هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در کتاب پنج هری برای نجات سیریوس از زمان برگردان استفاده نکرد
پیام زده شده در: ۲۲:۴۳ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴

بهزادپاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۵۸ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۳۳ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
از استان دزفول
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
اولا ياد خانم رولينگ نبوده .بعد اينم از نواقصش.بعد دلش نخواست.بعد زمان برگردان مال هرميون بود كه پس دادش.اصلا نمي شد .كار خوانندگان در اثر طولاني شدن سخت مي شد.مي خواست مطلب واسه آينده داشته باشه. هنوزم مي تونه اين كارو بكنه.بعد از كجا معلوم كه اگه زمان رو بر مي گردوند.يكي ديگه كشته نمي شد.

بدون نام
bebakhshid ama kheily maskhare mishod!!!!
benazare man in dige shansy gheyre adi bod!
harry kheyly khar shanse hala intory dastan ghashang nemishe agar sirius nejat peyda mikard
vaghean ke harfaye ajibi mizanid!
rasty sirius dar on lahze yek fararie tahte taaghib bod
agar on mogheaa namorde bod fudge darja mikoshtesh
khaheshan kami dar in mored bahs ha fekr konid
فارسی شده توسط فارسی ساز امپراطوری
ببخشید اما خیلی مسخره می شد!!! به نظر من ای دیگ شانسی غیر عادی بود!
هری خیلی خر شانسه حالا اینطوری داستان قشنگ نمیشه اگر سیریوس نجات پیدا می کرد
واقعا که حرفای عجیب می زنین!
راستی سیریوس در اون لحظه یک فراریه تحته تعقیب بود اگر اون موقع نمرده بود فاج در جا می کشدش
خواهشا کمی در مورد بحث ها فکر کنی

ویرایش شده توسط امپراطور تاریکی در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۲۶ ۱:۰۲:۲۴

پیام زده شده در: ۱۷:۱۷ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴

دارک لرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۷ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از پیش دافای ارزشی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 821
آفلاین
بحث زمان از مجهولات علم فیزیک هستش و فقط علمی تخیلی های نویس های خیلی قوی از نظر علمی مثل آسیموف و کلارک جستاری بهش زده اند و یا نویسنده های خیلی باقالی که داستانشون هیچ منطقی نداره!

از نظر علم فیزیک بازگشت به گذشته یعنی شکست سرعت نور به طوری که زمان می رسه که شما هیچ زمانی طول نمی کشه که فاصله ای رو طی کنید و در آن واحد هم در مبدا هستید هم در مقصد! یعنی در دو جا هستید! ولی قوانین دیگر فیزیکی هم هستند که تئوری زمان رو درست نمی دادند ! در کل من همیشه میگم! قوی ترین سلاح داخل کتاب همون زمان برگردان هستش و ولدمورت اگه می خواست هر کاری بکنه با همون زمان برگردان می تونست انجام بده! به نظر من رولینگ به نوعی کاملا از استفاده از زمان برگردان پشیمونه! و اون جلمه جادوگران زیاد استفاده کردند ولی برنگشتن هم مثل یدونه patch الکی برای این اشتباهش بود! چون سوالات بیشماری در مورد زمان از جمله پارادوکس هستش! و اینکه گیرم هری و هرمیون موفق نمی شدند! بازم بر می گشتن عقب و دوباره سعی می کردند! و یا اگه مثلا این کار رو 100 بار انجام می دادن! 100 تا هرمیون و 100 تا هری به وجود می یومد که هر کدوم از یک زمان اومدند! و یا ولدمورت می تونست به عقب برگرده و به جای پاتر... لاگ باتم رو انتخاب کنه! پس می بینیم که در کل زمان برگردان با وجود اینکه خیلی جای بحث داره ولی درحقیقت اصلا قابل بحث در کتاب هری پاتر نیست!

!ASLAMIOUS Baby!

پیام زده شده در: ۷:۱۷ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴

عمو ورنون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۳ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۸ جمعه ۱۲ تیر ۱۳۸۸
از پریوت درایو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
بابا جان:
1- هری زمان برگردان از کجا بیاره؟
2- اصلا در کتاب 3 خود هرمیون به هری میگه که هیچکس نباید در تاریخ تغییر به وجود بیاره و این یه قانون مهم در استفاده از زمان برگردونه.

من بالاخره سحر و جادو را از سر این بچه می اندازم....
:

پیام زده شده در: ۱۵:۰۵ جمعه ۲۴ تیر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۰ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۵۷ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 433
آفلاین
استفاده از زمان برگردان قوانینی داره
یکیش اینه که وقتی به گذشته بر میگردی نباید
توسط شخص یا اشخاصی دیده بشی اگه هری
با استفاده از زمان برگردان به گذشته میرفت به
جز اینکه خودش خودشو میدید صد نفر دیگه هم
میدیدنش اون وقت به جای اینکه جون سیریوس
رو نجات بده باید یکی رو پیدا میکرد تا جون خودشو
نجات بده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۱ جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
مطالب خيلي خوبي بود، اما اون مثالي كه زدي مثال نقض براي اثبات حرفت بود!
همون كتاب سوم رو مثال مي‌زنم! در حالي كه هري و هرمايني داشتن از زاويه‌ي ديگه‌اي به خودشون نگاه مي كردن، و پيش مي‌رفتن اگه دقت كني، سرنوشتشون از قبل نيز رقم خورده بود! يعني همون تيكه‌اي كه هري خودش براي خودش اكسپكتوپاترونام اجرا كرد، در واقع خودش بود! پس هم در دفعه اول و هم در بازگشت از زمان، اون اتفاق افتاده بود... حتي در زمان دوم اگه هري نمي فهميد كه خودش بوده كه طلسم رو اجرا كرده؛ چه بسا بوسه ديوانه ساز بهش زده مي‌شد...
پس اين مورد اول... در مورد از بين رفتن جهان؛ به بيرون از كتاب كاري ندارم و ملاك كتابه... وقتي هري و هرمايني بر مي‌گردن و دامبلدور رو مي‌بينن كه داره مياد بيرون، بعد از يه مدت هري و هرمايني غيب مي‌شن! توجه كردين؟ يعني زمان اونا توي يه دوره سه ساعته گير افتاده...
در ضمن اين كه بهش گفتن چرا نيومدي و گفت يادم رفت... واقعاً يادش رفته بود. و شما اين رو هم در نظر داشته باشين اگه مي‌گفت يادم رفت، و بعد بر مي‌گشت به عقب چي مي‌شد؟
() اصلا هري و رون ديگه اون سوال رو نمي‌پرسيدند.
چون هرمايني سر كلاس رفته...

پیام زده شده در: ۱۹:۴۵ جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۸۳

lalaz-m

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۱۷ پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
از اصفهان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
سلام
ببینید من می خواهم یک مطلب علمی را با یک داستان خیالی پیوند بزنم!
تا زمانی می توان یک واقعه رو تغییر داد که اون واقعه اتفاق نیفتاده باشه یعنی اگه یک میلیونم ثانیه بعد از اتفاق باشه شما اگه به اندازه دامبلدور در جادوگری قدرت داشته باشید و تمام زمان برگردان های دنیا در اختیارتون باشه نمی توانید اون اتفاق رو عوض کنید چرا؟
چون در صورت انجام این کار (تغییر در زمان) زمان اول بهم می خوره و در این صورت امکان داره دلیل استفاده شما از زمان برگردان در آینده از بین بره ((یعنی شما اصلا به قبل بر نمی گردید)) در اون صورت از نظر علمی در بعد چهارم جهان یعنی زمان تضاد ایجاد می شه و زمان میشکنه بنابراین جهان از بین میره . اگه چیزی نفهمیدی مشکلی وجود نداره چون که اونهایی که این نظرات رو دادن خودشونم نفهمیدن چی گفتن اما اگه با این مسئله حال می کنی پیشنهاد می کنم کتاب فیزیک مدرن فصل های مربوط به نور و زمان رو بخونی
خب حالا برای اینکه ثابت کنم رولینگ با من موافقه مثال میزنم :
اگه یادتون باشه در کتاب 3 بعد از این که هرمیون صورت مالفوی پسر را با مشت نوازش داد هری ، رون و هرمیون به کلاس ورد های جادویی رفتند ولی هرمیون یادش رفت به سر کلاس بیاد ((توجه شما رو به این نکته جلب می کنم که هرمیون همیشه قبل از رفتن به کلاس (قبل از اتفاق) از زمان برگردان استفاده می کرد. بعد از کلاس وقتی از اون پرسیدن که چرا سر کلاس نیومدی گفت چون یادم رفت
توجه!!!((اگه کسی با نظرات بدون عیب و نقص من مخالف هست به این سئوال جواب بده))
چرا هرمیون با داشتن زمان برگردان برنگشت و در کلاس شرکت نکرد ؟ توجه کنید که اون هم اجازه داشت هم زمان برگردان
البته با توجه به نظر من جوابش اینه که چون اون واقعه اتفاق افتاده

نقل قول:

راجر ديويس نوشته:
از نظر من جهان از بين نمي‌رفت. هري اصلاً نمي‌تونست سيريوس رو نجات بده. بگيريم هري ميومد يه سپر براي سيريوس درست مي‌كرد. بلا اينقدر قوي بود كه همون لحظه به طرف هري يه چيزي بزنه و اونو بكشه.
حالا بگيريم مي‌گين هري فقط بدست ولدمورت مي‌ميره. خب اگه به دست يه نفر ديگه بميره پيشگويي غلط مي‌شه. در اين جور مواقع يه نفر ديگه بايد جاشو بگيره. نويل هم كه هست.

عزیز دل اصلا لازم نبود که هری برگرده می شد یه تیم زبده از کارگاه ها به اون زمان برگردن که هم لرد رو بگیرن هم بلا رو اما اگه مطلب قبلی من رو بخونی می فهمی که امکان این کار اصلا نیست اگه این جور بود وزارت می تونست لرد رو وقتی بچه بود اصلا به هاگوارت راه نده که اصلا کل داستان نابود می شد.

ویرایش شده توسط آبرفورث دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۲۱ ۲۳:۰۲:۱۸

mamaj lalaz

پیام زده شده در: ۱:۳۲ چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
نقل قول:
lalaz-mنوشته:
جواب واقعا خیلی ساده و آسونه :
اگر یک حادثه اتفاق بیفته هیچکس جز خدا نمی تونه اونو عوض کنه یعنی اینکه وقتی هری در کتاب 3 از زمان برگردان استفاده کرد حتی در زمانی که برای اولین بار اتفاقات در حال رخداد بود به شکل نهاییش بود منظور اینکه باب بیک (کج منقار)اصلا نمرده بود یا سیریوس و هری توسط مرگ خوارها بوسیده نشدند.

پس وقتی که سیریوس مرد (اتفاق افتاد)هیچکس نمیتونست اونو عوض کنه در غیر اینصورت تضاد ایجاد می شه وکل زمان میشکنه و جهان از بین میره.

از خودتون نظريه مي‌دين!؟ بهتره نگاهي به مقاله خدا كجاي هري پاتر جا داره؟ نگاهي بيندازيد! هنوز بر سر اين مسئله بحث هست كه آيا هري پاتر ربطي هم به خداوند داره يا نه! اونوقت شما خيلي راحت بدون استدلال در مورد از بين رفتن جهان صحبت مي كنيد!

نقل قول:
اليور وود نوشته:
به نظر من چون باید اجازه می گرفت و مسیولان هم اجازه نمی دادن و گرنه همه می خواستن همین کارو کنن...

حضرت IQ! مگه هري رفت سازمان اسرار، از مسئولين اجازه گرفت؟ مگه هري به دنبال سيريوس رفت، مسئولين خبر داشتند؟ خيلي راحت بدون اين كه كسي بفهمه مي‌شد توي اون اتاق كه كلي زمان برگردان بود، يدونه رو كش رفت و كار رو به انجام رسوند، اما مسئله اصلي كه قبلا هم گفتم و دوستان توجه نكردن اينه كه بالفرض هري بر مي‌داشت و سيريوس رو از رفتن به وزارت خونه منع مي‌كرد، اون موقع چه كسي هري رو نجات مي‌داد از چنگال مرگ‌خوارهاي توي وزارت؟
يا نه! اصلا به لندن نمي‌رفت و مي‌رفت وزارت كه جلوي خودش رو بگيره يا از كشته شدن سيريوس جلوگيري كنه، چطور مي‌تونست جلوي چشم اون همه مرگ‌خوار قايم بشه؟
نقل قول:
ارني مك‌ميلان نوشته:
پس دیدید اون صدایی که هری و رون و هرمیون شنیدن صدای برخورد تبر با نرده ی جالیز بود نه صدای قطع کردن کج کنقار

هوم، مگه ما چيز ديگه‌اي گفتيم؟ گفتم كه آخر كتاب دامبلدور به هري ميگه جون دوتا بيگناه رو نجات دادي!‌مسلما اگر هري و هرمايني اون كار رو نمي‌كردن، سيريوس و كج منقار با زندگاني خداحافظي مي‌كردن،
در مورد اين نظر دوستان كه اگه يه نفر مرده باشه نمي‌شه كاريش كرد، نيازمند دلايل محكم‌تري هستم، چون از نظر من اون قضيه رده!

پیام زده شده در: ۲۳:۱۳ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

وینسنت کرابold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۳ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۲:۰۱ چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 28
آفلاین
من با مک میلان موافقم فکر میکنم تنها کسی که واقعا کتابو خورده همین باشه چون تابلو بود که اون صدایی که اون 3تا شنیدن صدای برخورد تبر با نرده بوده نه گردن کج منقار

Self-pity is our worst enemy and if we yield to it, we can never do anything good in the world

پیام زده شده در: ۱۸:۲۷ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

سر سیریوس بلـک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ جمعه ۶ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۷ یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰
از Graveyard
گروه:
کاربران عضو
پیام: 582
آفلاین
نقل قول:

هاگرید نوشته:
هوم ... منطقی ترین پاسخی که میشه بهش داد اینه که اگه شاهد مرگ کسی باشی دیگه نمیتونی برش گردونی ! هری چون مرگ هیپوگریف رو به چشم ندید تونست اون رو نجات بده ! ولی چون مرگ سیریوس رو با چشمهای خودش دید هیچ کاری ازش بر نیومد! من فکر میکنم این منطقی باشه ! چون حکم هیپوگریف اجرا شده بود و مرده بود ! ولی هری ، رون و هرماینی شاهدش نبودن ! من فکر کنم این جواب منطقی باشه!

بابام جان باک بیک یا همون کج منقار اصلا نمرده بود که هری و هرمیون بخوان دوباره زندش کنن اگه متن کتابو با دقت خونده باشی میبینی که رولینگ اصلا با قطعیت از مرگ کج منقار حرف نمیزنه فقط میگه :
(ابتدا صدای همهمه ی نامشخصی را شنیدند سپس سکوت برقرار شد و صدای واضح تبر به گوش رسید0
هرمیون لرزید و اهسته به هری گفت:باورم نمیشه اونا کار خودشونو کردن!) ص388 ترجمه ی ویدا

این تمام اون چیزیه که رولینگ قبل از رو کردن اون زمان برگردان به ما میگه

بعد وقتی که هری و هرمیون میان تا کج منقارو نجات بدن میخونیم:
(مأمور اعدام با ناراحتی گفت:همین جا بسته شده بود خودم دیدمش!همین جا بود!
دامبلدور که شادی و سرور در صدایش نهفته بود گفت:عجیبه!
هاگرید با صدای گرفته گفت:کج منقار!
صدای حرکت سریع تبر در هوا و برخورد ان با چیزی به گوش رسید از قرار معلوم مکنر از شدت خشم تبر را بر نرده ی جالیز زده بود)ص464 همان

پس دیدید اون صدایی که هری و رون و هرمیون شنیدن صدای برخورد تبر با نرده ی جالیز بود نه صدای قطع کردن کج کنقار
پس در نتیجه هیچ کاری از دست هری یا هر کس دیگه یی واسه نجات سیریوس بر نمیاد مگه ابنکه رولینگ یه حقه ی تازه ای رو کنه

ما به آن سید و این میر اردادت داریم
ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

[url=http://us.battle.net/wow/en/character/burning-legion/

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.