هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: صحبت درباره نكات مبهم تصویر روی جلد کتاب ششم ((كاور جديد))
پیام زده شده در: ۱۱:۲۵ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۴

آبرفورث

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۹ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۳۴ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴
از : نا معلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
با اين نظريه كه چاقو يه نماده كاملا موافقم اين ميتونه نشانه اين باشه كه تو اون منطقه اي كه هستند يه بلايي سرشون مياد يا اينكه يه خطري تحديدشون ميكنه
در مورد شخصي كه به سوي خانه ميره احتمال نداره كه مودي باشه چون مودي اينقدرم چاق نيست
در مورد شخص پشت پنجره نيز دو حالت بيشتر نداره يا شخص منتظر اين كسييه كه پشتش به ما هست يا دشمنشه وقصد كشتن اون رو داره
دامبلدور و هري هم خيلي خون سرد هستند و با اين كه تصوير يه تيكه نيست موافقم اسيدي
به نظر من دامبي از بودن اون خونه اطلاع داشته
تو كتاب ها ي قبل ميديدين چقدر تاكيد ميكرد تو جنگل ممنوع نرين
بايد منتظر بمونيم تا موقعي كه كتاب بياد بعدن ميشه نظر هامون رو كه داديم بررسي كنيم
اين نظر هايي رو كه بروبچزز دادن اگه جمع كنيم دو تا كتاب ديگه مثل هري پاتر از بقلش در مياد

چیزی به نام خوشبختی وجود ندارد زیرا که آرزوی تحقق نیافته باعث رنج می شود و تحقق آن هم جز دل زدگی ثمری ندارد ( شوپنهاور )

هرگØ

پیام زده شده در: ۱۰:۰۵ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
واقعا" که شگفت انگیزه
یه چند تا نکته علاوه بر نکته هایی که باک بیک نوشت در آوردم :
1.چاقو نمیتونه چاقوی سیریوس باشه چون چاقوی سیریوی ذوب شده ولی این چاقو سالم و سرحاله
پس چاقو میتونه فقط یه نماد باشه
2.آیا این عکس یه تیکه ست؟؟؟
به نظر من تصویر هری و دامبلدور جدا از تصویر کلبه و مرد ناشناسه
برای این نظر دلیل دارم :
*هری و دامبلدور به جای نگاه به کلبه دارن به اون سوی پرچین نگاه میکنن ...
یه نظریه ی دارم که هری و دامبل در واقع از پشت پرچین دارن به کلبه نگاه میکنن یعنی این که طراح اومده اونا رو 180 درجه چرخونده
3.باز هم دست چپ هری که باید حلقه داشته باشه مخفیه . این نشون دهنده ی اهمیت اون حلقه ست

4.چرا تو دست راست هری چوبدستی نیست ؟ در چنین جای مرموزی هری باید چوبدستیشو دستش بگیره... پس نبود چوبدستی هم یه ذره مشکوکه
5.این جا قطعا" جنگل ممنوعه چون با توصیفاتی که از اون شده جور در میاد:
نقل قول:
درختانش سر به فلک کشیده و مانع رسیدن نور به زمین میشوند

6.چهریه هری متعجبه ولی دامبلدور انگار منتظره
7.یه ذره به جای زخم هری دقت کنید میبینید که کم رنگه
پس این نشون میده که توی اون خونه ولدمورت نیست . چون اگه ولدمورت تو خونه باشه باید جای زخم هری سیاه و مشخص باشه
8.ردای هری درست همون شکلیه که توی کتاب 4 در باره ی ردای شب هری توصیف شده :

نقل قول:
ردای شب هری سبز تیره بود و کما بیش شبیه ردای مدرشه اش بود

9.با باک بیک موافقم که اون مرد ناشناس از پشت نیز شبیه یک شیر پیر است
ما تو کتابای قبلی چنین شخصی نداشتیم. به احتمال 99 درصد او یک شخصیت جدید است... من که هنوز نظرم روی گودریک گریفیندوره
10.یه سوال که مطرحه اینه که آیا اون شخص میدونه که هری و دامبل پشت سرشن یا نه؟ ممکنه که هری و دامبل اونو از پشت تعقیب میکنن
11.شخص داخل کلبه نمیتونه ولدمورت باشه چون در اون صورت جای زخم هری باید سیاه میشد
ولی اون چیزی که میشه فهمید اینه که مضطرب و منتظره .. هیکل سیاهش منو یاد مرگ خوارا میندازه
12. یه نظریه دارم که ممکنه اون جا مکان زندگی سالازار اسلایترین باشه و این مرد ناشناس هم گودریک گریفیندور باشه
==========================
بچه ها از این آخرین لحظات انتظار برای کتاب 6 نهایت استفاده رو بکنید و این بحث ها رو داغش کنید ( نه انقدر داغ .. وای سوختم .. بســـــــــــــــه ....سوختـــــــــــــــم ..... )

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱:۳۶ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
واقعا شگفت انگیزه
مواردی که در این کاور علاوه بر کاور جلویی(که قبلا منتشر شد) خودنمایی میکنند عبارتند از:
1-وجود قطعی یه چاقو بر روی شاخه درخت:
این موضوع بعلت قطعی نبودنش در گذشته در حاشیه این تاپیک قرار گرفت.در کتابهای هری پاتر همون طور که جیمز عزیز آمار زیبایی نیز گرفت! به جز دو مورد خاص که سیریوس چاقویی به هری هدیه میده و ذوب آن چاقو در داخل یکی از درهای گردان وزارت جادو موردی دیگر وجود نداره که به چاقو اشاره شده باشه.نظر شخصی من در ارتباط با این موضوع اینه که چاقو میتونه یک راهنما برای مسیر یابی در جنگل ممنوع باشد . از لحاظ نمادین نیز بد نیست بدانید که چاقو عامل ترس وحشت و قتل است
2-مرد ناشناس:بی مقدمه بر میگردیم به وصف سایت رسمی رولینگ از یک شخصیت مهم در کتاب ششم:
نقل قول:
آن مرد بيشتر شبيه يك شير پير به نظر مي رسيد. درون موهاي يال مانند و گندم گون ( زرد مايل به قهوه اي) و ابروهاي پرپشتش رگه هايي خاكستري وجود داشت. در پشت عينك قاب دارش ميشد چشمان زرد و زيركش را ديد. كاملا مانند يك ولگرد بود و با جست و خيز راه ميرفت هر چند كمي ميلنگي

همچنین توصیف اسکولاستیک را بخوانید
نقل قول:
a mysterious man creeps toward an unidentified home

اطلاعاتی که از این تصویر در ارتباط با این شخص بدست می آید دقیقا با آن چیزی که رولینگ وصف کرده مطابقت می کند.(بقدری طراحی دقیق انجام شده که از نمای پشت هم می توان بخوبی تشخیص داد که این شخص شبیه به یک شیر پیر است).آنچه در ذهن من به عنوان یک کارآگاه (Auror) مجسم شده دقیقا با این تصویر همخوانی دارد .البته شاید به علت کلاهی ست که این شخص به همراه دارد.(بد نیست یه آماری از اشخاص کلاه پوش در کتاب داشته باشیم).با این تفاسیر آیا امکان دارد این شخص شاهزاده نیمه خالص باشد؟شاید هم مودی باشد!؟
3-وجود خانه ای در جنگل از مواردی که بسیار مرموز به نظر میرسه اگر از مشخصه های جزئی که هر خانه یا کلبه ای میتواند داشته باشد بگذریم به دو نکته قابل توجه بر میخوریم:
A- علامت مار(نشان لرد ولدمورت یا نشان گروه اسلیترین): به نظرم حک شدن علامت مار بر روی درب فقط به نشانه ی وجود ولدمورت و مرگ خواران در آن خانه است. مکانی برای گرد آمدن ولدمورت و یارانش در اطراف هاگوارتز یک ایده مناسب بنظر میرسه.
B- وجود سایه ای در پشت آخرین پنچره سمت چپ:دو حالت پیشنهاد میکنم شخصی منتظر یا شخصی مضطرب که هرکدم جای بحث داره ولی بحث شو من نمیدونم!
===========================================
فقط دو روز فرصت داریم بعدش دیگه دوزار فایده نداره که کی چی میگه!پس هرچه زودتر رو مواردی بحث کنیم که جدید هستند و اطلاعات رو از داخلشون فوران میدن. بابا اون حلقه ماله وقتیه که مطلب کم میاریم
جیمز عزیز یه امار تمیز مثل همون چاقو میتونی در ارتباط با کلاه بگیری!؟(یادش بخیر)
تصویر مربوط به نسخه ویژه را از اینجا نبینید. از اینجا ببینید.

پیام زده شده در: ۰:۵۱ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
جیمز عزیز فکر کنم اول بهتره قضیه انگشتر روشن بشه بعد بریم تویه یه بحث دیگه
من عکس اون صحنه از فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان (دقیقه 28 تا 29)روکه باک بیک عزیز بهش اشاره کرده رو در اینجا میزارم که همه ببینن
در مورد تغیرات در کاور کتاب یه جیزی تو سایت ماگل نت نوشته بود که در مورد غافلگیر شدن همه از این تعییر در کاور بود که مثل اینکه توسط خود رولینگ انجام شده.همچنین اینکه اونطور که نوشته بود که این انگشتر سرنخی از کتاب هفتم رو بما میده.
البته صد در صد مطمئن نیستم چون زبانم افتضاهه ولی اگه کسی خواست بخوندش بره پیام 208رو بخونه لینکشو اونجا گزاشتم
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۳۹ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
نقل قول:
ولدمورت:
هوم ... جیمز عزیز ... اگه علامت شوم خیلی بزرگه به خاطر اینه که علامت شوم خیلی نزدیک تر به ماست نسبت به قلعه
اگه پست 189 رو ببینی اون جا توضیح دادم که بچه های توی عکس پایین تر از محوطه ی چمن شیب دار ( یعنی حوالی کلبه ی هگرید ) وایسادن و علامت شوم درست بالای سر بچه هاست ( نه بالای برجای قلعه )

هوم... چه مشکوک!!! ولدمورت جان شما از کجا تشخیص دادید که اونا توی چمن شیب دار ایستادن؟!! اونم در حالی که فقط نیم‌تنه‌شون پیداست؟ ضمناً اونم پست 190 بود!! !

اما اون حلقه‌هه خیلی خیلی مشکوکه... در حال حاضر هیچ نظری نمی‌تونم در موردش بدم.

اما دوستان، بحث رو به کاور نسخه‌ی ویژه‌ی کتاب بکشونیم. به نظر شما اون مردی که داره به سمت خونه می‌ره کیه؟ با توجه به هیکلش آیا نمی‌تونه هگرید باشه؟ اون خونه کجاست؟ مال کیه؟ سایه‌ی چه کسی درش پیداست؟ اگه دقت کنید در پنجره‌ی سمت چپی خونه، سایه‌ی نفرو توش می‌بینید.

پیام زده شده در: ۱۳:۱۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
نقل قول:

James Potter نوشته :
دوستان خواهش می‌کنم به این توجه کنید که این نقاشی اصلاً یه تیکه نیست. یعنی نمی‌شه همه‌جاشو به هم ربط داد. اگه اون قلعه هاگوارتز باشه، و اون علامت شوم هم بهش مربوط باشه و بالای اون قرار گرفته باشه، پس باید علامت شوم به اندازه‌ی نصف هاگوارتز پهنا داشته باشه!! که یکم عجیبه!

هوم ... جیمز عزیز ... اگه علامت شوم خیلی بزرگه به خاطر اینه که علامت شوم خیلی نزدیک تر به ماست نسبت به قلعه
اگه پست 189 رو ببینی اون جا توضیح دادم که بچه های توی عکس پایین تر از محوطه ی چمن شیب دار ( یعنی حوالی کلبه ی هگرید ) وایسادن و علامت شوم درست بالای سر بچه هاست ( نه بالای برجای قلعه )

---------------------------------------
نقل قول:

پ.ر. کوییرل نوشته :
اون دختر سنش خیلی بیشتر از رون و هرمیون نشون میده پس باید سال آخر باشه

نظر شما قابل احترامه ولی چهره ی اون دختر سمت راستی نشون میده که سنش از هرمایونی و رون کمتره
من که نظرم روی جینیه با توجه به قد کوتاه و موی قرمزش

-------> این دختر به هیچ و جه لونا نیست زیرا با توجه به عکس زیر ، به هیچ وجه شبیه طرح های قبلی از لونا نیست :
تصویر کوچک شده

نقل قول:

king Solomon نوشته :
این هم نظریه ای هست که من در بقیش می گم شاید این انگشتر اثر بدی رو هری داره و کنده هم نمیشه. حالا باید کاری کنند از دست هری بیفته و موفق هم میشن که باعث شکسته شدن انگشتر میشه

یه ذره روی انگشتر دقت کنید میبینید که ( برای هزارمین بار ) انگشتر نشکسته .. بلکه فقط نگینش ترک برداشته ( به حالت ساعقه )

-----------------------------------------

هوم . این عکس جدیدی که باک بیک گذاشته در مورد اختلاف بین عکس منتشره از پشت کتاب 6 و عکس واقعی نظریه ی منو تایید میکنه :

تصویر کوچک شده

از روی این عکس معلوم میشه که اونایی که پشت بچه ها وایسادن مرگخوارا هستن
چون قشنگ معلومه که چوبدستی مال یکی از همون مرگ خواراست که علامت شومو هوا کردن
-------------
تصویر کوچک شده
این عکس هم نشون میده که علامت شوم از اون چوبدستی بیرون اومده
اون چیزی که به شکل S از چوبدستی بیرون اومده همون ادامه ی نور سبز علامت شومه
---------------------------------------
واقعا" جالبه که توی طرح پشت کتاب یه حلقه به دسته هریه :
تصویر کوچک شده

توی عکسای قبلی از کتاب 3 که پ.ر. تریلانی حلقه دستشه نمیشه مطمعن بود که همین حلقه ست
ولی خب نقش تریلانی تو کتابا فقط یکی دو پیش بینی مهمیه که کرده
آیا ممکنه این حلقه به پیش بینی تریلانی در مورد هری و لرد سیاه مربوط باشه ؟
نکته ی جالب تر اینه که چرا طرح های منتشره ی قبلی با طرح واقعی روی کتاب تفاوت داره ؟؟؟ به نظر من ممکنه رولینگ میخواسته که با دیدن اون حلقه و چوبدستی همه چیز لو نره
----------------------------------------
در مورد چیزی که مثل سنگ قبره :
خوب اون یه عکس دیگه ست که روی قبلی انداختن
ولی خب اگه واقعا" سنگ قبره چرا روش چیزی ننوشته ؟

ما توی کتابا هیچ چیزی از سنگ قبر نخوندیم
فقط توی کتاب 4 در باره ی دفن شدن خوندیم :

نقل قول:
جام آتش فصل 35 :
مادرو در حالی که به شکل من دراومده بود به نام من دفن شد...
.
.
پدرم وانمود کرد مادرم مرده . .. تابوتش خالیه ...

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۱:۱۷ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۳۲ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
نقل قول:
شايد هري كه در تابستان به خونه شماره دوازده ميره اون انگشتر كه واسه سيروس بود فكر كنم نشان خانوادگي بلك بود باشه رو مثل داستان هاي رمانتيك دستش كنه تا هميشه به فكر سيروس باشه چون به حر حال مقصر هري بود كه سيريوس مرد(البته شايدم نمرده باشه)

این هم نظریه ای هست که من در بقیش می گم شاید این انگشتر اثر بدی رو هری داره و کنده هم نمیشه. حالا باید کاری کنند از دست هری بیفته و موفق هم میشن که باعث شکسته شدن انگشتر میشه

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۰۲ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
خوب به سلامتي بحث كفش و اون موجود تموم شد. نمي دونم چه طوري به ذهن تون رسيد كه يك موجود اون هم نه خودش بلكه سرش اون جا ظاهر شده و پاي دامبلدور رو درسته خورده! اين هم تصورات و خياله آقايون! و البته خانوم ها! شرح كفش هاي دمبلدور در كتاب اول بسيار مختصر و مفيد اومده:
نقل قول:

هري پاتر و سنگ جادو، نشر تنديس، صفحه 15 كتاب:
«پوتين هاي پاشنه بلند و سگك داري به پا داشت.»

بعضي ها متني رو نوشته بودن مبني بر اينكه قدرت ولدمورت از دامبلدور بيشتره پس به هاگوارتز حمله مي كنه و علامت شوم هم خبر از مرگ و مير در هاگوارتز مي ده. اينجا هم چند جمله ي مفيد در كتاب اومده:
نقل قول:

هري پاتر و سنگ جادو، نشر تنديس، صفحه 18 كتاب:
پروفسور مك گونگال: مي دونم كه از نظر شما ايرادي نداره ولي شمابا بقيه فرق دارين. همه مي دونن كه طرف... ببخشين... ولدمورت فقط و فقط از شما حساب مي بره.
دامبلدوري با خونسردي گفت: دارين اغرق مي كنين. ولدمورت نيروهايي داشت كه من هيچ وقت نداشتم.
-چرا، داشتين ولي شما نجيب تر از اون هستين كه بخواين از چنين نيروهايي استفاده كنين.

نقل قول:

هري پاتر و سنگ جادو، نشر تنديس، صفحه 75 كتاب:
گرينگوتز امن ترين جاي دنياست واسه نگه داشتن هر چيزيه. البته شايد به پاي هاگوارتز نرسه.

مطلب بعدي در مورد اينكه بعضي گفتن ممكنه دامبلدور از هاگوارتز بره. دو نكته مختصر و مفيد از كتاب:
نقل قول:

هري پاتر و سنگ جادو، نشر تنديس، صفحه 77 كتاب:
هاگريد: «... اونا از دامبلدور خواستن كه وزير سحر و جادو بشه. ولي چون دامبلدور هيچ وقت از هاگوارتز نمي ره كورنليوس فاج پير وزير شد...»

نقل قول:

هري پاتر و تالار اسرار، نشر مترجم، صفحه 271 كتاب:
دامبلدور: «خواهد ديد كه من تنها وقتي واقعا از هاگوارتز را ترك مي كنم كه هيچ كس در آن به من وفادار نباشد. همينطور خواهي ديد كه كمك همواره به كسي كه در هاگوارتز كمك بخواهد مي رسد.

مطلب بعد هم در مورد يك نكته ي مشكشك در كتاب اول كه يك بار هم بحث اش پيش اومد. يك نكته در مورد گاوصندوقي در گرينگوتز. در اين جمله ها علاوه بر اشاره به اون نكته در مورد يك مورد ديگه هم بحث شده. محل گرينگوتز. جايي پايين تر از لندن كه هر چه قدر جلوتر مي ري بيشتر ميري به سمت پايين:
نقل قول:

هري پاتر و سنگ جادو، نشر تنديس، صفحه 77 كتاب:
هاگريد: «... يه گاوصندوق داره كه از همه جاي ديگه اش امن تره. مي گن چند تا اژدها از اون گاوصندوق محافظت مي كنن.

نقل قول:

هري پاتر و سنگ جادو، نشر تنديس، صفحه 88 كتاب:
يك بار به نظرش رسيد كه در انتهاي يكي از راهرو ها شعله هاي آتش ديده است. گمان كرد اژدهايي در آن جاست و سرش را بگرداند اما دير شده بود. آن ها پايين تر و پايين تر مي رفتند.

با تشكر
سوسك

سلطان سوسك بي همتا!

پیام زده شده در: ۸:۴۷ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

آبرفورث

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۹ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۳۴ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴
از : نا معلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
اصلا فرقي نميكنه اون كفش باشه يا موجود اگه كفش باشه كه كفشه كاريش نميتونيم بكنيم اگر هم موجوده كه موجوده ديگه مگه تا به حال موجود نديديد بعدشم اينكه اگه حالت دوم صحيح باشه چيزي عوض نميشه معلوم ميشه يا در كتاب ششم با يك موجود جديد آشنا ميشيم كه ما تو هر كتاب با يه حيوان يا هرچيزه ديگري كه بخوايد اسمش رو بزاريد اشنا شديم پس حول نكنيد
نكته بعدي هم مربوط به انگشتر كه ميخوام يه نظر استاد كنم حال كنيد
اگر اين انگشتر واسه سيموس نباشه يا اينكه به طور اتفاقي قطع اين دو شبيح همه ميتونيم به نظريه من بپردازيم من ميگم شايد هري كه در تابستان به خونه شماره دوازده ميره اون انگشتر كه واسه سيروس بود فكر كنم نشان خانوادگي بلك بود باشه رو مثل داستان هاي رمانتيك دستش كنه تا هميشه به فكر سيروس باشه چون به حر حال مقصر هري بود كه سيريوس مرد(البته شايدم نمرده باشه)
همچنين در فيلم سوم وقتي در ابتداي فيلم موقعي كه هري به هاگوارتز ميرسه دامبلدور وقتي دستش رو بالا مياره دستاش پر از انگشتره ميتونين با اونا هم مقايسه كنيد

چیزی به نام خوشبختی وجود ندارد زیرا که آرزوی تحقق نیافته باعث رنج می شود و تحقق آن هم جز دل زدگی ثمری ندارد ( شوپنهاور )

هرگØ

پیام زده شده در: ۰:۵۴ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
کاور جلوی کتاب، نسخه آمریکایی
در ارتباط با خبری که جدیدا تو سایت اومد .یه نکته ای رو اینجا اضافه میکنم که نیمی از اعضای ماگل نت نظر به این دارن که این یه مشکل چاپی یا یه شوخی بوده. چون در سایر تصاویر همچین حلقه ای دیده نمیشه.
نظر شخصی من اینه که این انگشتر در جلد اصلی کتاب وجود داره ولی به دلایل خاصی از چاپ اون بر روی طرحی که در دست ماست جلوگیری شده.همچنین مخفی نگه داشتن دست چپ هری در کاور نسخه انگلیسی و دولوکس مشکوک به نظر میرسه که ممکن است خود ، دلیلی بر وجود انگشتر در دستان هری باشه.(احتمال اینم هست که این حلقه آنقدر نقش اساسی در روند داستان داشته باشه که از طراحی اون جلوگیری بعمل اومده).
اما در مورد نقش حلقه ای که در دست هری است بقدری میشه نظریه و تئوری داد که ممکنه تئوری من توش گم باشه.بهر حال نظر من اینه که حلقه از خانواده سلطنتی بلاک به هری منتقل میشه و اونو از یه قدرت ماورایی برخوردار میکنه که همین برتری در قدرت میتونه عامل پیروزیش بر ولدمورت بشه.(اطلاعات بیشتر و نقل قول هایی ازکتاب را در پست 90 ببینید.)
کاور پشتی کتاب، نسخه آمریکایی
در این مورد بحث شد ولی یه نکته ی جدید به نظرم رسید و اون تفاوت جلد اصلی با طرح منتشر شده توسط انتشاراتی اسکولاستیکه . برای مقایسه هر دو تصویر رو قرار میدم و مطمئنم که تفاوتهای موجود در اونو به سادگی تشخیص می دید .متاسفانه این تفاوت ها بدلیل کیفیت بد تصویر قابل بررسی نیست ولی با این حال یه چیزایی مبهم رو به طرح منتشر شده اضافه کردم . بنظرم چیزایی که در طرح منتشر شده از کاور کاسته شده چوب جادوگری ،رگه ای از دود و یک تخته سنگ شبیه سنگ قبراست.اگر هم فکر میکنید اشتباه می کنم کافیه 3 روز صبر کنید تا ببینید که چه جوری ضایع میشم.
دوست عزیز کوییرل تصویر به موقع و عالی ای رو احضار کردی.فکر کنم با این تصویر حدود 20 پست باطل شد.
پ.ن :هوم جالبه خیلی جالبه.دقیقه 28 تا 29 فیلم سوم رو ببینید وقتی که پرفسور ترلاونی دستشو میزاره رو سر سیموس فینیگان .اونجا در دستان سیموس یه انگشتر دیده میشه که خیلی از لحاظ اندازه شبیه همین حلقه روی کاور است. مشکوک میزنه.یعنی رولینگ گفته دستش کنه؟
تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.