هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: به نظرتون اگه لی لی به جای جیمز با اسنیپ ازدواج میکرد،جیمز چیکار میکرد؟ذات اسنیپ بهتر بود یا جیمز؟
پیام زده شده در: ۱۶:۴۵ دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳

جینی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۵ پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۲:۱۹ دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳
از م نپرس!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 125
آفلاین
نقل قول:

کالین کریوی نوشته:
نقل قول:

آنتونین دالاهوف نوشته:
کالین-کریوی

اون موقع که سوروس در هاگوارتز درس میخوند بعیده هنوز مرگخواران تشکیل شده بود! و اصلا سوروس به سنی نرسیده بود که بخواد مرگخوار بشه.
و بر فرض هم که میتونست، با چیزی که نشون داد یعنی بخاطر لیلی کل عمرش رو خراب کرد و جاسوس دو جانبه ای شد که هر لحظه در خطر بود و درگیر بود و مورد نفرت هر دو طرف بود، نشون داد که بخاطر لیلی حاضر بوده هر کاری بکنه.

وقتی این همه سال لرد ولدمورت رو فریب داد و در نهایت باعث شکشتش شد مطمئنا بخاطر لیلی میتونست از همون اول مرگخوار نشه. میخوام بگم عشقش خیلی عمیق تر از این حرفا بود هر چند من به شدت با این قضیه مخالفم. رولینگ یه ابرقهرمان ساخت. ابرقهرمانی مثل سوروس که نمونه ش نیست ولی دهن این شخصیت رو سرویس کرد و این اصلا انصاف نیست. سوروس با اون وضع در بچگی بزرگ شد و بزرگسالیش هم که یه کابوس واقعی بود و هیچوقت نه عشق نه هیچ چیزی رو درست تجربه نکرد با اون همه استعدادی که در معجون سازی و ذهن خوانی و بسته نگه داشتن ذهن در برابر ولدمورت و بقیه داشت.

من در ذهن خودم داستانی رو میبینم که قهرمانش نه هری پاتر که سوروس اسنیپ رها شده از این داستان لعنتیه. البته هری هم کاملا قابل ستایشه. هری هم شکل سوروس و حتی به مراتب سخت تر بزرگ شد و با پای خودش به استقبال مرگ و هزار جور سختی رفت ولی پایانی که برای سوروس رقم خورد بینهایت منزجر کننده بود. حتی شکل مرگش. نگاه کردنش در صورت هری و ... و البته یکی از مسببان این قضیه خود سوروس بود اگه یه اشتباه کوچک را انجام نمیداد.

خیلی جدی شدم شاید هم بد نباشه ریز شدن تو داستان. هر داستانی نکاتی برای یاد گرفتن داره.

دالاهوف عزیز:
من هنوز به اون قسمت هایی که شما تمومش کردی نرسیدم من تازه حدود 200 صفحه از محفل ققنوسو خوندم من نظرمو گفتم آخه من تاریخ داستان هری پاتر رو بررسی نکرده بودم که بخوام نظر قطع بدم ولی باهات موافقم در صورتی که زیاد اسنیپ رو دوست ندارم

خب دوست عزیز پس خیلی قهار نیستی...البته عیب نداره ها!در اینجا به روی همه بازه!من خودم وقتی اومدم تازه 7رو شروع کرده بودم!ولی وقتی تا انتهای کتاب رو بخونی و فیلمش رو ببینی شاید نظرت راجع به اسنیپ تغییر کنه...یعنی امیدوارم!!!اون یه ابر قهرمانه کالین...از نظر من نسبت به هری هم بهتره...خدای من باورم نمیشه کسی باشه که بتونه از اسنیپ بدش بیاد!

قدم قدم تا روشنایی، از شمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
میجنگیم تا آخرین نفس !!
میجنگیم برای پیروزی !!!
برای عـشـــق !!!!
برای گـریـفـیندور !!!!!

ارزشی انفجاری

تصویر کوچک شده

شناسه قبلی:لاوندر براون

پاسخ به: به نظرتون اگه لی لی به جای جیمز با اسنیپ ازدواج میکرد،جیمز چیکار میکرد؟ذات اسنیپ بهتر بود یا جیمز؟
پیام زده شده در: ۱۶:۰۲ دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳

کالین کریویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۷ یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۸ یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
از انگلستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
نقل قول:

آنتونین دالاهوف نوشته:
کالین-کریوی

اون موقع که سوروس در هاگوارتز درس میخوند بعیده هنوز مرگخواران تشکیل شده بود! و اصلا سوروس به سنی نرسیده بود که بخواد مرگخوار بشه.
و بر فرض هم که میتونست، با چیزی که نشون داد یعنی بخاطر لیلی کل عمرش رو خراب کرد و جاسوس دو جانبه ای شد که هر لحظه در خطر بود و درگیر بود و مورد نفرت هر دو طرف بود، نشون داد که بخاطر لیلی حاضر بوده هر کاری بکنه.

وقتی این همه سال لرد ولدمورت رو فریب داد و در نهایت باعث شکشتش شد مطمئنا بخاطر لیلی میتونست از همون اول مرگخوار نشه. میخوام بگم عشقش خیلی عمیق تر از این حرفا بود هر چند من به شدت با این قضیه مخالفم. رولینگ یه ابرقهرمان ساخت. ابرقهرمانی مثل سوروس که نمونه ش نیست ولی دهن این شخصیت رو سرویس کرد و این اصلا انصاف نیست. سوروس با اون وضع در بچگی بزرگ شد و بزرگسالیش هم که یه کابوس واقعی بود و هیچوقت نه عشق نه هیچ چیزی رو درست تجربه نکرد با اون همه استعدادی که در معجون سازی و ذهن خوانی و بسته نگه داشتن ذهن در برابر ولدمورت و بقیه داشت.

من در ذهن خودم داستانی رو میبینم که قهرمانش نه هری پاتر که سوروس اسنیپ رها شده از این داستان لعنتیه. البته هری هم کاملا قابل ستایشه. هری هم شکل سوروس و حتی به مراتب سخت تر بزرگ شد و با پای خودش به استقبال مرگ و هزار جور سختی رفت ولی پایانی که برای سوروس رقم خورد بینهایت منزجر کننده بود. حتی شکل مرگش. نگاه کردنش در صورت هری و ... و البته یکی از مسببان این قضیه خود سوروس بود اگه یه اشتباه کوچک را انجام نمیداد.

خیلی جدی شدم شاید هم بد نباشه ریز شدن تو داستان. هر داستانی نکاتی برای یاد گرفتن داره.

دالاهوف عزیز:
من هنوز به اون قسمت هایی که شما تمومش کردی نرسیدم من تازه حدود 200 صفحه از محفل ققنوسو خوندم من نظرمو گفتم آخه من تاریخ داستان هری پاتر رو بررسی نکرده بودم که بخوام نظر قطع بدم ولی باهات موافقم در صورتی که زیاد اسنیپ رو دوست ندارم

پیام زده شده در: ۱۴:۵۶ دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳

جینی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۵ پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۲:۱۹ دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳
از م نپرس!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 125
آفلاین
نقل قول:

آنتونین دالاهوف نوشته:
کالین-کریوی

آنتونین باید بگم تحلیل کردنت رو می پرستم

خیلی عالی تحلیل میکنی منم همین فکرو میکنم!من کتاب هفت رو که خوندم اصن واسه ولدمورت خوشحال نشدم و تا مدتها برای اسنیپ ناراحت بودم!به نظر من اسنیپ از هری هم بهتر بود(غزیبه پرستی نا کجا!)چوه هری همیشه یه سری ادم دور و برش داشت که کمکش کنن ولی سوروس همیشه تنها و منفور بود!در هر صورت تنها نقدیه که به رولینگ درباره پیکره ی اصلی داستان میشه گرفت!

جالب اینجاست که خیلی از هری پاتری های قهار هم سرنوشت این قهرمان برشون مهم نیست و بهش توجه نکردن.من سر این موضوع کلی حرص خوردم!

قدم قدم تا روشنایی، از شمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
میجنگیم تا آخرین نفس !!
میجنگیم برای پیروزی !!!
برای عـشـــق !!!!
برای گـریـفـیندور !!!!!

ارزشی انفجاری

تصویر کوچک شده

شناسه قبلی:لاوندر براون

پیام زده شده در: ۲۳:۵۲ یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
کالین-کریوی

پیام زده شده در: ۱۴:۲۲ یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳

کالین کریویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۷ یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۸ یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
از انگلستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
بر اساس مسائل بیوزنتیک اگه لی لی با اسنیپ ازدواج میکرد هری هم وجود خارجی نداشت
بعدش اسنیپ مرگ خوار بوده لی لی مطمئنا حاظر نمیشده با یه مرگ خوار ازدواج کنه

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

ارزشی بدبخت D:

I Love this place

پیام زده شده در: ۲۰:۳۱ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

پنه لوپه كليرواتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۱ شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۳:۱۵ سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴
از یه جایی همین دور و برا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 66
آفلاین
به نظر من جیمز ادمی نیست که بخواد زیاد پا بند موضوعی بشه اون سعیش رو برای بدست اوردن لی لی می کرد اما وقتی میدید لی لی مال اون نمیشه ازش دست می کشید

بدون نام
اوووووووووووووووووووووووه!چه بحثی راجب چه موضوعی راه انداختین!!
اره بابا سیریوس چون گوشه گیر بود تو عذاب نداشتن لیلی موند اما همیشه عاشقش موند.جیمز امکان نداشت بدون مبارزه کنار بکشه اول تا دم مرگ خودشو مجبور میکرد بجنگه وقتیم شکست میخورد مثل سیریوس یه گوشه تا پیری نمینشست دنبال یکی دیگه میرفت!!خخ!

پیام زده شده در: ۱۸:۲۲ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۶ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۱:۲۱ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 23
آفلاین
به نظرم سنیپ بیشتر از جیمز لی لی رو دوست داشت
اما لی لی انقدر که جیمز رو دوست داشت سنیپ دوست نداشت
در مورد ذاتشون چیزی نمیدونم!!!!!!!!!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۹ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
کسی که تاپیک رو زده یعنی لاوندر براون عزیز روی ستون اصلی داستان دست گذاشته. شاید مهمترین قسمت تشکیل دهنده داستان و بهمین خاطر بنظرم لاوندر براون توی بحث های هری پاتری دید خیلی عمیق و قابل ستایشی داره.

همه چیزی که اتفاق افتاد چی بود؟ تمام اتفاقات وابسته به همین داستان اسنیپ بود. یعنی اگه این داستان اتفاق نمیفتاد نه هری قهرمان میشد نه ولدمورت شکست میخورد نه دامبلدور به دست اسنیپ و با خواست خودش کشته میشد و کلی فاکتور مهم دیگه اتفاق نمیفتاد. بقیه داستان بیشتر توصیف هری پاتر و زندگیش در هاگوارتز و چیزی بود که ما با اون حال میکردیم و رولینگ هم سعی میکرد عطش ما رو سیراب کنه. عطشی که انسان های امروزی غوطه ور در دنیای ماشینی نسبت به جادو و زندگی اون فرمی دارند.

منم نظرم به لاوندر نزدیکه که در پست اول گفته بود بنظرش جیمز راحت تر از لیلی دست میکشید. به خاطر اینکه جیمز کلا شخصیتش طوری بود که توی گریفندوری ها راحت میجوشید و دوست و آشنا زیاد داشت و بالاخره با یکی دیگه آشنا میشد و از همه مهمتر مثل سوروس از بچگی با لیلی بزرگ نشده بود.

سوروس کودکی تا بزرگسالی لیلی رو دیده بود و نمیتونست به همین راحتی از اون دست بکشه ولی بنظر من یه نکته در این رابطه وجود داره که میتونست کل داستان رو عوض کنه. یه خوش شانسی یا یه بدشانسی کوچک. صرفا همین. که میتونست کلا زندگی سوروس اسنیپ، لیلی اوانز، جیمز و هری پاتر و بقیه شخصیت های داستان رو عوض کنه. چند وقته دارم به این قضیه فکر میکنم و دوست دارم برای خودم این قضیه خصوصی بمونه و هر وقت به داستان فکر میکنم با این تغییر کوچیک، داستان در ذهنم عوض بشه که حس خیلی خوبی داره. مثل حل یه معمای خیلی پیچیده و عذاب آوره. مثل رها شدن از اون معما.

پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
نقل قول:
متشکرم از شما خیلی خیلی جالب بود دوست عزیز!و من با قسمت جنایت ادبی موافقم.منتهی یه سوالی که اینجا پیش میاد اینه که این نامه مگه برای سیریوس نبوده؟(بوده؟نبود؟)پس چرا با عشق عایا؟

آره لاوندر عزیز، این نامه‌ی لیلی به سیریوسه و اون "با عشق" به اون معنی که شما فکر میکنی نیست.
تو اصول نامه نویسی انگلیسی اون Love و with lots of love کی آخر نامه می‌نویسن مثل همون "قربانت" و مخلصیم خودمونه!

خلاصه خیالت راحت که لیلی نه با سیریوس، نه با ورمتیل نه با بابای گرگ من سَر و سِر نداشته!

در مورد سورس و جیمز هم که دوستان به قدر کافی بحث کردن و من نظرم به نظر جیمز سیریوس پاتر که چند پست قبل نوشته، نزدیک‌تره!

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.