هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۲۲:۰۸ چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۲

آليس لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۷ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳
از پسش برمیام!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 266
آفلاین
1. به نظر شما، دلیل ترکیدن وزغ ها چیست؟ آیا نظریه ی ماچمن درست است؟ توضیح دهید؟ ( 5 نمره )

برای رد یا تایید فرضیه، دو گروه وزغ برمی داریم. یکی را در محیط بدون کلاغ و گروه دیگر را در محیط طبیعی قرار می دهیم. هردو را در شرایط یکسان از نظر آب و هوا، غذا و... فرار می دهیم. همچنین وزغ ها باید از لحاظ سن، جنس و وزن و ... یکسان باشند. سپس با توجه به ترکیدن وزغ ها در هر محیط نظر می دهیم.

2. الف) انواع وزغ ها را نام برده؟ ( حداقل 2 مورد )... ( 2.5 نمره )

1. وزغ های قابل تحمل
2. وزغ های زشت
3. وزغ های خیلی زشت
4. وزغ های غیرقابل تحمل

ب) نظرتان درباره ی کلاس چه بود؟ راضی بودید؟ ( 2.5 نمره )

از لحاظ محتوا کلاس خوبی بود. در مورد وزغ ها اطلاعات عمومی کسب کردیم. با یک نظریه دهنده آشنا شدیم و دوباره بحثِ فرضیه و آزمایش و ...

3. چهرا مورد از کاربرد های وزغ ها را در صنعت و تجارت نام ببرید؟ ( اعم از پوست، گوشت، ظاهر، معده، روده و ... ) ... ( 5 نمره )
غلط املایی= چهرا=چهار

از لوزالمعده ی وزغ برای ساخت کرم و پودر و ...
از پوست وزغ برای درست کردن طبل های گران بها
از زبان وزغ برای درست کردن طناب های سفت و محکم و دارای خاصیت کشسانی
یک استفاده هم داره که نمیدونم صادقه یانه. از وزغ در به راه انداختن کودتا استفاده می شود!

4. یک خاطره از زبان خودتان یا آشنایان ـتان درباره ی وزغ ها بنویسید؟ ( رول نویسی ) ... ( 15 نمره )

دو دختر بچه در حال قدم زدن در محوطه ی هاگوارتز بودند.
پس از مدتی هردو کنار دریاچه ایستادند و به آب خیره شدند.
یکی از آن ها خم شد و از روی زمین سنگ جمع کرد. سپس یکی یکی آ ن ها را به داخل پرت کرد و به درست شدن دایره های هم مرکز خیره شد.

- آلیس، میشه بس کنی؟

- لی لی، لوس نشو دیگه. این کار به من آرامش میده.

لی لی به سمت آلیس برگشت تا جوابی دندانشکن به او بدهد، اما به جایی خیره ماند و چند لحظه بعد دست آلیس توسط لی لی کشیده میشد.

آلیس که از حرکت ناگهانی لی لی شوکه شده بود، با تشر به او گفت: لی لی، چی شده؟

لی لی پس از ده بیست قدم ایستاد.

لی لی درحالی که نفس نفس میزد، گفت: آل...آلیس...اینو ببین!

آلیس سرش را به سمتی که لی لی نشان می داد، چرخاند و یک سکته ی ناقص زد.
- یا ریش مرلین!

لی لی دستش را دراز کرد و موجودی را که روی سنگی نشسته بود، برداشت.

- ببین چه خوشگله!

آلیس درحالی که با تعجب به لی لی خیره شده بود، گفت: خوشگله؟ کجاش خوشگله؟ خوبه تا سلیقه هایی مثل تو هستن، ما راحتیم. حالا وزغه یا قورباغه؟

لی لی شانه هایش را بالا انداخت و گفت: نمی دونم! ولی یادمه تو یکی از کتابای مشنگا خونده بودم که یه فرقایی باهم دارند. فکر کنم وزغ تو جاهای تاریک زندگی می کنه و قرباغه روشن. شایدم برعکس.

آلیس خنده اش را فروخورد و گفت: خوبف فهمیدیم تو چقدر اطلاعات عمومیت بالاست. بسه. ولش کن، بیا بریم که مک گونگال الان کلمونو میکنه.

سپس به سمت تالار مدرسه راه افتاد.
پس از چند لحظه لی لی نیز خود را به آلیس رساند. آلیس به دستهای او نگاه کرد و وقتی چیزی ندید، نفسی از سر آسودگی کشید. غافل از این که وزغ یا قورباغه موردنظر در جیب ردای لی لی وول میخورد و قرار بود شبی رویایی را برای او به ارمغان بیاورد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۵۵ یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
از چادر سرخ پوستى
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 271
آفلاین
نظر شما، دلیل ترکیدن وزغ ها چیست؟ آیا نظریه ی ماچمن درست است؟ توضیح دهید؟ ( 5 نمره )

نظريه ى ماچمن ( چه اسمى) به نظر من غلط است چون وقتى اون وزغ به قول معروف سوراخ ميشه وقتى خودش رو باد مى كنه مثل بادكنك سوراخ شده بادش خالى ميشه.

نظر من اين است كه وزغ ها شب زيادى لوبيا خوردن.

١- وزغ هاى عشق كه باعث عاشق شدن مى شود.

٢-وزغ هاى موميايى كه سال ها عمر مى كنند.

٣- وزغ هاى موش خرما

٣- وزغ هاى آينده بين

٤- وزغ هاى كور

خوب بود ( بدون توضيح اضافه)

3. چهرا مورد از کاربرد های وزغ ها را در صنعت و تجارت نام ببرید؟ ( اعم از پوست، گوشت، ظاهر، معده، روده و ... ) ... ( 5 نمره )

از پوس وزغ مى شود كيف پول درست كرد.

تمام قسمت هاى بدن به درد معجون سازى مى خورد.

پاى غورباغه غذاى كنسروى خوبى است

وزغ خشك شده براى تزئين خانه

4. یک خاطره از زبان خودتان یا آشنایان ـتان درباره ی وزغ ها بنویسید؟ ( رول نویسی ) ... ( 15 نمره )

يك روز من و خواهرم داشتيم در باتلاق دور افتاده اى دوئل مى كرديم.( باشه بابا باتلاق دم خونمون بود)

يك دفعه يك وزغ سخن گو وسط ما پريد و پرسيد: چرا شما دارين با هم مى جنگين؟

خواهرم با تعجب گفت:چون من محفليم و اون مرگخوار.

وزغ دوباره پرسيد: مگه تو يخچالتون غذا نبود كه اون مرگ مى خوره؟

خواهرم زد زير خنده.

وزغ دوباره پرسيد: كدوم انجمنى آخه توى تركه اى رو قبول مى كنه.

حالا نوبت من بود كه بزنم زير خنده.

وزغ رو به من كرد و گفت: تو چرا مى خندى سياه سوخته؟

خواهرم به من نگاه كرد و گفت: بيا حسابش رو برسيم.

وزغ پرسيد: چطورى مامانتون شما را از هم تشخيص ميده؟

من و خواهرم از عصبانيت قرمز شده بوديم.

وزغ پرسيد: چرا سس گوجه فرنگى شديد؟

من و خواهرم يه ورد خونديم و اون وزغ رو به درك نازل كرديم.

به ياد قديما

پیام زده شده در: ۲۱:۳۷ جمعه ۶ دی ۱۳۹۲

آنتیوس پورالold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۶ جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۴:۴۷ جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷
از سانفرانسیسکو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
1. به نظر شما، دليل ترکيدن وزغ ها چيست؟ آيا نظريه ي ماچمن درست است؟ توضيح دهيد؟ ( 5 نمره )

وزغ های بادکنکی موسوم به وزغ های خود داف پندار گونه ای از وزغ های خودشیفته ی تاناکرایی هستند که در جنوب ایالت ماساچوس واقع در جزیره ی بالک زندگی می کنند. این نوع وزغ ها به دلیل قیافه ی زشتشان در بین مردم از محبوبیت پایینی برخوردار هستند، اما طبیعت این نوع وزغ ها به گونه ای است که به علت داشتن اعتماد به سقف بالا، برای بیشتر جلوه داده شدن در بین مردم خود را باد کرده و در نهایت به دلیل عدم کنتلر پوزش میطلبم عدم کنترل این وضعیت ترکیده، و دار فانی را وداع می گویند، در گونه های دیگر حیوانات می توان به خودکشی دسته جمعی نهنگ ها در فصل تابستان نیز اشاره کنم...

- وزغ های تانزانیایی موسوم به وزغ های فشفشه ای
- وزغ های شلمنیوف آزمایشگاهی (مورد استفاده در صنایع معجون سازی)
-
ب) نظرتان درباره ي کلاس چه بود؟ راضي بوديد؟ ( 2.5 نمره )

- استفاده نمودیم از این کلاس بس خفن... مخصوصا چقدر حال کردیم با اون اسم چلمنیوس جوان... یه یه کیسه از این وزغ ها برای ما بیار که توی این کودتای تابستان و زمستان به درد بخور هستن، نارنجک که نمیتونیم بیاریم توی هاگوارتز، لااقل از این وزغ ها برای پراکنده کردن عموم ملت استفاده کنیم، فیضش رو ببریم

3. چهار مورد از کاربرد هاي وزغ ها را در صنعت و تجارت نام ببريد؟ ( اعم از پوست، گوشت، ظاهر، معده، روده و ... ) ... ( 5 نمره )

1- از پوست وزغ برای ساختن پالتوهای شیک زنانه به دلیل نگه داشتن گرما در دمای زیر صفر درجه فرانهایت و خیلی بس خفن...

2- از گوشت وزغ برای پرورش ماهیان آبزی موسوم به ماهی های گوشتخوار سانفرانسیسکویی استفاده می شود...

3- از روده ی وزغ برای ساختن طناب های بس خفن در صنایع ساخت کلاف و الیاف فوق خارجکی و بس خفن استفاده می شود

4- از معده ی وزغ برای نگه داشتن محموله های چیز در بین خلافکاران جادوگران کاربرد اساسی دارد زیر می توان محموله ی چیز را بدون متوجه شدن وزارت علم و فرهنگ و فناوری و این چیزا از مرز خارج کرد و یک آبم روش...

4. يک خاطره از زبان خودتان يا آشنايان ـتان درباره ي وزغ ها بنويسيد؟ ( رول نويسي ) ... ( 15 نمره )

یه روز در خانمان نشسته بودیم داشتیم تخمان رو میخوردیم یکدفعه دیدیم تلفنمون زنگ زد، تلفن رو برداشتیم گفتیم کیسه؟؟؟ دیدم مورفین گانت هسته... برگشت پشت تلفن با هزار زار و بدبختی بهم گفت:

- داداژ من دارم میمیلم، تو رو خدا یه فکری به حال بیژاره ی من بکن که دو روژه بهم چیژ نرشیده...

مام که اصلا خراب رفاقت و این حرفا، از اونجایی که از کاربردهای وزغ برای رد کردن چیز از مرزهای چیز پرور دنیای جادوگران با خبر بودیم، رفتیم پیش یکی از دوستان فابریکمان(اسمشو نبر)، و چند تا وزغ از او خریدیم و چیزها رو در معده ی وزغ مادر مرده جاساز کردیم و سریعا خودمان رو اسکورت رسوندیم پیش مورفین گانت... و او را از مرگ حتمی نجات داده و جان دوباره به یکی از حامیان چیزپرور تابستانی دادیم...

شايد اون کسي که داره ميره من باشم ولي اين تو هستي که منو تنها گذاشت

پیام زده شده در: ۲۰:۲۳ جمعه ۶ دی ۱۳۹۲

ویلبرت اسلینکرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۲۹:۱۱ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
از م ناامید نشین.. بر میگردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
تدریس جلسه ی اول درس مراقبت از موجودات جادویی

هوا بی اندازه سرد بود. عده ای از دانش آموزان انتظار داشتند که مدیریت به دلیل سرما، جلسه ی امروز درس مراقبت از موجودات جادویی را تعطیل کنند ولی خیال کرده بودند! جلسه ی امروز اجباری بود. به هر حال، دانش آموزان هر گروه به سمت کلبه ی قدیمی هاگرید حرکت کردند. برف ها آرام آرام بر روی زمین جمع می شدند. پروفسور اسلینکرد در حالی که همان ردای قدیمی و شالگردن سبز را پوشیده بود، دانش آموزان را به سوی پشت کلبه هدایت می کرد.

- وای! این دیگه چیه؟

این صدای یکی از دانش آموزان بود که با انگشت به اتاق شیشه ای اشاره می کرد. ویلبرت کمی جلو آمد و گفت:

- این کلاس جدید ماست! از امروز داخل این اتاق شیشه ای کلاس رو برگذار خواهیم کرد. حالا، همه برید داخل. برید که سرما نخورید.

دانش آموزان به سرعت وارد کلبه شدند. عجیب بود ولی هوای داخل اتاق بسیار خوب بود. ولی هر چیزی همراه جادو ممکن است! ویلبرت اسلینکرد، شروع به سخنرانی کرد:

- خب، خیلی خوش حالم که باز هم تدریس این درس رو در اختیار من قرار داده اند. امروز می خواهیم درباره ی موجودات به ظاهر دوست داشتنی ولی بسیار خطرناک صحبت کنیم. بله! وزغ ها!

همه ی دانش آموزان با شنیدن نام وزغ خندیدند ولی ویلبرت توجهی نمی کرد. او ادامه داد:

- درسته که وزغ ها خنده دار هستند ولی دلیلی نداره که ازشون نترسیم. خب، ما انواع گوناگونی وزغ داریم. یکی از این نوع وزغ ها، وزغ های منفجر شونده است.

-وزغ های چی؟

- وزغ منفجر شونده؟

- یعنی منفجر میشه؟

ویلبرت با دست، همه را ساکت کرد، سپس گفت:

- تا سال ۲۰۰۵ مشنگ ها فکر می کردند که این ها وزغ های معمولی هستند. حتی اداره ی امور جادویی آلمان هم نمی دانست که این وزغ ها خاص هستند! در ماه آوریل سال ۲۰۰۵، وزغ های یکی از برکه های هامبورگِ آلمان، به طور ناگهانی شروع به منفجر شدن کردند! جسد بیش از هزار وزغ در اطراف دریاچه پراکنده شده بودند. به گفته ی شاهدان عینی وزغ ها خود را تا دو یا سه برابر اندازه ی طبیعیشان باد می کردند و بعد می ترکیدند. وزغ ها بعد از منفجر شدن نمی مردند. آن ها چند دقیقه بعد از بیرون ریخته شدن اعضای بدنشان جانشان را از دست می دادند. اعضای بدن بعضی از وزغ ها به اندازه ی یک متر مربع به اطراف پخش شده بود. به همین دلیله که میگم با وزغ ها شوخی نکنید، چون شاید اون آخرین شوخی هستش که توی عمرتون انجام دادید!

تصویر کوچک شده

ویلبرت با چوبدستی، عکس شخصی را ظاهر کرد. او گفت:

- این عکس فرانک ماچمن، عضو کمیتیه ی موجودات جادویی هستش. بعد از چند هفته، فرانک ماچمن نظریه ی عحیبی درباره ی دلیل مرگ وزغ ها ارائه داد. ماچمن کلاغ ها را قاتل وزغ های هامبورگ معرفی کرد. وقتی که ماچمن جسد وزغ ها را بررسی می کرد متوجه زخم کوچکی در پشت آن ها شد و بعد از بررسی متوجه شد که کبد همه ی وزغ ها از جایش کنده شده است. ماچمن به این نتیجه رسید که به طریقی کلاغ ها یاد گرفته اند که چگونه کبد وزغ را به سرعت از بدن آن بیرون بکشند و از پوست سمی وزغ دوری کنند. ماچمن می گفت وزغ ها تنها بعد از خارج شدن کبد از بدنشان متوجه می شوند که مورد حمله قرار گرفته اند. آن ها به عنوان عکس العمل دفاعی خودشان را باد می کنند ولی چون کبد ندارند و بدنشان سوراخ است، می ترکند.

از وزغ ها در صنعت نیز استفاده می شود. برای مثال:
تصویر کوچک شده

ویلبرت به ساعت دیواری اتاق نگاهی کرد. وقت کلاس رو به اتمام بود. او گفت:

- خب بچه ها، امیدوارم هفته ی خوبی رو با وزغ های منفجر شونده ی خودتون طی کنید!

بدن دانش آموزان کمی لرزید. پروفسور می خواست یکی از آن وزغ های منفجری را به دانش آموزان بدهد ولی سکوت شکست.

- شوخی کردم! ولی مراقب باشید که با وزغ ها شوخی نکنید.

پروفسور اسلینکرد از کلاس خارج شد و تخته ی جادویی کلاس شروع به نوشتن کرد:

تکالیف

1. به نظر شما، دلیل ترکیدن وزغ ها چیست؟ آیا نظریه ی ماچمن درست است؟ توضیح دهید؟ ( 5 نمره )

شاد و سربلند باشید!
ـ_ـ_ـ_ـ_ــ_ـ_ـ_ـ_ـ_ـ_ـ_ـ_ـ-ـ-ـ_ـ_ـ_ـ_ـ_ــ_ـ_ـ
نکته: درباره ی جواب ها، نیازی به منبع نیست! از طنز نویسی خود استفاده کنید!

پیام زده شده در: ۷:۵۵ پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
کلاس مراقبت از موجودات جادویی با تدریس پروفسور ویلبرت اسلینکرد!

*لطفا اطلاعیه ها و قوانین هاگوارتز را به طور کامل مطالعه نمایید.

با آرزوی موفقیت .

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۱ سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۲

سالازار اسلایتیرین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 618
آفلاین
پایان کلاس مراقبت از موجودات جادویی ترم پانزدهم هاگوارتز

با تشکر از پرفسور ویزلی و پرفسور اسلینکرد عزیز بابت تدریس های زیبایشان و دانش آموزانی که در این کلاس شرکت کردند.

تاپیک تا ترم بعدی قفل خواهد شد .

" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز

پیام زده شده در: ۲۳:۴۸ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۶ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
1) چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )

دلیل پژمرده شدن گل ها گرما و کم آبی نبود. شاید یه عده فکر کنن گل ها به خاطر سمی بودن مارها و وول خوردنشون بین گل ها پژمرده شدن اما این پاسخ هم اشتباهه. یه عده هم اینجوری تحلیل می کنن که رنگارنگ بودن بدن رنگمارها طیف های خاصی از نور رو ایجاد می کنه که برای گیاهان مضره و باعث پژمرده شدن گل ها می شه. اما همه ی این پاسخ ها غلطه. جواب خیلی ساده ست. گل ها از شدت حسادت پژمرده شدن. چون فکرشم نمی کردن موجوداتی با شکل و شمایل مار انقدر از اونا رنگ و ورانگ تر و خوشگل تر باشن. همونطور که می دونید گیاهان موجوداتی بسیار عاطفی و حساس هستن اما چون اینجا کلاس گیاه شناسی نیست بیشتر از این وارد روانشناسی گل ها نمی شیم و به همین پاسخ اکتفا می کنیم که گل ها بر اثر حسادت پژمرده شدن

2) رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره )

جانور ما انقدر از این رنگ به اون رنگ در اومد که دیگه حساب تعداد رنگ ها از دستمون در رفته. ما تصور می کردیم رنگ به رنگ شدن رنگمار از الگوی خاصی پیروی می کنه. اول فکر کردیم مثل آفتاب پرست رنگمار هم برای استتار رنگ خودش رو عوض می کنه:

تصویر کوچک شده

برای آزمایش این فرضیه ردای سیاه فایرنز رو کف تالار پهن کردیم و منتظر موندیم تا رنگمارمون سیاه بشه. اما در چند ساعتی که رنگمار روی ردای سیاه جا خوش کرده بود به هر رنگی در اومد به جز سیاه. به عنوان نمونه چند تا از عکسهای رنگمار روی ردا رو اینجا قرار می دیم:

تصویر کوچک شده

فرضیه های بعدی ما این بود که آب و هوا ، شرایط محیطی، یا احساسات رنگمارها می تونه روی رنگشون تأثیر بذاره. برای همین رنگمار رو به جاهای مختلف بردیم از آشپزخونه ی گرم هاگوارتز گرفته تا دخمه سرد پرفسور اسنیپ، براش موسیقی گذاشتیم، عکس چندتا رنگمار مؤنث خوشگل رو بهش نشون دادیم، براش جوک تعریف کردیم، فیلم ترسناک گذاشتیم و حتی فصل اول فن فیکش چارلی ویزلی رو براش خوندیم. اما آخر سر موفق نشدیم هیچ الگویی برای تغییر رنگ رنگمارمون پیدا کنیم و نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که این موجودات هیچ منطق خاصی برای تغییر رنگ ندارن و کلاً به صورت عشقی عمل می کنن و همینجوری فی البداهه به هر رنگی که عشقشون بکشه در میان.

3) زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. ( 10 نمره )

زهر رنگمار برای درمان بیماری افسردگی کاربرد داره. این موجودات چون کلاً موجودات رنگارنگی هستن و خیلی هم شاد می زنن محلول رقیق شده ی زهرشون با آب مقطر باعث درمان مقطعی افسردگی های خفیف می شه. این توضیحات رو مادام پامفری به ما گفت اما ما به جواب ایشون اکتفا نکردیم و برای اطمینان، این موضوع رو شخصاً مورد آزمون قرار دادیم. یه کم از زهر رنگمارمون رو رقیق کردیم و توی چایی فایرنز که در غم فراق شناسه قبلیش بدجوری افسرده شده بود ریختیم. استاد باور نمی کنید تا صبح یمبو صحنه می خوند و بندری می زد. انقدر دور تالار یورتمه رفت که کل دیوارکوب های شیردال گریفیندور ریخت پایین. آخرش هم مجبور شدیم افسارش رو ببریم ببندیم پشت در خوابگاه کنار تابلوی بانوی چاق تا بتونیم یه ذره بخوابیم

4) چرا رز ویزلی در نزدیک ترین مکان به ویلبرت اسلینکرد نشست؟ ( 5 نمره )

استاد مطمئن باشید کت اول نشستن این هافلپافی ها به خاطر سختکوشی و علاقه شون به درس موجودات جادویی نیست. ایشون توی خونه ی ریدل ها انواع گیاهان و جانوران رو به هم پیوند می زنن و مورد شکنجه و کروشیو قرار می دن بعد با قیافه اینجوری میان توی کلاس شما کت اول می شینن و ادعای جونور دوستی می کنن. استاد خام اینا نشین. این رفتارا فقط از روی خودشیرینیه

پاسخ به: كلاس مراقبت از موجودات جادويي ( نمرات جلسه ی سوم )
پیام زده شده در: ۲۰:۳۹ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲

ویلبرت اسلینکرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۲۹:۱۱ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
از م ناامید نشین.. بر میگردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
نمرات جلسه ی سوم کلاس مراقبت از موجودات جادویی!

خب خب خب! سریع میرم سر اصل مطلب!

لینی وارنر:
5 + 15 + 10 ( آفرین به این هوش! ) + 5 : 35

ریگولوس بلک:
5 + 18 ( این سوال 15 نمره داشته ولی به دلیل عکس بسیار زیبا 3 نمره اضافه به این جواب تعلق می گیرد! ) + 10 + 5 ( به نکات خوبی توجه کردی! آفرین ) : 38

مادام رزمرتا:
5 + 14 ( یک قسمت اشتباه بود! بخش همرنگ فرش شدن! رنگمار ها اول به یک رنگی در می آیند و سپس به محیطی که آن رنگ وجود داشته باشد، می روند. شما برعکس گفتید! ) + 10 ( جالب بود! ) + 5 : 34

دافنه گرینگراس:
5 + 15 + 10 + 5 : 35 ( بسیار ساده اما پر مفهوم! )

لی جردن:
5 + 15 ( سعی کنید از مار ها درست مراقبت کنید! بیچاره مار، شما واقعا نفهمیدید که مار شما دار فانی را بدرود گفته!؟! ) + 10 + 5 : 35

سوروس اسنیپ:
10 ( 5 نمره به دلیل اشاره ی درست به کلمه ی دیوانه ساز و دلیلی که دیگران بیان نکردند+طنز! ) + 15 + 10 : 35 ( پاسخ ندادن به سوال امتیازی )

چارلی ویزلی:
0! ( شما واقعا پیش خودتون چه فکری کردید؟ من برای یک سوال 5 نمره ای که گفته شده با توجه به جانور جدید پاسخ داده شود به شما و گفته هاتون نمره بدم! )
+ 7 ( سوال من این بود: رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟ توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره. خب ببین، توضیح کامل شامل 5 خط می شود که شما فقط یک خط و نیم توضیح دادید. پس شما 8 نمره نمی گیرید و فقط برای عکس 7 نمره گرفتید! )
+ 0! ( دقیقا مثل سوال اول! اما اگه یکمی درباره ی بیماری آبله ی اژدها توضیح می دادید، مثلا 5 خط، نمره ی کامل را می گرفتید! )
+ 5 ( خب درست اشاره کردید. ولی ببخشید سعی کنید حرمت استاد رو نگه دارید! ویلی ونکا نام مستعار من برای خطاب توسط اشخاص خاصی می باشد که شما جز آنان نیستید! لرد ولدرمورت یا پرسی ویزلی و یا الستور مودی و اعضای اسلیترین می توانند مرا با این نام صدا کنند! )
مجموع نمرات: 12! (اگر اعتراضی نسبت به نمره دارید می توانید در دفتر اساتید بیان کنید! )

آنتونین دالاهوف:
5 + 15 + 10 ( بسیار طنز آمیز نوشته بودید و بنده را وا داشتید که باور کنم این بیماری نا شناخته را! ) + 5 ( طلسم جذب کنندگی! آفرین ) : 35

آیلین پرنس:
5 ( رشته ی تخصصی من دفاع در برابر جادوی سیاه و مراقبت از موجودات جادوی است! در گیاهشناسی هیچ سررشته ای ندارم! ) + 15 ( آه خدای من! آه! آه! ) + 10 + 5 : 35

جیم موریارتی:
5 ( آی بیلیو یو جیم! ) + 18 ( این سوال 15 نمره داشته ولی به دلیل عکس بسیار زیبا 3 نمره اضافه به این جواب تعلق می گیرد! ) + 10 ( باور می کنی که نفهمیدم چی گفتی ولی نمره رو کامل بهت دادم! ) + 5 ( شما نگران آسلام نباش! ) : 38

پادما پاتیل:
5 + 15 + 10 + 5 : 35

لیلی اونز:
5 + 15 + 10 + 5 : 35

نمرات بر اساس گروه و جمع خالص:

گریفیندور:

مادام رزمرتا: 34
لی جردن: 35
چارلی ویزلی: 12!
لیلی اونز: 35
جمع خالص گروه گریفیندور: 116!

راونکلاو:

لینی وارنر: 35
دافنه گرینگراس: 35
جیم موریارتی: 38
پادما پاتیل: 35

جمع خالص گروه راونکلاو: 143!

اسلیترین:

آنتونین دالاهوف: 35
آیلین پرنس: 35
سوروس اسنیپ: 35
ریگولوس بلک: 38

جمع خالص گروه اسلیترین: 143!

هافلپاف:

بدون شرکت کننده!

جمع خالص گروه هافلپاف: 0!

این هم نمرات درس مراقبت از موجودات جادویی، جلسه ی سوم!

در صورت هر گونه اعتراض من در دفتر اساتید منتظر شما هستم!
با تشکر. ویلبرت اسلینکرد

ویرایش شده توسط ویلبرت اسلینکرد در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۴ ۲۲:۱۹:۳۵
ویرایش شده توسط ویلبرت اسلینکرد در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۵ ۱۰:۳۲:۲۰

پیام زده شده در: ۱۶:۱۸ یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
از چادر سرخ پوستى
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 271
آفلاین
) چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )

همان جور که گفتید این جانور در صحرا زندگی می کند. این جانور از خود گرمایی تولید می کند که آب تمام گیاهان را خشک می کند و باعث می شود که گل یا درخت پژمورده شود.

آزمایش: یک لیوان آب را نزدیک این جانور بگذارید . یک ربع بنشینید. بعد داخل لیوان را دوباره نگاه کنید . چه می بینید؟
اچیزی نمی بینید چون که تمام آب لیوان تبخیر شده.
این گرما به انسان صدمه ای نمی زند چون آب بدن ما بسیار زیاد تر از بدن گیاهان است و این که بدن انسان کلی سیستم دفاعی دارد.

2) رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره)

http://8pic.ir/images/82436558445997243903.png

امید وارم عکسه بیاد.

در تصویر اول : بدن مار سبز و دون دون شده. اگر دست بزنید کاملا لزجی آن را متوجه می شوید. من تحقیقاتی کردم و فهمیدم که پوست مار دقیقا رنگ و جنس ان دماغ غول غار نشین رو داره.

در تصویر دوم: بدن مار سیاه سفید است و مانند چرم می ماند. مار بدن گاو را تقلید کرده.
رنگ و جنس مار به رنگ و بدن گاو شباهت زیادی دارد.

در تصویر سوم: شما رنگ قرمز و رگه هایی از طلایی را می بینید که بدن مار به اون شکل در آمده.
جنسش مثل مخمل می ماند.
این رنگ و جنس متعلق به مبل سلطنتی ملکه الیزابت تعلق دارد.

این مار فقط رنگ چیز هایی که خورده را اقلید می کند. ولی نمی دونم مار چجوری مبل رو خورده.

3) زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. ( 10 نمره )

برای بیماری های زیر:

بیماری قلبی: مشنگ ها قلب را عمل می کنن ولی اگه زهر رنگمار رو با شیره ی درخت افرا و شیر تسرال را بجوشونیم و بگذاریم سرد شود و به بیمار بدهیم ، به بهبودی خیلی کمک می کند.
بیماری ای است که شما کهیر می زنید و کم کم بینایی خود را از دست می دهید و در آخره سکته ی قلبی می کنید. اکه این زهر را با مو و شاخ تک شاخ مخلوط کنین و بخرین کاملا خوب می شوید.
بیماری دیگری است که باعث فلج شدن کم کم کل بدن می شود. اگه شما زهر رنگمار را به خورد شخص دهید او نجات پیدا می کند.
بیماری دیگری است که ماهیچه های بدن کمکم به استخوان تبدیل می شود و اگه شخص این زهر را بخورد بهتر می شود. ( این بیماری واقعی است)

سوال امتیازی:

استاد نه من نمی گم.
می گم.
نمی گم.
می گم .
نمی گم.
( حالا لازم نیست فال گلبرگ بگیری)
رز خیلی شما را دوست دارد چون شما خیلی معلم خوبی هستید.

به ياد قديما

پیام زده شده در: ۲۰:۲۷ شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲

جیم موریارتی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۷ سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۴:۰۶ یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴
از کمی دور٬ کمی نزدیک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 102
آفلاین
1) چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )

بعله! سوال رو عشقه! سوالتون یه چیز تو مایه های وولک مرد بود یا زنه

عاقاو این کاملا واضحه! حالا اینکه استاد نمی‌خوان به روی خودشون بیارن بحث دیگه ایه.
خب این گیاهان گرامی در طی این مدت که پروفسور به کلبه مراجعت می‌کرده عاشق پروفسور شدن. ولی چون با عظمت و ابهت گولاخی ـه بی مانندی بهشون محل سگ نذاشته٬ این موجودات قلبشون به درد اومده و به اهم رفته وضعیتشون.

البته ممکنه بعضیا بگن که این به دلیل حمله ی این مارها یا آب ندادن به این گیاهان باشه که از بیخ کذب محضه! شوما به من گوش بده. بیلیو می استاد!

2) رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره )

استادا٬ پروفوسورا!
من فقط به خاطر شما نشستم نقاشی کشیدما!
ما برای برادرمون٬ عشق نداشتمون٬ حتی برای استادای دانشگاهمونم از اینـ کارا نمیکنیم!
توجه شما را جلب میکنم به اثر خفنز خودم:

پیکچر خفنز!

توضیحات پیکچر مربوطه:

اینجا یکسری مار (همونایی که استاد فرمودند) رو میبینیم که دارن توی هم میلولن و به دلیل جو مخ زنی حاضر در جمعشون هی رنگ عوض میکنن. ما این شکار صحنات رو ->فقط<- به خاطر روی گل استاد انجام داده ایم و بس! (لی جردن بشم اگه دروغ بگم )

خب حالا مسئله دوم اینکه چرا اینا انقد تیزن؟! خب معلومه دیگه! اینا توی صحرا بودن. به خاطر همین عین مارمولک جهنمی٬ همچین حالتی پیدا کردن! وگرنه اگه بزاریدشون توی خونه خعلی خوشگل و باقلوا شکل می‌شن!

برای بیماریه وولک! (وولدو مُرد؟ ولدو مرد؟ ولدو زن؟ همزن؟)
بعله این مار خوف! برای درمان یک نوع بیماریه خاص که در خاندان ما میراثیه استفاده میشه! همونطور که وولدومرد(مرده شورش رو ببرن با این اسمش!) نوه ی نوه ی نوه ی نوه ی نوه ی نوه ی نوه ی نوه ی.. (ششصد و هفتاد و هشت نوه بعد) .. نوه ی نوه ی منه!
و در حال حاضر تنها گورومساخ از نوادگان من است که کلش رو به باد نداده (الهی فدای جدش بشه بچم) و ایشان هنوز به این بیماری مبتلی نشدن. این بیماری همچون آبله مرغان عمل نموده و فقط یک بار به سراغ آدم می‌آید و در همان یک بار به گونه ای شما را زمین میزند که روایت است آدم٬ هوا را زمین زد! (هوووو! منحرف! گفتم هوا نه گفتم که حوا! برو خودت رو اصلاح کن! برو خجالت بکش!)

این بیماری به شدت بیماری گرخناکیست و در طول تاریخ بعضی از نوادگان گورومساخ من نتوانستند از این بیماری جان سالم به در ببرند. برای مثال میناستریس سوم که می‌گفتن مگس رفته توی دماغش! در حالی که این تنها توصیفی بوده است وقیح! زیرا این بیماری راههای تنفسی رو انسداد میکند(البته اینجا باید بگم مسدود ولی من از انسداد بیشتر خوشم میاد پس لطفا گیر ندید!)

این بیماری به طور قطع یک بیماری بس خطرناک است که توصیفش در مغز نمی‌گنجد شما هم بیخیال شید همین چیزایی که گفتم قبول کنید.

هوی بوقی!
فک کردی پروفوسور شدی خبریه؟! من یه عمر پروفسور بودم! ریاضی محض درس میدادم اصلا پروفسور جیمز موریارتی شهره عام و خاصه!
بوقی! بوق نزن! بوق نکن! بوق بخور! ولی بوق نده! (بوق های متن رو با کلمات مناسب پر کنید ‌ )
در کل یه نصیحت همکاری می‌کنم انقد تابلو سوال نپرس! ستونهای آسلام به لرزه میفتن و آنگاه وا مصیبتا!

از همه اینا که بگذریم استاد تابلو ـه داره سرشماری می‌کنه! (کلمه ای جدید است که به جای آمار دادن مورد استفاده قرار می‌گیرد )
فرض کنید وقتی جاذبتون با گیاها اون کارا رو که ذکر شده میکنه با دل یه دختر عاشق پیشه ی ویزلی چه می‌کنه!

در کل استاد خودت رو بپا که یهو دیدی دامنت از دست برقت یا شلوار یا ردا ـت!
از من گفتن بود

باشد که آسلام و آسلام مداران پاینده باشند

ویرایش شده توسط جیم موریارتی در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۲ ۲۰:۳۳:۴۹

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.