هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اگه ولدمورت هورکراکسس داشت واسه چی پی سنگ جادو رفت؟
پیام زده شده در: ۱۴:۱۴ یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
آرتیکوس ولی باز هم به نظر من ولدمورت اگر سنگ جادو رو داشت اون رو بدست کسی نمیداد
اگر او موفق به دزدیدن سنگ جادو میشد در اینکه همه میفهمیدند که اون سنگ جادو داره شکی نیست ولی اون نمیزاشت کسی به سنگ جادوش دست بزنه همون طور که هیچ وقت حرفی در مورد جاودانه سازهاش به کسی نزده بود چون همیشه میترسید خبر اینکه خودش جاودانه ساز دارد درز پیدا کنه و اون وقت همه میفهمیدند که او چطور جاودانه شده با اینکه خودشم یقین داشت که غیر از خودش هیچ کس نمیتونه جاودانه سازهاش رو پیدا کنه ولی بازم این موضوع رو در خودش مخفی نگه داشت . سنگ جادو هم همین کافیه اون یک چنین چیزی رو به مرگخوارانش نشون بده و روش استفاده از آن را نیز یاد بده همشونم جادو کنه . توی کتاب بارها دیده شده که طلسمهای فراموشی همیشه موثر نیستند به هر حال یک جور ریسک به حساب میاد اونم وقتی که ممکنه عده ای از مرگخواران بخوان جاسوسی کنند یا اینکه پشیمون شن و بخوان از گروه بیان بیرون کسانی مثل ر.آ.ب که برای انتقام از ولدمورت دنبال جاودانه سازها افتادن به نظرت امکان نداره یک نفر دیگه مثل ر.آ.ب پیدا شه که برای انتقام از اربابش سنگ رو بدزده همون طور که ر.آ.ب یکی از جاودانه سازهای ولدمورت رو نابود کرده؟
مطمئنن این کار برای جادوگر بزرگی مثل ولدمورت که تمام فکر و ذکرش جاودانه زیستن است یک ریسک بسیار بزرگ است . و قطعا اگر یک دهم درصد امکان بده که ممکنه مشکلی پیش بیاد سنگ جادوش رو از دید مرگخوارانش مخفی میکنه

درضمن من فکر نمیکنم که توی هاگوارتز طریقه استفاده از سنگ جادو رو به کسی یاد بدن چون که فکر نمیکنم چنین درسی در این رابطه در هاگوارتز وجود داشته باشه اونم در زمانی که تنها سنگ جادوی موجود نابود شده . تازه اگر دقت کرده باشی دامبلدور هم زیاد موافق استفاده از سنگ جادو نبوده چنانچه در کتاب هری پاتر و سنگ جادو با خوشحالی از نابود شدن سنگ خبر داد و از اون گذشته شاید خیلی از کسانی که در دنیای جادوگی هستند از وجود چنین سنگی بی خبر باشند چه برسه که دیگه بخوان از آن استفاده کنند یکی از دلایلم هم آن هست که دیگه غیر از کتاب سنگ جادو دیگه هیچ وقت در کتاب صحبتی در این باره نشده به جز زمانی که باز مربوط به همون قضیه نیکلاس فلامل بوده به همین دلیل من فکر میکنم بخش بزرگی از جامعه جادوگری از قضیه سنگ جادو بی اطلاع هستن و یا در مورد این قضایا کنجکاوی نمیکنند .
در مورد اون قسمتم که گفتی که چرا در آخر گفتی با توجه به کتاب سنگ جادو از بین نمیره باید بگم که استدلال من اینه که رولینگ همیشه هر چیزی رو که در کتابش توضیح میده به طور کامل توضیح میده و همه نکته ها و مفهوم های مبهم رو برای ما روشن میکنه و اگرم مطلبی در کتاب مبهم بمونه آن را در مصاحبه هایی ازش صورت میگیره بهش اشاره میکنه که به همین دلیل به نظر من وقتی که در مورد تموم شدن سنگ جادو حرفی نمیزنه منظورش اینه که سنگ جادو هیچ وقت تموم نمیشه . من از روی این استدلال گفتم که با توجه به کتاب سنگ جادو هیچ وقت تموم نمیشه . چون همیشه این ویژگی رو در کتابای رولینگ دیدم

پیام زده شده در: ۱۲:۳۶ یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
سلام
بليز عزيز اينم حرف من:
نقل قول:
خب آرتيکوس من با اجازه از آخر به اول ميام

کتاب سنگ جادو صفحه 250 از خط سوم ترجمه ويدا اسلاميه :

مطالعات و بررسي هاي کمياگري به ساختن سنگ کميا بر ميگردد که ماده اي افسانه اي و داراي نيرو هاي حيرت انگيز است . اين سنگ هر فلزي رو به طلاي ناب تبديل ميکند . اکسير حيات نيز از همين سنگ بدست مي آيد که هر که آن را بنوشد جاودانه خواهد زيست

من با توجه به اين قسمت کتاب حرف خودم رو زدم و الانم خودم با اجازه يک جمله از آخر کتاب هم اينجا ميزارم
دامبلدور
_ اونا به اندازه کافي اکسير حيات ذخيره کردن که بتوانند کارهاشون رو سرو سامون بدن .....ولي درست گفتي ... اونا ميميرن

پس از اين جمله هم ميشه اين طور نتيجه گرفت که در صورت مصرف نکردن اکسير آدم ميميره پس در اينکه اکسير رو بايد از سنگ جادو گرفت شکي نيست اما من تا به امروز جايي رو تو کتاب پيدا نکردم که حرفي از تموم شدن سنگ جادو بزنه .

همه اين حرفها رو که زدي مو به مو کلمه به کلمه قبول دارم منم جايي رو نديدم که بگه سنگ جادو تموم ميشه و همونطور که گفتم شايد رولينگ بخواد در اين مورد ما رو گيج کنه و من با استنباط خودم به اين نتيجه رسيدم سنگ جادو تموم ميشه(که تا اونجايي که داشتم گفتم)

نقل قول:
در مورد اينکه ولدمورت چرا جاودانه ساز رو به سنگ جادو ترجيح ميده هم که علتش مشخصه من هر چي گشتم نتونستم جاش رو تو کتاب پيدا کنم ولي يادمه هري يک جا از دامبلدور ميپرسه پس براي چي ولدمورت که اين همه جاودانه ساز داره دنبال سنگ جادو بود و دامبلدور هم جواب ميده که : اون فقط براي اين دنبال سنگ جادو بودش که بتونه يک بدن براي خودش بسازه و اين مسلمه که اون دوست نداره به چيزي وابسته بشه و قطعا جاودانه سازهاي خودش رو ترجيح ميده

من جاشو گفتم و ميدونم.فصل 23 :به نام نشان هاي قدرت (در ترجمه عابديني)يا جاودانه سازها يا هوروکس ها وقتي که هري و دامبلدور در خاطره کامل اسلاگهورن ميان بيرون.يکي از سؤالاتي که هري ميپرسه اين بوده.

نقل قول:
همه اين دلايل رو که روي هم بريزيم به اين نتيجه ميرسي که جودانه ساز ها براي ولدمورت با ارزش ترند و با توجه به کتاب سنگ جادو هم هيچ وقت تموم نميشه مگر اينکه يکي بخواد آن را از بين ببره که اون يک بحث کاملا مجزاست.

من که از اول گفتم که هوروکسها(يا جاودانه ساز ها)از سنگ جادو براي ولدمورت مهمتره.
بعد شما در چند خط بالا در پستت نوشتي که هيچي از تموم شدن يا نشدن سنگ جادو پيدا نکردي ولي اينجا نوشتي که با توجه به کتاب سنگ جادو هيچ وقت تموم نميشه!!!؟چرا؟!

نقل قول:
در مورد اينکه گفتي که بايد يک معجون درست کرد تا از سنگ جادو اکسير توليد شه و..... من فقط يک مثال زدم اصلا مطمئن نيستم که حرفم درست باشه شايدم حرف تو درست باشه . قصد من از مثال زدن يک چيز ديگه بود من ميخواستم اين مسئله رو بگم که قطعا ساختن اکسير حيات از سنگ جادو کار هر کسي نيست و ساختن اکسير به زمان و وقت کافي احتياجه که باز هم با توجه به شرايط داشتن جاودانه ساز براي ولدمورت خيلي بهتره تا يک سنگ جادو که هر لحظه امکان داره گم بشه يا دزديده بشه و خيلي هم وقت گيره در ضمن من با توجه به شناختي که از ولدمورت پيدا کردم فکر نکنم هيچ وقت سنگ جادوش رو به کسي نشون بده چه برسه به اينکه بزاره يکي ديگه باسش اکسير توليد کنه همون طور که تا به امروز راز جاودانه سازاش رو مخفي نگه داشت

ولي من نظرم رو گفتم شايد غلط و شايد درست باشه.
در مورد کار هرکس بودم باهات مخالفم به نظر من يه جادوگري که درسشو رو تموم کرده باشه از سنگ جادو سر در مياره و ميتونه ازش سر در بياره.
ولي در مورد اينکه اينکارو به کس ديگه بسپره من بگم که ولدمورت جادوگر بزرگي هستش پس ميتونه طرف رو جادو کنه که تحت امر اون باشه که سنگ رو ندزده و اصلا يادش نياد که کاري کرده.درسته؟
اين براي ولدمورت کاري نداره ميتونه تمام اقدامات امنيتي رو انجام بده تا سنگ و امنيتش به خطر نيفته(اگه دستش بود)
در مورد جاودانه ساز ها موضوع يه ذره فرق ميکنه جاودانه ساز چيزي هستش که هيچ کسي (طبق گفته دامبلدور)بيشتر از دو تا نداشته و اين راز هميشه مخفي نگه داشته ولي سنگ جادو خيلي ها ميدونستن که ولدمورت ميخواد ازش استفاده کنه و بعد همونطور که گفتي ارزش اين دو تا پيش ولدمورت فرق ميکنه اون به سنگ اهميت کمتري ميداد.

مرسي
آرتيکوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۱۲:۰۶ یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
خب ولدمورت اون سنگ جادو رو ميخواسته ال به طور ومقت زنده بشه . بدن و جسم مادي پيدا كنه تا بتونه اون جادوهاي اختراعيشو انجام بده و توسط گوشت خادم و خون دشمن و استخوان پدر دوباره به طور كامل زنده بشه

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۱:۴۸ یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
خب آرتیکوس من با اجازه از آخر به اول میام

کتاب سنگ جادو صفحه 250 از خط سوم ترجمه ویدا اسلامیه :

مطالعات و بررسی های کمیاگری به ساختن سنگ کمیا بر میگردد که ماده ای افسانه ای و دارای نیرو های حیرت انگیز است . این سنگ هر فلزی رو به طلای ناب تبدیل میکند . اکسیر حیات نیز از همین سنگ بدست می آید که هر که آن را بنوشد جاودانه خواهد زیست

من با توجه به این قسمت کتاب حرف خودم رو زدم و الانم خودم با اجازه یک جمله از آخر کتاب هم اینجا میزارم
دامبلدور
_ اونا به اندازه کافی اکسیر حیات ذخیره کردن که بتوانند کارهاشون رو سرو سامون بدن .....ولی درست گفتی ... اونا میمیرن

پس از این جمله هم میشه این طور نتیجه گرفت که در صورت مصرف نکردن اکسیر آدم میمیره پس در اینکه اکسیر رو باید از سنگ جادو گرفت شکی نیست اما من تا به امروز جایی رو تو کتاب پیدا نکردم که حرفی از تموم شدن سنگ جادو بزنه .

در مورد اینکه ولدمورت چرا جاودانه ساز رو به سنگ جادو ترجیح میده هم که علتش مشخصه من هر چی گشتم نتونستم جاش رو تو کتاب پیدا کنم ولی یادمه هری یک جا از دامبلدور میپرسه پس برای چی ولدمورت که این همه جاودانه ساز داره دنبال سنگ جادو بود و دامبلدور هم جواب میده که : اون فقط برای این دنبال سنگ جادو بودش که بتونه یک بدن برای خودش بسازه و این مسلمه که اون دوست نداره به چیزی وابسته بشه و قطعا جاودانه سازهای خودش رو ترجیح میده
و باز در یک جای دیگه هم گفته بود : در صورت تموم شدن اکسیر یا دزدیده شدن جاودانه ساز او خواهد مرد
همه این دلایل رو که روی هم بریزیم به این نتیجه میرسی که جودانه ساز ها برای ولدمورت با ارزش ترند و با توجه به کتاب سنگ جادو هم هیچ وقت تموم نمیشه مگر اینکه یکی بخواد آن را از بین ببره که اون یک بحث کاملا مجزاست.

در مورد اینکه گفتی که باید یک معجون درست کرد تا از سنگ جادو اکسیر تولید شه و..... من فقط یک مثال زدم اصلا مطمئن نیستم که حرفم درست باشه شایدم حرف تو درست باشه . قصد من از مثال زدن یک چیز دیگه بود من میخواستم این مسئله رو بگم که قطعا ساختن اکسیر حیات از سنگ جادو کار هر کسی نیست و ساختن اکسیر به زمان و وقت کافی احتیاجه که باز هم با توجه به شرایط داشتن جاودانه ساز برای ولدمورت خیلی بهتره تا یک سنگ جادو که هر لحظه امکان داره گم بشه یا دزدیده بشه و خیلی هم وقت گیره در ضمن من با توجه به شناختی که از ولدمورت پیدا کردم فکر نکنم هیچ وقت سنگ جادوش رو به کسی نشون بده چه برسه به اینکه بزاره یکی دیگه باسش اکسیر تولید کنه همون طور که تا به امروز راز جاودانه سازاش رو مخفی نگه داشت

پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
حرف من به شما بليز عزيز:
نقل قول:
خب آرتيکوس منم حرف شما رو رد نکردم بالاخره سنگ جادو يک خوبي هايي داره و يک بعدي هايي خوبيش اينکه هم هر سنگي رو تبديل به طلا ميکنه و هم اکسير حيات درست ميکنه و بديشم اينه که در صورت ربوده شدن سنگ جادو ديگه شخص جاودانه باقي نميمونه و بعد مدت کمي ميميره

خوبياش رو با شما موافقم ولي در بديش تموم شدن يا نابود شدن رو بايد اضافه کني(حالا اگه تموم شدن رو بگذريم بايد يادمون باشه که دامبلدور سنگ رو در کتاب اول از بين برد.)

نقل قول:
جاودانه ساز هم براي ولدمورت يک خوبيهايي داره و يک بدي هايي خوبيش اينه که تا زماني که جاودانه سازاش سالم بمونند اونم زنده ميمونه و بديشم اينه که روحش به چند قسمت تقسيم ميشه و باعث ميشه که انسانيت خودش رو از دست بده که البته براي ولدمورت فرقي نداره . پس در اين هيچ شکي نيست که جاودانه سازها براي ولدمورت ارزشمند ترند . منم کاملا با حرف شما موافقم قبلا هم همين رو نوشتم نميدونم چرا حرف خودم رو دوباره به خودم تحويل داديد

در مورد خوبيهايي که نوشتيد بگم که اگه هوروکس ها سالم بمونن روح فرد و زنده يا به عبارتي براي هميشه جاودانه ميکنند.
در مورد بديهاش هم که ولدمورت اهميت بهش نميده(همونطور که شما گفتيد)
در مورد موافق بودن هم خب ببخشيد من شايد درست نفهميدم چون شما کلمه موافق رو استفاده نکردي.
به هر حال مرسي.

نقل قول:
در مورد تموم شدن اکسير حيات . خب اولا اينکه همون طور که نوشتي دامبلدور گفته : در اون صورت ولدمورت کاملا به اکسيرش وابسته ميشد و در صورت اتمامش يا اگر سنگ ربوده ميشد.....
خب اگر جمله رو خوب بخوني ميبيني که نوشته در صورت اتمامش منظورش در صورت اتمام اکسير هست . يعني اينکه اين جمله وابسته به جمله قبليش هست در هر حال سنگ جادو هم که اينطوري نيست که بهش بگي باسم اکسير توليد کن و اونم باست اکسير درست کنه بايد با جادوهاي پيچيده اي اين کار رو انجام بدي وبه نظر من هم منظور اين جمله هم اينه که ولدمورت براي رسيدن به جاودانگي بايد به طور دائم از اکسير استفاده کنه و براي اين وابسته ميشه و وقتي ميگه در صورت تمومي اکسير منظورش اينه که خب بالاخره بعد يک مدت اکسير تموم ميشه ديگه اون دوباره بايد بره از سنگ جادو توليد کنه و اگر اين کار رو نکنه ميميره

خب در مورد جمله حرف شما درست اون منظورش تموم شدن اکسير باشه.
و در مورد توليد اکسير من با جادوهاي پيچيده مخالفم چون نيکلاس فلامل به نظر من کيمياگر قهاري بوده ولي جادوگر بزرگ نه!
پس بايد راه ديگه اي براي استفاده از سنگ باشه که به نظر من يه معجون ساده يا آب که سنگ رو درونش مي اندازن و اون ماده با استفاده از مقداري از سنگ اون ماده تبديل به اکسير حيات ميشه و براي بوجود آوردن طلا اگه سنگ جادو رو به يه قسمت سنگ معمولي بماليم اون قسمت طلا بشه.
اين نظر منه ولي جادو کردن روي سنگ براي همه امکان پذير نيست و اگه کسي نتونه از چيزي استفاده کنه که براي اون چيز سر و دست نمي شکونه ميکنه؟بقيه جادوگرها که جادوهاي پيچيده که بلد نيستن پس اگه نظر شما رو در مورد اين درست بگيريم اونا نمي تونن ازش استفاده کنن پس سنگ جادو براي اونا مثل يه سنگ معمولي ميشه که هيچ ارزشي نداره.
در مورد تمومي اکسير که براي درست کردنش زمان ميخواد آيا ولدمورت نميتونه هر روز اين کارو بکنه؟يا يه نفر رو مجبور کنه که اين کارو براش بکنه؟من ميگم ميتونه پس مشکل سنگ که ولدمورت کمتر بهش توجه ميکنه اين نيست.

نقل قول:
به هر حال من بازم ميگم وقتي تو کتاب ميگه سنگ جادو باعث جاودانگي ميشه ( در صورت استفاده مرتب از اکسير توليد شده ) حتما سنگ جادو تموم شدني نيست ديگه

خب لطفا به من بگو دقيقا کجا نوشته که سنگ باعث جاودانگي ميشه.
مرسي

جواب به اريکا:
نقل قول:
اگه يادتون باشه سنگ جادو خاصيتش اين بود كه هر كسي صاحبش مي شد بهش عمر جاودان مي بخشيد اما هوراكراس رو مي شه از بين برد همونطور كه هري و دامبلدور از بين بردن و اينكه اگر ولدمورت سنگ جادو رو تصاحب مي كرد بعد به سختي مي شد اون رو از چنگش در آورد و شايد هم نمي شد تازه ولدمورت مي خواسته هرچه بيشتر خودش رو فنا ناپذير كنه پس سنگ جادو هم مطمئنأ خيلي مؤثر مي تونسته بوده باشه

بگم به شما که سنگ هم همانطور که دامبلدور در کتاب 1 به هري گفت از بين رفته.پس فقط هوروکس ها نيست که از بين ميره.
بعد سنگ جادو چيزي نيست که فقط با داشتنش بتوني جاودانه بشي بايد ازش استفاده کني ولي هوروکس ها با داشتنش جاودانه ميشي.
در مورد جاودانه تر شدن دامبلدور در کتاب 6 به هري موقعي که از خاطره کامل اسلاگهورن بيرون آمدن گفت اگه ولدمورت به بدنش باز ميگشت به چيزي بيشتر از هوروکس ها احتياج نداشت.پس هوروکس ها به اندازه کافي براي ولدمورت کافي بوده و خواهد بود به شرطي که بدن داشته باشه.

جواب به نيمفادورا تانکس:
نقل قول:
سنگ جادو ربطي به هورکراس ها نداره چون باعث ميشد که عمر جاودانه بشه و پايان ناپذير ولي هورکراس روح انسان رو تقسيم ميکرد پس اين دو ربطي به هم ندارن درنتيجه ولدمورت براي جاودانه کردن جونش و اينکه از بين نره و نميره ميواست سنگ جادو رو به دست بياره و بخاطر اينم هورکراس کرد روحش رو که هيچ وقت از بين نره

درسته سنگ جادو ربطي به هوروکس ها نداره سنگ با توليد اکسير حيات باعث افزايش عمر و هوروکس ها باعث از بين نرفتن روح(يا جان اصلي هر کس)يا به عبارتي جاودانه شدن ميشه.
ولي سنگ جونو چه طوري جاودانه مي کنه؟يعني اگه طلسمي مرگبار به ولدمورت بخوره نميره؟اين که اصلا درست نيست اگه اين جور بود اون به هوروکس ها بيشتر توجه نميکرد.

و به لرد آرمين ميشه يه ذره از اون چيزايي رو که توي اون سايت گفته رو به ما ميگفتي نه اينکه مارو به اونجا راهنمايي کني؟
و مونتاگ خود من قاطي کردم از بس در مورد هرچي ديدم بحث کردم و بعد همه چيزايي که گفتي داريم بحث ميکنيم.

مرسي
آرتيکوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۴:۳۴ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

نیمفادورا تانکس old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۸ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲:۲۴ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵
از دره گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 93
آفلاین
سنگ جادو ربطی به هورکراس ها نداره چون باعث میشد که عمر جاودانه بشه و پایان ناپذیر ولی هورکراس روح انسان رو تقسیم میکرد پس این دو ربطی به هم ندارن درنتیجه ولدمورت برای جاودانه کردن جونش و اینکه از بین نره و نمیره میواست سنگ جادو رو به دست بیاره و بخاطر اینم هورکراس کرد روحش رو که هیچ وقت از بین نره

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۵۰ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

اریکا زادینگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۲ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸
از يه جايي نزديك خدا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 570
آفلاین
اگه يادتون باشه سنگ جادو خاصيتش اين بود كه هر كسي صاحبش مي شد بهش عمر جاودان مي بخشيد اما هوراكراس رو مي شه از بين برد همونطور كه هري و دامبلدور از بين بردن و اينكه اگر ولدمورت سنگ جادو رو تصاحب مي كرد بعد به سختي مي شد اون رو از چنگش در آورد و شايد هم نمي شد تازه ولدمورت مي خواسته هرچه بيشتر خودش رو فنا ناپذير كنه پس سنگ جادو هم مطمئنأ خيلي مؤثر مي تونسته بوده باشه

The power behind you is much greater than the task ahead of yo

JUST JUST HUFFELPUFF !

پیام زده شده در: ۱۳:۳۰ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
خب آرتیکوس منم حرف شما رو رد نکردم بالاخره سنگ جادو یک خوبی هایی داره و یک بعدی هایی خوبیش اینکه هم هر سنگی رو تبدیل به طلا میکنه و هم اکسیر حیات درست میکنه و بدیشم اینه که در صورت ربوده شدن سنگ جادو دیگه شخص جاودانه باقی نمیمونه و بعد مدت کمی میمیره
جاودانه ساز هم برای ولدمورت یک خوبیهایی داره و یک بدی هایی خوبیش اینه که تا زمانی که جاودانه سازاش سالم بمونند اونم زنده میمونه و بدیشم اینه که روحش به چند قسمت تقسیم میشه و باعث میشه که انسانیت خودش رو از دست بده که البته برای ولدمورت فرقی نداره . پس در این هیچ شکی نیست که جاودانه سازها برای ولدمورت ارزشمند ترند . منم کاملا با حرف شما موافقم قبلا هم همین رو نوشتم نمیدونم چرا حرف خودم رو دوباره به خودم تحویل دادید
در مورد تموم شدن اکسیر حیات . خب اولا اینکه همون طور که نوشتی دامبلدور گفته : در اون صورت ولدمورت کاملا به اکسیرش وابسته میشد و در صورت اتمامش یا اگر سنگ ربوده میشد.....
خب اگر جمله رو خوب بخونی میبینی که نوشته در صورت اتمامش منظورش در صورت اتمام اکسیر هست . یعنی اینکه این جمله وابسته به جمله قبلیش هست در هر حال سنگ جادو هم که اینطوری نیست که بهش بگی باسم اکسیر تولید کن و اونم باست اکسیر درست کنه باید با جادوهای پیچیده ای این کار رو انجام بدی وبه نظر من هم منظور این جمله هم اینه که ولدمورت برای رسیدن به جاودانگی باید به طور دائم از اکسیر استفاده کنه و برای این وابسته میشه و وقتی میگه در صورت تمومی اکسیر منظورش اینه که خب بالاخره بعد یک مدت اکسیر تموم میشه دیگه اون دوباره باید بره از سنگ جادو تولید کنه و اگر این کار رو نکنه میمیره
به نظر من منظور از تمومی اکسیر تمومیه اکسیر تولید شدس نه تمومی سنگ جادو . و تا دوباره بخواد این اکسیر رو دوباره از نو تولید کنه به زمان احتیاجه . به هر حال من بازم میگم وقتی تو کتاب میگه سنگ جادو باعث جاودانگی میشه ( در صورت استفاده مرتب از اکسیر تولید شده ) حتما سنگ جادو تموم شدنی نیست دیگه

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
بليز عزيز اينم از من به شما:
نقل قول:
به هر حال هرکسي يک نظري داره

بله درسته و ما اومديم اينجا در مورد نظرهامون در مورد موضوعات مختلف که يکي نيست بحث ميکنيم تا بفهميم نظر کدوم طرف درست تر و به واقعيت نزديک تر هستش.من از نظر خودم دفاع ميکنم و شما از نظر خودت و اينجوري بحث(نه دعوا)بوجود مي آيد که بعضي از نظر من دفاع ميکنند و بعضي از نظر شما.پس بحث گسترده و داغ(يا به عبارتي پرطرفدار) ميشه که بقيه هم ميان و نظرشون رو ميگن.

نقل قول:
من که فکر ميکنم سنگ جادو هيچ وقت تموم نميشه اگر قرار بود تموم شدني باشه حتما توي کتاب به اين موضوع اشاره اي ميشد

خب شايد رولينگ خواسته يه ذره موضوع رو گيج کننده کنه و به هر حال اگه رولينگ اشاره دقيقي از تموم شدن يا تموم نشدن اون ميکرد ما ديگه چنين بحثي رو نداشتيم.

نقل قول:
منظور من از جاودانگي هم درصورتي بود که به طور مداوم از اکسير حيات استفاده کنه و حادثه اي براش اتفاق نيفته در اين صورت گفتم جاودانه ميشه .

خب ولدمورت احتمالا فکر اينجاش رو کرده بوده که بايد اکسير رو بايد به طور منظم بنوشه و هيچ اتفاق بدي هم برايش نيافته تا جاودانه بشه ولي هوروکسها بعد از بوجود آمدن و پنهان شدن فرد رو جاودانه و حتي احتياجي به ديدن دوباره اون نيست.اگه هم براش اتفاقي بيافته نمي ميره(همونطور که اتفاق افتاد و هري در يک سالگيش باعث سقوط ولدمورت از قدرت شد).
به نظر شما کدوم بهتره همش به يه چيزي وابسته باشه که به جز طول عمر هيچ چيز ديگه رو تضمين نميکنه يا چيزي که نمردن رو در صورت نابود نشدنش به طور کامل تضمين ميکنه؟
من دومي رو انتخاب مي کنم.چون به من اطمينان خاطر بيشتري ميده.

نقل قول:
در مورد اون جمله هم که گفتي اتفاقا به نظر من خيلي هم مثال جالبيه چرا گفته در صورتي که سنگ دزديده بشه ؟ چرا نگفته که در صورتي که سنگ تموم بشه؟؟؟؟ اين نکته رو دقت کن خيلي مهمه اگر قرار بود که سنگ جادو تموم شدني باشه حتما در اينجا دامبلدور ميگفت در صورت تمام شدن سنگ ولي گفت در صورت تمام شدن اکسير !!!!

خب اون جمله همون چيزيه که اين بحث رو به وجود آورده اگه اون جمله دقيق تر بود ديگه اين بحث نبود.
ولي من يه چيز ديگه هم بگم اونم اينه که دامبلدور نگفت تمام شدن اکسير گفت تمام شدن ولي حالا اگه تمام شدن اکسير رو درست فرضش کنيم(نه سنگ جادو).يه موضوعي پيش مي آيد تمام شدن اکسير يعني چي؟!!يعني اينکه منبع به وجود آوردن آن تمام يا نابود يا دزديده شده باشد.خب منبع اکسير حيات سنگ جادو هستش پس اگه سنگ تموم بشه اکسير هم از هيچ که به وجود نمياد و تموم ميشه!درسته؟!!!اگه ولدمورت يا هرکس ديگه از سنگ با تمام وجود مراقبت کنه که نه دزديده و نه نابود بشه فقط يک مورد مي مونه اونم تمام شدن هستش!!!اکسير در صورتي تموم ميشه که سنگ تموم بشه.

نقل قول:
در ضمن فکر ميکنم که درست متوجه منظورم در مورد قدح انديشه نشدي . ميدونم که اينجا جاي بحث در مورد قدح نيست ولي من منظورم يک چيزي ديگه بود . منظور من اين بود که مثلا براي مثال در کتاب پنجم اونجايي بود که اسنيپ کنار درخت نشسته بود و جيمز و دوستانش اون طرف نشسته بودند و با هم حرف ميزدند اونجا اسنيپ که حرفهاي جيمز و دوستانش رو نميشنيد اون داشت يک کار ديگه ميکرد ولي هري ميتونست در آن محل صحنه ها و صداهايي رو بشنود که هيچ وقت اسنيپ نديده با اينکه خاطره . خاطره اسنيپ بود منظور من اين بود اگر متوجه شده باشي؟!

بليز عزيز آيا پست من رو در تاپيک"قدح انديشه"در همين تالار(تالار اصلي)در صفحه سوم شماره 26# رو خوندي؟اونجا من نظرم رو در اين مورد نوشتم که اگه خواستي برو ببين.نظر شماره 1 من رو ببين ولي من مثال اسنيپ رو نزدم ولي فکر کنم موضوع رو معلوم ميکنه.

نقل قول:
منظورم از مثال سنگ جادو هم اين بود که عجيبيش اينجاست که هيچ وقت تموم نميشه نه اين که طول عمر و افزايش ميده

مرسي بليز عزيز من نصف اين پستهايي که در اينجا زدم دليل براي رد تموم نشدن سنگ جادو بود ولي دوباره شما گفتيکه تموم نميشه!!
خب اين نظر شماست و من نميتونم تغيير بدمش.
مرسي
آرتيکوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۸:۳۴ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
به هر حال هرکسی یک نظری داره من که فکر میکنم سنگ جادو هیچ وقت تموم نمیشه اگر قرار بود تموم شدنی باشه حتما توی کتاب به این موضوع اشاره ای میشد منظور من از جاودانگی هم درصورتی بود که به طور مداوم از اکسیر حیات استفاده کنه و حادثه ای براش اتفاق نیفته در این صورت گفتم جاودانه میشه . در مورد اون جمله هم که گفتی اتفاقا به نظر من خیلی هم مثال جالبیه چرا گفته در صورتی که سنگ دزدیده بشه ؟ چرا نگفته که در صورتی که سنگ تموم بشه؟؟؟؟ این نکته رو دقت کن خیلی مهمه اگر قرار بود که سنگ جادو تموم شدنی باشه حتما در اینجا دامبلدور میگفت در صورت تمام شدن سنگ ولی گفت در صورت تمام شدن اکسیر !!!!
در ضمن فکر میکنم که درست متوجه منظورم در مورد قدح اندیشه نشدی . میدونم که اینجا جای بحث در مورد قدح نیست ولی من منظورم یک چیزی دیگه بود . منظور من این بود که مثلا برای مثال در کتاب پنجم اونجایی بود که اسنیپ کنار درخت نشسته بود و جیمز و دوستانش اون طرف نشسته بودند و با هم حرف میزدند اونجا اسنیپ که حرفهای جیمز و دوستانش رو نمیشنید اون داشت یک کار دیگه میکرد ولی هری میتونست در آن محل صحنه ها و صداهایی رو بشنود که هیچ وقت اسنیپ ندیده با اینکه خاطره . خاطره اسنیپ بود منظور من این بود اگر متوجه شده باشی؟!
منظورم از مثال سنگ جادو هم این بود که عجیبیش اینجاست که هیچ وقت تموم نمیشه نه این که طول عمر و افزایش میده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.