هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در کتاب پنج هری برای نجات سیریوس از زمان برگردان استفاده نکرد
پیام زده شده در: ۱۳:۴۵ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

الیور وود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
به نظر من چون باید اجازه می گرفت و مسیولان هم اجازه نمی دادن و گرنه همه می خواستن همین کارو کنن

پیام زده شده در: ۱۰:۳۱ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۲:۲۵ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
از نظر من جهان از بين نمي‌رفت. هري اصلاً نمي‌تونست سيريوس رو نجات بده. بگيريم هري ميومد يه سپر براي سيريوس درست مي‌كرد. بلا اينقدر قوي بود كه همون لحظه به طرف هري يه چيزي بزنه و اونو بكشه.
حالا بگيريم مي‌گين هري فقط بدست ولدمورت مي‌ميره. خب اگه به دست يه نفر ديگه بميره پيشگويي غلط مي‌شه. در اين جور مواقع يه نفر ديگه بايد جاشو بگيره. نويل هم كه هست.

!

پیام زده شده در: ۱:۳۴ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

lalaz-m

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۱۷ پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
از اصفهان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
جواب واقعا خیلی ساده و آسونه :
اگر یک حادثه اتفاق بیفته هیچکس جز خدا نمی تونه اونو عوض کنه یعنی اینکه وقتی هری در کتاب 3 از زمان برگردان استفاده کرد حتی در زمانی که برای اولین بار اتفاقات در حال رخداد بود به شکل نهاییش بود منظور اینکه باب بیک (کج منقار)اصلا نمرده بود یا سیریوس و هری توسط مرگ خوارها بوسیده نشدند.

پس وقتی که سیریوس مرد (اتفاق افتاد)هیچکس نمیتونست اونو عوض کنه در غیر اینصورت تضاد ایجاد می شه وکل زمان میشکنه و جهان از بین میره.

mamaj lalaz

پیام زده شده در: ۰:۴۸ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

هگرید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۹ چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰
از دره غولها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
هوم ... منطقی ترین پاسخی که میشه بهش داد اینه که اگه شاهد مرگ کسی باشی دیگه نمیتونی برش گردونی ! هری چون مرگ هیپوگریف رو به چشم ندید تونست اون رو نجات بده ! ولی چون مرگ سیریوس رو با چشمهای خودش دید هیچ کاری ازش بر نیومد! من فکر میکنم این منطقی باشه ! چون حکم هیپوگریف اجرا شده بود و مرده بود ! ولی هری ، رون و هرماینی شاهدش نبودن ! من فکر کنم این جواب منطقی باشه!

آدمي از عالم خاکي نمي آيد به دست !
عالمي ديگر ببايد ساخت ! وز نو آدمي

پیام زده شده در: ۲۰:۱۵ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

فنریر گری بکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۰ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۵:۲۳ دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸
از شب تاريك
گروه:
کاربران عضو
پیام: 351
آفلاین
ببینید بحث زمان برگردان یه بحث خیلی حساسیه ویکم اون دوگوله باید به کار بندازید تا ببینید کار اون چیه
کسی سرنوشت اش رقم خورده باشه دیگه کسی نمیتونه اون رو عوض کنه و
باک بیکم نمرده بود که زنده بشه بلکه فقط هری رون هرمیون فکر میکردن اون مرده
بعضی ها میگن که زمان برگردان یکی از سوتی ها رولینک بود اما به نظر من زمان برگردان یه چیز جالب خیلی ظریفی بود که نشون داد میتونه زمان کمی برای جادوگران بی معنی باشه

وقتي به دنيا مي آيم:سياهم
وقتي بزرگ مي شوم:سياهم
وقتي مريض مي شوم:سياهم
ولي تو
وقتي به دنيا مي آيي:صورتي هستي
وقتي بزرگ مي شوي:سفيد
وقتي مري

پیام زده شده در: ۱۸:۲۰ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

سر سیریوس بلـک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ جمعه ۶ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۷ یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰
از Graveyard
گروه:
کاربران عضو
پیام: 582
آفلاین
نقل قول:

آبرفورث دامبلدور نوشته:
2) سيريوس و كلا كساني كه مردن ديگه بر نمي‌گردن؛ اما اينجا اين نكته مطرح مي‌شه كه چرا باك بيك زنده شد؟
پاسخ اينه كه هري و رون و هرمايني هيچ كدوم به چشم خودشون نديدن كه باك بيك كشته بشه؛ اما باز هم يه شبهه ديگه پيش مياد؛ دامبلدور در آخر كتاب سوم ميگه كه شما جون دوتا بيگناه رو نجات دادين، [نظر شخصي من: دامبلدور صراحتاً اعلام نكرده كه شما جون چه كساني رو نجات دادين، شايد منظورش از اون دو نفر سيريوس و شخصي ديگر بوده كه دامبلدور نگفت.]

یه چیزی که بهش دقت نکردی اینه که اصلا کج کج مقار رو کسی نکشت و اون صدایی که هری و رون و هرمیون شنیدن صدای برخورد تبر مکنر با سطح چوبی جایی که کج منقارو بهش بسته بودن بود نه صدای قطع کردن گردنش و هری و هدمیون قبل از کشته شدن اونو برده بودن پس کج منقار اصلا نمرده بود که بخواد دوباره زنده بشه

ما به آن سید و این میر اردادت داریم
ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

[url=http://us.battle.net/wow/en/character/burning-legion/

پیام زده شده در: ۰:۲۸ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
من اينجا يه جمع بندي مي‌كنم به زودي قفل خواهد شد؛ اگه كسي نظر خاصي داره بگه كه اضافه بشه بره به پرسش‌هاي همگاني؛
سوال: چرا هري از زمان برگردان استفاده نكرد؟
احتمال‌ها:
1) اون موقع هري زمان برگردان نداشته
2) سيريوس و كلا كساني كه مردن ديگه بر نمي‌گردن؛ اما اينجا اين نكته مطرح مي‌شه كه چرا باك بيك زنده شد؟
پاسخ اينه كه هري و رون و هرمايني هيچ كدوم به چشم خودشون نديدن كه باك بيك كشته بشه؛ اما باز هم يه شبهه ديگه پيش مياد؛ دامبلدور در آخر كتاب سوم ميگه كه شما جون دوتا بيگناه رو نجات دادين، [نظر شخصي من: دامبلدور صراحتاً اعلام نكرده كه شما جون چه كساني رو نجات دادين، شايد منظورش از اون دو نفر سيريوس و شخصي ديگر بوده كه دامبلدور نگفت.]

حدسيات:
1) اگه هري از زمان برگردان استفاده مي‌كرد، چون قضيه‌ش رو مي‌دونست، مي‌تونست خيلي راحت به خودش در گذشته يا آينده كمك كنه
2) هري بعد از افتادن سيريوس پشت اون پرده (طاق‌نما و...) نمي‌دونست كه اون واقعا مرده...
3) بر فرض محال، هري از اون زمان برگردان استفاده مي‌كرد؛ مي‌خواست چيكار كنه؟ از جلوي اونهمه مرگ‌خوار رد بشه و بياد سيريوس رو نجات بده؟
يه مسئله‌ي ديگه‌اي كه مطرح شد اين بود كه ميرفت مثلا لندن و مي‌گفت سيريوس نرو، ولي اينطوري خودش كه در آينده گير مرگ‌خوارها افتاده بود چي؟

پیام زده شده در: ۲۰:۰۵ چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۳

اقدس دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۰ سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۵ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 43
آفلاین
همون طوري كه دامبلدور به هري و هرميون كفت اكه ادم خودشا ببينه جه طوري ميشه واخر سر ديوونه ميشه يا مثلا بقيه دو تا هري ميبينند
آیا تمام خانواده به مشکل ویروس دومبول دچارند ای ناظر چه میکنی بیا این پستها رو قابل فهم کن اینو خودم ترجمه میکنم"همون طوری که هری به هرمیون گفت اگه آدم خودشو ببینه چه طوری میشه(منظور دیوونه میشه و صدتا اتفاق دیگه) یا مثلا بقیه دو تا هری ببینند(آخه بنده خدا راست میگه یهو یه هری دیگه پشت سیریوس ظاهر میشد اونجا ایمپدیمنتا اجرا میکرد خیلی ضایع و تابلو بود)"...کالین کریوی

ویرایش شده توسط کالین کریوی در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۱۲ ۲۲:۱۸:۴۳

بدون نام
اگه یادم باشه رولینگ در یکی از مصاحبه هاش گفته :
(من هم نمی خواستم که سیرویوس بمیره اما سیرویوس باید میمرد)
این یعنی این که اگه نمیمرد در ادامه مشکلی برای داستان به وجود می آمد
راستی این را هم گفته بود که :
دلیل این کار را در کتابهای بعدی می فهمیم.
پس رولینگ نمی خواسته هر جور شده سیرویوس برگرده حالا چه با زمان برگردان و یا بی زمان برگردان

پیام زده شده در: ۱:۳۴ چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۳

اليور هورنبايold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۴ سه شنبه ۸ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۸:۴۳ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۱
از هاگزميد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 180
آفلاین
اقا جان الكي كه نيست كه اگه ميشد با تايم ترنر از مرگ هر كسي جلوگيري كرد كه الان جادوگراي مرده خور از گشنگي ميمردن كه..عزيز من همون طور كه هرميونم اشاره كرد استفاده از تايم ترنر محدوديت داره و بايد با اجازه ي وزارت صورت بگيره....والا اگه قرار بود هر كي از راه ميرسه يه تايم ترنر دستش باشه كه ديگه مسخره تر از اين نميشد....
خداوند اين گونه مقدر كرده بود كه سيريوس دار اين دنياي فاني را وداع گويد كه اين چنين شد

[img alig

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.