هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چه جوری يه طلسم يا ورد به وجود مياد ؟
پیام زده شده در: ۱۷:۴۶ چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۷

مهرداد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۷ جمعه ۱۷ آبان ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۴۳ سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۷
از دهکده های دور بریتانیا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
تمرکز حواس خیلی خیلی مهمه

اشیاء مقدس مرگبار

پیام زده شده در: ۱۹:۱۹ دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۷

آرمینتا ملی فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۰۶ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
از تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
به نظر من تنها برای اجرای ورد نیاز به تمرکز و حرکت چوبدستی و بر زبان آوردن ورد داریم اما برای به وجود آوردن اون هم این شرایط لازمه.
فکر می کنم برای به وجود آوردن یک ورد تنها تمرکز بر روی ورد و حرکت چوبدستی و بر زبان آوردن ورد نیازه. حالا باید حرکت چوبدستی و اسم ورد متناسب با کاری که قراره انجام بده باشه.

بنابراین باید در حین به وجود آوردن ورد حواسمان را بر روی عملکرد اون ورد هم جمع کنیم و به نظر من این کارها با هم برای به وجود آوردن ورد لازمه.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۷

ریچارد الدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۲ یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
خوب همه میدونند که جادو گری ازچند سال بعد از خلق بشر به وجود امد این که یک ورد چه جور ساخته میشه کمی بر می گر ده به پایه گذاری جادو در زمان های قدیم (حدود 10 یا 20 هزار سال قبل از میلاد مسیح)ساحره ها و رهبران یک قبیله بیشتر از جادو های ابتدایی استفاده می کردند مثلا اینکه اینده را به صورت حدس خواندن یا درست کردن معجون ها و دارو ها از مواد چندش اور) دلیل و زمان ساخت جادو و چوبدستی ها در اول معلوم نیست اما مهمتر از این. این است که چگونه چوبدستی و ورد ساخته شد!؟خوب این را از من نپرسید حتی در کتاب های تاریخ هم نیامده حتی مرلین کبیر هم نمی دانست این را باید گفت که اگه جادو وجود داره بر قدرت خدا پا برجاست این ورد ها به نظر من با بوجود امدن درخواستی صورت می گیره که ورد ها به زمان باستانی یا لاتین هستند یا بعضی ها مثل ویروس ها ساخته ی خود انسان است اما در مورد قدرت چوب دستی باید گفت این یک راز بسیار قدیمی است ما فکر میکنیم یا یقین داریم که قدرت از مغز چوب دستی سر چشمه می گیرد شاید درست یا شاید غلط باشد کسی چه می داند در مورد کاری هم که با دست می کنیم باید گفت مثل فن سازی در کنگفو است وقتی سازنده ی ورد ان را به شکلی که می خواهد انجام می دهد این حرکت و ورد به همین شکل ذخیره می شود مثل کاری که شاهزاده دورگه کرده و هری انجام داده جادو چیزیست که یک دنیای وسیع دارد بزرگ تر از دنیای روی زمین .

ویرایش شده توسط ریچارد الدور در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۶:۴۳:۴۵
ویرایش شده توسط ریچارد الدور در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۶:۴۶:۰۰

من از یک درد بی درمون تو از اعجاز می گوئی

من از کنج قفس اما تو از پرواز می گوئی

من

پیام زده شده در: ۱۰:۴۲ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
خب من فکر کنم خیلی چیزا بتونه یه ورد رو دست کنه .
اول اینکه باید یک ورد رو بتونی درست بگی و به نوعی کاری رو که میخوای بکنی به زبون بیاری.
بعد باید حرکت دست رو درست انجام داد و با چوب جادویی هماهنگ بود.
و بعد باید بتونی چیزی رو که در ذهن داری عملی کنی . و تصیم این کار رو داشته باشی چون حرف با ذهنیت همزمان چیزی رو بوجود میاره که وقاعی میشه

البته اول باید خلوص نیت داشته باشی

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۸:۰۶ یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۷

مالی ویزلی old45

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۵۹ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۱
از بارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
نقل قول:
به هر حال چیزی که مشخص اینه که یه کلمه عجیب غریب می گی و چوبدستی رو تکون می دی

من فکر نمی کنم همینجوری یه کلمه بخونن و چوب دستی تکون بدن
چون هر وردی نیاز داره که چوب جادو یه جوری حرکت کنه برای این حرف یه بار بازی محفل ققنووس رو انجام بدید چون خیلی خوب ساخته شده و برای اجرای هر ورد باید چوب رو یه جوری تکون داد

نقل قول:
به نظر من میشه نحوه ایجاد طلسم رو به دو دسته تقسیم کرد:
1-طلسمهایی که به دلایل مختلف اختراع میشن.این جور طلسما به صورت تجربی اختراع میشن.یعنی جادوگرها (که معمولا از اولین جادوگرها هم بودن) بر اساس نیازشون دست به تحقیق میزنن و با تجربه ای که در اختراع طلسم دارن اونو به وجود میارن
2-دسته دوم مربوط به طلسماییه که به ورت ترکیبی به وجود میان یعنی جادوگر با ترکیب و یا جایگزینی طلسمها با همدیگه اونا رو بوجود میاره.
در بین میشه احتمال دسته سومی هم داد و اون طلسمایی هستن که به صورت پایه ای از زمان پیدایش جادوگران وجود داشتن.

من به نظر شما موافقم

دارنده یه صد آفرین و یه ده آفرین تو انشاء از تدی

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۷

جاناتان وایز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۰ یکشنبه ۹ دی ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۴ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از دفتر مدیریت هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 37
آفلاین
به نظر من میشه نحوه ایجاد طلسم رو به دو دسته تقسیم کرد:
1-طلسمهایی که به دلایل مختلف اختراع میشن.این جور طلسما به صورت تجربی اختراع میشن.یعنی جادوگرها (که معمولا از اولین جادوگرها هم بودن) بر اساس نیازشون دست به تحقیق میزنن و با تجربه ای که در اختراع طلسم دارن اونو به وجود میارن
2-دسته دوم مربوط به طلسماییه که به ورت ترکیبی به وجود میان یعنی جادوگر با ترکیب و یا جایگزینی طلسمها با همدیگه اونا رو بوجود میاره.
در بین میشه احتمال دسته سومی هم داد و اون طلسمایی هستن که به صورت پایه ای از زمان پیدایش جادوگران وجود داشتن.

و اکنون جاناتان وایز می رود تا جای خود را به جد بزرگ بدهد
شناسه بعدی من:
گودریک گریفیندور

پیام زده شده در: ۱۷:۳۷ شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۷

اینگوتیوس پورالold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۲ یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۱۷ چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۷
از خر شیطون بیا پایین!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 126
آفلاین
تا اونجا که می دونم ورد ها تغییر شکل یافته کلمات لاتین هستن . مثلا ریدوکیولس یا لوموس که توی پاورقی کتاب هم به اقتباسی بودن آنها اشاره شده.ولی ورد هایی که شاهزاده اختراع کرده بود رو نمی دونم . احتمالا با یکی از فرضیه های هرمی درست شدن؟!

ما که رفتیم آسیا....

پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

هرمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۶ شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۲۳ چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۷
از کهکشان راه شیری،منظومه شمسی،سیاره سوم(زمین)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 57
آفلاین
ابتدا بگم که میبخشین این مطلبای من این مدلی هستن آخه من بلد نیستم نقل قول بذارم(یعنی در واقع کامپیوترم erorمیده بلد نیستم با اون چیکار کنم)برای همین مجبورم این مدلی بنویسم. به هر حال!james potter 221 فرموده است: . درست كردن ورد علكي كه نيست نميشه همين جوري يك نفر شب بخوابه بعد صبح بيدار شه ورد اختراع كنه. يا همين جوري چوبدستيشو تكون بده و يك چيزي بگه بعد يك ورد بوجود بياد. بد تر از اون وقتي يك وردرو اشتباهي بعد يك ورد ديگه بوجود بياد. اينا همش غير ممكنه اگه اين طوري بود الان نويل بزرگترين مخترع وردو طلسم بود!!!!وا دزست كردن ورد به مهارت خاصي نياز داره[b . اول: علکی از نظر املایی اشتباه است و املای صحیح آن الکی می باشد.. دوم :من که نگفتم از خواب بلند شین یهو یه سری کلمه بلغور کنین!منظور من این بود که ممکنه بعضی از ورد ها به سازنده شون الهام بشه.آخه من خودمم گاهی اوقات سر جواب دادن به معلم فیزیک جوابها بهم الهام میشه(از بچه ها نه، همینطوری). سوم:یادتون هست تو کتاب اول(فصل دهم،صفحه 196)پروفسور فلیت ویک به دانش آموزان میگه:«همیشه یاد بارفیو جادوگر بیفتین که موقع تلفظ یکی از ورد ها به جای حرف «ف» حرف«س» رو تلقظ کرد و وقتی به خودش اومد که یک گاومیش روی سینه اش وایساده بود»؟یعنی یه ورد به یه ورد دیگه تبدیل شده دیگه!

ویرایش شده توسط saam در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۱۰ ۱۶:۲۸:۳۲

پیام زده شده در: ۲۰:۴۶ یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۶

جیمز  پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۸:۲۹ جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲
از دهکده هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
بابا مگه شما بی کارین سوالای سخت سخت نپرسین به خدا رولینگم جواب این سوال رو نمی دونه.
به هر حال چیزی که مشخص اینه که یه کلمه عجیب غریب می گی و چوبدستی رو تکون می دی

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۱۳ شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۶

هرميون  گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۹ شنبه ۳ آذر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۳۷ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷
از کلاس ریاضیات جادوویی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 215
آفلاین
برای تشکیل یک طلسم کافی است به کتاب مربوطه مراجعه نمایید کتابی بنام طلسم بوقی ها در این قسمت فصل دوم صفحه ی 250 در مورد طلسم های جدید و قدیمی بطور کامل بحث شده است هر طلسم دارای مفهوم و بیانی ویژه است مخفف هر چند طلسم در کنار یکدیگرر طلسمی را بوجود می اورد که ممکن است خطرناک باشد در نتیجه بهتر است انرا روی انسان امتحان نکنید{از ما گفتن بود}

[b][color=FF6600]!و هرمیون گرنجر رفت و همه چیز را به هپزیبا اسمیت سپرد .

و فقط چند نفر را با

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.