هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا پاتر ها از نزديک شدن ولدمورت به خونشون مطلع نشدند???
پیام زده شده در: ۱۳:۱۱ جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
با تایید صحبت های بلیز توجه شما رو به این نکته جلب میکنم که ایستادگی در برابر ولدمورت بازی ریاضی نبوده که جیمز بگه خب دو تا طلسم اینجا میزاریم و برای محکم کاری یه راز دارم بهش اضافه میکنیم که توپ توپ بشه.
اگر اون قسمت رو که هری در بی هوشی ذهن ولدمورتو میخونه بخونید میبینید که ولدمورت کاملا میدونسته کجا داره میره و چی در انتظارشه و کاملا هم میدونسته که جیمز فقط به پیتر اتکا کرده و کاره دیگه ای نکرده و در ذهنش بهش میخنده و میگه چه احمق هستن که به چنین اسلحه هایی اتکا میکنن.

در نتیجه اگر ولدمورت میخواست میتونست همونطور که در مورد هری در حالیکه محفل کلی برنامه ریزی کرده بود کاملا صحیح عمل کرد و تمام محفل و حتی جاسوس اونا اسنیپ هم سوسک و خاکشیر شدن و فقط به خاطر چوب جادوی دو قلو بود که موفق نشد. و این چوب دو قلو نه برتری هری و نه برتری محفل رو میرسونه بلکه فقط ناشی از خط مشی ولدمورته.

در نتیجه در تمام رویارویی ها ولدمورت پیروز بود و به قدرت کسی نباخت. شما تاپیک بزنید و یه نمونه بیارید که ولدمورت به قدرت شخصی باخته باشه.
حتی در برابر دامبلدور هم شکست نخورد و فقط به خاطر اینکه چوب ارشد دست اون بود مجبور به فرار شد. وگرنه احدی حتی دامبلدور توان شکست دادن اونو نداشت.

در مورد موضوع دیگه یعنی مصاحبه رولینگ در مورد خبر دار شدن دامبلدور قاعدتا باید در تاپیک خودش بنویسید. ولی دقت کنید که دامبلدور یه طلسم برای خونه و حادثه ای که احتمال داشت در اون اتفاق بیافته گذاشته بود نه برای نزدیک شدن ولدمورت و حمله اون.
تکرار میکنم طلسم برای خونه نه برای ولدمورت

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به نظر من موضوع بسیار تابلوئه و اصلا در اون حدی نیست که شما فکر میکنید کسی نمیتونه به سوالتون جواب بده.

افسون رازداری از همه طلسم هایی که شما اشاره کردید قوی تره و در واقع طلسم هایی که شما اصرار دارید چرا از اونا استفاده نشده یه چیز بچه بازی و موقتیه که یه جادوگر قدرتمند مثل ولدمورت میتونه اکثر اونا رو تشخیص بده و خنثی کنه.

در واقع اگر پیتر اون کار رو نمیکرد ولدمورت حتی اگر محل دقیق لیلی و جیمزم میدونست نمیتونست به اونا دسترسی داشته باشه ...

ضمنا اون طلسم هایی که شما اشاره کردید مثل طلسم هوریس یا هرمیون تاثیرشون برای دشمنو غیر دشمن یکسانه و شما باید در نظر داشته باشید که خیلی از محفلی ها هرروز پیش لیلی و جیمز میرفتن اگر قرار بود هر دفعه با این همه مشکل روبه رو بشن که نمیشد..

در مورد آمادگی هم همونجور که در بالا گفتم اگر ولدمورت نمیتونست خود شخص رازدار رو پیدا کنه به هیچ وجه دیگه نمیتونست بهشون دسترسی داشته باشه جیمزم به دوستاش اطمینان داشته و به نظرش دسترسی ولدمورت بهشون تقریبا غیر ممکن بوده که خب اینو باید گذاشت به حساب بی احتیاطی خودش.

ضمنا شما میتونسید همین جادوی رازداری رو در محفل ببینید. اگر دقت کنید میبینید که در اونجا هم از جادوهایی که شما گفتید استفاده نشده بلکه از جادوهای قدرتمند تر استفاده شده که تا زمانی که هیچ کدوم از اعضا خیانت نکنند کاملا نفوذ ناپذیره ... و حتی اگر شما فرض رو بر این میذاشتید که اونا باید این امکان رو میدادند که ممکنه یکی از نزدیکان بهشون خیانت کنه من پیشدستی میکنم و در جوابتون میگم: کسی که طلسم راز داری رو باطل کنه مطمئن باشید باطل کردن اون طلسمهایی که ازش حرف زدید بسیار راحتتره.

در مورد مصاحبه رولینگم من به شخصه این موضوعی که گفتیدو نشنیدم.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۴ جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
چرا خبردار نشدن ؟ مگه جيمز همون اول كار نمگيه:
"خودشه ليلي هري رو بردار و فرار كن"
خوب معلومه كه فهميدن. ولي من نمي دونم جيمز چطور مي خواسته از خانوادش حمايت كنه ؟ اونم بدون چوبدستي.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۷:۲۸ جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶

مالی ویزلی old45

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۵۹ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۱
از بارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
نگاه کن جناب فوکس طلسم رازداری یه طلسمیه که تا کسی اونو نداشته باشه نمی تونه اون جا و مکان رو ببینه همونجوری که خانه سیریوس بلک رو کسی جز رازدارهای دامبلدور نمیدیدند پس هیچ کس نمی تونه اونو ببینه اما خانه پاترها اونها و بویژه جیمز به پیتر پتی گرو اعتماد داشتند و راز خود رو به او گفتند و او هم به ولدمورت گفت و ولدمورت بدون هیچ مشکلی داخل خونه شد و اونها همچین فکری نمی کردند که پیتر رازشونو لو بده
در مورد طلسم دامبلدور بگم که اون اینو برای این گذاشته بود که اگه اتفاقی افتاد سریع خبر بشه و بتونه سریع اقدامی بکنه

دارنده یه صد آفرین و یه ده آفرین تو انشاء از تدی

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۴:۱۳ جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶

جیمز  پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۸:۲۹ جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲
از دهکده هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
نه در واقع رولينگ هيچ اشتباهي نكرده.
همونطور كه دامبلدور گفت پيش گويي مذكور براي دو بچه بود هري و نويل ومشخص نبود كهولدرمورت كدوم رو انتخاب كنه حتي خود دامبلدور هم مطمئن نبود كه كدوم بچه انتخاب مي شه
در ضمن دامبلدور اصلا مطمئن نبود كه حتي ولدرمورت درباره پيش گويي چيزي بدونه
همچنين به قول پرسی ویزلی كه درستم گفته اونا قوي ترين جادو رو روي خونشون گذاشته بودن اونا واسه خونشون رازدار گذاشته بودن
ميشه احتمال داد كه دامبلدور روي هردو خونه (هري و نويل) طلسم ها رو گذاشته باشه ولي خوب هرچي باشه اون ولدرمورته
درسته كه دامبلدور قوي ترينه ولي ممكنه اشتباه كنه

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۴۱ پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۶

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
من فکر میکنم رولینگ یه اشتباه کوچیک تو نوشتن این قسمت از کتاب انجام داده!

تصویر کوچک شده
یعنی به جون ِ خودم حق دارم این پستتو پاک کنم ! از این به بعد ، هر پستی تک خطی باشه یا حتی شونصد خط ولی چرت باشه پاک میشه ! اینم میمونه واسه عبرت !

ویرایش شده توسط گابریل دلاکور در تاریخ ۱۳۸۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۰۵:۱۴

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

پیام زده شده در: ۱۹:۴۹ پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۶

پدرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۵ جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۱۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱
از دفتر دامبلدور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 207
آفلاین
خوب, ظاهرآ کسي جواب قطعي براي اين سئوال نداره!!

ناظرها, ميتونيد ببندينش!

آخرين باري که مي دونستم و گفتم کسي جدي نگرفت پس از اين به بعد

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/article/view.article.php/2168]مودونوم او نوموگوم[/u

پیام زده شده در: ۱۸:۲۱ جمعه ۲۱ دی ۱۳۸۶

پدرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دفتر دامبلدور
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خوب ببين پرسي جون ...
ما نميتونيم قطعا بگيم که پاتر ها خطر رو احساس کردن ولي فقط توي خونه نشستن , به اميد اينکه دست کسي بهشون نميرسه !

اونا آمدگي درگيري رو نداشتن و اين اصلاً طبيعي نيست که وقتي مي دوني يکي قصد جونت رو کرده و در ضمن نزديک شدن خطر رو هم احساس ميکني بازم سر جات بشيني.
درضمن جادوي دامبلدور عمل کرد و به قول رولينگ دامبلدور مطلع شد , حالا وقتي که دامبلدور اين احتمال رو ميداده (حتي 1 درصد) که ممکنه اتفاقي بيفته , چرا خود پاتر اين احتمال رو ندن?
.
اصلاً چرا دامبلدور خودشو زودتر نرسوند و هاگريد رو فرستاد ??

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/article/view.article.php/2168]مودونوم او نوموگوم[/u

پیام زده شده در: ۱۷:۵۸ جمعه ۲۱ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

ببین ، نیازی نبود که پاتر ها این کار رو بکنن ، اونا یه طلسم خیلی قوی روی خونشون گذاشته بودن و اون این بود که رازداری برای خودشون انتخاب کردند . به این دلیل که پیتر یکی از دوستان جیمز بود ، اونها اطمینان کامل بهش داشتند و در نتیجه طلسم دیگه ای اضافه نکردند .

در واقع اگر میخواستن طلسمی اضافه کنن ، لازم نبود که رازدار انتخاب کنن ، رازدار رو برای این انتخاب میکنن که رازشون رو نگه داره و لرد هیچ وقت متوجه نشه ، و گرنه از همون اول میتونستن خیلی ساده از یه ردیاب استفاده کنن .

البته به نظرم استفاده از این وسایل نمیتونه جلوی لرد ولدمورت یکی از دو جادوگر برتر قرن کاری از پیش ببره ، ولی خوب انتخاب اونها این بود که فقط رازدار

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

چرا پاتر ها از نزديک شدن ولدمورت به خونشون مطلع نشدند???
پیام زده شده در: ۱۷:۳۹ جمعه ۲۱ دی ۱۳۸۶

پدرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دفتر دامبلدور
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
چرا پاتر ها از نزديک شدن ولدمورت به خونشون مطلع نشدند???.
.
ميدونيم که خيلي وسايل براي تشخيص اين وجود داره!

مثلا:
1. دشمن ياب.
2 . زنگ خطري که اسلاگهورن ازش استفاده مي كرد (اول کتاب 6 ).
3 .افسون دزدگيري که هرميون دور چادورشون اجرا مي كرد (آمبريج هم ازش استفاده کرد, کتاب 5 !)
.
در ضمن در يکي از مصاحبه هاي رولينگ خودش ميگه که:

"" دامبلدور طلسمی به دور خانه پاتر ها گذاشته بود که فهمید حادثه اتفاق افتاده است. در واقع به این ترتیب تونست مطلع بشه و هاگریدو بفرسته.""
.
پس وقتي دامبلدور مطلع شده, يعني اين که ولدمورت تمام جادو ها رو باطل نكرده!

پس چرا پاتر ها خطر رو نفهميدن و "فرار نکردن"?
.
.
ببينم کي ميتونه جواب بده ??!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.