هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۸:۲۶ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

Lindsay Lohan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۱ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۶
از London
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
چون دامبلدور می خواسته اسلاگهورن یکی از اساتید هاگواتز باشه
همچنین به این دلیل که اسلاگهورن در زمینه ی معجون سازی سابقه داشته تا دفاع در برابر جادوی سیاه؛ پس در نتیجه این درس رو به اسنیپ واگذار می کنه...
از طرفی اگه این احتمال نمردن دامبلدور رو هم در نظر بگیریم به این نتیجه می رسیم که باز هم اسنیپ مناسب این کار بوده؛ چون به قول هری اساتید معجون سازی بیش از یک سال نمی تونن به تدریس ادامه بدن
راستی جلب اعتماد اسنیپ هم می تونه از جمله اهداف دامبلدور باشه!!!

بابا من هنوزم شک دارم دامبلدور مرده یا نه؟ کسی می تونه منو قانع کنه؟

پیام زده شده در: ۲۳:۰۹ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
نقل قول:
در واقع دامبلدور نمیخواسته که این کارو انجام بده ( یعنی اسنیپ رو بکنه معلم دفاع ). اون مجبور بوده که اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کنه تا اسلاگهورن بتونه معلم معجون سازی بشه .
دامبلدور از سال پنجم مشغول انجام کارها و برنامه ریزی برای هری بوده . میتونیم بگیم که , واقعا دامبلدور تمام این اتفاقات رو حدس زده بوده ! ( البته با توجه به شواهد )
اسلاگهورن فقط معجون ساز بوده ولی اسنیپ در باره ی جادو سیاه چیزای زیادی میدونسته .
دامبلدور هم به اون خاطره نیاز شدیدی داشته و برای همین باید اسلاگهورن رو وارد مدرسه میکرد . در نتیجه اسنیپ این وسط به ارزوش رسید ..

این نقل قول از لاوندر براون بود

در ضمن در یک جایی در کتاب6 در کنار جنگل ممنوع هری میشنوه: دامبلدور به اسنیپ میگه باید اون کار خاصو براش انجام بده ولی اسنیپ از انجام اون کار خاص سر باز میزنه . باید بحث کنیم که اون کار خاص چی بوده؟/؟؟
و البته می فهمیم که دامبلدور نیاز مبرم داشته وباید اونو تو هاگوارتز نگه میداشته حتی به یه قیمت گزاف!!
دامبی خودش میگه : ..چون من نسبت به سایر اطرافیانم با هوش ترم
: اشتباهاتم نسبت به دیگران بزرگتره!!
(البته از بس بزرگ بود از بزرگیش مرد)

این تگ نقل قول را برای همین روزا گذاشته اند!من ایندفعه برات درست کردم!لطفا از دفعه های دیگه خودت رعایت کن!

ویرایش شده توسط [fa]ايگور کارکاروف[/fa][en]Igor[/en] در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۶ ۸:۱۰:۳۷

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۹ پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۴۹ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
لی جردن کفته :

نقل قول:
سلام.
من میگم چون دامبلدور از طرف اسنیپ تحت فشار بوده!! یعنی دلیلی نداشته که اسنیپ رو بپیچونه. از طرفی اسلاگی پیر رو آورده بوده که معلم معجون سازیش کنه. پس دلیلی نداشته که سنیپ رو معلم نکنه!!!
در مورد مرگ آلبوس هم من میگم نمرده. بلکه با ترفندای خودش یا جاودانه شده یا این ترفندارو به اسنیپ یاد داده!! به هر حال اسنیپ هم نشون داد که مخترع طلسم خوبیه!!!.

خوب من در کل با همه چیزش مخالفم !

اولا اینکه دامبلی یکی از پر قدرت ترین جادوگرا بوده من انکار نمی کنم که اسنپ هم جادوگر قدرتمندیه ولی به پای دامبلی نمی رسه ! پس دامبلی نمی تونسته توسط اسنیپ تحت فشار باشه !

در ضمن برای چی باید اسنیپ رو بپیچونه وقتی که بهش اعتماد کامل داره؟!!

دوم اینکه دامبلی اسلاگی پیر رو به خاطر این میاره که اسنیپ رو معلم دفاع کرده بوده در نتیجه باید برای معجون یه استاد میاورد و اسلاگی رو اورد !

در مورد مرگ دامبلی به نظره منم نمرده ولی فکر کنم که خود رولینگ گفت که مرده !!! اما خوب رولینگ همیشه ما رو غافل گیر کرده !!! پس نمیشه نظر قطعی داد !!!

در مورد جاودانه ساز شدن هم دامبلی از این کار متنفر بود درست یادم نیست اما میگفت کسی که این کارو بکنه انسانیتی تو وجودش نمی مونه !! احتمال انکه این کار رو بکنه بعیده !!!

اما اینکه چرا اسنیپ رو معلم کرده

شاید به خاطر این بوده که می خواسته اعتماد اسنیپ رو بیشتر جلب کنه چون اسنیپ مهره ی خیلی مهمیه
و شایدم چون معلم دیگه ایی پیدا نکرده !!!
شایدم چون توانایی های اسنیپ رو می دونسته و خوب از اونجا که اسنیپ هم یه جورایی مثل ولدیه به خاطر همین دامبلی تصمیم گرفته که اونو پیش خودش نگه داره و مثل ولدی نگذاره که بره !!! و یکی دیگه مثل ولدی به وجود بیاد !!!

لطفا از تگ نقل قول استفاده کنید!ایندفعه من درست کردم ولی لطف کن و دفعه دیگه خودت رعایت کن!موفق باشی!

ویرایش شده توسط [fa]ايگور کارکاروف[/fa][en]Igor[/en] در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۶ ۸:۱۶:۲۹

همچو کبریت کشیده در باد زندگی دشوار است من خلاف جهت آب شنا کردن را همچو یک معجزه باور دارم آخرین دانه کبریتم را میکشم من در باد هر چه باداباد!

پیام زده شده در: ۱۷:۵۳ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
این واقعا" عجیب ترین کار دامبل بوده
چه طور این همه سال از معلم شدن اسنیپ در این درس خودداری کرده و سال 7 اجازه داده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این برمی گرده به اون دلیل واقعی دامبل برای اعتماد به اسنیپ که هنوز مشخص نیست و همشو باید رولینگ روشن کنه !

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۶:۰۵ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶

لی جردن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۱۷ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
از fozool sanj
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
سلام.
من میگم چون دامبلدور از طرف اسنیپ تحت فشار بوده!! یعنی دلیلی نداشته که اسنیپ رو بپیچونه. از طرفی اسلاگی پیر رو آورده بوده که معلم معجون سازیش کنه. پس دلیلی نداشته که سنیپ رو معلم نکنه!!!
در مورد مرگ آلبوس هم من میگم نمرده. بلکه با ترفندای خودش یا جاودانه شده یا این ترفندارو به اسنیپ یاد داده!! به هر حال اسنیپ هم نشون داد که مخترع طلسم خوبیه!!!

همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای بد به سرت میزنه.
همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای خوب از سرت پر میزنه

پیام زده شده در: ۱۶:۵۰ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۶ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۰۵ سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
به نظر من مطمئنا دامبلدور مرده و محکم ترین دلیلمم اینه که ورد اواداکادورا ورد مرگه و فردی که از این ورد استفاده میکنه حتما قاتل هست اسنیپ هم مطمئنا از دامبلدور نفرت داشته که تونسته این ورد رو روش اجرا کنه چون همون جور که بلاتریکس در اواخر کتاب پنج به هری گفت برای استفاده از وردهایی مثل اواداکادورا باید از ته وجود از طرف متنفر باشی
در ضمن به نظر من دامبلدور چوب خشو بینی بیش از حدش به اسنیپ رو خورد حتی دامبلدور هم میتونه اشتباه کنه در کتاب پنج یاتونه وقتی هری به دامبلدور گفت چرا اسنیپ دست از درس دادن اکلامانسی به من برداشت دامبلدور گفت من فکر میکردم اسنیپ میتونه بر احساسات گذشتش نسبت به پدرت(جیمز)غلبه کنه اما اشتباه میکردم

پیام زده شده در: ۱۷:۳۳ سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۶

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
باسلام .
بی مقدمه شروع میکنیم ....
در واقع دامبلدور نمیخواسته که این کارو انجام بده ( یعنی اسنیپ رو بکنه معلم دفاع ). اون مجبور بوده که اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کنه تا اسلاگهورن بتونه معلم معجون سازی بشه .
دامبلدور از سال پنجم مشغول انجام کارها و برنامه ریزی برای هری بوده . میتونیم بگیم که , واقعا دامبلدور تمام این اتفاقات رو حدس زده بوده ! ( البته با توجه به شواهد )
اسلاگهورن فقط معجون ساز بوده ولی اسنیپ در باره ی جادو سیاه چیزای زیادی میدونسته .
دامبلدور هم به اون خاطره نیاز شدیدی داشته و برای همین باید اسلاگهورن رو وارد مدرسه میکرد . در نتیجه اسنیپ این وسط به ارزوش رسید .
در ضمن به نظر من رسیدن کتاب شاهزاده ی دورگه به هری اتفاقی نبوده است . دامبلدور میخواسته کاری کنه که هری پیش اسلاگهورن وجهه ی خوبی پیدا کنه .

باتشکر .

[font=Tahoma][size=large][b][color=3300FF]نیروی جوان > تفکر جوان > ایده های نو > امید ساحره ها و ج�

پیام زده شده در: ۱۱:۱۹ چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۶

mohammad naghy

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۹ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۴۴ یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
سلام
به نظر من با توجه به اطلاعاتی که تو کتاب 6 میگیریم میشه با قطعیتی بالای 90% گفت که حتما دامبلدور منظوری داشته که بلاخره این شغلو به اسنیپ داده چون:
1-با برسی خاطرات و گفتگو های تو کتاب می فهمیم این شغل توسط ولدمورت نفرین شده و هیچ کس بیش از یک سال توی این شغل باقی نمی مونه و چون دامبلدور این مطلبو میدونسته پس میدونسته که اسنیپم بعد از یک سال میره پس قطعا یک نقشه ای داشته و در وتقع میخواسته اسنیپ بره
2-دامبلدور به اسنیپ اعتماد داشته ولی فکر میکنم به هری نگفت چرا (به دلیلی غیر از اون دلیل هری)چون میخواسته نقشه اش از همه پنهنان باشه(اینطوری ریسکش کمتره)

در مورد چراش و اینکه ایا اطمینانش درست بوده یا نه خیلی نظر میشه داد که من شخصا فکر میکنم اطمینانش به جا بوده و دلیل قوی داشته که فکر میکنم خیلی مفصل تر از اونه که بخوام توی این تاپیک بگم.(در واقع این خودش بحث کتاب بعدیه!!!!! )

just me

پیام زده شده در: ۸:۳۱ سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
vbearn جان از قدیم گفتن حرف حساب جواب نداره!من تسلیم!در مورد دامبلدور راست گفتی اون نمیتونسته از ورود ولدمورت به هاگوارتز جلوگیری کنه چون احتمالا همانطور که تو هم گفتی مدیر نبوده و به احتمال زیاد از طرف مدیر تعیین شده بوده تا تام را به مدرسه دعوت کنه و دلایل دیگه ای هم که گفتی کاملا نشون میده دامبلدور نمیتونسته از کارهای اون جلوگیری کنه/در مورد طلسمی که دامبلدور به ولدمرت هم زد من توی پستهای قبلیمم گفتم کاملا اطلاع ندارم راستش نشد که برم متن کتابم ببینم همینجوری ذهنی گفتم تو کاملا با سند ثابت کردی که آوداکداورا نبوده.
حالا از حرفای بالا میشه یه نتیجه گیریهای جالب کرد:
ببینید وقتی ولدمورت تونسته با وجود سن بسیار پائین و مهارت بسیار پائین ترش نسبت به دامبلدور در دوران تحصیلش در هاگوارتز که هنوز دانش جادوگری را حتی به صورت ابتدائی کامل بلد نبوده اینقدر واقعا خارق العاده عمل کنه و دامبلدور را اصطلاحا بپیچونه و هیچ مدرکی دست اون نده تا باعث اخراجش از هاگوارتز بشه!حتما میتونسته اسنیپ رو هم جوری به دامبلدور تحمیل کنه که باعث فریب اون بشه!کما اینکه خود اسنیپ جادوگر واقعا بزرگی هست و دست راست لرد سیاه بودنش/مهارت فوق العاده اش در معجون سازی که در کتاب دوران تحصیل خودش که در کتاب شش بدست هری رسید مشهوده و همینطور توانائیش در جادوی سیاه و ذهن خوانی که در انتخاب او بعنوان معلم خصوصی تدریس ذهن خوانی به هری کاملا مبرهنه!میتونه مزید بر علت شده باشه و این دفعه واقعا باعث فریب دامبلدور و اعتماد بیجای او به کسی شده باشه!
گذشته از نتیجه گیری بالا که در راستای موضوع تاپیک بود من یه چیز دیگه هم که تا حالا اینقدر واضح بهم ثابت نشده بود ثابت شد اونم اونم این گفته دامبلدور خطاب به هری هست که گفت:از نظر قدرت اون نمیتونه خودش را به پای ولدمورت برسونه و ولدمورت استعدادها و قدرتهائی داشته که دامبلدور هیچ گاه نداشته!...البته بازم یه بحثی پیش میاد اونم اینکه دامبلدور در استفاده از جادو بدلیل اینکه به قول ولدمورت قساوت قلبی ای نداره محدودیت داشته ولی بازم بنظر من با توجه به صحبت خودش حتی اگر به دنبال جادوی سیاه هم میرفت نمیتونست با ولدمورت برابری کنه!

پیام زده شده در: ۱۶:۱۸ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶

محمد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۱ شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۱۹ پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 75
آفلاین
سلام! انتونین و بارتی عزیز، شرمنده که من پریدم وسط بحثتون. ولی چند تا چیز دیدم،گفتم نظرمو بگم:
نقل قول:
دامبلدور برای دومین بار به طور وحشتناکی نشان داد که اعتمادهای بیجائی به بعضی اشخاص میکند ....حتما اولیشو یادتون میاد!!!اعتماد دامبلدور به دشمن اصلی خودش یعنی ولدمورت که خود او باعث شد پای تام به هاگوارتز باز بشه و سنگ بنای اصلی قدرتمند شدنش را در آنجا بنا بگذارد

آنتونین جان، این حرفت یه ذره نا معقوله! اول اینکه اسم تام ریدل از زمان تولدش توی مدرسه ی هاگوارتز ثبت شده. پس اون حتما باید به مدرسه بیاد.در ضمن دامبلدور هم که مدیر نبوده که نذاره تام بیاد به مدرسه. و اینکه شما خودت بگو، آیا معقول بوده نذاره تام به مدرسه بیاد فقط به این دلیل که بهش شک داشته؟! فقط به این دلیل که استعداد تام در جرم و جنایت، نگرانش می کرده؟! و همونطور که می دونیم، هیچ معلم دیگه ای شک دامبلدور رو در مورد تام قبول نداشته. یعنی بالفرض اگه دامبلدور به پروفسور دیپت می گفت تام نباید به مدرسه بیاد، دیپت بالاخره یه بار هم که شده تام رو می دید و (همونطور که تو کتاب گفته شده) شیفته اش میشد و دامبلدور رو به خاطر شکش احمق فرض می کرد! به هر حال دامبلدورقدرت جلوگیری از ورود تام رو نداشت و اگر هم داشت نمی تونست بی دلیل اونو اخراج گنه. چون همونطور که خودش گفت، تام به هیچ وجه سندی از کارهاش تو هاگوارتز باقی نمی ذاشت و دامبلدور هیچ مدرکی برای اخراجش نداشت.
و این خردمندی بالای دامبلدور رو نشون می داد که در حالی که همه ی معلما تام رو دوست داشتن، دامبلدور اونو قبول نداشت و نشون میده نه تنها اشتباه نکرده، بلکه بهترین کار رو انجام داده: نظارت بر تام.

نقل قول:
اگر یادتون باشه در قسمت جنگ دامبلدور با ولدمورت در کتاب پنج داخل وزارتخانه آورده شده که دامبلدور طلسمی را به سوی ولدمورت روانه میسازد ولی لرد سیاه با استفاده از سپر مخصوصی که ایجاد میکند مانع اصابت آن به خودش میشود!و البته پس از برخورد طلسم به سپر صدای مهیبی شنیده میشود سپس مضمون سخن ولدمورت خطاب به ولدمورت این است که:اینقدر بدی در وجودت نیست که بتوونی منو بکشی! از اینجا نتیجه میگیریم به احتمال نود درصد دامبلدور از آوداکداورا استفاده کرده! که البته خودشم در ادامه تائید میکنه و با کنایه میگه:اعتراف میکنم که کشتن تو برای من کافی نیست!

من فکر کنم شما اینجا اشتباه می کنی. بزارید اول متن مربوط به این صحنه رو بیاریم:

نقل قول:
Dumbledore flicked his own wand: the force of the spell that emanated from it was such that Harry, though shielded by his golden guard, felt his hair stand on end as it passed and this time Voldemort was forced to conjure a shining silver shield out of thin air o deflect it. The spell, whatever it was, caused no visible damage to the shield, though a deep, gong‐like note reverberated from it ‐ an oddly chilling sound.

حرفی که ولدمورت میزنه، ترجمه ی دقیقش میشه این:
نقل قول:
`You do not seek to kill me, Dumbledore?ʹ called Voldemort, his scarlet eyes narrowed over the top of the shield. `Above such brutality, are you?ʹ

"تو دنبال کشتن من نیستی، دامبلدور؟ از چنان قساوت قلبی فاصله داری؟ "
ولدمورت میگه تو دنبال کشتن من نیستی، یعنی طلسمی که به سمت ولدمورت فرستاده کشنده نبوده دیگه،نه؟ وگرنه برای چی ولدمورت این حرفو میزنه؟
من نمیدونم شما این نقل قول ها رو از چه ترجمه ای آوردی ولی به نظر من ترجمه ی گفته ی ولدمورت، اینی که شما میگی نیست. شاید به همین خاطر به اشتباه افتادی. و اینکه هری طلسم آواداکداورا رو می شناسه. همونطور که ولدمورت قبل از این صحنه چندید بار این طلسمو به سمت دامبلدور فرستاده و رولینگ در همه ی قسمتها گفته "ولدمورت طلسم آواداکداورا رو به سمت دامبلدور فرستاد" ولی تو این صحنه نگفته "دامبلدور طلسم آواداکداورا رو به سمت ولدمورت فرستاد" اتفاقا طلسم رو طوری توصیف می کنه که معلوم میشه هری قبلا مانند این طلسم رو ندیده. از قدرت طلسم میگه و همچنین خنثی سازیش توسط سپر مدافع. پس حتما این طلسم، طلسم کشنده نبوده. همونطور که خودتون گفتید بعدش هم دامبلدور میگه "اعتراف میکنم که کشتن تو برای من کافی نیست" ولی به هیچ وجه با کنایه این رو نمیگه. من که ندیدم نوشته باشه "با کنایه" اتفاقا کاملا هم جدی میگه. بزارید دوباره متن اصلی رو بیارم:
نقل قول:
ʹWe both know that there are other ways of destroying a man, Tom,ʹ Dumbledore said calmly, continuing to walk towards Voldemort as though he had not a fear in the world, as though nothing had happened to interrupt his stroll up the hall. `Merely taking your life would not satisfy me, I admit

من فکر کنم این دیگه کاملا نشون میده که طلسم دامبلدور آواداکداورا نبوده.
شرمنده من یه ذره پرحرفی کردم، ولی دیدم انگار شما می خواین یه تاپیک در این مورد باز کنین، گفتم نظرمو بگم که اگه خواستید تاپیکو باز کنید، بهتر برای خواننده ها توضیح بدید. اتفاقا خیلی خوبه که تاپیکی داشته باشیم که بحث کنیم "این طلسم چی بوده" و اینکه چه کاری می تونسته انجام بده که "بد تر از مرگه"؟

ویرایش شده توسط vbearn در تاریخ ۱۳۸۶/۲/۳۱ ۱۶:۲۵:۱۱

بشتابید، بشتابید، هری پاتر به موبایلتون میاد!
[url=http://www.jadoogaran.org/modu

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.