هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱۵:۵۵ دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۹

ریموس جین لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۳ شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱:۲۱ چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۹
از مرگ نمی ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 126
آفلاین
سلام لرد.خیلی وقته نقد نخواستم.اگه میشه این پست رو نقد کنید.سعی کردم خوب بنویسم.نقد رو کامل کنید تا حسابی گوش کنم و یاد بگیرم.
باتشکر

مرا از یاد نبرید.
شناسه بعدی : ویکتور کرام
تا ابد دوستت دارم

پیام زده شده در: ۱۵:۰۲ یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
سلام

اول: اینکه سلامت کو؟

دوم: اینکه من سلام کردم ، تو نگی سلامت کو؟

سوم: اینکه من فکر کنم دو تا نقد ازت در مورد بازی با کلماتهام دارم ، پس حتما اینم میشده نقد بشه دیگه.

چهارم: اینکه من این پست رو توی خانه ریدل نوشتم منتهی آنجا پستش کردم، پس نتیجه میگیریم چی؟

پنج: اینکه برو به ششم

ششم: اینکه برو به هفتم

هفتم: اینکه برو به هش... نه دیگه بسه پست به اندازه کافی طولانی شد ولی بد نیست بری به هشتم

هشتم: فکر میکنی اگر هشتم خبری بود من آن اول از گفتنش بیخیال میشدم؟ پس برو به نهم:دی

نهم: ما قبل دهم.

دهم :در راستای پست ارزشی اینو دیدی پاک کن یا در راستای قاب کردن پستهای مری بزار به خاطره ها بپیونده

یازدهم : ایول فکر نمیکردم از ده تا بیشتر شه :YGRIN:

دوازدهم: ایول نقد خوبی بود برای بچه ها هم از این نقدا بکن

سیزد...: نه دیگه نحسی میاره ... ولی خب قبل خدافظی این پست رو نقد کن

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۱:۵۵ یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۳:۲۵ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
بررسی پستهای خانه ریدل ها!...خانه ریدل ها...ریدل ها!

حالا گذشته از اینکه پستتون مال خانه ریدل نیست، آخه من کجای پست بازی با کلماتو نقد کنم؟اونجا یه پست چند خطی زده میشه که اولا ایفای نقش نیست.دوما دستتون برای نوشتن باز نیست.چند تا کلمه دارین و در همون محدوده باید بنویسین.

به هر حال پست شما رو خوندم.جالب بود.

پیام زده شده در: ۰:۰۴ یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
درخواست نقد

http://www.jadoogaran.org/modules/new ... id=234375#forumpost234375

آشنام، مهم نیست چطور به دستم میرسه :اسمایلی چشمک:

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۲۳:۵۹ شنبه ۵ تیر ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 254 خانه ریدل، زنوفیلیوس لاوگود:

نقل قول:
پ.ن : ارباب این یکی که دیگه اشتباه نیست؟ اگه اشتباهه بگید خودم رو خودم یه آواداکداورا بزنم.

نه شانس آوردین...این یکی درسته!میتونین به زندگیتون ادامه بدین.
(حالا برای محکم کاری یه بار دیگه تکرار میکنم:پستهای انجمن خانه ریدل اینجا،پستهای ماموریت، در تاپیک نقد و بررسی انجمن مرگخوارا)

نقل قول:
استر با حالت کاملا خشمگینانه جلوی درب سرسرای اصلی ایستاده و مستقیم در چشمان لرد سیاه زل زده بود و به شدت سعی می کرد ترس خود را بروز ندهد. درحالی که سعی میکرد با بلند کردن صدایش، لرزش آن را محو کند گفت

سعی کنین دو کلمه یا فعل همشکل رو در یک جمله یا نزدیک هم استفاده نکنین.این کار زیبایی اون قسمت از متن رو از بین میبره.مثلا اینجا "سعی میکرد" همین حالتو پیدا کرده.ضمنا در دیالوگها میتونین اسمها رو مخفف کنین ولی سعی کنین در قسمتهای دیگه کامل بنویسین که خواننده(که شاید با اسامی مخفف آشنایی نداشته باشه) متوجه منظورتون بشه.

نقل قول:
- نچ. بیخود قلدر بازی برای من در نیار؛ من خودم مدیرم و هروقت که بخوام بلاکتون میکنم؛ من خودم دولت تعیین میکنم پس بیخود نامه ی وزیر رو برای من نیار. وقتی میگم نمیشه یعنی نمیشه، مفهومه؟

پیش کشیدن جریان مدیریت جالب بود ولی نه به اندازه ورود ناگهانی و مجوز دار لرد به هاگوارتز!فراموش نکنین که لرد سیاه هم با مرگخوارا بود.منطقی نبود که استرجس با این لحن و شجاعت حرف بزنه.حتی با در نظر گرفتن قول و قرارش با آنتونین.

نقل قول:
آنتونین به این حالت به استرجس نگاه کرد

تا جاییکه ممکنه سعی کنین از شکلک در دیالوگها استفاده کنین.چون فقط اونجاست که نمیتونیم مستقیما حالت طرف رو توضیح بدیم.ولی اینجا مثلا میشد گفت با حالت شیطانی نگاه کرد.البته جایی که واقعا لازم باشه میشه استفاده کرد.

نقل قول:
- خیلی خیلی ممنون استرجس جان. تو باعث شدی من پیش ارباب رشد کنم. اینم پولت

این قسمت جالب بود.قسمت بالا و بحثهای مدیریتی کمی مزه ماجرا رو از بین برده بود ولی این قسمت جبرانش کرد.

سوژه رو خوب پیش بردین.ظاهر پستتونم اشکال خاص و قابل توجهی نداره.آخر پستتونم خوب تموم شده.

خوب بود.

موفق باشید.

نقل قول:
پیتر با شک و تردید نگاهی به تام انداخت . او تام ریدل را میدید که با چهره ای عبوس در حال فکر کردن به موضوعی خاص بود. بررسی و تهیه نقشه ای برای آزار جیمز همان موضوعی بود که فکر تام را به خود مشغول کرده بود . آن پسر باعث شده بود تا او در مقابل چشمان همه تنبیه شود و اکنون بهترین وقت برای انتقام از او بود ...

وقتی دارین جدی مینویسین خیلی بیشتر باید به درستی جمله ها و انتخاب کلمات مناسب دقت کنین.جمله های بلند در نوشته های جدی میتونن تاثیر گذارتر باشن.اینجا "آن پسر" کمی ناهماهنگه.میتونستین به جاش از "پسری که" استفاده کنین.

نقل قول:
بی درنگ از قدح بیرون آمد . او اکنون این را فهمیده بود که پیدا کردن نقطه ای روشن در وجود چنین موجودی ، محال است ولی گویا قلبش به او این ندا را میداد که شاید بتواند در مرور خاطره های بعدی ، به هدف خود دست پیدا کند . بنابراین بی درنگ پا به خاطره ی بعدی گذاشت به امید پیدا کردن یک نور ... نوری در تاریکی !

شما هم دچار اشتباه "تکرار" شدین.موقع خوندن تکرار کلمه "بی درنگ" بشدت توی ذوق میزنه.مخصوصا در این قسمت از پست که خیلی هم قشنگ نوشته شده بود و استفاده از اسم تاپیک در پایان پاراگراف کار خیلی جالب و تحسین برانگیزی بود.

نقل قول:
او براین تصور بود که شاید تولد جیمز در این اتاق برگزار شود به همین جهت به سمت اتاق مورد نظر روانه شد و اتفاقا حدس او درست از آب درآمده بود

از عبارت "او بر این تصور بود" معمولا وقتی استفاده میشه که طرف اشتباه کرده باشه.مثلا او بر این تصور بود که جیمز را در اتاق خواهد یافت ولی اشتباه میکرد.

وقتی دامبلدور از قدح خارج شد فکر کردم سوژه جشن تولد رو فراموش کردین یا ترجیح دادین درباره اون ننویسین.ولی خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.

نقل قول:
دامبلدور این بار لبخندی را بر لبان او میدید ، که برایش دیگر غیرعادی و نا آشنا نبود ... او بارها اینگونه لبخندها را برروی صورت لردولدمورت دیده بود !

این قضیه لبخند خیلی خوب و ماهرانه نوشته شده.بدون اشاره به نوع لبخند تام به خوبی برای خواننده روشن کردین که منظورتون چه جور لبخندیه.کاملا مشخص بود که لبخند دوم یه لبخند شیطانی بود.مخصوصا با توجه به این نکته ظریف و زیبا که برای لبخند اول از اسم تام ریدل، و برای دومی ار لرد ولدمورت استفاده کرده بودین.علاوه بر اینکه داستانو جای خوبی رها کردین زیبایی آخر پستتونم قابل توجه بود.

صرفنظر از اشکالات جزئی جمله ها خیلی خوب و زیبا نوشته شده بود.پاراگراف بندی شما زیبایی پستتونو بیشتر کرده بود.استفاده نکردن از شکلک انتخاب فوق العاده ای بود.به نظر من حتی یک شکلک هم میتونست این پست رو خراب کنه.در سراسر پستتون فقط یک دیالوگ وجود داشت و اونم تنها دیالوگ لازم و ضروری اون قسمت از داستان بود.

خوب بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۲:۰۶ جمعه ۴ تیر ۱۳۸۹

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۲۳:۱۹ پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۸۹

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۸ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
از لرد سیاه اطاعت میکنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 388
آفلاین
ارباب این پست رو هم نقد بفرمایید

پ.ن : ارباب این یکی که دیگه اشتباه نیست؟ اگه اشتباهه بگید خودم رو خودم یه آواداکداورا بزنم.

پیام زده شده در: ۱:۴۱ سه شنبه ۱ تیر ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
تذکر من الان این بود؟!

این تاپیک مخصوص نقد پستهای انجمن خانه ریدله.

من گفتم پستای ماموریت تو انجمن خصوصی نقد میشه. لینکشم اینه.

از این به بعد اگه خواستین پستای ماموریتتون نقد بشه لطفا اونجا درخواست بدین.ولی الان دیگه لازم نیست برای بار سوم اونجا درخواست بدین.خودم همونجا نقدشون میکنم.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۲۳:۲۳ دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۸ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
از لرد سیاه اطاعت میکنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 388
آفلاین
ارباب. با توجه به تذکر شما در اینجا درخواست میدهم و خواهشمندم این پستها را نقد بفرمایید :
1
2
3
4

پیام زده شده در: ۲:۱۶ دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
آگوستوس عزیز

نقد پست تالار اسلیترین رو در اولین فرصت براتون پیام شخصی میکنم.اگه درخواست نقد از انجمنهای دیگه داشتین میتونم با همون پیام شخصی براتون ارسال کنم.

بررسی پست شماره 251 خانه ریدل، آگوستوس پای:

در نگاه اول چیزی که تو پست شما جلب توجه میکنه تعداد زیاد شکلکهای متحرکه.شکلکهای ثابت زیاد چشمو اذیت نمیکننولی متحرکا واقعا حواس خواننده رو پرت میکنن.برای همین وقتی واقعا لازمه ازشون استفاده کنین و سعی کنین تعدادشون زیاد نشه.

نقل قول:
در همان زمان كه لرد سياه و اطرافيانش اماده خروج از قطار ميشدند، لوسيوس مالفوی، داغان و خسته، با موهایی پريشان در حاليكه پرونده ای‌ به قطر 3- 2 وجب را با خود حمل می كرد، با مسئول آخرين قسمت ارشاد هم دست داد و ضمن انكه با تلاشی مضاعف سعی می كرد لبخند تصنعیش را حفظ كند، زير ميزی او را هم در جيبش چپاند و به سمت در خروجی اتاق روانه شد.

جمله کمی طولانی شده.جمله های طولانی در عین زیبایی میتونن خسته کننده بشن.سعی کنین همچین توضیحاتی رو در قالب جمله های کوتاهتر بیان کنین.
ضمنا وقتی حالتی رو با کلمات و جمله هاتون بیان کردین لزومی نداره از شکلک هم استفاده کنین.دو تا شکلک آخری برای نشون دادن احساسات واقعی لوسیوس بود ولی مثلا وسطی رو میشد حذف کرد.زیاد ضروری نبود.

نقل قول:
در حاليكه سعی می كرد قامتش را راست نگه دارد با حداكثر توانی كه برايش مانده بود به سوی اسانسور رفت.

هوم...حالا فهمیدم مشکل چیه.من بهتون گفته بودم از شکلک استفاده کنین...پس مقصر خودمم.باید بیشتر توضیح میدادم.جمله های شما خیلی روان و زیبا نوشته میشن.اصولا احتیاج زیادی به شکلک ندارین.ولی بعضی از دیالوگها(نه توضیحات)با شکلک جالبتر میشن.مثلا وقتی یکی داره با لرد حرف میزنه شاید اون حالت و احساساتشو با کلمات نشه خوب بیان کرد.اونجاست که شکلک به درد میخوره.وگرنه لزومی نداره برای هر حس و حالت شکلک بزنیم.امیدوارم منظورمو فهمیده باشین.

فاصله ها رو خیلی خوب رعایت کردین.پستتون خیلی منظم تر و خواناتر شده.

جمله بندی خوب و درست،پرهیز از توضیحات اضافی و غیر ضروری، هماهنگی بین دیالوگها و فضاسازی و پیش بردن سوژه به بهترین شکل ممکن!اینا نکته های اساسی و اصول اولیه ای هستن که یه پست خوب رو تشکیل میدن.پستهای شما همه این موارد رو داره.مشکل فاصله ها حل شد.الان فقط کمی در مورد شکلک گذاری اشکال دارین که اونم خیلی سادس.برای استفاده از شکلک از روی اجبار کار نکنین.مخصوصا برای توضیحاتتون لازم نیست شکلک بزنین.مگه اینکه واقعا لازم باشه.چون وقتی دارین توضیح میدین که مثلا لوسیوس خسته و کوفته از پله ها پایین میره،کلمات برای ابراز احساسات شما کافیه.ولی وقتی دیالوگی مینویسین که احساس شخصیتتونو به خوبی بیان نمیکنه و نمیخوایین توضیح اضافی بدین میتونین به جاش(دقت کنین.به جاش...نه در کنارش) از شکلک استفاده کنین.مثلا:
1-
بلا به آرامی روی صندلی نشست و به نقشه روی میز نگاه کرد.
-نقشه ما اینه؟

2-
بلا به آرامی روی صندلی نشست و به نقشه روی میز نگاه کرد.
-نقشه ما اینه؟

3-بلا به آرامی روی صندلی نشست و به نقشه روی میز نگاه کرد.
-نقشه ما اینه؟

ببینین...با هر شکلک حالت و منظور بلا عوض میشه.این شکلکها اینجا مفیدن چون هیچ کلمه ای احساسات بلا رو بیان نکرده و خواننده به کمک شکلک میتونه بفهمه بلا عصبانیه یا متعجب یا ....

از علامتها خیلی خوب و بجا استفاده میکنین.این نکته خیلی خوب و مثبتیه که جذابیت پست رو دو برابر میکنه.

نقل قول:
در همان حال دستش را زير كت پشمالويش برد و چتری را در اورد.

پایان پستتونم خوب و متناسب با کل پستتون بود.سوژه رو جای خیلی خوب و مشخصی رها میکنین.طوری که نفر بعدی رو کاملا ترغیب به پست زدن میکنه.

پستهای شما همونطور که قبلا گفتم اشکال خاص و مهمی ندارن.اگه مشکلی هم باشه در جزئیاته که زیاد مهم نیست.ولی اگه حل بشن(مثل همین فاصله ها)خیلی بهتر میشه.

خوب بود.

موفق باشید.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.