هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۴:۰۹ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
کلاس گیاهشناسی در ترم هشتم تابستانی توسط پروفسور ریتا اسکیتر تدریس خواهد شد !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

Re: امتحان گیاه شناسی
پیام زده شده در: ۷:۳۱ یکشنبه ۷ مهر ۱۳۸۷

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
پاسخ نامه گیاه شناسی

1-خصوصیات گیاه دارک پرسیکا چیست و این گیاه به چه نامی معروف است؟ 2 نمره (تدریس اول)
پاسخ: گیاه کوچک سبزرنگی با برگ های آبی که دور ساقه آن پیچ خورده است. - دارک پرسیکا معروف به گیاه قاتل می باشد.

2-دارک پرسیکا خطرناک تر است یا ژیگانتوس نومونیا؟ چرا؟ 4 نمره (تدریس دوم)
پاسخ: ژیگانتوس نومونیا به دو دلیل خطرناک تر از دارک پرسیکاست! اول اینکه این گیاه با زیبایی منحصر به فردش همه رو جذب خودش می کنه و هرکس هم که بهش نزدیک بشه بدون اینکه همون موقع بفهمه به ذات الریه مبتلا میشه ولی دارک پرسیکا هیچ جذابیتی نداره و فقط عده کمی به خاطر کنجکاوی بهش نزدیک میشن و درجا کشته میشن! دلیل دومش اینه که دارک پرسیکا فقط در اعماق جنگل ها و جاهای خیلی کمی وجود داره ولی ژیگانتوس نومونیا هرجا که بتونه به وجود میاد، رشد می کنه و می کشه!

3-مکان و زمان پیدایش گیاه بالتیمور پرسیکا کجا بود؟ 2 نمره (تدریس چهارم)
پاسخ: سال 1997 وسط شهر لندن!

4-ویژگی «اصلی» گیاهان بالتیمور پرسیکا چیست؟ 3 نمره (تدریس چهارم)
پاسخ: هرکس چند ثانیه بهش خیره بشه به جنون و دیوانگی ابدی مبتلا میشه. بالتیمور پرسیکا تاثیر مخرب و غیر قابل جبرانی بر روی مغز انسان ها میزاره.

5-خصوصیات انسانی های «بالتیموری» چیست؟ 3 نمره (تدریس چهارم)
پاسخ: بالتیموری ها زندن، روح دارن ولی قدرت تصمیم گیری و فکر کردن و هیچ چیز دیگه رو ندارن. اونا دچار جنون شدن و تا آخر عمرشون عذاب روحی میکشن.

6-بزرگترین گلخانه هاگوارتز کدام گلخانه است و ویژگی هان آن چیست؟ 3 نمره (تدریس پنجم)
پاسخ: گلخانه شماره پنج بزرگترین گلخانه هاگوارتز، دارای یک بخش ورودی و تالارهای گلخانه ای کوچکتری است که در هر کدام از آنها گیاهان خاصی نگهداری می شوند.

7-روش نابود کردن گیاهان خانواده پرسیکا چیست؟ 2 نمره (تدریس پنجم)
پاسخ: استفاده از وردهای آریکتوس

8-وردهای آریکتوس را نام ببرید. 3 نمره (تدریس پنجم)
پاسخ: سینوسالسدا - فرانمیلا - ریداکتو

9-مفیدترین گیاه دنیای جادویی چیست و کاشف آن چه کسی بود؟ 2 نمره (تدریس ششم)
پاسخ: لایفان هت - آلبوس سوروس پاتر

10-تاثیرات گیاهان لایفان هت هنگامی که در نزدیکی سر انسان قرار می گیرد چیست؟ 2 نمره (تدریس ششم)
پاسخ: این گیاه وقتی در نزدیکی سر انسان باشه آرامش روحی روانی خاصی به آدم میده.

11-خواص گیاه لایفان هت بعد از سوزاندن آن چیست؟ 2 نمره (تدریس ششم)
پاسخ: در صورتی که یک تیکه از این گیاه رو بسوزونیم خاکستر باقیموندش به درمان سوختگی های حاصل از آتش اژدها کمک شدیدی می کنه.

12-خاصیت مهم گیاه لایفان هت بعد از ترکیب شیره آن با آب کدو حلوایی چیست؟ 2 نمره (تدریس ششم)
پاسخ: ترکیب کردن شیره آن با آب کدو حلوایی به افزایش قوای جنسی کمک می کند.

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۰۲ چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۸۷

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین

1-خصوصیات گیاه دارک پرسیکا چیست و این گیاه به چه نامی معروف است؟

گیاه سبز با برگهای آبی در حد رنگین کمون که دور تا دور ش پیچیده و رفته بالا و به اسم قاتل هم معروفه .

2-دارک پرسیکا خطرناک تر است یا ژیگانتوس نومونیا؟ چرا؟
ژیگانوتس خطری تره چون هم قشنگی داره که باعث میشه همه بیان طرفش و ذات الریه بگیرن و هم اینکه هر جا رادست باشه براش به وجود میاد حتی کله‌ی ولدی اما برعکس گیاه قاتل توی جاهای تاریک و ایناس و خوشگلم نیست .
گفته شده ژیگانتوس از گیاهان خانواده‌ی گابریل ایناس

3-مکان و زمان پیدایش گیاه بالتیمور پرسیکا کجا بود؟
شهر لندن توی سالهای نود و اینا .امتحان تاریخه مگه :دی

4-ویژگی «اصلی» گیاهان بالتیمور پرسیکا چیست؟
ویژگیش اینه که روی مغز تاثیر میزاره و هر کس بهش خیره بشه خل و روانی میشه

5-خصوصیات انسانی های «بالتیموری» چیست؟
مثل انسان ها زندن و ممکنه روحشون دچار عذاب بشه و بمیرن یا اینکه دیوونه بشن . اما مغز و تصمیم و اینا هوچ :دی

6-بزرگترین گلخانه هاگوارتز کدام گلخانه است و ویژگی هان آن چیست؟
به به این تو نمایشنامه خودم بود . گلخانه ته تهی که شماره پنجه و تالارهی مختلف و ورودی و اینا داره

7-روش نابود کردن گیاهان خانواده پرسیکا چیست؟
وردهای ارتیکوس

8-وردهای آریکتوس را نام ببرید.
سینوسالسدا که اشعه رو خنثی میکرد و فرانمیلا که از بین میبرد و ریداکتو

9-مفیدترین گیاه دنیای جادویی چیست و کاشف آن چه کسی بود؟
استاد درس آسپ و لایفان هت . راه دستیابیشم توی تکالیف بود . سوتیم دادی اسمش همین زیر هست

10-تاثیرات گیاهان لایفان هت هنگامی که در نزدیکی سر انسان قرار می گیرد چیست؟
باعث آرامش میشه و آرامش بخشه .

11-خواص گیاه لایفان هت بعد از سوزاندن آن چیست؟
اگه از آتش اژدها بسوزیم خاکستر این گیاه خیلی کمک میکنه .

12-خاصیت مهم گیاه لایفان هت بعد از ترکیب شیره آن با آب کدو حلوایی چیست؟
افزایش قوای جنسی

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۲۲:۳۸ سه شنبه ۲ مهر ۱۳۸۷

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
1.یه گیاه کوچیک و سبزیه که برگاش آبیه، و دور ساقه شم پیچ خورده....گیاه قاتلم می گن بهش

2.ژیگانتوس نومونیا - چون دارک پرسیکا تو جاهای خیلی کمی از جمله اعماق جنگل ها وجود داره ولی ژیگانتوس نومونیا هر جا که تونست به وجود میاد...و این یعنی خیلی بیشتر می کشه!!

دلیل دومش هم اینه که ژیگانتوس نومونیا خیلی زیباست و زیباییش همه رو جذب میکنه....هرکی هم که بهش نزدیک شد هم فوری بدون اینکه بفهمه ذات الریه می گیره و می میره، ولی دارک پرسیکا از این جذابیت ها نداره و فقط بعضیا از روی کنجکاوی میرن نزدیکش و همونجا هم می میرن! پس خطرناک تره!

3. وسط شهر لندن - سال 1997 میلادی

4.هرکی فقط چند ثانیه بهش خیره شد تا ابد دیوونه میشه...دیوانگی و جنون ابدی...و تاثیرش هیچ قابل جبران نیست چون این گیاه تاثیر مخربی روی مغز میذاره...

3-مکان و زمان پیدایش گیاه بالتیمور پرسیکا کجا بود؟ 2 نمره (تدریس چهارم)
پاسخ: سال 1997 وسط شهر لندن!

4-ویژگی «اصلی» گیاهان بالتیمور پرسیکا چیست؟ 3 نمره (تدریس چهارم)
پاسخ: هرکس چند ثانیه بهش خیره بشه به جنون و دیوانگی ابدی مبتلا میشه. بالتیمور پرسیکا تاثیر مخرب و غیر قابل جبرانی بر روی مغز انسان ها میزاره.

اون زنده ست...و روح داره...اما نمی تونه فکرکنه، تصمیم بگیره، یا هرچی...اون جنون گرفته و تا ابد عذاب روحی می کشه...

6.شماره پنج - یه بخش ورودی داره با چند تا تالار گلخونه کوچیکتر که یه سری گیاهان خاص تو اون نگهداری میشن!

7.استفاده از وردهای آریکتوس

8.فرانمیلا - سینوسالسدا - ریداکتو

9.لایفان هت که کاشفش آلبوس سوروس پاتر وزیر کبیر بود!

10.وقتی که آدم نزدیک اون باشه آرامش روحی و روانی خاصی بهش میده...

11.اگه یه تیکه اش رو بسوزونیم خاکستری که ازش می مونه میتونه تو درمان سوختگی هایی که آتش اژدها به وجود آورده کمک کنه

12.کمک به افزایش قوای جنسی

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۹:۴۱ سه شنبه ۲ مهر ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
1-خصوصیات گیاه دارک پرسیکا چیست و این گیاه به چه نامی معروف است؟

گیاه کوچک سبزرنگی با برگ های آبی که دور ساقه آن پیچ خورده است. - دارک پرسیکا معروف به گیاه قاتل می باشد.

2-دارک پرسیکا خطرناک تر است یا ژیگانتوس نومونیا؟ چرا؟

ژیگانتوس نومونیا به دو دلیل خطرناک تر از دارک پرسیکاست! اول اینکه این گیاه با زیبایی منحصر به فردش همه رو جذب خودش می کنه و هرکس هم که بهش نزدیک بشه بدون اینکه همون موقع بفهمه به ذات الریه مبتلا میشه ولی دارک پرسیکا هیچ جذابیتی نداره و فقط عده کمی به خاطر کنجکاوی بهش نزدیک میشن و درجا کشته میشن! دلیل دومش اینه که دارک پرسیکا فقط در اعماق جنگل ها و جاهای خیلی کمی وجود داره ولی ژیگانتوس نومونیا هرجا که بتونه به وجود میاد، رشد می کنه و می کشه!

3-مکان و زمان پیدایش گیاه بالتیمور پرسیکا کجا بود؟

سال 1997 وسط شهر لندن!

4-ویژگی «اصلی» گیاهان بالتیمور پرسیکا چیست؟

هرکس چند ثانیه بهش خیره بشه به جنون و دیوانگی ابدی مبتلا میشه. بالتیمور پرسیکا تاثیر مخرب و غیر قابل جبرانی بر روی مغز انسان ها میزاره.

5-خصوصیات انسانی های «بالتیموری» چیست؟

بالتیموری ها زندن، روح دارن ولی قدرت تصمیم گیری و فکر کردن و هیچ چیز دیگه رو ندارن. اونا دچار جنون شدن و تا آخر عمرشون عذاب روحی میکشن.

6-بزرگترین گلخانه هاگوارتز کدام گلخانه است و ویژگی هان آن چیست؟

گلخانه شماره پنج بزرگترین گلخانه هاگوارتز، دارای یک بخش ورودی و تالارهای گلخانه ای کوچکتری است که در هر کدام از آنها گیاهان خاصی نگهداری می شوند.

7-روش نابود کردن گیاهان خانواده پرسیکا چیست؟ استفاده از وردهای آریکتوس

8-وردهای آریکتوس را نام ببرید.

فرانمیلا - ریداکتو

9-مفیدترین گیاه دنیای جادویی چیست و کاشف آن چه کسی بود؟ لایفان هت - آلبوس سوروس پاتر

10-تاثیرات گیاهان لایفان هت هنگامی که در نزدیکی سر انسان قرار می گیرد چیست؟

حالت روانی خاصی به آدم میده.

11-خواص گیاه لایفان هت بعد از سوزاندن آن چیست؟

در صورتی که یک تیکه از این گیاه رو بسوزونیم خاکستر باقیموندش به درمان سوختگی های حاصل از آتش اژدها کمک شدیدی می کنه.

12-خاصیت مهم گیاه لایفان هت بعد از ترکیب شیره آن با آب کدو حلوایی چیست؟

ترکیب کردن شیره آن با آب کدو حلوایی به افزایش قوای جنسی کمک می کند.

[b]دیگه ب

امتحان گیاه شناسی
پیام زده شده در: ۸:۴۳ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۷

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
متحان گیاه شناسی

1-خصوصیات گیاه دارک پرسیکا چیست و این گیاه به چه نامی معروف است؟ 2 نمره

2-دارک پرسیکا خطرناک تر است یا ژیگانتوس نومونیا؟ چرا؟ 4 نمره

3-مکان و زمان پیدایش گیاه بالتیمور پرسیکا کجا بود؟ 2 نمره

4-ویژگی «اصلی» گیاهان بالتیمور پرسیکا چیست؟ 3 نمره

5-خصوصیات انسانی های «بالتیموری» چیست؟ 3 نمره

6-بزرگترین گلخانه هاگوارتز کدام گلخانه است و ویژگی هان آن چیست؟ 3 نمره

7-روش نابود کردن گیاهان خانواده پرسیکا چیست؟ 2 نمره

8-وردهای آریکتوس را نام ببرید. 3 نمره

9-مفیدترین گیاه دنیای جادویی چیست و کاشف آن چه کسی بود؟ 2 نمره

10-تاثیرات گیاهان لایفان هت هنگامی که در نزدیکی سر انسان قرار می گیرد چیست؟ 2 نمره

11-خواص گیاه لایفان هت بعد از سوزاندن آن چیست؟ 2 نمره

12-خاصیت مهم گیاه لایفان هت بعد از ترکیب شیره آن با آب کدو حلوایی چیست؟ 2 نمره

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۱۱:۵۶ جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
« من فکر میکردم چنین مشکلی پیش بیاد. نمیتونستم کاری براش بکنم، میدونی که مهر گیاه به سختی رشد میکنه و درست کردن معجونش هم سخته. »
« درواقع من اونقدر از تو پیش اونها تعریف کرده بودم که حتی قبری رو که برای فلورین گرفته بودند فروختند! ولی گند زدی به هرچی تعریف من بود، آلبوس. »

آلبوس لبخندی به اسپراوت زد و از روی صندلی اش بلند شد. برای تعطیلات تابستانی از سوی دامبلدور بلیتی به جزایر شرقی گرفته بودند و به عنوان مدرسان گیاه شناسی، با هواپیمایی شخصی به سوی آن جزیره می رفتند.

« ببینم، شنیدی اونجا گیاه های بسیار خطرناکی هست؟ »
« امکان نداره! شنیده بودم گیاه هایی با فواید جالب هست. مگر اینکه باز هم اطلاعات برادرم ناقص بوده باشه! »
« جیمز رو میگی، راستی حالش چطوره؟ »
« به جیغ زدن ادامه میده! »

هر دو لبخند زدند و آلبوس رجایش نشست. با آرامش از شیشه ی هواپیما به پایین خیره شد. میدانست که به زودی در مکانی پر از چیزهای عجیب فرود خواهند آمد. چشمانش سنگین شدند و پلک هایش، لحظه ای بعد روی هم رفت.

---- چند مدت بعد ----

با صدای تلق و تولوق هواپیما چشمانش را باز کرد. سعی میکرد با پلک زدن، درد چشمانش را که تمام مدت نور خورشید به آنها تابیده بود از بین ببرد. این تنها باعث شده بود که اشک از چشمانش سرازیر شود!

« اسپراوت؟... اسپراوت؟ ...! »
« اینجا هستم، آلبوس. چی شده؟ »
« کجا هستیم؟ اتفاقی افتاده؟ ... چرا اینقدر حرکت میکنه! »

اسپراوت با خونسردی به پنجره اشاره کرد و سپس، جواب داد:
« داریم فرود می آیم. »

وخودش نیز روی صندلی نشست. آلبوس چشمانش را بست. گوش هایش گرفته بود. سعی میکرد بالا نیاورد! حالش به شدت بد شده بود و تنها فکرش این بود که لحظه ای فرمان از دست خلبان خارج شود. تکان وحشتناکی خورد، و سپس.. از حرکت ایستاد.

« زنده ام؟ من زنده ام؟ ...»
« اگه من زنده باشم تو هم زنده ای، آلبوس! »

کمربندش را باز کرد و با خوشحالی در هوای آزاد قدم گذاشت. اولین چیزی که حس کرد.. آزادی! دستانش را در هوا بازکرد و سپس به قدم زدن پرداخت. در میان درختان ِ سربه فلک کشیده رد میشد. اسپراوت صدایش زد:

« هی، آلبوس! من توی ساحل هستم. اگه خواستی پیدام کنی.»
« باشه، خوش باش! »

سپس دستانش را پشت کمرش قفل کرد. شروع به راه رفتن کرد. کفش های کتانی اش درون ِ گل های نرم زمین فرو میرفتند. افکارش مغشوش بود، سعی میکرد آنها را دسته بندی کند. که ناگهان صدای بلند ِ تقی شنید! سرش را به پشت برگرداند. فکر کرده بود، کسی نگاهش میکند.

با فکر اینکه خیالاتی شده، سرش را طوری تکان داد گویی میخواست افکار شومش را از آن بیرون بریزد. با دستش هوا را پراند، در واقع، مگسی بود. به نظرش رسید که صدای شکستن شاخه ای را شنیده است! سپس به خودش خندید چرا که چشمش به آن راسویی افتاد که شاخه را شکسته بود.

«آلبوس!»
« چیه؟ »

از جا پریده بود. صدای خلبان هواپیما بود. فکرش را نمیکرد که اینقدر بترسد!

« متاسفم که ترسوندمت.. کیفت جامونده بود! »
« اوه، ممنونم! »

دور شدن خلبان را نگاه کرد تا اینکه خیالش راحت شد که در جنگل تنهاست. همین که چرخید تا به راهش ادامه دهد، متوجه چیزی شد. در میان محوطه ی سبز رنگ صورتی را تشخیص داده بود. به سوی آن برگشت و با چشمان تنگ شده به آن خیره شد.

سپس قدمی به جلو برداشت. زیاد از آن دور نبود. هرچه نزدیک تر میشد بیشتر تعجب میکرد! از آن گونه گل بزرگ که به دو متر میرسید میلیون ها نمونه پشت سرش در دره ای وجود داشت! گل معصومانه خم شده بود تا در جهت مخالف خورشید باشد. آلبوس برگ آنرا در دست گرفت. سپس آنرا بو کشید..

دستش به ساقه ی گیاه کشیده شد. و سپس گلهایش را.. شیره ی گیاه از میان گلبرگ هایش آویزان بود. آنرا برداشت و چشید.. مزه ی شیرین و خوشایندش و سپس، حس خوبی که به او دست داد..

این گیاه چیزی کشف نشده بود..
شانسی عظیم آورده بود..
باید به دنبال خواصش میگشت!

.
.
.
.

بنابراین این گیاه، لایفت هت توسط لبوس سوروس پاتر دبیر گیاه شناسی ِ هاگوارتز کشف شد.

2.

از اولین خاصیت که آرامش روحی و روانی هست خوشم میاد. به خاطر اینکه این مدته خیلی آرامش روحی و روانی ندارم و واقعا نیاز به یک همچین چیزی هست !

میشه به جای آلبوس دامبلدور هم جواب داد؟ از خاصیت آخرش! یعنی تقویت چیچی های جنسی!

ویرایش شده توسط گابریل دلاکور در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۱۵ ۱۲:۰۷:۳۱

[b]دیگه ب

پیام زده شده در: ۲۲:۵۹ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۷

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۸ پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۳:۰۰ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰
از کنار داوش
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
جلسه ششم گیاه شناسی

لایفان هَت، گیاه زندگی!

در گلخانه شماره شش باز شد و آلبوس سوروس پا به درون آن گذاشت. تعداد کمی از دانش آموزان پشت میز اصلی گلخانه نشسته بودند و با کنجکاوی به او نگاه می کردند و منتظر آخرین تدریس گیاهشناسی و پایان ماجراهای جالب آن توسط پروفسور آسپ بودند. جلساتی که هر چند جذاب و متنوع بود پایان شومی که هر کدام از آنها دربرداشت بسیار خوفناک و رعب انگیز به نظر می رسید. آلبوس کلاه سبزرنگش را بر روی سرش گذاشت و در کنار بوته ای از گیاهان شدیدا بی خطر!!! نشست.

نگاهی به دانش آموزان کرد و با صدای آرامی گفت: چرا شما اینقدر تعدادتون کمه؟ بقیه کجا هستن؟
-استاد من بگم؟
-من بگم؟
من بگم؟
-من بگم؟
-من!
-من!
من!
.
.
.

آلبوس سرش را خاراند و گفت: مری تو بگو!
مری:
-لوس نشو دیگه! مثل آدم بگو چی شده!
مری صدایش را صاف کرد و گفت: پروفسور آسپ بعد از پایان جلسه پیش شما گذاشتید رفتید اصلا به تلفات کلاس نگاه نکردید. جیمز از بس جیغ کشیده بود حنجره اش آسیب دیده بود فرستادنش سنت مانگو. دنیس جفت پا رفته بود تو دهن یک دارک پرسیکا هم گیاهه مرد هم خودش ترکید. گابریل دلاکور چوبدستی تدی رفته بود ته حلقش و خفه شده بود. خود تدی به طوری بسی ناجوانمردانه میان گیاهان دارک پرسیکا گیر افتاده بود و بعدش هم منفجر شد. آریانا دامبلدور هم که...
آسپ حرفش را قطع کرد و گفت: حالا اینارو ول کن. ریتا اسکیتر که چیزیش نشد؟
مری: نه پرفسور! مگه یادتون نیست؟ خود شما زیر رداتون قایمش کردید و از گلخونه بردیدش بیرون تاکید هم کردید به کسی نگم. کامل یادمه!
آسپ:

آلبوس به تعداد اندک دانش آموزان کلاس نگاهی انداخت و گفت: گفته بودم همه باید واسه جلسه قبلی آماده باشند. حالا زیاد مهم نیس. مرگ جزئی از زندگیه. برخلاف جلسه های پیش امروز می خوام راجع به گیاهی براتون صحبت کنم که بعد از پیدایشش تاثیرات مفیدی در جامعه جادوگری بوجود آورد. گیاهی که هرچند بسیار کمیابه ولی یکدونه از اون اینقدر خواص مفید داره که نمیشه به سادگی از ارزش های بالاش گذشت. اسم این گیاه "لایفان هت" هست. گیاهی که خود من کاشف اون بودم!

فلش بک!

...

پایان فلش بک!

دانش آموزان: استاد شجاع! استاد کاشف! استاد بزرگ!
آسپ:
مری: استاد لوس نشو دیگه!
آسپ:

مری چشمکی به آلبوس سوروس میزنه و کرکر میخنده. آسپ هم لبخندی میزنه و از سرجاش بلند میشه و دور گلخانه شروع به قدم زدن می کنه.
-لایفان هت مفیدترین گیاه دنیای جادویی هست. گیاهی که هیچ خطری برای بشریت نداره و خواص مفیدش بسیار زیاده. کل گیاهان پرسیکا و ژیگی و اینا یک طرف لایفان هت هم یک طرف! این گیاه به شکل های متفاوتی توی طبیعت پیدا میشه. من اولین بار این گیاهو به صورت یک کلاه پیدا کردم. همین کلاه سبزرنگی که همیشه توی جلسات تدریس گیاهشناسی روی سرم میزاشتم و شما پشت سرم بهم می خندیدید همون لایفان هتی هست که بار اول کشفش کردم!

دانش آموزان به ابراز احساسات می پردازند و در این بین لونا لاوگود با صدای زیری میگه: استاد شما از کجا فهمیدید ما این کلاه شما رو مسخره می کردیم؟
آسپ: یعنی واقعا مسخره می کردید؟
دانش آموزان:

آسپ میاد که بزنه همه رو له کنه ولی بعد یادش میاد که جلسه آخره و بعدها کلی دلش واسه همین کوچولو موچولوها تنگ میشه.

به خاطر همین چشمکی میزنه و میگه: میمونه خواص لایفان هت! این گیاه وقتی در نزدیکی سر انسان مثل همین کلاهی که رو سر من هست باشه آرامش روحی روانی خاصی به آدم میده. در صورتی که یک تیکه از این گیاه رو بسوزونیم خاکستر باقیموندش به درمان سوختگی های حاصل از آتش اژدها کمک شدیدی می کنه. خوردن شیره این گیاه باعث افزایش عمر انسان و جلوگیری از پیری زودرس میشه. ترکیب کردن شیره اون با آب کدو حلوایی هم به افزایش قوای جنسی کمک می کنه. این ها مهم ترین خواصش بود!

و در حالی که به سمت در گلخانه حرکت می کنه با صدای اندوه باری میگه: جلسات گیاه شناسی با تمام خوبی ها و بدی هایی که داشت به پایان رسید. تنها هدفم تدریس های جذاب و به یاد ماندنی برای شما بود. در آخر تنها چیزی که میمونه یک جمله سادست. دلم واسه همتون تنگ میشه!
دانش آموزان: عهه!

آسپ هم میاد که بزنه زیر گریه ولی ناگهان با صدای بلندی میگه: الان مهم نیس! داشت یادم میرفت! امشب همه واسه گودبای پارتی کلاس گیاه شناسی بیاید به دفتر من! بیب بیب!
دانش آموزان: پروفسور آسپ!

تکالیف:

فلش بکی که در کلاس آوردم و البته سانسورش کردم :دی شرح کشف اولین گیاه لایفان هت هست. شما باید در یک رول ماجرای پیدایش اونو در هر مکانی که دوست دارید توسط آلبوس سوروس پاتر توصیف کنید! جذابیت بیشتر، امتیاز بهتر!
(25 امتیاز)

کدامیک از خواص گیاه لایفان هت را بیشتر دوست دارید؟ چرا؟ (ذکر دلیل خیلی مهمه!!!!)
(5 امتیاز)

ویرایش شده توسط آلبوس سوروس پاتر در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۱۴ ۰:۴۰:۲۴

پیام زده شده در: ۲۲:۵۹ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۷

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۸ پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۳:۰۰ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰
از کنار داوش
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
امتیازهای جلسه پنجم گیاه شناسی

باب آگدن: اشکالات املایی بسیــــار زیاد بزرگترین مشکل پستت بود. مشخصه خیلی سریع و با عجله نوشته بودی. از نظر نگارشی یک مشکل دیگه هم داشتی. جلسه قبل هم به بقیه گفتم (شما نبودی!) هیچوقت جملتون رو با شکلک تموم نکنید. اول با علائم نگارشی مناسب مثل نقطه و علامت سوال و غیره تمومش کنید بعد شکلک بزارید. سوژت هم یکم ساده بود. من دقیقا می خواستم از اون دو وردی که گفتم استفاده بشه و توصیفاتش و اتفاقی که میفته رو توی پستتون بیارید نه اینکه با یک دیالوگ عادی ازش بگذرید. 22 امتیاز

نارسیسا مالفوی: پست خوبی بود. تیکه های طنز و جالبی داشت. تالار C رو هم جالب توصیف کرده بودی.
یکی از مشکلات نگارشی پستت جملات مربوط به دیالوگ ها بود. مثلا:
نقل قول:
گابر :
- تو نباشی آسپ هس ! تو هم با اون گلای بوقی زالزالکی بی ریختت !

در چنین جملاتی وقتی دو نقطه میزاری دیگه لازم نیست - بزاری! اسم گوینده رو بگو بعد دو نقطه بزار و دیالوگ رو بنویس. مثلا نقل قول بالا باید به این صورت نوشته بشه: «گابر: تو نباشی آسپ هس ! تو هم با اون گلای بوقی زالزالکی بی ریختت !» در اکثر دیالوگ هات این مشکل رو داشتی. سعی کن برطرفش کنی. در ضمن اون گیاهی که باهاش مبارزه کردن دارک پرسیکا بود نه بالتیمور پرسیکا. گذاشتم به حساب اشتباه املایی. اگر غط املایی نبود بهم بگو بیشتر امتیاز کم کنم. 27 امتیاز

گابریل دلاکور: رولت عالی بود ولی از ورد "سینوسالسدا" استفاده نکردی. در ضمن عنوان پستت به کل اشتباست. تالار C درسته نه گلخانه B ...! در آخر ممنون که بلایی سر استاد نیمد! 27 امتیاز

گرواپ: گلخانه C اشتباست. همونطور که در پست تدریسم هم گفتم گلخانه شماره پنج چند قسمت داره که تالار نامیده میشن. رولت خوب بود! 29 امتیاز

پیتر پتی گرو: سوژت جای کار بیشتر داشت! در ضمن در آخرین تالار دارک پرسیکا منتظرشونه نه بالتیمور پرسیکا! 27 امتیاز

تد ریموس لوپین: خوب بود! 30 امتیاز
لونا لاوگود: فلیت ویک! از ورد "فرانمیلا" استفاده نکرده بودی لونای عزیز! رولت خیلی خوب بود! 28 امتیاز

مری باود: سبک اصلی پستت جدی بود و مشخصه می خواستی با آوردن شکلک یک پست جدی-طنز بنویسی. اگر هدفت این بوده برای نوشتن چنین پست هایی باید زیر بنا و پایه اصلی سوژت جدی باشه. درون مایه و تیکه های طنز رو هم باید در جای مناسبی در پستت بیاری. سعی کن تعادل اینجور پست ها رو حفظ کنی تا پستت جذاب و زیبا بشه. در مورد سوژت ویژگی جدیدی که برای دارک پرسیکا آورده بودی زیاد جالب نبود. یا از همون ویژگی هایی که من قبلا گفته بودم استفاده می کردی یا هم بهتر بود ویژگی بیاری که به بهتر شدن پستت کمک کنه. این خیلی ساده و عادی بود. سعی کن این دو موردی رو که گفتم در پست هات رعایت کنی. فضاسازی ها و توصیفاتت هم خوب بود. 25 امتیاز

آریانا دامبلدور: شکلک های پستت به نظر میرسه پاک شده. کیفیت و چهره پستت رو آورده بود پایین. سوژت هم جای کار بیشتر داشت. 24 امتیاز

راونکلاو: 27 امتیاز
گریفیندور: 16 امتیاز
اسلیترین: 5 امتیاز
هافلپاف:

ویرایش شده توسط آلبوس سوروس پاتر در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۱۴ ۲:۲۰:۱۳

پیام زده شده در: ۱۴:۴۰ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۷

آریانا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲
از كنار آرامگاه سپيد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 197
آفلاین
آسپ در حالیکه در گلخونه رو باز میکنه خطاب به بچه ها میگه : خیلی خب! داخل شین! فقط مواظب باشین که سر و صدا ایجاد نکنین!
در همین موقع تدی میپره تو گلخونه و یک نعره بچه گربه () میکشه و ....
زرت زرت ... فیسسس .... زررت!

بعد از چند ثانیه لش تد ریموس لوپین در حالیکه قل میخورد افتاد درست رو به روی پای آسپ!

آسپ با لحن عاقل اندر سفیه رو به بچه ها : من که گفته بودم! خیلی خب حالا با احتیاط برین تو! یالا!
دانش آموزان :
ولی با در اومدن چوب استاد گرانقدرشون عین بچه های رام شده () وارد گلخونه میشن و آسپ هم پشت سرشون میاد .

شـــــــق!
تمامی بروبچز ناگهان سرشون رو بر می گردونن و آسپ رو می بینن که یک لبخند شیطانی بر لب هاش نشسته و در هم پشت سرش بسته شده .

آسپ با دستش اشاره میکنه که بچه ها شروع بکنن ... ولی در همین موقع یک اشعه بنفش رنگ در هوا پرتاب میشه و کله بارتی رو هوا از وسط به دو نصف میشه!

بروبچز دانش آموز با دیدن این صحنه :
آسپ رو پنجه پاش می چرخه و یک صندلی روی زمین ظاهر میکنه و روش میشنه ! انگار نه انگار که اتفاقی افتاده باشه!
_ اوهوی ! قراره که همه شما جر وا جر بشین! متوجهین ؟ ولی من نه! چون من استادتون هستم!

در همین موقع سه عدد طلسم بنفش به طرف آسپ فرستاده میشه.
_ سینوسالسدا!

هر سه اشعه دود شده و به هوا رفت.

دانش آموزان :

آسپ نوک چوب دستیش رو فوت میکنه و میزاره تو رداش و سر بروبچز داد می کشه : دهه! خوب منتظر چی هستین ؟ یکم مقابله کنین!

بروبچز یکم جلوتر رفتن و چند نفری از جمله هرمیون چوب دستیشون رو در آوردن و رو به گل های مرگ بار گرفتند.
_ فرانمیلا!

چندین گل ، پوسیده و مرده بر روی کف سنگی و سرد گلخانه شوم افتادند ولی باز هم اشعه های بنفش رنگ ، چندین نفر دیگر از دانش آموزان رو کشتند.

آسپ : عاشق این صحنه ها هستم!
و همینجوری که خم میشه کله ی کنده شده بارتی کراوچ رو از روی زمین بر میداره و دوباره پرتش میکنه یک گوشه دیگه!

دوباره اشعه های بنفش رنگ به طرف دانش آموزان بدبخت هجوم آوردند و آخرین گله ی (!!!) دانش آموزان نیز نابود شد.

آسپ هم بلند میشه و قلنج هاشو میشکنه ، سپس دوباره در گلخونه رو باز میکنه و با خیال راحت از اونجا خارج میشه.

----------------------

خوشبختي به سراغ كسي مي رود كه فرصت انديشه درباره ي بدبختي را ندارد.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.