هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: موجودات جادویی ایران
پیام زده شده در: ۱۴:۴۷ جمعه ۸ تیر ۱۳۸۶

پیوز قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹
از توی دیوارای تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1511
آفلاین
یکی از مهم تری موجودات ایرانی که هیچکس نمی شناسه و نادیده گرفته میشه زحاکه ! یا آژی دهاک
این کلمه از دو کلمه «آژی» و «دهاک» گرفته شده و آزی به معنی مار یا اژدهاست و دهاک معنی اهریمن میده ! ضحاک داستان های شاهنام هم از همین موجود گرفته شده ! آن را مار اهریمنی هم می گویند. شکل ظاهری این موجود مشخص نیست ولی می دونیم که نیش قدرتمندی داره و بسیار هم وحشی و قدرتمند هست !

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

تصویر کوچک شده

A Never Ending Story ...

پیام زده شده در: ۱۰:۳۸ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶

مگی پرينر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
درسته به غير از اون موجوداتي كه بچه ها مثال زدن هيپوگريف هم جزيي از هيوانات افسانه اي ايرانه و به خوبي ميتونين اون رو روي سر ستون هاي تخت جمشيد ببينيد سر عقاب مانند و بدن اسب كاملا مشخصه

پیام زده شده در: ۱۹:۰۵ چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۸۶

نیلوفر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۸
از عکاسی کریوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 60
آفلاین
علاوه بر سیمرغ و دیو و اژدها و ... "هیپو گریف" هم یه موجود افسانه ای ایرانی است.من اینو از خودم در نیاوردم.زادگاه اصلی هیپو گریف اروپا است ولی من توی یه مجله درباره هری پاتر(اسمشو یادم نیست)خوندم که با توجه به بقایای تاریخی در ایران, هیپوگریف قطعا یه موجود ایرانی است.راست یا دروغش به من ربطی نداره اما شاید درست باشه از کجا معلوم؟
و اما دیگر موجودات افسانه ای در ایران عبارتنداز: پری دریایی,اهریمن(عفریت),گاو بالدار,ققنوس,بختک,غول,هیولا و لولو خورخوره

ویرایش شده توسط دنیس کریوی در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۶ ۱۹:۱۲:۵۸

آماده باشید که الآن عکسو می گیرما!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۶ یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۶

بورگینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۴۸ دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۵۶ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷
از دژ مرگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 518
آفلاین
می توان لیستی از موجودات جادویی را در کتاب شاهنمامه و یا حتی کتاب های افسانه ای زمان های قدیم پیدا کرد.
در شاهنامه به اینگونه حیوانات اشاره می شود :
1. سی مرغ : این پرنده اسطوره ای و افسانه ، کمک کننده رستم و زال می باشد.هر گاه رستم به مشکلی بر خورد کند ، یک پر از پرهای سیمرغ را آتش می زند و سیمرغ حاضر می گردد. به یکی از این راهنمایی های سی مرغ میتوان کمک وی به رستم در جنگ با افراسیاب روئین تن بوده باشد.

2. اژدها : اژدها جانوری است که در کهن‌ترین سنن نماد ویرانکاری و نیز آب و آبادانی بوده است. روزگاری دراز اساطیرشناسان می‌‌پنداشتد که اژدها نمایشگر سَّر و انگیزه پیشرفت بشر است و سرگذشت بشر سراسر کوششی است رای رهائی یافتن از قدرت درهم شکننده اژدها.
کهنترین تصویر موجوداژدها واقع در دروازه ایشتاررابطه میان اصل و آغاز جهان و اژدها در کیهان‌شناسی بابلیان آشکار است. در این کیهان‌شناسی، تیامات یا اژدهائی که نماد ظلمت آغازین است غالباً بصورت ماری خشمگین نموده شده و مردوک یا قهرمان خورشیدی بر آن چیره می‌شود. بدینگونه جهان روشن پدرسالاری جهان آغازین مادرشاهی را تسخیر می‌کند( منبع توضیحاتاژدها ویکیپدیا می باشد . لینک : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DA%98%D8%AF%D9%87%D8%A7 )

دیو : دیو سفید که یکی از خان های هفت خان رستم است ، قدرتی بسیار زیاد دارد و در همه ی داستان ها ( 95%) از دیو به عنوان موجودی شرور یاد می شود که همیشه در حال قربانی کردن آدمیان بی گناه برای سیر کردن شکمش است.

فعلاً همین چند مورد را به یادم آمد.
با تشکر
بورگین

پیام زده شده در: ۱۸:۲۷ دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۵

اش‌ویندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۵۹ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
طبیعتا مخلوط شدن فرهنگ ها و روابط ملل مختلف در گذشته، موجب شده که بسیاری از موجودات جادویی با اسم های مختلف اما ظاهر و خصوصیات یکسان در ادبیات کشور های مختلف وجود داشته باشند. به طوریکه نمیتوان مشخص کرد این موجود جادویی برای اولین بار ساخته و پرداخته ی ذهن کدام یک از ملت هاست!
چند وقت پیش برای آگاهی از اسطوره های فارسی، در اینترنت سرچی کردم.
در صفحه ای از ویکی پدیا که باز شد،عنوان"موجودات افسانه ای ایران"نیز دیده میشد.من آدرس اون لینک رو براتون میذارم.کامله ظاهرا.
موجودات جادویی ایران

[b][size=small][color=660000]گریه میکردم که کفش ندارم،یکی را دیدم ، پا نداشت[/c

پاسخ به مک میلان
پیام زده شده در: ۱۸:۲۱ دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۵

معین محمدی دهج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۲۲ دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۲۲ دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸۹
از اتاق کارم در وزارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
مک میلن عزیز
از اینکه در این تاپیک پست زدی ممنونم ولی ربط تنها کافی نیست و فکرهای ما تا عملی نشن کوچکترین ارزشی ندارن. اگه میتونی راجع به همین موضوعات که گفتی تحقیق کن و ارسال کن. خیلی خوشحالم میکنی.

خطاب به سایر دوستان:

اگه موضوعی برای گفتن ندارید پست دوخطی نزنید که نه برای دنیا خوبه نه عقبا. پستهای دوخطی بعد از حداکثر15 روز باید کامل بشن. این موضوع رو مد نطر داشته باشین و از دوستان ناظرین هم خواهش میکنم پستهای کوتاه و بی ارزش رو بعد از 15 روز پاک کنید.

ببخشید که اینقدر رک با شما صحبت کردم. امید وارم ناراحت نشده باشید.

در ضمن کتاب اسطوره های ایرانی رو هم اسکن و به صورت pdf در آوردم که تا چند وقت دیگه در سایت آپلود میکنم.

فکر جنگ را با فکر قویتر صلح مقاومت کنید. فکر نفرت را با فکر قویتر عشق مقابله نمایید.

موجودات جادویی ایران
پیام زده شده در: ۱۵:۵۱ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۵

ماتیلدا(طلا.م)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۹ دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۰۱ چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 271
آفلاین
من فکر میکنم سیمرغ برای ایران باشه
هما هم یک نوع پرنده ی افسانه ای هستش

اطلاعاتم در همین حد کفاف میداد
ببخشید!!!!!

خب اگه اطلاعاتتون در همین حد بود لزومی نداشت اونا رو ارئه بدید به دو دلیل:1-قبلا این ها مطرح شدند 2- همونطور که در اولین پست این تاپیک اومده تمام پست های این تاپیک باید کامل باشند و توضیحات بدرد بخوری در مورد موجودات جادویی ایران بدن!

ویرایش شده توسط كورن اسميت در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۱۳ ۱۶:۳۱:۱۸

پیام زده شده در: ۲۱:۲۱ جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸۵

هانا آبوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۵ جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱:۱۹ چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۹
از قبرستون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 117
آفلاین
سیمرغ بین مردم زیاد گفته وشنیده می شود((که اگه بخوایین داستانشو می نویسم))

اما اگه منظرتون کتاب باشه اسم گریفون((اگه اشتباه نکنم)) که عکس ان در تخت جمشید می باشد . بدن اسب وسر ی شبیه عقاب برسرش شاخی می باشد. :root2: :root2:

[b][size=medium][color=0000FF][font=Arial]واقعا کی جوابگوی تصمی�

پیام زده شده در: ۱۴:۳۷ جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
ببخشيد كه تلگرافي مي نويسم زياد وقت ندارم. در مورد پست رباستن لسترانج:
1- درست نمي دونم "گريفونه" با "گريفين" فرق داره يا نه و همچنين نمي دونم منظور ايشون "گريفين" بوده يا "هيپوگريف" ولي توضيحاتشون مشكل داره. موجودي كه بدن اسب و سر و بال عقاب داره، "هيپوگريف ناميده مي شه و از اختراعات خود رولينگه. ولي اگه منظور "گريفين" نشان گروه گريفيندور بوده، اين موجود بدن شير و بال و (مطمئن نيستم) سر عقاب داره كه احتمالا اين دوستمون اين موجود رو (كه مال افسانه هاي يونانه) با موجودي كه طرحش در تخت جمشيد هست اشتباه گرفتن. بايد بگم موجودي كه طرحش در تخت جمشيد هست، داراي بدن كامل شير به اضافه بال عقاب و *يك شاخه* كه البته باز هم به گريفين شباهت داره ولي از اون جداست و خانم رولينگ گريفين رو از اساطير يونان گرفتند. خودشون اينو تو كتاب موجودات جادويي نوشتن.
با تشكر

پیام زده شده در: ۱۲:۳۳ جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۹ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۷ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
گریفونه در کتاب های هری پاتر موجودی است با بدن اسب, سر عقاب و دو بال. همچنین نشان گروه گریفندور در مدرسه علوم و فنون جادوگری و ساحری هاگوارتز. می توانیم این موجود را در آثار باستانی ایران مانند تخت جمشید ببینیم. احتمالا خانم رولینگ با توجه به این اثر تاریخی این موجود را به وجود آورده است. پس می توان گفت که گریفونه ریشه در ایران دارد.

[c

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.