هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "آواداکداورا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۴:۵۸ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

دزيره

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۲۲ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از ماه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 201
آفلاین
به نظر من...
اینا همه نقشه ی خوده دامبلدور بوده....
احتمال این وجود داره که دامبلدور با اسنیپ گفتگو های مخفیانه و نقشه هایی کشیده باشند...

دامبلدور اونقدر ها کند ذهن نبود که بخواد سر یک اعتماد الکی جونشو از دست بده...
خوب ولی اینم میشه گفت که واقعا اسنیپ اونو کشته و تموم این مدت زیره فرمان لرد سیاه بوده...

پیام زده شده در: ۲۳:۳۷ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

اوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷
از سرزمین جاودانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
خب نه.

میدونید چرا میگم نه؟ خب نمیدونید چون هنوز نگفتم. حالا میگم عجله نکنید.

ما چندین بار طریقه ی عملکرد اوادا کداورا رو دیدیم.

در کتاب چهار یک بار در فصل اول و یک بار در فصول اخر. هر دو چند ویژگی مشترک داشتن. یکی نور سبز هست که توی مرگ دامبلدور هم هست.

موارد دیگه هستند که ما رو به شک میندازند. در توصیف مرگ فرانک برایس اومده که از جاش تکون نخورد و مرد و به زمین افتاد یعنی قبل از افتادن به زمین مرده بود.

در توصیف مرگ سدریک هم اومده که هری صدای افتادن چیز سنگینی رو روی زمین احساس کرد. ایا سدریک قبل از مرگ جیغ و داد کشید یا بهتر بگم فرصت این کارو داشت.

ولی در توصیف مرگ دامبلدور اومده که او از زمین جدا شد یا همون پرت شد و بعد از ارتفاع افتاد . ایا برای فرانک و سدریک این اتفاق افتاد؟ نه، نه تنها اونها پرت نشدند بلکه به ارامی روی زمین افتادند. این خصیصه ی ورد اواداکداوراست. اما در مرگ دامبلدور آیا این خصیصه ی همیشگی تغییر میکنه؟ ایا چون دامبلدور ادم بزرگ و مهمی هست باید مرگش دراماتیک باشه و پرت بشه و بیافته و ما مجبور به تصویر آهسته کردن اون صحنه بشیم؟

باید بگم که ماهیت اون عوض نشده بلکه کل اون عوض شده. شما اگه توجه بکنید در کل کتاب به وردهای غیر کلامی توجه زیادی شده و اگه مهمترین درس کلاس ششم رو بگیم باید از ورد غیر کلامی نام ببریم. پس بعید نیست اسنیپ به یک ورد دیگه فکر کرده باشه و اونو اجرا کرده باشه و برای منحرف کردن دیگران نام ورد اواداکداورا رو گفته باشه.

همون طور که میدونید تنها گفتن یک موجب عملی شدن اون نیست بلکه چیزهای زیاد دیگه ای وجود داره پس بعید نیست اسنیپ اون کارهای دیگه رو نکرده و فقط ورد رو به زبون اورده.

و البته دلیل همه ی اینها این هست که اسنیپ و دامبلدور نقشه کشیدند که صحنه ی مرگ دامبلدور رو اجرا کنند و مرگخوارها رو منحرف کنند که فکر کنن دامبلدور مرده و از بابت اون خیاشون راحته.

[i][size=large][color=0000CC][font=Georgia]Lord Voldemort: Come out, Harr

پیام زده شده در: ۲۳:۰۵ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
من میخوام یه مسئله ای رو عنوان کنم.به نظر من صد در صد اسنیپ طرف دامبلدور بوده و هست(قبلا دلایلم رو به عنوان یه مقاله گفتم)ولی اینکه اسنیپ در برابر دامبلدور اوداکداورا رو بکار برد یا نه.باید بگم بله بکار برد.من از ظاهر داستان این جوری دستگیرم شد که خود اسنیپ تمایلی نداشته که دیگه خودشو زیاد با لرد سیاه قاطی کنه.اینو میشه از چند جا برداشت کرد.یکی در فصل جن های جاسوس(ترجمه ویدا اسلامیه-شاهزاده دورگه)از حرفایی که هاگرید در مورد اسنیپ و دامبلدور میزنه و اینکه اسنیپ دیگه نمیخواسته اون کارو واسه دامبلدور انجام بده.تا اینجاش ما متوجه میشیم که اسنیپ و دامبلدور قبلا نقشه هایی هم کشیدن.در فصل برج صاعقه زده هم ما میبینیم که دامبلدور مدام از هری میخواد که بره اسنیپ رو پیشش بیاره(حتی در وضعیتی که اصلا حالش خوب نیست و دم مرگه و میتونه از هری بخواد خانم پامفری رو به جاش بیاره)در صحنه ای هم که اسنیپ میخواست این وردو بگه ما میبینیم که قبل از اینکه اسنیپ اون کارو کنه.دامبلدور از اسنیپ خواهش میکنه.حالا ایا این خواهش یه التماس بود واسه نجات جونش؟چیزی که اگه صحت داشته باشه با این شخصیتی که(دامبلدور)رولینگ توی این 6 کتاب واسه ما توضیح داده کاملا مغایرت داره.دامبلدور و التماس واسه نجات جونش؟حالا ما اینو میدونیم که قبل از اینکه اسنیپ چوبدستیشو به سمت دامبلدور بگیره،دامبلدور به اسنیپ خواهش کرده.تو اینجا یه ابهامی پیش میاد.چون ممکنه این خواهش واقعا به خاطر این بوده که اسنیپ دامبلدور رو بکشه.ما میبینیم که دامبلدور قبل از اینکه ،اسنیپ چوبدستیشو به سمتش بگیره از اسنیپ خواهش کرد پس ممکنه اسنیپ اصلا نمیخواسته به دامبلدور صدمه ای بزنه.تا جایی که ما دیدیم رولینگ در مورد چهره اسنیپ توضیح داده بود:"اسنیپ لحظه ای به دامبلدور خیره ماند و در خطوط خشن چهره اش نفرت و انزجار حک شد."
من که میگم این نفرت و انزجار به خاطر این بوده که به خاطر کاری که قرار بوده بکنه از خودش نفرت داشته.اسنیپ واقعا اوداکداورا رو بکار برد ولی نه بخاطر خودش بلکه بخاطر اینکه دامبلدور ازش خواسته بود.
حالا مسئله این پیش میاد که دامبلدور چرا باید بیاد انقدر الکی خودشو بکشتن بده؟به نظر من که دامبلدور همچین هم الکی این کارو نکرد ولی یه مسئله ای که هستش اینه که پاترونوس دابلدور یه ققنوسه.ققنوس هم پرنده ایه که عمر طولانی داره و میوتنه وقتی که میمیره دوباره با اتش گرفتن زنده بشه و تبدیل به جوجه بشه.بیشتر کسانی که پاترونوسشون هم یه حیوونه معمولا اگه بخوان تغییر شکل هم بدن به همون حیوون تیدیل میشن.ما میدونیم که دامبلدور قبلا معلم تغییر شکل بوده و خیلی هم عمر کرده.پس تا اینجا مسائلی که ثابت میکنه دامبلدور میتونه به ققنوس تبدیل بشه واضح هستش.پس به نظر من با اینکه اون طلسم اوداکداورا بود ولی بر دامبلدور اثر نذاشته.چون دامبلدور هم سقوط کرده و در اون وضعیت میتونسته به شکل ققنوس بیاد و خوشو نجات بده و همین طور ما میدونیم که هنگامی که مراسم تشییع جنازه دامبلدور رو برگزار میکردن وقتی اتش میگیره از اون جا یه ققنوس به پرواز در میاد.ایا اون دامبلدور نبوده؟
البته اینو بگم که اینی که من میگم دامبلدور به ققنوس میتونه تغییر شکل بده ازش مدرکای دیگه ایم دارم ولی میخوام اونارو درجاش بکار ببرم.

یک زن چیزی ج

پیام زده شده در: ۲۲:۱۰ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

پیتر پتیگرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۳۹ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸
از هرجا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
خب خدمت اون سری از دوستان که می گن اسنیپ با نارسیسا پیمان ناگسستنی بست عرض کنم که به دلایل زیر اسنیپ می تونسته که دامبلدور رو نکشته و زنده بمونه...
تو بند سوم و آخر پیمان می گن که اگه به نظر رسید که دراکو داره شکست می خوره تو کاری که لردسیاه بهش دستور داده رو انجام می دی؟
"And, should it prove necessary... if it seems Draco will fail..." whispered Narcissa (Snape's hand twitched within hers, but he did not draw away), "will you carry out the deed that the Dark Lord has ordered Draco to perform?"
(صفحه 49 متن اصلی)
همین جا سوال پیش میاد که اصلا دستور لرد چی بوده؟ کشتن دامبلدور یا وارد کردن مرگخوار ها به هاگوارتز یا هر دوشون... فرض می کنیم که دستور لرد کشتن دامبلدور بوده
در این صورت پر واضح هست که دراکو با وجود 4-5 تا مرگخوار در کنارش و دامبلدوری که ضعیف شده و چوبدستی هم نداره به هیچ وجه شکست نمی خوره پس اسنیپ در اینجا از بند سوم پیمان خارج شده و شامل حال اون نمی شه
در ضمن اون دسته از دوستانی که می گن رولینگ توضیح داده که دامبلدور از بالای برج افتاده پایین باید بگم که برجی به اون بلندی که هیچ کسی از اون بالا ندید که دامبلدور افتاده پایین فقط پایین برج جسد دامبلدور بود.... پس در میانه راه دامبلدور می تونسته که یه جوری به زمین بیفته که نمیره
شاید با کمک فوکس در ضمن ما که تاحالا ندیدیم که جادوگرا تو داستان هری پاتر بر اثر جراحاتی مثل افتاده یا زمین خورن یا ... بمیرن... در ضمن فوکس هری رو که مار به اون گندگی بهش حمله کرده بود رو نجات داد فکر کنم جراحت افتادن از بلندی براش مصل آب خوردن باشه..
حالا اگه دستور لرد این بود که مرگخوار ها بیان تو هاگوارتز که دراکو در کارش موفق بوده و اسنیپ شامل پیمان نمی شه... پس می شه اینجوری فرض کرد که اسنیپ می تونسته یه ورد دیگه ای بگه... ما تو کتاب 6 دو تا ورد رو دیدم که ابداع شده خود شخصیت های داستان بودن... یکی سکتوسمپرا که اسنیپ ابداع کرده بود
و دیگری نحوه ارتباط محفلی ها با هم که ابداع دامبلدور بود.... پس می تونه یه ورد ابداعی باشه که نور سبز هم داره ... پرتابم می کنه...

در جنگ سرباز بی طرف وجود ندارد .....
دامبلدور نمرده ....

پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نه لونا.منظورم این نبود.اگر این کتاب رو از اول بخونی باورت میشه که استیو ارباب نیست.من منظورم اینه که مثل مرگ دامبلدور کلک زدند تو کتاب.یعنی اون نمرده و همه اینو زمانی میبینند که هری داره شکست میخوره.البته من همیشه اخرش رو نمیتونم خوب حدس بزنم.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۸:۲۲ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
اولاً این که هنوز مشخص نیست که دامبلدور مرده باشد؛ چون اواخر داستان خیلی مشکوک شده بود. ولی خب حالا در نظر می گیریم دامبلدور مرده!
این جمله از خود کتاب هری پاتر است:
« اسنیپ چوبدستی اش را به سمت دامبلدور نشانه گرفت: آواداکداورا!»
خب فکر می کنم از این جا بشه نتیجه گرفت که حیله ی دیگری در کار نبوده؛ چون می بینیم که چیز دیگری درباره ی آن نوشته نشده که مشکوک به نظر برسه.
در ضمن بعد از این که اسنیپ طلسم رو به سمت دامبلدور فرستاد، نور سبز رنگی از چوبدستی اسنیپ بیرون آمد و دامبلدور رو پرت کرد. همگی هم می دونیم که این طلسم آواداکداورا است که سبزه. خب دیگه از این جا هم می شه نتیجه گرفت که:
اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعاً از ورد آواداکداورا استفاده کرد!
در ضمن گوفری جان همه چه قدرتمند و چه ضعیف با ورد آواداکداورا می میرند!

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
نقل قول:
نارسیسا:و اگه لازم باشه ,اگه به نظر برسه دراکو داره شکست می خوره ,که کاری که دراکو انجام داده به دستور لرد سیاه بوده؟

خیلی معذرت می خوام جناب sirius black می تونم بپرسم شما ترجمه کی رو خوندید؟ چون به نظر می یاد کمی اشتباه ترجمه شده باشه. من وقتی کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه ترجمه ویدا اسلامیه رو باز کردم، با چیزی متفاوت با متنی که شما نوشتید رو به رو شدم که کاملا گواه بر این نکته ست که نارسیسا از اسنیپ قول گرفت که در صورتی که دراکو نتونست کاری که لرد سیاه ازش خواسته رو انجام بده، اسنیپ به جاش اون کارو بکنه. پس اسنیپ مجبور شده برای حفظ جون خودش، دامبلدورو بکشه که این خودش نشون دهنده بد بودنشه.

همون قسمت از کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه ترجمه ویدا اسلامیه (ص 55):
نارسیسا به نجوا گفت: و اگر لازم شد... اگر به نظر می رسید دراکو شکشت می خوره... آیا حاضری کاری رو به انجام برسونی که لرد سیاه به دراکو دستور اجراشو داده؟

تصویر کوچک شده

اینه
پیام زده شده در: ۱۴:۵۸ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

محسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
اول باید تعیین کنید که دامبل مرده یانه بعدش روی طلسم بحث کنید.
اگه آواداکدورا باشه که دامبل هم مرده اما من گمون نمی کنم که اون مرده باشه. یعنی طلسمه ظاهرش مثل آوا بوده . اسنیپ خیلی راحت وردها رو بدون ادا کردن اجرا می کنه.

علاقه ی من به شناسه ی سدریک دیگوری 2 برابر دلبستگی لحظه ای سایت به رابستن لسترانجه

پیام زده شده در: ۱۴:۵۷ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

محسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
اول باید تعیین کنید که دامبل مرده یانه بعدش روی طلسم بحث کنید.
اگه آواداکدورا باشه که دامبل هم مرده اما من گمون نمی کنم که اون مرده باشه. یعنی طلسمه ظاهرش مثل آوا بوده . اسنیپ خیلی راحت وردها رو بدون ادا کردن اجرا می کنه.

علاقه ی من به شناسه ی سدریک دیگوری 2 برابر دلبستگی لحظه ای سایت به رابستن لسترانجه

پیام زده شده در: ۹:۴۷ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
ایگور جان من منظور تو رو درست نفهمیدم از این که کتابای دارن شان رو مثال زدی منظورت اینه که کس دیگه ای به جز دامبلدور رئیس محفل ققنوس بوده و تمام این مدت داشتن کلک می زدن؟! حتی به هری؟!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.