هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کمیته انضباطی ( اعتراضات به داوری )
پیام زده شده در: ۱۵:۲۰ دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۶

سیریوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۱۶ شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۵۷ شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۰
از تو چه پنهون آواره ام!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 422
آفلاین
هممم .... معذرت می‌خوام الستور. البته فقط به خاطر اینکه زدم زیر حرفی که تو مسنجر بهت زدم و گفتم اعتراضی نمی‌کنم اگه چیورون ببازه.

با الستور اگه بخوام بحثی کنم تو مسنجر پیش می‌ره نیازی نیست اینجا جلو نامحرم چیزی بنویسم.

ولی در مورد مدرک معتبر.

نقل قول:
1- این لیگ هیچ قانونی درباره اینکه نویسندگی پستها توسط یک نفر نمیتونه باشه گذاشته نشده ، اگر هم قرار بود چنین قانونی گذاشته بشه ، مستقیما 4 تا تیمی که الان هستن یا انصراف دادن و نیستن رو از کوییدیچ محروم میکردم .

2- دو هفته این پست ها زده شده بودن ، اگر شما مخالف اینکار بودید میتونستید قبل از این اقدام کنید نه بعد از ارسال نتایج داوری و باختتون .

3- من چیزی در این مورد ندیدم و کسی باهام صحبتی نکرده ، آی پی پستها رو چک کردم و شباهتی ندادم و از آی پی چنجر هم استفاده نشده بود ، اگر اطلاع موثقی دارید میتونید اطلاع بدید ، فقط پیام شخصی در سایت جادوگران و ارسال پست در این سایت یا سایت و وبلاگ دیگه ای پذیرفته میشه ، چون موارد دیگه خیلی راحت میشه تقلب درشون به کار برده بشه .

1- پس قوانین لیگ ناقصن که این کار مدام داره تکرار می‌شه و بعضیا جای بعضیا پست می‌نویسن.

2- من ادعای الکی نمی‌کنم که می‌خوام رفاقت کنم با بقیه، قرار بود اگه موقعیت چیورون با این تقلب به خطر افتاد ما اعتراض کنیم وگرنه لیگ رو به حاشیه نکشیم.
در ضمن شما به عنوان داور هر وقت که متوجه تقلبی بشی باید رسیدگی کنی جه الان چه موقع زدن پستها.

3- ارسال پست در سایت و وبلاگ دیگه که کاملا می‌شه توش تقلب کرد. الان من می‌رم یه وبلاگ می‌زنم ریش سفیدان و با شناسه مسعود توش تمام پستای ریش سفیدان رو کپی پیبست می کنم و این می‌شه مدرک؟!
ولی من مدرک خیلی موثق‌تر دارم. خیلی موثق‌تر. خوشبختانه عقلم اینجا به دادم رسید.
آرشیو چت. ولی با شرایط خاص:
1- چت کپی پیست نمی‌شه بلکه از صفحه آرشیو در حالی که روی جملات خاصی رفته شده عکس گرفته می‌شه.
2- در بالای صفحه چت Contact Details و در کنارش آیدی شخص مورد نظر نوشته شده. آیدی من هم بغلش نوشته شده. تاریخ چت نوشته شده و مضمون چت هم هست.
به دلیل اینکه عکس هستش، تنها راههای تقلب اینه که آیدی مال اون شخص نباشه(که با دیدن آیدی شخص این مورد رد می‌شه) و گزینه دوم تقلب فوتوشاپه. برای این هم راه حل دارم.
من با پرسی ویزلی چت می‌کنم،‌ایشون به من پی امی به مضمون (مدرک) میده و من در همون لحظه از پی ام ایشون و آرشیوم عکس می گیرم و در عرض دو دقیقه آپلودش می‌کنم. اینجوری وقتی برای تحریف عکس با فوتوشاپ هم نیست.

پرسی اگه دلیل منطقی ای برای رد کردن این مدرک داری لطفا بگو اگر نه من اقدامات لازم رو با هماهنگی با خودت انجام بدم و عکسها رو بهت ارائه بدم. فکر نکنم نیازی باشه در دید عموم بذارم. چون فقط داور نیاز داره عکسا رو ببینه. درسته؟

باز جویم روزگار وصل خویش...

پیام زده شده در: ۱۴:۵۳ دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
اما هنوز معتقدم با توجه به معیارهایی که مطرح کردید نمایشنامه ی تیم چیورون از نظر زیبایی یه سرو گردن از ریش سفیدان بالاتره.

من زیبایی نوشته های ریش سفیدان رو بالاتر دیدم و همونطور که گفتم زیبایی نمایشنامه یعنی :
- فضا سازی
- سوژه و ایده
- چهره پست

من نوشته های ریش سفیدان رو ارزشمند تر دیدم ، یک پست کاملا استاندارد و خوب که هم به اندازه کافی به مسائل خارج از مسابقه پرداخته شد در نمایشنامه هاشون و هم اینکه به اندازه کافی به بازی پرداختند .

من همه موارد رو در داوری ذکر کردم و آخر نتیجه گرفتم

اگر قرار بود زیبایی و خوب بودن و امتیاز پستهای یک تیم رو بازیکنان و کاپیتان اون تیم مشخص کنند ، نیازی به من و داوری من هم بود ؟ اصلا وظیفه داور چی هست ؟

نقل قول:
ضمن اینکه برای وقتی که صرف کردی واقعاً ارزش قائلم اما معتقدم فشار کار و خستگی می تونه باعث اشتباه بشه. در نتیجه باز هم درخواستم مبنی بر بازنگری پستها رو مطرح می کنم.

اگر صرف 2 روز وقت برای یک بازی و چهار بار مطالعه پست ها اشتباه هست ، بازنگری تفاوتی نمیکنه ، من طوری داوری نکردم که بعدا با مطالعه مجدد اشتباهی از خودم ببینم و نظرم رو تغییر بدم ، من اگر خواستید پستها رو مجدد میخونم ، ولی میتونم اطمینان بدم امتیازات تغییری نمیکنند ، چون دقیق بودن .

نقل قول:
ما حق داریم به خاطر وقت و انرژی ای که صرف کردیم خواستار دقت نظر بیشتر از جانب داور و بازنگری پستها باشیم.

نهایت دقت نظر از جانب داور بوده چون داوری برای رفع تکلیف و از سر باز کنی نبوده .

نقل قول:
متأسفانه در ارتباط با ریش سفیدان، ما اطلاع کاملاً موثق داریم که پستهای این تیم تماماً توسط یک فرد زده شده و این فرد حتی عضو بازیکنان این تیم هم نیست.

1- این لیگ هیچ قانونی درباره اینکه نویسندگی پستها توسط یک نفر نمیتونه باشه گذاشته نشده ، اگر هم قرار بود چنین قانونی گذاشته بشه ، مستقیما 4 تا تیمی که الان هستن یا انصراف دادن و نیستن رو از کوییدیچ محروم میکردم .

2- دو هفته این پست ها زده شده بودن ، اگر شما مخالف اینکار بودید میتونستید قبل از این اقدام کنید نه بعد از ارسال نتایج داوری و باختتون .

3- من چیزی در این مورد ندیدم و کسی باهام صحبتی نکرده ، آی پی پستها رو چک کردم و شباهتی ندادم و از آی پی چنجر هم استفاده نشده بود ، اگر اطلاع موثقی دارید میتونید اطلاع بدید ، فقط پیام شخصی در سایت جادوگران و ارسال پست در این سایت یا سایت و وبلاگ دیگه ای پذیرفته میشه ، چون موارد دیگه خیلی راحت میشه تقلب درشون به کار برده بشه .

نقل قول:
در ارتباط با موندن یا نموندن چیورون در لیگ هم باید بگم شخصاً دوست ندارم بازیکنانم رو با وجود مشکلات و درگیری هایی که خارج از سایت دارن، وادار کنم در جایی فعالیت کنن که حقشون به این شکل پایمال می شه و زحماتشون بی نتیجه می مونه. ما اینجا هستیم که از نوشتن لذت ببریم نه اینکه نوشتنمون یه مشکل و درگیری ذهنی به سایر مشکلات و درگیریهامون اضافه کنه.

من با ارائه دلیل داوری میکنم که مشکلی پیش نیاد و حق کسی پایمال نشه ؛ اینجا خیلی ها از جمله خود من کلی درگیری در سایت و خارج از اون دارن ؛ شما در این بازی با دلایلی که ارائه شد و نظر داور با امتیاز کمی باختید و در آینده با توجه به نقد هایی که شد میتونید برنده باشید ؛ اگر قرار باشه هر کسی که میبازه کنار بکشه که دیگه هیچی ؛ منم با این اعتراضات و زیر سوال رفتن داوری کنار میکشیدم .

نقل قول:
در اين مورد هم حق ريش سفيدان خورده شده.چون تا جايي كه من دقت كردم،غلط املايي وجود نداشت.اگر هم غلط تايپي بوده،به اندازه ي سه امتياز نبوده.
اما باز هم ميگم،اين داوري انقدر نكات مثبت داشت كه ميشه كلا نكات اندك منفيش رو نديد.

به نظرم اگر ريش سفيدان در اين بازي ميباخت،بلايي كه آلبوس در بازي ترنسيل بر سر اجاس اورد،براي ريش سفيدان تكرار شده بود.
يعني همون كم شدن امتياز بيهوده به خاطر غلط املايي.

غلط املایی با غلط تایپی متفاوته ، من هم برای غلط تایپی مشکلی نمیگیرم ، ولی وقتی که تعداد این غلط ها زیاد بشه ، همه در نظر گرفته میشن .
درباره داوری آلبوس دامبلدور هم ، من داوری ایشون رو تا قبل از این بحث داوری ، قبول نداشتم ، ولی الان از ایشون تشکر میکنم ، چون متوجه هستم که بابت هر موردی از داور ایراد گرفته میشه ؛ در مورد اعتراض هم ، اگر زمان داوری ایشون من ناظر این انجمن بودم ، تیم هایی که اعتراض کرده بودن رو مستقیما محروم میکردم از ادامه بازی ها .

نقل قول:
چه بسا اگر آلبوس داور بازي فينال ليگ پيش ميشد،شما برنده نميشديد و پاور داس برنده ميشد.چون سليقه ي آلبوس با سليقه ي من و سيريوس متفاوت بود و سليقه ي خيلي ها مثل "دراكو" ،"اسكاور" و ...به سليقه ي آلبوس نزديك تره.

سلیقه ای وجود نداره ، وقتی گفته میشه لیگ سوم مسابقات کوییدیچ ، یعنی مسابقات کوییدیچ برگزار میشن و تیم ها علاوه به همه مواردی که میارن توی رول هاشون باید یه بازی تمام عیار کوییدیچ رو به نمایش بزارن تا امتیاز بگیرن ، کسی که توی این لیگ این استاندارد رو قبول نمیکنه نباید انتظار برد و پیشرفت داشته باشه .

نقل قول:
پ.ن: فکر می کنم تک داوری بودن این رقابت ها در نهایت ضربه ی بدی به لیگ وارد کنه. شاید یک نفر برای دو هفته ی اول از عهده ی خوندن این همه پست و نقد اونها بر بیاد و خستگیش روی نحوه ی داوریش تأثیر نذاره اما بعد از اون چی؟ همه ی ما آدمیم و هر آدمی انرژی و توان محدودی داره. فکر می کنم بهتره از الآن به فکر یه شورای داوری متشکل از 3 نفر باشید و وظایف رو تقسیم کنید.

شورایی تشکیل نمیشه و همینطور داوری هم اضافه نمیشه ؛ در مورد توان هم ، نگران نباشید ، من به اندازه کافی از این کارها کردم و الان انعطاف پذیرم ! ولی تا زمانی که اعتراضات بر پایه منطق باشه و وظیفه داور مورد بی توجهی قرار نگیره .

موفق باشید

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۳:۰۷ دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۶

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۶ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
دوست عزیز، الستور
من دلیل اصرار شما بر تخریب شخصیت خودتون رو واقعاً درک نمی کنم. پست شما به جز مهر تأییدی برگفته های من و تعدادی توهین و بدگویی شخصی چیز دیگه ای رو در بر نداشت.
مطمئن باشید چیورون جنبه ی باخت داره در صورتی که این باخت به حق باشه. ما برای همه ی تیم های شرکت کننده در لیگ در صورتی که "جوانمردانه" بازی کنند احترام قائلیم و مطمئناً اگر نسبت به ما برتری داشته باشن پیروزی رو شایسته ی اونها می دونیم و باخت در مقابلشون رو یه تجربه ی سازنده و مفید.

من به عنوان کاپیتان فعلی چیورون در این مورد خاص فقط منتظر پاسخگویی داور مسابقه هستم و مطمئناً چیورون تابع قوانین خواهد بود. ما قصد جنجالی کردن لیگ و متشنج کردن جو سایت رو نداریم. قهرمان شدن هم موضوع چندان مهمی نیست که به خاطر اون حاضر باشیم دوستی هامون رو دار بزنیم. فصل قبل چیورون بدون حتی یک باخت یا مساوی قهرمان لیگ شد درحالیکه صرفاً با هدف لذت بردن از رول توی مسابقات شرکت کرده بود نه با هدف پیروزی. در این فصل هم هدف ما مشابه فصل قبله و به هیچ وجه قصد نداریم به جای لذت از نوشتن خودمون رو دچار درگیری های عصبی کنیم.

به این خاطر جواب شما رو دادم چون چندین بار اسم من و اعضای تیمم رو در پستتون آوردید. شخصاً به هیچ وجه تمایلی به مطرح کردن اسم شما -با توجه به مشکلاتی که قبلاً در سایت داشتید- نداشتم. اما اینطور که به نظر می رسه شما خودتون علاقه ی زیادی دارید که در مرکز توجه و در رأس درگیری ها باشید.

شخصاً به جز داور مسابقه مرجع دیگه ای رو داری صلاحیت در رسیدگی به اعتراضی که مطرح کردم نمی دونم.
فکر نمی کنم داور هم نیازی به دفاع، حمایت و اظهارات شما در مورد زحماتی که برای سایت می کشه داشته باشه.
چرا که همه با مشکلات ایشون و زحماتشون آشنایی دارن و مطمئناً اگه ایشون توانایی مدیریت و داوری لیگ رو در خودشون نمی دیدند این مسئولیت رو قبول نمی کردند.

پرسی ویزلی نوشته:
نقل قول:
در این تاپیک اعتراضات نسبت به داوری مسابقات توسط کاپیتان ها و بازیکنان تیم ها ارسال میشود . هیچ بازیکن و کاپیتانی حق دخالت در اعتراضات سایر بازیکنان سایر تیم ها را ندارد . با کسانی که بی دلیل اعتراض کنند برخورد میشه .

-----------------------------------------------------
پ.ن1: (به کاپیتان ریش سفیدان:) فکر می کنم دفاع از حقوق تیمتون در حوزه ی شرح وظایف شما باشه نه شرح وظایف سرایدار کوئیدیچ.

پ.ن2: (به "مسوت":) واقعاً چرا انقدر سعی می کنی خودتو توی دردسر بندازی؟ من جداً برات نگرانم.امیدوارم اظهار نظرات تندی که داشتی صرفاً به خاطر نوشتن در حین عصبانیت باشه چون شخصاً هیچ مشکلی با تو ندارم

پیام زده شده در: ۱:۳۵ دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۶

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
جواب شما متقاعد کنده نبود.
چرا فکر می کنید چیورون بر پایه ی سوابقش متقاضی حق بیشتریه؟ چیورون یه تیم تازه کاره! فصل قبل زمانی که ما وارد لیگ شدیم همه انتظار داشتن به خاطر تازه واردیمون به سرعت از لیگ اوت بشیم! کدوم سابقه به جز قهرمانی فصل قبل که با زحمت و تلاش و بدون اتکا به هیچ اسمی به دست اومده!
این از افتخارات چیورونه که تا الآن بر اساس شایستگی ها و زحماتش پیش اومده نه بر اساس اسم و رسم. بعد از این هم مطمئناً همینطوره!

ما متقاضی چیزی بیشتر از حقمون نیستیم.
بعضی موارد داوری سلیقه ایه که توی اون قسمت ها من نمی تونم نظری بدم. اما هنوز معتقدم با توجه به معیارهایی که مطرح کردید نمایشنامه ی تیم چیورون از نظر زیبایی یه سرو گردن از ریش سفیدان بالاتره.

من کاملاً برای وقتی که صرف داوری شده ارزش قائلم و به هیچ وجه قصد نادیده گرفتن زحمات داور رو ندارم. شخصاً چه توی سایت و چه خارج از اون تجربه ی نقد رو دارم و می دونم چه کار دشواریه. می دونم که مطرح شدن این اعتراضات هم فقط خستگی شما رو بیشتر می کنه و از این بابت واقعاً متأسفم.
ولی برای زدن پستها هم مطمئناً وقت و انرژی زیادی صرف شده. هماهنگ کردن 5 نفر آدم که هر کدوم یه گوشه از این کشور زندگی می کنن کار ساده ای نیست. حتی وجود تلفن و سایر وسایل ارتباطی هم سختی این هماهنگی رو اونقدر ها راحت نمی کنه. ما حق داریم به خاطر وقت و انرژی ای که صرف کردیم خواستار دقت نظر بیشتر از جانب داور و بازنگری پستها باشیم.

ضمن اینکه برای وقتی که صرف کردی واقعاً ارزش قائلم اما معتقدم فشار کار و خستگی می تونه باعث اشتباه بشه. در نتیجه باز هم درخواستم مبنی بر بازنگری پستها رو مطرح می کنم.

به جز مواردی که گفتم دلیل حضور من در اینجا ذکر یه نکته ی دیگه هم هست:

نقل قول:
در مورد هماهنگی هم مسلما کار کاپیتان ارزشمنده و برای تیمش زحمت میکشه ، منظور شما رو از یک نفر نفهمیدم .

متأسفانه در ارتباط با ریش سفیدان، ما اطلاع کاملاً موثق داریم که پستهای این تیم تماماً توسط یک فرد زده شده و این فرد حتی عضو بازیکنان این تیم هم نیست.

جای تأسفه که یک عده با اینجور حرکات به شعور بقیه توهین می کنند و زحمات بقیه رو زیر سؤال می برن.

من قصد نداشتم این مسئله رو توی سایت مطرح کنم و هنوز هم تا اونجایی که بتونم برای مخفی موندن هویت اون فرد تلاش می کنم؛ اما این باخت ضربه ی بزرگی برای روحیه ی تیم ما محسوب می شه. اعضای چیورون با وجود همه ی مشکلات شخصی که داشتن با همه ی توانشون توی این بازی شرکت کردن و من به هیچ وجه به حرف شما مبنی بر دست کم گرفتن ریش سفیدان اعتقاد ندارم. ریش سفیدان بازی نسبتاً خوبش رو مدیون یه تقلب بزرگه که ما نمی تونیم در برابرش سکوت کنیم!

من می دونم که اعتراضم نسبت به داوری مطمئناً خواسته یا ناخواسته روی نحوه ی داوری بازی های بعد چیورون هم تأثیر می ذاره اما اگه یک درصد توی صحت حرفام شک داشتم در اینجا پست نمی زدم!

در ارتباط با اون فرد ما مدرک معتبری داریم که کاملاً حرفهامون رو تأیید می کنه اما من به خاطر احترام به شخصیتش تا قبل از اینکه واقعاً لازم بشه مدرک رو روی سایت قرار نمی دم. فکر می کنم 3 راه برای حل و فصل این قضیه وجود داره:

1-کاپیتان ریش سفیدان شجاعت به خرج بده و برای حفظ آبروی اون شخص ضمن اعتراف به تقلبی که مرتکب شدند بازی رو واگذار کنه.

2-بدون فاش شدن نام فرد در سایت ما مدرک رو در اختیار داور بذاریم که فکر می کنم نتیجه ی اون چیزی به جز حذف احتمالی ریش سفیدان از لیگ نباشه.

3-مدرک در سایت ارائه بشه که با توجه به اطلاعاتی که من دارم این موضوع به جز ضربه ای که به تیم ریش سفیدان می زنه بلاک لااقل یکی از اعضای سایت رو هم به دنبال خواهد داشت.

در ارتباط با موندن یا نموندن چیورون در لیگ هم باید بگم شخصاً دوست ندارم بازیکنانم رو با وجود مشکلات و درگیری هایی که خارج از سایت دارن، وادار کنم در جایی فعالیت کنن که حقشون به این شکل پایمال می شه و زحماتشون بی نتیجه می مونه. ما اینجا هستیم که از نوشتن لذت ببریم نه اینکه نوشتنمون یه مشکل و درگیری ذهنی به سایر مشکلات و درگیریهامون اضافه کنه.
من افتخار می کنم که در تیم چیورون در کنار بهترین های رول جادوگران در حال فعالیت هستم و تا زمانی که مسئولیت هماهنگی تیم به عهده ی منه در مقابل پایمال شدن حق و نادیده گرفتن ارزش هاشون سکوت نمی کنم.

--------------------------
پ.ن: فکر می کنم تک داوری بودن این رقابت ها در نهایت ضربه ی بدی به لیگ وارد کنه. شاید یک نفر برای دو هفته ی اول از عهده ی خوندن این همه پست و نقد اونها بر بیاد و خستگیش روی نحوه ی داوریش تأثیر نذاره اما بعد از اون چی؟ همه ی ما آدمیم و هر آدمی انرژی و توان محدودی داره. فکر می کنم بهتره از الآن به فکر یه شورای داوری متشکل از 3 نفر باشید و وظایف رو تقسیم کنید.

ویرایش شده توسط لیلی اوانز در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۱۳ ۱:۴۴:۲۶

پیام زده شده در: ۲۲:۵۱ یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

بله ، عادیه این مسئله ، من خواهش کرده بودم که با منطق و اطلاع کامل چیزی رو مطرح کنید ؛ اگر من همین موارد رو عنوان میکردم و شما برنده میشدید مطمئنا اعتراضی نمیشد .

معیار امتیاز دهی با توجه به پستم در قوانین مسابقات :
نقل قول:
قوانین امتیاز دهی به نمایشنامه تیم ها

زیبایی نمایشنامه : 45
- فضا سازی
- سوژه و ایده
- چهره پست

هماهنگی نمایشنامه : 45
- هماهنگی با سایر نمایشنامه بازیکنان

غلط املایی : 10

مجموع : 100 امتیاز

از بخش زیبایی نمایشنامه ، فضا سازی و سوژه و ایده هر کدوم 20 امتیاز و چهره پست 5 امتیاز دارند . شما میتونید این موارد رو با نکات منفی ای که ازتون گرفته شده مطابقت بدید .

من برای این مسابقه دو روز وقت گذاشتم ، چهار بار با دقت و یک بار گذرا پستهای دو تیم خونده شدن و بعد امتیاز دهی شدن ... امتیازات رو بی طرف و بدون توجه به نویسندگانشون داده شدن ، چرا که اگر قرار بود از روی طرفداری و دوستی با بازیکنان باشه ، این لیگ 7 قهرمان داشتیم .

در مورد قوانین گذاشتن برای مسابقات ، اگر قرار بود قوانین گذاشته بشه : بازیکنان این ساعت پست میزنن ، پست از اینجا شروع میشه ، اینجا فضا سازی ، اینجا شکلک ، اینجا ادامه ، اینجا طنز ، اینجا پایان ، اینجا سوت داور که نیازی به تیم های چیورون و ریش سفیدان نبود و من از عهده این کار بهتر بر می اومدم .

در مورد هماهنگی هم مسلما کار کاپیتان ارزشمنده و برای تیمش زحمت میکشه ، منظور شما رو از یک نفر نفهمیدم .

در مورد پایمال شدن حق هم ، حقی پایمال نشده ، تیم چیورون به استناد به قهرمانیش در لیگ قبل ، تصور میکنه که ریش سفیدان تیمی در مقابلشون نیست و باید با امتیاز بهتر برنده میشدند ، ولی اینطور نیست ، معیار من همونطور که در اطلاعیه های کوییدیچ زدم ، سوابق بازیکنان و تیم ها نیست و محتوای پستشون هست .

در مورد مواردی که در مورد ریش سفیدان گفتید هم ، من نکات مثبت رو همونطور که در مورد چیورون گفتم در مورد ریش سفیدان هم گفتم ، هر نکته مثبتی که بهش اشاره میشه به این معنی نیست که امتیاز اضافه به همراه داره ، فقط هدف این بود که از اطلاعات واقعی اون تیم تشکر بشه .

موارد رو گفتم ، در مورد حضور چیورون هم ، من نظری در این باره نمیدم ، فکر میکردم تیم ها به بازی خودشون متکی هستن برای قهرمانی ، اگر قرار باشه هر تیمی که سابقه بیشتری از رقیبش داره ، بخواد هر طور شده قهرمان بشه و در غیر اون صورت کنار بکشه ، که دیگه نیازی به لیگ کوییدیچ نیست .

من با در نظر گرفتن همه موارد داوری کردم ، نه از روی مواردی که گفتید ، ممنون از شما بابت تشکری که بابت دو روز گذاشتن وقتم در این باره کردید با دو علامت تعجب ؛ میتونم اطمینان بدم که قوانین رو در مورد کوییدیچ بهتر از همه تیم هایی که در کوییدیچ حضور داشتند بلد هستم و قبل از اینکه این تیم هایی که هستن به سمت کوییدیچ جذب بشن من داشتم داوری میکردم مسابقات رو !

ممنون

پیام زده شده در: ۲۱:۳۸ یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۶

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
فکر نمی کردم لازم بشه اینجا پست بزنم ولی گویا لازمه.
پست داوری بازی تیمهای چیورون و ریش سفیدان رو خوندم و دلیل این پست هم همونطور که می دونید اعتراض به "نتیجه" ی داوریه.
امیدوارم تأکید من روی کلمه ی نتیجه ی داوری رو متوجه شده باشید. من با نحوه ی داوری مشکل چندانی ندارم اون چیزی که مایه تعجب من شده نتیجه ی نهائی اعلام شده ست:

چیورون:

نقل قول:
زیبایی نمایشنامه : 37
هماهنگی نمایشنامه : 43
غلط املایی : 10
مجموع امتیازات :90

ریش سفیدان:

نقل قول:
زیبایی نمایشنامه : 41
هماهنگی نمایشنامه : 43
غلط املایی : 7
مجموع امتیازات :91

ازتون می خوام یه بار دیگه نقدی که برای هر دو تیم نوشتید رو بخونید و نکات مثبت و منفی ای که برای هر تیم نوشتید رو برای خودتون لیست کنید. نقد نوشته شده اصلاً مطابق با نتیجه ی اعلام شده ی نهایی نیست!

این چهار نمره تفاوت برای زیبایی نمایشنامه واقعاً من رو متعجب کرد. در مورد غلط املایی امکان کسر امتیاز از چیورون وجود نداشت؛ در مورد هماهنگی هم فکر می کنم چیورون بارها ثابت کرده اعضای اون هماهنگ ترین شیوه ی پست زدن رو توی سایت از خودشون نشون دادن.... اما زیبایی سوژه!

واقعاً معیارهای شما برای زیبایی شناختی چیه؟ آیا پستهایی که تیم چیورون زده بود بیشتر می تونست مخاطب رو جذب و با خودش همراه کنه یا پست های تیم مقابل؟

تنها نکات منفی عمده که در نقدتون نسبت به تیم ما وارد کرده بودید این دو مورد بود:

1- عدم استفاده از فضای ورزشگاه برای فضا سازی.
2-بیشتر بودن قسمت های خارج از بازی نسبت به قسمت های روی داده در جریان مسابقه.

در رابطه با مورد اول باید بگم این لطف شماست که با ایجاد ورزشگاههای جدید سعی می کنید سوژه برای فضاسازی در اختیار تیم ها قرار بدید. اما فکر نمی کنم الزامی وجود داشته باشه که هر تیم حتماً به توصیف ورزشگاه در پستهاش بپردازه! اگه این مسئله الزامی بود قاعدتاً باید توی قوانین کوئیدیچ این موضوع رو قید می کردید. تیم ما از نظر "فضا سازی" دارای کمبود نبود و با توجه به تعادلی که بین فضاسازی ها و دیالوگ ها ایجاد کرده بودیم ترجیح دادیم اشاره ای به محیط جغرافیایی ورزشگاه نداشته باشیم چون به اندازه ی کافی سوژه ی ناب و دست اول برای پرداختن به اون توی این بازی داشتیم.

در رابطه با نکته ی دوم این موضوع از خیلی وقت پیش توی داوری های کوئیدیچ مطرح بوده. ما اینجا هستیم که نمایشنامه بنویسیم و اون رو به کوئیدیچ مربوط کنیم. خود رولینگ توی فصل هایی که در مور کوئیدیچ می نویسه هیچ اشاره ای به قبل از مسابقه و مقدماتش نداره؟! من پست زدن در ارتباط با نحوه ی مسابقه و درگیری های ذهنی قبل از اون رو ترجیح می دم چون هم منطقی تره و هم جذاب تر. تصور کنید همه ی تیم ها توی همه ی فصل ها مسابقات کوئیدیچ رو از سوت داور مسابقه شروع و به گرفتن اسنیچ ختم می کردن؛ یا نهایتاً از رختکن تا جشن پیروزی. آیا دیگه سوژه ای برای پست زدن باقی می موند؟
شما شاهد تمامی دغدغه هایی که بازیکنای کوئیدیچ چیورون برای انجام مسابقه شون دارن توی این نمایشنامه هستید و این چیزی از ارزش کوئیدیچی اون کم نمی کنه.

فکر می کنم بحث داره طولانی می شه پس اجازه بدید صحبتامو جمع و جور کنم. به عقیده ی من کم کردن امتیاز در قسمت زیبایی نمایشنامه قابل پذیرش نیست. برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع درخواست می کنم یکبار دیگه پست های هر دوتیم رو بخونید.

آیا ورود نابه هنگام گراوپ در پست پایانی مسابقه و نیمه تمام ماندن ضمنی این سوژه ی فرعی از نکات زیبایی شناسی پست های ریش سفیدان محسوب می شه؟ آیا اشاره به لیلی اوانز در پست اول و ناتمام ماندن ادامه ی این بحث امتیاز زیبایی شناسی برای این تیم به حساب می یاد؟ آیا کپی پیست کردن مطالبی از ویکی پدیای فارسی در افزایش زیبایی یا کوئیدیچی(!) بودن نمایشنامه های این تیم تأثیر داشته؟

مجموعه ی پستهای دو تیم رو در قالب دو داستان مجزا به یک مخاطب عام نشون بدید مطمئناً با نظرات جالب توجهی در نقد پستها رو به رو می شید!

من فکر می کنم ریش سفیدان با چندغلط املایی ضربه ی بزرگی به خودشون زدن چون در صورتی که کمی به املای لغات توجه می کردن شما ناچار نبودید برای برد اونها با اختلاف یک امتیاز، 8 امتیاز رو به علت ضعف در زیبایی سوژه از چیورون کسر کنید!

به عقیده ی من به جز زیبایی،هماهنگی و املا؛ چند شاخص دیگه مثل: کوئیدیچی بودن، پرداختن به فضا سازی ورزشگاه،اطلاعات جغرافیایی و...رو به شاخص هاتون اضافه کنید تا بازیکنان بتونن با آگاهی بیشتری پست بزنن.

من ترجیح می دم به خاطر عدم پرداخت بیش از حد(!) به بازی کوئیدیچ، عدم فضا سازی ورزشگاه و عدم تسلط به بخش جغرافیای ویکی پدیا از تیمم امتیاز کم بشه نه به خاطر ضعف زیبایی! هر کس یک بار پست های تیم چیورون رو خونده باشه مطمئناً تأیید می کنه که امتیاز 37 از 45 برای زیبایی، یه توهین نسبت به این تیم محسوب می شه. لطفاً توی شاخص هاتون برای امتیاز دهی پست ها تجدید نظر کنید و به خاطر موارد قید شده از چیورون امتیاز کثر کنید نه به خاطر زیبایی!!

بازیکنای تیم چیورون برای این بازی زحمت زیادی کشیدن در حالیکه این بازی اگه در شرایط عادی برگزار می شد چندان هم نیازمند صرف انرژی نبود. به همین خاطر لازم می دونستم حتماً به عنوان کاپیتان نارضایتی خودم از این نحوه ی داوری رو اعلام کنم.

لطفاً شاخص های خودتون برای داوری رو به صورت شفاف بیان کنید!

یه توصیه هم داشتم. به عقیده ی من برای اینکه به همین نتیجه برسید می تونستید امتیاز دهی رو به شکل دیگه ای انجام بدید:

چیورون:
زیبایی نمایشنامه: 37 (!)
هماهنگی:43
املا: 10

ریش سفیدان:
زیبایی نمایشنامه: 39
هماهنگی:45
املا:7

اینجوری لااقل معیارهای داور از زیبایی(!) چندان زیر سؤال قرار نمی گرفت.
از طرف دیگه هماهنگ شدن 5 نفر (اعضای چیورون) کار چندان ساده ای نیست و امتیاز 43 یه امتیاز خوب برای ایجاد این هماهنگی محسوب می شه؛ اما "یه نفر" چطور می تونه "باخودش" هماهنگ نباشه؟

به عقیده ی من توی قسمت هماهنگی واقعاً در حق ریش سفیدان اجحاف شده و این تیم شایسته ی 45 امتیاز کامل در این بخشه!!

امیدوارم روی قسمت پایانی این پست دقت کافی رو داشته باشید. من تا اینجا سعی کردم بازیکنان تیمم رو به سکوت دعوت کنم اما زمانی که می بینن حقشون پایمال شده مطمئناً سکوتشون در مقابل بعضی موارد که خلاف قوانین کوئیدیچ و از اون مهم تر خلاف قوانین "سایت" هست مشکل می شه.

لطفاً در اولین فرصت ممکن نتیجه ی این بحث بر تصمیمتون رو اطلاع بدید چون این نتیجه گیری مطمئناً روی باقی موندن یا باقی نموندن چیورون در این فصل تأثیر گذاره.

پ.ن: به کاپیتان ریش سفیدان تبریک میگم؛ نه به خاطر بردشون بلکه به خاطر بازی جوانمردانه (!) ای که ارائه کردن

کمیته انضباطی ( اعتراضات به داوری )
پیام زده شده در: ۱۲:۵۱ دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

در این تاپیک اعتراضات نسبت به داوری مسابقات توسط کاپیتان ها و بازیکنان تیم ها ارسال میشود . هیچ بازیکن و کاپیتانی حق دخالت در اعتراضات سایر بازیکنان سایر تیم ها را ندارد . با کسانی که بی دلیل اعتراض کنند برخورد میشه .

تمام اعتراضاتی که اینجا میشه برای من ارزش داره و دقیق بررسی میشن ، برای اینکه مشکلی نباشه در صورت وجود اشکال امتیاز داده میشه و مثل لیگ های قبل اعتراضات نسبت به امتیازات نادیده گرفته نمیشن

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۱ ۲۰:۵۸:۱۷
ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۷ ۱۸:۰۶:۳۴

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.