هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هورکراکس‌ها
پیام زده شده در: ۲۱:۳۷ دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۵

اگریپا کورنلیوس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۳ یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۴۲ چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۵
از Camelot
گروه:
کاربران عضو
پیام: 16
آفلاین
خانم الینا باید بگویم که مار نیز میتواند هورکراکس باشد زیرا شما اگر به جملات اطراف جمله ای که از کتاب آوردید دقت میکردید متوجه می شدید که دامبلدور به هورکراکسی که قرار بود به دنبالش بروند اشاره میکند و میگوید که نمیداند این جان پیچ چیست؟
در مورد شبی هم که ولدمورت میخواست با کشتن هری جان پیچ آخر را بسازد باید گفت که او موفق به ساخت آخرین جان پیچ نشد .در مورد جان پیچهای دیگر باید گفت که به احتمال زیاد قاب آویز نیز از بین رفته چون در پایان فصل 28 میخوانیم که شخصی آن را نابود کرده یا قصد نابود کردن آن را داشته ومسلما قاب آویز دیگر در اختیار ولدمورت نیست و از آنجایی که ولدمورت را لرد سیاه خطاب کرده پس مرگخواری بوده که از ولدمورت جدا شده و احتمال زیاد آن را نابود کرده.اما در مورد گوی زرین..احتمالش هست ولی توجه کنید که گوی زرین باید دارای دو ویژگی ارزش تاریخی و دسترسی سخت باشد که اگر فرض کنیم اولین گوی زرین تاریخ باشد و ولدمورت نیز افسونهای ویژه ای به آن افزوده باشد دارای این ویژگیهاست

DRACO DORMIENS NUNQUAM TITILANDUS
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید

پیام زده شده در: ۱۸:۲۴ دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
نقل قول:

مرلین کبیر نوشته:
ببخشيد! بنده بر حسب اتفاق در كتاب كوييديچ در گذر زمان متوجه شدم كه :

" اختراع اسنيچ طلايي را به جادوگري به نام بومن رايت اهل دره گودريك نسبت داده اند"
"رايت جادوگر برجسته در زمينه فلزات بود"

اين جادوگر تقريبا در قرن 14 ميزيسته.

این نقل قول رو از تاپیک مربوط به فرضیه دره گودریک آوردم اینجا
به نظر من هورکراکس آخر یه اسنیچ طلاییه که هری باید سوار چوب جارو دنبالش کنه و اون رو بگیره.
همه ما میدونیم که هری پاتر بهترین جستجوگر کوییدیچه پس ما توی کتاب هفت به احتمال زیاد کوییدیچ داریم ولی از یه نوع دیگه

به احتمال زیاد اولین اسنیچ طلایی جزو گنجینه گریفندور بوده و والدمورت اون رو به یه هورکراکس تبدیل کرده.

ویرایش شده توسط فایرنز در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۲ ۲۱:۴۷:۵۷

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۱۳:۴۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵

استیو لئوپارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 88
آفلاین
به نظر من نجيني مار ولدمورت جاودانه ساز نيست چرا ؟ اول اينكه خود دامبلدور گفت كه سپردن روح به چيزي كه خودش فكر مي كنه كار خطرناكيه و ولدمورت هم كه باهوش ترين جادوگره و چنين اشتباهي رو نمي كنه در ضمن در كتاب هري پاتر و شاهزاده دورگه جلد دوم فصل پيشگوي لو رفته صفحه 295 از انتشارات تنديس
دامبلدور ميگه :اما به نظرم مي تونيم ماره رو كنار بگذاريم
به خاطر همين ميگم ماره جاودانه ساز نيست
البته در كتاب هفت بايد روشن بشه كه منظور دامبلدور از اين جمله چي بوده ؟
ولي خدا اين رولينگ رو خير نده كه عزيز دل منو كشت من دامبلدور و از هري بيشتر دوست داشتم

بادها چون به خروش آيند ابرها دير نمي پايند
اشكها لذت امروزند يادها شادي فردايند

Re: بحث در مورد هوركراكس ها
پیام زده شده در: ۰:۳۲ شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
با سلام
اولا که یه هورکراکس کسیو جاودانه نمیکنه یا از مرگ نجات نمیده
فقط باعث میشه فردی از مرگ حتمی نجات پیداکنه
مثلا ولدمورت با وجود جاودانه سازهاش باز هم ممکنه به صورت یه روح سرگردان در بیاد مثل اون 11 سالی که از تولد هری به بعد ناپدید شد
ولدمورت مثلا اگر از هری شکست بخوره به یه دنیایی بین مرگ و زندگی میره و به صورت یه روح سرگردان میشه و تا وقتی که کسی به کمک جاودانه سازش و.... نجاتش نده سرگردان میمونه
مثل کتاب اول که هری بعد از شکست دادن ولدمورت دیدیم که ولدمورت به صورت یه روح سرگردان بود وتا کتاب چهار که پیتر نجاتش داد سرگردان موند
پس با وجود جاودانه ساز شخص باز هم میتونه شکست بخوره و مرگ بازه زمانی داشته باشه ولی به هیچ وجه جاودانه نمیشه یا از مرگش ( مرگ بازه زمانی یا به عبارتی سرگردانی روح و بدون جسم بودن ) جلوگیری نمیشه
جاودانه ساز فقط یه تیر آخر برای برگشت به زندگیه و هیج ارزش دیگه ای نداره

استابی پست های قشنگی میزنی

ویرایش شده توسط استابي بوردمن در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۱ ۲:۱۵:۳۳
ویرایش شده توسط استابي بوردمن در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۱ ۲:۲۳:۵۶
ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۱ ۸:۰۰:۳۱

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

Re: بحث در مورد هوركراكس ها
پیام زده شده در: ۱۵:۲۴ دوشنبه ۶ آذر ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
سلام به ادوارد بونز عزيز

من درباره جانپيچها (يعني همون هوركراكس ها) مطلب مفصلي نوشتم كه صفحه قبل بوده اما اينجا در يه جمله ميگم:

هوركراكس ها فقط باعث ميشن روح به يك جسم مادي متصل باقي بمونه و روحي كه به ماده متصله روح يه آدم مرده نيست

فكر ميكنم ايده اصلي هوركراكس هم همين بوده

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

Re: بحث در مورد جان پيچ ها
پیام زده شده در: ۸:۴۲ دوشنبه ۶ آذر ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
نقل قول:

ویکتور کرام نوشته:
متاسفانه
جان پیج نمیتونه فرد رو جاودانه کنه ولی این رو بدونید که فرد رو از کشته شدن نجات میده و فقط همین
چون ولدرمورت در کتاب یک گفت من از جان پیج استفاده می کنم تا بتونم برای مدتی زندگی کنم تا بتوانم در این مدت سنگ جادو رو بگیرم
پس جاودانه شدن در دست جان پیج نیست.

واقعا كه شما تو كتاب يك جانپيچ از كجا پيدا كردين حتما كتاب شما جادويي بوده
نقل قول:

ببين دوست عزيز همونطور كه در كتاب اول ديدي ولدمورت اول به دنبال سنگ جادو بود ، در حالي كه قبلا براي خودش جان پيچ درست كرده بود و اين نشون ميده كه جان پيچ فرد رو جاودانه نمي كنه و فقط از كشته شدن فرد جلوگيري ميكنه در حالي كه سنگ جادو فرد رو جاودانه ميكنه ولي از كشته شدن اون فرد جلوگيري نميكنه بنابراين ولدمورت به اين نتيجه رسيده كه اين دوتا زوج خوبي ميشن و به اين دليل دنبال سنگ جادو بوده . و جان پيچ فرد رو جاودانه نمي كنه .

شما ها تو زبون بلغاريتون به كسي كه نمي تونه بميره يا نمي تونه كشته بشه چي مي گيد هان؟ ما كه مي گيم جاودانه وقتي جانپيچ ها از مردن لرد جلوگيري كنن پس لردو جاودانه مي كن

لرد سال اول به خاطر اين دنبال سنگ جادو بود تا بتونه اشتباهات عجولانه اش را جبران كنه (اول اينكه خوب به حرف اسلاگهورن گوش نكرد و به خاطر جاودانه شدن جانپيچ ساخت دوم اينكه صبر نكرد تا تمام پيشگويي رو بشنوه و عجولانه سراغ هري رفت وسوم بلافاصله بعد از مرگ ليلي طلسم به سمت هري فرستاد و افتضاح كرد) چون مي خواست از اون زندگي فلاكت بار حتي پست تر از اشباح در بياد فقط همين اون هيچ موقع سنگ جادو رو براي جاودانه شدن مد نظر نداشت چون در اون صورت به اون وابسته مي شد و لرد نمي خواست وابسته بشه : :old

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۴:۲۴ یکشنبه ۵ آذر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
نظر پرسی کاملا درسته و کلاه گرو بندی اصلا با عقل جور درنمیاد
در ضمن طبق گفته کتاب تا شب حمله ولدمورت اون 6 تا هورکراکسس ساخته بود و میخواست با کشتن هری هفتمی رو بسازه که ....
پس ما از وجود هورکراکسس هفتم به قطع خبر نداریم و فقط میتونیم یه حدسایی بزنیم
به هر حال جینی هم نمیتونسته باشه چون اولا با ولدمورت دیدن نداشته و اون دیدار در سال دوم هم با روح یک هورکراکسس بوده و تا اونجایی هم که ما میدونیم یه هورکراکسس نمیتونه یه هورکراکسس دیگه بسازه و این قضیه هم منتفیه و در مورد هری هم شما بر چه مبنایی میگید زخمش هورکراکسسه؟
احتمالش هست ولی دلبل خاصی نداره و چون کل حرف ما بر مبنای حدسه بهتره کمی هم دلیل بیاریم تا موضوع از واقعیت دور نشه

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ شنبه ۴ آذر ۱۳۸۵

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۲۶:۵۸ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
متاسفانه
جان پیج نمیتونه فرد رو جاودانه کنه ولی این رو بدونید که فرد رو از کشته شدن نجات میده و فقط همین
چون ولدرمورت در کتاب یک گفت من از جان پیج استفاده می کنم تا بتونم برای مدتی زندگی کنم تا بتوانم در این مدت سنگ جادو رو بگیرم
پس جاودانه شدن در دست جان پیج نیست.

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۱۲:۵۳ شنبه ۴ آذر ۱۳۸۵

جوزف ورانسكي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۹ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
از دارقوز آباد !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 916
آفلاین
نقل قول:
ادوارد بونز نوشته : اگه اينجوري بود پس چرا لرد براي خودش جانپيچ درست كرده هان هان اونجوري بود كه بدردش نمي خورد من نفهيدم فايرنز چي چي گفت ولي در هر صورت جانپيچ ها باعث جاودانگي مي شن چون اينو كاملا آلبوس مشخص كرده لرد چيزي مي خواسته كه اونو كاملا جاودانه كنه بدون هيچ وابستگي اگه قرار باشه كه اون به مرور زمان مي مرد و دوباره از يه جان پيچ بيادو روز از نو و روزي نو كه ديگه جانپيچاش بدرد نمي خورد ولي گذشته از اين مهمه كه بدونيم اين جانپيچا كجاست و چيه توصيه مي كنم به مقاله من در مورد جانپيچ ها با نام ((معماي جودانه سازهاي لرد ولدمورت)) مراجعه كني

ببين دوست عزيز همونطور كه در كتاب اول ديدي ولدمورت اول به دنبال سنگ جادو بود ، در حالي كه قبلا براي خودش جان پيچ درست كرده بود و اين نشون ميده كه جان پيچ فرد رو جاودانه نمي كنه و فقط از كشته شدن فرد جلوگيري ميكنه در حالي كه سنگ جادو فرد رو جاودانه ميكنه ولي از كشته شدن اون فرد جلوگيري نميكنه بنابراين ولدمورت به اين نتيجه رسيده كه اين دوتا زوج خوبي ميشن و به اين دليل دنبال سنگ جادو بوده . و جان پيچ فرد رو جاودانه نمي كنه .

[

پیام زده شده در: ۱۱:۱۹ شنبه ۴ آذر ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
نقل قول:
فردوجرج ويزلي نوشته: 1-يكي از هوركراكسس ها(قسمت هفتم روحش) وقتي مي خواست هري رو بكشه از بين رفته. 2-يكي ديگر از هوركراكسس ها رو براي بازگشتش استفاده كرد. با توجه به متون فوق به غير از 2 موردي كه ذكر شده 6 هوركراكسس ديگه باقي مي مونه! فرد و جرج ويزلي
نه جيگر لرد وقتي مي خواست هري رو بكشه روحش از بين نرفتفقط از جسمش دراومد براي همين با يه روح ناقص آواره بود تا جريان جام آتش پس نتيجه مي گيريم كه نه رو حش باطل شد نه اينكه از يه جانپيچ اومد بيرون پس برمي گرديم به حرفاي دامبلدور كه شش تا جانپيچ هست نقل قول:
ببخشيد ولي من با اون عده اي كه ميگن جان پيچ ها باعث جاودانگي فرد ميشن مخالفم . چون جان پيچ تكه اي از روحه كه در صورت صدمه خوردن فرد جان پيچ دار اونو زنده نگه ميداره ولي وقتي عمر به پايان برسه جان پيچ باعث نمي شه طرف جاودانه بشه و روح از بين نميره . متشكرم !
اگه اينجوري بود پس چرا لرد براي خودش جانپيچ درست كرده هان هان اونجوري بود كه بدردش نمي خورد من نفهيدم فايرنز چي چي گفت ولي در هر صورت جانپيچ ها باعث جاودانگي مي شن چون اينو كاملا آلبوس مشخص كرده لرد چيزي مي خواسته كه اونو كاملا جاودانه كنه بدون هيچ وابستگي اگه قرار باشه كه اون به مرور زمان مي مرد و دوباره از يه جان پيچ بيادو روز از نو و روزي نو كه ديگه جانپيچاش بدرد نمي خورد ولي گذشته از اين مهمه كه بدونيم اين جانپيچا كجاست و چيه توصيه مي كنم به مقاله من در مورد جانپيچ ها با نام ((معماي جودانه سازهاي لرد ولدمورت)) مراجعه كنيد

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.