هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس فلسفه و حكمت
پیام زده شده در: ۱۵:۳۸ شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۸

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

ممنون از تدریس پرفسور ایوان روزیه و شرکت دانش آموزان در این ترم ، بعد از پایان امتحانات ، تاپیک امتحان با کلاس ادغام میشود ! کلاس قفل شد !

پایان ترم هشتم هاگوارتز

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۰:۰۷ شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱۱:۲۸:۲۸
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
امتیازات جلسه آخر:

اسلیترین: 30 + 30 = 20 امتیاز

استن شانپایک: 30 امتیاز
نارسیسا مالفوی: 30 امتیاز

هافلپاف: 30 + 30 = 20 امتیاز

هستیا جونز: 30 امتیاز
مری فریز باود: 30 امتیاز

راونکلا: 30 + 30 = 20 امتیاز

ترورس: 30 امتیاز
بتی بریسوت: 30 امتیاز

گریفیندور: 30 + 30 = 20

جینی ویزلی: 30 امتیاز
عمه مارج: 30 امتیاز

سخن اخر:

بالاخره این ترم هاگوارتز هم تموم شد.با همه سختی ها خوبی ها و خاطره هاش.امیدوارم همه کسایی که توی این ترم فعالیت کردن و زحمت کشیدن موفق باشه.ترم نفس گیری بود.و خوشبختانه به نظر میرسه که با خوبی هم به پایان رسید.
در آخر میخوام از همه دانش اموزای کلاسم معذرت بخوام اگه یه وقت به دلیل گرفتاری دیر به کلاس رسیدم یا مجبور بودم به خاطر کشتن کسی کلاس رو زودتر تعطیل کنم!
پست های این جلسه همگی خوب بود.درسته که جواب ها متفاوت بود ولی اون اصل فلسفه بافی! تو همه رعایت شده بود.اصولا ابزار هر فیلسوفی همین فلسفه بافی هاشه!
در کل اگه کسی تو این کلاس شکنجه شده یا ذهنش تخلیه شده یا احیانا هدف طلسم فرمان قرار گرفته براش آرزو میکنم که در ترم های بعد زیر دست استادی مثل من نیوفته!

چه سفید چه سیاه،فرقی نمیکنه.دعای من برای همتون اینه.سیاه،خشن و بی رحم باشید!

نمیدونم چندم شهریور،ساعت یک و خرده ای صبح!

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۱۹:۱۹ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۸

عمــــه مارج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲:۲۲ شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵
از زیر شنل لردسیاه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 141
آفلاین
1. بر اساس فلسفه جادويي يونان باستان شرح دهيد كه چرا در كلاس جلسه قبل شركت نكرده ايد؟! :دي(10 امتياز)

يونان باستان فلسفه ي بسيار پركششي داره و چون ما(يعني من و ريپر و كلنل) هميشه در آرزوي ديدن شكوه و عظمت يونان كه حتما از فلسفه ي يونان باستان ناشي ميشه بوديم، تصميم گرفتيم تعطيلات امسال به ديدن بناهاي تاريخي اونجا(اونجو نيست؛ حالا اونجو چيست؟ انجو نامي كره ايست به معني خوش قلب و اينا. نام پسر سوسانو!! ) بريم. و رفتيم آقا! رفتيم و متاسفانه مصادف شد با كلاس شما و اين شد كه نتونستيم در كلاستون شركت كنيم. ولي اونجا خيلي به ما خوش گذشت و ما تصميم داريم ترم آينده همزمان با كلاس شما مجددا به اونجا بريم و خوش بگذرانيم و اينها را يونان همش به فلسفه اش مديونه كه سه تا از هواداري هشت آتيشه اش به اونجا رفتن، ميرن و خواهن رفت!! ما اونجا را و انجو را دوس داريم. شايد دفعه ي بعد جوّ فلسفه ي كره ي باستان ما را گرفت و ما براي ديدن اونجو به اونجا رفتيم. درضمن سوغاتي شما را هم آورديم كه يك بسته بلغاري طبخ نشده ي يوناني است؛ كه آماده اش رو ما اونجا خورديم و خيلي خوشمزه بود!!

2. بزرگترين آرزوي يك فيلسوف چيست؟ (10 امتياز)

يك فيلسوف هميشه آرزو داشته كه مسائلي را كه با منطق خيلي زياد ثابت نميشوند يا به دست نميآيند را ثابت كند و به دست آورد. بزرگترين آرزوها در اين زمين ساختن سنگ فيلوسوفا يا همان سنگ كيميا، اثبات هويت مشكوك عمه مارج، تبديل جدول ضرب به جدول منها، تو دهني زدن به استاد درس منطق( ) و ايناست!!

3. فيلسوفان در چه كارهايي بيشتر شكست ميخورند؟ (10 امتياز)

فيلسوفان در كارهايي كه به انرژي زيادي و مهارت و شانس زياد نياز دارد ولي آنها انرژي و مهارت و شانسشان به مسافرت رفته و مدتي است پشت در خانه ي آنها نخوابيده، و فيلسوفان هم چيز ديگري ندارند تا انرژي شان را برگرداند ناچار به خوردن انواع خوراكي روي ميآورند. يكي از اين خوراكي ها شكست نام دارد و مزه ي تلخي هم دارد، ولي فيلسوف ناچار است، چونكه او بيمارست!!

موندنی شو!

پیام زده شده در: ۱۳:۰۳ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
1-بر اساس فلسفه جادویی یونان بستان شرح دهید که چرا در کلاس جلسه قبل شرکت نکرده اید؟!:دی(10 امتیاز)

از مهمترین دلایلی که از باستان تا حالا بوده و من فکر کنم شما حواست نبوده اینه که ملت بیشتر دوست دارن رول چرت و پرت بنویسن تا کلی حرف و اینا البته همه غیر من !
اما من از خفنزترین مواردی رو که خودم در بینش بودم و به عینه دیدم و در حقیقت خودم خلقش کردم این بود که چون گروه دیگه ای توی کلاس شرکت نکرده بود زیاد ضروری نبودکه بیایم و رقابت کنیم ، در حقیقت اگر یکی از افراد مثلا هافل توی کلاس شرکت میکرد میدیدی که یدونه راونی و یدونه گریفی هم شرکت کردن و برعکس !
اما مهمترین مورد هم نوشتن جملاتی در تکلیف هست که هر جادوگری فکر میکنه حالا با این اوصاف باید تدریس رو هم بخونه و ممکنه افرادی مثل من باشن که اصلا حوصله خوندن تدریس رو ندرن برای همین عمرا اینطرفی نمیان ...( من به خاطر هیمن موضوع نیومدم )

البته ممکنه پرسی همه ر تیو دفتر توجیهات زندونی کرده باشه ، و برای همین نتونستن بیان ، چون بالاخره جلسه آخر و آخرین کلاس بوده و مدیر هاگ بایداستفاده بهینه رو میکرده

بقیه موارد رو خودت حدس بزن ، چون خودمم نمیدونم

2-بزرگترین ارزوی یک فیلسوف چیست؟(10 امتیاز)

در این مورد نظرات مختلفی هست اما وقتی فیلسوف یک فرضیه رو ارائه میده مهمترین آرزوش اینه که آن به یک نظریه تبدیل بشه و اثبات بشه و یا اینکه کسی نتونه خلافش رو اثبات کنه !
مثلا فیلسوفانی که تدریس ارائه میکنن بزرگترین آرزوشون اینه که یه نفر تکلیفشون رو که یک فرضیه یه حساب میاد انجام بده و آن روثبت یا همون اثبات کنه ... و نگن که کلاس خالی مونده و اینا

اما از موارد کوچکتر هم میتوان به آرزوهایی برای اقوام و خانواده و دوستان اشاره کرد ! مثلا وقتی سقراط بود فکر کنم گفت بترین داناها همانها هستند که هیچی نمیدانند ! بیشتر برای این بود که کل خانوادش آدمای خنگی بودن و خیلی آرزو داشت که این حرفش اثبات بشه و البته شد !

3-فیلسوفان در چه کارهایی بیشتر شکست میخورند؟(10 امتیاز)

مهمترین علت شکست فیلسوفها معمولا در موردی است که میخواهند از چیزی که تاکنون تعریف نشده است تعریفی را ارائه دهند و آن را به نام خود ثبت کنند !
مثلا تعریف جادو و یا عشق و یا زندگی معنوی ! این موارد هنوز هم باعث شکست فیلسوفها میشه ، چون خیلی دوست دارن که بگن میدونن چیه اما نمیتونن اونو توی قوای خودشون لمس کنن و تعریف کاملی بگن و اگر هم بگن ملت بهشون میخندن و برای همین شکست خورده میشن
نوع دوم هم برمیگرده به اینکه یک فیلسوف بقیه رو خیلی باهوش فرض میکنه و حواسش نیست که هر چیزی که میگه ملت باور میکننن و احتیاجی به اثبات و اینا نیست ، برای همین هر چیزی رو که ارائه میده خودشو میکشه که اثباتش کنه و برای همین شکست میخوره منتهی اگر مثلا بگه توی نیمکره مغزی پنهان عقل هیچی نیست احتیاجی به اثبات نیست ، چون همه عاقلن و میدونن که چیزی توش نیست

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸

بتی  بریسویت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۲۹ پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۴:۳۴ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸
از بین سؤالام
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 63
آفلاین
1.بر اساس فلسفه جادویی یونان باستان شرح دهید که چرا در کلاس جلسه قبل شرکت نکرده اید؟

خب هر کسی نیاز به تفریح داره و برای این منظور راه های گوناگونی وجود داره از جمله به سفر رفتن.به همین دلیل اینجانب در مدت تدریس قبلی شما در سفر به سر می بردم.

حال این سوال برای شما ایجاب می شه که ،مگر در اون مملکتی که می رفتی اینترنت و کامپیوتر نبود؟! خداوند به انسان قدرت تفکر داد تا بتواند با استفاده از این نعمت ،لپتاپ ها رو اختراع کند .

و اما جواب، قبل از سفر ،درست چند روز مانده به رفتن به دلیل سنگین بودن این وسیله ، خوابآلو بودن شخص حمل کننده آن ، باز شدن در و برخوردآن با آن فرد، شخص به همراه وسیله نقش زمین می گردند و لپتاپی که هنوز یک ماهه نشده می شکند. در نتیجه علاوه بر نبودن لپتاپ ، به عنوان جریمه از داشتن هرگونه دسترسی به اینترنت و یا هر گونه کامپیوتری در طول سفر محروم محروم گشتم.

2.بزرگترین ارزوی یک فیلسوف چیست؟

به نظر من بزرگترین آرزوی یک فیلسوف اینه که به درک کامل برسه و بتونه به همه ی سؤال ها جواب بده .همچنین بعضی از فیلسوفان آرزو دارند به رستگاری بزرگ دست یابند و این گونه به آرامش برسند.

3.فیلسوفان در چه کارهایی بیشتر شکست میخورند؟

توافق در مورد یک موضوع در میان خودشان ! و فهماندن همه ی مسائلی که خودشون فهمیدن به دیگران.

این شناسه رو دوست داشتم . امیدوارم همه از این شناسه خاطره خوبی به یاد داشته باشن.

فعلا بای

پیام زده شده در: ۱:۳۳ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸

نارسیسا مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۰۷ چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۰:۱۷ جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 177
آفلاین
1-بر اساس فلسفه جادویی یونان باستان شرح دهید که چرا در کلاس جلسه قبل شرکت نکرده اید؟!:دی(10 امتیاز)

1-خب اگه بخوایم از فلسفه ی باستانی یونان بگیم دلیلش اینه که شاید افراد متوجه نشدن.یعنی موضوع خیلی فلسفی بوده.به عبارت دیگه زیاد فکر کردن می خواست و اینا!
20ولی اگه از فلسفه ی جادوگرانی بگیم به نظر من علتش این بود که سوال ها کوتاه نبود و باید مقاله می نوشتن!
3-و البته اگه از فلسفه ی خودمون به موضوع نگاه کنیم علتش اینه که خواستن یکم استاد رو سر کار بذارن!البته اینو زیاد جدی نمیگیریم چون ممکنه به خاطرش از گروه عالی رتبه ی اسلیترین امتیاز کسر بشه!
پس به دو دلیل اولی توجه میکنیم و کلا" دلیل سومی رو نادیده میگیریم!

اگه از لحاظ فلسفی بهش نگاه کنیم بزرگترین آرزوش اینه که فلسفه رو درک کنه.یعنی دوست داره حداقل خودش متوجه حرفاش بشه!ولی این آرزوی خیلی بزرگیه!
ولی اگه از دیدگاه خیلی فانتزی و مدرن بهش نگاه کنیم, اینه که مشهور بشه و دنیا حرفش رو قبول کنند!

تا اونجایی که من میدونم در فلسفه بیشتر از هر چیزه دیگه ای شکست میخورند.
هر چیزی که از فلسفه درک میشه ادامه داره و هر کی که فیلسوف میشه دوست داره همه چیز رو بدونه.پس خیلی به دردسر میفته!
تا حالا هیچ فیلسوفی نبوده که تو فلسفه شکست نخوره و تا آخرش موضوع رو درک کنه!
و یه شکست دیگه ای هم که دارند قطعا" شکست عشقیه!چجون کمتر کسی پیدا میشه که به عشقشون جواب مثبت بده.و همه فکر میکنن اونا دیوونند!البته این موضوع کاملا" اشتباهه!

ویرایش شده توسط نارسیسا مالفوی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۲ ۱:۳۸:۲۱

پیام زده شده در: ۰:۳۴ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸

جینی ویزلی old4

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۴ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۲۷ دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 82
آفلاین
-بر اساس فلسفه جادویی یونان بستان شرح دهید که چرا در کلاس جلسه قبل شرکت نکرده اید؟!:دی(10 امتیاز)

من خودم شخصا یک عضو تازه واردم و هیچ گونه پیش زمینه ای از این سایت و نحوه ی فعالیتش نداشتم و طبق مطالعاتی که در زمینه ی فلسفه ی یونان انجام دادم فهمیدم که انسان نباید کاری رو انجام بده مگر این که قبل از اون اطلاعات کافی رودر موردش کسب کرده باشه
و در ضمن دیدم همین اول کاری بیام کلاس فلسفه وحکمت ممکنه هنگ کنم استعداد های درخشانم اون طور که باید شکوفا نشه اماچند وقت پیش که داشتم به جملات ارسطو فکر میکردم دیگه دلم طاقت نیاوردو گفتم منم تو کلاس شرکت کنم.

بزرگترین آرزوی یک فیلسوف یا بهتره بگم یکی از بزرگترین آرزوهای یه فیلسوف اینه که بتونه به درک کاملی از سوالات اساسی درون ذهنش برسه و معنی روشن و واضحی از کلماتی رو به دست بیاره که روزانه ازاون ها استفاده ی زیادی میکنیم اما نه در جایی که باید و نه به معنی واقعی اون ها اون کلمات کلماتی هستن مثل عشق و زندگی و...

فیلسوف ها معمولا تو اکثر کاراشون که جنبه ی عمومی داره شکست میخورن و از طرف مردم طرد میشن مخصوصا وقتی یه نظریه ی جدید که کاملا بهش معتقدن رو میدن با اعتراض شدید مردم حکومت و... مواجه میشن ولی بعدا که میمیرن تازه همه یادشون میفته که حالا شاید این بابا درست میگفته ها بعد از چند سال اون نظریه بین همه جا میفته و همه قبولش میکنن اما وقتی که فیلسوف بدبخت دار فانی رو وداع گفته!
(البته این در مورد همه صدق نمیکنه)

ویرایش شده توسط جینی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۲ ۰:۳۸:۳۵

[b][color=FF0000]قدم قدم تا روشنايي

پیام زده شده در: ۱۲:۲۹ شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۸

ترورس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۱ دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۵:۱۸ چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۹
از این سبیل ها خوف نمی کنی یابو !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 209
آفلاین
-بر اساس فلسفه جادویی یونان بستان شرح دهید که چرا در کلاس جلسه قبل شرکت نکرده اید؟!:دی(10 امتیاز)

خب استاد همون طور كه بنده در چطر اعلام كردم متاسفانه-خوشبختانه هيچي ، حتي يكي كلمه از كلاس فلسفه شما نمي فهمم و اين را حتي ارشميدوس هم در كتاب " اعماق يك فيلسوف " ذكر كرده .

ارشميدوس معتقد بود شما وقتي حتي معني يك كلمه رو نميدانيد چه دليلي داره به اعماق ان بنگريد .
بنده حتي معني فلسفه را نمي دانم چه برسد به اين كه ان را در قالب هاي مختلف بيان شرح بدم!:D

بزرگترين ارزوي يك فيلسوف كشف فلسفه خلقت ميباشد ولي خيلي از فلاسفه از اين مهم غافلند و در پي جذب انسانها به فلسفه هستند كه اين بايد در رده دوم قرار بگيرد ولي امروزه فللسفه به اين مورد بيشتر اهميت ميدهند.

فيلسوف هرگز نمي تواند فلسفه چيزي را توضيح دهد و هميشه سعي دارد با كلمات قلمبه سلمبه فرد مقابل را گيج كند و در تنگنا قرار دهد.
فلاسفه اينقدر زندگي يك نواخت و چرتي دارند كه هميشه در زندگي عشقولانه شكست مي خورند و به معناي ديگه هيچ خري بهشو پا نميده!
فلاسفه هرگز نمي توانند يك فرد را با فشار كافي توجيح كنند و هميشه فرد توجيح شونده معترض از پيش انان خواهد رفت!

پ.ن: استاد ديدي يك جلسه تكليف معمولي دادي ملت پست زدن ، حالا از اينا بگذريم عجب سوتي سه اي دادي " با خودش كرد " چه ميكند اين ايوان روزيه !

ویرایش شده توسط ترورس در تاریخ ۱۳۸۸/۵/۳۱ ۱۲:۳۲:۰۹

خدا يكي ؛ زن يكي ، يكي !

"تا دنیا دنیاست ابی مال ماست / ما قهرمانیم جام تو دست ماست"

پیام زده شده در: ۱۱:۲۶ شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۸

هستیا جونزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳
از دهکده شن ور دل گاارا سان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 90
آفلاین
وجود هر گونه غلط املایی رو تکذیب می کنم!

ما تنها از طریق خرد ورزی معرفت کسب می کنیم . با خرد می تونیم امور جادویی رو درک کنیم ، در حالی که حس هامو ما رو به سمت مشنگ ها می برن . درست همونطور که جادوی عشق فناناپذیره ، نیرو و ذهن جادویی هم فناناپذیر و غیر قابل تغییره و همونطور که کائنات بر پایه نظم بنا شده روح جادوگر هم نظم خاصی داره . به عنوان یه جادوگر باید اجازه بدیم که غریزه جادویی مون همه چیز رو به دست بگیره تا انسان خرد ورزی باشیم .

و با اجازه لازم میدونم که نقل قولی از فیلسوف بزرگ مشنگ ، افلاطون ، نقل قولی بیارم:
خردمندان حرف می زنند چون چیزی برای گفتن دارند ؛احمق ها حرف می زنند چون باید چیزی بگویند.

پس اگه میخوایم خردمند باشیم ، وقتی از سوال شما هیشی هیشی نیفهمیم ، هیشی هیشی هم نمی نویسیم! اصلا تو کلاس شرکت نیکنیم! چی بنویسیم خوب؟

بستگی به نوع فیلسوفش داره
فیلسوف دانشجو در حسرت معروف شدنه . فیلسوف استاد آرزو داره کتابهاش در جهان با تیراژ بالا چاپ بشه . فیلسوف واقعی آرزو داره بتونه کار کوچیکی برای جمعیت ساکنان زمین انجام بده و حتی اگر شده به اندازه یه بلور نمک اونا رو به سمت معرفت سوق بده .

1-قانع کردن دیگران : تعداد کسانی که بتونن منظور یه فیلسوف رو بفهمن همیشه کمتر از مقدار لازمه . نتیجه ش میشه اعدام سقراط و اعمال مشابه!

2-زن گرفتن : این کار چون فلسفه خاصی نداره و بیشتر الابختکی پیش میره انجامش برای یه فیلسوف خیــــــلی خیــــــــلی سخته و معمولا فیلسوفا از منزل شانس نمیارن .

2-گرفتن گواهینامه پرواز: همونقدر که یه خلبان مشنگ نمیتونه راننده خوبی بشه ، یه فیلسوف هم نمیتونه پرنده (اسم فاعلی از مصدر پریدن=کسی که پرواز می کند . پروازگر)خوبی باشه!بیشتر فیلسوف هایی که سعی کردن کوییدیچ بازی کنن یا گواهینامه پرواز بگیرن ، اون بالا با دیدن یه تکه ابر یا یه گنجیکش رفتن تو بحر عجایب خلقت و شگفتی های طبیعت و چه و چه و چه ! نتیجه معمولا برخورد با درخت یا سقوط از جارو بوده .

کافی بود ؟

پیام زده شده در: ۲۳:۰۹ جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸

استن شانپایک old4

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۶ سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۴۰ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸
از کنار شما دوست عزیز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 49
آفلاین
اول 1 نکته بگم ملت بخندن

ایوان جان دل بندم باستان نه بستان !!!!!

گفتیم بخندیم!

مشکلیه؟
======================================
تکلیف!
1-بر اساس فلسفه جادویی یونان باستان شرح دهید که چرا در کلاس جلسه قبل شرکت نکرده اید؟!:دی(10 امتیاز)
با توجه به فلسفه ی جادویی یونان بستان()عدم حضور فردی در هر گونه اجتماعاتی که در آن فردی به دیگران چیزی را آموزش میدهد نشانگر چند نکته هست.که من به صورت خلاصه در ادامه میگم:
1-عدم صلاحیت آموزش دهنده
2-آموزش دهنده قرار بوده امتحان بگیره
3-غرق شدن بیش از حد دانش آموزان در فلسفه تا حدی که از امور روزانه و واجب خود غافل شوند.
4-پی بردن به نظریه ی استمالیسیوس که در آن به طور کلی گفته شده است: فلسفه اکتسابی نیست بلکه انتسابی هست.که در این صورت دیگر احتیاجی به معلم نیست و هر کس که علمش را داشته باشد می تواند به فلسفه برسد.
5-دخول فلسفه ی کاذب به درون روح افراد که این باعث می شود فرد مذکور نسبت به کلیه ی نظریه ها و تعالیم فلسفی شک داشته باشد .

خوب این آرزو برای هر فیلسوفی یک چیز بوده است که در ادامه من به چند آرزوی بزرگ فیلسوفان بزرگ گریزی میزنم و در پایان نتتیجه گیری میکنم.

1-ایوان ابرکرومبی
:
این فیلسوف که در شهر نورنبرگ آلمان زندگی می کرد بزرگترین آرزو اش این بود که پادشاهان زمان خود مخالفت خود را با فلسفه و حکمت انکار کنند و به وی و دیگر فیلسوفان اجازه ی فعالیت بیشتری را در اروپا بدهند.

2-رزالی هیل
بزرگترین آرزوی این فیلسوف انگلیسی این بود که بتواند فلسفه را به قسمت های دور افتاده دنیا نظیر چین ببرد و فلسفه را گسترش دهد.

با مشاهده ی این دو فیلسوف بزرگ در میابیم که آرزوی همه ی فلاسفه (اکثرشون) گسترش و شناخت فلسفه به دیگران بوده است.

این سوال طی سال ها مشاهدات افراد به طور کامل ثابت شده است.

و با توجه به تحقیقات اینجانب :اکثر شکست های فلاسفه به قرون وسطا می رسد!که بیشتر شکست های آن ها در مقابل پادشاهان بی خردی بوده است که قصد در ممنوع کردن فلسفه و یا تحریف یا سوزاندن کتب فلسفه بوده است.
====================================

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.