هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱۱:۰۲ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۹:۳۴ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
http://www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=258207

نقدینگی لطفا...

بعد من رفتم پست بزنم توی تاپیکا هیچ خلاصه ای نیست برای همین من مجبور شدم پستهای چندتای آخری رو بخونم و داستان رو کم و مختصر بنویسم. یه زحمتی بکشی ممنون و البته شاید آن تاپیکهایی که من رفتم خلاصه نداشته.

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱:۴۹ دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۳:۲۵ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
بررسی پست شماره 149 خانه گانت ها، آماندا بروکل هرست:

نقل قول:
ناگهان در اتاق باز شد و آماندا در حالی که دستمال بزرگی را در دست گرفته بود وارد گردید.

اصولا این روش منفوریه که نویسنده خودش رو وارد داستان کنه...یه مدت همه نویسنده ها به هر قیمتی این کارو میکردن.برای همین کم کم اعضا از این کار زده شدن و تقریبا دیگه کسی موقع نوشتن خودش رو وارد نکرد.به نظر من جایی که امکانش وجود داره این کار رو انجام بدین.کافیه که اولا به سوژه اصلی آسیبی نرسه و دوما وارد شدنتون زیاد غیر منطقی نباشه.مثلا ریموس لوپین یهو وسط خانه ریدل ظاهر نشه.این ورودهای عجیب و غریب، ولی منطقی و بامزه رو در پستهای هوگو ویزلی دیده بودم و برام جالب بود.ورود آماندا هم همونقدر خوب و بجا بود.کار خوبی کردین!

نقل قول:
. در همین حال لودو کتاب را کنار گذاشت و گفت:
- اینجا فقط در مورد مار های کوچیک و بی آزار که نه سمی هستن و نه ترسناک نوشته شده. چیزی هم در مورد ریختن فلسای مارها ننوشته. نوشته اینا پوست میندازن ولی نه اینطوری.

نفر قبلی درباره لودو نوشته بود و انتخاب رو به عهده شما گذاشته بود که لودو موفق بشه راه معالجه رو پیدا کنه یا نه...شما به اون پست احترام گذاشتین و درباره لودو هم نوشتین.این توجه و دقت رو قبلا هم در پستهای شما دیدم.مشخصه که پستهای قبلی رو با دقت میخونین.

نقل قول:
- از من به شما نصیحت. آخرش مجبور میشین یه مار دیگه رو بجای نجینی بیارین.

پیشنهادی که آماندا داد میتونه به ادامه سوژه کمک کنه...گرچه شاید کمی زود بود.این راه حل طوریه که اگه اجراش کنن باید طبق همون تا آخر پیش برن.یعنی به سادگی نمیشه کنارش گذاشت.شاید بهتر باشه اول راه حلهای ساده تری رو امتحان کنن.ولی به هر حال پیشنهاد جالبی بود.

پستتون ویژگیهای خوب نوشته های قبلیتون رو حفظ کرده.داستان رو بیخودی کش ندادین.خوندنش خواننده رو خسته نمیکنه.دیالوگهای آماندا جالب بودن.مخصوصا قسمت آخر پست و بی زهر شدن نجینی خوب بود.

توضیحاتتون درباره پوست اندازی مارها خیلی مفید بود.چون ممکن بود نفر بعدی ریختن فلسهای نجینی رو با پوست اندازی اشتباه بگیره و کل سوژه نابود بشه.

پستتون طنز خوبی داشت.کاری که به نظر من بهتره انجام بدین، اینه که شخصیتها رو پررنگتر کنین.شخصیتهاتون تقریبا در یک سطح قرار دارن.شما همه شخصیتها رو به خوبی میشناسین.ازشون خوب و درست استفاده میکنین.فقط کمی بیشتر اغراق کنین.بلا بی رحمه؟بی رحمترش کنین... ایوان ترسوئه؟ترسوترش کنین...پررنگتر کردن یک ویژگی مشخص شخصیت، میتونه طنز پستتون رو تقویت کنه.گرچه به همین حالت فعلیش هم به اندازه کافی خوب و جالب بود.

خوب بود.

موفق باشید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بررسی پست شماره 146 خانه گانتها تری بوت:

پستتون کوتاه و مرتبه.همین میتونه خواننده رو برای خوندن جذب کنه.فراموش نکنین که کوتاه بودن یه یک نکته مثبته.

در نقد بالا به آماندا توصیه کرده بودم شخصیتهاشو پررنگتر کنه.اگه بخوام مقیاسی برای این کار قرار بدم میشه اینطوری توضیح داد که آماندا بهتره شخصیتهاشو یک درجه پررنگتر کنه...و شما هفت هشت درجه.
نوشته شما برای اینکه واقعا( و نه از روی اجبار)خونده بشه، باید با بقیه تفاوت داشته باشه.این تفاوت میتونه نحوه نگارش شما باشه...یا جمله های زیباتون و یا طنز خاص خودتون.این مورد آخر از همه بهتره.راحتتر میشه اجراش کرد و طرفدارهای بیشتری هم داره.شخصیتهای کتاب و سایت ویژگیهای منحصر بفردی دارن.شما باید این ویژگیها رو بشناسین.کتاب یا سایت.فرقی نمیکنه.چون از هردو میتونین استفاده کنین.مثلا درباره بلاتریکس در کتاب به اندازه کافی توضیح داده شده و بلاتریکسهایی که در سایت حضور دارن کمتر ممکنه بتونن پررنگتر از بلای کتاب بشن.ولی در مورد شخصیتهایی مثل روفوس، مورفین و لینی بهتره از شخصیت سایتیشون استفاده کنین.ویژگیهاشونو زیر ذره بین بذارین و از اونا بشکل اغراق آمیزی در پستتون استفاده کنین.لینی همیشه همراه لونا بود.شما هم در همه سوژه ها این دو تا رو با هم در نظر بگیرین.حتی در موقعیتهای مسخره و غیر عادی.درباره ماری و آماندا هم میتونین همین کارو انجام بدین.ایوان یه اسکلته(آواتارش)...از همین ویژگیش میشه کلی سوژه بدست آورد و استفاده کرد.کافیه کمی با شخصیتها آشنایی داشته باشین.فقط مواظب باشین اصل شخصیت رو عوض نکنین.خواننده موقع خوندن قراره بخنده.نه اینکه به این موضوع فکر کنه که این نوشته ها غیر منطقی هستن و ممکن نیست اتفاق بیفتن.

نقل قول:
روفوس هم این ریختی دنبال ایوان راه میفته و بلا رو تنها میذاره.

جایی که میتونین از کلمات استفاده کنین بهتره شکلک رو کنار بذارین.شکلک مال جاییه که یا نتونیم احساساتمونو به خوبی بیان کنیم و یا به طنز نوشته مون کمک کنه.کلا خارج از دیالوگها معمولا نمیشه استفاده خوبی از شکلکها کرد.حس خوبی به خواننده منتقل نمیکنه.

نقل قول:
بلا با ناراحتی به طرف مبل میره و خودشو پرت میکنه رو مبل.
- ایششش!!! فکر کردن کیَن! اصلا حالا که اینطور شد به من چه ، هر کاری می خوان بکنن. جواب اربابم خودشون بدن.

اون توضیحی که درباره شخصیتها دادم...
مثلا همینجا.شخصیت بلا کمی سطحی شده.اگه یه شخصیت آرومتر، ساده تر و ملایم تر بود اشکالی نداشت.ولی این رفتار و این دیالوگ زیاد مناسب بلاتریکس نیست.

نقل قول:
بلا با چهره ای رنگ پریده و عصبی و حالتی ژولیده به طرف بقیه میدوئه و با صدای گرفته میگه : نجینی ... نجینی ...

آخر پست خوب بود.از اول هم مشخص بود که قراره بلایی سر نجینی بیاد.شما وارد سوژه نشدین.توضیح اتفاقی رو که برای نجینی افتاده به عهده نفر بعدی گذاشتین.کارتون خوب بود.

لحن پستتون بشدت صمیمیه!!خب، این فعلا آزار دهنده نیست.ولی کمی لب مرزه.مواظب باشین که حالت خاطره وار به خودش نگیره.طوری نشه که انگار یکی نشسته داره برامون خاطره تعریف میکنه.

اشکالات پست شما خیلی جزئی هستن.نوشته شما حتی به همین شکل هم قابل قبوله.ولی اشکالات کوچیکی داره که به سادگی برطرف میشن.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۴:۰۸ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱

تری  بوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۵ یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۴:۲۲ چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 474
آفلاین
اگه میشه پست منم تو این تاپیک نقد کنید! البته کوتاهه!

ممنون

Only Raven!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۴۴ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱

آماندا بروکل هرستold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۳ دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۳:۳۵ جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 497
آفلاین
ارباب میشه اینو نقد کنین؟

در مورد اون جمله ای که ماری گفت...الان رفتم جستوجو بنمودم. دقیقا این بود(ک.ر.ب خودم): لطفا پیشاپیش پست منو ممنون کنین.

اون موقع حال عادی نداشتم خو

پیام زده شده در: ۲۲:۲۳ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 79 فرهنگستان ریدل، ماری مکدونالد:

نقل قول:

ماری در حالی‌ که پوزخند میزنه رو به هوگو میکنه.

- کسایی‌ که ارباب رو میشناختن؟ خوب بذار بگم... دامبلدور و مرگخواران یعنی‌ خود ما! خودمون که هیچی‌، میخواین برین از دامبلدور راجع به گذشته ارباب بپرسین؟

مگه گذشته ارباب فقط در مرگخوارا و دامبلدور خلاصه میشه؟ارباب کودکی داشت، جوونی داشت، مدرسه داشت، مدتی تو مغازه بورگین کار کرد...بعدها برای یادگیری جادوی سیاه به سفرهای طولانی رفت.تا جاییکه ممکنه از سوژه استفاده کنین.البته شما بعدش اشاره کردین که لرد مدتی تو پرورشگاه بوده.این نقطه شروع خیلی خوبیه برای مرگخوارای سوژه.سرنخ مناسب و خوبی به نفر بعدی دادین.حتی به نظر من میتونستین از اولش شروع کنین...شاید جاییکه ارباب به دنیا اومده.چون معمولا تو همچین سوژه ای نفر بعدی یک قدم جلوتر میره.به عقب برنمیگردن.

پافشاری بلا روی دروغهایی که خودشم میدونه حقیقت ندارن خیلی خوب بود.سعی کنین روی این ویژگیهای شخصیتها تاکید داشته باشین.ویژگیهای خاص هر شخصیت!

نقل قول:
- خوب پس یه قدم جلو رفتیم، چند نفرمون باید برن همون پرورشگاهی که ارباب بزرگ شده و اطلاعات بگیرن، ممکنه هنوز کسی‌ باشه که ارباب رو بشناسه، باید شانسمون رو امتحان کنیم! کی‌ داوطلب می‌شه بره؟

فرستادن تعداد محدود کار منطقییه.چون بیست نفر باهم نمیتونن برن.ولی در سوژه ای که میتونن برن حتما همه رو باهم بفرستین.اینجوری دست نفر بعدی بازتره و تنوع هم بیشتر میشه.تو سوژه هایی مثل همین یکی که مجبوریم چند نفرو انتخاب کنیم بهتره سعی کنیم سوژه ساز ترین افراد رو انتخاب کنیم.افرادی که ممکنه در حالت عادی جالب نباشن ولی در اون سوژه خاص میتونن بدرد بخورن.یا شخصیتهایی که کلا تو هر سوژه ای جالب هستن.مثلا بلاتریکس.همینطوری اتفاقی انتخاب کردن سوژه رو خراب میکنه.شما این انتخاب رو به عهده نفر بعدی گذاشتین.اینم روش خوب و ترغیب کننده ایه.

به این میگن یه پست کوتاه!

اون چارچوبی رو که میگفتم حس نکردم...نمیدونم دلیلش کوتاه بودن پست بود یا یه چیز دیگه.ولی به هر حال اون حالت اجبار رو منتقل نمیکرد.شما فقط سراغ سوژه هایی برین که خوشتون میاد.فقط جایی پست بزنین که اخساس میکنین دلتون میخواد این داستان رو ادامه بدین.اینجوری چارچوبها خودبخود از بین میرن.

شما صحنه های طنز آمیز خوبی خلق میکنین.میتونین روی این قسمت هم بیشتر کار کنین.دیالوگها هم خوبن.ولی خلق و توصیف صحنه ها کار هر کسی نیست.

موفق باشید.
ـــــــــــــــــــــــــــــ

عدم بررسی(!) پست شماره 234 خاطرات مرگخواران، مری باود:

مری عزیز

پستهای خارج از انجمن خانه ریدل نقد نمیشن.

گذشته از این پستهای بازی با کلمات هم نمیتونن نقد بشن.چون اصلا جزو ایفای نقش نیست.شما ممکنه با همون چند کلمه متنی بنویسین که هیچ ارتباطی به هری پاتر نداشته باشه.من تخصصی در زمینه ادبیات ندارم که بتونم همه نوشته ها رو نقد کنم.نقدهای من فقط به درد ایفای نقش میخورن.
در مورد پست دومتونم تقریبا همین نظرو دارم.پستهای شما سبک خاصی دارن و احتمالا خواننده های خاصی!جمله ها اونقدر طولانی و گاهی سنگین هستن که حداقل من مجبور شدم چند بار بخونمشون.خوشبختانه خود پست طولانی نبود.وگرنه ممکن بود همون خواننده های خاص هم خسته بشن!
نقد پست شما در دو سه جمله خلاصه میشه...هیچی نفهمیدم!معمولا فقط مفهومشونو متوجه نمیشدم.این بار شک دارم که حتی خود متن رو هم درست خونده باشم.

موفق باشید!

پیام زده شده در: ۱۴:۱۹ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۱

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
آفلاین

پیام زده شده در: ۱۰:۲۲ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۱

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام اررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررردَر(همون ارباب )

اینکه هنوز زندست تو چندتا جان پیچ داری آخه ؟ :)

http://www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=257228

نقد لطفا :دی نه واقعاً من تا حالا کی فقط پستهای این تالار رو برای نقد دادم؟ در صورت لزومیوس پخ کنید. بیا لرد توی پیام خصوصی یه حالی بام بکنیم بالاخره من زنم و تو مرد مجردی

پیام زده شده در: ۵:۳۷ جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۱

ماری مک دونالد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۰ چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۳:۴۳ سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶
از اینجا تا آسمون... کرایه ش چقدره؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 180
آفلاین
ارباب! :pretty:

ارباب می‌شه اینو نقد بفرمایید و پیشاپیش ممنونم کنید (ک.ر.ب آماندا یا لینی)؟ بعد... به نظرتون هنوز همون چارچوبه هس تو رولام؟ منم یه همچین حسی دارم، ولی‌ خوب نمیدونم چی‌ جوری برطرفش کنم! ارباب من گیج شدم! یعنی‌ سخته واسم آزادانه نوشتن؟؟! فکر کنم یه چیزی ناخود آگاه این چارچوب رو به وجود می‌آره! وات کن آی‌ دو مای لرد؟

سایتون همیشه مستدام!

ویرایش شده توسط ماری مکدونالد در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۳ ۵:۳۸:۳۲

پیام زده شده در: ۱۷:۰۳ شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بعد از یک استراحت کوتاه تاپیک نقد مجددا باز شد.

نکته مهم:
لطفا به هیچ عنوان نقد پستهایی رو که قبل از باز شدن این تاپیک زده شدن درخواست نکنین.

و بقیه نکات:

1-لطفا نقد دو یا چند پست رو بطور همزمان درخواست نکنین.
شما درخواست نقد میکنین که متوجه اشکالات کارتون بشین، نه اینکه نظر نقد کننده رو درباره پستتون بدونین!اگه اینطوره که میتونم بخونم و در یک جمله بگم خوب بود یا بد بود...ولی اگه نقد رو برای اصلاح اشتباهاتتون میخوایین، نقد همزمان دو پست فایده ای براتون نداره.چون اشکالاتی که من در نقد پست اول میگم نمیتونه تو پست دوم(که قبل از نقد شدن اولی زده شده )اصلاح شده باشه.برای همین نقد کردن پست دوم کار کاملا بی فایده ایه.

2-صرفا برای خونده شدن پست درخواست نقد ندین.کسی که نقد میکنه منم و من به عنوان ناظر همه پستهایی رو که در انجمن تحت نظارتم زده بشه میخونم.

3-بهتره بین دو درخواست نقدتون چند پست زده باشین.این که یکی برای هر پستی که میزنه درخواست نقد کنه زیاد جالب نیست.احتمال خیلی کمی وجود داره که اشکالات شما با یه پست رفع شده باشه.پیشرفتتون رو در مدت زمان طولانی تری بسنجین.

4- قبل از درخواست، به این موضوع فکر کنین که شما واقعا احتیاج به نقد دارین؟این نقد ممکنه تاثیری روی نوشته های شما بذاره؟اگه جواب مثبت بود درخواست بدین.

5-اینجا فقط پستهای انجمن خانه ریدل نقد میشه.مرگخوارا میتونن برای هر پستی که در هر انجمنی زده شده باشه در انجمن خصوصی خودشون درخواست نقد بدن.

6--عده ای درخواست نقد میکنن.اگه نقدشون مثبت بود میرن درخواست مرگخوار شدن میدن و اگه منفی بود یه پست دیگه میزنن و دوباره درخواست نقد و ....همینطور ادامه پیدا میکنه.
برای سنجش احتمال مرگخوار شدنتون از نقد استفاده نکنین.چون هیچ ارتباطی با هم ندارن.برای مرگخوار شدن معیارهای دیگه ای در نظر گرفته میشه.

7-توصیه آخرم اینه که از چند نقد کننده درخواست نقد نکنین.این کار فقط شما رو گیج میکنه.کمکی بهتون نمیکنه.چون سلیقه و ملاکهای نقد کننده ها با هم فرق میکنه.چیزی که به نظر یه نفر میتونه ایراد و اشکال باشه ممکنه به نظر دومی به عنوان یه نکته مثبت تلقی بشه.

با تشکر از همکاری شما!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.