هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

کلاس خیلی خوبی داشتید پروفسور !
تبریک میگم که به عنوان برتر استاد هفته گریفندور انتخاب شدید !

انجام تکاليف

يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد !

پاسخ :
همونطور که گفتید تشاب مخفف این جمله است : تغییر ( ت ) ، شکل ( ش ) ، اشیای ( ا ) ، بی جان ( ب ) . کتابی با عنوان " برترین های جادویی " اثر " پروفسور ویلبرت کارتنی " در سال 1760 نوشته شده که در این کتاب از برترین های جادوگری که شامل اختراعات و معرفی انسان ها نامبرده شده و بخش بندی شده است . بخش هفتم این کتاب با عنوان برترین های تغییر شکل ، تغییر شکل رو به دو زیر مجموعه اشیای بی جان و موجودات زنده تقسیم کرده !
در مجموعه اشیای بی جان در ابتدا برترین های تغییر شکل اشیای بی جان را معرفی کرده و در آخر دو صفحه از مجموعه را به معرفی فردی که اولین تغییر شکل بی جان را انجام داده پرداخته شده است .
قسمتی از دو صفحه رو در زیر مشاهده میکنیم :

آن طور که در افسانه های پیشین آورده شده است ، مرلین اولین جادوگری است که یکی از اشیای بی جان را تغییر شکل داد ، او برای شروع تغییر شکل در عالم جادوگری در جمع حضار کثیری سنگی را به قرقی تبدیل کرد .
از آن پس افراد دیگری چون جان مک فاربی و بسیاری از جادوگران به این جادو رجوع کردند .

1.اگر برای تغييرشکل دستمال به قلم پر،قلم پرمون به خودکار تبديل شد چه اشتباهی کرديم؟

پاسخ :
در این مورد ادا کردن ورد آسان است و با دیگر وردی اشتباه نخواهد شد ، ولی حرکت چوبدستی مهم است ! برای تبدیل دستمال به قلم پر باید ورد : کارتیوس رو به زبان بیاریم و چوبدستی را به صورت خط شکسته از بالا به پایین بیاریم .
ولی بسیاری حرکت چوبدستی رو به صورت قوسی شکل انجام میدن که تغییر شکلشون اشتباه میشه !

2.آيا کسی که تشاب رو اختراع کرده جادوگر معروفی بوده؟

پاسخ :
خیر ! فردی که تغییر شکل اشیای بیجان را اختراع کرد ، پیرمردی در یکی از دهکده های دور افتاده بود که توانست این فن را اختراع کند . البته بعد ها توسط مرلین از او تقدیر به عمل آورده شد .

3.آيا تا کنون تغييرشکلی انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده؟
بله ، از آن جایی که مجوزش رو از جناب وزیر گرفتم توانایی تغییر شکل به شیر نر رو دارم پروفسور !
شبیه شیر دال گریفندور

با تشکر

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۱۹ ۱۱:۴۸:۳۱

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۰:۴۹ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد .
اين تشاب كه گفتي يعني چه؟

1.اگر برای تغييرشکل دستمال به قلم پر،قلم پرمون به خودکار تبديل شد چه اشتباهی کرديم؟
اشتباه در حركت چوب دستي. بجاي 50 درجه به راست 49.9 به راست پيچونديم.
2.آيا کسی که تشاب رو اختراع کرده جادوگر معروفی بوده؟
خير فكر نكنم. چون اگه بود من اسمشو ميدونستم.

3.آيا تا کنون تغييرشکلی انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده؟
بله. ماشين بابامو كوبيدم توي ديوار گلگيرش تغيير شكل داد.

چه جوری ميشه يک دبير فيزيک اون هم از نوع ماگل رو به الاغ تبديل کرد؟ وقتي داره سقوط آزاد شتابدار رو توضيح ميده م ته كفش بزني توي كلش و بعد هم موي ملوسو بندازي روش.

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱۱:۵۱ دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۵

جوزف ورانسكي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۹ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
از دارقوز آباد !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 916
آفلاین
نقل قول:
توبياس اسنيپ نوشته : ميشه ورد تغيير شكل يه دبير زيست به يه عقرب پنج سر رو بهم بگيد ؟

توبياس جان ، دبير هاي زيست شناسي كه معمولا با حالن ! ولي چون مي خواي بهت ميگم ولي به توصيه من به عقرب پنج سر تبديلش نكن چون ممكنه به جاي كتك نيشتون بزنه ! به نظر من دمپايي گزينه ي مناسبيه كه هر وقت هم كسي ازت مي پرسه دمپايي تو از كجا خريدي مي توني بگي دبير فيزيكمونه ! وردش هست : مارادبيرينودمپايينو !

[

پیام زده شده در: ۲۲:۵۴ شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۵

توبیاس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۰ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۲ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۵
از پیش پدرخوانده
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 294
آفلاین
جلسه ي اول ، چگونگي تغيير شكل اشيا بي جان
برنامه ي درسي :
جلسه ي اول : چگونگي تغيير شكل اشيا بي جان
جلسه ي دوم : چگونگي تغيير شكل جانداران (‌ غير از انسان )
جلسه ي سوم : چگونگي تغيير شكل انسان ( مهم )
جلسه ي چهارم : آموزش نوع عمل و خونسردي در تغيير شكل ( براي مثال هيجانزده نشدن )
جلسه ي پنجم : آزمون تستي
بيوگرافي معلم ارزشي : :
در تاريخ 1385/6/14 در سايت عضو شدم و فعاليت ارزشي خود را شروع نمودم و تلاش كردم در مرگ خواران و محفل عضو بشم ولي تاييدم نكردند !
درس چگونگي تغيير شكل اشيا بي جان :
جوزف در حالي به كلاس تغيير شكل وارد مي شد به دانش آموزان سلام كرد و شروع به توضيح درس داد :
تغيير شكل اشيا بي جان كه به طور مخفف آن را تشاب هم مي گن به عنوان ساده ترين نوع تغيير شكل شناخته شده است . من توضيحاتي در مورد اين تغيير شكل بهتون مي دم ولي براي مقاله ها بايد خودتون تحقيق كنيد . اين تغيير شكل اولين بار تبديل دستمال كاغذي به قلم پر بود و بعد ها جادوگران تغيير شكل هاي ديگر رو هم آموختند و عرصه ي تغيير شكل با تغيير شكل اشيا بي جان آغاز شد .
در همين وقت مالدبر حرف پروفسور رو قطع كرد و دستش رو بالا برد .
جوزف : بله آقاي مادولين زاده ؟
مالدبر : ببخشيد آيا ورد هاي تغيير شكل اشيا بي جان با هم متفاوته ؟ و اگر اينطوره ورد هاش رو به ما بگين .
جوزف : بله ، ورد هاي تشاب متفاوته . من در اين جلسه ورد هايي رو كه براي ترم شما در نظر گرفته شده بهتون ياد ميدم . ورد تغيير شكل دستمال به قلم پر اينه : فليمنتو !
كلاس : فليمنتو !
جوزف :‌ خوب . چند تا ورد ديگه رو هم بهتون ياد ميدم . ورد تغيير شكل ذستكش به دمپايي : اكساپينو !‌ ، ورد تغيير شكل بوق به آفتابه : سالاونتو ! ، ورد تغيير شكل ليوان به مداد : خاوارينو ! ، خوب همين ها كافيه . حالا ميريم سراغ تكاليف :
مقاله ها :
يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد . ( 15 امتياز
همون طور که در سوال دو عرضیدم! این تشاب جیگر ، در سال 350 قبل از میلادی و یا سده اول جادوگری، توسط مرلین کبیر انجام شد.
مطالی که در زیر مشاهده خواهید کرد از کتاب مقدس ، ریش مرلین و یا ریش نامه ،باب 18 تهیه شده است:
به نام ملک الریش، مرلین کبیر!
گویند در زمان های قدیم وقتی ملک الریش ( مرلین ) در حال تفکر بر روی لنگه دمپایی میبود، متوجه به شد که حمله ای مملوها ( قوم قرپانداپانی) به سوی دهکده ی آنها سرگرفته شده ...
او به سرعت به طرف آفتابه عتییقه خود ( که هم اکنون در موزه لوور پاریس نگه داری می شود) که در گنجه ای بود آغشته به زر، رفت.
ایشان در این باب که چگونه شی ء مربوطه را دور از هجوم مملو ها نگه دارد آن را طی یک ورد اختراعی که در آن زمان به ذهن مبارکشان خطور کرده بود به لنگه دمپایی بی ارزشی در آوردند ( دانشمندان بعد از تحقیقات بسیار بر روی تابلوی مونالیزا،متوجه شدند که دمپایی مرلین بر پای مونالیزا می باشد، چگونه به پاهای اوی رسیده بودند، خدا میداند.)
ولی متاسفانه آن دمپایی به دست لئوناردو داوینچی ، نقاش مشنگ ماگل ها افتاد و بعد هم این دمپایی را در نقاشی مونالیزا به کار برد؟!

سوالات :
1 _ اگر براي تغيير شكل دستمال به قلم پر قلم پرمون به خودكار تبديل شد چه اشتباهي كرديم ؟ ( 5 امتياز )
خوب در این موقع ما به جای استفاده از ورد فلیمنتو، از ورد ولیمنتو به طور ناگهانی استفاده میکنیم، ولی عمده این مشکل بیشتر برای افرادی که لکنت زبان ( دلیلشو خودم هم نمیدونم ها!!) پیش میاد.
2 _ آيا كسي كه تشاب رو اختراع كرده جادوگر معروفي بوده ؟ ( 5 امتياز
متسفانه یا خوشبختانه بله، این ورد توسط مرلین اختراع شده است.
3 _ آيا تا كنون تغيير شكلي انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده ؟ ( 5 امتياز )
من یک بار خواستم سر کلاس فیزیک خودم رو که نه، مغزمو !! به مغز انیشتین تبدیل کنم ولی متسفانه مغز من به مغز نیوتن در اومد ( سلامت باشید!)

مي تونيد تا شروع جلسه ي بعدي همراه مقاله ها و پاسخاتون سوالاتتون رو هم بپرسيد . پاسخ مي دهيم

من سوال نیز دارم:
لطفا چگونگی تبدیل دبیر زیست شناسی به عقرب پنج سر را بگویید. با تشکر!

فقط فروم وجود دارد و کسانی که از زدنش عاجزند

[b]فقط اسل

پیام زده شده در: ۱۶:۳۰ شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۵

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین

يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد . ( 15 امتياز )

روزی در کنار خیابانی یک باجه تلفن بود، خیلی خفن بود چون تنها تلفن عمومی کل اون خیابون بود، در کل از شدت خفنیت بود که همیشه ملت مورد عنایت قرار میدادنش و در هر زمان و مکانی بعد از بیرون اومدن شخصی از توش(کدوم تو!؟) به طرز مخوفی بوق بوق میزد و اعلام خرابی مینمود!

روزی شخصی که از باجه تلفن هم خفن تر بود، وارد باجه خفن شد و باجه تلفن مشاهده نمود که مرد نیز همچون خودش بوق بوق می نماید! پس دوتایی با هم رستگار شدند و بوق بوق زنان، بوق زنی خود را جشن گرفته و تا می توانستند بوق زدند!

اما به ناگاه باجه مورد عنایت فردی خطری قرار گرفت که ایشان را به بوق زنی تهدید مینمود، پس آنان نترسیدند و نلرزیدند و بوق زدند تا بفهمانند که ای مردک! ما نیز بوقاندن توانیم و از هیچ بنی بشری نهراسیم!

پس مردک خشمناک گشت و با آوای بوق آلود خود در گوشی تلفن فریادی بس خفن سر داد که تلفن زار و نزار از بوق زنی برافتاد و دانست که هرکه با بوق در افتاد پس ورافتاد و پس او نیز ورافتاد! پس اینگونه از بیچارگی حال خویش به درد آمد و فریادی سر داد و خود را به یک دانَه موبایل تبدیل نمو و در جیب مرد بوق زن فرو رفت تا از آن پس در بستر او و برای او و در جیب او بوق سرایی نماید!

1 _ اگر براي تغيير شكل دستمال به قلم پر قلم پرمون به خودكار تبديل شد چه اشتباهي كرديم ؟ ( 5 امتياز )

اشتباه ما این بود که بسی مدرنیته گشتیم و قلم پر را چیز بسیار مزخرف و به درد نخوری دانستیم و خودکار را به عنوان مدرن ترین وسیله موجود در دستان خود پذیرفتیم و اسکاور را نیز مجبور ساختیم تا دستمالکی بسازد زیبا و جادار که هر آن که اراده نمودیم قلم پری از درونش بیرون بندازد که استاد با ما حال کرده وامتیازات زیبایی به ما هدیه کند!

2 _ آيا كسي كه تشاب رو اختراع كرده جادوگر معروفي بوده ؟ ( 5 امتياز )

از آنجایی که اگر مشهور بود هیچ کس نمیپرسید که آیا مشهوره یا نه پس نتیجه میگیریم این بشری نحیف و نامشهور بوده که اگر مشهور بود اسمشو میدونستیم و چون نمیدونیم پس مشهور نیست و اگه مشهور بود هیچ احدی نمیپرسید که مشهوره یا نه پس مشهوره که اگه مشهور بود....

3 _ آيا تا كنون تغيير شكلي انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده ؟ ( 5 امتياز )

آری بلی یس نعم اره اهم!

ما اراده میکنیم! ما تمرکز می کنیم! ما تغییر شکل می دهیم! ما میتوانیم! ما حتما می توانیم! ما از شما نمیهراسیم...نه! ما از شما نمی هراسیم! چی!؟ شما از ما می هراسید!؟ ولی ما که از شما نمی هراسیم! ما فقط تغییر شکل می دهیم! تغییر شکل داده ایم!؟ به چی!؟ شما جیغ میزنید! ما سوسک می شویم! شما حشره کش می زنید....ما می میریم! اهم، بله....ما می میریم!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۰:۲۱ شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۵

برودریک بودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۹ یکشنبه ۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۰۷ جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 39
آفلاین
1-يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد .
یادش بخیر قدیم بود ، هوا خوب بود ، دود نبود! چقدر قشنگ! قدیما یه حاجی بود ، اسمش گراپی بود ، بعد گراپی خیی هرماینی رو دوست داشت! تصیم گرفت که بره ازش خواستگاری کنه ، رفت جلوش گفت :
_ هرماینی تو بود عشق! تو بود جگر! تو بود ...بود!
هرماینی یکی میزنه زیر گوشش و میگه گستاخ از جلوی دیدگانم دورشور!!
گراپ خسته ، گراپ داغون، گراپ متفاوت! گراپ بهترین و برترین تولید کننده ی لپ لپ دخترانه در کشور! به سمت خونشون میره و در فکر با خودش میگه:
_ گراپ چه گفت مگر؟ گراپ به این خوشتیپی ! با سوادی! کدوم غول بچه ای داشت بلد بودن زبان انسان؟! هر چه بود ، زیر سر بود ، بود!
و رفت و دنبال بابا بزرگ من گشت که بود بود! خلاصه بود رو اینقدر زد تا تبدیل به خاک شد و این اولین تشاب بوده! گراپ پس از این تشاب مورد محبت شدید هرماینی قرار گرفت و در کنار هم خوشبخت شدن و علم تشاب در سالیان گذشته تا به حد چشمگیری پیشرفت داشته!
=============
2 _ اگر براي تغيير شكل دستمال به قلم پر قلم پرمون به خودكار تبديل شد چه اشتباهي كرديم ؟

حتماً در اون لحظه یک عدد گراپی در صحنه حضور داشته و موجب توهم و حال کردن جادوگر مورد نظر میشده ، بدین صورت ورد "فلیمنتو" به صورت " فدای تو" ادا میشده! بدین صورت گراپی را در هنگام تبدیل اشیای مختلف از صحنه دور کنید ...
=============
3-آيا كسي كه تشاب رو اختراع كرده جادوگر معروفي بوده ؟
گراپ در همه جا معرف حضور نیست، ولی در نواحی کزوین در محل های فقیر نشین لندن ، بکس گراپی خیلی معروفن و تازگیا یک عدد آلبوم رپ هم دادن که فروش چند تایی داشته! همچنین گراپ جدیداً اسپانسر علامت مخصوص مامور مخصوص حاکم بزرگ میتی کومون شده که عکسش رو در روی این علامت می تونید ببینید که داره با هرماینی لپ لپ دخترونه می خوره !
=============
4-آيا تا كنون تغيير شكلي انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده ؟

من هیچوقت ندادم! ولی تغییر شکل دادم! یک بار سر کوچه یک خواهری آمد جلو به من گفت چقدر تو نازی! بیا با هم بکنیم بازی! بعد منو برد تو کوچهشون ، بعد کوچه بن بست بود! بعد گراپ سر کوچه ی بن بست بود ، بعد من تغییر شکل دادم به سگ و فرار کردم!

<خالی خواهد بود ، برای همیشه>

پیام زده شده در: ۱۸:۲۴ جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵

ویولت بودلر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۰ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۵۳ شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
از اون یارو خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1548
آفلاین
سلام.
این مقاله من در مورد این که تشاب توسط چه کسی اختراع شده:
یکی بود یکی نبود...ماگل ها همیشه اول داستانهاشون این رو میگن ولی از کجا میدونن که یکی بود یا دوتا بود و علاوه بر اون اگه یکی بود چه طور یکی نبود وقتی یکی باشه نمیشه که یکی هم نباشه و از همه مهمتر اونا مگه میدونن که کی بود و کی نبود؟؟؟!!!بابا میریم سراغ اصل مطلب قبل از این که شاخهای مبارکتون شروع به رشد کنند:آورده اند که روزگارانی قدیم جادوگری برای زدن پست به جادوگران میاد.این جادوگر نازنین از هر ده پستی که میزده تو 11 تاش اخطار میگرفته.خلاصه این کوییرل گرامی خیلی بهش گیر میداده.بعد میاد خیلی زور میزنه که یه پستی بپسته(بزنه!)که کوییرل بهش نگیره(گیر نده!)ولی آخرش خرابکاری میشه و کوییرل از جادوگران میشوتدش(شوتش میکنه!)بیرون.اون جادوگر نازنین.فرشته روی زمین(شاعرم بودیم و نمیدونستیم!)که جونش واسه جادوگران در میرفته میگه چیکار کنم چیکار نکنم یه هو چوبدستیش رو میکوبه تو کلش و تا به خودش بیاد تبدیل به گریپفروت میشه!!!!!بعد هم با خودش میگه که :این که نشد!نویسنده این مقاله یه ساعت مخ ملت رو نخورد که تشاب(تغییر شکل انسان باجان!)رو بگه بلکه میخواست تشاب(تغییر شکل اشیا بیجان!)رو بگه بنابراین چوب دستیش رو به اولین آفتابه دم دستش میکوبه(چرا آفتابه؟؟؟خب طرف گلاب به روتون داشته تو زور خونه فکر میکرده!)و آفتابه تبدیل به نامه فدایت شوم برای کوییرل میشه!!بنابراین تشاب 2 اختراع شد!!
جواب سولات:
ج1-دلیلش کاملا واضحه!چوبدستی باید ابتدا5123498756/3درجه به راست و 98756/2 درجه به چپ حرکت کنه!اگر غیر این باشه ممکنه طرف یه هویی حتی یک ماموت(!)رو روبه روی خودش ببینه!!
ج2-خیر.بدلیل اینکه کوییرل با توجه به پستهای اون اجازه نداد نامی ازش بر جا بمونه و تشاب1 و تشاب2 رو به نام خودش جا زد!
ج3-بله!بنده یک بار سر امتحان جغرافیا با یک عمل خیره کننده بدون چوبدستی دستمال کاغذی رو تبدیل به وسیله اطلاع رسانی کردم و به نفر جلوییم خبر دادم که:هوی!من هیچی بلد نیستم!

But Life has a happy end. :)

پیام زده شده در: ۱۰:۱۶ جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵

جوزف ورانسكي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۹ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
از دارقوز آباد !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 916
آفلاین
نقل قول:
اما دابز نوشته : چه جوری ميشه يک دبير فيزيک اون هم از نوع ماگل رو به الاغ تبديل کرد؟

شاگرد عزيز ، اين جزو تغيير شكل انسان به جاندار شناخته شده كه شما اون رو در ترم بعد مي خونين . ولي براي نياز اضتراري شما به اين ورد راهش را به شما مي گويم . اول بايد تمركز زيادي بگيريد و فكرتان را از هر فكري به جز تغيير شكلي كه مي خواهيد انجام دهيد . بعد با تمام قدرت جادويي خود بگوييد : معلميوفيزيكانيوالاغينو !

[

پیام زده شده در: ۲:۲۳ جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵

وینکی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۵ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 256
آفلاین
1-يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد .

اولین بار اون طوری که توی کتابای درسی اومده و در تاریخ هم به ثبت زسیده ،یک آدمی که اصولا جادوگر بوده داشته توی جنگل قدم میزده و خوشحا بوده ،اما مسیر درست رو گم میکنه در نتیجه توی جنگل سرگردان و حیران میمونه! شب میشه و اون هنوزم در جست و جوی دلتورا..نه یعنی در جست و جوی راه گم شده ست! تا اینکه دیگه اون قدر هوار تاریک میشه که دیگه حتی قادر به دیدن دوقدم جلوتر نمیشه! و اینکه هوا هم بسیار سرد بوده ،در نتیجه اون جادوگر موردنظر تصمیم میگیره که آتش روشن کنه ،اما نه از کبریت خبری بود و نه مشتقاتش!در نتیجه اون برای زنده موندن خودش ،دست به هرکاری میزنه اولین کاری که به ذهنش میرسه درآوردن چوب جادو و تکان دادن اون بود! و وقتی تاثیری ایجاد نشد ،همراه با اون چند تا حرف رو به هم میچسبونه و زیر لب تکرار میکنه و درست در همون لحظه کفشش تبدیل به کبریت و میشه و اون با کبریت و چوب هایی که اونجا بود آتش روشن میکنه و با یک دستکاری دیگه در ورد های مختلف میتونه از آتش ،قطب نما بسازه و راهرو پیدا کنه و خودش رو به شهر برسونه و این علم رو به دیگران منتقل کنه تا ثواب ببره و این روز رو در دفتر خاطرات زندگیش یادداشت کرد تا آن رو هیچ گاه فراموش نکنه و این بود انشای ما!
اما نکته ی مجهولی که باقی مونده اینه که اسم این جادوگر چی بود؟! عده ای میگن که شخص مورد نظر اسمی نداشته برای همین از همون اول"تشاب" نامش نهادند!(!) که مخفف کلمه بود! این جادوگر سختی های زیادی رو بعد از این اختراع تحمل کرد و سرانجام یک روز به دست یکی از مراجعین که برای کشف یک ورد به سراغش اومده بود به وسیله سم کشته شد!
=============
2 _ اگر براي تغيير شكل دستمال به قلم پر قلم پرمون به خودكار تبديل شد چه اشتباهي كرديم ؟

وردی که دستمال رو قلم پر تبدیل میکنه "فليمنتو" هستش!اما اگر موقع تلفظ این ورد فرد سرما خورده باشه و نتونه کلمه رو دقیق تلفظ کنه دستمال میشه خودکار! در واقع این ورد روی کلمه ی "تو"حساسه!و اگر اشتباهی"فلیمنخو" تلفظ بشه باید ورد تصحیح بشه! البته یک دلیل دیگه هم وجود داره ،اینکه موقع خوندن ورد حرکت چوبدستی باید 56/5 درجه به سمت راست حرکت کنه در غیر این صورت به جای قلم پر ما ممکنه سایر لوازم تحریر رو در مقابل خودمون مشاهده کنیم!
=============
3-آيا كسي كه تشاب رو اختراع كرده جادوگر معروفي بوده ؟
اگر مقاله ی من رو در سوال یک بخونید میبینید که از این بدبخت اسم هم به جا نمونده مجبور شدن بهش بگن"تشاب" !در نتیجه اون یک آدم غریب،ناشناخته،تنها! و بیچاره بوده که سختی های زندگی رو بر خودش هموار کرده ولی با همون اسم"تشاب"معروف شد!
=============
4-آيا تا كنون تغيير شكلي انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده ؟

بله!(کی؟!)من یک بار سر امتحان درس مهمی دچار سردرگمی شدم!و حافظه ی کوتاه مدتم یارای جواب دادن به سوالات نبود! و من هرچقدر به اطراف نگاه کردم،هیچ کس نبود! در نتیجه :فورا چوب جادوم رو درآوردم و با چهره ای پشیمون و خجل،و نگران! اون رو به طرف پاک کنم گرفتم و اون از شانس خوبم تبدیل به یک دستگاه کتاب مورد نظر که موضوع امتحانی بود ،شد.و مرا سرافراز نمود!
حافظه ی من:تو کی این کارو کردی من نبودم؟!

همه چیز همینه...
Only Raven

پیام زده شده در: ۲۱:۰۰ چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۵

ارنی مک میلانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۳ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۰۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از دوردست ترین قله
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 135
آفلاین
به نام یزدان پاک
يك مقاله راجع به اينكه اولين بار تشاب توسط چه كسي انجام شد تهيه كنيد

چند قرن قبل از اینکه بحث جادو و جادوگری به وجود بیاید و رواج پیدا بکند ، شخصی به نام " آمژونر " که فرانسوی تبار بوده است توانست علم تغییر شکل را به میان آورد و سعی بر این نهاد که تا جایی که بتواند این علوم را گسترش دهد .
او برای اولین بار ، در یکی از روزهای سرد زمستان ، در توالت نشسته بود و مشغول به انجام دادن حرکات ارزشی بود که بنده فاقد توصیف آن هستم .
در این میان آب قطع گردید و این شخص مجبور شد چند ساعت در آن مکان فوق ارزشی بماند ، تا اینکه عزمش را جزم نمود و با یک حرکت انتحاری شلنگ را به آفتابه ای پر از آب تشاب داد .
این عمل وی آنچنان مشهور و معروف شد که از او به عنوان یکی از اساتید و اسطوره های بزرگ تغییر شکل یاد میکنند..

1 _ اگر براي تغيير شكل دستمال به قلم پر قلم پرمون به خودكار تبديل شد چه اشتباهي كرديم ؟

هیچی ، مگه ما بیکاریم که قلم پر رو به خودکار تبدیل کنیم ؟
تنها راه حل این است که قلم و .. خودمان را در گوشه ای میگذاریم و میپریم و از سر کوچه ی خودمان یک خودکار میخریم !! همین

2 _ آيا كسي كه تشاب رو اختراع كرده جادوگر معروفي بوده ؟

همونطوری که برایتان توضیح دادم آمژونر فردی معمولی بوده است !!
برای اطلاعات بیشتر به اوایل پست مراجعه کنید !!

3 _ آيا تا كنون تغيير شكلي انجام داديد و اگه داديد اون چي بوده ؟

خیر ، ما که اینکاره نیستیم ، اومدیم پیش شما تا شما به ما یاد بدید دیگه !!

پاتر , رولینگ خزیده کردت !!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.