هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱:۲۴ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
دیروز ۱۸:۳۶:۰۲
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6953
آفلاین
پروتی عزیز

من با کمال میل پستهای شما رو نقد میکنم.ولی یه توصیه ای برای همه درخواست کننده ها(نه فقط شما) دارم.
بهتره از دو یا چند نقد کننده, درخواست نقد نکنین.این کار ممکنه شما رو سردرگم کنه.ما در این سایت معیار مشخصی برای پست خوب یا بد نداریم.همه حرفایی که میزنیم از روی سلیقه اس.برای همین ممکنه یه نکته ای در پست شما وجود داشته باشه که من ازش تعریف کنم ونقد کننده دیگه ای اونو یه اشکال و ایراد بدونه.این وسط شما گیج میشین که حرف کدوم درسته!
برای همین بهتره شما پستها و نوشته های نقد کننده ها رو در نظر بگیرین.نوشته های هر کدومو قبول دارین از همون درخواست نقد کنین.البته اگه به نظرتون همینجوری هم مفیده, مشکلی نیست.اینجوری هم نقد میکنم.

بررسی پست شماره 126 آموزشگاه مرگخواری, پروتی پاتیل:

نقل قول:
لودو که با آخرین حرکت ارباب سخت ترسیده و تحت تاثیر قرار گرفته بود چند قدمی عقب عقب رفت .

"ارباب" کلمه ایه که بیشتر لرد رو باهاش مخاطب قرار میدن.یعنی وقتی دارن با لرد صحبت میکنن از این کلمه استفاده میکنن.یا حتی وقتی درباره لرد صحبت میکنن.ولی خارج از دیالوگها استفاده از "ارباب" زیاد مرسوم نیست و کمی توی ذوق خواننده میزنه.حتی اگه نویسنده مرگخوار باشه.

نقل قول:
ارباب سرش رو بالا آورد و گفت:احمق مجوز.

لرد سیاه اصولا فحش نمیده...حالا اگه بخواد بده هم از کلمات دیگه ای استفاده میکنه."احمق" کمی سنگین بود.طرز حرف زدن لرد رو در نظر بگیرین.معمولا محترمانه ولی با نیش و کنایه.مغرورانه و گاهی احمقانه.لرد ترجیح میده شخصیت طرف رو با مفهوم جمله ها خرد کنه نه با توهین مستقیم.خود منم گاهی در دیالوگهای لرد از فحش استفاده میکنم.ولی کمی برای این شخصیت باید دقت بیشتری برای انتخاب کلمات کرد.

پستتون کمی زیادی جدی شده!در پستهای قبلی دیدم که شما میتونین طنز بنویسین.از نوشتنش منصرف نشین.پستهای جدی این روزا طرفدار زیادی ندارن.به سختی خونده میشن, مگه اینکه واقعا خاص باشن.در شکنجه لودو یا تلاش لرد و بلا برای قانع کردن لودو...میشد موقعیتها و دیالوگهای طنز آمیزی خلق کرد.

نقل قول:
لرد که هنوز عصبانی بود گفت:حوصلمو سر بردی. سپس به بلا گفت:بلا اینو با خودمون می بریم . -چشم ارباب. بلاتریکس به سوی لودو رفت و با طلسمی اونو بیهوش کرد سپس همه ی مرگخوار ها به همراه وزیر سحر و جادو از وزارتخونه خارج شدند.

ایده بردن لودو بد نبود...ولی نمیدونم که آیا مفید بود یا نه.اینجا سوژه کمی گیر کرده بود.گره نخورده....گیر کرده!یعنی داشت دور خودش میچرخید.در اینجور موقعیتها باید یه تکون کوچیک به سوژه داد.چیزی مثل یه هُل! که کمی جلوتر بره.منظورم تغییر بزرگی نیست.مثلا یه تغییر کوچیک در شرایط.مطمئن نیستم بردن لودو بتونه این تاثیر رو بذاره.با وجود این به نظر من ضرری هم نداشت.

لحن پستتون خیلی عوض میشه.یه لحظه گفتاری و یه لحظه نوشتاری...مثلا:
نقل قول:
لرد و مرگخوار ها هم به لودو نگاه می کردند و منتظر مجوز بودن

سعی کنین کل پست رو بصورت یکدست و هماهنگ بنویسین.خودتون انتخاب کنین که با کدوم لحن راحتتر مینویسین.

رفتار لودو جالب بود.اینکه نمیخواست مجوز رو بده ولی از طرفی از لرد میترسید.

پست شما یه پست معمولی بود.نه نکته خاص مثبتی داشت و نه نکته منفی.شاید اگه کمی روی طنزش کار میشد میتونست از این حالت متوسط و معمولی خارج بشه.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط لردولدمورت در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۳۰ ۱:۳۲:۴۱

پیام زده شده در: ۱۵:۵۹ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۸:۱۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
از آغازی که پایانم بود...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 483
آفلاین
سلام لرد.
میشه این پستوبرام نقد کنید؟
ممنونم.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۰:۳۰ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 368 کافه تفریحات سیاه پروتی پاتیل:

پست شما خیلی کوتاهه...
چند بار دیدم اعضای سایت در انجمنهای دیگه از بعضی از نویسنده ها ایراد گرفتن که چرا وقت نذاشتی و اینقدر کوتاه نوشتی.نظر من کاملا مخالف اینه.من پست کوتاه رو که ببینم تشویق میشم به خوندنش.مگه اینکه نویسنده پست مورفین، لودو یا نویسنده خیلی خوب دیگه ای باشه.
بنابراین کوتاه نوشتن یه مزیته.تا وقتی مجبور نشدین یا دلیل خاصی نداشته باشه بهتره همینطور کوتاه بنویسین.

مکانها رو مشخص کردین.کار مفیدی بود.یه کار مفید دیگه هم انجام بدین.قبل و بعدش یه خط فاصله بذارین.پستتون کمی نامرتبه.البته اینطور که فهمیدم با عجله فرستادین و فرصت نداشتین روی ظاهرش کار کنین.ولی به هر حال در پستهای بعدی بهتره این کار رو انجام بدین.

نقل قول:
همه ی مرگخوار ها داشتن به لودو نگاه می کردن و از ابهت اربابشون لذت می بردن.

این قسمت جالب بود...اولش متوجه منظورتون نشدم.ولی اگه توضیح بیشتری هم میدادین طنزش از بین میرفت.همینجوری جالب بود.

نقل قول:
مگه تو قرار نیست بری دنبال یسری سفید و برای از دست نرفتن حوصله ی ارباب نازنین بیاریشون .هان؟

چیزایی که معمولا دربارشون مینویسیم سوژه های فرعی هستن.در کنار اینا همیشه سوژه اصلی رو هم در نظر بگیرین.به این نکته توجه کنین که این سوژه فرعی میتونه سوژه اصلی رو خراب کنه یا نه.
اینجا سوژه اصلی بازرسی های لرد بود.جریان شکنجه گاه سوژه فرعی بود.خارج کردن آنتونین از شکنجه گاه کمی خطرناکه.ممکنه نویسنده بعدی هم همراه آنتونین از شکنجه گاه خارج بشه.یعنی اون سوژه رو ادامه بده.البته در اونصورت هم میشه ادامه داد.ولی احتمال اینکه سوژه منحرف بشه زیاده.برای جلوگیری از این موضوع میتونستین ماجرا رو ادامه بدین.تا جایی که آنتونین به شکنجه گاه برگرده.کلا سعی کنین داستان رو دو تکه نکنین.شخصیتها رو از هم جدا نکنین.اینجور سوژه ها معمولا به بن بست میرسن.

شخصیتهاتون خوب بودن.در موردشون خوب اغراق میکنین.درباره سفید ها هم همین کارو انجام بدین.بصورت برعکس...یعنی اونا رو هم سفید تر از اونی که هستن نشون بدین.

از شکلک استفاده کردین.خوبه...شکلک میتونه کمک کننده باشه.البته احساس اجبار نکنین.هر جا حس کردین شکلک بهتر میتونه احساس و مفهوم جمله رو منتقل کنه ازش استفاده کنین.مثلا جایی که مشخص نیست دیالوگ با چه لحنی گفته شده.یا جاییکه دیالوگ وجود نداره و فقط قصد دارین حالت فرد رو به خواننده منتقل کنین.مثلا:

لرد:

کمی عجولانه بود...ولی بد نبود.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط لردولدمورت در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۲۵ ۱۶:۰۷:۴۰
ویرایش شده توسط لردولدمورت در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۲۵ ۱۶:۰۸:۲۶

پیام زده شده در: ۱۰:۳۵ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام لرد.
ممنون میشم اگه این پستوبرام نقد کنید.
در مورد اشکالاتی که تو متن داره ببخشید فرستادنش سریع شد و نشد ویرایشش کنم.
ممنون.

می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۰:۵۵ سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
گلرت گریندل والد

پستهای مرحله دوم امتیاز دهی شدن ظاهرا...نقد پست شما رو در اولین فرصت براتون ارسال میکنم.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پروتی پاتیل

نقل قول:
لرد عزیز سلام .
ببخشید یه مدت نبودم نشد پست بفرستم

خواهش میکنم...میخواستم بگم دشمنتون شرمنده باشه...که دیدم دشمنتون شخص شخیص خودم هستم!

بررسی پست شماره 164 خانه گانتها، پروتی پاتیل:

نقل قول:
بلاتریکس یکدفعه عصبانی شد و سر فلور و بقیه ی مرگخوار ها داد زد:
چی ؟فرار کنیم.ای احمق های به درد نخوره پس مار نازنین ارباب چی؟

معمولا بهتره ایده نفر قبلی رو رد نکنیم.البته تصمیم با خودتونه.شما آزادین هر طور دوست دارین ادامه بدین.گفتم معمولا، چون اینجا اون حالت معمولی وجود نداشت.دیالوگ شروع شما و شخصیتی که برای گفتن این دیالوگ انتخاب کرده بودین کاملا خوب و مناسب بود.بولد(ضخیم) کردن جمله بلا عصبانیست و تن صداشو به خوبی نشون داده.از شکلک هم میتونستین استفاده کنین.تنها فرقش این بود که اینجا خواننده از اول جمله متوجهه که بلا داره داد میکشه!

نقل قول:
بلاتریکس در حال داد زدن چوبدستیشو در آورده بود تا اولین مرگخواری که نزدیکش میشد رو با کروشیوی لذت بخشی ادب کنه اما هیچ کدوم از مرگخوار ها نزدیکش نشدن.

شخصیت شجاع، نسبتا دیوانه و غیر قابل کنترل بلا رو خیلی خوب ترسیم کردین.بلا جزو شخصیتهاییه که میشه دربارش اغراق کرد.تقریبا میشه هر نوع عمل غیر عادی و غیر منطقی رو بهش نسبت داد.همونطور که در اینجا تهدید مرگخوارا از طرف بلا عجیب نبود.خواننده خیلی راحت میتونه باور کنه که اگه ققنوسا نمیومدن بلا حتما بلایی سر مرگخوارا میاورد!

نقل قول:
مرگخوار ها که با دیدن چوبدستیه بلاتریکس وحشت کرده بودن عقب عقب میرفتن وهیچ کدومشون توجهی به ققنوس های زیبایی که به خاطر جیغ بلاتریکس به اونجا اومده بودن نداشتن.

قسمتی که توجه منو جلب کرد این قسمت بود.خیلی خوب صحنه رو عوض کردین.در نقد قبلی هم گفته بودم که شما صحنه ها رو به خوبی توصیف میکنین.اینجا یک صحنه جالب و هیجان انگیز رو به خوبی برای خواننده توصیف کردین.هر اشتباهی میتونست جذابیت این قسمت از پستتون رو از بین ببره.شما به خوبی از پسش براومدین.

پستتون کمی خالیه...کمی بی احساسه...
دلیلش عدم استفاده درست از علامتگذاری و شکلک هاست.مثلا این قسمت:
نقل قول:
بلاتریکس داشت وردی به سمت ایوان میفرستاد که فلور و تری با هم گفتند: وای ققنوس.

هیجان یا ترس فلور و تری رو اونطور که باید به خواننده منتقل نمیکنه.میتونست به این شکل نوشته بشه:
بلاتریکس داشت وردی به سمت ایوان میفرستاد که فلور و تری با هم گفتند:
-وای... ققنوس!:worry:(یا )
شما از شکلک استفاده نمیکنین.اگه علاقه ای به استفاده از شکلک ندارین اشکالی نداره.ولی بعضی جاها واقعا میتونن کمک کننده باشن.ضمن اینکه پست رو از اون حالت خشکی و بی احساسی در میارن.

نقل قول:
مرگخوارها از ترس اینکه ققنوس ها فرار کنن حرکتی نمی کردند.

این جمله خوبی بود.جمله لازمی بود!نفر بعدی باید بدونه که مرگخوارا قصد دارن چیکار کنن.این موقعیتی بود که کل پست شما برای درست کردنش نوشته شده بود.و نباید از بین بره.

سوژه رو خوب و به اندازه پیش بردین.پایانش خیلی خوب بود.نوشتن پایانهای ترغیب کننده هم از کارهاییه که شما به خوبی انجام میدین.

این پستتون بهتر از پست قبلی بود که من نقد کرده بودم.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۷:۴۸ دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
لرد عزیز سلام .
ببخسید یه مدت نبودم نشد پست بفرستم.میشه این پستوبرام نقد کنید؟
بی نهایت ممنون .

می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۱:۳۹ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۱

گلرت گریندل والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
از عقلت استفاده کن، لعنتی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 513
آفلاین
لطف میکنین،خیلی متشکرم

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

Elder با نام علمی Sambucus از خانواده Adoxaceae به معنای درخت آقطی است؛ در حالی که یاس کبود جزو خانواده ی Oleaceae (زیتونیان) میباشد؛ کلمه ی Elder در Elder wand به جنس چوب اشاره میکند و صرفا بدین معنا نیست که این چوب قدیمی ترین چوب باشد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۳۳ پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
گلرت عزیز

اینجا فقط پستهای انجمن خانه ریدل نقد میشن.اگه براتون مهمه میتونم با پیام شخصی نقد کنم.
ولی یه مشکل دیگه هم وجود داره.به این پست قراره امتیاز داده بشه.و اصولا درست نیست که قبل از امتیاز دهی(چه اینجا و چه در پیام شخصی)نقد بشه.برای همین باید تا وقتی امتیاز دهی اون پست تموم بشه صبر کنین.بعد از اون مرحله اگه خواستین بوسیله پیام شخصی نقدش میکنم.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۳:۱۹ پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۱

گلرت گریندل والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
از عقلت استفاده کن، لعنتی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 513
آفلاین
جناب لرد متوجهم که این ممکنه درخواست غیر متعارفی باشه ولی اگر امکان داره پست شماره ی چهار مرحله ی دوم جام آتش من رو هم نقد کنید

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

Elder با نام علمی Sambucus از خانواده Adoxaceae به معنای درخت آقطی است؛ در حالی که یاس کبود جزو خانواده ی Oleaceae (زیتونیان) میباشد؛ کلمه ی Elder در Elder wand به جنس چوب اشاره میکند و صرفا بدین معنا نیست که این چوب قدیمی ترین چوب باشد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۵۴ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
لی

ممنون از توضیحتون.اسپمی بود پر از حقایق روشنگرانه!

پروفسور ویریدیان

نقد کردن وظیفه من نیست.وظیفه هیچکدوم از ناظرا نیست.ولی حتی اگه وظیفم بود هم به شما این حق رو نمیداد که اینجوری حرف بزنین.
گذشته از وقتی که بررسی پستها میگیره(نقد این دو پست یک ساعت و بیست و شش دقیقه وقت منو گرفت)...شما در کنار فعالیت عادیتون دو سه روز پشت سر هم پستهای نقد منو مجددا تایپ کنین(فقط تایپ) ببینین چه بلایی سر مچ دستتون میاد!

دافنه

کی به شما گفته هیچکدوم از پستاتون نباید کوتاه باشن؟!!!پست درخواست نقد رو که نمیشه طولانی کرد!همه درخواستا یه خطین خب.چرا خودتونو خسته میکنین؟!

بررسی پست شماره 367 کافه تفریحات سیاه، دافنه گرینگراس:

ظاهر پستتون کاملا خوب و مرتبه.یه پست مرتب خواننده رو جذب خودش میکنه.حتی اگه کمی طولانیتر از حد معمول باشه.فاصله های بجا، عوض کردن شکل نوشته، استفاده نکردن از شکلکهای غیر ضروری ظاهر پستتون رو منظم جلوه داده.یکی از نکته هایی که توجهمو جلب کرد این بود که دیگه وسط جمله ها از شکلک استفاده نکردین.کارتون خیلی خوب بود.البته ممکنه گاهی لازم نشه این کارو انجام بدیم.مثلا وقتی جمله تا وسطش یک لحن داره و از وسط به بعد لحنش عوض میشه.اینجور جاها منعی نداره که وسط جمله شکلک بزنیم.

نقل قول:
بلا قبل از این که لرد ولدمورت بتونه چیزی بگه شروع به عذر خواهی کرد.
- ای لرد بزرگ،ای ارباب تنومند،ای مرد جوان،ای برنده دوئل ها،ای مافوق مافوق یک مرد،مرا عفو کنید،ازتون خواهش میکنم.ارباب،منو ببخشین.من تقصیر نداشتم.همش تقصیر ایناست.خواهش میکنم ...

بدون ایجاد وقفه یا عوض کردن موضوع یا توضیحاتی که باعث بشه خواننده ارتباطشو با پست قبلی از دست بده، داستان رو ادامه دادین.پاچه خاری اغراق آمیز بلاتریکس کاملا متناسب با شخصیتی بود که ازش میشناسیم.

نقل قول:
با "ببند" مودبانه ی لرد، بلاتریکس ساکت شد.

لحن آمرانه لرد هم خوب و مناسب بود.فقط فکر میکنم شاید بهتر بود به جای "مودبانه" از کلمه دیگه ای استفاده میکردین.چون اینجا این "ببند" نه زیاد مودبانه بود نه زیاد بی ادبانه.فقط در یکی از این دو حالت میشد از این کلمه برای توصیف استفاده کرد.

نقل قول:
آنتونین سرش رو پایین انداخت و زیر لب زمزمه کرد.
-ارباب،اما این کسی که من کشتم سفید نبود.سر تا پا قرمز خون بود.میشه قرمز پیدا کنم؟

شما استعداد طنز نوشتن دارین.به این استعداد فرصت بدین که خودشو نشون بده.موقع نوشتن عجله نکنین.میتونین به جای سه پست یکی بزنین.ولی وقت بیشتری روش بذارین.به کیفیت پستاتون بیشتر از تعدادشون اهمیت بدین.چون زمینه شو دارن که بهتر بشن.مثلا طنز این پست به وضوح بهتر از قبلیا بود.اون قسمت "چوب دستی از آب بیرون کشیدن" واقعا جالب بود.

نقل قول:
لرد ولدمورت چند ثانیه با خوشحالی به چهره های کبود از ترس مرگخوار ها نگاه کرد

از ترس اصولا کسی کبود نمیشه...سفید میشه..رنگش میپره.

این سوژه یه حالت قسمت قسمت داره...هر نویسنده میتونه درباره بازدید لرد از یکی از قسمتها بنویسه.یه حالت آزاد داره.شما به قسمت شکنجه گاه پرداختین و به نظر من در حد قابل قبولی نوشتین.ولی بدون توجه به این پستتون میگم که هنوز مشکل سوژه دارین شما.به سوژه ها بیشتر توجه کنین.تغییرات بزرگ ایجاد نکنین فعلا.هنوز در اون حد تجربه ندارین.اینجا پست رو خوب شروع کردین و خیلی خوب تمومش کردین.نفر بعدی آزاده که لرد رو به هر قسمتی که دلش میخواد بفرسته.اینجا تغییری در سوژه ندادین.فقط دربارش نوشتین.سعی کنین در بقیه تاپیکها هم همین کارو انجام بدین.

این پست شما یکی از بهترین پستاتون بود که اخیرا خوندم.

موفق باشید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بررسی پست شماره 94 فرهنگستان ریدلها، پروفسور ویریدیان:

پستتون صرفا از دیالوگ تشکیل شده.قانون مشخصی برای تعیین میزان دیالوگ و فضا سازی وجود نداره.یه پست ممکنه به فضاسازی احتیاج نداشته باشه.پستی که فقط از دیالوگ تشکیل شده ممکنه واقعا پست خوبی باشه.ولی این کار سختیه!تجربه و استعداد زیادی میخواد.اگه دیالوگها واقعا خوب و حساب شده نباشن خواننده رو خسته میکنه.مثلا مورفین گانت عضویه که واقعا میتونه به این شکل بنویسه.میتونه یه پست خیلی طولانی فقط دیالوگ بنویسه و خواننده با اشتیاق تا آخرشو بخونه.
شما بهتر بود کمی از حال و هوای اطراف، فضا و محیط و مهمتر از اون، احساسات و افکار شخصیتهاتون مینوشتین.

ظاهر پست کمی بهتر از قبل شده.هنوزم آخر بعضی از جمله ها علامت وجود نداره.مثلا جمله آخر.این نکته کوچیک ولی مهمیه.موقع خوندن تاثیر زیادی روی خواننده میذاره.

قسمت بازجویی و سوالها و جوابها خوب بود.فقط به لحن نوشته تون دقت کنین.تو بعضی از جمله ها مشخصه که اولین جمله ای رو که به ذهنتون رسیده نوشتین.مثلا اینجا:
نقل قول:
ریگول : یکی یکی . ایدز ارباب چرا ایدز داشتن ؟

شما که نویسنده هستین میدونین این جمله چه لحنی داشته و چه مفهومی رو میخواسته برسونه.ولی خواننده اینو نمیدونه.موقع خوندن این جمله کمی نامفهوم میشه.ایدز اول باید حذف بشه.مواظب باشین لحنتون بیش از حد عامیانه نشه.به هر حال این یه نوشته اس و باید قواعد نوشتاری تا حدودی رعایت بشه.موقع حرف زدن زیاد مهم نیست که بعضی کلمات یا افعال جابجا بشن،ولی نوشته اینطور نیست.

مهمترین اشکال شما در پستهای قبلی بی توجهی به سوژه بود که خوشبختانه این مشکل اینجا وجود نداره.خیلی خوب به سوژه پرداختین.خوب دربارش نوشتین.چیزی رو عوض نکردین.بیش از حد پیش نرفتین.در این مورد کارتون خوب بود.همینطور ادامه بدین.

فوتنهای عجیب و غریب و شکلکهای بی مورد هم حذف شدن.اینم یه نکته مثبت دیگه بود.

شخصیت مضحک و جنون آمیزی که از لرد ساختین کاملا منطقی و قابل باوره.البته اغراقتون کمی لب مرز بود.ولی خوشبختانه از مرز عبور نکرده.در حد متعادل و قابل قبولی مونده.

یه سری از اشکالات پستهای قبلیتون برطرف شده بودن.جای امیدواری داشت.پایان پستتونم خوب بود.نفر بعدی آزاده که بازجویی رو ادامه بده یا تمومش کنه.

موفق باشید.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.