هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کارگاه گرافیک جادوگران
پیام زده شده در: ۱۴:۲۷ یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۰

آقای اولیواندرold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۷ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۷:۰۸ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
از رائیل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 227
آفلاین
سلام ریگولوس جان

من یه نظری در مورد طراحی تاپیک گروه ها داشتم.

چه خوب میشد که فضای هر کدوم از گروه ها خاص اون گروه میشد مثلا یه چیزی مثه این :

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

اینا برای یکی از برنامه های آیفونه به نام harry potter spells

گفنم اگه خواستی ایده بگیری

با تشکر
آرکوس الیواندر

پیام زده شده در: ۳:۳۹ یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۰

پرسیوال دامبلدور

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۱ چهارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۹:۵۱:۵۶ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از این همه ریش خسته شدم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 317
آفلاین
سلام علیکم بما صبرتم یا ایها الرفیق ....الا یا ریغولس بالاک!

ترکیب رنگ

تیرگی به نظر من هم برای حالت مرموزیت و اینا جالب میتونه باشه
البته طرحت خیلی زیباست اما ترکیب رنگی مورد نظر من سیاه و سبز پررنگ و زرشکی و سرمه ای بسیار پررنگه....البته اگر بشود از سایه روشن بعضی رنگ ها هم استفاده کرد خیلی خوبه

صفحات

در مورد صفحه ی خوش آمد گویی به اعضا اگر طرحی از دروازه ی اصلی هاگوارتز با دو گراز بالدار میشود زد شاید جالب باشد البته نه این که دروازه باز شود...صفحه ی اصلی هم پلکان هاگوارتز آیا می تواند باشد؟پلکانی که هر طرفش و هر درش به مکانی منتهی میشه
صفحه ی نقشه ی سایت
آیا میشه این صفحه رو تو قالب نقشه ی غارتگر درآورد؟
مورد بعدی اینکه اگر میشه کادرهای صفحات رو از این قالب مربع یا مستطیل در بیارید که این به سلیقه و خلاقیت خودتون بستگی داره

در مورد گروه های چهار گانه آرنگشون (سمبل)رو اگر میشه بزرگتر کنید اما ریگول جان اگر اون ها رو کمی برجسته کنی و از رنگ های زنده تری استفاده کنی فکر می کنم زیبا تر بشه(با برنامه ی 3D maxکه آشنایی داری؟)

فعلا مورد خاص دیگه ای به ذهنم نمیاد
در ضمن

ریگولوس جان من هم بی نهایت ازت ممنونم برای زحمت های بی شائبه ت! خیلی متشکرم و دستت رو می بوسم

ویرایش شده توسط پرسیوال دامبلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۲۳ ۳:۴۴:۲۸

پیرم و گاهی دلم یاد جوانی می کند....
تو روح هرکی بد برداشت کنه

دامبلدور
یک دامبلدور
یک دامبلدور دیگر
من یک دامبلدور دیگر هستم
پیر آزرده دلی در انتظار بوسه ای از اعماق ته قلب

پیام زده شده در: ۲۱:۴۰ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

ریتا اسکیتر

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۶ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۳۱ پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰
از تو اتاقم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
واسه رنگ...
من خودم همیشه همین تم آبی فعلی رو خیلی دوست داشتم چون چشم رو اذیت نمیکرد و از اون رنگ زرد و نارنجی شدیدی که تم اولیه داشت خارج بود. اما واسه رنگ پیشنهادیم... خوب من یه چیزی تو مایه های دودی میپسندم، یعنی چیزی که یک فضای مرموز به سایت بده. البته رنگ قهوه ای برج و باروهای هاگوارتز که روی جلد های هری پاتر، البته چاپ تندیس وجود داره هم خیلی جذابه.
این عکس سپرمدافع هری هم اگه از این کناره ها برداشته بشه خیلی خوبه شاید اگه جای این آرم هاگوارتز باشه، یا مثلا بالای هر انجمن خصوصی طرح ویژه همون انجمن باشه هم خیلی جالب میشه.
چیزی که خیلی تو دنیای هری پاتر مورد توجه و مهم بود صد البته قلعه ی هاگوارتزه. تم سایت هم از همون بهره بگیره بهتره. البته با حالتی طبیعی تر نه این برج هایی که الان هست و مثل نقاشی کتاب قصه ی کودکانه! یعنی این باروها طراحیشون باید حالت طبیعی داشته باشه.
لوگو سایت هم به نظرم اصلا نباید عوض شه. چون کلا جادوگران با این لوگو همیشه شناخته شده. الان سمت چپ اون بنر بالای سایت یک قلعه اس. به نظرم اگه ایندفعه حوض برادران جادویی باشه (همون که تو وزارت بود) خیلی قشنگ تر میشه.
کلا این طرحی بود که صرفا به ذهنم رسید.

... بگذرم گر از سر پیمان
میکشد این غم دگر بارم
می نشینم شاید او آید
عاقبت روزی به دیدارم...

پیام زده شده در: ۲۱:۰۵ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

دین توماس

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۱۳ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
ترکیب رنگهایی که میتونن زیبا باشن یکی بنفش با سفیده که فک نکنم الان بعد از این همه سال دیدن رنگهای هم خانواده بنفش زیاد جالب باشه و یکی هم رنگهای سبز در کنار قرمز (کهرنگ مکمل هم اند.) ولی چون اینجا یه سایت ایفای نقه (البته بشتر ایفای نقش) بهتره از همون چهار رنگ زیبای گروههای هاگوارتز کمک بگیریم ینی رنگهای سبز و قرمز، زرد و آبی و یا قرمز و زرد، سبز و آبی... اینجوری خیلی خوب میشه. به نظرم حالت تیره ی رنگایی که گفتم خیلی بهترن و به قول آمیکوس به اسرارآمیز تر کردن سایت کمک میکنن. عناصر گرافیکی هم که خیلی مهمن و پیشنهادای من استفاده از نشان یادگاران مرگ( که ریگولوس عزیز توی طرحش ازش استفاده کرده بود.) ، نشان چهار گروه، نشان مغازه های هاگزهد، نشان وزارتخانه ها، نشان کاور کتاب ها، عتیقه ها و جواهرآلاتی که در کتاب وجود دارن و خیلی چیزای دیگه... اگه با ورود به هر انجمن هِدر (درست میگم؟؟؟) تغییر بکنه خیلی خوبه. مثلا انجمن تالار اسرار رو وقتی باز میکنیم بالای سایت، در ورودی تالار رو که در جلد بریتانیایی بزرگسالان کتاب تعریف شده بذاریم... و ...
شاید یه طرحی چیزی کشیدم تا دقیقا بگم چی منظورمه... امیدوارم خوب باشه...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۴ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

آمیکوس کرو

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
طرحت جالبه ريگولوس.
فقط كمي تيره تر بشه بهتره.يعني متن اخبار رو تيره كني و لغات روشن.در كل هر چي تيره تر باشه بهتره به نظرم!
رنگ تيره فضا رو اسرار آميز مي كنه.

اگه براي طراحي از چند نفر كه تو زمينه گرافيك تخصص دارن كمك گرفته بشه نتايج بهتر هم مي شه.

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

کارگاه گرافیک جادوگران
پیام زده شده در: ۱۵:۱۱ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۰ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۲:۰۱ شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 304
آفلاین
بحث ترکیب رنگ

در مورد حرف هاتون که بحث ترکیب رنگ و اینارو مطرح میکنید، خودمم موافقم. ترکیب رنگ هرچی که قراره بشه، باید از این رنگ آبی در بیاد. چند ساله همین آبی مونده. چیزی که من از شما میخوام اینه که دقیقا اون ترکیب رنگ دلخواه خودتون رو بگین. هر کسی ترکیب رنگ دلخواهشو بیان کنه لطفا. اینطوری دقیقا میشه فهمید به چی علاقه دارین. صرفا اینکه فقط بگین ترکیب رنگ باید جذاب باشه، کافی نیست. ترکیب رنگ دلخواهتون رو بگین تا حداقل بفهمم منظور دقیق تون چیه.

محدودیت زوپس

در مورد زوپس همه میدونیم که محدودیت داره. اما از طرفی هم ما دو نفر از پشتیبان های زوپس فارسی رو به عنوان مدیر در سایت داریم. هری و آناکین. اگه این دو دوست عزیزمون بیان و نگاهی به نظرات و خواسته های من بندارن در اینجا، بهتر متوجه میشین که چه مواردی عملی هستن و چه مواردی عملی نیستن.

در نظر داشته باشیم که زوپس اوپن سورسه و میشه خیلی در کدهاش دست برد تا قالب و صفحه رو تا حدودی به شکل دلخواه در آورد. مواردی هم که عمدتا یک قالب نسبتا خوب (مثل قالب فعلی جادوگران) رو به یک قالب خیلی خوب و عالی تبدیل می کنه، بیشتر موارد زمینه ای و عکس هستن. مثلا بلاک های حاشیه چپ و راست سایت رو نگاه کنید.

همشون تصویر کوچک شده رو به عنوان یک نماد بالای عنوان بلاک دارن و محتوای بلاک فقط روی رنگ نیلی زمینه نشون داده میشه. اما در بلاک های مرکزی ما می بینیم که طرح برج هاگوارتز و ماه و ابر و اینها وجود دارن. چیزی که توی طرح خودم بهش پرداختم این بود که به بلاک های حاشیه هم یک محیط زمینه ای دادم. نه اینکه مثل قالب فعلی فقط رنگ باشه.

اینه که زوپس از نظر تصویری خیلی راه داره تا روش کار بشه و تصویر هم می تونه پذیرای کد باشه. حتی میشه نواحی مختلف یک تصویر رو لینک گذاری کرد.

لوگو

لطفا نظراتتون رو در مورد لوگوی سایت بگین. لوگو ثابت ما تصویر کوچک شده بوده همیشه. به نظرم باید همین باشه. بیشتر بیاین اینجا و نظراتتون رو در مورد لوگوی بالای سایت بگین. منظورم زمینه لوگو هست. الان در همین قالب و خیلی از قالب های دیگه و قبلی سایت، یک سمت بالا لوگوی اصلی سایته و قسمت دیگه یه آیتم هری پاتری. مثلا در قالب فعلی در سمت دیگر قلعه هاگوارتز و درخت و ابر رو داریم. نظر خودتون در این موارد بگین لطفا.

در نمونه ای که من طراحی کردم، کلا اون بالا رو چیز متفاوتی در نظر گرفتم. یعنی فضای بین دو قسمت چپ و راست که الان رنگ آبیه فقط و طرحی نداره و در اون تبلیغات گوگل قرار میگیره رو من اصلا در اون بنری که درست کردم، در نظر نگرفتم. به جاش طرح اژدها رو گذاشتم در وسط. با این حالت جایی برای تبلیغات گوگل در اون بالا نمی مونه و تبلیغات گوگل باید به نوار در پایین ترین نقطه صفحه منتقل بشن یا در قسمتی دیگر قرار بگیرن. این مورد هم میتونه مزیت باشه و هم میتونه یک اشکال تلقی بشه.

در گوشه دیگه هم که دست سه برادر در مورد یادگاران مرگ دیده میشه توی طرح من. که یکی چوبدستی الدر رو داره. یکی سنگ مردگان و یکی هم شنل که برگرفته از طراحی های کتاب بیدل قصه گو هست.

----------------------
افزونه تصویر کوچک شده هم به نوعی باید در حالت های مختلف به ستون یا حاشیه بلاک ها اضافه بشه. نماد چهار گروه مهمه که نشون داده بشه. در مورد این هم نظری بدین که اصلا خوبه این یا چیز مشابه به این اضافه بشه به قالب ؟ (مثل نظر رز) یا اینکه میگین نیازی نیست قالبی باشه که به همه گروه ها تعلق داشته باشه و فقط هری پاتری و جادویی باشه ؟

---------------------------------------------------------
هنوز بعد از این همه پست چرا کسی نیومده و توصیفی مفصل از ایده و رنگ بندی و چمیدنم طرح های دلخواهشو ارائه نکرده؟ اصلا مثال تصویری هم نیاز نیست فعلا در حقیقت. همون توصیف شما هم نشون میده چی مورد علاقه تونه.

ویرایش شده توسط ریگولوس بلک در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۲۲ ۱۵:۲۱:۱۴

پیام زده شده در: ۱۱:۵۵ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

هافلپاف

رز ویزلی

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
گروه:
ایفای نقش
هافلپاف
کاربران عضو
پیام: 1472
آفلاین
طرحی که ریگولوس داشت خیلی قشنگ بود. خیلی از این جور طرح ها دوست دارم و کلا سلیقه م می پسنده تشون.

اما بعد از خوندن حرف عمه مارچ، می بینم راست میگه. من توی هر دوتاشون و هزاران بازی آنلاین دیگه بازی میکنم. تراوین در نگاه اول آدمو جذب میکنه اما خب خانوارز به نظر من جالب تره.فقط به خاطر قالبشونه! اصلا بازی مدگنگز که حالا تبدیل به موبگنگز شده ، با وجود پس زمینه ی سیاهش به خاطر ترکیب رنگ های دیگه با سیاه واقعا جذابه.

البته اینم باید در نظر داشت، رنگ هایی که حس هری پاتری رو به اأم القا میکنن همین رنگایین که ریگولوس به کار برده.

در کل قشنگه.

پ.ن: اممم... فکر کنم از رنگای چهار گروه هاگوارتز هم بشه استفاده کرد هوم؟

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۷:۲۴ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

عمــــه مارج

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۳:۲۲ شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵
از زیر شنل لردسیاه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 141
آفلاین
من الان دقیق نظر نمیدم و جزییات ِ خاصی رو مطرح نمیکنم، فقط حسی که نسبت به طرح ریگولس داشتم رو میگم... اینکه وقتی طرح رو میبینم، باهاش راحت نیستم، چشمام رنگ و فضاش رو جذب نمیکنه، ولی مثلن اولین بار که جادوگران رو باز کردم، فضا و رنگهای اینجا جذبم کرد.

برای تفهیم ِ بیشتر حرفم مثال میزنم؛ مثلن دو تا بازی ِ کاملا با محتوای یکسان توی نت وجود داره: تراوین و جنگ خان‌ها

ولی وقتی باز میکنید و فقط در اولین نگاه میبیند ظاهرشون رو، کاملا حس خوب و صمیمانه ای نسبت به تراوین دارید.

ترکیب رنگ، باید دلنشین انتخاب بشه، و هارمونی داشته باشه...جوری باشه که گرم کنه بدن رو، حتی اگر ترکیب ِ اون رنگها، سرد باشن.

موندنی شو!

پیام زده شده در: ۰:۲۲ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

لودو بگمنold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1317
آفلاین
ولی در کل من با این عکسی که ریگول گذاشته خیلی حال کردم!
یعنی یه جورایی شبیه تم ایده آلیه که تو ذهنم داشتم
منتهی خودشم زحمت بکشه و تم رو بسازه دیگه

هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۵۹ جمعه ۲۱ مرداد ۱۳۹۰

لی جردن old

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۳ پنجشنبه ۹ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۷:۰۸ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶
از سوسک سیاه به خاله خرسه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
قبول
حداقل رنگ رو از این حالت ابی در بیارید.

اگه می خواین حالت اصلی حفظ بشه هاگوارتز که ابی نیست یکم اجریش کنیم خوب میشه.

راستی تو قسمت ویرایش پرو فایل میشه قالب رو عوض کرد.اونارو امتحان کنید.من امتحان کردم خوب بود

Modir look at that ticket
I work out
Modir look at that ticket
I work out
When I go to "contact us", this is what I see
Modirs are in bed and they wont answer me
I got passion in my head and I ain’t afraid to show it

I’m ANGRY and I know it

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۸-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.