هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: جدی ترین رقیب هری پاتر چیه؟گرگ و میش یا دارن شان یا...؟
پیام زده شده در: ۱۹:۵۲ جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۱

دیوانه ساز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۱ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۳:۳۰ سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲
از qvin
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
آواتار
ارباب حلقه ها
300
هوگو
نارنیا

پیام زده شده در: ۸:۴۹ جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۱

کورمک مک لاگنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۲ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۵:۳۳ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱
از SHIRAZ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 110
آفلاین
من هم با شخص بالایی موافقم دارن شان و گرگ و میش در هیچی به هری پاتر نمیرسن اما از رقبای اصلی هری پاتر چه در طرفدار و چه از نظر فروش و حتی سبک نوشتن نویسنده چون خود رولینگ اعتراف کرد که بعضی از قسمت ها داستان خودش را از نارنیا و ارباب حلقه ها گرفته میتونیم اون ها رو جدی ترین رقبای هری پاتر بدونیم.

شناسه جدید : کینگزلی شکلبوت

پیام زده شده در: ۱۶:۳۷ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۱

الفیاس.دوج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۷:۱۶:۴۰ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از ته دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1206 | خلاصه ها: 1
آفلاین
دارن شان خوبه ولی به پای هری پاتر نمی رسه و گرگ و میش هم خیلی خوب نیست ولی داستان های نارنیا و ‏۳‏ گانه میراث ( همون اراگون پسر اژدها سوار ) می تونن رقیبی واسه هری پاتر باشن ولی نارنیا خیلی وقت پیش تموم شده و اراگون با اینکه اسمش ‏۳‏ گانه است ولی تو ‏۴‏ جلد نوشته شده و جلد آخرش تا جایی که من می دونم ترجمه نشده ومترجمش از مترجمای هری پاتر هستش و داستانش هم خیلی جالبه و ارزش ‏۴‏ بار خوندن رو داره و چون تقریبا ‏۷‏ سال پیش نوشته شده و نویسندش هم وقتی اون رو می نوشت ‏۱۵‏ ساله بود خوب می شه ردپای هری پاتر رو توش دید و بیس اصلیش هم که رو جادو واژدها هاست .‏ همین !‏

و ناگهان تغییر!
شناسه ی بعدی:
پروفسور مینروا مک گوناگال

الفیاس دوست داشتنی بود! کمک کننده بود؛ نگذارید یادش فراموش شود.

تصویر کوچک شده

Re: جدی ترین رقیب هری پاتر چیه؟گرگ و میش یا دارن شان یا...؟
پیام زده شده در: ۸:۵۹ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
در جست و جوی دلتورا هم خیلی قشنگه (ولی به پای هری پاتر نمی رسه )

بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)

پیام زده شده در: ۰:۰۰ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰

آرنولدold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۰ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱
از روي شونت! باورت نمي شه نگام كن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 353
آفلاین
سلام

یه سری از آثار رو واقعا قابل غیاث نیستن ببنید اگه از نقطه نظر فانتزی بررسی کنیم.

مقام اول مال رمان فوق العاده ای به نام ارباب حلقه هاست(خب خیلی قدیمی شده و کمتر کسی سراغش میره مگر اینکه فیلم رو ببینه و یا تعریفی ازش بشنوه) پس رقابتشو کرده و چون در نوع خودش اولین رمان بود.

مقام دوم مال وارکرفت هست که مطمئنا هنوز بیشترین فن رو تو دنیا داره.

مقام سوم هم متعلق به دو تا رمان که هر دو باهم سومن نمی شه یکی رو سوم یکی رو چهارم دونست. هری پاتر و دلتورا

چرا؟ چون این رمان ها برای خودشون دنیایی درست کردن نه مثل داستانهای مصور مرد عنکبوتی یا بت من از همون دنیای واقعی استفاده کنن.کاری که دارن شان و گرگ و میش هم انجام دادن

دارن شان:

عزیزان چیزی که با ترجمه فارسی از این کتاب می خونید واقعا مزخرفه بنا به گفته ی خود مترجم ها کلی متن اصلی رو عوض کردن اما همون متن انگلیسی هم داره از دنیای انسانها استفاده می کنه نویسنده به خودش زحمت نداده کمی دنایای قشنگتری طراحی کنه.

گرگ و میش:

این رمان اصلا برای محدوده سنی ذیگه ای نوشته شده نه مثل هری پاتر این رمان مال جووناس و مخصوصا اونایی که دنبال چیزای رمانتیک و کمی هیجا هستن. اینم به فقط تو دنیای واقعی انسانهاست البته رمان قشنگیه ولی نمی شه تو رده بندی بالا آوردش.

هری پاتر:

تو این رمان در کنار دنیای واقعی دنیای جادویی با جزئیات خاص خودش توضیح داده شده و نویسنده واقعا روش کار کرده حتی جزییاتی مثل کوییدیچ رو که تماما از ذهن نویسنده میاد داخلش گذاشته اما خب می تونست بهتر کار کنه.

دلتورا:

توش حداقل چند مدل رسم و رسوم خاص و چند مدل چیزای جالب داره و دنیایی رو توضیح می ده که واقعا آدم حسش می کنه اما یه داستان روتین رو داره ادامه می ده و شخصیت های اصلی همیشه برنده می شن و گاهی اوقات می شه پایان رو حدس زد ولی معما هایی که وجود داره توش فوق العاده است نویسنده خیلی قشنگ معما و سوالهایی طرح کرده که داستان رو خیلی جذاب می کنه.

وارکرفت:

چی می خوای ازش بشنوی از میلیون میلیون فنش بگم. از این بگم که هنوز فیلمی براش ساخته نشده البته قول دادن به زودی بیاد به بازار. داستان واقعا فوقالعاده ای هست گروهها و نژادهای مختلفی رو توصیف می کنه شخصیت اول توش وجود نداره حتی شخصیت کاملا مثبت یا کاملا منفی توش نیست مثل زندگی می مونه که مثلا من کاملا خوب یا بد نیستم گاهی خوبم گاهی بد. ولی این توسط تعدادی نویسنده نوشته شده.

لرد اف رینگز(ارباب حلقه ها):

خب تا جایی که من اطلاع دارم نویسنده جی آر آر تاکین دکترای ادبیات انگلیسی داشته و هویجوری یه چیزی ننوشته. خیلی قشنگ درباره داوارفها الفها ارکها و خیلی چیزای دیگه نوشته. تا جایی که من می دونم اولین شخصی بود که الفها رو وارد داستانها کرد. ایشون حتی برای الفها زبان خاصی طراحی کردند و...

این تنها داستانی که من نمی تونم هیچ ایرادی ازش بگیرم به جز اینکه به خاطر قدیمی بودنش فنهاش کم شدن

پاریس تورس:

ماکه هرچی خواستیم اینو داونلود کنیم نشد. این آقای ای آر مولانا کی هستن؟؟؟ کسی هست برا من تو ضیح بده؟؟ اگه ایرانیه چرا اول اسمش رو ای آر گذاشته اگه خارجیه چی کار به مولانای ما داره؟؟؟؟؟؟ چون داستانش رو نخوندم نظری ندارم درباره اش ولی اگه داستان قشنگی بود صد در صد خیلی قبل تر ها من می فهمیدم همچین چیزی وجود داره.

این که می گی حمید رضا صدر کجاییه؟؟؟؟ هم منتقد ادبی هست هم فوتبال آنالیز می کنه!! دمش گرم چه قدرتی داره ولی نقدش در باره فیلمه نه کتاب می دونی فیلم با کتاب چقدر فرق داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد از فرمانروایی ارباب حلقه ها وارکرفت کل دنیا رو گرفت و و بعد دنیایی به نام هری پاتر ایجاد شد قبول دارم که اولی بین نسل چهارم(نسل بعد ما) طرفدارای کمی داره ولی با وجود بازیی مثل ورد اف وارکرفت فک نکنم این یکی به این زودیا تموم شه در مورد هری پاترم بذارید یکی دو سالی از فیلم هفت بگذره بعد بگید دورانش تموم شده و رولینگ تازه پاتر مور رو باز نکرده شما می گی دوران هری پاتر تموم شده.

دارن شان به زور از روی سه تا کتابش یه فیلم ساختن اما هری پاتر؟ ارباب حلقه ها؟

الآن میاد میگه وارکرفت که اصلا فیلم نداره. در عوض کلی انمیشن هست که داستان رو بیان می کنن و دلیل اینکه فیلم نداره هزینه ساخت این فیلم هست چون واقعا قسمتهای مختلف اون رو براحتی نمی شه ساخت کسایی که بازی کردن یا داستان رو خوندن می دونن. دلتورا هم به دلیل اینکه نویسنده استرالیایی هست هنوز تو هالیوود نیاوردن ولی کاش بیارن.

ویرایش شده توسط آرنولد در تاریخ ۱۳۹۰/۶/۱۶ ۰:۰۲:۵۰

تصویر کوچک شده

یادش آمد که در آن اوج سپهر
هست پیروزی و زیبایی مهر

فر و آزادی و فتح و ظفر است
نفس خرم باد سحر است

دیده بگشود و به هر سو نگریست
دید گردش اثری زاین ها نیست

بال برهم زد و برجست از جا
گفت کای دوست، ببخشای مرا

سال ها باش و بدین عیش بناز
تو ومردار، تو و عمر دراز

من نیم در خور این مهمانی
گند و مردار تو را ارزانی

گر در اوج فلکم باید مرد
عمردر گند به سر نتوان برد

شهپر شاه هوا، اوج گرفت
زاغ را دیده بر او مانده شگفت

سوی بالا شد و بالا تر شد
راست، با مهر فلک هم بر شد

لحظه ای چند بر این لوح کبود
نقطه ای بود دگر هیچ نبود

پیام زده شده در: ۱۳:۲۸ دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
هیچی به پای هری پاتر نمی رسه .
دارن شان داستاناش مسخرس. (من همه ی کتاباشو خوندم )
پرسی جکسون قشنگه از نظر من کتابش رقیب خوبیه برای هری پاتر . ( چون فیلم نامه اصلا شبیهه کتابش نیست )
گرگ و میش همش عشق و عشق بازیه کل داستان همینو می گه .
پاریس تورس هم تقلید زیادی از هری پاتر داره و ................
در کل هیچی به پای هری پاتر نمی رسه .

پیام زده شده در: ۴:۰۰ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۱ سه شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱:۰۵ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
هری پاتر؟!!! چیو با چی می خواین مقایسه کنین؟!! مقایسۀ هری پاتر با شاهکارهایی مثل ارباب حلقه ها یا فرزندان هورین مثل این می مونه که بخوایم " حسنی نگو یه دسته گل" رو با " شاهنامۀ فردوسی " مقایسه کنیم!!!
جالب اینجاست که هری پاتر تو ژانر خودشم به گرد پای آثار جدیدی مثل " پاریس تورس " نمی رسه!
دکتر حمیدرضا صدر( همونی که فوتبال هم آنالیز میکنه! ) تو نقد فیلم هری پاتر و سنگ جادو گفته : ای کاش هیچ وقت این فیلم را ندیده بودم!) البته این یکی فقط نقل قول بود چون من خودم 13 بار این فیلمو( اونم نسخۀ پرده ای ) تماشا کردم!!!
خلاصه اینکه هری پاتر یه دورانی داشت که تموم شد به نظر من پاریس تورس از لحاظ معمایی بودنش با آثار آگاتا کریستی رقابت میکنه نه رولینگ!!

زمانی بزØ

پیام زده شده در: ۱۶:۲۳ یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
هری پاتر قابل مقایسه نیست با دارن شان!

هری پاتر قشنگه. اما کلیشه ایه! دارن شان ها رو هر دو تا مجموعه شو، بیشتر دوست دارم.

دارن شان بهترین کتابای فانتزی که من خوندم رو نوشته.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۵:۳۵ یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰

آرنولدold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۰ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱
از روي شونت! باورت نمي شه نگام كن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 353
آفلاین
واو چه سوالي كلي حرف هست باو.

در اين مورد مخصوصا اينجا نمي شه حرفي زد اينجا من طرفدار تعصبي فلان فانتزيم تو طرفدار اون كي و از اين جور حرفا و مشكل اينجاست كه يه معيار درست هم براي سنجيدن فانتزي مخصوصا تو ايران نيست(البته فك نكنم تو جهانم چيزي باشه).

همونطور كه گفتم هر كس يه نظري داره نظر همه شما هم براي من محترمه و بالعكس نظر من البت جداي از پاريس تورس(چون نخوندم) و جداي از هرگونه فيلمي(چون واقعا اصل كتابهارو زير سوال بردن تا اينجا)اينه كه:

حدود چهارتا فانتزي از بقيه متمايزن:

1-رمان فوق العاده جي آر آر تاكين " ارباب حلقه ها"

2- واركرافت كه خوب شگفتي چند تا هنر منده

3- هري پاتر اثر بياد ماندني رولينگ

4- مجموعه فوق العاده دلتورا

حالا چرا البته از نقطه نظر من حقير:

اولين دليل اينه كه اين فانتزي ها دنيايي رو براي خودشون دارن و نويسنده(ها) با كلي تلاش به اين دنيا شكل داده و خوب اين باعث مي شه خواننده تو يه فضاي واقعا فانتزي قرار بگيره، گرگ و ميش كاملا از دنياي واقعي داره استفاده مي كنه و دارن شان هم درسته كمتر ولي از دنياي واقعي بي بهره نيست. اين رو هم بگم كه چيزي كه من از دارن شان مي دونم طبق گفته ي مترجماش خيلي با خود كتاب فرق مي كنه؛ دارن شان رو مي شه تو جايگاه 4 ويا 5 تو اين ليست بالا هم ديد، اما چرا اين كارو نكردم بر مي گرده به دليل دوم.

دومين دليل اينه كه همه اينها به سرعت جهاني شدند و من اينطور فك مي كنم كه دوره بيشتري روي بورس بودند. دارن شان به خاطر همزمان شدن با يكسري كارتونها و انيميشن هاي ژاپني و اون حالت به خصوصش كه صد در صد باعث جذب بيشتر پسرها مي شد تا دخترها اونطور كه بايد گل نكرد.

دوتا مساله ديگه:

1- اينكه سوال داره مي پرسه كدوم فانتزي خب اگه مي پرسيد كدوم رمان كلي اسم قطار مي كردم كه هري پاتر توش گم بود.

2- پاريس تورس من لينكش رو گوشه سايت مي ديدم واز اونجايي كه با دايال آپ ميام علاقه اي به كليك كردن رو لينك ها ندارم اما اگر مي دونستم اين يه فانتزي هست صد در صد مي خوندمش. البت چرا يه فانتزي كه به نظر طرفداراي خوبي هم داره انقدر اسم در نكرده كه من متوجه بشم جاي بسي تعجبه؛ چرا اينو مي گم چون 98% دوستام فانتزي بازن و سرشون درد مي كنه واسه يه فانتزي جديد.ولي قول مي دم اونم بخونم بعد راحتتر نظر مي دم.

تصویر کوچک شده

یادش آمد که در آن اوج سپهر
هست پیروزی و زیبایی مهر

فر و آزادی و فتح و ظفر است
نفس خرم باد سحر است

دیده بگشود و به هر سو نگریست
دید گردش اثری زاین ها نیست

بال برهم زد و برجست از جا
گفت کای دوست، ببخشای مرا

سال ها باش و بدین عیش بناز
تو ومردار، تو و عمر دراز

من نیم در خور این مهمانی
گند و مردار تو را ارزانی

گر در اوج فلکم باید مرد
عمردر گند به سر نتوان برد

شهپر شاه هوا، اوج گرفت
زاغ را دیده بر او مانده شگفت

سوی بالا شد و بالا تر شد
راست، با مهر فلک هم بر شد

لحظه ای چند بر این لوح کبود
نقطه ای بود دگر هیچ نبود

پیام زده شده در: ۲۳:۲۵ شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰

ریونکلاو

ارگ کثیف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۰ یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۳:۳۶:۳۸ شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳
از این به بعد...
گروه:
کاربران عضو
ریونکلاو
ایفای نقش
پیام: 108
آفلاین
این سوال اصلا از بیخ باطله ..

دارن شان به مراتب خیلی سطحش بالاتر از کتاب هری پاتر کلیشه ای بود یا گرگ و میش ابکی !

!!!!

arAm EsSa

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.