هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: کتاب شاهزاده دو رگه توي کمد کلاس معجون سازي چي کار مي کرد؟
پیام زده شده در: ۱۹:۲۸ جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
من فکر میکنم کاملا تصادفی بوده چون همون موقعی که هری روی دراکو سکتوم سمپرا رو اجرا کرد اسنیپ با شک و عصبانیت به هری گفت برو کتابتو بیار پس نمیتونسته خودش از قصد اینکارو کرده باشه تازه از کجا میدونسته به دست هری میفته ؟

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

پیام زده شده در: ۱۸:۲۰ جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵

اریک مانچ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۳ چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۲۷ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
از iran
گروه:
کاربران عضو
پیام: 124
آفلاین
به نظر من اسنیپ فرامش کرده که کتاب رو اون جا گذاشته و چون خیلی هم فکر نمی کرده که به دست کسی بیفته زیاد در فکر کتاب نبوده و این موضوع باعث شده که اون کتابش رو فراموش کنه.

جوما�

پیام زده شده در: ۱۵:۱۰ جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

شما گفتید که کتاب شاهزاده دورگه توی کمد کلاس کلاس معجون سازی چیکار میکرده ؟
فکر نمیکنم احتیاج به توضیح باشه ولی خب :
پرفسور سوروس اسنپ مدت حدودا 16 سال به عنوان استاد درس معجون سازی در دخمه های مدرسه جادوگری هاگوارتز فعالیت میکرده و تدریس میکرده . و همیشه تعدادی از جلدهای کتاب معجون سازی رو در قفسه کتابها نگه میداشتن تا روزی که بهشون احتیاج پیدا شه .

از اونجایی که اشاراتی شده سوروس اسنیپ سالهایی که در هاگوارتز تحصیل میکرد شروع به نوشتن کتاب شاهزاده شد و اسمه مستعارش رو شاهزاده دورگه انتخاب کرد .
چون مادرش جادوگر و پدرش ماگل بود .

و از اونجایی که سوروس خودش در دخمه ها فعالیت میکرده و مطمئن بوده کسی جز خودش به کتابها دست نمیزنه کتابش رو آنجا نگه میکرده و در سالی که به عنوان معلم دفاع در برابر جادوی سیاه انتخاب شد به احتمال زیاد یا یادش رفته که کتاب رو برداره یا اینکه نقشه بوده .

با تشکر
پرسی ویزلی

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۲:۰۶ یکشنبه ۹ مهر ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
فکر کنم این حرف سرژ هم تایید حرف من باشه که هر کسی این کتاب رو به هری داده ( ترتیب این کار رو داده ) از این کارش یه قصد خوبی داشته و به هیچ وجه نمیخواسته به هری صدمه بزنه و باز هم من فکر میکنم این کتاب فقط در زمینه ی معجون سازی میتونه به هری کمک کنه حالا مثلا ممکنه هری تو کتاب 7 به یه معجون احتیاج پیدا کنه و برای تهیه ی معجون لازم بشه بیاد از این کتاب استفاده کنه

البته مسائلی مثل اون طلسم سکتورسمپرا که هری به مالفوی زد نمیتونه دلیل بد بودن کتاب باشه چون اون اتفاق بیشتر حماقت خود هری بود

پیام زده شده در: ۱۰:۳۳ یکشنبه ۹ مهر ۱۳۸۵

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 526
آفلاین
اما يك نكته(اين نكته ها اثرات كنكور هست و زياد جدي نگيريد!) :

در فصل هفده دامبلدور از هري ميخواد كه خاطره اصلي اسلاگهورن رو ازش بگيره!دامبلدور به هري ميگه كه تو كسي هستي كه ميتونه در دفاع اون رخنه كنه!

چطور اسلاگهورن راضي ميشه كه به هري خاطره رو بده؟ مطئنا اگر دراكو مالفوي ده ليتر معجون شانس هم ميخورد نميتونست اون خاطره رو بگيره!ولي هري ميتونست چون هري محبوب اسلاگهورن بود و فقط كافي بود راه گرفتنش رو درست بره(كه معجون شانس هم دقيقا همين راه رو نشون داد)!هري قبل از اينكه در كلاس معجون سازي شگفتي بيافرينه باز هم توجه اسلاگهورن رو جلب كرده بود ولي اين استعداد هري در معجون سازي باعث شد ده برابر محبوبيتش بره بالاتر!

اگر فرض كنيم كه كتاب شانسي دست هري نيافتاده فكر كنم اولين فايده كشف شده كتاب در روند داستان همين قضيه باشه!ممكنه كه دامبلدور از قبل نقشه همه چيزو كشيده باشه و سعي كرده (با توجه به شناختي كه از اسلاگهورن داشت كه جايزه اولين جلسه :معجون شانس) كه با رسوندن معجون شانس به هري و همچنين محبوب كردن بيش از اندازه هري پيش اسلاگهورن راهي براي بدست اوردن خاطره پيدا كنه!

البته مقدار زيادي تناقض وجود داره! كه همين باعث ميشه اين نظريه منو قلقلك بده و خودم خيلي زياد قبولش نداشته باشم ولي خب اگر پست نميزدم ميميردم!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۴ جمعه ۷ مهر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
نقل قول:
ولی اگر عمدا گذاشته باشه احتمالا ميخواسته یه جوری خودشو به هری معرفی کنه ولی باید این رو هم در نظر داشت که اگر اسنیپ اون کتاب رو برای هری اونجا گذاشته باشه یه مقدار تناقض پیش میاد چون اسنیپ قبلا نمره قبولی رو به هری نداده بود

من فكر نمي كنم اسنيپ عمدا اين كار رو بكنه چون اگه توي داستان دقت كنيم هيچ فايده اي براي اسنيپ يا كار هاي اون نداشته .
نقل قول:
كتاب مال اسنيپ نبوده بلکه مال مادر اسنیپ بوده. اسنیپ در طی هفت سال تحصیلش، تمام چیزایی که به فکرش رسیده و اختراع کرده بوده رو توی اون کتاب مینویسه که از مادرش کش رفته بوده. بعد اونوقت که تحصیلش تموم میشه؛ برای مصاحبه ی استخدامی ولدمورت؛ اونا رو توی یه جزوه پاکنویس میکنه و میده به دست ولدی جون تا قبولش کنه. اونوقت با کتاب چیکار میکرده؟ حتما ولش میکرده تو اتاق ضروریات دیگه! اونوقت یکی پیداش میکنه و میخونش و پرت میکنه وسط راهرو. فیلچم ورشمیداره میذارش تو کمد معجون سازی. وبدین ترتیب رولینگ شمارو سرکار میذاره!

نه من موافق نيستم حتي فكر نمي كنم اسنيپ اين رازش رو به ولدمورت يا كس ديگه اي گفته باشه در اين مورد مطمئنم اما احتمالا كتاب رو پيش خودش نگهداشته بوده توي كمدش نه اتاق ضروريات .
نقل قول:
من روی کلمات بحث ندارم منظور من از شانس اینه. منظور شانسی هست که نویسنده برای فرار از بن بست بدون توجه به خصوصیت اسنیپ از خودش اختراع میکنه که در خیلی کتاب ها به وفور نویسنده ها از این کارا میکنن من میگم این کتاب از اونا نیست

البته منم فكر ميكنم وجود اون كتاب توي كمد فقط به خاطر كار رولينگه پس تا اينجا با هم موافقيم .
اسنيپ هيچ وقت همچين كاري رو نمي كنه . در ضمن حتي اگر كتاب رو جا بزاره از كجا مطمئنه مي رسه دست هري نه رون يا كس ديگه ؟ بنابراين اين اتفاق بدون برنامه ريزي قبلي بوده .

اما اگه بخوايم بگيم كه يه فرضيه بوده كه من كاملا مخالم ميشه گفت دامبلدور قصد داشته هري رو پيش اسلاگهورن محبوب كنه (بهتره بگيم رولينگ ) تا راحت تر از اون براي رسيدن به اهدافش استفاده كنه . اما اين هم خيلي جاي بحث داره مثل اينكه آيا راه ديگه اي نبوده بايد از كتاب اسنيپ استفاده ميكرده ؟ يا خيلي حرف هاي ديگه من فكر نمي كنم اسنيپ يا كس ديگه اي اين كار رو كرده باشن
اما چيزي كه واقعا باهاش مخالفم اينه كه اسنيپ بخواد شخصيتش رو فاش كنه . اسنيپ خيلي مرموزه من ميگم حتي ولدمورت و دامبلدور هم از اين ماجرا خبري نداشتن من فكر ميكنم توي كتاب هاي هري پاتر سه نفر مثلث قدرت رو در اختيار دارن هري ولدمورت و اسنيپ و البته پيروزي هر كدوم بستگي به اسنيپ داره (تا حدودي ) از كجا معلوم اسنيپ نخواد يكي باشه مثب دامبلدور يا ولدمورت ؟؟

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۲۲:۴۵ پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۸۵

كورن اسميت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۷ شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۱۶ چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۷
از کوچه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 352
آفلاین
اسنیپ اگر این کتاب رو سهوا گذاشته باشه که حرفی نیست
ولی اگر عمدا گذاشته باشه احتمالا میخواسته یه جوری خودشو به هری معرفی کنه ولی باید این رو هم در نظر داشت که اگر اسنیپ اون کتاب رو برای هری اونجا گذاشته باشه یه مقدار تناقض پیش میاد چون اسنیپ قبلا نمره قبولی رو به هری نداده بود

[b][size=medium][color=336600][font=Arial]ما همگی اعتقاد داریم که باید خدا را کشف کرد.دریغا که نمی دانیم هم چنان که در انتظار او به سر می بریم ، به کدام درگاه

پیام زده شده در: ۲۱:۳۸ سه شنبه ۴ مهر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:

فقط توجه کن که من گفتم دلیل رسیدن کتاب شاهزاده به دست هری رو بگو در حالیکه شما داری میگی به چه دلیل هری و رون درس معجون سازی رو گرفتن
تا اینجا که معلومه از اینجا به بعدش از نظر شما شانس مطلقه

خوب خوشحالم که بالاخره به این نتیجه رسیدی که این دلایل که من آوردم ربطی به شانس نداره و کلا شانس یه مسئله مجزاست

منم تمام مدت سعی داشتم این مسائل رو به شما بگم و بگم که این دلایلی هم که شما میارید فقط یه جور دلایل فورمالیتست در صورتی که این دلایل هیچ کدومشون مسئله شانس و اتفاقی بودن ماجرا رو کنار نمیزنن .

به هر حال بعضی موقع ها به نظر من روش معکوس جواب میده منم خودم به اون چیزی که نوشتم هیچ اعتقادی نداشتم تنها میخواستم نظری که من در مورد دلایل شما دارم رو یه جوری بهتون انتقال بدم و شما رو وادار به مخالفت با این مسئله کنم.

به هر حال من دیگه در این مورد نظری ندارم . فقط برای اینکه نکته ای رو نگفته نزارم در آخر بگم که به نظر من اون دفتر حداقلش از نظر اسنیپ چیز مهمی نداشته و من هنوزم سر حرفم هستم و این موضوع رو برعکس شما اشتباه مهمی نمیدونم به نظر من اون کتاب فقط زمینه ای بوده تا ما شخصیت مرموز اسنیپ رو بیشتر بشناسیم . چیزی که از این به بعد اهمیت داره خود اسنیپه نه کتابش ، البته نمیتونم به طور صددرصد بگم اون کتاب نقشی نداره ولی به نظر من اون کتاب بیشتر یه حالت هشدار داشته

پیام زده شده در: ۲۰:۵۱ سه شنبه ۴ مهر ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
بلیز من دوست ندارم این بحث رو طولانی تر از این کنم
فقط توجه کن که من گفتم دلیل رسیدن کتاب شاهزاده به دست هری رو بگو در حالیکه شما داری میگی به چه دلیل هری و رون درس معجون سازی رو گرفتن
تا اینجا که معلومه از اینجا به بعدش از نظر شما شانس مطلقه که اسنیپ که تا الان سوتی به این صورت نداده یهو شناسی کتابو جا میزاره و درست همون کتاب بازم شانسی میرسه دست هری

من روی کلمات بحث ندارم منظور من از شانس اینه. منظور شانسی هست که نویسنده برای فرار از بن بست بدون توجه به خصوصیت اسنیپ از خودش اختراع میکنه که در خیلی کتاب ها به وفور نویسنده ها از این کارا میکنن من میگم این کتاب از اونا نیست
اون شانسی که در زندگی همه میارن تقدیر و سرنوشته نه شانس.

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۹:۲۹ سه شنبه ۴ مهر ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
نقل قول:
اسنیپ تا اون موقع نمیخواست کشف بشه ولی وقتی خیانتش اشکار شد دیگه براش مهم نبود کشف بشه یا باید نامش رو افشا میکرد به دلیلی و اتفاقا اینکه به زبون خودش نامش رو افشا میکنه جای بحث داره چون هیچ اجباری نداشت که این کارو بکنه درسته؟

من فکر کنم برای این موضوع بتونم یه دلیل بیارم

قبل از گفتن این حرف هری مثل کنه چسبیده بود به اسنیپ و از بالای برج تا اونجا دنبالش رفته بود . به طور مرتب هم سعی میکرد با طلسم های که برگردوندن خنثی کردنش برای اسنیپ خیلی راحت بود اسنیپ و متوقف کنه و در آخر سعی کرد از یه طلسمی که خود اسنیپ اختراع کرده بود استفاده کنه . دقیقا مثل پدرش . این موضوع برای اسنیپ خیلی سنگین بود و اون رو کوچیک میکرد . چون دقیقا یه پدر و پسر سعی کرده بودن با طلسم اختراعی خود اسنیپ به اون آسب بزنن و اون رو مسخره کنن . البته جیمز موفق شده بود و اون اتفاق رو تبدیل به بدترین خاطره ی اسنیپ کرده بود . و هری هم توی کتاب 5 اینو دیده بود

من فکر میکنم تمام این تحقیر ها توی یه لحظه اومده ی جلوی چشم اسنیپ و اون هم برای اینکه خودش رو بزرگ و مهم نشون بده سعی کرده از این لقب در برابر هری استفاده کنه که هری کاملا متوجه بشه اون کیه و چیکارس

ولی در مورد کتاب
والا من که از بحث های بالا چیز زیادی نفهمیدم فقط دو تا نکته ی کلی رو متوجه شدم

1 دامبلدور ترتیبی داده کتاب به دست هری برسه

2 اسنیپ ترتیبی داده کتاب به دست هری برسه ( برای مقاصد خوب)

2 اسنیپ ترتیبی داده کتاب به دست هری برسه (برای مقاصد بد)

قبل از اینکه به این نکته برسم لازمه در این مورد بحث بشه که چرا معجون سازی و معجون میتونه اینقدر مهم باشه

توی بیشتر اتفاقات مهم کتاب معجون نقش داره

اسنیپ ( به عنوان یکی از مهمترین شخصیت های کتاب) استاد معجون سازی

توی کتاب 2 با کمک معجون مرکب پیچیده تونستن راز دفترچه رو حدس بزنن ( معجون خیلی کمک کرد)

توی کتاب 4 ولدمورت تمام نقشش رو روی دو تا معجون بنا مرده بود
1 معجون مرکب پیچیده 2 معجونی که باهاش برگشت به بدنش و معجون حقیقت هم توی کتاب نقش مهمی داشت

توی کتاب 5 بعد از درگیرهای سازمان اسرار به مجروحین معجون میخوردن

توی کتاب 6 دامبلدور به وسیلهی اسنیپ (استاد معجون سازی) از مرگ نجات پیدا کرد احتمالا با یه معجون - دامبلدور بعد از خوردن یه معجون ضعیف شد- ولدمورت برای محافظت از یکی از هروکراکس هاش از یه معجون استفاده میکرده ( مهمترین بخش محافطت طبق گفته دامبل) و معجون خوش شانسی

خوب به نظر من معجون توی جادویی که رولینگ در بارش مینویسه خیلی مهمه و احتمالا برای نابودی ولدمورت خیلی به در میخوره

با توجه به حدس های بالا میشه در باره کسی که ترتیبی داده کتاب به هری برسه نظر داد

1 خود دامبلدور راسا کتاب رو به هری رسونده چون حدس میزده معجون ها خیلی مهم هستن و به هری کمک میکنن و این کتاب توی درست کردن معجون ها خیلی به هری کمک میکنه که توی کتاب 6 این اتفاق افتاد و هری رو بهرتین معجون ساز کلاس کرد

2 اسنیپ یا به دستور دامبلدور کتاب رو به هری داده( طبق حرف های بالا ) یا اینکه خودش راسا میدونسته که یه چیزی توی کتاب به درد هری در مبارزه با ولدمورت میخوره ( احتمالا یه معجون)

3 اسنیپ با قصد بد این کتاب رو به هری داده

من برای این موضوع هیچ فرضیه ای ندارم که قصد اسنیپ چی بوده
ولی چند تا نکته رو که ذهنم میره میگم
1 هیچ معجونی توی کتاب به هری صدمه نمیزده وگرنه اون کتاب کتاب درسی مدرسه ی دامبلدور نمیشد

2 اسنیپ اگه طرف ولدمورت باشه به احتمال زیاد هیچ وقت دستوری برای صدمه زدن به هری نمیگیره چون بعد از صدمه زدن به هری باید از پیش دامبلدور بره و ولدی یه جاسوس خوب رو از دست میده . خود اسنیپ هم هیچ وقت به هری صدمه نمیزنه ( اینو تو کتاب به صراحت گفت) پس نمیشه گفت ممکنه یکی از دست نوشته های کتاب به هری صدمه میزد چون فورا متوجه میشدن کار اسنیپ بوده

خوب با توجه به حرف خهای بالا من میگم توی کتاب معجونی هست که برای مبارزه با ولدمورت مفیده و برای تهیه اون معجون نیاز به یه سری راهنمایی اضافه هست

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.