلا یکی مثل ولدمورت که انقدر از مرگ میترسید میتونست از طریق احضار دیگران از اون دنیا از خیلی چیزهای مبهم سر در بیاره.

و از همه اینا گذشته ... اون انگشتر یک قدیس بود! قدیس هایی که اگر در کنار هم قرار بگیرند میتونند بر مرگ غلبه کنند. شما در یکی از پستهاتون گفتید ولدمورت که هورکراکس هاشو داره. اما من در جواب میگم غلبه بر مرگ از طریق قدیس ها خیلی بی دردسر تره و اینجوری ولدمورت نه روحشو تیکه تیکه میکرد و نه به اکسیر حیات وابسته میشد و در حقیقت هیچ زحمتی نداره. و از طرفی با نگه داشتن این قدیس شانس دیگر رقیبان رو هم میتونست پایین تر بیاره.

به هر حال این یکه فرصت باد آورده بود که هیچ ضرری نداشت و ولدمورت اگر ماهیت اصلی انگشت رو میدونست هیچ وقت اونو به خاک نمیسپردش ...

اما چرا ما باید در مورد این چیزا حرف بزنیم وقتی که ولدمورت نمیدونسته؟

- فکر نکنم ازشون چیزی بدونه، برای اینکه وقتی سنگ زندگی مجدد رو تبدیل به جان پیچ میکرد اونو نمیشناخت.

این حرف دامبلدوره که در فصل کینگزکراس به هری میزنه و مطمئنا خود شمام متوجه صراحت این جمله شدید که گفته ولدمورت وقتی اون سنگو تبدیل به هورکراکس میکرد هیچی نمیدونسته. و من اینجور استنباط میکنم وقتی که دامبلدور میگه فکر نمیکنم یعنی بعد از اینکه ولدمورت اون سنگو تبدیل به هورکراکس کرده نمیدونه که ولدمورت بعدها متوجه ماهیت سنگ شده یا نه اما تقریبا مطمئنه که ولدمورت هیچ وقت متوجه نشده. و کاملا مطمئنه که ولدمورت در زمان تبدیل اون سنگ به هورکراکس هیچی نمیدونسته.

منم در تکمیل حرفام یکبار دیگه به واقعه چوبدستی اشاره میکنم که ولدمورت نمیدونسته چنین چوبدستی ای هست و این چوبدستی سازهایی به اسم الیوندر بودند که بهش گفتند برای غلبه بر قدرت یک چوبدستی قدرتمند و طلسم شده این چوبدستی میتونه راه نجاتی براتون باشه. و ولدمورت هم از اونجا تلاششو برای پیدا کردن چوبدستی آغاز کرد. طبیعیه کسی که ندونه چنین چوبدستی ای هست که یک رنک افسانه سه برادر هست نمیشه ازش انتظار داشت اونوقت کاربرد سنگ رو بدونه چیه.

و این در حالیست که ولدمورت به گفته دامبلدور و حدسیات ما از هیجان انگیز ترین قدیس بی اطلاع بوده پس نمیتونسته این افسانه قصه کودکان رو که تنها در کتاب داستان ها یافت میشده رو بدونه چرا که اگر اون کتابو میخونده میفهمیده چیزهای دیگه ایم به اسم قدیس وجود داره.

من همه حرفام در این مورد رو زدم و با توجه به کتاب که دلایل قانع کننده ای رو در اختیار ما گذاشته دیگه موضوعی برای ادامه دادن در این مورد نمیبینم. اگر باز هم حرفهای قدیم رو بزنی من جواب نمیدم.

-----------------------------

در مورد چوبدستی هم نه .. ولدمورت نمیدونست. اگر شما برید تمام کتاب 862 صفحه ای ترجمه ویدا اسلامیه رو از اول تا آخر بخونید احتمالا جملاتی رو پیدا میکنید که توشون گفته ولدمورت نمیدونسته چوبدستی هری شکسته و تنها شانس هری هم همین بوده که ولدمورت نمیدونسته. اما هرگز جمله ای رو پیدا نخواهید کرد که در اون جمله حرف شما صحت داشته باشه.

اصلا ولدمورت برای همین الیوندر رو زندانی کرد تا بتونه یک راه حل برای مبارزه با هری پیدا کنه و بعد برای اون چوبدستی به آلمان رفت و بعد پیش گریندلوالد و در نهایت به قبر دامبلدور رفت و در تمام این مدت فکر و ذکرش اون چوبدستی بوده. چرا؟ علتشم اینه که در گودریک هالو ولدمورت متوجه نشده که چوبدستی هری شکسته و تا جایی که خبر دارم در کتاب هم به این مطلب اشاره شده. پس ولدمورت نمیدونسته.

----------------------------

ضمنا یک چیزم مربوط به پست قبلیتونه یادم رفت بگم. من اون نکته ظریفتون در مورد نیروی عشقو همون موقع که پستتونو خوندم فهمیدم بنابراین احتیاجی نیست که این نکته ظریفو توضیح بدید. اما همونطور که چندین بار گفتم ماهیت این نیرو در کتاب مشخص شده. پس وقتی یک تئوری محکم وجود داره ما دیگه نباید دنبال فرضیات باشیم و منم به همین علت نظر شما رو نپذیرفتم ... ضمن اینکه نیروی عشق هیچ ربطی چه از لحاظ معنا و چه از لحاظ کارایی با اون جادو که شما گفتید نداره.

پیام زده شده در: ۲۳:۴۳ چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من يك سوالي برام پيش اومد:
يك يادگار مرگ چه كاري مي كنه؟ منظورم غير از وظيفه اصليشه. مثلا انگشتره چه كار ديگه اي جز بازگرداندن جسم مرده ها مي تونه بكنه؟

درمورد نياز ولدمورت هم اين نكته رو توجه كنيد كه اون بدون استفاده از سنگ رستاخيز هم كلي دوزخي ساخته بود.

------------------------------------------

در مورد چوبدستي ولدمورت مي دونست كه هري خلع سلاح شده. ديگه واسه چي نياز مبرم به الدروند داشته؟

پیام زده شده در: ۱۶:۵۸ چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
در مورد دوزخی ها وقتی که حوضه کاری اونها در کتاب به طور دقیق برای ما مشخص نشده شما نمیتونید بگید که ولدمورت به چه تعداد دوزخی نیاز داره. منم نمیدونم شما برچه اساس میگید نیاز نداشته؟ البته چندین بار گفتم ارزش اون انگشتر از درست کردن یک ارتش دوزخی بیشتر بود.
---------------------------

در مورد اینکه ولدمورت دنبال چوبدستی بود باید به اطلاعتون برسونم که ولدمورت نمیدونست چوبدستی هری شکسته و در کتابم به این موضوع اشاره شده. مگر اینکه باز جملات کتابو قبول ندارید. پس ولدمورت حق داشته دنبال یک چوبدستی برای غلبه بر هری بگرده.

-------------------------

در مورد دونستن یا ندونستن ولدمورت کتاب اینو میگه و شواهدم اینو نشون میده اگر میخواید فکر کنید ولدمورت میدونسته و مرتکب چنین نادانی بزرگی شده دیگه با خودتونه.

-------------------------

در مورد پنهون کردن اون شی باید بگم یک قدیس زمانی ارزشمنده که ازش استفاده شه نه اینکه پنهان شه. اگر پنهان شه یک چیز از دست رفته است و در تکمیل حرفامم بازم به حرفهای دامبلدور اشاره میکنم.

--------------------------

پیام زده شده در: ۱۶:۲۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
بيلز عزيز:
من نمي خوام شما چيزي رو قبول كنيد و همچنين نمي خوام نظر خودم رو به شما تحميل كنم. شما هم نبايد اين كار رو بكني. من نظرم رو گفتم. گفتم كه به نظر من ولدمورت قويتره. شما هم گفتي كه دامبلدور قوي تره. بعدش هم من دلايلم رو گفتم. همين. ولي شما داري سعي مي كني منو متقاعد كني كه بگم دامبلدور قويتر بوده.

-------------------------------------------------------------------------
در مورد قدرت عشق توضيح نمي دم چون خيلي چيز ظريفيه و من نمي تونم تشريحش كنم.

نقل قول:
در مورد سنگم خوشحال میشم بدونم بر اساس چه مدرکی میگید ولدمورت به دوزخی ها احتیاج نداشته؟

من نگفتم احتياج نداشته. گفتم به دوزخي هاي بيشتر نياز نداشته.

نقل قول:
اینکه میگید اصلا بهش احتیاجی نبوده کاملا بی معنیه

ولدمورت فقط براي اينكه هري رو شكست بده دنبال الدروند بود. و همچنين فكر مي كرد كه اين قدرت چوبدستي هست كه آتيش طلايي شليك كرد. وقتي كه هري چوبدستي نداشته چرا ديگه بايد دنبال اون الدروند مي گشته؟

نقل قول:
در مورد حدسیات دامبلدورم یادت باشه نصف کتاب بر پایه حدسیات دامبلدوره ، بخصوص کتاب هفتم که دیدیم همه این حدسیات کاملا درست بودند و دلیلی نداره که ما فکر کنیم دامبلدور اشتباه میکنه ... شما موقعی میتونید بگید دامبلدور اشتباه کرده که خلافش ثابت بشه.

امكان داشته كه ولدمورت ندونه و همچنين امكان داشته ولدمورت بدونه. ما كه هيچوقت تو ذهن ولدمورت نرفتيم كه بدونيم اون چي مي دونسته.

نقل قول:
چرا حالا که ولدمورت به راحتی صاحب چنین چیز ارزشمندی شده به همین سادگیم باید از دستش بده؟

كي گفته ولدمورت از دستش داده؟ ولدمورت فكر مي كرده كه اون رو در يك جاي امن پنهون كرده.

نقل قول:
مگه این نیست که هر جادوگر دنیا دوستی تمایل به رسیدن به جاودانگی داره و این قدیس میتونه یک سوم راه باشه؟

اونموقع ولدمورت جاودان شده بوده. اون يك هوركراكس ( دفترچه ) رو ساخته بوده. اون فقط مي خواسته بيشتر جاودان بشه.

------------------------------------------------------------------------
حالا من نمي دونم شما چرا هي ميگي حرفات غلطه ، حرفات اشتباهه و ...

پیام زده شده در: ۱۵:۴۳ چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
خب ... واقعا جالبه که شما فکر میکنید نظرتون درسته و منم باید حتما متوجه بشم.

اول اینکه اصلا جادوی محافظ کلمه قشنگی نیست. رولینگم دلیلی داشته که اسمشو نذاشته جادوی محافظتی. در کتاب به طور کامل مشخص شده معنای قدرت عشق چی هست و این حرفهای شما به غیر از اینکه کاملا غلط هست اگر دقت کنی کوچکترین ارتباطی با عشق نداره. قدرت عشق از اسمش پیداست.

نقل قول:
ناگهان نيروي عشق ذهن ولدمورت رو به الدروند مشغول كرد كه در واقع اصلا احتياجي بهش نبود.

بهتره توجه داشته باشید ولدمورت مدت ها دنبال این چوب میگشته و اینکه میگید اصلا بهش احتیاجی نبوده کاملا بی معنیه و اتفاقا برعکس اون تیکه از مهمترین و سرنوشت ساز ترین قسمت های داستان بوده! و ضمنا حتما قبل از اینکه هری دستگیر شه ولدمورت تصمیم گرفته به کشور همسایه سفر کنه تا گریندلوالد رو ببینه.

نکته دوم اینه که این نیروی عشق چه ربطی به این جادوی خارق العاده ای که شما میگید داره؟ مثلا هری میتونه جینی رو دوست داشته باشه معنیش اینه که میتونه ذهن ولدمورت رو کنترل کنه؟

نه چنین نیست. در فصل جاودانه سازها در کتاب ششم به طور دقیق در مورد نیروی عشق توضیح داده شده. و دامبلدور در جواب هری که گفته من یک آدم معمولیم بهش گفته نیروی عشق یعنی چی.

---------------------------

در مورد سنگم خوشحال میشم بدونم بر اساس چه مدرکی میگید ولدمورت به دوزخی ها احتیاج نداشته؟ و اینکه ولدمورتی که همین جریان چوب ارشدم از الیوندر شنیده چطور قبلا میتونسته از جریان قدیس ها با خبر باشه؟ و بالاخره مگه این نیست که هر جادوگر دنیا دوستی تمایل به رسیدن به جاودانگی داره و این قدیس میتونه یک سوم راه باشه؟ و چرا حالا که ولدمورت به راحتی صاحب چنین چیز ارزشمندی شده به همین سادگیم باید از دستش بده؟

در مورد حدسیات دامبلدورم یادت باشه نصف کتاب بر پایه حدسیات دامبلدوره ، بخصوص کتاب هفتم که دیدیم همه این حدسیات کاملا درست بودند و دلیلی نداره که ما فکر کنیم دامبلدور اشتباه میکنه ... شما موقعی میتونید بگید دامبلدور اشتباه کرده که خلافش ثابت بشه.

دامبلدور همیشه در کتاب شخصیتی هست که مهمترین اطلاعات رو به هری میگفت و کتابها همیشه بر روی همین اساس پیش میرفت و به نظر من ما باید اکثر حرفهای دامبلدور رو قبول کنیم. اونم حالا که میبینیم این حرفها کاملا هم منطقی هست.

این که بخوای بگی ولدمورت علی رغم تمام این دلایل که گفتم میدونست انگشتره یک قدیس بود و ولدمورتم برای همین تبدیل به هورکراسش کرد به نظر من چیزی جز لجبازی نیست. در کتابم مشخصه که ولدمورت نمیدونسته.

پیام زده شده در: ۱۴:۲۸ چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
در مورد نيروي عشق توضيح ميدم ولي اگر باز هم متوجه نشديد ديگه از دست من هيچكاري بر نمي ياد. چون چيز بسيار دقيقيه و هر كس بايد خودش متوجه شه.

نيروي عشق ( به نظر من جادوي محافظ كلمه قشنگ تريه ) در هر دفعه كه به هري حمله مي شد ، ذهن طرف مقابل رو به چيزي ديگه مشغول مي كرد تا هري فرار كنه.
مثال : تو خونه مالفوي وقتي هري گير افتاده بود ولدمورت داشت دنبال الدوند مي گشت درسته؟ اون موقع بلاتريكس ولدمورت رو خبر كرد. ولدمورت فهميد و خواست كه برگرده. مي دونست كه هري رو خلع سلاح كردن. ناگهان نيروي عشق ذهن ولدمورت رو به الدروند مشغول كرد كه در واقع اصلا احتياجي بهش نبود. و هري در رفت.

در مورد سنگ :
ولدمورت احتياجي به حضور اون افراد يا دوزخي هاي بيشتر نداشته كه بخواد سنگه رو نگه داره.

اون دليلي هم كه تو كتاب نوشته شده حدسيات دامبلدوره ممكنه ولدمورت دليل ديگه اي داشته باشه.

نقل قول:
به نظر من رولینگ به خاطر طرفدارا خیلی به دامبی و هری کمک کرد که به ولدی نکرد

من شديدا با اين جمله موافقم.

پیام زده شده در: ۱۹:۵۲ سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶

آگوستوس پاي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۹ جمعه ۱ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۴ پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۹
از میدان گریمولد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 189
آفلاین
نقل قول:مونالیزا گفته"((بازم میگم این مسئله رو خود رولینگ هم ثابت کرد که ولده مورت با اون همه قدرت به خاطر اشتباهایی که از بی عقلی اش سرچشمه گرفته بود به خاک سیاه نشست و سرانجام مغلوب شد))
سلام مونا.اول که تبریک میگم یه مدت کم پیدا بودی.
دوم اینکه ولدمورت به خاک سیاه نشست؟!!!:دی
1کی زودتر مرد؟ولدی یا دامبی؟
کی بهتر باهاش برخورد میشد؟ولدی یا دامبی؟
ولدمورت در راه هدفش مرد،هدفی که از نظر خودش والا بود.
دامبلدور در راه هدفش مرد،هدفی که از نظر خودش والا بود.
در این شرایط یکسان اند،قدرتمندی به هوش است،ولی نه هوش ساختگی،به نظر من رولینگ به خاطر طرفدارا خیلی به دامبی و هری کمک کرد که به ولدی نکرد.

اگر همه ما مانند هم فکر کنیم،به این معنی است که هیچ کدام از ما فکر نمیکنیم.

پیام زده شده در: ۹:۰۵ سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
در مورد اینکه گفتی کی رو قوی تر کنه: ارتش ولدمورت رو قوی تر کنه. پرسیدی چجوری قویتر کنه؟ جوابشم اینه که هر ارتشی نیروی بیشتری داشته باشه مسلما قدرتشم بیشتر میشه. از این واضح تر؟

کی رو برگردونه؟ میتونست سالازار اسلیترینو برگردونه. میتونست کسایی رو برگردونه که در مورد قدیس ها اطلاعات داشتند. یا کسانی رو برگردونه که در مورد راه های رسیدن به جاودانگی اطلاعات داشتند. یا شخصیت های مهمی که ما اطلاعات درستی در مردشون نداریم. کسایی رو برگردونه که پیشگویی ها رو میدونن. چیزی که مسلمه و شما باید بهش توجه کنید اینه که یک قدیس اگر برای ولدمورت مفید نباشه دیگه ضرر که نداره!!! حتما ما نباید دنبال کاربردش بگردیم. گریندلوادلم هیچ وقت به اون قدیس احتیاجی نداشت. اما چون جزو قدیس ها بود دنبالش رفت.

در مورد دلیلی هم گفتید. در کتاب ششم و هفتم دقیقا به این نکته اشاره شده که اون قدیس بخاطر اینکه یک نشانه خانوادگی از اسلیترین بوده تبدیل به هوراکراکس شد. و باز هم در کتاب اشاره شده که اگر ولدمورت میدونست هیچ وقت چنین کاری نمیکرد. این یک مطلب واضح در کتابه. شاید و اما زمانی کاربرد داره که ما اطلاعاتی نداشته باشیم. خوشبختانه کتاب همه چیزو توضیح داده و جای بحثی در این مورد نذاشته.

در مورد نیروی عشق: اول در مورد مثالتون چون من حرفتونو قبول ندارم راجع بشم نظر نمیدم. اما در این نیروی خارق العاده اگر شما از ابتدای کتاب هفتم بنگرید هر اتفاقی که سبب نجات دادن هری شده علتی داشته و همیشه آدمهای عادی به کمک هری میومدن یا هری با زیرکی خودش موفق به فرار میشد. هیچ وقت از آسمون دیو و اژدها نمی افتاد که شما این همه قضیه رو پیچیدش میکنید. جلوی ولدمورت انسان ها و افکار انسانی قرار داشت و ولدمورت نتونست بهشون غلبه کنه... اگر شما چیزی بیشتر دیدید یا اتفاق خارق العاده ای دیدید لطفا اون مثالو بگید تا موضوع برای منم روشن شه.

اینکه ولدمورت نتونسته بر اونها غلبه کنه ناشی از غفلت خودش و فکر ضعیفتر خودش بوده. حتی هری دشمن ولدمورت نبوده بلکه این دشمنی بوده که ولدمورت برای خودش به وجود آورده. تمام این قضایا و نیروی عشقو این چیزا اگر خود ولدمورت نبود هیچ وقت رخ نمیداد. پس حالا اگر ولدمورت نمیتونه در مقابل دشمن خودش مقاومت کنه همش ناشی از بی فکریه خودش بوده. و اگر قدرت مقابلشو نداره عامل ماورائ طبیعی ای نیست چون طرف مقابلم یک انسانه و دوستانشم انسان هستند و نیرو هایشونم پایین تر از ولدمورت. پیشنهاد میکنم فصل جان پیچ ها در کتاب ششم رو یکدور بخونی در اون فصل کاملا توضیح داده شده.

پیام زده شده در: ۰:۱۳ سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب اینکه بین اینا کی قوی تره بسته به اینکه طر فکری که میکنی از چه جهت باشه

من کلا قوی بودن رو در قدرت نمیبینم، اینکه بگیم قدرت آدم رو قوی میکنه درست نیست، این مسئله رو خود رولینگ هم در اخر کتاب هفتم نشون داد

من فکر میکنم قوی بودن در ذهن و فکر و هوش است، من با قدرت تمام میگم آلبوس دامبلدور قوی تر بوده چون از هوش بیشتری نسبت به ولده مورت بهرمند بوده

بازم میگم این مسئله رو خود رولینگ هم ثابت کرد که ولده مورت با اون همه قدرت به خاطر اشتباهایی که از بی عقلی اش سرچشمه گرفته بود به خاک سیاه نشست و سرانجام مغلوب شد

آلبوس قوی ترین بود، چون هوش بالایی داشت نه قدرت والا

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.