هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "آواداکداورا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۷
از یه جای خوب توی هاگوارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 95
آفلاین
سلام !

به 3000 باید بگم که :

خوب قول داده که کاری رو که به دراکو دادن تموم کنه ! خوب :
1- امکان داره کار دراکو کشتن دامبلدور نبوده ! که احتمالش کمه و روش بحث نمی کنم !
2- می خواسته دامبلدور رو بکشه (لرد خواسته بوده!) خوب اسنیپ هم به ظاهر این کار رو کرد ! شاید هم لرد چیز دیگه ای خواسته ! شاید اسنیپ مرده باشه ! ( اگه به قولش عمل نکرده ) ما که 7 رو نخوندیم !

ارادت مند ! منه کارمند !
شاهزاده ی شیطانی SataniC PrincE سابق !

پیام زده شده در: ۲۰:۲۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵

غزل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۱ شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۴۳ چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۸۵
از همان جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 88
آفلاین
آره به کار برده چون به سی سی قول شرف داده بود.

از این به بعد پستای بدون محتوا مثل همین پست ببیینم بدون اخطار پاک میکنم .

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۱۹ ۲۱:۲۹:۱۷

پیام زده شده در: ۱۸:۰۲ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به سیریوس :

سیریوس عزیز لطفا یه نگاهی به تاریخ پست من بنداز . اون پست برای چهار ماه پیش بود . من شاید هیچ وقت نمیدیدم که بعد از چهار ماه یه نفر جوابمو داده و این اصلا جالب نیست . البته من همون روز اول پستتو دیدم ولی متاسفانه به دلایلی مجبور شدم برای جواب دادن بهت چهار روز صبر کنم .

عرضم به حضور شما که من اصلا قسمت اول دلیلتو نفهمیدم . خوب اون چیزی که گفتی عین سخنان کتاب بود و منم قبولشون دارم ولی نمیفهمم که این دلیلت چه ربطی به موضوع بحث ما داشت و من باید به کجاش دقت کنم و باید کجاشو با موضوع بحث خودم تطبیق بدم . لطفا از این به بعد بیشتر راجع به منظورت توضیح بده .

در مورد نظر دومتم بگم که اتفاقا ترجمه منم ویدا اسلامیه هست ولی همونجوری نوشته که خودم گفتم . فقط همون قسمت آخرشو میزارم که خودت گفتی :

- و اگر لازم شد .. اگر به نظر میرسید که دراکو شکست میخوره ... ( دست اسنیپ در میان دست نارسیسا تکانی خورد ولی دستش را نکشید ) آیا حاضری کاری را به انجام برسونی که لرد سیاه به دراکو دستور اجراشو داده ؟

فکر کنم منظورت همین جمله بوده و به نظر من در کتاب به وضوح اشاره شده و جای هیچ بحثی نمیمونه

به ایگور :

کاملا باهات مخالفم . اصلا امکان نداشته که شخص دیگری با شنل اونجا باشه اولا اون شخص از کجا باید میدونسته که مرگخوار ها میخوان بیان اونجا ؟ دوما اینکه چطوری با دامبلدور هماهنگ کنه ؟ سوما اینکه چطوری محل حضور هری رو به طور کامل تشخیص بده ؟ و چهارما اینکه دامبلدور غیر از هری به کس دیگه ای نمیگفته که کی میره و کی میاد . و ضمنا فکر میکنم اگر اون شخص نا مرئی نیروشو در جهت نجات دادن دامبلدور هدر میداد موثر تر بود .

ضمنا ایگور جان دامبلدور مرده . فرض کن که اصلا طلسم اواداکدورا نبوده . مگه دامبلدور از بالای بلند ترین برج هاگوارتز نیفتاده ؟ خوب دامبلدور بدون چوبدستی ، دامبلدور ضعیف ، دامبلدوری که در شرایط تعادلی مناسبی نیست چطور میتونسته از خودش دفاع کنه ؟ خوب از اون بالا افتاده پایین دیگه . فوقش اگر همون بالا نمرده بود وقتی که افتاد زمین میمرد .

ضمنا تابلوی دامبلدور هم خود به خود بر کنار تابلوی بقیه مدیرا ظاهر شده و این نشون میده که دامبلدور مرده .

پیام زده شده در: ۱۸:۱۸ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

زحل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۴ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۰ پنجشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۰
از اتاق آبی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 189
آفلاین
مهم ترین نکته ای که رولینگ مصممه به مخاطبش القا کنه مهم نبودن حضور دامبلدور برای شکست ولد مورته حداقل در مقابل نقش سنگین هری! و این نکته ای است که ما نمی خواستیم بپذیریم. اما با مرگ دامبلدور و یا غیبت او که هر دو تقریبا برای ما یکی است فرصت خوبی را ایجاد کرد که هری یادش بیاید که او بوده است که افسانه ی تاریکی را پایان بخشیده کاری که دامبلدور بدون هری نتوانسته بود!! و فرصت خوبی بوده برای مخاطبان این کتاب که هری بدون دامبلدور همان هری پاتر است . و اگر چه او بزرگترین حامیان زندگی اش را از دست داده ولی به قول دامبلدور مجهز به سلاحی است که ولد مورت حتی از درک آن هم عاجز است! و آن عشق است...
پس دامبلدور مرده یا رفته و این راهی است که هری باید به تنهایی طی کند(با سپاس از اسنیپ و مالفوی و دامبلدور)

خطاط اتاق آبی

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۵۵ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
ببخشید ایگور کارکاروف عزیز، می شه برای حرفاتون دلیل بیارین؟ چرا لازمه که حتما یه نفر در اتاق حضور داشته باشه تا طلسم هری رو باطل کنه و انگشتر رو بگیره؟ طلسم هری که خود به خود باطل شد، حالا یا به دلیل مرگ دامبلدور یا به دلایل دیگه که احتمالشون ضعیفه. ولی نقش انگشتر این جا چیه؟ وقتی روح ولدمورت در اون انگشتر نابود شده باشه، دیگه اون انگشتر اهمیتی نداره که کسی بخواد از دامبلدور بگیردش. بنابراین حرف شما کمی به نظر غیر منطقیه.
در مورد اون ورد که باعث شد وامبلدور پرت بشه، ما نمی دونیم که این ورد دقیقا چه جوری عمل می کنه. من هیچ وقت ندیدم که رولینگ به طور کامل طرز کار اون ورد رو توضیح داده باشه. بنابراین ممکنه پرت شدن نکته ای باشه که تا حالا گفته نشده یا این که به خاطر مسائل دیگه به وجود اومده. درضمن خود اسنیپ گفته آوداکاداورا و وقتی اینو گفته، یعنی این که ازش استفاده کرده. همچنین دامبلدور مرده، یعنی این همه آدم نمی تونن فرق بین مرده و زنده رو تشخیص بدن؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۲۸ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
جناب شادمهر؛ تالکین به هیچ عنوان انقدر داستانش رو مسخره نکرد که بخواد یکی که مرده رو زنده کنه. اگه منظورتون گندالف بوده که در واقع به طور کامل کشته نشده بوده اگر کتاب رو بخونین می فهمین!
در ضمن اگر به عنوان تاپیک نگاه کنید می فهمید که این جا محل بحث در مورد این که دامبلدور زنده است یا مرده نیست!
مطمئن باشین که دامبلدور نمرده آخر داستان خیلی مشکوک بود از اون جا می تونین متوجه شین.
و این که رولینگ دامبلدور رو یه شخصیتی قوی (حنی قوی تر از ولدمورت) آفرید. اون وقت چطور ممکنه انقدر حقیرانه در آخر داستان شش کشته شه و این در حالی است که هری در کتاب هفت نیاز شدیدی به اون داره!

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۲:۴۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

رابستن لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶
از آمپول می ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 646
آفلاین
بابا جان دامبل مرده چرا؟
1: چون رولينگ آدمي نيست كه مثل تالكين بخواد مرده رو زنده كنه.

2: رولينگ دامبلو از داستان حذف كرد تا هري اين راهو تنهايي بره و در آخر ديگه حرف و حديثي نمونه كه هري جوجه بود و دامبل كارو تمام كرد.

3: رولينگ مي خواد هري كارو تموم كنه و آخرش خودشم نفله بشه

نتيجه گيري:
دامبلدور مرده!

پیام زده شده در: ۱۲:۰۲ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
خب خب.بحث به جاهای حساس رسید.
نویل جان بله طلسم های هری باطل شد چون یک نفر دیگر که مثل هری شنل داشته در اتاق حضور داشته.و قبل از اینکه دامبل بمیره انگشتر رو ازش گرفته و عضو کرده.و همون شخص هم هری رو ازاد کرده که همه چی طبیعی باشه.در ضمن اگر کتاب های دیگر توجه کنید این ورد اینجوری ادم رو نمیکشه و پرت نمیکنه بلکه در جا میکشه.مثل کشته شدن اون نگهبان خونه ریدل ها.و یا سدریک.ولی دامبل پرت شد.واقعا عجیب بود.پس معلومه که اسنیپ یا دامبل یک ورد بریا بیهوشی درست کرده اند.که نور سبز داشته باشه.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۱:۴۳ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

نویل لانگ باتمold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۷ جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۰۶ جمعه ۱۴ مهر ۱۳۸۵
از خرزو خان اباد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 51
آفلاین
به نظر من كه بله پس چي ؟ اسنيپ درست لحظه اي كه ور د آ وادا كداوارا را گفت دامبلدور هم مرد و اسنيپ هم از ورد هاي غير كلامي مسلما" استفاده نكرده و 100% مرگخواره
و دامبلدور هم حتما" مرده چون وقتي دامبلدور مرد طلسم هري باطل شد

اين هري پاتر واقعا" چ�

پیام زده شده در: ۶:۳۳ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
حتما به كار برده چون اون طلسمي كه با نارسيسا داشت و عهد كرد كه كار دراكو رو انجام بده اين رو ثابت مي كنه مگر اينكه اسنيپ توي عهد بستن كلكي داشته باشه كه خيلي بعيد به نظر مير سه وگرنه اينكه حرف مودي رو مدرك بزاريم كه سر كلاس به بچه ها گفت قبول نيست درواكو بايد دامبلي رو مي كشته و اسنيپ قول انجام اين كار رو به نارسيسا داده مرگ دامبلدور و همين امر ثابت مي كنه دامبلدور مرده . بابا پشت سر مرده حرف زدن خوب نيست نكنين اين كار رو .

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.