هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: به نظرتون اگه لی لی به جای جیمز با اسنیپ ازدواج میکرد،جیمز چیکار میکرد؟ذات اسنیپ بهتر بود یا جیمز؟
پیام زده شده در: ۱۹:۰۴ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

آناستازیا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۴ شنبه ۵ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۳:۰۵:۵۶ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 74
آفلاین
نقل قول:

تد ریموس لوپین نوشته:
نقل قول:
با وجود این بی اعصابی من دلایلی دارم که ثابت می کنه لی لی عاشق اسنیپ بود!بعله!در صفحه636 هری پاتر و یادگاران مرک،(یا هر صفحه دیگه چون احتمال داره فرق بکنن!)در خاطرات اسنیپ،بعد از ماجرای مرگخواران و نجات دادن هری توسط اسنیپ،صفحه دوم نامه لی لی رو که هری صفجه اولش رو داشت میخونه:شاید با گرینوالد دوست بود.اسنیپ مرا نمیخواست.مجبور شدم!

اینم از این!مبارز میطلبم!

من واقعا دوست دارم بدونم مترجم کتاب شما کی بوده که این جمله‌ی آخرو به نامه ی لیلی اضافه کرده:
نقل قول:
اسنیپ مرا نمیخواست.مجبور شدم!

مطمئن بودم همچین چیزی تو نامه نبود ولی بازم رفتم متن اصلی کتاب رو پیدا کردم:

نقل قول:
------could ever have been friends with Gellert Grindelwald. I think her mind's going, personally!
Lots of love,
Lily

جدا دوست دارم بدونم این تیکه‌ی اسنیپ منو نمی‌خواست رو از کجا آوردین!‌

از دیروز داره مخم خرده میشه که این تیکه کجای کتاب بوده که بعد از اینهمه خوندن ندیدم نگو اصلا نبوده !!!
دستت درد نکنه خانواده ای رو از نگرانی دراوردی :دی

نقل قول:

lili-snape نوشته:
دوست عزیزی که میگی از کجا میگم جیمز کم و کسر نداشت تو خاطرات شاهزاده اونجا که لیلی با سو تو کوپه ی بلک وپاتی نشستن توصیفاتی که در مورد این دوتا بچه میشه اینو نشون میده که جیمز خورده چریده بوده و چون حاصل عشق پیری بوده و یکی یدونه و دردونه خیلی عزیز کرده ننه باباش بوده. ولی سوروس به گیاهی تشبیه میشه که آفتاب نخورده لاغر و رنجور با سر و وضع مندرس و رنگ و روی پریده که نشونه بی توجهی فقر و رنج و... هست. علاوه بر اون تمام چیزایی که از زندگی این دو نفر(اسنیپ و جیمز) میدونیم اینو ثابت کنه. این که پاتر خیلی اعتماد به سقف داشته ولی اسنیپ با وجود همه ی استعداداش که نه فقط از هم سن و سالاش که از بچه های سال هفتمی هم بیشتر بوده خیلی ضعیف و گوشه گیر جلوه می کرده که این نشون میده اعتماد به نفس نداشته ومدام تحقیر میشده.

و این نظر شخص شماست که اسنیپ هنر نکرده. اتفاقا هنر کرده. این که با تمام وسوسه های درونی و بیرونی مبارزه کرده و چشمشو رو تمام قدرت و احترام و شخصیتی که لرد و دار و دسته بهش میدادن بسته .با وجود رنج هایی که از کسانی که خودشونو به جبهه + چسبوندن مث پاتر و دار و دسته بازم رفته اون سمت یعنی خیلیییییییی هنر کرده.(از منظر فقهی هم که نگاه کنیم به این حالت میگن جهاد اکبر!!!! یعنی خیلی خیلی سخت تر و بزرگتر از کاری که محفل انجام میداد ) در ثانی قحطی دختر که نیومده. وقتی با وجود همه بی وفایی ها و رنج های پای عشقش میمونه یعنی خیلی قلب بزرگی داره. همه اینا ستودنیه

ببخشید عامو یعنی شما از رو همین توصیفات فهمیدین جیمز حاصل عشق پیری بوده ؟!
یعنی همین جمله کافی بود فکم بیفته بقیه ش دیگه لازم نبود !!!
شما ترجمه کیو خوندین که توش نوشته بوده عشق پیری ؟! باز کی جنایت ادبی کرده دست برده تو متن ؟!؟!

علف هرزه چیست ؟ گیاهی است که هنوز فوایدش کشف نشده است .
(( امرسون ))

پاسخ به: به نظرتون اگه لی لی به جای جیمز با اسنیپ ازدواج میکرد،جیمز چیکار میکرد؟ذات اسنیپ بهتر بود یا جیمز؟
پیام زده شده در: ۱۸:۲۷ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

lili-snape

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۹ یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۸:۲۶ سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳
از بهشت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
دوست عزیزی که میگی از کجا میگم جیمز کم و کسر نداشت تو خاطرات شاهزاده اونجا که لیلی با سو تو کوپه ی بلک وپاتی نشستن توصیفاتی که در مورد این دوتا بچه میشه اینو نشون میده که جیمز خورده چریده بوده و چون حاصل عشق پیری بوده و یکی یدونه و دردونه خیلی عزیز کرده ننه باباش بوده. ولی سوروس به گیاهی تشبیه میشه که آفتاب نخورده لاغر و رنجور با سر و وضع مندرس و رنگ و روی پریده که نشونه بی توجهی فقر و رنج و... هست. علاوه بر اون تمام چیزایی که از زندگی این دو نفر(اسنیپ و جیمز) میدونیم اینو ثابت کنه. این که پاتر خیلی اعتماد به سقف داشته ولی اسنیپ با وجود همه ی استعداداش که نه فقط از هم سن و سالاش که از بچه های سال هفتمی هم بیشتر بوده خیلی ضعیف و گوشه گیر جلوه می کرده که این نشون میده اعتماد به نفس نداشته ومدام تحقیر میشده.

و این نظر شخص شماست که اسنیپ هنر نکرده. اتفاقا هنر کرده. این که با تمام وسوسه های درونی و بیرونی مبارزه کرده و چشمشو رو تمام قدرت و احترام و شخصیتی که لرد و دار و دسته بهش میدادن بسته .با وجود رنج هایی که از کسانی که خودشونو به جبهه + چسبوندن مث پاتر و دار و دسته بازم رفته اون سمت یعنی خیلیییییییی هنر کرده.(از منظر فقهی هم که نگاه کنیم به این حالت میگن جهاد اکبر!!!! یعنی خیلی خیلی سخت تر و بزرگتر از کاری که محفل انجام میداد ) در ثانی قحطی دختر که نیومده. وقتی با وجود همه بی وفایی ها و رنج های پای عشقش میمونه یعنی خیلی قلب بزرگی داره. همه اینا ستودنیه

ویرایش شده توسط lili-snape در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۱۷ ۱۸:۳۶:۳۱

پیام زده شده در: ۱۷:۴۸ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

لاوندر براون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۴ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۷:۴۲ یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 76
آفلاین
نقل قول:

تد ریموس لوپین نوشته:
نقل قول:
من ترجمه گروهی سایت پاتر رو میخوندم با ویراستاری اقای بهلول!اصولا با اسلامیه میونه خوبی ندارم فوق العاده بد ترجمه و ضایع سانسور میکنه!به هیمن دلیل!شما که زحمت پیدا کردنش رو کشیدی زحمت ترجمشم میکشیدی دیگه!

من کتاب ۵ به بعد رو زبون اصلی خوندم و با شما موافقم ترجمه‌ی خانم اسلامیه بهترین ترجمه نبود ولی اگه چیزی که شما نوشتین درست باشه، گروه ترجمه‌‌ای سایت پاتر تو متن دست بردن که بدترین کاریه که یه مترجم میتونه بکنه .. یه جور جنایت ادبیه!‌
اما در مورد معنی این بخش... این جملات اول صفحه ی دوم نامه‌ی لیلی هستن.. بخش اولش تو صفحه‌ی اول نامه است که اگه بخوام پشت سر هم بذارم به این صورت میشه:

نقل قول:
I don't know how much to believe, actually, because it seems incredible that Dumbledore could ever have been friends with Gellert Grindelwald. I think her mind's going, personally!
Lots of love,
Lily

معنی این بخش میشه:

نقل قول:
من حقیقتا نمی‌دونم چقدر حرفاش راسته [اشاره به حرف‌های باتیلدا بگ‌شات] چون سخته باور کنم که دامبلدور روزی دوست گلرت گریندلوالد بوده! شخصا فکر میکنم مغزش [باز هم اشاره به باتیلدا] تاب برداشته.

با عشق،

لیلی

که اسنیپ اون بخش نامه رو که نوشته "با عشق، لیلی" رو جدا کرده بود و براش خودش نگه داشته بود. این نامه هیچ‌جاش هیچ اشاره‌ای به اسنیپ نمیکنه!

امیدوارم شفاف شده باشه به اندازه کافی.

متشکرم از شما خیلی خیلی جالب بود دوست عزیز!و من با قسمت جنایت ادبی موافقم.منتهی یه سوالی که اینجا پیش میاد اینه که این نامه مگه برای سیریوس نبوده؟(بوده؟نبود؟)پس چرا با عشق عایا؟

پیام زده شده در: ۱۷:۴۳ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
نقل قول:
من ترجمه گروهی سایت پاتر رو میخوندم با ویراستاری اقای بهلول!اصولا با اسلامیه میونه خوبی ندارم فوق العاده بد ترجمه و ضایع سانسور میکنه!به هیمن دلیل!شما که زحمت پیدا کردنش رو کشیدی زحمت ترجمشم میکشیدی دیگه!

من کتاب ۵ به بعد رو زبون اصلی خوندم و با شما موافقم ترجمه‌ی خانم اسلامیه بهترین ترجمه نبود ولی اگه چیزی که شما نوشتین درست باشه، گروه ترجمه‌‌ای سایت پاتر تو متن دست بردن که بدترین کاریه که یه مترجم میتونه بکنه .. یه جور جنایت ادبیه!‌
اما در مورد معنی این بخش... این جملات اول صفحه ی دوم نامه‌ی لیلی هستن.. بخش اولش تو صفحه‌ی اول نامه است که اگه بخوام پشت سر هم بذارم به این صورت میشه:

نقل قول:
I don't know how much to believe, actually, because it seems incredible that Dumbledore could ever have been friends with Gellert Grindelwald. I think her mind's going, personally!
Lots of love,
Lily

معنی این بخش میشه:

نقل قول:
من حقیقتا نمی‌دونم چقدر حرفاش راسته [اشاره به حرف‌های باتیلدا بگ‌شات] چون سخته باور کنم که دامبلدور روزی دوست گلرت گریندلوالد بوده! شخصا فکر میکنم مغزش [باز هم اشاره به باتیلدا] تاب برداشته.

با عشق،

لیلی

که اسنیپ اون بخش نامه رو که نوشته "با عشق، لیلی" رو جدا کرده بود و براش خودش نگه داشته بود. این نامه هیچ‌جاش هیچ اشاره‌ای به اسنیپ نمیکنه!

امیدوارم شفاف شده باشه به اندازه کافی.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۲۶ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

لاوندر براون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقل قول:

تد ریموس لوپین نوشته:
نقل قول:
با وجود این بی اعصابی من دلایلی دارم که ثابت می کنه لی لی عاشق اسنیپ بود!بعله!در صفحه636 هری پاتر و یادگاران مرک،(یا هر صفحه دیگه چون احتمال داره فرق بکنن!)در خاطرات اسنیپ،بعد از ماجرای مرگخواران و نجات دادن هری توسط اسنیپ،صفحه دوم نامه لی لی رو که هری صفجه اولش رو داشت میخونه:شاید با گرینوالد دوست بود.اسنیپ مرا نمیخواست.مجبور شدم!

من واقعا دوست دارم بدونم مترجم کتاب شما کی بوده که این جمله‌ی آخرو به نامه ی لیلی اضافه کرده:
نقل قول:

نقل قول:
------could ever have been friends with Gellert Grindelwald. I think her mind's going, personally!
Lots of love,
Lily

پیام زده شده در: ۲۱:۵۵ یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

سیوروس اسنیپ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۲۸ پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 499
آفلاین
اصلا یه دقیقه صبر کنین بینم!صاحبش اینجاست.نمی فهمم چرا انقدر با هم سر چیزای الکی بحث می کنین؟

آدم بدی بودم؟ذاتم خراب بوده؟سیاه و پلید بودم؟همینی که هست! مثلا ذات اونایی که خوب بود به کجا کشوندشون؟هوم؟

من کلا سیاهم پروفایلمو ببینین...من یه مرگخوارم!سی....ا...هم!تموم شد رفت. هیچم از سیاه بودنم شرمنده نیستم. موندم شما چرا انقدر تلاش می کنین منو خوب جلوه بدین؟ همون دو زار کار به قول شما سفیدی که انجام دادم هم تسترال شدم!

عاشق لیلی بودم؟توبه کردم آقا!غلط کردم!مال شوهر عینکیش...نخواستیم!بازم حرفی مونده؟

در ضمن این من نبودم که منتظر دست بوسی خانم بودم.یه دفعه رفتم ازش عذر خواستم و خودمو جلوی برج گریفندور مضحکه همه کردم و پا رو غرورم گذاشتم...دیگه باید چیکار می کردم از دید شما؟خودمو جلوی لیلی دار می زدم رضایت می داد خانم؟
وقتی از اولم دلش با من نبود چیکار باید می کردم؟به زور معجون و طلسم به سمت خودم می کشوندمش؟شما از آدم چه توقعی دارین؟یا منو انقدر کم شعور و تسترال فرض کردین که نمی فهمم طرفم منو نمی خواد؟نکنه توقع داشتین خودکشی می کردم؟ نخواست دیگه آقا نخواست مگه زوره؟حالا همه این وسط راضین شما ناراضی؟

و در کل از همه کسایی که بنده رو به خاطر حرکت کاملا دور از انسانیت جیمز وسط حیات مدرسه متهم می کنن کمال تشکرو دارم و امیدوارم برای یک بار هم که شده خودشون تو اون موقعیت خفت بار قرار بگیرن تا بدونن چقدر تحقیر شدن سخته به ویژه جلوی دختری که دوست داری براش بزرگ جلوه کنی نه حقیر و کوچیک!بوق بر نویسنده این کتاب باد که حتی حاضر نشد یک بار منطقی با این قضیه برخورد کنه و درک کنه آدم از رو عصبانیت ممکنه هر حرفی رو بزنه. همونجور که من زدم و حداقل انقدر شجاعت داشتم که به خاطرش برم عذرخواهی کنم.
در پایان باز هم کمال تشکر از همه افرادی دارم که یه حرکت در اثر عصبانیت بنده رو تا این حد بزرگ می کنن و حرکت جیمز پاتر رو یه شوخی بامزه می دونن و در نهایت تعجب می کنن یه آدم مثل من چرا به طرف سیاهی گرایش پیدا می کنه.

در پایان هم جمع بندی می کنیم من ذاتم سیاه از اون دختره موقرمز بی اصل و نسب هم متنفرم.بازم حرفی هست یا نه؟

پیام زده شده در: ۲۱:۱۸ یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
نقل قول:

نقل قول:

نقل قول:
Lots of love,
Lily

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۰۸ یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

آناستازیا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

لاوندر براون نوشته:
نقل قول:

آناستازیا نوشته:
نقل قول:

lili-snape نوشته:
البته که سوروس... جیمز تو خونواده ایی + و گریفندوری با بهترین شرایط بزرگ شد هیچ کم و کسری تو زندگیش نداشت با این حال به شدت مردم آزار بود.راهی رو هم که در نهایت انتخاب کرد به خاطر پیروی از خونوادش بود همون طور که تو خاطرات اسنیپ دیدیم تو قطار می گفت می خواد مث پدرش باشه. به نظر من خیلی هنر نکرده محفلی شده. ولی اسنیپ تو بچگی بدترین فشار های روحی و روانی رو داشت. یه مادر اسلیترینی داشت که بهش می بالید و دوستش داشت طبعا به عنوان یه بچه اونو الگوی خودش میکرد. و مشنگا رو در غالب پدر خشن و بی محبتش می دید که مادرشو اذیت می کرد. اوضاع مالیشونم که افتضاح بود و با کمبود و حسرت بزرگ شد.با این وجود ما اونو یه بچه ی ساکت و گوشه گیر میبینیم که توی مدرسه شروع کننده ی درگیری نبود. و از اونجایی که مث همه ی اسلیترینی ها قدرت طلب بود رفت سمت کسایی که بهش احترام و قدرت بیشتری میدادن یعنی دار و دسته اسلیترینی ها. اما میبینیم در نهایت با وجود تمام این وسوسه ها و بهانه ها اون خوب بودن رو انتخاب می کنه و این به نظرم قابل احترامه.

تو از کجا میدونی جیمز کم و کسری نداشت ؟ همه تو زندگیشون کم و کسر دارن هیچوقت نمیتونی با قطعیت بگی جیمز تو بهترین شرایط زندگی میکرده !!
دوما اصلا نمیشه بد بودن اسنیپ و مرگ خوار شدنشو به مسائل خانوادگیو و اسلیتیرینی بودن ننش ربط بدیم چه ربطی داره اگه این باشه سیریوس کل جد و ابادش اسلیتیرینی متعصب بودن که از دورگه ها و ماگل ها متنفر بودن پ چرا خودش اینفدر خوب شد ؟؟ از نظر من سورس اصلا هنر نکرده که اخرش خوب شده در واقع اگه واقعا عاشق لی لی بود وظیفه شم بوده !!

نقل قول:

لاوندر براون نوشته:
نقل قول:

رون ویزلی نوشته:
راستش درسته كه اسنيپ عاشق لي لي بود اما لي لي اونقدر ها عاشق اسنيپ نبود .بيشتر عاشق جيمز بود .اگر با جيمز هم ازدواج نمي كرد? اخه ايين چه سواليه????? سوال طرح كردي واسه ي ما??

با وجود این بی اعصابی من دلایلی دارم که ثابت می کنه لی لی عاشق اسنیپ بود!بعله!در صفحه636 هری پاتر و یادگاران مرک،(یا هر صفحه دیگه چون احتمال داره فرق بکنن!)در خاطرات اسنیپ،بعد از ماجرای مرگخواران و نجات دادن هری توسط اسنیپ،صفحه دوم نامه لی لی رو که هری صفجه اولش رو داشت میخونه:شاید با گرینوالد دوست بود!اسنیپ مرا نمیخواست.مجبور شدم!

صفحه 636 رفتم داشتن اماده میشدن برن هاگوارتز که جنگ شروع شه کتاب داشت تموم میشد !!!! ادرس درست بدین خو !!
بعدا الان این جمله یعنی چی ؟ چیزیو ثابت نمیکنه یا باید جمله کاملشو بذاریم که ببینیم چی به چی بوده کسی یادش نیست که !! هم اینکه لی لی اگه واقعا عاشق سورس بود با اون قضیه ای که تو هاگوارتز پیش اومد به همین سادگی دوستیشون بهم نمیخورد لیلی فقط به چشم دوستش به اون نگاه میکرده همین ... اگه کوچیکترین عشقی و عاشقی در میون بود لیلی یکم بیشتر واسه دوستیشون مایه میذاشت ...
شماها همتون بهتره یه سر بزنید تاپیک جیمز خوب یا بد ( ادرسشو بلد نیستم برید بگردید خودتون پیدا کنید ) ببینید جیمز واقعا چه ادمی بوده و سورس کی بوده و کدوم یکی واقعا واسه عشقش به لی لی تلاش کرد کدوم وایساد فقط دیوارو نگاه کرد !!!

ببین دوست گرامی وقتی لی لی از اسنیپ جدا شد که اسنیپ مرگخوار شد!نه برای گند زاده گفتن بهش(نتیجه:کتابو دقیق نخوندی)
بحث اینجا بین ذات اسنیپ و جیمزه نه سیریوس در مورد اون حق با توعه!اما در هانواده ای که همیشه دعواس؛کسی که جنسش به سوروس نزدیک تره(مادرش)براش عزیز شد!مادری که توی خاطرات نگاه کنی پشتش بود!ما داریم میگیم جیمز با وجود اون خانواده گریفیندوری الاصلش این همه مردم ازار بود!ولی اسنیپ با این وجود ساکت و مهربون بود تا وقتی که فهمید جبران تموم خلاء هاش ولدمورته!و دقت کن که این بعد دوستی لی لی و جیمز بود و این ینی یه زخم دیگه روی روح بخت برگشته اسنیپ!

در ضمن پست:به نظرتون اسنیپ عاشق لی لی بود
رو هم از اینجانب مطالعه بفرما چون اونجا فرد هم صحبت جالبی کرده!یه مطالعه سر سری دیگه هم قدیسان رو داشته باش و بعد بیا

جناب قدیسان مرگبارو و من تا حالا دوازده بار خوندم پس کسی که باید دقیق بخونه جنابعالیه نه من !!
بعدش شما انگار کتابو درست نخوندی چون وقتی اسنیپ رفت در خوابگاه گریفیندور واسه منت کشی لیلی ، لی لی ازش پرسید که چرا با اون مرگخوار ها میگرده ؟!! یعنی توی خود مدرسه هم کسائی بودن که همه میدونستن مرگخوارن مثل مالفوی ولی کسی به روی خودش نمی اورده و مهم تر اینکه اسنیپ هم باهاشون میگشته چون به قول شما اون یه اسلیترینیه !!!
ساکت و مهربون ؟؟ شاید ساکت بود ولی شخصیت مهربونش فقط مال لی لی بود کسی که با هیچ بنی بشری رفت و امد نداره از کجا میدونی مهربون بود یا نامهربون ؟؟؟
جیمز هم از سال هفتم با لی لی بیرون میرفت یعنی اسنیپ هفت سال مهلت داشت تا گندی که جلوی جمعیت به روی لی لی پاشید و تحقیرش کرد جمع کنه ولی فقط منتظر بود یه معجزه رخ بده لی لی بیاد دست بوسی !!! جیمزی که اونقدر زرنگ بود که از تک تک فرصتهاش استفاده کرد حقش بود اخرش لی لی گیرش بیاد نه یکی مثل اسنیپ که اعتماد بنفس و جرات هیچ کاری رو نداشت وقتی هم داشت که دیگه دیر شده بود !!
من خط به خط کتابهای هری پاترو حفظم تازه قدیسانو از همه کمتر خوندم بار دوازدهم من احتمالا بار اول شما بوده بهتره فقط به کتابها بسنده نکنی و به مصاحبه های رولینگ و داستانک هایی که توی پاترمور هم هست مراجعه کنی تا زیر و بم دنیای هری پاترو متوجه بشی نه فقط چهار تا خط توی کتاب !!!
در ضمن قبلا هم گفتم بحث ذات این و اون بحثی نیست که بشه توی این تاپیک کرد خودش یه بحث جداگانه اس که خیلی هم نکته ریز داره الان فقط بحث اینه که لی لی اسنیپو دوست داشت یا نه که اونم جوابش مشخصه اگه داشت انقدر راحت به دوستیشون پشت پا نمیزد ولی طبق گفته رولینگ ، اگر ، دقت کنید ، اگر جیمز نبود لی لی با اسنیپ ازدواج میکرد والسلام ...

ویرایش شده توسط آناستازیا در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۱۶ ۲۰:۱۴:۴۶

(( امرسون ))

پیام زده شده در: ۱۴:۴۸ یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

لاوندر براون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقل قول:

آناستازیا نوشته:
نقل قول:

lili-snape نوشته:
البته که سوروس... جیمز تو خونواده ایی + و گریفندوری با بهترین شرایط بزرگ شد هیچ کم و کسری تو زندگیش نداشت با این حال به شدت مردم آزار بود.راهی رو هم که در نهایت انتخاب کرد به خاطر پیروی از خونوادش بود همون طور که تو خاطرات اسنیپ دیدیم تو قطار می گفت می خواد مث پدرش باشه. به نظر من خیلی هنر نکرده محفلی شده. ولی اسنیپ تو بچگی بدترین فشار های روحی و روانی رو داشت. یه مادر اسلیترینی داشت که بهش می بالید و دوستش داشت طبعا به عنوان یه بچه اونو الگوی خودش میکرد. و مشنگا رو در غالب پدر خشن و بی محبتش می دید که مادرشو اذیت می کرد. اوضاع مالیشونم که افتضاح بود و با کمبود و حسرت بزرگ شد.با این وجود ما اونو یه بچه ی ساکت و گوشه گیر میبینیم که توی مدرسه شروع کننده ی درگیری نبود. و از اونجایی که مث همه ی اسلیترینی ها قدرت طلب بود رفت سمت کسایی که بهش احترام و قدرت بیشتری میدادن یعنی دار و دسته اسلیترینی ها. اما میبینیم در نهایت با وجود تمام این وسوسه ها و بهانه ها اون خوب بودن رو انتخاب می کنه و این به نظرم قابل احترامه.

تو از کجا میدونی جیمز کم و کسری نداشت ؟ همه تو زندگیشون کم و کسر دارن هیچوقت نمیتونی با قطعیت بگی جیمز تو بهترین شرایط زندگی میکرده !!
دوما اصلا نمیشه بد بودن اسنیپ و مرگ خوار شدنشو به مسائل خانوادگیو و اسلیتیرینی بودن ننش ربط بدیم چه ربطی داره اگه این باشه سیریوس کل جد و ابادش اسلیتیرینی متعصب بودن که از دورگه ها و ماگل ها متنفر بودن پ چرا خودش اینفدر خوب شد ؟؟ از نظر من سورس اصلا هنر نکرده که اخرش خوب شده در واقع اگه واقعا عاشق لی لی بود وظیفه شم بوده !!

نقل قول:

لاوندر براون نوشته:
نقل قول:

رون ویزلی نوشته:
راستش درسته كه اسنيپ عاشق لي لي بود اما لي لي اونقدر ها عاشق اسنيپ نبود .بيشتر عاشق جيمز بود .اگر با جيمز هم ازدواج نمي كرد? اخه ايين چه سواليه????? سوال طرح كردي واسه ي ما??

با وجود این بی اعصابی من دلایلی دارم که ثابت می کنه لی لی عاشق اسنیپ بود!بعله!در صفحه636 هری پاتر و یادگاران مرک،(یا هر صفحه دیگه چون احتمال داره فرق بکنن!)در خاطرات اسنیپ،بعد از ماجرای مرگخواران و نجات دادن هری توسط اسنیپ،صفحه دوم نامه لی لی رو که هری صفجه اولش رو داشت میخونه:شاید با گرینوالد دوست بود!اسنیپ مرا نمیخواست.مجبور شدم!

صفحه 636 رفتم داشتن اماده میشدن برن هاگوارتز که جنگ شروع شه کتاب داشت تموم میشد !!!! ادرس درست بدین خو !!
بعدا الان این جمله یعنی چی ؟ چیزیو ثابت نمیکنه یا باید جمله کاملشو بذاریم که ببینیم چی به چی بوده کسی یادش نیست که !! هم اینکه لی لی اگه واقعا عاشق سورس بود با اون قضیه ای که تو هاگوارتز پیش اومد به همین سادگی دوستیشون بهم نمیخورد لیلی فقط به چشم دوستش به اون نگاه میکرده همین ... اگه کوچیکترین عشقی و عاشقی در میون بود لیلی یکم بیشتر واسه دوستیشون مایه میذاشت ...
شماها همتون بهتره یه سر بزنید تاپیک جیمز خوب یا بد ( ادرسشو بلد نیستم برید بگردید خودتون پیدا کنید ) ببینید جیمز واقعا چه ادمی بوده و سورس کی بوده و کدوم یکی واقعا واسه عشقش به لی لی تلاش کرد کدوم وایساد فقط دیوارو نگاه کرد !!!

ببین دوست گرامی وقتی لی لی از اسنیپ جدا شد که اسنیپ مرگخوار شد!نه برای گند زاده گفتن بهش(نتیجه:کتابو دقیق نخوندی)
بحث اینجا بین ذات اسنیپ و جیمزه نه سیریوس در مورد اون حق با توعه!اما در هانواده ای که همیشه دعواس؛کسی که جنسش به سوروس نزدیک تره(مادرش)براش عزیز شد!مادری که توی خاطرات نگاه کنی پشتش بود!ما داریم میگیم جیمز با وجود اون خانواده گریفیندوری الاصلش این همه مردم ازار بود!ولی اسنیپ با این وجود ساکت و مهربون بود تا وقتی که فهمید جبران تموم خلاء هاش ولدمورته!و دقت کن که این بعد دوستی لی لی و جیمز بود و این ینی یه زخم دیگه روی روح بخت برگشته اسنیپ!

در ضمن پست:به نظرتون اسنیپ عاشق لی لی بود
رو هم از اینجانب مطالعه بفرما چون اونجا فرد هم صحبت جالبی کرده!یه مطالعه سر سری دیگه هم قدیسان رو داشته باش و بعد بیا

پیوست:

jpg  cavt5251ab962f01c.jpg (18.64 KB)
36101_540c3eed83b8e.jpg 240X238 px

پیام زده شده در: ۱۳:۵۷ یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

آناستازیا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

lili-snape نوشته:

نقل قول:

لاوندر براون نوشته:
نقل قول:

رون ویزلی نوشته:

(( امرسون ))

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.