هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۲۱:۴۵ دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۹

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۱ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 275
آفلاین

1- مواد اولیه معجون Felix Flicis چیست؟ نحوه تهیه آن به چه شکل است؟( 20 امتیاز)

مواد اولیه:

تخم مار آفریقایی ( سه عدد)

صفرای آرمادیلو ( به مقدار لازم)

ناخن جن خاکی ( به مقدار کافی)

اجزای قورباغه شاخ دار ( دو پیمانه)

اکسیر زندگی ( یک لیوان)

ریشه ی خورد شده زنجبیل ( نصف یک پیمانه ی معمولی)

طرز تهیه :

توجه داشته باشید که برای تهیه معجون فلیکس فلسیس دقت زیادی لازمه ، این معجون حتما باید در نیمه شب ساخته بشه. برای ساخت این معجون ابتدا پاتیل را روی آتش میگذاریم و اکسیر زندگی را به آن اضافه میکنیم و میگذاریم به مدت 15 دقیقه بجوشد. سپس تخم های مار آفریقایی را ، هر کدام ، به مدت یک دقیقه در بالای پاتیل میچرخانیم و بعد آن ها را درون پاتیل می اندازیم. حدود 10 دقیقه ی بعد ، هنگامی که رنگ مایع درون پاتیل به رنگ سبز لجنی در آمد ، ناخن های جن خاکی را به معجون اضافی میکنی ، سپس جرقه ی قرمز رنگی از معجون بیرون میپرد که نشان دهنده ی صحیح بودن کار ما می باشد. پس از آن به ترتیب اجزای قورباغه ی شاخدار و صفرای آرمادیلو را پشت سر هم به معجون اضافه میکنیم و در جهت عقربه های ساعت هم میزنیم و اجازه میدهیم مایع درون پاتیل 30 دقیقه بجوشد ، بعد از 30 دقیقه ریشه خورد شده ی زنجبیل را اضافه نموده و مجددا هم میزنیم . حدودا یک دقیقه ی بعد جرقه های طلایی رنگی به شکل ماهی از سطح مایع درون پاتیل به بیرون می پرد که این حاکی از آن است که معجون ما به درستی آماده شده است.

2- مواد اولیه معجون مغز خورنده چیست و چرا نهیه و فروش این معجون قدغن اعلام شده؟ 5 مورد ( 10 امتیاز)

پودر آویشن کوهی ( یک پیمانه)

تخم پشه ی مالاریا (ب مقدار لازم)

شربت تهوع آور (یک لیوان و نصفی)

پودر کشنده ی سالسا ( دو پیمانه)

زهر آکرومانتولا (یک پیمانه)

آقونیطون ( مقداری)

دلیل قدغن کردن این معجون:

1- به دلیل سوء استفاده ی جادوگران سیاه و شرور
2. به دلیل مرگ بسیاری از مشنگ هایی که توسط جادوگران سیاه مورد آزار قرار میگرفتند.
3.برای جلوگیری از هرج و مرج در بین جامع ی جادوگری.
4. برای عوارض کشنده ی این معجون
5. برای اینکه مواد مورد استفاده ی این معجون گاهی منجر به مرگ سازنده ی معجون شد.

[b] به یاد شناسه ی قبلیم:«د�

پیام زده شده در: ۲۱:۳۴ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 375
آفلاین
جلسه پنجم و آخر

دو هفته بود که آسمان و زمین یکی شده بوده و باران بی وقفه می بارید. دانش آموزان که به خاطر بدی هوا، اجازه گردش رفتن به هاگزمید را نداشتند، افسرده وارد کلاس درس معجون سازی شدند.

پروفسور پای که از قضیه با خبر بود برای سرحال آوردن دانش آموزان معجونی را از قبل آماده کرده بود و در وسط کلاس بر روی سکویی قرار داده بود تا بقیه به خوبی آن را ببینند.

امروز می خوایم آخرین جلسه معجون سازی رو شروع کنیم. درس این جلسه یکی از پیچیده ترین مباحث معجون سازیه و مقدمه معجون سازی پیشرفته است که در ترم آینده با اون سرو کار خواهیم داشت. پس خوب گوش کنید:

Felix Felicis

تصویر کوچک شده
- این معجون قادره به نوشنده اون، احساس شادمانی و در عین حال یک حس عجیب داشتن شانس رو بده! اما... اما افراط در مصرف این معجون می تونه باعث گیجی و بی پروایی یا بهتره بگم بی کله ای و اطمینان بیش از حد به خودش میشه که گاهی نتایجی مرگیار رو در پی داره برای اطلاعات بیشتر از عواقب مصرف بی حد و اندازه Felix Felicis می تونین به صفحه 340 کتابتون مراجعه کنید.

استاد معجون ها لحظه ای سکوت کرد تا حواس بچه ها بیشتر متمرکز شود، آنگاه ادامه داد:

- و اما ویژگی های این معجون منحصر به فرد:
1- رنگ این معجون به رنگ طلای گداخته است.
2- هنگامی که معجون در حال جوشش است قطراتی از سطح معجون به بالا پرتاب می شوند که به شکل ماهی های طلایی دیده می شوند.
3- یک بطری شیشه ای کوچک "miniscule" از این معجون تا 12 ساعت اثر بخشی دارد.
4- طول مدت درست کردن نوع خالص این معجون بسیار طولانیه (حدود 6 ماه) بنابراین ما تنها با تئوریه این معجون سرو کار خواهیم داشت!
در ضمن خوردن این معجون در هنگام مسابقات و امتحانات ممنوع است!

بسیار خوب، می رسیم به قسمت عملی کلاس که البته اونو در جلسه بعد انجام میدیم و جایزه اون... بله جایزه اون، یه ویال از معجون Felix Flicis است.

صدای هیجان انگیزی در کلاس طنین انداخت به طوریکه پروفسور مجبور شد صدایش را کمی بالا ببرد

- حالا ازتون می خوام کتاباتون باز کنید و صفحه 128 رو بیارید امروز قصد داریم کمی با معجون پیچیده "مغز خورنده" آشنا بشید و نحوه خنثی کردن اونو یاد می گیرید. امیدوارم این معجون رو در ترم آینده بسازیم... (مغز خورنده معجون است كه به صورت غیر قانونی در کوچه ناکترن فروخته میشود)

تکالیف این هفته:

1- مواد اولیه معجون Felix Flicis چیست؟ نحوه تهیه آن به چه شکل است؟( 20 امتیاز)

2- مواد اولیه معجون مغز خورنده چیست و چرا نهیه و فروش این معجون قدغن اعلام شده؟ 5 مورد ( 10 امتیاز)

ویرایش شده توسط آگوستوس پای در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۳۰ ۲۰:۱۹:۰۶

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۲۱:۱۵ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
امتیازات جلسه چهارم درس معجون سازی:

گریفیندور:8.5

دابی: 25 ( متاسفانه امتیاز سوال دوم رو به خاطر عدم پاسخ دهی از دست دادید!)

هافلپاف: 18.5

1. رز ویزلی: 30 ( تکلیفتون رو فوق العاده انجام داده بودی، آفرین!!!)
2. روفوس اسکریم جیور: 25 (امتیاز سوال دوم رو نگرفتین)

راونکلاو: 0
بدون شرح!

اسلیترین: 0

بدون شرح!

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۱۹:۳۲ سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۹

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۱ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 275
آفلاین

1- مواد اولیه این معجون را نام برده و روش تهیه آنرا بصورت یه ماجرا بیان کنید. (میتونه طنز یا جدی باشه) 25 امتیاز

شربت ضد تورم زا

تخم خاکستردان ، 10 عدد

بلادونا ( به مقدار لازم)

اجزای سوسک سیاه

ترشحات خاک خوره

صبح آن روز مثل همیشه هری به همراه رون و هرمیون با اکراه به سمت دخمه ی اسنیپ به راه افتادند.
آن روز برای آن ها روزی سرنوشت ساز بود. امروز آن می بایست بزرگترین و مشکل ترین معجون را در عرض چند دقیقه درست میکردند و به اسنیپ تحویل میدادند . در جلسه ی قبل در آخرین ساعات اسنیپ آنها را تهدید کرده بود که اگر کسی این معجون را اشتباه درست کند ، مجازات سختی در انتظار آن ها خواهد بود ، که مطمئنا اولین کسی که مورد مجازات قرار میگرفت کسی نبود جز هری پاتر که دشمن قسم خورده ی پرفسور اسنیپ بود!

به محض ورود هری به کلاس پوزخند تمسخر آمیزی بر گوشه لبان اسنیپ نقش بست و با لحن تحقیر آمیزی رو به هری کرد و گفت:
- به به ، پاتر! بالاخزه تصمیم گرفتی بیای سر کلاس؟ 50 امتیاز از گریفیندور کم میکنم بخاطر تاخیر!

رون دستانش را مشت کرد و خواست به سمت اسنیپ حمله کند که هرمیون از پشت یقه ی اش را گرفت و او را نگه داشت. هرمیون پچ پچ کرد:"آروم باش رون! میخوای حبسمون کنه."

رون زیر لب غرغری کرد و به همراه هری به سمت میزشان رفت.

چند دقیقه ی بعد اسنیپ با صدای مرموزش مدت زمان ساخت معجون را به دانش آموزان گفت و خود به سمت میزش برگشت...

چند دقیقه ی بود که کلاس در سکوت عجیبی فرو رفته بود ،همه دانش آموزان به ساخت معجون مشغول بودند ، حتی مالفوی هم سخت مشغول بود و در حالی که نوک زبونش را بیرون آورده بود ، مشغول به ریختن محلول تورم زا بود... که ناگهان جرقه ی وحشتناکی از معجون خارج شد و صدای وحشتناکی که همراه با مایع درون معجون بود ، به تمام هیکل و صورت مالفوی پاشید...کلاس از خنده منفجر شد.

اسنپ فریاد زد: " ساکت! آقای مالفوی چند بار گفتم از پاتیل فاصله بگیر!

مالفوی که مشخص بود در زیر صورت پراز ترشحات معجونش به رنگ سرخ در آمده است ، زیر لب زمزمه کرد: "متاسفم قربان!"

کلاس به حالت قبل خود برگشت...

در گوشه ی دیگر از کلاس ،هرمیون با معجون درگیر بود و دانه های درشت عرق تمام صورتش را پوشانده بود...
-اوه خدای من ! این از شربت ضد تورم...بلادونا و ...اه چرا درست نمیشه؟

هری رو به هرمیون کرد و گفت : " هرمیون بهتره واسه یه بارم که شده به حرف من گوش کنی! باید اون رو در جهت عقربه های ساعت هم بزنی!

هرمیون ابروهایش رو در هم کشید: " از کی تا حالا تو میخوای به من درس بدی هری؟

هری شانه هایش را بالا انداخت ...

حدود ده دقیقه ی بیشتر دانش آموزان با سرو رویی کثیف ولی قیافه های رضایتمندانه و عده ای هم با چهره های غمگین بالای سر پاتیلشان ایستاده بود و به اسنیپ چشم دوخته بودند.
در این بین هرمیون در حالی که موهایش به شدت وز شده بود ، همچنان با پاتیلش کلنجار میرفت که ناگهان در آخرین لحظه بالاخره توانست مایع درون پاتیل به رنگ سبز لجنی در بیاورد و قبل از رسیدن اسنیپ دست از کار بکشد.

آن روز اسنیپ هیچ کس را مجازات نکرد و تقریبا همه توانستند معجون را به طور کامل درست کنند. در پایان کلاس هری و رون به همراه هرمیون که آثار رضایت و غرور در چهره اش هویدا بود از کلاس خارج شدند.

ویرایش شده توسط دابی در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۴:۲۷
ویرایش شده توسط دابی در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۲۶ ۱۹:۴۳:۲۴

[b] به یاد شناسه ی قبلیم:«د�

پیام زده شده در: ۲۳:۵۷ پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۹

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
تکالیف

مواد اولیه این معجون را نام برده و روش تهیه آنرا بصورت یه ماجرا بیان کنید. میتونه طنز یا جدی باشه!

مواد لازم برای تهیه معجون

دو عدد برگ گیاه استخدوس

آب دهان غول غارنشین

آب جوش

روغن هسته انگور

بلافاصله دست به کار شدم . آمبریج به دقت داشت به حرکات من نگاه میکرد و نکاتی را در آن دفترچه ی کذایی یادداشت میکرد . من تنها امید پروفسور پای بودم . اگر من در تهیه ی این معجون اشتباه میکردم ، پروفسور پای مجازات میشد . بنابراین تصمیم گرفتم با دقت این معجون را درست کنم . با سرعت زیاد پاتیل شماره دو را پر از آب جوش کردم . سپس دوبرگ استخدوس را با سرعت به درون پاتیل ریختم و منتظر شدم تا گرما از هرسو برگ ها را احاطه کند .

در همین حین به صورت زیرچشمی به آمبریج نگاه میکردم . مدام و بدون وقفه درون دفترچه اش مواردی را یادداشت میکرد . در کنار او که پروفسور پای ایستاده بود ، کاملا مضطرب بود و لب پایین اش را میجوید .

پس از آن چوبدستی ام را به سمت برگ ها گرفتم و زیر لب زمزمه کردم .

- گارینسیوس !

بلافاصله سبزینه ها ، از برگ ها جدا شدند و با آب جوش محلول شدند . من هم معطل نکردم و آب دهان غول را اضافه کردم .

اضافه کردن آب دهان غول برای ترکیب شدن کامل معجون ، امری ضروری بود و به همین سبب من هم همین کار را انجام دادم .

نگاهی کوتاه به پروفسور پای انداختم . قدری از حالت قبلی خود بیرون آمده بود و دیگر آن ترس قبلی در چهره اش وجود نداشت . از این رو اعتماد به نفس هم در من افزایش یافت و پس از گذشت پنج دقیقه ، روغن هسته ی انگور را به معجون اضافه کردم تا پروسه تهیه معجون تکمیل شود . پس از اضافه کردن روغن ، درون پاتیل حباب هایی بیرون آمد که من هم از آنها فاصله گرفتم .دلیل اینکار را در جلسات قبلی پروفسور به ما گفته بود و من هم آن نکته را به خوبی به یاد داشتم .

اینک میتوانستم به خوبی لبخند رضایت را بر چهره پروفسور ببینم و همچنین آثار خشم را بر صورت پر چینه و چروک آمبریج ...

ویرایش شده توسط روفوس اسكريم جیور در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۲۲ ۰:۰۲:۱۸

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۲۳:۳۸ جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۸۹

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
سوالات جلسه چهارم:

1- مواد اولیه این معجون را نام برده و روش تهیه آنرا بصورت یه ماجرا بیان کنید. (میتونه طنز یا جدی باشه) 25 امتیاز
1. زهر مار زنگی
2. چرک خیارک غده دار
3. بال حشره ی تور بال
4. تکه ها کوچک دانه ی خواب زا
رز با دهان کجی به کتابش نگاه میکرد. اگر بعد از درست کردن ان معجون همچنان زنده مانده بود عالی میشد.چرک خیارک غده دار؟!به دست هایش نگاه کرد. حیف نبود که از بین بروند؟زهر مار زنگی؟!؟
رز با خشم به استاد پای که پایش را روی میز انداخته بود نگاه کرد. آهی کشید کار را شروع کرد. به محفظه ی معجون سازی اش نگاهی انداخت. همه ی مواد را داشت غیر از زهر مار زنگی. کنار میز پروفسور پای رفت و گفت:
- استاد زهر مار زنگی رو باید از کجا بیاریم؟
آگوستوس پای با بی خیالی جواب داد
- معلومه!!! باید خودتون بگیرید! آفرین دخترم چه زود به این مرحله رسیدی! برو پیش هاگرید یه مار زنگی برای خودت ازش بگیر.
رز بلافاصله حرکت نکرد. سراغ معجونش رفت و زهر مار گرفتن را تا لحظه ی نیاز به تعویق انداخت.
ابتداچرک خیارک غده دار را در پاتیل به مدت 20 دقیقه بجوشانید. سپس بال حشره ی توربال را به آن اضافه کنید و 7 بار آن را در جهت عقربه های ساعت هم بزنید. دانه های خوابزا را تکه تکه کرده و درون پاتیل بریزید و به مدت 10 دقیقه بجوشانید سپس آن را 2 بار در خلاف جهت عقربه های ساعت هم بزنید.زهر مار زنگی را ....

رز همه ی دستور ها را انجام داد تا به این مرحله رسید.بعد با ترس و لرز به محوطه رفت و یک مار زنگی گرفت.در حالی که مار را در دور ترین فاصله ی ممکن از خودش نگه داشت و به کلاس بازگشت و شیشه ای را روی میز گذاشت و گردن مار را فشار دادو زهر مار بافشار به درون شیشه ریخت.
اضافه کنید و معجون را 10 ثانیه با همان دما حرارت دهید.

رز معجونش را به پایان رساند و آنرا به طرف استاد پای برد و در عجب بود که چرا بچه های کلاس به بینی او نگاه هایی تحقیر آمیز می اندازند. از حرکت ایستاد و به تصویرش در تنگ معجونش نگاه کرد. بینی او دیگر عادی نبود به شدت ورم کرده بود. استاد گفت:
- نگران نباش ویزلی بیا اینجا تا درستش کنم. این مال اون گاز هاست.
کلاس از خنده منفجر شد. رز معجونش را تحویل داد و بینی اش را به دست استاد سپرد در عرض چند ثانیه بینی به حال اولش برگشت. رز بدون ذره ای شک و شبهه به سمت میزش رفت و مار زنگی را در کلاس ازاد کرد بدون کوچکترین عکس العملی از کلاس خارج شد.
در نزدیکی کتابخانه با شنیدن صدای جیغ بچه ها قهقهه ی خنده را سر داد.

این سوال هوشیه و کمی همت می خواد: 5 امتیاز

در متن داشتیم که این معجون گازهای تولید میکنه که تورم زا هستند. از این گاز برای ساخت Swelling Solution ( محلول ایجاد کننده آماس یا تورم) استفاده میشه، کسی میتونه بگه نام پادزهر این معجون چیه؟ و در کدام یک از کتاب های هری پاتر به ان اشاره شده؟ (این سوال جدیه و نیاز به سرچ داره!) اگه دوست دارید جواب این سوال رو دیگران کپی نکنن پیام شخصی کنید.

پیام شخصی کردم براتون استاد.ولی با دنگ فنگی که واسه پیدا کردنش میخواست نباید یه کم نمره اش رو بیشتر میکردید؟

اگه کسی جوابو خواست 20 تومن میگیرم بهش میگم!

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲۲:۰۱ جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
جلسه چهارم

" Oblivious Unction, Dr. Ubbly's "
مرهم فراموشکاری دکتر آبلیز

پروفسور پای با اشاره ی کوچکی که به عصایش داد، این عبارت را روی تخته حک کرد. دانش آموزان با عجله قلم های پرشان را برداشتند تا مطالب درس جدیدشان را یادداشت کنند.

- نام این معجون در اصل معجون هوشیاریه. لغت انگلیسی "unction" به معنی مرهم یا ضماد از عبارت لاتین "to anoint with oil" (مالیدن با روغن) گرفته شده. این معجون بصورت پماد مصرف میشه و برای درمان جراحت های ناشی از گزش مغزهای نیش دار استفاده میشه.

- ببخشید استاد مغزهای نیشدار چی هستن؟

- موجواتی شبیه به عروس دریایی، دارای سری شبیه به مغز انسان، با دنباله هایی بلند که در انتهای درازترین آنها، نیش های بشدت زهراگینی وجود داره. اگر فردی توسط این موجودات گزیده بشه، در موضع گزش شروع به رشد زائده هایی میکنه که به سرعت در بدن پخش میشن. در این حالت فرد هوشیاریشو رفته رفته از دست میده تا اینکه بیهوش بشه! در نهایت هم میتونه منجر به مرگ انسان بشه. این موجودات بشدت حساس و واکنش پذیرن. بنابراین باید از اونا تا حد امکان فاصله گرفت.

اما ویژگی های ظاهری این معجون، این معجون به رنگ سبز روشنه، با بویی شبیه بوی لجن. هنگام درست کردن این معجون باید مراقب بود چرا که در هنگام جوش آمدن بسیار کف آلود و پرحباب میشه. این حبابها بسیار داغ بوده و دارای محتوای گازهای تورم زاست هستند. بنابراین هنگام درست کردن این معجون از پاتیل هاتون به اندازه کافی فاصله داشته باشید. مواد اولیه و مراحل ساخت این معجون روی تابلو وجود داره، حالا مشغول شین!

سوالات جلسه چهارم:

این سوال هوشیه و کمی همت می خواد: 5 امتیاز

در متن داشتیم که این معجون گازهای تولید میکنه که تورم زا هستند. از این گاز برای ساخت Swelling Solution ( محلول ایجاد کننده آماس یا تورم) استفاده میشه، کسی میتونه بگه نام پادزهر این معجون چیه؟ و در کدام یک از کتاب های هری پاتر به ان اشاره شده؟ (این سوال جدیه و نیاز به سرچ داره!) اگه دوست دارید جواب این سوال رو دیگران کپی نکنن پیام شخصی کنید.

راهنمایی: می تونید از این آدرس برای رسیدن به جواب استفاده کنید.

پیام زده شده در: ۲۱:۵۲ جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
امتیازات جلسه سوم درس معجون سازی:

گریفیندور:9.5
گودریک گریفندور:28

هافلپاف: 20
1- رز ویزلی: 30
2- روفوس اسکریم جیور: 30

راونکلاو: 0
بدون شرح!

اسلیترین: 9.5
آستوریا گرینگرس: 28

ویرایش شده توسط آگوستوس پای در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۱۵ ۲۱:۵۴:۳۷

پیام زده شده در: ۱۸:۳۹ دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۹

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
تکالیف

نحوه پیدا کردن مواد اولیه و طرز تهیه اون به شکل یک رول است.

1- تاجاالملوک 2- سم مرگ پوشه 3- چشم سوسک 4- دم مارمولک

وسایل مورد نیاز

پاتیل سایز سه
چاقو شماره هفت و نه

---------------

- دلیل اینهمه تاخیر چیه ؟

باورم نمیشد که پروفسور زودتر از من به کلاس آمده باشد . من حتی ده دقیقه زودتر به کلاس معجون سازی رفته بودم . در هر صورت پروفسور که از دیدن چهره ی متعجب و حیران من ، قدری دلش به رحم آمده بود ، مرا به سمت صندلی ها هدایت کرد .

- روفوس ، فقط تو موندی که هنوز نتونستی واسه ی من از این ترکیب ها و مواد ، یک معجون واسه ی من درست کنی . هرگز فکر نمیکردم چنین دانش آموزی باشی !

- ولی پروفسور ...

- نیاز نیست که چیزی بگی . هرچه زودتر کارتو شروع کن . یک ساعت بیشتر وقت نداری !

بعد از گفتن این حرف ، پروفسور بلافاصله از کلاس بیرون رفت . من هم تصمیم خودم را گرفته بودم . به نظرم با آن موادی که در اختیار داشتم ، بهترین معجونی که میتوانستم بسازم ، معجون ضد میگرن بود بنابراین بدون هیچ معطلی کار خود را شروع کردم . تاج الملوک هایی که پس از اینکه مدت زیادی در معرض هوای آزاد قرار گرفته بودند ، قدری پژمرده به نظر میرسیدند ولی هرگز باعث نشد که نظر من در موردخرد کردن آنها تغییر کند بنابراین با اسفاده از چاقوی شماره ی نه شروع کردم به قطعه قطعه کردن آنها و پس ازقطعه قطعه شدن ،آنان را در پاتیل ریختم .

پس از گذشتن چندین دقیقه که تاج الملوک در معرض گرما قرار گرفته بود ، قدری آب در پاتیل سایز سه مشاهده کردم . اکنون وقت آن فرا رسیده بود تا سم مرگ پوشه را درون پاتیل بریزم . پس از اضافه کردن سم ، رنگ معجون کاملا قهوه ای شد ...

بیست دقیقه بعد ...

اکنون وقت آن رسیده بود تا چشم سوسک و دم مارمولک را که قبلا له کرده بودم ، به معجون اضافه کنم . هردو را باید با هم به معجون اضافه میکردم و برای اینکار نیاز به تمرکز داشتم . پس از گذشت لحظاتی چشمانم را بستم و هردو را به معجون اضافه کردم . تنها به یک نشانه نیاز داشتم تا بفهمم که همزمان چشم سوسک و دم مارمولک را به معجون اضافه کرده ام که آن خارج شدن بختر از درون پاتیل بود په اتفاقا همین اتفاق هم افتاد . حال به ده دقیقه نیاز داشتم تا معجون جا بیفتد و شکل اصلی خود را بگیرد پس قدری صبر کردم ...

ده دقیقه بعد ...

- قابل تحسینه ! انتظار چنین معجونی رو از تو نداشتم . نشون دادی که شاگرد باهوشی هستی !

واقعا خوشحال بودم . مزد زحمت و مطالعه ی پیش از کلاس را گرفته بودم .

لبخندی که در آن لحظه بر لبانم بود ، معجونی که درست کرده بودم ، رضایت استاد و از همه مهمتر قبولی در آن امتحان روزی فوق العاده را برای من در هاگوارتز رقم زده بود .

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۱۷:۰۶ دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۹

آستوریا گرینگرس old1

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۴ سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۷:۵۴ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 267
آفلاین
مواد اولیه ی دسته اول:
1- تاجاالملوک
2- سم مرگ پوشه
3- چشم سوسک
4- دم مارمولک

طرز تهیه:
1.در ابتدا سم مرگ پوشه رو که نمیدونم چجوری موفق به گرفتنش شدیم با عصاره ی تاجالملوک مخلوط میکنیم و به مدت سه روز توی یه غار بیضی شکل،نگه میداریم.
2.قسمت قرنیه ی چشم سوسک رو جدا و آب پز میکنیم.
3.مخلوط سم مرگ پوشه و عصاره ی تاجالملوک رو که به شکل مخلوط خمیری شکلی دراومده با قرنیه ی آب پز شده،مخلوط میکنیم و به مدت 3 ساعت هم میزنیم.(دو دور بر خلاف و پنج دور موافق با حرکت عقربه های ساعت.
4.زهر دم مارمولک رو جدا میکنیم و قسمت گوشتی دم رو که به صورت پودر در آوردیم،به مخلوطمون اضافه میکنیم.
5.مخلوط رو به مدت سی ساعت در آب هم میزنیم تا به شکل معجون آبی رنگی در بیاید.

-این معجون را در جای خشک نگه داری کنین.
-سم مرگ پوشه باید تازه باشد.یعنی حداکثر دو ساعت از گرفتن آن گذشته باشد.
-قسمت گوشتی دم مارمولک را توسط طلسم به شکل پودر در نیاورید.ابتدا آن را خشک و سپس بکوبید تا پودری سفید رنگ و یکدست حاصل شود.
-غاری که مخلوط سم مرگ پوشه و عصاره ی تاجالملوک را در آن میگذارید،حتما باید بیضوی شکل باشد.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.