هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نقد پستهای محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۱۹:۳۶ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۸:۱۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
از آغازی که پایانم بود...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 483
آفلاین
سلام.
در مورد پست قبلی از نقدتون ممنونم سعی می کنم اشکالاتمو حل کنم.
ممنون میشم اگه این پستوبرام نقد کنید.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پاسخ به: نقد پست ها
پیام زده شده در: ۱۴:۳۶ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۱:۴۲ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 36
آفلاین
نقد پست شماره 216 تاپیک بحث های سر میز غذا نوشته پروتی پاتیل

اولا که پست شما خیلی کوتاه هست ، اینکه پست حداقل 12 سطر باشه مهم هست .

دوما که چند تا از کلمات به هم چسبیده بودن که اصلا حالت جالبی نداشت ، باید به املای پست خیلی توجه داشته باشید : نوشتید "اسنیپدر" که درستش "اسنیپ در" هست ، یا "لبخند ساختگییه" که "لبخند ساختگی" درستش هست و چند مورد دیگه .

مسئله ی بعدی این هست که "و" رو به اسم نچسبونی ، دیالوگ ها میتونن محاوره ای باشن ، ولی متن نباید اینطور باشه اصلا ... نوشتی :"آلبوسو با اسنیپ تنها گذاشت" که درستش این هست که " آلبوس رو با اسنیپ تنها گذاشت " ؛ یا نوشتی " اسنیپاز اینکه خود دامبلدور سر صحبتو باز کرده بود " که درستش این هست " اسنیپ از اینکه خود دامبلدور سر صحبت را باز کرده بود " پست هر چقدر هم که طنز باشه ، یکسری موارد باید توش رعایت بشه که این ها هم جزو اون موارد هستن .

توی نوشتن پست ، بازی کردن با کلمات اهمیت خیلی زیادی داره ، ممکنه شما یه دیالوگ یا فضاسازی رو بتونی به چندین حالت بنویسی ، ولی باید نگاه کنی به پست و چیزی رو انتخاب کنی که مناسب باشه ، نوشتی :

نقل قول:
اسنیپدر حال فکر کردن بود که ناگهان دامبلدور گفت:

چیزی که میتونستی به جای "ناگهان دامبلدور گفت" بنویسی این بود که " دامبلدور پرسید : "

نقل قول:
اسنیپاز اینکه خود دامبلدور سر صحبتو باز کرده بود داشت بال در میاورد.برای همین سعی کرد تااین فرصت گران بها رو از دست نده

وفادار بودن به هری پاتر و شخصیت ها خیلی اهمیت داره ... اسنیپ هیچوقت بال در نمیاره از خوشحالی . اینکه دامبلدور ازش بپرسه چیکار داشتی با من هم انقدر جالب و مهم نبود که بخواد از خوشحالی بال در بیاره ، به هر حال در آشپزخانه رو بسته بود که با دامبلدور صحبت کنه دیگه .

میتونستی این بخش رو :
نقل قول:
اسنیپاز اینکه خود دامبلدور سر صحبتو باز کرده بود داشت بال در میاورد.برای همین سعی کرد تااین فرصت گران بها رو از دست نده و با لبخند ساختگییه گفت:
آره آلبوس جان کارت دارم .من به .............

اینطور بنویسی :
اسنیپ از اینکه دامبلدور سوال کرده بود استقبال کرد و با لبخندی ساختگی گفت : آره آلبوس ، کارت دارم مکثی کوتاهی کرد و گفت : در واقع من به ...

یه مقدار فاصله بین دیالوگ ها و متن لازم هست که رعایت نکردی شما ، و حالا که فضاسازی هم نکردی برای دیالوگ ها ، میتونستی از شکلک استفاده کنی برای دیالوگ هایی که گفته شد که این کار رو هم نکردی . به نظرم اگر به این مواردی که گفته شد توجه کنی و سعی کنی میتونی رول های خیلی خوبی بنویسی .

ما شیفتگانِ خدمتیم ، نه تشنگانِ قدرت

پیام زده شده در: ۱۴:۱۲ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقد پست شماره 145 تاپیک قلعه روشنایی نوشته الفیاس دوج

اولین چیزی که بهش اشاره میکنم موارد نگارشی هست ، انقدر تکرار شده این مسئله که جالب نیست دوباره گفتنش ، ولی خب ... این اصلا خوب نیست که شما از علامت تعجب به عنوان نقطه ، ویرگول و کلیه علامت های نگارشی استفاده کنی . زمانی از علامت تعجب استفاده میشه که دیالوگ یا متنی که نوشته شده ، حاوی مطلب عجیب یا دور از ذهنی باشه .

نقل قول:
- خوبه! راه بیفتید، ما هم منتظر شما میمونیم! ولی یادتون باشه، دست از پا خطا کنین، خودم میکشمتون!

اینکه لرد میگه خوبه تعجب نداره ، این میگه منتظر شما میمونیم هم تعجب نداره ! اصلا دلیل استفاده از علامت های نگارشی توی یک متن این هست که به خواننده کمک کنه چطور بخونه و حس و حال نویسنده رو درک کنه . وقتی شما علامت تعجب میزنی ، این مفهوم به خواننده القا میشه که چیزی که نوشته شده چیز عجیبی بوده . وقتی به دفعات و به طور نا به جا از این علامت استفاده بشه ، کلا خواننده دیگه بهش توجهی نمیکنه و به چشم همون نقطه بهش نگاه میکنه .

مسئله ی بعد دیالوگ ها هستن ، قبلا گفتم که سعی کنید متن و فضاسازی پست به صورت ادبی باشه و دیالوگ ها به صورت محاوره ای نوشته بشن . شما یه سری دیالوگ ها رو محاوره ای نوشتی ، یه سری رو مخلوط نوشتی و کلا نظم جالبی نداره و حس بدی میده .

نقل قول:
- ارباب، اگه محفلی ها ببینن که پشت این جمعیت چند نفر نقابدار هم میاد، شک میکنند و نقشه مون لو میره!

اینجا شما محاوره ای نوشتی دیالوگ رو ، بعد اواخرش نوشتی : شک میکنند . وقتی محاوره ای مینویسی کامل ادامه بده همون شیوه رو و بنویس شک میکنن .

نقل قول:
- یاران من، اکنون همگی برین و در جاهای مخصوصتون قرار بگیرید و برای نبردی سهمگین آماده بشید!

این دیالوگ هم همینطور هست .

و مسئله ای که بهش توجه نشده ، وفادار بودن به کتاب های هری پاتر هست که توی پست های جدی خیلی بیشتر از پستهای طنز اهمیت داره ... اینکه لرد به بلاتریکس بگه : حق با توئه بلا، این یه بار رو خوب فکر کردی . اصلا جالب نیست ! ولدمورت هیچوقت به کسی نمیگه این یه بار رو خوب فکر کردی . بالاخص که اون شخص بلاتریکس لسترنج باشه که همیشه کنار ولدمورت بوده و معمولا مشاوره های خوبی هم داده . یا دامبلدور هیچوقت نمیگه : یه بار دیگه تام میخواد ما رو نابود کنه .

هر چقدر هم به نظر دامبلدور شرایط سخت و پیچیده باشه ، حرف زدنش باعث میشه که محفلی ها خیلی آروم بشن و همه چیز رو خیلی ساده تر از اون چیزی که هست ببینن .

و اینکه فضاسازی هم توی پست جدی مهمترین نقش رو بر عهده داره ، اینکه شما یه مقدار در مورد جایی که ولدمورت و مرگخواران جمع شدن توضیح بدی میتونه خیلی جالب باشه و خیلی قوی کنه پست رو و خواننده هم بیشتر بتونه نزدیک بشه . بالاخص توی پست هایی که در مورد ولدمورت و مرگخوارا هست ، فضاسازی در مورد اونها میتونه باعث بشه خواننده به خوبی سیاه بودن و پلید بودن و مرموز بودن اون شرایط رو احساس کنه .

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقد پست شماره 236 تاپیک محفل به روایت فتح نوشته آرسینوس

اولین و مهمترین مسئله ای که باید بهش اشاره کنم دیالوگ هایی هست که استفاده کردی ، مهم نیست که چقدر پست جدی یا طنز هست ، به هر حال باید به هری پاتر و کتاب ها وفادار باشه ، یا بهتره بگم که یه رولِ جادویی باشه . هر چند که سوژه ای که توسط ماری مک دونالد داده شده بود ، بعد از پستِ ایشون به طرز ِ ناشیانه ای توسط دیگران ادامه پیدا کرد و کلا از هری پاتری بودن و جادویی بودنش خارج شد ، ولی به هر حال .

هر چقدر هم یه رول طنز باشه ، جالب نیست که دامبلدور بپره تو بغل یکی و بگه بابا من گشنمه ، یا لرد انقدر طنز گونه با مرگخوارانش برخورد و صحبت کنه .

چیزی که میتونست پستت رو جالب تر کنه ، فضاسازی هایی بود که میتونستی انجام بدی ؛ بخشی که دامبلدور استرجس رو بغل میکنه و محفلی ها میخوان جداشون کنن ، میتونست خیلی جذاب تر و جالب تر باشه . خیلی ها فکر میکنن که فضاسازی صرفا مربوط به پستهای جدی هست و توی پست های طنز استفاده از چند تا اسمایل میتونه کار فضاسازی رو انجام بده ، در صورتی که اصلا اینطور نیست . اینکه شما شرح بدی شکل و ظاهر اتاقی که افراد توش هستن چطور هست و حالتِ قیافه ی محفلی ها که میخوان دامبلدور رو جدا کنن چطور هست و برخورد دامبلدور چی هست و اینها ، میتونه باعث بشه که خواننده خیلی بیشتر خودش رو تو فضای داستان ببینه و مسلما براش جالب تر خواهد بود و حتی میتونه تشویقش کنه که پست رو ادامه بده .

در مورد نگارش پست هم چیزی که به شدت روش تاکید دارم این هست که اصلا جالب نیست که شما هر جمله ای که مینویسی ، حالا چه دیالوگ باشه چه فضاسازی باشه و چه غیره ، اینتر بزنی و از یک سطر پایین تر شروع کنی . ظاهر پست کاملا غیر حرفه ای میشه .

و مسئله ی آخر هم در مورد دیالوگ ها هست ، چیزی که به نظرم توی دیالوگ ها خیلی اهمیت داره ، این هست که شما یه فضاسازیِ مختصر در موردِ حالت شخصی که دیالوگ رو داره میگه ذکر کنی . مثلا انتهای پستت نوشتی :

نقل قول:
لرد : دهنتو ببند بيريخت بي خاصيت.

ريگولوس : اممم ارباب جسارت نباشه اما خودتون داريد شكنجش ميكنيد!

لرد: يادم باشه به تو هم يه كروشيو بزنم! خوب ديگه پاشيد بريد استراحت كنيد كه امشب ميخوايم حمله كنيم.

میتونستی بنویسی :
نقل قول:

لرد با حالت تهدید آمیزی چوبدستی اش را مقابل ایوان تکان داد و گفت : ساکت شو بی خاصیت

ریگولوس لبخندی زد و بدون آنکه مستقیم به چشم های لرد نگاه کند گفت : ولی ارباب شما دارید شکنجش میکنید !

لرد با بی میلی جواب داد : به وقتش تو رو هم تنبیه میکنم بلک ! میتونید ارباب رو راحت بذارید که استراحت کنه ، شب حمله میکنیم .

همین چند کلمه ای که قبل از دیالوگ هر شخص وجود داره ، میتونه حالت اون شخص رو به خواننده نشون بده و خواننده خودش رو توی اون شرایط ببینه و با پست بیشتر اخت بشه .

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۲۴ ۱۴:۱۴:۴۹

پیام زده شده در: ۱۹:۲۲ سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۸:۱۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
از آغازی که پایانم بود...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 483
آفلاین
سلام .
دامبلدور عزیز میشه این پستوبرام نقد کنی؟
ممنون.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۱۳:۲۶ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱

آرسینوس جیگرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۱:۴۹ دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
از وزارت سحر و جادو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1513
آفلاین
سلام

منم در خواست نقد پست شماره ي 236 تاپيك محفل به روايت فتح رو دارم!

با تشكرات

پیام زده شده در: ۱۴:۱۱ شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۱

الفیاس.دوج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
دیروز ۱۷:۱۶:۴۰
از ته دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1206 | خلاصه ها: 1
آفلاین
با سلام خدمت پیر پشمک موی آدم ضایع کن خردمند محفل!

این یکی از معدود پست های جدی منه، لوطفا یه نقدی بهش بزن!
میخوام ببینم چطوری جدی مینویسم!

خیلی ممنون!

و ناگهان تغییر!
شناسه ی بعدی:
پروفسور مینروا مک گوناگال

الفیاس دوست داشتنی بود! کمک کننده بود؛ نگذارید یادش فراموش شود.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۰۷ پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۱

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقد پست شماره 215 بحث های سر میز غذا نوشته الفیاس دوج

نقل قول:
- به به! سلام بر سورس! جاسوس دوروی کثیف محفل و مرگخواران! میدونستی هنوز بهت اعتماد دارم؟

- البووووووووووووس! مردیم از گشنگی! چی شد پس؟

صدای فریاد بقیه ی محفلی ها همراه با نعره ی لوپین، بقیه جمله ی سورس رو در خودش گم کرد!

-پیرمرد بوقی! تو رو چه به این کارا؟ تو باید بری توی اتاقت برای حمله به اون سیاه سوخته ها نقشه بکشی! نه اینکه بیای اینجا و پیاز خرد کنی!

چیزی که توی پستت توجه من رو جلب کرد و لازم دونستم بیشتر از هر موردی بهش اشاره کنم ، شخصیتِ دامبلدور هست ... توی پستِ آموزش نویسندگی که زدم ، نوشتم :

نقل قول:
هر شخصيتي در كتاب، به گونه اي خاص رفتار ميكند. يا در سايت شخصيتي را يافته كه رفتار كردن بر خلاف آن، اشتباه است. در واقع غير معقولانه نبايد عمل نمود.

براي مثال: لرد ولدمورت شخصيتي دارد كه مي تواند در رول مثل هر شخصيت ديگري: لباس عجيب بپوشد، گاف بدهد، مو داشته باشد و ... .

اما همه ي اينها در عين وقار و سنگيني انجام مي دهد. در واقع اينكه ولدمورت بي دليل از مرگخوارانش تعريف كند، از كسي خواهش كند و يا اينكه عذر خواهي كند؛ داستان را به جايي مي كشاند كه : به جاي خنديدن به فكر آن هستيم كه، اين كار از ولدمورت بعيد است!

اینکه به شخصیت ها وفادار بمونیم ، فقط مربوط به پستهای جدی نیست ! اصلا فرقی نمیکنه که جدی باشه یا طنز یا تلفیق ِ طنز و جدی ... چیزی که من الان بهش اهمیت میدم ، این هست که دامبلدور اون جذابیت و جذبه و سنگین و وقاری که توی کتاب های هری پاتر داشت رو دوباره بدست بیاره ... زمانی که میخواستم این شخصیت رو بگیرم ، میخواستم از جنبه ی بیناموسی روش کار کنم ، ولی دیدم اینطوری خیلی بهتر و جذاب تره و خیلی وقت هم هست که همچین دامبلدوری نداشتیم .

چیزی که از شما و بقیه ی محفلی ها انتظار دارم ، اینه که هر طور شده به اصل ِ شخصیت ها وفادار بمونید ، به نظرم میشد که ریموس با احترام از دامبلدور در موردِ غذا سوال بکنه که کی حاضر میشه و کلا اون وقار و سنگین بودنِ ریموس لوپین هم بهش اشاره بشه ... و اینکه مثلا اونجا که گفتی پیرمرد بوقی و تو رو چه به این کارا ، به جایِ اینکه دیالوگِ مستقیم به دامبلدور باشه ، میتونست جوره دیگه ای باشه که هم جالبتر باشه و هم تو ذوق نزنه .

مثلا مینوشتی که ریموس صداش رو پایین میاره و رو به محفلیا ( مثلا اسم ِ چند نفر از محفلی ها رو میاوردی ) میگه که آلبوس رو چه به این کارا ! به جای غذا درست کردن اگر به فکره مقابله با ولدمورت ( یا اسمشو نبر ) باشه میتونه مفیدتر باشه و ما هم میتونیم یه غذای خوشمزه تر بخوریم و بعد مثلا محفلی ها نخودی میخندن و به روشون نمیارن و این جور موارد که به نظرم خیلی جالبتر میتونه باشه .

انتهای پستت ، چند دیالوگ رو پشتِ سر هم آوردی و با خط تیره نشونشون دادی ... من به شخصه این سبک دیالوگ نویسی رو دوست ندارم ، یعنی اصلا جالب نیست که تعدادِ زیادی دیالوگ پشتِ سره هم بیان . اگر ما بین دیالوگ ها از فضاسازی ، هر چند کوتاه استفاده بشه ، خواننده خیلی راحت تر میتونه خودش رو با پست مچ کنه .

نقل قول:

- البوس راست میگه لوپین! یک رهبر نباید فقط بشینه تو اتاق کارش و فکر کنه! من کاملا با کارهای آلبوس موافقم! یه رهبر باید از این کارها هم بکنه بعضی وقتا!

- ممنونم سورس! لوپین بهتره بری سر کارت! شام بزودی حاضر میشه!

- میتونم بپرسم کی حاضر میشه؟

- بزودی فرزندم! بزودی!

میتونستی بنویسی ، سوروس لبخند تلخی به لوپین زد و در حالی که به حرکاتِ دست دامبلدور بالای قابلمه ی سوپ خیره شده بود گفت : لوپین راست میگه ، یه رهبر فقط نباید بشینه تو اتاق کارش و فکر کنه! من کاملا با کارهای آلبوس موافقم! یه رهبر باید متنوع تر هم برخورد کنه گاهی اوقات .

ریموس که از حالت چهرش مشخص بود که از دخالتِ بیجای اسنیپ خوشش نیومده ، به طرفِ درب آشپزخانه رفت و با بی میلی پرسید : میتونم بپرسم کی حاضر میشه ؟

دامبلدور لبخندی زد و جواب داد : بزودی ریموس ، بزودی !

توی بخش بالا ، اولا که به نظرم نیازی نبود دامبلدور هم دیالوگی بگه ، میتونست جر و بحث رو بذاره به عهده ی همون ریموس و اسنیپ . و اینکه درسته که دامبلدور خیلی مهربون برخورد میکنه ، ولی به همه که نمیگه فرزندم . معمولا برای صمیمیتِ بیشتر همه رو به اسم ِ کوچیک صدا میکنه ... اینا خیلی مهم بودن ، چیز ِ خاصی به ذهنم نمیرسه که در این مورد بگم

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۲ ۲:۳۹:۵۴

پیام زده شده در: ۲۲:۳۴ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۱

الفیاس.دوج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
دیروز ۱۷:۱۶:۴۰
از ته دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1206 | خلاصه ها: 1
آفلاین
ای دامبلدور کبیر!
بیا و منتی بر سر ما بگذار و این پست ما را نقدی بنمای!

باشد که پند و عبرت بگیریم!

با تشکر

ویرایش شده توسط الفیاس دوج در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۱ ۲۲:۵۶:۵۴
دلیل ویرایش: تعویض لینک! :دی

و ناگهان تغییر!
شناسه ی بعدی:
پروفسور مینروا مک گوناگال

الفیاس دوست داشتنی بود! کمک کننده بود؛ نگذارید یادش فراموش شود.

تصویر کوچک شده

پاسخ به: نقدخانه ققنوس
پیام زده شده در: ۱۲:۲۳ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۱۸ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱:۳۵ دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
از گیلیمت دراز تر نکن اون پاهاتا.
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 115
آفلاین
بررسی پست شماره 633 خانه شماره دوازده گریمولد(محفل ققنوس) الفیاس

سلام. خوبی الفیاس؟ زن و بچه خوب هستن؟ خوش میگذره؟

بریم سر نقدت دیگه.

خب. اول از همه بهتره که توی رول نویسی، به صورت نوشتاری بنویسید نه به صورت زبانی. مثلا:

نقل قول:
به نشانه ی موافقت سری تکون دادن

بهتره که اینجا از سری تکون دادند استفاده کنید. معمولا توی دیالوگ ها این جوری می نویسند.

نقل قول:
الفیاس و بانو با شنیدن حرف های استرجس به نشانه ی موافقت سری تکون دادن و رو به بقیه ی محفلی ها که نسبت به چند دقیقه ی قبل آرومتر شده بودند،‏ کردند و گفتند:
-‏ از ته قلبمون از شما معذرت میخواییم،‏ واقعا ببخشید،‏ دست خودمون نبود،‏ سر مراسم عروسی جبران می کنیم.

در اینجا یه کم غیر قابل تصوره که بانو و الفیاس در یک زمان با هم یه جمله را عین هم بگن. بهتر بود میگفتید الفیاس گفت یا بانو گفت و مثلا بعدش اون یکی تایید میکرد حرفش ها. اینکه توی یه زمان یه حرف را با هم بگن یه کم غیر قابل تصوره.

یه نکته دیگه که هست توی رولتون باید مکان ها را بولدش کنید. نقل قول:
مثلا آشپزخانه ی خانه ی شماره دوازده،‏ بعد از صرف صبحانه:
را باید به صورت بولد مینوشتید. نیازی هم به دو نقطه نیست وقتی بولد میشه.

نقل قول:
الفیاس و بانو ویولت در سمت بالای میز با هم نشسته بودند و به ملت محفلی خوش و خرم نگاه میکردند و در گوشی با هم حرف میزدند:

این الفیاس بانو دیگه عجب انسان های توانمندی هستند. یعنی هم دارن به محفلی ها نگاه میکنند و هم دارن حرف میزنن؟ بهتر بود اینجا برای فضاسازیتون از یه چیز دیگه استفاده میکردین به جای نگاه کردن.

توی رولتون یه قسمت از فعل های ماضی استفاده کردید و یه قسمت از فعل های مضارع. نباید اینجوری باشه. باید یا مضارع باشه یا ماضی. البته توی دیالوگ ها بحثش جداست.

نمونه از افعالی که استفاده کردید به صورت مضارع:

نقل قول:
بانو و الفیاس بر میگردن سر جاشون و با کمک بقیه ی محفلی ها لیست مهمون ها رو آماده میکنند،‏ پروتی و فرد هم طرف دیگه ی میز دارن اسامی ای رو که بقیه نوشتن رو روی کارت دعوت ها میفرستن و همشون رو بسته بندی میکنند.

در صورتی که در جمله های دیگتون به صورت ماضی نوشتید.

یه مورد دیگه هم که هست شما مدام اسم افراد را وارد کردید و خط تیره گذاشتید توی دیالوگ هاتون. نیازی به این کار نیست. میتونید اسم ها را حذف کنید چون دو نفر دارم با هم حرف میزنن. نمونش هم اینجاست:

نقل قول:
بانو:
-‏ هیچی استر جان،‏ داریم در مورد ازدواجمون و همینطور مهمون ها و مراسم حرف میزنیم.

الفیاس:
-‏ اااااا،‏ بانو،‏ دیدی چی شد؟ هنوز لیست مهمون هایی رو که باید واسه مراسم دعوت کنیم رو ننوشتیم! ‏

بانو:
-‏ واااااای! راست میگی! بچه ها ما رو ببخشید،‏ ولی باید بریم و لیست مهمون ها رو بنویسیم،‏ فعلا بای.

میتونستید بانوی آخری را حذفش کنید. یه مورد دیگه هم هست و اینه که اصلا فضاسازی نداره اینجا. فقط یه اسم خالی اوردید. بهتر بود طرز گفتن و اینا را هم اضافه میکردید. کلا باید بیشتر روی طرز نوشتن دیالوگ ها تمرین کنید.

نقل قول:
-‏ ولی عزیزم،‏ حیف نیستش که همه چیز رو میسپاری به این اسکلت؟ مگه خودت چته؟ اینو بفرست ببین میتونه چند کیلو نخود سیاه پیدا کنه،‏ آنی مونی واسه ناهار میخواد آبگوشت درست کنه!‏

درسته که بلا عاشقه لرده. ولی هیچ وقت اینجوری با لرد حرف نزده. هیچ کس جرعت نداره با لرد اینجوری حرف بزنه و تازه بهش هم دستور بده.

باید قبل از ارسال یه دور بخونید رولتون را. از فضاسازی بیشتر استفاده کنید و سعی کنید شخصیت های توی کتاب را همونجور که هستند بیارین توی رول هاتون.

امضا نمی دم.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.