هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: امتحان نجوم
پیام زده شده در: ۱۶:۳۸ سه شنبه ۲ مهر ۱۳۸۷

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
1. مرحله کوتوله سرخ....انفجار ابرنواختری...سیاهچاله یا نوترون

2. خوشه باز ستاره ای - خوشه کروی ستاره ای

3.باز ستاره ای....دیدنش راحت تره

4.چندتا ستاره نورانی داره...فکر کنم ستاره سیریوس هم توش هست... - سحابی سرد

5.یعنی پنجاه سال طول میکشه تا اون مسافت با سرعت نور طی بشه...

حدود ده هزار سال نوری

6.مارپیچ- بیش از 2500ستاره

7.چیزهای دوردست رو که خوب نمی تونیم ببینیم به ما واضح و دقیق و بزرگتر نشون میده...

8.تلسکوپ های بازتابی-شکستی

9.چون از همه منطقی تره و مثلا ماه نمی تونسته از اون یکی نظریه ها به وجود بیاد...این رو بیشتر با علم میشه ثابت کرد تا بقیه

10.
نظریه شکافت= ماه در نتیجه ی چرخش زمین از زمین جدا میشه و گودی بزرگی ، که احتمالا اقیانوس آرام باشد به جا مانده است از ان.

نظریه همزادی = کرات از سحابی ها و ابر ها به وجود میان پس چون زمین و ماه نزدیک هم هستن بایستی از یک سحابی به وجود می آمده باشند..

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۸:۱۷ یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۷

لونا لاوگود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲:۰۲:۴۳ چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
از خرس مستربین خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 706
آفلاین
1. سیر تکاملی یک ستاره ی پرجرم را بنویسید ؟
مرحله ی غول قرمزی یا سرخی! انفجار ابر نواختری و سیاهچاله یا همون نوترون.

2. راصدی (رصدگری ) خوشه ای ستاره ای را رصد کرده که چهار ستاره دارد این خوشه از کدام نوع از دو نوع خوشه ی ستاره ای هست ؟همینطور راصد در خوشه ای دیگر ستاره های قرمزی می بیند این خوشه از کدام دسته از خوشه ها هست ؟
خوشه ی باز ستاره ای.(سوال اولشه)
خوشه کروی ِ ستاره ای (سوال دومشه)

3. رصد مرکز کدام نوع خوشه ی ستاره ای ، باز یا کروی ، آسانتر است ؟
خوشه ی ستاره ای ؛ به این دلیل که بازه و به راحتی قابل مشاهده است.

4. دلیل درخشش سحابی جبار چیست ؟ همینطور کدام نوع سحابی ستاره های سردتری را در خود دارد ؟
سحابی جبار چندین ستاره ی خیلی نورانی و درخشان داشته که چون نور زیادی تولید میکرده درخشش زیادی داشته ، سحابی سرد نیز ستاره های سردی داره!

5. پنجاه سال نوری یعنی چه ؟ و قطر کهکشان ما چقدر است ؟
پنج سال نوری به عدد به سال ما رو نمیدونم اما کلا، یعنی اون مدتی که طول میکشه تا نور طی کنه پنجاه ساله!همچنین قطر کهکشان ما بسیار زیاد است.

6. کهکشان ما از کدام دسته کهکشان هاست و چند ستاره دارد ؟
کهکشان مارپیچی که بیش از دوهزار و پونصد تا ستاره دارد.

7. بعد از خواندن تدریس جلسه ی ششم ، بگین که تلسکوپ چه کاری برای ما می کنه ؟
تلسکوپ اون چیزهایی رو که ما نمیتونیم با چشم معمولی ببینیم ، نشون میده با جزئیات دقیق. نور بیشتری رو میتونه بگیره نسبت به چشم . در ضمن، جسم ها رو از اون چیزی که میبینیم بزرگتر نشون میده.

8. دو نوع تلسکوپ اصلی را نام ببید ؟
1)بازتابی.
2)شکستنی.

9. چرا نظریه ی برخورد بیشتر سازگار تر است تا سایر نظریه ها ؟
چون ماه نمیتونه از نظریه های دیگری بوجود آمده باشه و از نظر علمی برخورد رو میشه صابتش کرد و هم منطقی تر هستش.

10. پس از خواندن تدریس جلسه هفتم هر چه از نظریه ی شکافت و هر چه از نظریه همزادی فهمیده می شود بنویسید . سعی کنید خودتان هم توضیح دهید .
نظریه همزادی = کرات از سحابی ها و ابر ها به وجود میان پس چون زمین و ماه نزدیک هم هستن بایستی از یک سحابی به وجود می آمده باشند.
نظریه شکافت= ماه در نتیجه ی چرخش زمین از زمین جدا میشه و گودی بزرگی ، که احتمالا اقیانوس آرام باشد به جا مانده است از ان.

Only Raven !

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۴۸ یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین

مرحله ی غول قرمزی یا چی بود.. سرخی. انفجار ابرنواختری . سیاهچاله یا نوترون..

2. راصدی (رصدگری ) خوشه ای ستاره ای را رصد کرده که چهار ستاره دارد این خوشه از کدام نوع از دو نوع خوشه ی ستاره ای هست ؟

خوشه ی باز ستاره ای..

همینطور راصد در خوشه ای دیگر ستاره های قرمزی می بیند این خوشه از کدام دسته از خوشه ها هست ؟

خوشه کروی ِ ستاره ای . همین دایره ای ها! (:دی )

3. رصد مرکز کدام نوع خوشه ی ستاره ای ، باز یا کروی ، آسانتر است ؟ (2 امتیاز )

خوشه باز ستاره ای ؛
به خاطر اینکه باز و اُپنه راحت میشه دیدش(!)!!

4. دلیل درخشش سحابی جبار چیست ؟ همینطور کدام نوع سحابی ستاره های سردتری را در خود دارد ؟

سحابی جبار چندین تا ستاره ی خیلی خیلی درخشان و نورانی داشته است که نور زیادی میداده اند برای همین درخشش داشته . سحابی سرد هم خیلی ستاره های سرد داره (!)!

پنج سال نوری به عدد به سال ما رو نمیدونم اما کلا، یعنی اون مدتی که طول میکشه تا نور طی کنه پنجاه ساله..

قطر کهکشان ما هم خیلی زیاده !!

کهکشان های مارپیچی و بیشتر از دو هزار و پونصد تا ستاره داره!

خب تلسکوپ اون چیزهایی رو که ما نمیتونیم با چشم معمولی ببینیم ، نشون میده با جزئیات دقیق. نور بیشتری رو میتونه بگیره نسبت به چشم . در ضمن، جسم ها رو از اون چیزی که میبینیم بزرگتر نشون میده.

تلسکوپ های بازتابی ، تلسکوپ های شکستی .

چون به نظر من ماه نمیتونه از نظریه های دیگه به وجود آمده باشه و برخورد از همه منطقی تر هست و میشه صابتش کرد از نظر علمی.

10. پس از خواندن تدریس جلسه هفتم هر چه از نظریه ی شکافت و هر چه از نظریه همزادی فهمیده می شود بنویسید . سعی کنید خودتان هم توضیح دهید .

نظریه همزادی = کرات از سحابی ها و ابر ها به وجود میان پس چون زمین و ماه نزدیک هم هستن بایستی از یک سحابی به وجود می آمده باشند..

[b]دیگه ب

پیام زده شده در: ۱۳:۴۱ یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۷

تایبریوس مک لاگنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۱:۱۶ سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵
از پیاده روی با لردسیاه برمیگردم
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 314
آفلاین
به نام مرلين

امتحان نجوم

1-سیر تکاملی یک ستاره ی پرجرم را بنویسید ؟
سحابي‌‍<ستاره>غول قرمزي>كوتوله هاي سفيد!

2-راصدی (رصدگری ) خوشه ای ستاره ای را رصد کرده که چهار ستاره دارد این خوشه از کدام نوع از دو نوع خوشه ی ستاره ای هست ؟همینطور راصد در خوشه ای دیگر ستاره های قرمزی می بیند این خوشه از کدام دسته از خوشه ها هست ؟
خوشه ستاره اي باز – خوشه ستاره ايي كروي

3-رصد مرکز کدام نوع خوشه ی ستاره ای ، باز یا کروی ، آسانتر است ؟
خوشه ي ستاره ايي باز

5-پنجاه سال نوری یعنی چه ؟ و قطر کهکشان ما چقدر است ؟
پنجاه سال نوري 50برابر سرعت نور هست كه برابر 15000000متر بر ثانيه هستش - قطر كهكشان ما برابر 100هزار سال نوري هست

7-بعد از خواندن تدریس جلسه ی ششم ، بگین که تلسکوپ چه کاری برای ما می کنه ؟
جمع آوري نور بر سطحي بزرگ و متمركز كردن انرژي آن در مساحتي كوچك و توليد تصويري روشن تر، از جسمي كه با چشم غير مسلح فقط ديده مي شود.

8-دو نوع تلسکوپ اصلی را نام ببید ؟
تلسكوپ شكستي – تلسكوپ بازتابي

10-پس از خواندن تدریس جلسه هفتم هر چه از نظریه ی شکافت و هر چه از نظریه همزادی فهمیده می شود بنویسید . سعی کنید خودتان هم توضیح دهید
نظريه ي شكافت: ماه در نتيجه ي چرخش زمين از آن "گسيخته" و گودي عظيمي كه احتمالا اقيانوس آرام باشد به جا مانده است.

نظريه ي همزادي: ماه همزمان با خورشيد، زمين و ساير سيارت و از يك سحابي گاز و غبار تشكيل شده است.

در كنار درياچه ي نقره ايي قدم ميزنم
و با بغضي که مدتهاست گلويم را ميفشارد، رو به امواج خروشانش مي ايستم
و در افق،
طرح غم انگيز نگاهش را ميبينم،
كه هنوز هم اثر جادويي اش را به قلب رنجورم نشانه ميرود..
كه هنوز نتوانستم مرگ نا به هنگام و تلخش را باور كنم..
كه هنوز بند بند اين تن نا استوار به نيروي خاطره ي لبخند اوست كه پابرجاست..
با يأس يقه ي ردايم را چنگ ميزنم و در برابر وزش تند نسيم،
وجودِ ويرانم را از هر چه برودت و نيستي حفظ ميكنم..
از سمت جنگل ممنوعه، طوفاني به راهست
و حجم نامشخصي از برگ و شاخه ي درختان مختلف را به اين سو ميآورد..
اخم ميكنم تا مژگانم دربرابر اين طوفان،
از چشمان اشكبارم محافظت كند..
شايد يك طوفان همه ي آن خاطره ي تلخ را از وجودم بزدايد..

امتحان نجوم
پیام زده شده در: ۷:۲۶ شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۷

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین

2. راصدی (رصدگری ) خوشه ای ستاره ای را رصد کرده که چهار ستاره دارد این خوشه از کدام نوع از دو نوع خوشه ی ستاره ای هست ؟همینطور راصد در خوشه ای دیگر ستاره های قرمزی می بیند این خوشه از کدام دسته از خوشه ها هست ؟

3. رصد مرکز کدام نوع خوشه ی ستاره ای ، باز یا کروی ، آسانتر است ؟

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

Re: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۲:۴۰ دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
- برای این پرواز ، نیاز به یک سفینه ی فضایی ِ خیلی خوب داریم.
- اهم، من جورش میکنم!
- باشه. خیلی خوبه بچه ها! همه باید همین قدر فعال باشند؛ پس بشتابید و بریم!

بلند شدند و به سوی در خروجی اتاق حرکت کردند و به یک باره از آن خارج شدند، بدون باز کردن در.

چند مدت بعد

سفینه ی بزرگ در تصویر هست.

- ما باید سوار این بشیم؟
نگرانی در صدایش موج میزد.
- نه، تو میتونی با قاطر بیای!
حالا مسخرگی در لحن صدایش بود.

همگی سوار آن سفینه شدند و با خوشحالی به در و دیوار آلمینیومی آن خیره شدند که محکم شده بود و آماده به خدمت بود.

سپس در سفینه را بستند،

- ده، نه، هشت، هفت، شش، هپ(!)، چهار، سه دو، ... آتش!
- پس چرا یک رو نگفت...

صدای فریاد آنها پیدا بود که سفینه تکانی وحشتناک خورده است..

ماه

همه روی هوا حرکت میکردند و علامت پیروزی به دوربینی در هوا میدادند، که ناگهان ماه جوگیر شد و دارای جاذبه گشت و همه افتادند و مردند !

فلش بک

ماه کره ای بود، قرمز رنگ و با خاکی تمیز و بوی عطری عجیب در سرتاسر فضایش پیچیده بود که تا آن لحظه حسش نکرده بودم. سوراخ های کف ماه، دو نفر از ما را به کام مرگ کشید. دوستان خوبم را! و بدتر از آن، تمام شدن کیسه های اکسیژن سه تن دیگرمان بود. نتوانستیم از جو ماه خارج شویم..

و تنها من باقی ماندم در سفینه!

ماه را فراموش نمیکنم به خصوص دریاچه ی سیاهش را که پر از آبی به شکل قیر بود.

( برگی از دفتر خاطرات ِ انوشه انساری :دی! )

..
..
.
.
.
.

تکلیف دو :

اممم، نظریه ی اولی به نظر جالب بود! نظره منه دیگه!

[b]دیگه ب

پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۸۷

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
ریونکلاو = 117تقسیم بر پنج =23.4رند می شود به =23

آریانا دامبلدور = 28
خوب بود ، سوژه ی جالبی داشت .حالا من رو از خونت بیرون می کنی ؟ بهتر بود با اینکه پستت طنزه فضا سازی بیشتری می کرد . تنها مشکل اساسی رولت ظاهرش بود . بهتره از فاصله بین پارگراف هات استفاده کنی و برای نوشتن این که فلانی گفت پس از گفت یه اینتر بزنی و بعد از زدن این - جمله ی مورد نظرت رو بنویسی یا جلوی گفت گیومه باز کنی و جمله رو بگی . از خوبی های پستت این بود که خوب شروع کردی ، قشنگ تموم کردی ، سریع به اوج نرسوندیش ، کم ولی از شکلک استفاده کردی و دیالوگ هات به جا و مناسب بودن .

گابریل دلاکور = 30
دوباره رولی زیبا و جالب . استفاده به جا از شکلک پست خوبت رو بهتر کرده بود . در ضمن مگه نیازه بشناسیشون تد و ویکی از شخصیت های کتابن . کی گفته زوج عاشق پیدا نمی شه زوج فراونه مثا گابر گراوپ ، چو و مک ، خسرو و فرهاد و دامبل گلرت ...

گراوپ = 29
کی گفته همه ی تلسکوپ ها استوانه این ها ؟ اگر بزرگ بود چی می خواستی بکنی ؟ چون خودم گفتم امتیاز کم نمی کنم ولی یک امتیاز به دلیل نداشتن سوژه ی جالب کم می شه .

مری باود = 30
پستت عالی بود . سوژه مناسب ، سبک نوشتاری کوچه بازاری و هوارتا چیز دیگه پستت رو خوب کرده بود ولی کی گفته کلاس من بوقیه ؟

گریفندور = 30 تقسیم بر پنج = 6

جیمز سیریوس پاتر = 30
مهیج و جذب کننده بود . کسی بهت گفته بود من از استفاده این شکلی از کتاب ها در رول خوشم میاد ؟

هافلپاف = 0

معلوم نیست این هافلیا کجان ؟

اسلیترین=0

خالیه !

پیام زده شده در: ۱۲:۵۹ جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۸۷

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
آلفرد بلک بار دیگر در کلاس نجوم و ستاره شناسی قدم می زد . از دانش آموزان هیچ صدایی خارج نمی شد . آلفرد که خونی از دهانش می امد را متوقف می رد رو به دنیس کرد و گفت :

- به چه حقی وقتی وارد کلاس شدم ، جفت پا اومدی توی دهنم ؟ هان ؟

دنیس که همانند دختر های ماگل سال اول دبستانی گریه می کرد با هق هق شروع به حرف زدن کرد .

- هق... من فکر ... کردم . پرسی ... ویزلی پشت دره !

دنیس دوباره به شدت گریه می کرد .

- خب ، فرض کنیم که پرسی ویزلی اونجا بود . تو باید این کار رو می کردی ؟
- آخــــــــه... اون همیشه جاخالی می ده ! ببخشید آقـــا ... من رو نبرین دفتر ! به مامـــ...انم اینا نگین ، من رو می کشن .

آلفرد دستی به سر دنیس کشید - این دست کشیدن بیشتر به فشار دادن سر او شباهت داشت - و دستمالی از دستمال های چند کاره کارخانه ی دستمال سازی اسکاور به او داد که البته به دلایلی نامعلوم دستمال کثیف بود .
- خوبه دیگه ! حالا مگه چی شده ؟ گریه نکن . می خوام درس رو شروع کنم !

آلفرد که اگر در اون لحظه کارد می زدی ازش خون نمی اومد ( کپی رایت بای ویدا اسلامیه )(این ضرب المثل کاملا فارسی به صورت اتوماتیک خانم اسلامیه وارد هری پاتر شده ) با اشاره ی چوبدستیش به ماه شروع به حرف زدن کرد .

- راستش درس امروزمون همونطور که می دونین در مورد ماهه ... ماه چیزای زیادی مثل گرفت ها ، صخره ها ،میدان مغناطیسی ماه ، خواص فیزیکی ماه و تاثیراتی که به زمین داره مثل جزر و مد ، تایین فصل ، زمان رشد و جفت گیری و همین تغییر شکل گرگینه ها که امروز زیاد شاهدشیم ؛ اما امروز قصد دارم درباره منشا ماه صحبت کنم . درباره ی منشا ماه چهار نظریه محتمل به نظر می رسد .
اول – نظریه ی گیراندازی : ماه در فاصله ی بعیدی از زمین تشکیل شده و بعدا زمین آن را گیر انداخته است .
دوم – نظریه شکافت : ماه در نتیجه ی چرخش زمین از آن * گسیخته * و گودی عظیمی ، که احتمالا اقیانوس آرام باشد به جا مانده است .
سوم – نظریه همزادی : ماه همزمان با خورشید ، زمین و سایر سیارات و از یک سحابی گاز و غبار تشکیل شده است .
چهارم – نظریه ی برخورد : ماه از ماده ای تشکیل شده که بر اثر برخورد مورب یک سیارک با زمین از آن جدا شده .
خب ، نظریه اول نامحتمل به نظر می رسه زیرا تقریبا ناممکنه جسمی جسم دیگر را گیر اندازه مگر آنکه جسم سومی با جرم مناسب و در مکانی مناسب در آن حوالی وجود داشته باشه .
نظریه دوم هم به همان میزان دشواره ، زیرا یه قطعه از زمین چگونه می تواند بدون کسب سرعت چرخشی فوق العاده زیادی از آن جدا شه. اگر زمین انقدر سریع می چرخیده که تکه ای را از خود جدا کرده پس باید همه ی زمین می گسیخت .
نظریه سوم طبیعی تره که مگه زمین و ماه به طور جداگانه ای اما نسبتا نزدیک به هم تشکیل شده اند و در یک مدار قرار گرفته اند و آن ها به صورت یک زوج دوتایی خورشید را دور می زنند اما اگر قرار باشه این نظریه رو جدی بگیریم ، مواد تشکیل دهنده ی ماه باید تقریبا مشابه مواد تشکیل دهنده ی زمین باشد زیرا فرض می شود که این دو کره از ماده ی سحابی واحدی تولد یافته باشن . از یافته های برنامه ی یه سفینه ماگلی به اسم آپولو چهره کاملا متفاوتی آشکار کرد ، در صد آهن موجود در ماه نسبت به مقدار این عنصر در زمین به نحو چشمگیری کمتر است . در ضمن ترکیب کلی ماه بیشتر به گوشته ی زمین شبیه !
با این گفته ها و قبول این واقعیت که ترکیب کلی ماه شبیه گوشته ی زمینه نظریه چهار تقریبا سازگار به نظر می رسد چون که با برخورد مورب شهاب سنگ بسیار بزرگی قسمت از زمین جدا شده ( نه مثل نظریه دوم بلکه قسمتی که قسمتی از گوشته رو هم در بر می گرفته نه فقط از پوسته ) اما این نظریه هم مثل قبلیا مشکلاتی داره چون با شبیه سازی ها اینکار به طور کامل انجام نمی شه .

هیچ یک از دانش آموزان هیچ حرفی نمی زد و با دهان باز به به آلفرد خیره شده بودند . آلفرد با جادو تکلیف رو به روی تخت نوشت وبه دانش آموز ها که هیج چیزی از تدریس امروز نفهمیده بودند ، لبخند زد و از کلاس خارج شد .

پ. ن : اگر چیز زیادی از تدریس نفهمیدین مهم نیست . برای نوشتن تکلیف نیاز چندانی بهش ندارین . تازه شانس اوردین خصوصیت های ماه رو نتدریسیدم .

تکلیف اول : آیندس و جادوگران برای زندگی به ماه رفتن . شما یک روز رو در اونجا توصیف . ( توصیفات ماه که مثلا بدون جاذبه بود و چاله داشتن و اینا خوبه داشته باشه ) (25 امتیاز )

تکلیف دوم : با استفاده از تخیل خودتون یکه نظریه برای به وجود اومدن ماه در یه بند بدین ( نیاز نیست نظریه علمی باشه . نظریه می تونه این طور باشه که ولدومورت در یکی از جنگ ها با طلسمی باعث جدا شدن قطعه ای از زمین یعنی ماه شد و چنینی شد که ماه به وجود اومد و یا عله برای ایجاد سرزمین منوی مدیریت از مرلین خواست تا برای او کره ای بسازه یا .... این چهار امتیاز داره )و همینطور بگین به نظر شما کدوم نظریه درسته ( این نیازی به درست بودن نداره و فقط جهت اینه که نظرتک تک رو بدونم . یک امتیاز هم هست ) ( در کل 5 امتیاز )

پیام زده شده در: ۲۱:۰۶ پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۷

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
خانواده‌ی پاتر، در شبی دل انگیز!

- ببینم نـــــنه ! تو چرا نمیای غذاتو بخوری؟
- تو کی تا حالا دیدی من این غذای مسخره رو بخورم !
- آخه نـــــنه ، بی تو که به من و جیمز نمی‌چسبه .
- زهر گرگینه و ننه ، نمیبینی دارم زاغ سیاه تدی رو چوب میزنم ؟!

آسپ در کنار برادر خود - جیمز - سر سفره ‌ی بزرگی نشسته بودند و مشغول خوردن آبگوشتی بودند که خودش از روی کتاب آشپزی ماگلی پخته بود . او در حالی که زانوی خود را بغل گرفته بود مشغول کوبیدن گوشتهای غذا بود و هر از چند گاهی در نبود پدر خود - هری پاتر- مادر خود را به خوردن مقداری غذا فرا می‌خواند .

جیمز نیز در حالی که شلوار گشادی که تازه از کوچه‌بازارهای لندن تهیه کرده بود را به تن داشت در کنار برادر خود به تماشای کارهای برادرش می‌پرداخت . اما جینی ویزلی مادر آنها در کنار پنجره‌ی مقابل ایستاده بود و از دور خانه‌ی تد لوپین و ویکتوریا ویزلی را نگاه میکرد و از آنجا که مسیر دور بود و نمی‍توانست به خوبی شاهد اتفاقاتی که در آنجا در حال وقوع بود باشد ، بسیار عصبانی و ناراحت بود .

آسپ : نــــــنه ما شروع کردیما !
جینی : میبندی آن **** یا جفت پا بیام تو دهنت ( کپی رایت بای دنیس ) .
آسپ : هیچی باب! داداشی تو غذاتو بخور ... مثل اینکه داوش تدی خونش رنگین تر شده .
جینی : مگه زبون آدم سرت نمیشه ؟ نمیبینی اینا دارن دعوا میکنن ؟ من باید مراقبشون باشم یا نه؟ عوض کمکته .
آسپ : آخه نـــــــنه ! تو نمیگی که از پسرت کمک میخوای ، وگرنه من دربست در اختیارتم .
جینی : حالا مثلاً بگم ... چه گلی میخوای به سرم بزنی ؟
آسپ : بیا نـــنه ، با این ببین ...

سپس از جای خود بلند شد و وسیله ای را که تا آن لحظه با آن در حال کوبیدن غذا بود را با دستمال هاگزمیدی که بر گردنش انداخته بود پاک کرده و به مادر خود داد . جینی آن وسیله را از او گرفته ، کمی آن را ورانداز کرد و رو به آسپ گفت :

- بینم این مگه همون گوشکوب نیست ؟
آسپ : نه نــــــنه ، این تلسکوپه ! از کلاس نجوم کِش رفتمش ، منتها چیزی تو دست و بالم نبود ، گفتم از این یه استفاده‌ی مفید بکنم .
جینی : حالا این به چه کار میاد؟
آسپ : وا ... نــــنه ، شما مگه کلاس نجوم نداشتین ؟
جینی : نه باب! این کلاس آنقدر که بوقی بود همیشه تعطیل بود !
آسپ : خب بیا باید اینطوری باهاش نگاه کنی ... بعد میتونی تصاویر رو بهتر و بزرگتر ببینی .

سپس تسکوپ را بر روی طاقچه‌ی کنار پنجره قرار داد و آن را به طرف خانه‌ی تد و ویکتوریا تنظیم کرد ، سپس کنار رفت تا جینی نزدیک بیاید و آنجا را مشاهده کند ، جینی نیز نزدیک شده و چشمش را جایی که آسپ می‌گفت قرار داد و بعد در حالی که تصاویر را از داخل تلسکوپ می‌دید گفت :

- ببینم آسپ درست تنظیم کردی؟
آسپ : آره نـــــنه ، چطور مگه ؟
جینی : آخه آن موقع که من می‌دیدم داشتن همدیگه رو میزدن اما الان دارن ... ای بابا این چکاریه آخه ؟!
آسپ : چی شده مگه ؟ واسه داوش تدی اتفاقی افتاده ؟ ... وای عــــــــله کجایی که داوش تدی رو کشتن !
جینی : نه باب ، چیه شلوغش کردی؟ اینکارا به تو نیومده ... برو بشین غذاتو بخور .
و بعد در حالی که لگدی را نثار آسپ میکرد تلسکوپ را برداشته ، جمع کرد و گفت :

- همین وسایل بی‌ناموسی مشنگی رو بهتون میدن که پس فردا هیچ بوقی تو این جامعه نمی‌شین ! معلوم نیست چیا که این تکسلوپ ( غلط گفتاری ) نشون نمیده !

[spoiler=تکلیف دوم][spoiler=تکلیف دوم] تکلیف دوم نداری ، تکلیف اول نوشتنت چیه ؟[/spoiler][/spoiler]

ویرایش شده توسط مری باود در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۱۴ ۲۱:۱۳:۳۰

پیام زده شده در: ۸:۵۳ یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۷

گراوپold3

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۳ شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۳۲ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
از لای ریشای هاگرید!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 156
آفلاین
تکلیف اول : رولی بنویسید که در آن از تلسکوپ استفاده می کنید توجه داشته باشین که می شه حتی یه قسمت کوچیک در رولتون از تلسکوپ استفاده کنید و استفاده از تلسکوپ در حاشیه باشه . ( 30 امتیاز )

--------------------------------

دوپس دوپس دوپس ( افکت موسیقی ! )
تمامی بروبچز جادوگرانی وسط سالن اجتماعات هاگوارتز بودند و بساط مهمونی رو راه انداخته بودند...

دوپس دوپس دوپس!
هاگر : هووی پیتر ، خیر سرت تو مثلاً dj این مهمونی ای که!یک تنوعی چیزی!
_ باشه الان!
دوپس دوپس دوپس

در همین موقع هم هری و جینی مشغول رقصیدن با هم هستن!
_ جینی ، به نظرت بچه اولمون دختر باشه یا پسر؟
شق!( سیلی )
جینی که عصبانی شده میگه : از اولش گفتم من سه قلو با هم میخوام! در ضمن وقتی من آسپ رو باردار بشم باید بریم سقطش کنیم !

کمی اون طرف تر آلبوس دامبلدور در حال رقصیدن با بچه های سیفیت میفیت کلاس اولی هست.
_ بچه ها ! الان که مهمونیه ولی بعد از این مهمونی یک مهمونی دیگه خودم شخصاً برای شما محیا می کنم که توش همه چیز هست !
یک بچه کلاس اولی : شیرینی هم توش هست؟
_ شیرینی هم داره

و درست در وسط تالار ، جمعی از مدیران یک سکوی بزرگ میارن که یک میله هم وسطشه!
راجر : خوب حالا ما یک داوطلب نیاز داریم...!

با گفتن این جمله ، موسیقی برای چند ثانیه قطع شد و سکوت تالار رو فرا گرفت.
_ کسی نیست؟
_ من هست داوطلب!

تمامی سر ها به طرف هیکل عظیم الجثه گراوپ که کنار هرمیون ایستاده میچرخه.
گراوپ بدون هیچ حرف دیگه ای میره روی سکو و میگه :
_ من نیاز داشت یک چیز گرد ، استوانه ای ... برای مهیج شدن رقص

آلفرد با لحن خردمندانه ای که فقط از حنجره یک استاد نمونه بیرون میاد ( تیریپ پاچه خواری رو داشت؟! یالا سی نمره رو بنداز بالا! ) : آها گراوپی! من مشکل تو رو الان حل می کنم!

و بدو بدو میره و بعد از دو سه دقیقه بر می گرده.
در دستان آلفرد بلک یک عدد تلسکوپ سفید و براق به چشم میخوره.
_ بیا گراوپی جونم! اینم از همون چیزی که میخواستی ! تازه تاشو هم هست

گراوپ تلسکوپ رو از دست آلفرد میگیره و مشغول رقصیدن میشه!
هاگر : بزن آهنگو!
دوپ دوپس دوپس!
هاگر:

-----------------------------------
پ.ن : باو خودت گفتی که استفاده از تلسکوپ میتونه تو حاشیه باشه!در ضمن اصلاً هم نگفتی ها که باید حتماً آسمون رصد کنیم! یک وقته امتیاز کم نکنی

مرسی!

ویرایش شده توسط گراوپ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۱۰ ۸:۵۷:۰۸
ویرایش شده توسط گراوپ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۱۰ ۸:۵۸:۵۳

[img align=right]http://signatures.mylivesignature.com/54486/280/4940527B779F95

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.