هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۰:۱۸ شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲

آیلین پرنس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۲ شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۱:۳۵ پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 633
آفلاین
1) چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )
پروفسور این همه موضوع برای تدریس هست.شما چرا به رنگ پژمردگی گل ها گیر دادین؟نکنه شما استاد گیاه شناسی بودین و به علت کمبود نیرو گذاشتنتون سر کلاس مراقبت از موجودات جادویی؟
استاد به جون همین رنگماره که دادین دستم شوخی کردم. نه نمره کم نکنین نه باشه جواب میدم :worry:
خب استاد بستگی داره.ممکنه هاگرید رفته باشه با خانم ماکسیم گردش و تفریح یادش رفته بهشون آب بده.شاید هم در اعتراض به دستمزد پایین اعتصاب کرده بوده یا ممکنه به جای کود مرغوب مواد شیمیایی نامرغوب ریخته باشه پاشون.البته من هرگونه دخالتی رو در راستای خشک کردن عمدی گل و گیاهان برای بی کفایت جلوه دادن هاگرید رد میکنم!

2) رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره )
استاد جسارت نباشه ها.ولی این رنگماری که به من داده بودین فقط مار منهای رنگ بود.انگار جنسش چینی بوده.بهتون انداختن استاد!
خب وقتی بردمش تالار اول از همه این شکلی بود. تمام مدت هم لم داده بود گوشه تالار و تکون نمی خورد. انگا اصلا حال نداشت.منم ولش کردم رفتم سر کلاس خودم. وقتی برگشتم دیدم بچه ها همه از ترس پشت در تالا جمع شدن و نمیرن تو.خوشحال شدم که شاید یه نشونه ای ظاهر شده که بچه ها ترسیدن.برای همین رفتم تو.ولی رنگماره هنوز همون جا بدون هیچ حرکتی لم داده بود رنگش هم تغییری نکرده بود.همونطور که ملاحظه می کنین.
بله استاد دو ساعت بعد هم که لرد با نجینی از گردش روزانه برگشتن تالار و نجینی با دیدن این رنگمار رم کرد و ارباب بنده رو با کروشیو مورد لطف و عنایت قرار دادن هیچ تغییری در ظاهر این رنگمار ایجاد نشد.حتی از جاش هم تکون نخورد.خواهشم اینه استاد دفعه بعد که جنس می خرین مواظب باشین از این چینیاش بهتون نندازن.من دو ساعت کروشیو خوردم خب!

3) زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. ( 10 نمره )
در حقیقت از زهر این جانور تو تهیه انواع معجون های درمانی استفاده میشه.به ویژه معجون هایی با توانایی آرام بخشی،رفع کم خوابی و اضطراب و نیز تهیه نوشدارو و نیز معجون هایی برای رفع التهاب های پوستی.البته خواص دیگری هم داره که درمانی محسوب نمیشن و بستگی به این دارن که شما از دست کسی اینقدر خشمگین و ناراحت باشین که بخواین از روی کره زمین محوش کنین.

سوال امتیازی:

4) چرا رز ویزلی در نزدیک ترین مکان به ویلبرت اسلینکرد نشست؟ ( 5 نمره )

چون دانش آموز فعال و زرنگی هستن و دانش آموزانی با این خصیصه اخلاقی عادت دارن جلوی استاد بشینن.البته نمیشه منکر دخالت عامل وراثت در این بین شد.

پیام زده شده در: ۲۲:۳۳ جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
1) چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )

با سلام و درود به استاد بزرگوار، پرفسور گرانقدر، ویلبرت اسلینکرد. عرض شود خدمت شما که واضح و مبرهن است که رنگمار جزو موجودات جادویی است و مطمئنا نباید انتظار داشته باشیم این موجود خصوصیاتی عادی داشته باشد. یکی از خصوصیات غیرعادی و جادویی رنگمار این است که برای تغییر رنگ خود و انجام عمل فتوسنتز جادویی در لایه بیرونی پوست خود از نور خورشید استفاده میکند. در واقع پوست رنگمار مانند ذره بین عمل میکند و همه نور خورشیدی موجود در محیط را به سمت خود جذب میکند که در نتیجه گیاهان و از جمله گل های باغچه از نور خورشید محروم و پژمرده شده اند.

2) رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره )

اوووم رنگمار بنده به دور کلبه چنبره زده بود و در ابتدا به رنگ قهوه ای تیره چوب های کلبه درآمده بود. عکس گرفته شده توسط دوربین جادویی را مشاهده بفرمایید(با این توضیح که برای مشاهده واضح تر رنگ رنگمار پس زمینه توسط فتوشاپ جادویی سیاه شده است):

تصویر کوچک شده

سپس بنده به آن نزدیک شدم ولی چون احساس غریبی میکرد و هنوز آشنا نشده بودیم از بنده فرار کرد و به داخل چمن ها چپید! مجددا عکس گرفته شده از این موقعیت توسط دوربین جادویی را ملاحظه کنید:

تصویر کوچک شده

اینبار بنده سعی کردم آرام و با احتاط به مار نزدیک بشوم ولی گویا این گونه از رنگمار های جادویی فوق العاده باهوش هستند. حیوان، این بار نیز فرار کرد و به یک درخت پناه برد:

تصویر کوچک شده

3) زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. ( 10 نمره )

زهر رنگمار مناسب ترین دارو برای درمان بیماری "زهرماری" است. این نوع بیماری زمانی شخص را مبتلا میکند که شخص مورد نظر در هر ساعت یک رنگ عوض کند و سعی در زرنگ بازی مفرط داشته باشد. شخصی که این عمل را بصورت مداوم انجام میدهد اصطلاحا دچار بیماری زهرماری میشود و بهترین راه علاج او استفاده از زهر رنگمار میباشد و طریقه استعمال آن بدین گونه است که:
باید شخص را از مچ پا آویزان کرد، با انگشت به چشمش فرو کرد و وقتی نوای آآآآآآآآخ را سر داد... سریع زهرمار رنگمار را درون حلقش ریخت و دهانش را با استفاده از طلسم دهان بند بست و بعد از آن میتوانیم به کارهای روزمره مان برسیم. بعد از یک ساعت میتوانیم برگردیم و فرد بیمار را سالم و سرحال تحویل بگیریم.

سوال امتیازی:

رز ویزلی یکی از درسخوان ترین دانش آموزان هاگوارتز میباشد و بدین جهت همیشه سعی میکند در کلاس جایگاه نزدیکی به پرفسور داشته باشد تا درس را بصورت تمام و کمال متوجه شود. البته روایت دیگری نیز وجود دارد که میگوید رز ویزلی به درس پرفسور اسلینکرد و نحوه تدریس ایشان بسیار علاقه مند میباشد و بدین جهت در موقعیت نزدیکی به ایشان قرار گرفته است و البته باز هم روایت دیگیری وجود دارد که میگوید پرفسور اسلینکرد از طلسم جذب کنندگی بهره میبرد و دانش آموزان ناخوداگاه جذب ایشان میشوند.

متشکر و ممنون.
با امتنان

پیام زده شده در: ۸:۳۸ جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲

چارلی ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۰ جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۵:۵۷ دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 454
آفلاین
چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره
بخا طر این که گل هاحساسند،جلسه قبلی من شاخدم خودم را اورده بودم باهاش قدم بزنم شاخدم من اهلی بود وعاشق گیاه امد بخوره گلها همه افتادند. )
2) رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره) )
این عکس من سه تا مار نیست این مار سه رنگه زیبا است .این مار درحوالی شاخدم اباد در مجارستان پیدایش کردم.
تصویر کوچک شده

3) زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. ( 10 نمره
برای بیماری ابله اژدها.من در مجارستان بودم یک روز از شاخدمم ابله گرفتم بدجور شد یکی از دوستام گفت اگه بخوری زنده می مونی منم خوردم.
سوال امتیازی:

چون دیگران راهش نمی دن کنارشان باشد،بخاطر این که خیلی پرحرف هست کسی حاظر نیست کنارش بشیند،بخاطر همین کنارویلی ونکا نشسته بود.

مراقب خودت باش.

پیام زده شده در: ۱:۵۳ جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
دیروز ۲۳:۴۵:۴۰
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 504
آفلاین

چند دلیل میتونه داشته باشه برای این امر که بعضی از اونها مربوط به درس و جانور جدید میشه . من هر دو نوع دلیل رو میارم .

دلیل اول : مار های رنگمار جز موجودات سیاه به حساب میان و به همین دلیل هست که ممکن هست گیاهان رو خشک کرده باشن . همچنین میشه گفت که این مارها با روحیه اطرافیانشون زندگی میکنن و همین باعث میشه که مقدار کمی از روحیه موجودات زنده اطرافشون رو جذب کنن . شاید این مقدار اینقد کم هست که برای یه انسان قابل ملاحظه نباشه اما برای گیاهان اثرات بدی داره و اونها رو خشک میکنه . نکته جالبی در این مورد هست که این مار ها روحیه رو تغذیه نمیکنن بلکه فقط به صورت موقت ازش استفاده میکنن . برای همین بعد از اینکه مارها از کلاس خارج بشن ، گیاهان دوباره زنده میشن و جون میگیرن .

دلیل دوم : وزارت خونه چند تا دیوانه ساز اطراف هاگوارتز آزاد کرده بود چون هری پاتر باز داشت یه سلاح خطرناک به کمک الف دال و دامبلدور میساخت که با وزارت خونه جلوگیری کنه . وزارت خونه که قدرت کافی نداره فرد بفرسته تو هاگوارتز ، دیوانه ساز ها رو فرستاد تا اونها بتونن یه ذره هری رو درگیر کنن تا وقت نکنه سلاح مورد نظر رو بسازه .

ماری که به دست من رسید ، ماده بوده و به همین دلیل رنگ های جالبی عوض کرد . مار های ماده مثل انسان های ماده عادت دارن که به لباس و تیپشون خیلی برسن و مدام آرایش کنن . به همین دلیل بود که حتی از لژ لب های جادویی استفاده کرده بود و نیش هاشون به رنگ های عجیب غریب در اومده بود . رنگ تن بدنش قرمز ، صورتی و بنفش شد و خب چون بنفش رنگ مورد علاقه من هست ، همونطوری نگهش داشتم تا هم خوشگل باشه هم بتونم جلوی بقیه اسلیترینی ها کلاس بذارم که نه تنها یه مار دارم بلکه زیبا هست و بنفشه !

تصویر کوچک شده

به صورت جامع ، کل بیماری ها که رنگ انسان رو میپرونه و سفید میکنه شامل مورد استفاده زهر میشه که رنگ رو به بدن و صورت انسان برگردونه . اما چند تا بیماری دیگه هست که ازش بیشتر میشه استفاده کرد .

1) بر طرف کردن زهر خوردگی توسط بقیه مارها ! زهر این مار ، زهر بقیه مارها در بدن انسان رو از بین میبره . به همین دلیل هست که شکارچی های مار های خطرناک همیشه یه دونه از این مار رو در قفس حمل میکنن . دلیل این کار این هست که زهر این مار فقط تا چند ساعت کاربرد داره و بعد از اون بی اثر میشه . یکی از دلایلی که پروفسور ویلبرت به دانش آموزان اجازه داد مارها رو به خونشون ببرن همین هست که زهر این مار بعد از چند ساعت خود به خود از بین میره .

2)بیماری های پوستی ! همونطور که گفته شد این مار به طرز عجیبی میتونه رنگ پوستش رو تغییر بده هر یک ساعت . برای این اتفاق دلیلی وجود داره و اون هم وجود سلول های زیاد بر روی بدن مار هست که قدرتی زیاد به اون میده و باعث میشه که رنگش عوض بشه . یکی از راه های مبارزه این مار استفاده از همین پوستش هست . با زهر این مار ، که حاوی سلول های سازنده پوستش هست ، بیماری های پوستی رو از بین برد .

پیام زده شده در: ۲:۲۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

لی جردن old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۳ پنجشنبه ۹ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۰۸ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶
از سوسک سیاه به خاله خرسه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
تکالیف بویاکاشــــــــایی من

به خاطر اینکه رنگمار هنگام حرکت، ردی از خود بر جا میگزارد که حاوی الانتویین و ترشحاتی است که باعث شفافیت و درخشندگی پوست میشود آهنگین است و تمام گیاهانی از آن عبور کرده است را پژمرده و خشک می کند.

عرض ـم به حضورتون که این رنگماری که به من دادید چینی بود! لامصــب هر ثانیه رنگ عوض می کرد! واسه همین من رفتم رنگمار دافنه رو کش رفتم، با رنگمار خودم عوض ـش کردم
هوش رو کیف کردید؟ نمیخواین یه دو سه نمره تشویقی واسه این حرکت هوشمندانه ی من بدین؟:zogh:

تصویر کوچک شده

استاد! رنگمار رو وقتی از دافنه گرفتم آبی بود! من گذاشتمش تو گونی، منتظر یه فرصت مناسب بودم ببرمش تو تالار خودمون. واسه همین یه چیزی حدود بیست و چهار ساعت رنگش رو مشاهده نکردم
خلاصه، وقتی که وارد فضای گرم و صمیمی تالار ما شد، قرمز شد! اونم نه قرمز! قرمز مایل به بنفش! بعد از اینکه یکم آب و دونش دادم سبز شد. بعد نه که هم گروهی های من کمی با سبز و اینا موشکل دارن، زدن له و لوردش کردن. در این مرحله ایشون کمی رنگش پرید و سرد شد. اما نمیدونم چرا از اون موقع تا حالا دیگه رنگ عوض نکرده! فک کنم رنگمار دافنه هم چینی بوده!

برای بیماری چترک! شوما میتونید با تزریق اندکی زهر رنگمار، این بیماری رو درمان کنید. این بیماری توسط شبه قارچ هایی بوجود می آیند که میتوانند با بخش کردن هاگ های سمی خود، بیماری را از طریق هوا منتقل کنند. این بیماری از طریق مجرای تنفسی وارد بدن و در شش ها وارد خون میشه. زهر رنگمار هنگامی که وارد خون میشود، مانند پادتن گلبول های سفید عمل کرده و باعث از بین رفتن بیماری میشه.

عاخه این سواله؟ نه خدایی این سواله؟ مگه میشه آدم با همچین فرد تحصیل کرده و با شخصیتی روبرو بشه و نخواد که کنارش بشینه؟ اصن من خودم میخواستم نزدیک به شما بشینم! دافنه گلوپا انداخت لامصب

Modir look at that ticket
I work out
Modir look at that ticket
I work out
When I go to "contact us", this is what I see
Modirs are in bed and they wont answer me
I got passion in my head and I ain’t afraid to show it

I’m ANGRY and I know it

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۳۱ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. (10 نمره )

خب، هر شفادهنده جادویی ای می دونه که این زهر ها برای هیچی خوب نیستن. بلکه می تونن همه بیماری ها رو تشدید کنن. اما... یه بیماری ای هست که در مار ها شایع ـست و تنها راه درمانش زهر این رنگ- مار ـه!

همه ی این اطلاعات برای این ـه که یه روز پرینسس نجینی همین بیماری رو گرفت و لرد به ما ماموریت داد که خوب ـش کنیم. ما هم کاملا به طور اتفاقی(!) روی سر یکی از این رنگ- مار هایی که خودشو استتار کرده بود؛ لگد کردیم و زهر ـش بیرون ریخت.

زمین هم لیز شده بود و برای همین؛ نجنی جان افتاد و همون موقع، به طور اتفاقی، نیش ـشون به مقداری از این زهر ها خورد و به طرز جادویی ای سرحال شد!

بعد که رفتیم آزمایش جادویی خون جادویی مار دادیم؛ دکتر جادویی بیمارستان گفت که این بیماری "نا مشخص" نام گرفته. (دکتر ـه محفلی بود و می خواست کاری کنه که هورکراکس ارباب بمیره و برای همین چیزی نمی گفت. اما لو داد. ما هم اون موقع متوجه نشدیم. البته من فهمیدما؛ اما به روی خودم نیاوردم.)

چون هنوز هیچ دکتری تشخیص ـش نداده که چجوری با زهر رنگ مار خوب می شه. اون گفت که علائم ـش رو نمی دونه و اصلا از این که علائمی مثل سر درد، بی حالی، آبریزش شدیدد بینی جادویی و اشتهای شدید به گوشت گوساله می آره رو نمی دونه.

چون هیچی رو در مورد این بیماری نمی دونست؛ ما خیلی نگران شدیم. اما چون نجینی خوب شده بود؛ ما اون رو به ارباب دادیم و ارباب گفت که بریم و یه واکسن برای نجینی پیدا کنیم! ما هم رفتیم زهر مار رو گرفتیم و برای موقی که شاید نجینی دوباره این بیماری رو بگیره آماده کردیم!

خب، فکر کنم همه چیز رو توی خاطره، گفته باشم؟!

چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )

باغبون های جادویی الان ها هم که... فقط به فکر زیر آب زنی و منافع شصخی خودشون هستن. به گیاه ها نمی رسن که.

ای بابا... مثل این که باید در مورد موجودات جادویی توضیح بدیم.

خب، گل های باغچه موجودات جادویی و گیاه های جادویی با هم مشترک ـی هستن. این گیاه ها رو دیروز پروفسور چانگ درست کرده بود. بهشون می گن گیاه -مار و این ها هم مثل رنگ- مار کلاس شوما، "مار" دارن.

خب، پرینسس نجیی یک رنگ- مار رو به نام "رنگ- مار دوم" می شناسه. همین طور به طور مختصری با یک چوب- مار به نام "چوب- مار دوازدهم" آشنایی داره. خب، رنگ مار دوم رو که می شناسین.

مردی ـه خوشتیپ و مجرد. نجینی یه مدت هایی عاشق این رنگ مار بود؛ اما حالا... خب، باباشون عروسی ـشون رو گرفتن.

برای همین نجینی تصمیم گرفت که چوب- مار دوازدهم که دختری زیبا ـست رو به رنگ مار دوم معرفی کنه و بعد اون رو بکشه که چوب مار دوم غصه بخوره! .

این ها برای مدت ها پیشه. امروز هم که دقیقا روز تولد این زوج بودةغ نجینی می ره و به چوب- مار دوازدهم نیش جادویی می زنه و اون رو می کشه. برای همین اون پژمرده می شه و بقیه گیاه ها هم از غصه، تصمیم می گیرن چند روزی پژمرده بشن.

رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره )

خب، پروفسور مار "ها" ـی که من برداشتم (چی ـه؟ اضافه اومده بود؛ به من دادن. من هم اصلا سهم ویزلی ها رو بر نداشتم.) همه ـشون قرتی وبدن. مگه رنگ عوض می کردن؟ کروشیو هم روشون جواب نداد. هی می گفتن یه کروات دیگه، یه پاپیون دیگه و بعد رنگ عوض می کنیم. هر چی براشون لباس خردیم رنگ عوض نکردن. تازه پررو ها، بازم لباس می خوان!

هر چقدر گفتم کنار هم وایستین عکس بگیرم؛ گوش نکردن که. مجبور شدن دونه دونه عکس بگیرم؛ بعد بچسبونم بدم به شوما.ایناهاش!

اولی که اسرار زیادی داشت که لباس عروسی جادویی خواهرم رو کوچیک کنم و بهش بدم؛ اما ندادم.

دومی هم که تو تلوزیون جادویی تبلیغات کرم های جادویی چاق کننده معتبر رو دیده بود؛ از من می خواست. حتی کرم موی صاف کننده رو می خواست. چون به قول خودش، موهاش شبیه موهای بیج بیجی بلاتریکس شده بود!

سومی هم که چه عرض کنم؛ هی می گفت من دوست هگرید ـم و اگه بهم نرسی؛ چغولی می کنم. تازه قیافه ـش رو هم شبیه فلور کرده بود و می گفت به اون هم می گم بلاک ـت کنه. آخر سر مجبور شدم براش کروات جادویی بخرم دیگه.

چهارمی از همه بهتر بود؛ اما هی می پیچید به دور خودش و نمی ذاشت ازش عکس بگیرم.

روانی کردن من رو پروفسور!

چرا رز ویزلی در نزدیک ترین مکان به ویلبرت اسلینکرد نشست؟ ( 5 نمره )

شما کی هستین که هی در مورد دوستای ما ها سوال می پرسین؟ چی؟ استادین، خب، باشین. فکر کردین برای ما اهمیتی... چـــــــی؟ پروفسور ـین؟:worry:

[من مجبورم رز! باید بهش حقیقت رو بگم. نمی تونم بیشتر از این طفره برم. بحث 5 نمره ـست!

پروفسور، هی جار می زنین کتاب خونه هاگوارتز، کتاب خونه هاگوارتز، این بیچاره فکر کرد که شوما خیلی پولدارین که صاحب یه کتاب خونه این. این ویزلی ها هم که... خب، می دونم این یه رازه؛ اما این رز، دنبال یه نات، دو گالیون ـه. و خب، فکر کرد که ممکنه از اون جا به جیب جادویی شوما دسترسی داشته باشه.

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

پیام زده شده در: ۰:۱۶ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

مادام رزمرتا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۵ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۵:۴۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از کجا شروع کنم؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 43
آفلاین
۱-چرا گل های باغچه پژمرده شده بودند؟ ( با توجه به درس و جانور جدید، جواب داده شود ) ( توضیح کامل، 5 نمره )

رنگمارها موجودات جادویی هستند که به رنگ ها مختلفی درمیاند و دوست دارند در طبیعت خودنمایی کنند. به خصوص به این دلیل که در صحرا زندگی میکنند خودشون رو حاکم مطلق زیبایی میدونند چون در اونجا غیر از خودشون هیچ موجود رنگارنگی وجود نداره و اونا هر یک ساعت یه بار به رنگ شاد و قشنگ متفاوتی درمیاند.
حالا بییاند فرض کنیم این رنگمارها در یه جای سر سبز با گل و گیاه باشند خب معلومه که دیگه به اندازه ی قبل به چشم نمیان! پس به همین دلیل رنگ های موجودات زیبای اطرافشون٬ مثل گل یا جونورایی مثل طاووس و... رو ازشون میگیرند و جذب خودشون میکنند تا بازم زیبایی فقط مخصوص خودشون باشه.

۲- رنگ های جانور شما به چه شکل بوده است؟( توضیح کامل،به همراه تصویری از دو یا سه رنگ از مار شما، 15 نمره )

خب اول که بعد کلاس برگشتم خوابگاهم٬ رنگمارم رو کنار گلدون گل های سرخی که تازه هدیه گرفته بودم گذاشتم و برای ناهار رفتم. وقتی برگشتم دیدم رنگمارم کاملا به رنگ سرخ در اومده و متوجه شدم گل های بیچارم همشون بدون رنگ و پژمرده شدند!
پس رنگمارم رو برداشتم و بردم گذاشتم زیر تختم تا به گل های سایر هم خوابگاهیام آسیبی نرسونه اما بعد چند ساعت صدای جیغ یکی از دخترها منو متوجه خودش کرد. وقتی رفتم دیدم رنگمارم درست همرنگ فرش سطح خوابگاهمون شده و داره موش اون دختره رو قورت میده! از اینجا بود که متوجه شدم این رنگمارا علاوه بر رنگمار بودن موزمار هم هستند! چون برای صید شکارش به جای اینکه به رنگ متفاوتی دربیاد خودش رو همرنگ محیط اطرافش کرده بود!
بعد اون اتفاق موزمار یا همون رنگمار رو برداشتم و داخل پاتیلم انداختم و یه ملافه هم روش انداختم تا نتونه بیرون بیاد اما هر چند ساعت یه بار ملافه رو یکم کنار میزدم تا رنگش رو ببینم و متوجه شدم که هربار به رنگ متفاوتی در میاد. اول زرد بعد سبز بعدش هم نارنجی و حالا هم که دارم تکلیفم رو مینویسم یاسی رنگ شده!

تصویر کوچک شده

پ ن: استاد شرمنده دیگه نقاشی من در سطح تیم ملیه

۳- زهر رنگمار برای چه بیماری مناسب است؟ کامل شرح دهید و درباره ی نوع آن بیماری توضیحی دهید. ( 10 نمره )

زهر رنگمار بهترین درمان برای از بین بردن موهای زایده! همونطور که میدونید بدن ما علاوه بر موهای سر و ابرو موهای دیگه ای هم داره که به موهای زاید معروفند و کابوس بیشتر ساحره ها هستند. ساحره های زیادی مجبورند صبح تا شب با موهای زاید دست و پاشون ور برند تا بتونند اونا رو از بین ببرند! اما با یکم از زهر رنگمار میشه این مشکل رو حل کرد. فقط کافیه چند قطره از این رنگمار رو به محل مورد نظر بمالند و بیست دقیقه صبر کنند. بعدش متوجه میشند که دیگه هیچوقت در اون محل مویی رشد نمیکنه!
به خاطر همین هم ٬ زهر رنگمار رو بیرون نمیفروشند و فقط باید در انستیتوهای زیبایی شفاگر زیبایی اون رو بماله. چون حتی اگه یه قطره از این رنگمار به موی سر یا ابرو برخورد کنه تا ابد در اون محل مویی رشد نمیکنه وتا حالا هم هیچ پادزهری براش پیدا نشده.
البته گرفتن زهر رنگمار خیلی مشکله٬ چون همین که متوجه این موضوع بشند فورا خودشون رو همرنگ محیط اطرافشون میکنند و اصلا نمیشه پیداشون کرد چه برسه به اینکه بشه زهرشون رو گرفت! برای همین آدمایی که سررشته ای تو این کار ندارند نباید اقدام به همچین کاری بکنند.

سوال امتیازی:

۴-چرا رز ویزلی در نزدیک ترین مکان به ویلبرت اسلینکرد نشست؟ ( 5 نمره )

خب دلایل زیادی میتونه داشته باشه! این میتونه یه عشق دوران نوجوانی باشه! شاید فکر میکرده پرفسور اسلینکرد خیلی جذاب و خوشتیپه و میخواسته خودی نشون بده! شایدم به درس مراقبت از موجدات جادویی علاقه ی زیادی داشته و خواسته چاپلوسی استاد رو بکنه و یا شاید حتی از موجودات جادویی میترسه واسه همینم کنار استاد نشسته بوده تا آسیب نبینه! شاید یه بچه تسترال خون بوده و میخواسته درس رو خوب یاد بگیره! اصلا شایدم همینطوری اتفاقی اونجا نشسته بوده! استاد به خدا من با رز دوست نیستم وگرنه ازش میپرسیدم بهتون میگفتم

پیام زده شده در: ۲۱:۵۷ شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
تکالیف مورد نظر

رنگمار ها ، موجودات جادویی سیاهی هستند! اونها با تغییر رنگشون سعی در استتار ندارن! بلکه به سایر جوونورا و دشمناشون خودنمایی میکنند. واسه همین نسبت به چیزهای رنگی (مخصوصا گل ها) به شدت حساس هستند و در کنار اونها احساس میکنند که از قدرتشون کم شده. به همین دلیل از سوراخ های پوستشون موادی مترشح میشه که اگه از روی گلها و گیاها حرکت کنند، باعث خشک شدن یا پژمرده شدن اون ها میشن!

کلا همه رنگی میشن. هر رنگی که تو رنگین کمون باشه رو میتونن داشته باشن. البته جنس مذکرشون بیشتر به رنگهای سرد مثل آبی و سبز و اینا در میآن و جنس مونثشون به رنگهای گرم مثل قرمز، زرد و اینا. تح تاثیر احساسات شدید ممکنه رنگارنگ هم بشن.

تصویر کوچک شده

یه سری قارچهایی پیدا میشن که شبیه قارچ گوشتی هستن ولی خب قارچ نیستن . بهشون میگن چترک! زندگی قارچگونه ای دارن و ریشه های خفنی تو خاک میزنن. این چترکها سرعت رشد زیادی دارن. اگه روی پست بدن انسان هاگ پراکنی کنند و رشد کنند پوست بدن رو به کلی از بین میبرن. افرادی که مبتلا به بیماری پوستی چترک میشن، با خوردن معجونی که توش از زهر رنگمار درست شده ، ریشه های چترک رو میخشکونن و نابودش میکنه.

سوال امتیازی:

همونطور که میدونیم، ویزلی ها زیادن! واسه همین نمیتونن درست به بچه هاشون برسن و سعی میکنن در اوایل بچگی اون ها رو به شوور خوبی داده ، خلاص شوند! از این بابت به دختراشون یاد دادن که به جادوگرای مجرد ، اصیل زاده و دارای شغل مناسب نزدیک بشن بلکه بیان اینا رو بگیرن.

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۷ ۱۰:۰۳:۳۲

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۲:۰۶:۱۳ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5468
آفلاین

از اونجایی که این جونورا تو صحرا زندگی میکنن و تو صحرا هم موجودات و گیاها کم هستن، پس این جانورم غذا کم گیر میاره و پس باید کم خوراک باشه. اما از طرفی هم چون غول پیکره، باید زیاد بخوره تا بتونه این هیکل گنده شو سیر کنه.

خب اینا هردو با هم تناقض دارن، چجوری تناقص رفع میشه؟ اینجوری!

این رنگمار محترم در حقیقت جانورا و گیاهارو نمیخوره، بلکه یه قدرت جادویی ای داره که میتونه بوها و وجود جانورارو از توشون بیرون بکشه و بخوره. در حقیقت اون گیاها هم واسه همین پژمرده شدن، چون رنگمار عطر و بوی گلا و چیزی که در وجودشون هست و باعث طراوت و شادابیشون میشه رو نوش جان کرده. گلام پژمرده شدن!

رنگ اولین رنگمار من به رنگ سبز بود. این مار خودشو تو مزرعه ی کوچیک سبز رنگی که پشت کلبه بود پنهان کرده بود. فک کنم این مارا علاقه دارن جایی برن که همرنگ پوستشونه. (برعکس آفتاب پرست که خودش به رنگ محیط در میاد، اینا با توجه به رنگ خودشون محیطو انتخاب میکنن) البته خب رنگ مزرعه سبز تیره بود و به راحتی این مار که پوست سبز روشن داشت قابل شناسایی بود!

دومین رنگمار روی پالتویی که گوشه ی کلبه آویزون شده بود چسبیده بود. این پالتو آبی بود و از اونجایی که ماره نتونسته بود رنگ بنفش گیر بیاره به اون پالتوی آبی پناه آورده بود و منم به سادگی تونستم پیداش کنم.

سومین رنگمار به دیواره ی فلزی کلبه چسبیده بود. (سالازار به نوسازی ساختمونا رو آورده واسه همین کلبه چوبی، شده کلبه فلزی!) پیدا کردن این یکم مشکل بود چون خیلی شبیه رنگ فلزی بود که تو ساختمون به کار رفته بود. اما اون طرحایی که رو پوست رنگمار بود کمک کرد تا بفهمم دیوار نیست و یه ماره! لینک عکس مارا و خودش در پایین:

تصویر کوچک شده

زهر رنگمار برای بیمارایی که مشکلات روحی دارن مناسبه. همونطور که تو سوال اول هم گفتم این مار وجود و رنگ و بو و طعم جانورا و گیاهارو بیرون میکشه و ازش تغذیه میکنه. البته زورش به حیوونای خیلی بزرگ نمیرسه و در حد همون گیاها و جانورایی مثل خرگوش میتونه عمل کنه. اما مثل دمنتور هم نیست که کل روحو بیرون بکشه و طرفو نابود کنه، تا یه حدی بیرون میکشه. واسه همین گلا فقط پژمرده شدن و کاملا خشک نشدن.

همین موضوع باعث میشه که زهرش بتونه التیام بخش روح بیمارایی بشه که مشکل روحی دارن. این زهر با خودش نشاط و شادی رو داره و بخش زیبای وجود چیزی که مار خورده رو میتونه انتقال بده. پس کسایی که روحشون آسیب دیده و مشکل دارن، میتونن با این زهر مرهمی برای روحشون باشن و دوباره نشاطو به روحشون برگردونن.

نوع بیماری هم که کاملا واضحه! این بیمارا در اثر از دست دادن یکی از عزیزا، شکست عشقی خوردن، شکست در کار و زندگی و امثالهم دچار مشکلات روحی میشن و انگیزه ی حیات و اینارو از دست میدن. در کل هر غم بزرگی میتونه منجر به بیماری های روحی و روانی بشه.

اینجاس که زهر امید و نیروبخش رنگمار میتونه به کمک این بیمارا بیاد. اما خب در نقش معجزه هم ظاهر نمیشه، فقط امید و شادی رو در این افراد بیشتر میکنه و اینطوری بیشتر این افراد با روانپزشکشون ارتباط برقرار میکنن و خیلی سریع تحت تاثیر قرار میگیرن و کامل درمان میشن.

سوال امتیازی: 4) چرا رز ویزلی در نزدیک ترین مکان به ویلبرت اسلینکرد نشست؟ ( 5 نمره )

الف) کلاس پروفسور اسلینکردو دوست داره؟
ب) درس موجودات جادویی رو دوست داره؟
ج) رز بچه خرخون کلاسه؟
د) رز میخواد خودشو خرخون جلوه بده؟
ه) رز میخواد بگه من شاگرد خفنی هستم؟
و) رز میخواد چاپلوسی معلمو کنه و توجهشو به خودش جلب کنه؟
ی) همه ی موارد!

گزینه ی آخر یعنی "ی" پاسخ درسته!

پیام زده شده در: ۲۳:۵۵ جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲

ویلبرت اسلینکرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۲۹:۱۱ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
از م ناامید نشین.. بر میگردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
جلسه ی سوم درس مراقبت از موجودات جادویی

دانش آموزان از دور پدیدار شدند. مثل همیشه پروفسور اسلینکرد زود تر از دانش آموزان به کلاس رسیده بود.
گل ها دیگر زنده و شاد نبودند. رنگ های زیبایشان را از دست داده بودند. پژمردگی در وجودشان دیده میشد.

رز ویزلی، اول از همه روی صندلی نزدیک به ویلبرت نشست. ویلبرت اسلینکرد لیستی از کیفش در آورد و گفت:
هر کس که اسمش را بردم دستش را دراز کند.

سپس ادامه داد:
خب، رون ویزلی، ارنی مک میلان، پروتی پاتیل، هانا آبوت، پادما پاتیل، رز ویزلی...

پس از آنکه اسامی خوانده شد، رز ویزلی دستش را بلند کرد و پرسید:
استاد! هیچ معلمی تا به حال ما رو حاضر غایب نکرده بود. شما چرا این کار را کردید؟

ویلبرت شالگردنش را بر روی صندلی اش گذاشت و گفت:
ببین دخترم. من باید با توجه به تعدادتون، موجوداتی را تهیه می کردم. الآن هم برای آخرین بار لیست را چک کردم تا مطمئن شود مشکلی وجود نداشته.

- پس درس امروز ما درباره ی چیه؟

وبلبرت نگاهی به ارنی مک میلان کرد سپس گفت:

درس امروز ما درباره ی رنگمار است. رنگمار، ماری غول پیکر است که در صحرا ها زندگی می کند.
این موجود یکی از عجیب ترین جانوران است. چرا که رنگش در هر ساعت تغییر می کند!

دانش آموزان:

خب، من برای هر یک از شما ها یک رنگمار تهیه کرده ام. شما باید از آنان نگهداری کنید و از نوع پوستشان یادداشت برداری کنید.
مار ها در پشت کلبه است. پس از نوشتن تکالیف این جلسه، یکی از آنان را بردارید و با خود به خانه ببرید.

دانش آموزان:

تکالیف:

سوال امتیازی:

===========================================

مثل همیشه می توانید از کتابخانه ی هاگوارتز هم استفاده کنید.

ویرایش شده توسط ویلبرت اسلینکرد در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۶ ۱۷:۱۳:۳۶

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.